Ben Haag den 30 Augustus. In de zitting der Eerde Kamer van het Wetgevend Lichaam, van den 28de d zer, word door den burger Ver beek. namens de Commisfie tot de G loofsbrieven gerapporteerd, dat zy de Credentiaalen en verkiezingen van de burgers D. Werner, HHo- gewalS. van Hoogfiraaten en L. 7. de Kempenaar allen in orde bevonden nadden. Aangenomen voor notificatie. In de zitting van bovengem: Kamer, van gister, de deliberation over het rapport van de Commisfie tot de Geloofsbrieven betrekkelyk de keuze van den burger Kosters, op den 24 dezer uitgebragt, voortgezet zynde, werd na zeer langduurige discusfiënwaarby de burgers van de Braak, Gu'jéten Poll, de Sonna- villeVerhoyfen en van Haaftenten fterkften tegen het rapport hadden ge- advifeerden de burgers van Gaden, Vitringa. AppeliusVerheek, Lee mans en van Foreest hunne gevoelens voor hetzelve hadden geuitby Ap pèl Nominal, de keuze te niet gedaan. 't Bedoelde rapport behelsde: dat de burger H. J. Kostersuit hoofde zyner kerkelyke waardigheid, waarvan hyvolgens het oordeel van de Commisfie tot de Geloofsbrie ven, zich niet konde ontdoen, niet tot het lidtnaatlchap in het Vertegen woordigend Lichaam admisfibel konde zyn. De burger Pompe van Meer - dervoort rapporte. rdnamens de Commisfie tot de organifime der Lyf- wachtdat het advis der Commisfie was, uit hoofde van zomin moge- lyk depenfes te doen dat men tot de Lyfwacht zo.ude aanftellen een Bat- taillon Infanterie, een Escadron Cavalle'rieeen Lieuteuanta Bombar diers en 24 man Artilleristen, te kiezen uit de Armee dezer Republiek, en wel op dusdanige wyze: dat uit de 21 Battaillons, der 7 halve Brigades Bataaffche Troupes, by het lot één Battaillon zoude worden beflemdtot die Lyfwacht, als mede één uit de zestien Escadrons Cavallerie; er. dat aan het Uitvoerend Bewind behoorde gevraagt te worden op welke gely- ke wyze men zulks met de Artillerie zoude kunnen doen. Befioten te drukken, en drie dagen na de distributie te ftellen aan de orde van den dag. De burger Harteveld rapporteerde, namens de Commisfie, by Decreet van den 3 dezer benoemd, op een voorftel van den toenmaligen Prefi- dentde burger Tan de Kasteelehoudende, om de Vergadering te.die nen van con'fideratiën en advies, op welk eene wyze het fpoedigfie aan het 53fte Art: der grondbeginfelenwaarby alle Gilden cn Corporation worden afgefchaftzoude kunnen worden voldaan. Na betoogd te lvb- ben, dat dit was een object van on verwylde noodzaaklykheid produceer de de Commisfie een Concept-Bt- fluithoudendedat de Publicatiedoor het vernietigd Inconflitutioneel Uitvoerend Bewindop den 25 Mey II: gearresteerd, word ingetrokken en buiten effect gefield dat de Gemeen te-Beftuuren worden gelast, om, binnen den tyd van 14 dagenalle Gil den Corporation en Broederfchappen van Neringen, Ambachten of Fa- brvkente vernietigen, en de Gildebroeders of Beftuurdërs derzelven niet meer in hunne qualiteit te erkennen; dat provifioneele CommisUn's- jen onder toezigt der plaatfelyke Befiuuren zouden worden aangefield welken het beftuur daarover zullen hebben dat voorts die Commisfa-

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2