de Gemeenten, welke niet alle.- in het wc/k gefield hebben om den we» c.er'pannelingen den toegang te belettenin eene boete zullen verwezen worden. Dat elke plaats, waar een Franschman door de oproerige ge dood wordt, of welke haren plicht niet betragt heefcin eene tienvou- wige boete geflagen, of, des noods, nog zwaarder za! geftraft worden. In den omtrek van leperen, Diest en aan de Schelde zyn verfcheiden corps der Rebellen geflagen. Uit hoofde der kragtdadige maatregelen, aller wegen genomen heeft men re.den te hopen dat het oproer geen verdere voorderingen makenmaar weldra ganichelyk gedempt zyn zal. Reeds is de rust omftreeks Hal en Enghien herftdd. De muiters, die er zich nog fomwylen vertonen zyn flegrs weinigen in getal. Den vorïgen nacht zyn er in den omtrek van Andernach nog drie gevat. Langs de boorden van den Rhyn komen er troupes naar Campine af. Eergisteren zyn al hier verfcheiden perfoonen in heatenis genomen en nog denzelfden na middag, onder geleide var) <Ten detachement cava.ljery, naar Parys, zo men meentvertrokkén men weet nog niet of zy opgeligt zyn om tot Gyzelaars te flrekken of wel om andere redenen'. In verfcheiden ande re Gemeenten is genoegzaam het zelfde gefchied. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Den Haas de:: 9 November. Tot een bewys vnn Bataaffche dapper heid ter zee, kan het volgende worden gemeld: Op den 2 dezer zeilde op last van den Capitein-Lieutenant S. Oudkerk Poolcommandeerende 's lands gewapende vaartuigen op de Eerns de Lieutenant Berghuis., van onder Borkum naar zee, met de kanonneerboten Scorpioen en de Kever; om half tien uuren in de opene Noordzee zynde, ontdekte dezelve een kotter, welke naar hen toekwamen een Hollandfche vlag aan zyn top liet waaijen. Nader by gekomen zynde ontdekte deüeuten: Berghuis dat .gem: kotter met 12 ftukken kanon gearmeerd was, en dus 1.2 tegen 4. flukken waar op dezelve fein deed om zfg tot het gevegt gereed te ma ken. De kotter intusfehen genadertzynde, haalde zyn Hollandfche vlag mêêr, en hees een Engelfche vlag en wimpel op, waar op dan ook om trent ia uuren het gevegt begon; na dat hetzelve een half uur geduurd had, en"van meergem: kotter cenig wand en touwwerk aan Rukken ge- fchoten was, ging hy, alle zeilen byzettendeop de 'vlugt, De kanon neerboten vervolgden hem een uur lang, doch konden hem, uic hoofde van de meerdere' bezeildheid eens kotters boven die van een kanonneer boot, niet inhaalen. Alkmaar den 10 November. In de zitting van het Adminiflratief Be- Ituur dezer Stad, van 11 Dingsdag, wierd door den Prefidenc gecommu niceerd, dat door de Commisfie van Algemeen Welzvn de geweezene Turffchuur der Diaconie van de Gereformeerde Gemeentevoor een fomma van 800 Gl. was aangekocht, met oogmerk om dezelve cot een locaal ter caferneering te doen vervaardigen. Aangenomen voor notifica tie, en gem: Commisfie voor het in dezen verrigtce bedankt. Is gelezen een door de Commisfie van Algemeen Wel/.yn vervaardigt Coricept-Ant- 1

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2