III. Niemand zal ook eenig Gras of Zooden mogen fnyden maijen of fteeken van de Stads WallenBolwerken of Singels', zonder voorkennis of goedvinden van de Commisfarisfen over deezer Stads Fabricque en Plant- foenen op de boete van 20 duiversten profyte van den bekeurden, IV. Insgelyks zal niemand zich verftouten om op de Stads Wallen of Bolwerken eenig fpel hoe ook genaamd te fpeelen op de boete van 10 dui vers voor elke perl'oon ten profyte van den bekeurderen zullen de Ouders voor hunne Kinderen, en de Voogden voor hunne Pupillen, zoo wel voor dit als de voorgaande Artikelen verantwoordelykzyn. V. Eindelyk zal een iegelyk verpligt zyn, om zorg te dragen, dat zyn Hond of Honden, door het graven van gaten of kuilengeen nadeel toebren gen aan de veelgem: Stads Wallen of'Bolwerkenop poene dat de Eigenaars van dezelve, voor ieder Plondzullen moeten betaalen twaalf duivers, ten profyte van denbekeurderen dat daar en boven alle dezelve diebe- vondeu worden daaraan nadeel toetebrengen zullen mogen worden dood- "geflagen. Tot de handhaving en uitvoering van deeze Keure wordt ge- qualificeerd de Hoofdfehout dezer Stad, en worden, tot het doen der be keuring, geauctorifeerd en gelast de Dienaars der Justitie, mitsgaders de Poortiers, alle Stads Officianten en verdere Bediendensop poene van fus- penfie of privatie van hunne Officien of Bedieningennaar bevind van zaken. Voor 't overige worden de Stads Keuren, len opzigte van hetop-en af klimmen open van de Stads Wallen en Bolwerken als meede tegen het loo- pen van Haanen of Hennen op dezelve, als ook tegen het fnyden of mayen van Gras en fteeken van Zooden op gemelde Stads Wallen Bolwerken en Singelsen tegen het fpelen op meergem: StaJs Wallen en Bolwerken, voor zoo verre dezelve metdeeze Keure niet ftryden gelaten onveranderd en in haar geheel.En, op dat niemand hier van onkundig zy, en een ieder zig voor ichade kunne wagten, zal deeze worden afgekondigten aangeplakt ter plaatfe, alwaar zulks tegefchiedengebruiklyk is. Aldus, &c. Pryzen der Goederen welke op Vrydag den ai December 1798, in de Nieuws Doelen te Alkmaar geveilden op Zaturdag den 22 Dito afgef lagen zyn. Een Huis en Erve, op het Veneedfche Eiland, over de Kyzerftraat. Jlrykgeld, 590 gl. H. Praalder, 210 gl. hoger opgehouden Een dito, op de Bierkade, uitkomende in het Fnidfen.Jlrykgeld 1599 gl. du Tour, niet afgeftagen- Een dito, op de Varkenmarkt.Jlrykgelt M. Zonderhuis, 200 gl. niet verh. Een dito, mede aldaar Jlry geld 35Jgl. Philip Lageman niet verhoogd. Een dito, aan de Straatweg even buiten de Kennemerpoort.yiJ'yXgeM 410 gl. T, Donné, verhoogd door K. Groenland met 80 gl. Een dito, op de Bierkade, op den hoek van het Fnidfen. Jlrykgeld 360 gl. G. üreezen, verhoogd door J. Havik met 15gl. Een dito, op de Oude Gracht, over de Brillefteegmitsgaders een Koets en Wagenhuis en Stalling voor vier Paarden naast hetzelve. Jlrykgeld C. van Oostveen2550 gl. 500 gl. hoger opgehouden.

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 3