C O U RAN T; Ao. 1798. ^NO* 51' NOORD HOLLANDSC HE GELTKHEIDVRTHEIDy BROEDERSCHAP. Van Maandag den 17 December. het vierde jaar der bataafsche vryheid. GROOT. BR ITTANJE. Londen den 1 November. Er is een zeer crnstis; verfchil tusfchen de Ëngelfche en Ierfche landmilitie ontdaan. Te Carlow is reeds bloed geftort. Deeze oneenigheden ontleenen haren oorfprong uit het verfchil van beider flaatkundige grondbeginzels; het zal moeilyk zyn de zelve bv te leggen. Volgens de laatfle berichten uit N. Araerica begint de woede der geele koorts federd het opfteken van den Noordenwind, een weinig te bedaren; er (terven te Philadelphia thans dagelyks (legts 20 in (lede van 50 menfchengelyk dit nog in het kort pleegde te ge- fchieden. In de maand September overleden er 800. Ie New York zyn er 1500 menfchen een (lagtoffer dier ziekte geworden. De huisgenoten moesten hunne eigen doden begraven, wyl niemand, uit vreeze voor befmetting, hun daarin durfde behulpzaam zyn. FRANSCHE REPUBLIC Q. Parys den 7 November. Zeven en-vyfcig Perfonen van Lyon en 5r> uit de Departementen van de Loire en Jura, waarvan er een aantal ont- vlugt zyn, werden dezer dagen in (laat van befchuldiginggeftelt. Ze kere Buzeletdie op eene gemeubileerde kamer woondeverlegen om een maaltyd, welke hy aan zyne vrienden gegeven had, te betaalen, deed dezer dagen een geldhandelaar by zich komen, omeenigepapieren tegen goud te verwisfelen; terwyl de wisfclaar het geld telde, haalt hy een pistool met een bajonet uit zyn fecretairelost het op denzelven zonder hem egter te kwetfenwaarop hy hem zes (teeken met het bajo net toebragt. Zy raaken vervolgends aan het worstelen. Dit gedruiscli doet de buuren toefchieten; deze lopen de kamerdeur open Buzelet vlugt in een kabinetje; brengt zich eenige wonden met het bajonet toe, welke echter niec dodelyk zyn hy is gevat. Men mag deeze ysfelyke gebeurenis met recht als een der gevolgen van een ongeregeld en zeden- loos leeven aanmerken. Brussel den 9 November. Men zegt, dat er onder de muuren de-

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 1