Handel en iarki lichten op. In en om Alkmaar Voor of tegen - de Schoolbioscoop, i. Serie* De lichten op rijwielen en mo torrijtuigen moeten ontstoken zijn: 2—3 Mrt. v. 6.08 n.m. tot 6.14 v.m, 3—4 Mrt. v. 6.10 n.m. tot 6.12 v.m, '4—5 Mrt. v. 6.12 n.m. tot 6.10 v.m. '5—6 Mrt„ v. 6.14 n.m. tot 6.08 v.m, 6—7 Mrt. v. 6.16 n.m. tot 6.05 v.m, 't Is al een knap tijdje geleden, dat in den Alkmaarschen Raad Moor het eerst de wenschelijkheid jvlan een schoolbioscoop hier ter Stede werd ter sprake gebracht, als wii ons niet -vergissen door een Sociaal-demokraat. .Wellicht tamelijk tegen de ver wachting in kwam van die tafel van B. en W. toen al spoedig de toezegging, dat de kwestie in Wiel willende overweging genomen zou worden (reeds aanstonds zeide de katholieke wethouder geen re denen te hebben om zich princi pieel tegen een goede schoolbios coop te verklaren)verleden iaar werd in den aanbiedingsbrief écor de gemeentebegrooting me degedeeld. dat B. en W. een school bioscoop in hun program hadden opgenomen ?n dit jaar vinden wij de schoolbioscoop op de begroo- Tng. De verwezenlijking van het plan *s gestadig naderbij gekomen, en. Zooa ls de zaken thans staan, ziet net er wel naar uit, dat de Raad zich definitief vóór de oprichting /an een Schoolbioscoop zal gaan .■Uitspreken Waarschijnlijk aan de gereede toe zeggingen en daden van B. en W. ten deze is het te danken of te wijten geweest, dat er zoo- erg Weinig gepraat en geschreven Werd over de vraag, of het wei g oed was, een dergelijke bios coop in te richten en zoo ja, of d;e voordeelen wel zouden opwe- glen tegen de nadeden. Daarom achten wii het goed bii 'dien huldigen stand van zaken de kwestie even aan een nader on derzoek te onderwerpen en aan de aan een schoolbioscoop ver panden bezwaren en nadeelen techt te doen wedervaren. Heel gemakkelijk kan zulks ge schieden door te memoreeren en kortelings te bespreken wat over deze materie in de katholieke pers en inzonderheid in het paeda- glogisch Roomsch Onderwijsor- gaan „Ons eigen blad" den taatsten tijd in het midden is ge bracht. De heer van Staveren, Directeur der Haagsche Schoolbioscoop1, een piet-Katholiek, is natuurlijk een groot voorstandier van zijn inrich ting; hii heeft dan ook niet na gelaten, die Schoolbioscoop! hemel hoog te prijzen en vele lezingen aan de verheerlijking der school bioscoop gewijd. In die lezingen heeft de heer van Staveren echter duidelijk dóeti blijken, dat wij, als Katholieken, aan zijn uitspraken niet Veel waar de kunnen hechten. Zoo geeft hij o.mi te kennen, dat het met slechte films nogal losloopt, ja, heeft hii zelfs wel eens durven beweren, dat er eigen lijk geen slechte films zijn! Tegen dergelijke uitlatingen en tevens tegen zijn schoolbioscoop* Verheerlijking zijn van meerdere zijden stemmen van katholieken op gegaan, en zoo heeft de heer van Staveren ten deele zelf be werkt. dat de motieven tegien de schoolbioscoop loskwamen. Ons eigen blad" begon dan al Pet voorop te stellen: ^.Katholieken kunnen bii den hr. van Staveren niet terecht, als zij de zedelijkheidskwestie willen be naderen", Dit woord van O. E. B. aldus merkte de heer J. J.' Dood korte, hoofd der school te Amers foort, in een uitgebreid artikel de zer dagen in „De .Tijd" op geldt in nog hooger mate ten op zichte van een der grootste moree- Je gevaren, aan de huidige schoolbioscoop vierbonden. De hr. Doodkorte schreef daarover in 't „Centrum" het volgende: Ten slotte is er een moreel be zwaar. dat wel steeds zal blijven: de surveillance kan niet dat zijn, wat ze in die omstandigheden moet wezen. Men begrijpt, dat we 't hier niet hebben over 't „zoet- zijn" der kinderen. Het is hier de plaats niet uit te weiden over de ontzettende uit breiding der geheimie zonden on der onze hedendaagsche school jeugd. Niet enkel in de groote steden. Wie in dezen gieen erva ring heeft uit ambts-pralctijk, leze enkel slechts de artikelen van P. lansen S. J. en Rector Willeman in „Opvoeding en Onderwijs", jaar gang VIII, of „Voor het Leven" door P. v. Luik S, j. pag'. 76—90. of „Handboek der Zielkunde" d. prof. Aengenent en Chr. Wesse- nng pag. 340350. Deze laatste Schrijvers wijzen er op, hoe ern stige geneesheeren en ervaren naedagogen spreken var. 60. 70 tot 90 pCt. der jeugd in de groote èteden 1 Ieder onderwijzer, van ondervin- .Weet dan ook. dat in dit op zicht de allernoodzakelijkste sur- vteillance eischen stelt, waaraan ze in 't meer dan halfdonker een er bioscoop voorstelling onmogelijk kan beantwoorden, afgezien nog van bet feit. dat menig geleider zijn aandacht schenkt of moet schenken aan het doek. terwijl er nog altijd velen zijn. die door ge brek aan ondervinding meenen al best tevreden te mogen zijn, „zoo lang de kinderen maar rustig zijn." Wij vragen aldus gaat de heer Doodkorte thans in „De Tijd" ver der kunnen de voordeelen der Schoolbioscoop voor de lagere school wel ooit zóó groot zijn, dat Ze zulke gevaren en nadeelen compenseeren Wanneer de heer v. St. alvast constateert, dat die geweldige ge varen volkomen denkbeeldig zijn, dan begrijpen we eens te meer. hoe de kwestie der appreciatie hier een klove schept tusschen ons en hem, die niet is te overbruggen. De vormen der zedigheid en van het geoorloofde zijn in en buiten 't Katholicisme vaak zoo geheel verschillend. Bovendien blijkt ook bii den heer v. St. een gebrek aan ondervinding aanwezig, dat hem gevaarlijke parten speelt. Ook wii hebben bioscooplesseu bijgewoond waarbij 't door het licht van de bi- oscooplamp zelf en door aange brachte roode lampjes niet geheel donker was. Doch als onderwijzer met eenige ervaring wéten Lwij, dat dit beslist onvoldoende is. Evenzoo idenktO.E.B. erover (no 3 p.-74). WEGEN EN VAARTEN TUSSCHEN DE ZES NOORDHOLLANDSCHE STEDEN. De Keer D. Kooiman, lid der Pro vinciale Staten vann Noord-Holland heeft tot gedeputeerd^ Staten de vol gende vragen gericht 1. Is het aan Gedeputeerde Staten bekend, dat de Gemeente Amsterdam, heeft opgezegd, de overeenkomst met de gemeenten Monnikenda'm, Edam, Purmerend, Hoorn en EnkKuizen be treffende het onderhoud van „de we gen en vaarten tusschen die zes Noordhollaindsche steden" 'Zoo ja', Zijn gedeputeerde staten voornemens aan de staten sipoedig voorstellen te doen ten einde in deze aangelegenheid te voorzien? 3. Kunnen gedeputeerde staten reeds in hoofdtrekken mededeelen op welke wijze naar hun meening voor ziening behoort plaats 'te hebben TREKKINGSLIJST. Men verzoekt ons om wille tier vele loten in N.-H. verkocht de navolgende trekkingslijst der ver loting ten bate der Eerste Marga- retha Maria-Kerk in de Peel te willen plaatsen. Beeld van 't H. Hart (Mont- m art re) groot X 3415; Stalletje van Betlehem U 635H. Klara (boidkl) I 1232; Oproep aan de klei ne zielen (boek) B 3616; Beeld van 't H. Hart (klein) E 1789; Plaat van Z. H. Benedictus XV G 594; H. Klara (boek) Wi 2054; Engeltje met wijwaterschelp A 647 Kruisbeeld (staand) R 828Oproep aan de kleine zielen (boek) E157 Beeld van de H. Margaretha Maria E 575; Groot koperen inktstel H 316; Spreuk met lijst D 525; JH. Klara (boek) D 2237Plaat van Z. H. Benedictus XV W 3038; Kruis beeldje A 2612; Oproep .aan de kleine zielen (boek) L 3923Spreuk met lijst M 318; Beeld van 't H. Hart (Plastiek) D 3923; H. Klara (boek) ,K 1660; Oproep aan de kleine zielen (boek) L 686; Beeld v. d. H. Antonius Q 1254; Spreuk met lijst C 4335Plaat van Z. H. Benedictus XV U 2321Beeld van 't H. Hart van Maria B 4943. Uitgeloot werden 100 nummers. Voor de volledige trekkingslijst en toezending der prijzen wende men zich met opgave van juist adres tot den Z.E. Pater H. Tri nes te Asten. HEILOO. HEILOO. II. K. Transportarbei ders. Do E. K. Botnd van Trans portarbeiders Meld een algemeen® vergadering in lokaal v. .Stralen. Da voorzitter, de heer J. 0'bda.m, opent do vergadering mist den Chris- telijken groet. De notulen worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Een schrijven van het hoofdbestuur dat actie gevoerd is, om, evenals den contralen- brand per volle week werkeloosheid f 16.80 pier .week uit te keeren. De uitslag is nrag niet bekend. Een schrijven van den Ned. E. K. Fond van .Transportarbeiders „St. Eonifacius", Amsterdam, om den scheidenden Adviseur P. Strioomer bij zijn benoeming als Deken en pastoor van Gouda, een Stoffelijk blijk van waardeering aan te bicden. Hierna komt ter sprake de nood zakelijkheid een reglement te maken De voorzitter leest een oon^ept- reg ement voor, wat na ampele be spreking ongewijzigd wordt goedge keurd. Enkele wijzigingen regelende het plaatselijk' belang, zullen in het regle ment worden bijgevoegd. Aftreding 2 bestuursleden n.l. 2e secretaris en 2e penningmi, welke laatste tevens beheerder der werklpp' senkas is, In welgekozen .woorden blrengt de voorzatter dank aan de beheerder. der weikeloozenkas voor het vele werk aan de afdeellng yerrioht. De 2e secretaris was afwezig. Na korte bespreking wordt beslo ten het getal bestuursleden in te krimpen van 7 tot 5. Tpt 2e pen ntngmeester werd, gekozen de lieer J. J. v, Tongeren. Bij de rondvraagstelt de heer P. Haanraaids Jr., voor, om een een. boete van f0.25 te heffen voor hen, die niet wettig verhinderd zijn de vergadering bij te wonen, wat met algemeene stemmen wordt aan genomen. Daarna sluiting op de gebruikelijke wijze. Spoedvergadering: van den R. K. Bouwvakarb&idei'sbond „St. Joseph" in iïet locaal van den heer Valn Straten. De goed bezochte vergadering wordt door den voorzitter met den Chr. groet gieopend, deze deelt mede, dat deze vergadering -is belegd naar aanleiding van een schrijven van Z.Exc. den Minister van Arbeid, toe gelicht door het hoofdbestuur. De notulen worden daarop gelezen en onveranderd vastgesteld. In behandeling komt een schrijven van het hoofdbestuur betreffende 'n rijk'svoorsdhot. Het hoofdbestuur ziet die moeilijkheden in voor den bond,' die mer een "30.000 leden er niet bepaald slecht voorstaat, al wordt de mogelijkheid niet ontkent dat bij lang durige werkloosheid dit het geval kon worden, reden waarom voorgesteld wordt '.voorlooipig niet op die rijks steun in te gaan. Het bestuur stelt voor o:m het advies van het H.B. ep te volgen, waartoe wordt besloten. Een schrijven van den Minister v. Arbeid om een wijziging; in uurloon en uiikeering bij werkloosheid. Voor gesteld wordt uitkeering' per dag: v. gezinshoofden f 2.40, inwonende zoons fl.44, uitwonende ongehuw- den fl.92 en de ufikeeling, per ka lenderjaar van 78. op 60 dagen terug te brengen. Het hoofdbestuur stelt voor niet een uurloon van f 0.74—f 0.79 "(wat hier geldigg, is in de '3e klasse) dit wordt bij werkloosheid een uitkeering van f 18.p. week', niet berekend als gezinshoofd, inwonende of niet, maar persoonlijk'. De voorzitter licht 'deze punten nader toe. Besloten wordt een schrij ven aan het HÈ. te richten, waarin vastgelegd wordt, dat men onze af- deeling de meeningj toegedaan is, dat inen contributie betaalt tegen een uitkeering van f19.50 per week, en ook' op die uitkeering recht heeft; met de zienswijze van het H.B. be treffende het aantal uitkeeringsdagen (van 78 rap 60 terug te brengen) ton men echter algemeen accoord gaan. Een schrijven van de R. K. vak organisatie, om aan het congres op 28 en 29 Mei deel te nemen, vindt een goed Onthaal. De voorzitter wekt op om zooveel mogelijk', vooral de 2e dag er aan deel te nemen. Enkele leden besluiten elke week een bedrag bij den penningmeester at te dragon, om die kosten te be strijden. Ooik' zal er een reiskas wor den geformeerd. Verslag der Controle-Commissie. De heer L. Denneman verklaart deze rekening accoord bevonden te hébben. Bespreking nieuwe contract. Dit is nog niet ingekomen. Zocdra het ech ter binnen is, zal met de patroons worden geconfereerd om de gewensch te verhoogingi te krijgen. Dok zal men trachten op die con ferentie de heer P. Bot, vrijgestelde van den Boud, deze belangrijke zaak nader te laten toe lichten. Tegelijk' zal dan worden getracht in de 2e klasse te komen, wat een verhraoging van uurloon beteekend, de noodzakelijkheid er van wordt besproken en toegelicht. Besloten ,wordt om den Geestelijken adviseur te verzoeken op den dag van den patroonsheilige „St. Jo seph een H. Mis tot dankbaarheid op te dragen. Op het met kracht Keffen van boete van hen die zonder rede de verga deringen verzuimen, wordt aangietlron gen. Tiet bestuur zegt zulks toe. Daarna sluiting op de gebruikelij kc wijze. EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN ZEE. St. o~ s e p h-scliool. De nieuw te stichten St. Joseph-school te Eginond a. ri. Hoef zal den lOen Maart a.s, worden aanbesteed. Dit was in 't lcort de mededee- ling van den Z.Eerw. heer Pastoor Saulenn, Zondagmorgen onder de H.H. Missen, Velen zullen deze mededeeling met vreugde hebben vernomen. De Pastoor maande de gieloovigen aan, ook naar het voor beeld van Z. H. den Paus en de Bisschoppen, hunne toevlucht te nemen tot den Patroon van de H. Kerk, Sint Joseph, den heiligen huisvader, die vooral in onze da gen meer dan ooit moet worden nagevolgd. Ook vroeg de pastoor St. Joseph's tusschenkomst af te snieeken in de nieuwe plannen die we thans ondernemen. .Wii begrijpen dezen oproep van onzen herder volkomen. Een ieder, die .wat met het parochieleven bil ons is ingewijd, zal de diepere beteekenis van deze bezorgdheid verstaan Laat ieder meehelpen, zooveel moglelijk. Laat geen persoonlijke gevoelens spreken, maar het ge loofsgevoel, ook ten opzichte van de nieuwe kerk, waarmee men in iS.eptemfeec hoopt te begipnen. Iedere Kuip, die ge in deze za ken biedt, zal St. Joseph' wel ver- glOeden, ge moet niet vergeten, dat Hij in het aardsche leven wel arm was. maar later is aangesteld als Heer over groote bezittingen, waar van hij een ieder gaarne meedeelt, die ook wat voor hem over heeft EGM.-BINNEN. EGM.-BINNÈN. Eervol ont slag. Op zijn vierzoek is eervo ontslag Verleend aan Mr. P. J. M. van Sonsbeeck', als burgemees ter dezer gemieente. UITGEEST. UITGEEST. LWjitte Kruis. In de bestuursvacature, ontstaan door het vertrek van den heer C. van Cornewal naar Frankrijk is voorzien door benoeming van den heer C. N. Schaar. Ongeval. Doordat een der paarden, bespannen voor een drie. wielden kar van den heer L. Zon neveld, gisteravond bij den Sta tionsoverweg op hol sloeg, geraak te de bestuurder, de oudste zoon van den heer Z. onder de wagen en bekwam behalve een groote hoofdwonde een inwendig ge kneusd been. Bij den heer J. M. werd hii voorloopig verbonden en later op den avond naar huis ge transporteerd. Naar we vernemen is zijn toestand momenteel rede lijk goed. Tijd el ijk schoollokaal. Daar wegens de op .handen zijnde ver bouwing een der muren van een der schoollokalen moet worden weggebroken, is de 3e klas Van jde R. K. school tijdelijk ondergebracht in de vroegere hoofdonderwijzers- woning. „Go ed .Wonen". Deze Vere-eni ging houdt hedenavond half 8 in de „Ooievaar" een algem. verga dering, waarin de wohingvernu- ringi zal besproken worden. R a a d s v -e r g a d e ring. A.s. Vrijdag 4 Maart komt te half 10 de Raad diezer gemeente in openbare vergadering bijeen. OUDORP. OUDORP. Raadsvergadering. Dins dagavond werd alhier een vergadering van den Gemeenteraad gehouden. Aan wezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen gelezen en onge wijzigd vastgesteld worden. Ingekomen is o. a.: a. Circulaire van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel d.d. 27 December 1920, betreffende ophef fing van de huisbrandrantsocnoeringen van de brandstoltencommisse. b. Brief van Gedep. Staten, hou dende goedkeuring van den verkoop van grond bedoeld bij schrijven van 5 De cember 1920, vco'r zooveel punt 1 be- ireft. c. Proces-verbaal opneming kas en hoeken van den Gemeente-ontvanger op 30 December 1920, aanwijzende een ba- Lig saldo van f3500.13. d. Circulaire van Gedep. Stalen, 1 waarbij dc beslissing tot het goedkeu- der der gemeenle-begrooling voor den dienst 1921 wordt verdaagd. De stukken a. lol en met d. wor den op voorstel van B. en W, aangeno men. Een verzoek van wed. W. Wester en W. Wester om afschrijving van den Hoofdelijken Omslag, wordt op voorstel van B. en "W voor kennisgeving aan genomen. f. Een verzoek van S. Zuijdam e. a. voor toeslag- aan de werldoozen Do heer de Boer vraagt of liet niet dienstig zou zijn eens te informeeren of er niet meerdere werkloozen zijn en hen dan te adviseerca in de organi satie te treden. De Voorzitter antwoordt, dat slechts van. één inwoner beken.1 is, dat hij in werkloozen toestand verkeert, de an dere zonden geen vragen in. g. Circulaire van den Inspecteur der Directe Belastingen te Alkmaar d.d. 24 Januari 1921, belreltenc^e het invorde- renn door het Rijk van de Gemeente lijke Inkomstenbelastingen. B. cn W. stellen vcor dit jaar nog de invordering door de gemeente te laten geschieden, het volgend jaar kan het dan overgedragen worden aaft het Rijk. Aldus besloten. Schrijven van B. on W. van Alk maar d.d. 5 Januari betreffende de overname van den Hcarnschen weg door Alk-maar. Voor kennisgeving aangenomen. Circulaire van Ged. Staten d.d. twee Februari 1.1., vermeldende d-e rijks ver goiüding voor het herha ling: onderwijs. AtsE-raven. Verzoek van H. Ble ij endaal, ver zcekbouidend zijn salaris als admi nistrateur van het gemaentelijlrtelec- trisoh bedrijf t© herzien. Adressant wenstjht zijn salaris bracht te zi-en rap f2.05 per aan sluiting. Het verzoek gaat verge zeld van een goed. gedocumenteerde toelichting, waarin de gemeente Ou- drarp getoetst wordt aan andere ge meenten. Adressant meent, naar aan leiding van dez3 toelichting; recht te hebben op een vergoeding als gevraagd. B. en W. stellen voor, dit jaar een subsidie van f 50 te geven cn voor het volgend jaar het salaris ais ge wensen t op de begrooting te brengen. Be .lieer de Boer meent, dat adressant met do f50 nog lang niet toe is aan het bedrag waarop hij recht heeft en stelt voor, f 75 toe te kennen. Het voorstel de Boar in stemming i gebracht wprdt met 4 tegen 3 stem.-1 hechtenis. men. verworpen; vóór de hoeren fle Bper, Kunst en Mbejes. .Van Ged. Staten is goedgekeurd terugontvangen het besluit regelende de jaarwedde van de wethouders f60 B. en W. wordt machtiging ver leend tot het aangaan van een kasgeldleening groot f2500, j Oudercomm issie. B. en W. stellen voor, om te voldoen aan de bepalingen op do la geremder wij sve t, een oudercommis sie samen te stellen, en dragen daar toe voor, de heeren: H. Smit, P. Keijzer en P. Wïjdenes. Aldus be slist zoneter hoofdei, stemming. ,Voor het in orde brengen van don straatweg, die door de werken aan den Huigenflijk in slechten toestand is geraakt, zullen B. en ,W. ka terdag a.s. een bespreking houden met don dijkgraaf. Rondvraag. De heer Mbojes vraagt, hoe liet staat met de kotenolausule in betrek king tot heb G. E. B. De vraarattor zegt toe, dat do vol gende maand verlaging zal komen. De londvraag levert verder niets op. Hierna sluiting. AKERSLOOT AKERSLOOT. R. K. Volksbond. Naar- wij vernemen zal alhier 17 Maart a.s. wederom ecne belangrijke algem. vergaderiug van den R. K. Volksbond plaats hebben. S tille Ommegang. Men deelt ons mede: Op Zaterdag 12 Maart, «des avonds ten 10 uur, laat het bestuur van het Genootschap van de Stille Omme gang te Alkmaar wederom een Alkm. Packetboot afvaren naar Amsterdam. Deze boot zal ongeveer half elt te Aker sloot aanleggen en zullen dus de pare- crianen van Akersloot van deze gelegen heid gebruik kunnen maken, om aan de Stille Ommegang te Amsterdam te kun nen deelnemen. Alhier werd cnlangs vanuil den R. IC. Volksbond een comité opgericht, hetwelk lot taak heeft dit scnoone doel alhier te bevorderen. Dc heer Th. Buler is voorzitter van dij comié. Zij, dtje dan ook dit jaar aan dë Stille Ommegang wenschen deel te nemen, kunnen zich tot den voorzitter wenden on verdere inlichtingen. In middels zullen bij hem wel kaarten vcor de hoot A f 2 per persoon verkrijgbaar zijn. Laten wij dan ook mogen ver wachten, nu de gelegenheid zich zoo uitstekend er toe leent, dat dit iaar ook eens van uit de parochie Akersloot véle, zeer vele mannen zullen optrekken, om met die duizenden en duizenden pel grims in den vroegen morgen van den I3en Maart in Amsterdam aan de Stille Ommegang te gaan deelnemen. AANBESTEDING. Gistermiddag te 12 uur werd in café Bos door den architect Ilerm. Kroes namens de O. L. Vrouwe-Sliclitiug te Amersfoort aanbesteed: het bouwen van ijen M.U.L.O. School aan de Ernnia- slraai en een L. O. School met ge meenschappelijk gymnastiekgebouw aan de Paul Krugerslraat alhie'r. Ingeschreven werd door: G. Vrouwe, Zwaag, f299.000 Hoogervorst, Alkmaar, -258.1G0 Apeldoorn, Alkmaar, - 252.800 R. K. Bouwersbond, Velsen, -328.484 Henueman, Heemskerk, -263.000 Joh. Verherne, Westerblokker, -274,000 A. Verherne, Alkmaar, -276.000 A. Buur, Burgerbrug, -252.791) Doedens en Scliilder, 't Zaud, -289.887 NijmaD, Heemskerk, -202.715 Nol, Breda, -205.800 Gebr. Boekei, 't Veld, -271.000 Vlaming, Scha gen, -237.272 Bultcr, Alkmaar, -257.989 Ylammg, Mcdemblik, -260.333., Tromp, Castricum, - 285.006' C. -J. unst, Amersfoort, -279.000 Gebr. v. d. Heiden, Maurilc, -250.000 G. Botman, Wcrvershoof, -252.717 Het werk is gegund aan den h er J. Vlaming te Schugen. De bcgrooling van het jjehcelc werk was f203 000. DE CONTINENTAL SCHRIJF MACHINE. DE BESTE DUUR ZAAMSTE SCHRIJFMACHINE. ALLEENVERKOOI' V. NOORD- HOLLAND TEGEN DE DOOR DE FABRIEK VASTGESTELDE PRIJZEN bii L. FRANKENBERG LANGESTRAAT. ALKMAAR. A. EL dienstbod©, Oudorp, (Dief! stal) Eiaeh: 4 maand. gov. etrial voorw. met ©en proeftijd .van 3 Jaren. Uitspraak: conform eieeih. J. N., Landbouwer, Harenkarepel (Mishandeling) Eisch: 10 maanden gev. straf. .Uitspraak: 8 maanden gev. straf. G. S., slager. Hoorn, (in gebruik' brengen van ongeschikt vlèesch) Eisch: .Vrijspraak, Uitspraak: oon- fiorm eisch. J. W., landman, Ctos ter-Blokker, (overtreding invaliditeitswet) Eisch 16 maal f2 boete sube. 16 maal 2 dagen heojitenis. Uitspraak: appél niet ontvankelijk verklaard. O. H., veldarbeider, Bergen. (Mis handeling) Eisch: f2 boete subs. 2 dagen hechtenis. Uitspraak: Vrij gesproken. H. M., (minderjarig). Uitspraak': 1 maand gev. straf. A. Z„ visscher, Egmrand aan Zee, (Mishandeling), Eisch: 4 maanden gev. straf. Uitspraak: f30 boete subs 30 dagen hechtenis. L. O., Uitspraak: 3 maanden ge vangenisstraf. W. W., Bergen, (Mishandeling) Uitspraak: f30 boete subs. 30 da gen tuchtschool. ■«WH.WIIWIMAWW III M II I AMSTERDAM, 1 Maarl. De aardap- pelenprijzen waren lieden onveranderd. Aanvoer 5 ladingen. HEILOO, 1 Maart. Coöp. Veilings- Vereenigiug „St. Willibrordus". Brus- selsch witlof le soort 35—49 ct., 2e srt. 19—30 ct., 3e soort 11—16 ct. p. K.G. spruilkooi 37 ct. per K.G. Aanvoer 900 mandjes. PURMEREND ,1 Maart. Aanvoer 5 stapels Fabriekskaas f81.50, m. Rijks- merk f 81 per 50 K.G. 544i/;i K.G bote.r, f 3.40—3.50 p. K.G. 638 runderen, waaronder 235 vette f 1.60—2 p. JK.G. en 239 melk- en gelde- koeien f400—650 per stuk, h. matig; 28 paarden f 150—400 26 vette kalve ren per K.G. 12.60-2.80, matig; 648 nuchtere kalveren f20—80. vlug; 437 vette varkens per K.G. f 1.20—1.30 nitg. 128 magere varkens f40—82, matig; 251 bggen f 24—36i, matig; 1058 schapen f 40—75, vlug; kippeneieren i 10—11 cn eendeneieren 114.50 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Maart. Langed. Groentenveiliug. Roode kool f 9.40—14.60, 2e soort i5.40, gele kool f8.40—11.50, 2e soort 13.90, witte kool f 7.50—8.40, uien 15.30—5.90, losse wor telen 12.70—3.10, alles per 100 K.G. Aan. oer: 66.375 K.G. roode kóól, 55.000 K.G. wille kool, 81.525 K.G. gele kool, 2825 K.G. uien en 3125 K.G. losse wortelen. NOORDSCH AR7V OUDE, 1 Maart. Roode kool f 9.40-14.20, gele kool f8.80 —1160, Deenscke witte kool f7.60 f 8.80, uien 16.90—7.30, peen f 1.70— f2.90, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 1 Maart. Uien f6.10—6.50, wortelen 12.00—2.40, roode kool f9.80—13.80, 2e soort 15.880—6.S0. gele kcol f 9.80—12, Deensche w. kooi 17.10—S, alles per 11)0 K.G. BOVENKARSPEL (Station), 1 Maart. Dc Tuinbouw." Blauwe aardappelen f3.55—3.90 per baal; groote gele uien, f 3.20—3.45 per baalgele kool t 9.G0— f 10.60 per- 100 K.Gr; groote bieten t 9.50 —13, kleine id. f 4.75—8.50 per 1000. pn AE.R. RECHTBANK TE ALKMAAR Zitting van Dinsdag 1 Maart. UITSPRAKEN. C. K., vrachtrijder, Enkhuiaen, (Diefstal)^ Eisch; 4 maanden gev. str. Uitspraak: 2 maanden gev. straf. O. K., vrachtrijder, Enlthuizen, (nogmaals diefstal), Eisch: 4 maan den gev. straf. Uitspraak: Vrijge^ sproken. J. T., arbeider Uitgeest, (Dief stal). Eisch: 12 maanden gev. str. Uitspraak: 3 maanden gev. straf. J. B., transportarbeider, Noord- Schanvoude, (Vernieling). Eisch: f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uit spraak: .Vrijgesproken. J. V., electricien, Grootebroek, (Diefstal). Eisch: 4 maanden gev. straf. Uitspraak: conform eisch. T. O. B., Wervershoof. (Mishan deling). Eisch: f20 boete eubs. 20 dagen hechtenis. Uitspraak: f10 b. subs. 10 dagen hechtenis. M. P. en J. P., vissoher Helder, (Huisvredebreuk). Eisch: tegen ieder f 30 boete subs. 30 dagen hechtenis. Uitspraak f25 bptet© sube,. 25 dagen STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. AMBON (uitr.) pass. 25 Febr. Kaap Serrat. GROTIUS (lliuisr.) pass. 24 Febr. Pcrim. JOH AN DE WIT vertr. 23 Febr. v. Batavia naar Amsterdam. KAMBANGAN (tlmisr.) vertr. 23 Febr. van Colombo. KONINGIN DER NEDERLANDEN arr. 28 Febr. van Batavia te Amsterd. RADJA (thuisr.) pass. 2 7Februari Qucssant. REMBRANDT arr. 26 Febr. v. Am sterdam te Batavia. I'RINS DER NEDERLANDEN (uilr.) vertr. 27 Febr. van Napels. KON. NED. S'1'B. MIJ. GANYMEDES arr. 27 Febr. v. Am sterdam te Smirna. TELLUS vertr. 26 Febr. v. Smirna naar Samos. ACHILLES arr. 27 Febr. van Am sterdam naar Malaga. ADONIS vertr. 21 Febr. van Patras naar Calamala. AGAMEMNON arr. 27 Febr. van Bordeaux te Lissabon. AMOR, van Sulina naar Amsterdam, pass. 27 Febr. Kaap Blanc. DIDO, van Amsterdam naar Kopen hagen, paass. 26 Febr. Holtenau. EUTERPE, van Bordeaux naar Am sterdam, pass. 28 Febr. Durgeness. HELENA arr. 25 Febr. vaan Tarra gona te Valencia. 1NO arr. 27 Febr. vaan Havre tr Amsterdam. JUNO arr. 27 Febr. van Spanje tc Amsterdam. MARS vertr. 26 Febr. van Oporlo n Scvilla. MEDEA arr. 27 Febr. van Amster,- daam te Hamburg. MEROPE arr. 26 Febr. van Pasages te Bilbao. ICON. HOLL. LLOYD. BRABANTIA (tliuisri.) vertr. 26 Feb. )van Las Palmas. EÈMLAND vertr. 26 Febr. van New Y'ork naaar Amsterdam. LIMBURGIA (uitr.) vertL 27 Febr. v. Vigo. ZEELANDIA; van nNew-Orleans n. Amsterdam, vertr. 25 Febr. v. Havana.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 7