GROOT. BRITTANJE. Londen den 15 October. De laatfte berigten ui» Ierland zvn van een treurigen aart, dewyl dezelven niet anders behelzen dan verhalen van de verichriklyke verwoestingen, die door de rebellenaangeregtworden. De Graarlchappen van Carlow en Wexford, welken reeds zoo veel ge« leden hebbenzyn op nieuws door de rebellen bezet. Holt gaat on- dertusfehen onafgebroken voord met het Graaf fchap Wicklow te plua deren en te verwoesten. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Rotterdam den 16 October. Uit Mechelen word, van Dingsdag den 23, gemeld: De Generaal Beguinot zondag nagt van Brusfel ge komen zynde, om tegen de oproerigenop den weg van Antwerpen, aantetrekkenging gisteren morgen opmarsch; dan, de Antwerpfche poort uitgetrokken zynde, kwamen de met fabels en pistolen gewapen de boeren door de Leuvenfche poort binnen de^adrukten den Vry- heidsboom om, verlchcurden de driekleurige Vlag', plunderden het Huis der Gemeente en bedreven veel moedwil; maar de Generaal gelukkig- in tyds hier van berigt bekomen hebbende, keerde terftond terug en ver- ftrooide de oproerigenby welke gelegenbe'd er verfcheiden gedood en velen gevangen genomen zyn; waarna de Generaal dienzelfden avond, door eene Proclamatiedeedt afkondigen dat de Stad in Raat van be legering werd gefield. Twintig der gevangenen zyn gefufileerd. He den zyn de gerevolteerden weder voorde Antwerpfche, Diester en Koe poorten verzameld, weshalven de Generaal Ichikkingen maakte hen wel te ontvangen. Gisteren ontmoette de Chef de Brigade Mazingantdie •zich met den Generaal wilde vereenigen, de oproerigen in den omtrek van de Stad, by het bruine Kruis, viel op hen aan en doodde er velen; .hebbende zyne manfehap den grootften moed betoond en de oproerigen met den meesten yver vervolgd. In de Stad is het rustig. Voorts zyn er geene Brusfelfche of Vlaamfche Brieven aangekomen; en die van Antwerpen, zo wel als de berichten van reizigers, melden, dat er veel gisting op het platte land is, maar niet dat het in het Vlaam- 1che tot eenige daadlykheid was gekomen; in het algemeen geloofde men dat de opltand, door het famentrekken van veele Franfche troupes, fpoe- dig een einde zoude nemen. Te Antwerpen mogten geene fchepen af- of doorvaaren. Extract uit een Particulieren Brief uit Conflantinopolenvan den 25 September. Het Rusfisch Escjuader, nog door een Schip van linie ver- flerkt, heeft zien met her Turkfche vereenigd en deeze Vloot flaat nu onder het bevel van den Rusfifchen Vice-Admiraalwelke nog een Flo- tillc uit de zwarte zee vcrwagt.Er is alhier een gerugt verfpreid, het welk nog fleeds aanlioud, naamlyk dat er een nieuw gevegt tusfehen de Beys en Buonaparte had plaats gehad, 't welk zeer bloedig zoude geweest zyn. Voorleden week kondigde een publieke omroeper aan, dat alle Tranfchen zich, binnen vyf dagen, in het Paleis hunner Natie moesten t

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2