C O U RAN Ti Ao. 1798. No. 46. NOORDHOLLANDSCHE GELTKHEIDVETHEIDBROEDERSCHAP. Van Maandag den 12 November. het vierde jaar der uataafsche vryheid. GROOT. BRITTANJE. Londf.n den i November. Gister voormiddag kwam de Koningvan Windforin deze Stad. Terftond na deszeifs aankomst in het Fa- leis van St. James, had de Hertog van York eene audiëntie» waarin hy aan zyne Majesteit de tyding mededeelde, dat het Franfche Guarnifoen van Maltha zich als krygsgevangenen aan de Ingezetenen van dat Eiland had overgegeven. Deze tyding had het Gouvernement, daags te voren, van Lisfabon met de Paketboot ontvangen, met byvoeging, dat de Inge- zetenen, de Franfchen aan alle kanten verdreven hebbende, hen einde lek genoodzaakt hadden zich in het Fort van de HoofJllad te begeven, maar dat zy door gebrek aan levensmiddelen in engte gebragt zynde ten laatften hadden aangeboden om te capituleerênwelke capitulatie na eenige bedenkingen, door het volk was aangenomen, het welk zich, by het afgaan van dit bericht, in het gerust bezit van het geheele Eiland bevond. 'Wyders verneemt men nog, dat verfcheiden Transportfche- pen en twee gewapende vaartuigen welken zich in die haven bevonden, in de handen" van een klein Engelsch Esauaderhet welk die haven eeni- een tyd geblokkeerd had, gevallen zyn. Schoon men nu niet zeggen kan, dat deze tyding officie"el is, twyffelt er echter ons Ministery niet nan hebbende het dezelve ontvangen'met de Paketboot de Prins Adolph, die het in dertien dagen van Lisfabon tot Falmouth heeft overgezeild. FRANSCHE REPUBLIC Q. Parys den 5 November. Op het ogenblik is er een zeer geweldige brand in de kelder der kerk van St. Sulpiceonder de kapel der H. Maagd» in het Oly-Magazyn ontftaan, het welk zich aldaar bevind. Men zegt» dat de gewelven reeds ingeftort zyn. Het is onmooglyk door de menig te te dringenom iets naders ontwaar te worden. Brussel den 3 November. De nieuw 'aangeftelde Commandant der negen vereenigde Departementen, de Generaal Colland, beefc de ge wichtige verrigtingen, aan dezen post gehecht, met bet uitvaardigen to ner Proclamatie aangevangen, waarby onder anderen gezegd wordt, das

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 1