Londen den 12 November. De onlusten in Ierland duuren nog ge- fladig voort, vooral is het in het Graaffchap Wicklow ten uitenden on veilig. De Dames alhier dragen thans, ter eere onzer Zeehelden, een Idein gouden anker aan een ketentje op haren boezem. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Extract uit een Brief van Maastrichtvan den 19 November. De Infurgenten hebben Diest, door hetzelve te verlaten, van den brand verlost. De Stad was aan eene zyde gtïnundeert, door het overlopen van den Diemeren in den nagt van voorleden Donderdag zyn zy, over die inundatie (welke njcc door de Franfchen bezet was) ontlnapt; alleen circa veertig mannen zyn in hunne handen gevallenwaarvan een groot gedeelte hier is binnengebragt, en naar Luik getransporteerd zal worden, om door het Tribunaal-Militair te worden te regt gefteld. P. S. Gisteren avond is ons Guarnifoen teruggekeerduitBraband, met zig voerende twee dukjes_ kanon van één pond en een dandaard van de Brigands, welken zy te Diest agtergelaten hebben, Men verneemt, dat eenige hondert mannen by het uittrekken verdronken zyn, de rest isge- Beel verltrooid. Alkmaar den 24 November. In de zitting van het Adminidratief Be- ,q ftuur dezer Stad, van 11. Dingsdag, is, onder anderen, gelezen, eninhan- den van den burger Verhoeve, cum fuis, gefield, een fchriftelyk provi- fioncel rapport der Cómmisfie uit de Gereformeerde Gemeente, betrek- kelvk de Kerkgebouwen.Een verzoek van twee Gecommitteerden van Huisduinen en de Heldertot het doen erncr collecte binnen deeze Stad, voor zodanige krygsgevangen gemaakte manfchappen, welke in deeze Republicq thuis behoorenden niet in 's lands dienst zyn geweest, is agt dagen in advies gehouden. Omop gedaane aanfehryving der Municipaliteit van Oterleek, met de daarby belang hebbende over de Schermeerkcrk te fprcekenzyn van wegen deeze Stad gecommitteerd de burgers Schut en van Veen. Aan de orde van den dag zynde de aanftelling eener Cómmisfie, tot het afneemen van den Eed 'en Belofte, Ingevolge het 40de Art. der Publ. van het Pro v. Beduur van Hollandin dato 10 Aug. 1796, opzichtelyk de geldligting, zoo zyn na dat alvorens Bepaald was een tiental Perfoonen te benoemendaar toe gecommitteerd cnlonnen welken op Turnhout, Plecrenthals-, Gheel, Westerloo, Ton' g-erloo cn Meerhout waren getrokken, overal, na hevige gevegtende Rebellen, met groot verlies, hadden gedagen; doch een wyl daarna ver nam men, dat zy zich wêêr verzameld en het Steedje Diest overweldigt hadden; toen, dat alle de colonnenmet eene talryke artillery, bene vens vyfduizend mannen, uit Maastricht, enz. waren aangerukt, en die Plaats omeingeld hadden, doch thans verneemt men, uit de publiek ge maakte Rapporten, dat zy weder uit Diest getrokken zyn.

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2