brek van behoorlyk onderrigt, door deze'ven zyn opgevat, het Verte genwoordigend Ligchaam des Bataaffchen Voiks van alle hare Medebur gers verwagt, dat dezelven ook als nu zich van alle licentieufe en onbe- tamelyke gefprekken, gefchriften en adresftn omtrent deeze belangryke zaak, ftiptelyk zullen onthouden; dienvolgende dan ook alle ter.dezer Vergadering "ingediende requesten of verzoeken, welke eenige mingeme- fureerde uitdrukkingen, of eenige afkeuring van het gebeurde op den ia Juny dezes j3ars, met relatie tot de ontbinding van het Inconftitucioneeï Vertegenwoordigend Ligchaam en onwettig Uitvoerend Bewind, in zich. behelzen, by deze, worden gehouden voor vervallen. En dat het eerile lid van dit befluit zal worden gezonden aan de tweede Kamer, ter bekragtiging; als mede dat Extract van het in dezen te nemen Decreet zal worden gegeven aan de gewezene Leden van het Intermediair uit voerend Bewind, om te ftrekken tot derzei ver naricht en decharge. En werd de tweede lezing van dit Rapport bepaald op aanftaande Maan dag, en befioten om hetzelve inmiddels te doen drukken. f)e deliberation over het rapport van den burger Harteveld over do vernietiging der Gilden, in deeze Zitting voortgezet zynde is dien con form geconcludeertengerefolveerdom dit befluit ter fanctieaan de Twe de Kamer te zenden. Gister is alhier door het Franseh Guarnifoen een Feest gevierd, waar- by een fpiegelgevecht plaats had. By deeze gelegenheid is er door dien. de Kanonnier, die de lont hield by een der (tukken hetzelve reeds al- ftak terwyl een ander nog bezig was de lading aan te zetten een onge luk gebeurd zynde de laatfte door deeze onvoorzichtigheid van zyn Ka meraad ogenbliklyk gedood. Alkmaar den 8 September. In de Zitting van het Adminiftratief Ee- ftuur dezer Stad, van 11. Dingsdag, zyn gelezen drie Concept, Misfives als eene aan den Agent over de Nationaale Opvoeding, een aan het Ad miniftratief Beduur van het voormalig' Holland, en een aan de Commisfie van Algemeene Directie der Bataaffche Gewapende Burgermacht; welke alle zonder rcfumtie geapprobeert zyn. De lysten der Sollicitanten naar het vacante Go'udfche Veer, als mede naar het ophaalen der Hoo- ge Brug, ter tafel gebrngt zynde, is gertfolveerd de daarop geplaatfte Perfonen in de eerstvolgende ordinaire Vergadering te beoordeelen. Op voordrage van den Prefldent, is de Commisfie van Algemeen Welzytt gequalificeerttot het afneemen der Verklaring van zodanige Leden dei- Gewapende Burgermacht, welke, door ziekte als anderfints, tot nog tos daarin zvn verhindert geworden, Ingevolge den- voordrage van de daar toe gequalificeert geweest zynde Commisfie, is de Inftructie voor den Cipier in het Verbeterhuis gearresteerd. Volgens eene door den Prefi- rient gedaane propofitie is gerefolveerd, om de eerstvolgende ordinaire Vergadering op aanftaande Maandag, ter gewoner uur, te houden, -— De Vergadering word door den Prefldent herinnerd om zich tegen den. 15de dezer te bekwamen tot het benoemen van een Prefldent, een Vice- Pivüdent, benevens twee Leden voor de Commisfie van Algemeen Welzyn.

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 3