fcheiJen gevechten verloren zy meer dan 400 manbeneyens alle hun- Jie vaandels en bagagie. Leuven den xo November. Wy bevinden ons hier in de hagchelyk- fle omftandigheden. Hoewel de rust weder herfteld zy, bevindt zich deze ftad egter nog deeds in daat van beleg. Van alle zyden verneemt mendat de oproerigen de bloedigde gruwelen pleegen. Hun getal groeit dagelyks aan en zy vegten met eene onbefchryvelyke woede. Dagelyks°vallen er aan beide zyden veele doden ook nemen de muite ren geen kwartier meer, wyl zy weten dat zy vervolgends tog ter dood gebragt worden. Van den eigenlyken toeftand van zaken weet men hier intusfehen weinigwyl alles zeer geheim gehouden wordt.' Niemand durft de dad zonder pas in of uitgaan. Keulen den 11 November. Hoewel! dank zy den Hemel! de to- neelen van verwoesting, die men in het voormalig Belgie geopendziet, nog verre van deeze ftreeken verwyderd zyn, aanfehouwen wy egter alhier de bloedige uitwerkfelen daarvan. Gisteren namiddag kwamen er alhier verfcheiden gekwetden aan, die men te Aken niet könde huisves ten. Deeze lieden fchctfen een afgryfelyk toneel van den wanhopigen wederftanddie de Belgen biedenen verzekeren dat dit fchoone land eene tweede Vendee geworden zy, en er aldaar gelyke verwoestingen plaats hebben; daar ieder huis en plaats, waar men zich tracht te ver dedigen, aanftonds ten prooi der vlammen gegeven wordt.— Eergiste ren kwam hier eene halve brigade Infanterie in eenen allerbeklagelykften toedand aan. Zy waren binnen twee dagen onder een gedadigen ftorm en regen van Giefen en Hachenburg, zonder eenige rust te genieten, alhier binnengekomen. In het gebergte hadden zy zeer veel van den fneeu.v moeten lyden, die a3n cenigen dan ook het leven kostte. Zy -waren zo afgemat, dat zy zich niet dan met moeite korjden op de been houden; veelcn van hun zyn op den weg blyven leggen, en anderen kwamen by geheele hopen des nagts na, En egter moesten zy gisteren mor«en zeer'vroeg weder weg, om den 15de te Brusfel binnen te trek ken." Er bevinden zich alhier flegts zo veeie troupes, als nodig is om alle posten te bezetten. Men is echter zeer op zyn hoede. Onder de maatregelen van voorzorg mag men met recht tellen, dat alleen de drie voornaamde poorten aan de landzyde, en vier andere aan den rhyn open Jblyvenen met dubbele wachten bezet zyn. BATAAFSCHE REPUBLICQ. Alkmaar den 17 November. In de Zitting yan hst Adminidratief Beduur y dezer Stad, van li. Dingsdag, is gelezen een Extract uit de Refolutiën van het Intermediair Adminiltratief Beduur van het voormalig Hollandsch Gewest, genomen op aanfchryving van den Agent van inwendige Poli tie, &c. waarby aan alle Plaatslyke Beduuren gelast word om de twee Gebroeders van der Noot en Motman, welke als aanleggers van dethans plaats hebbende onlusten in het voormalig Braband befchouwd worden wanneer deceive ontdekt worden, dadeïyk te arresteeren en deraelver I

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2