Tenplechtig zyn rondgevoerd. Het Centraal Bureaa van Parys heeft op nieuw verboden het dragen van rottingen met degens of met loden ea yzere knoppen voorzienzynde het alleen aan de publieke Ambtenaaren geoorloofd zich gewapend te vertoonen. BATA A;F S C fl E REPUBLIC Q. Den Haag den 3^Augustus. In de Zitting der Eerde Kamer van het Wetgevend Lichaam, van den iften dezer, is gelezen eene Misfivevan het Intermediaire Uitvperend Béwindte kennen gevendedat hetzelve, ter voldoening aan Art. 45 der Staatsregeling, zodanige prasalabelefchik- kingen gemaakt had, dat het derde Battaillon der eerde halve Brigade en een Escadron van het eerde regiment Cavalkrie tot eene provifioneele lyfwacht voor het Vertegenwoordigend Lichaam zoude verftrekken; ver zoekende hier omtrent de approbatie der Vergadering.De burger as Sonnaville geproponeerd hebbende dat zulks tot morgen mogt in advies gehouden worden, werd na eenige discusfiëu, by appèl nominal, con form het advies van den burger de Sonnaville gedecreteerd. In de Zitting der Eerde Kamer van het Wetgevend Lichaam, van den 2 deezer, aan de orde zynde de tot heden in advies gehouden Misfive van 't Uitvoerend Bewind betrekkelyk de provifioneele Eerewagtwerd, na eenige discusflënwaarby door den burger de Sonnaville werd gealle- gueerd,' dat het gebeele Guarnizoen van deeze reddende onder de orders van de beide Kamers van het Vertegenwoordigend Lichaam zoude beho-. ren te liaan alzo er als dan niet weder een zeker territoir voor de Ver- tegenwoordige en Uitvoerende Macht, het welk fteeds eene tweedracht tusfehen het geheele Guarnizoen dezer reddende veroorzaakt, zoude be hoeven bepaald te worden. Wordende eindelyk by appèl nominal con form bet verzoek in de misdve vervat beflootenen dit befluit aan de tweede Kamer ter fanctie gezonden. Bv het Adminidradef Beduur der Stad Alkmaar, is, in deszclvs op den 31 July gehoudene Ordinaire Zitting, gelezen een request van eeni ge Burgers te Egmond aan Zee, daarin, om bygebragte redenen, ver zoekende permisde tot het doen eener Collecte in de Gemeente van Alk maar, tot onderdeuning der ongelukkige huishoudingen van zodanige Visfchers Cop dat dorp thuis hoorendé) welke op den 5 April en 23 July deezes jaars door de Engelfchen genomen zyn. Wordende gemelde re quest 8 dagen in advies,gehoudcn. Ook wierd gelezen en zonder re- fumtie genpprobeerd een Concept-Misfive aan de Commufie van Alge- mcene Directie der Gewapende Burgermacht in het voormalig Holland, betrekkelyk de Acres van Aanflellfng voor de Officieren der Gewapende Burgermacht binnen die Stad. Een, voor 14 dagen, door den burger O. Rondhout by requeste gedaan verzoekis geaccordeerr. Van we gen het Collegie van Kerkmeesteren der groote Kerk, wierd door dep burger Koktot Kerkmeester voorgedragen de burger 1. Groenen zulks in plaatfe van wylen den burger C, W- de Keen14 dagen in advies. Tot Kaasdragers zyn aangefteld de burgers C. Bont en J. 11, Boerlage.

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 3