risten zullen worden gelast, om te requireeren eene opgave van den Chat der kasfe en inrichting van gemelde Gilden en Corporatienwelke dien ftaat, binnen 4 weeken, aan de Commisfie dezer Vergadering zullen moeten inzenden enz Na verklaring van onverwy 1de noodzaaklykheid werd bcfloten om dit rapport te doen drukken, en drie dagen na de dis tributie aan de orde van den dag te Hellen. In de Avondzitting van gisterwerd gelezen een request van onderfchei» den in Engeland ktygsgevangen Bataaffche Burgers, daarby tckennen ge vende, dat zy geinforineerd zyn, tegens betaling eener zekere fommete kunnen worden uitgewisfeldhunne hlydfchap hier over de Vergadering onder 't oog brengende, en verzoekende dat de hier toe nodige gelden aan hun, by wyze van leening, onder jaarlykfche restitutie mogten wor den bezorgd. Aan het Uitvoerend Bewind, om naar bevind van zaaien deeze Vergadering te dienen van bericht, confideratiën en advies. Den Haag den 31 Augustus. Op heden is by de Tweede Kamer uit de Nominatie van drie Eerlonen tot het vyfde Lid voor het Uitvoerend Bewind benoemd de burger J. F. R. van Hooff. Alkmaar den 1 Septemb.r. In de zitting van het Adminiftratief Be- Ituur dezer Stad, van 11: Dingsdagis gelezen en in handen derCovnmis- ~<r fie van Algemeen Welzyn gefield eene misfive van Curatoren over de binnen deeze Stad zynde Schooien, relatief het aan dezelve gerenvoicei- de request. Is gelezen een rapport op den requeste van den burger J. vanH 'esfem, waarop gerefolveert is om overeenkomstig het gerapporteei- de eene misfive naar den Haag te depêcheeren.Een door de Weduwe van den burger G. van der Pol gedaan verzoek, omnamelyktot de maand October aanftaande in het Verbeterhuis te mogen blyven fungeeren is geaccordeert. Tot Cipier van het Verbeterhuis is aangefteld de burger Jacob Ormee. Het fluiten der lyst van de Sollicitanten naar het opnaa ien der hooge Brug, als mede die naar het Dordfche Veeris bepaald op aanftaande Vrydag; zynde met betrekking tot de laatstgem: post gerdot- veerd, dat het Sciiip van de vorige Schipper, door den geencn welke m zyne plaats word aangefteld, by taxatie moet overgenomen worden. -- Overeenkomstig een uiigebragr rapport, door de daartoe in de vonge zit ting benoemde Commisfie tot het voordragen van de nodige verbeteringen toL het houden der jaarmarkten is conform geconcludeert. Betrekke - lyk de door den burger Verhoeve in de vorige zitting gedaane Voordel lenrelatief den ftaat van Stads Finantiën, is ten opzigtevan het eerite gerefolveert eene Commisfie, waartoe de burgers Schut en Vonk gecom mitteerd zyn naar den Haagte zenden; zynde her andere in handen eener perfoneele Commisfie, beftaande uit de burgers VerhoeveKok en Blom, gtfteld. Uit naam van die van Egmond aan Zee, word door denl raï- iident de Vergadering, en in dezelve de Burgery dezer Stad, voor de ge collecteerde penningen, waarvan het montant 391 G!. 14 St. bedraagt, bedankt. Aangenomen voor notificatie. Een door den burger Sclnn ter tafel gebragte Concept-Inftructie voorden Cipier in hu Verbeferhuis, is agt da^en in advies gehouden.

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 3