van den Nyleene jaarwedde van 2000 pondendoch Hechts voor zvn leven, geichonken heeft, waarom Z. Majesteit denzei ven aan zyne ge meente aanbeveelt, ten einde re zorgen dat dit ten uitvoer kan gebragt worden. Het wapendoor den koning voor den admiraal Nelfan b'e- paald, beftaat in een palmboomeen verwoeste battery, een zegekrans en een turkfche Triumphbloem met dit devies: palmam qui meruit, fe- rat J dat is:Hy die den palm verdient heeft, drage denzelven weg.— Men arbeidt aan een tractaat van koophandel tuslchen de Porte en dit ryk. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Alkmaar den 8 December. In de zitting van het Adminiflratief Be- lluur dezer Stad, van II. Dingsdag, is, onder anderen, gelezen eene Aan- ichryving van^ het Intermediair Adminiflratief Beduur van het voormalig Hollandsch Gewest, ftrekkende ten geleide eener Publicatie van het Uit voerend Bewind der Bataaffche Republicqvan den 29de der vorige maand betrekkelyk het houden der Grondvergaderingen op Dingsdag den 18 de zer maand, tot het verkiezen van Leden en Plaatsvervangers voor het Departementaal Beftuur. Aangenomen voor notificatie, en de Commis- fie van Algemeen Welzyn gequalificeerd tot het doen ter uitvoer bren gen der daartoe benodigde werkzaamheden. Om, met eene Commis- lie uit den Raad van AJminiflratie en Discipline der gewapende Burger macht, de Contiibutien voor den jaare 179^ te reguleeren, zyn van we gen deeze Vergadering gecommitteerd de burgers de Moor, Harencar- fpel en Kley. Tot Keurmeesters der lykkisten zyn aangefteld de bor ers P. Pot en C Harmeyer; wordende tevens gerefolveerd het daartoe etrekking hebbende Reglement te publiceeren, en extract van hetzelve benevens eenen ftempel aan gem: Keurmeesters ter hand te flellen. De Confeptkeur, tegen't befchadigen van Stads Wallen, Bolwerken en Cingels, is overeenkomstig den gedanen voordracht gearresteertDoor den Prefident word der Vergadering herinnerd de benoeming van een Pre- fident, een Vice Prefident, benevens Leden voor de Commisfie vap Al gemeen Welzyn, tegen de eerstvolgende ordinaire Zitting. Doorden burger Vonk, als met en benevens de burgers van der Horst en Schut gecommitteerd geweest zynde, ten einde in den Haag betaling te ver zoeken van penningen dezer Stads kasfe competeerendeword dienaan gaande een zeer gederailleerd rapport uitgebragt, benevens een ontvan gen Beleenbankbillet, ter waarde van icooogl.overgelegc. Waarop gerefolveerd is gem Commisfie voor het in dézen verrigtte te bedanken, en aan dezelve de nog, ten dien opzichteresteerende werkzaamheden te demandeeren Door den burger van der Horst word voorgefteld, omten einde fchadeloos gefield te worden wegens uitgefchotene pen ningen voor wapenrustingenthans in gebruik der zich in deeze Stad be vindende Gewapende Bataaffche Burgermachteene misfive aan den Agent van oorlog te depêcheeren. Wordende na deliberatie de Commisfie van Algemeen Welzyn daartoe gequalificeerd.— Waarna de Vergadering ge converteerd wierd in Generaal-Commicté.

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2