In de op cergister gehouden Zitting van het Adminidratief Beduurde zer Stad, is onder anderen gelezen een request van burgers te Egmond aan Zee, Pachters van eenige Zitplaatfen der Vischmarkt alhier; daar- by, uit hoofde der ongunstige fituatie hunner negotie, verzoekende ge- excufeert te worden van het door hun nog verfchuldigde Vierde gedeel- te der pachtpenningen en inmiddels, zo lang op dit hun verzoek niet gedisponeert is* furchance van betaling. Gefield in handen eener per- l'oneele Commisfie, bedaande uit de burgers Blom en Harencarfpelen de verzogte furchance verleend. Eene misfive van de Commisfie tot de Police uit bet Intermediair Adminidratief Beduur van het voormalig Èol- Jandsch Gewest, dienende tot communicatie dat tot de aandaande De- partementaale Vergadering een locaal vereischt word, voorzien van 10 12 vertrekken, benevens behoorlyke woning voor een Castelein, is geiteld in handen der Commbfiën van Algemeen Welzyn en Eabriceom te dienen van confideratie. ln handen der Commisfie van Algemeen Welzyn, ten fine van onderzoek en bericht, is gefield eene misfire van Prefident en Stemopneemers der Grondvergadering No. 4(trekkende tot kennisgeving van de weering eens Burgers uit gem: Grondvergadering, uit hoofde van casfacie by de Bat: Gewapende Burgermacht. Door den burger van der Horst geproponeerd zynde om eene misfive aan den Raad van Adminidratie en Discipline der Gewapende Burger macht, alhier, te depêcheeren, met verzoek om van voorvallende cas- l'atiën aan deeze Vergadering te berichten, word conform dien voor dracht gerefolveert. Uic hoofde der invallende kerschdagenzal de ordinaire zitting dezer Vergadering op aanftaande Maandag, den 24de dezer, gehouden worden. Den 13de dezer is de volgende Keure alhier gepubliceerd Het Adminidratief Beftuur der Stad Alkmaar, in ervaring zynde geko men, dat de boecens by de Keuren gefiatuecrd tegen het op- en afklim men op en van de Stads Wallen en Bolwerken buiten de opgangen daar toegemaakt, als mede tegen het loopen van Haanen of Hennen opgemelde Stad sWallen en Bolwerkenals ook tegen'tfnyden of maijen van Gras en hec fteeken van Zooden op dezelve Stads Wallen Bolwerken cn Singelsge- lyk meede tegen het fpeeien op meergemelde Scads Wallen en Bolwerken, niet toereikende zyn om te voldoen aan het heilzaam oogmerk, by voor- fchreevcne Keuren bedoeld; willende hierin voorzien, heeft goedgevon den te keuren en ordonneeren, zoo als het Adminiftratief beftuur voorn: keurt en ordonneert by deeze Arc I. Niemand zal zich verftoutenom by de Stads Wallen of Bolwer ken op- of afceklimmen dan alleen by de opgangen daar toegemaakt, op de verbeurte van 30 duiversten profyte van dén bekeurder. II. Een iegetyk zal hebben zorg te dragen, dat hy zyn Haanen of Hennen niet laat loopen op de Stads Wallen of Bolwerken, op poene dat de Eige naars van dezelve voor elke Haan of Hen, zullen moeren betaalen zes duiversten profyee van den bekeurderen dar daar en boven alle dezelve, die aldaar gevonden wordenzullen mogen worden doodgeflagen.

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2