pragtigen vederbosmet brillanten bezetten gefchenke heeft ontvan* gem Hy is met het grootfte gedeelte zyoer fchepen naar het Eiland Rho- dus geze'ild, om dez'elven te laten repareeren, en het overige gedeelte kruist voor de haven van Alexandrie, om op de twee daarin gevlugtte Franfche linie- en transportfehepen te pasfen; hebbende hyaan den Gro ten Heer om eenige mortieren verzogt, ten einde die fchepen tot de over gave te dwingen. De Officieren der Engelfcbe Vloot hebben den Ad miraal Nelfon, tot een eerbewys, eenen fabel aangeboden, en 500pond Sterling onder zich verzameld, voor de weduwen en weezen der gefneu- velde Zeelieden. GROOT- BRITTANJE. Londen den 28 September. Hoewel men zich had gevleid dat de zagte maatregelen van den Lord Cornwallisde rust in Ierland zoude heb ben herfteld, is men egter in deeze mening bedrogen; het oproer woedt nog in verfcheiden Provinciën, Killala, Ballina, Newport en de omge legen plaatfen zyn in handen der rebellen; en de inwoners van die Ure- ken vlugten naar Dublin, dewyl zy anders gedwongen worden om ook de wapenen opcevatcen. Onze Admiraliteit heeft zo even de tyding ontvangen, dat er eene Franfche Vloot, welke uit zes liniefchepen en tien fregatten zou beftaan, aan de Zuidwestelyke kust van Ierland ver- fchenen is; het is echter waarfchynlyk dat dit hetzelfde FranschEsqua- der zal zyn, het welk den 10 September van Brest is uitgelopen, en welks getal men nu vergroot heeft. Men vreest dat verfcheiden fchepen van onze West-Indifche Vloot door dit Esquader zullen zyn weggenomen. FRANSCHE REPUBLIC Q. Parys den 6 October. Uit de depêches door den Officier van den Generaal Humbert uit Ierland aan ons Gouvernement afgevaardigt, blykt dat de Engelfchen 600 man, zo aan doden als gekwetllen, 1200 krygs- gevangenen, 10 Rukken gefchut, 5 vaanen, 1200geweerenengenoeg. zaam al hun bagage verloren hebben, als mede een (tandaar.Voorde echtheid van dit bericht kan men volkomen inflaan. Een nieuwe llraal van hoop doet eene menigte bewoneren van het ge wezen Polen hun vaderland verlaten; zy begeven zich naar den Gene raal Dumbrousky in Italië. De bewoners der Stad Cotbus, in 't Bran- denburgfche, hebben het voorbeeld der Zwitfers, ten tyde van Willem Teil, nagevolgd, hunne Magiftraat de Stad uitgeleid, en de poortenag- ter hen toegefloten. Men heeft eenige Troupes van Berlyn derwaards gezonden, om er de rust te herftellen.De burger Camus, bewarer der Archiven van het Wetgevend Ligchaamheeft het getal der Franfche bevolking op 33 miJlioenen berekend. Men verwagt in het kort een Rusfifchen Gezant te Rastadt, gelast om aan de overige ministers aldaar een appel aan alle de Souvereinen mede te deelen, ten einde hen te bewe gen om tot de coalitie van het Noorden toe te treden.— De Generaal Jonbert is gisteren te Parys aangekomen.

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2