bataafsche republic q. D U 1 T S C II L A N D. Berlyk den 20 November. Men heeft hier in het kort een zonder I ling bedrog ontdekt. Het is bekenddat er verzegelde zakken gelds van de bank alhier in omloop zyn, die gewoonlykzonder open gedaan te worden, van de eene hand in de andere gingen. Toevallig is men ont waar geworden, dat verfcheiden dezer zakken op eene ongemeen kuns tige wyze geopend, en met lood, in plaats van geld, gevuld zyn, zo egterdat zy hetzelfde gewicht bleven behouden.' Men befpeurd er nog dagelyks meer dergelyke, doch wie dit bedrog eigenlyk gepleegd heeft, is nog onbekend. Men is voornemens het geld voordaan in netten te doen. De gezamentlyke kooplieden alhier hebben een beloning van iooo thaler aan den genen uitgeloofddie den dader kan aanwyzen. Den Ha ag den 29 November. Gister avond zyn de burgers P. van GioeneveldA. Voogd, IW. M. Ruisch en Visfer van de Casfeleny naar de Voorpoorte van den Hove van Hollandin een rytuig getrans porteerd.— Heden zyn alhier op de Casfelenye van den Hove, uit Rot terdam, getransponeert de burgers Sompol, Ruichhavcr en Denis, en uit Schiedam de burger Meyer; terwyl in Rotterdam zyn gearresteerd ge bleven de bulgers Gallas en Pompeyra. Ingevolge het befluit der Eerde Kamer, de loting tot de lyfwacht op heden bepaald zypde, is door het lot, in de zitting van heden beflist, dat het zèc Dattaillon der 3de halve Brigade benevens het 1 (Ie ibscadron van het 2de Regiment zwaare Cavalleryde lyfwacht voor het Verte genwoordigend Ligchaam, geduurende dé eerstvolgende twee jaaren, zul len uitmaken. Alicmaar den 1 December. In de Zitting van het Adminidratief Beduur dezer Stal, van 11. Dingsdagwierd den burger P. van der Chys, op deszclvs \cizoek, als lid der Vominisfie tot het afnemen van den Eed, betrekkelyk de geldheffing van 1796, ontflagen; wordende verder gere- folveeid, om de daardoor veroorzaakte vacature niette vervullen, maar het getal dei leeden dezer Commbfie uit negen Perfoonen te doen be- ihap. Is gelezen eene Aanfchryving van het Intermediair Adminiflra tief Beduur van het voormalig Holland, betrekkelyk zodanige Beduur- ders van Armen Fondlen, welke nog geene opgave Van den ftaat derzel- ve hebben gedaan. Aangenomen voor notificatie, en gerefblveerd om aan üeduurders der Armen-Fondfen van de onderfcheidene K-rkgenood- fchappen binnen deeze Stad, een exemplaar van gem: Aanfchryving ter hand te dóen dellen. Is gelezen een request van Diaconcn der Gere formeerde Gemeente, daarby verzoekende om op Woensdag den 19de dezer e ne collecte, ten behoeve der Armen dier Gemeente, te mogen doen. Geaccordeerr.Betreklyk het van wegen Gecommitteerden van Huisduinen en de Helder gedaan verzoekisgerefolveerd, dat gem. Com- inislie zig tot dat einde in peifoon, of b.y requeste aan deeze Vergadering

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2