DAAR Holland-Zwitserland. SPORT-ILLUSTRATIE. lelie EÉew leas, C. ESBAOH, Alkmaar, ALKSAAR. Laatste berichten SPORT Ei SPEL Advertentëin II wedstrijd HOLLAND-ZWITSERLAND. l. frankenberg levert alle soorten schrijf- en kantoormachine'5. 7TevÓnD'En*voorwerpen. tl. sctüffee Handol en fiüarkt f 1.80 stuk. kan een ieder van profiteerenVOOR DE PAASCHDAGEN inge kocht een prachtpartij Sinaasappelen, die wij verkoopen voor 3 voor 10 cent, Een groote BESLIST ZOETE Sinaasappel voor 5 cent en verder in alle prijzen. BUT" CITROENEN 4 voor 10 cent. Reuzengroote Cocesnoten. prima 'kwaliteit, 34 cent. Beste groote noten 12 cent per ons. Kraak amandelen 10 'cent per ons. Hazelnoten 9 cent per ons. Extra mooie Bananen en niet te vergeten onze heerlijke versch gebrande Pinda's, Alles 1ste kwaliteit. Beleefd aanbevelend, JAN VAN DER POL, Laat 148a, nabij de Krebbesteeg. AGENDA. i U L\ us Lj h,G O U W VST. WJLLIBRORD". Zaterdag"26 Maart: 8 uur Zitting Voor schotbank. 5—6 uur contributie-betaling Bouw vakarbeiders. 5—6 uur contributiebet. Metaalbew. 5—6 uur Zitting Spaarbank. 6—7 uur afdracht ran gelden aan de feestcommissie. 6—7 .uur Zitting AVinterzorg. 6—7 uur Zit Ling Bibliotheek tot af halen van boeken. 6—8 uur premiebetaling Onderst.- fonds. Zitting Vlaming en Vreeker. 7—8 uur Bureau van Advies. 3—9 uur Opgaaf vcor lid Wed.-steun R. K. Centrale Ziekenkas, alsook voor li. K. Coöp. Levensverz. „Concordia''. 8—9 uur cc betaling V. A. F. C. 8 uur Ledenvergadering Zangvereen. „Pulchri Studio". „GOED WONEN." Spreekuur Bouwvereeniging „Goed Wonen" iederen Vrijdag van 7—8 uur, bij M. Kempen. Baonsingel 25. LICHTEN OP. 24—25 Mrt. 6.46 n.m. tot 5.23 v.m. 25—26 Mrt. 6.49 n.m. tot 5.21 v,m. 26—27 Mrt. 6.51 u.m. tot 5.19 v.m. 27—28 Mrt. 6.53 n.m. tot 5.16 v.m. 28—29 Mrt. 6.54 n.m. tot 5.14 v.m. 29—30 Mrt. 6.66 n.m. tot 5.10 v.m. ■aaaaa HET HANDELSREGISTER. Vanwege het Bureau van Advies werd Donderdagavond te 8 uur in „de Unie" een vergadering gehouden voor de middenstanders. De heer Mr. J. Verdam zon spreken over de „Inschrij ving in het Handelsregister." De heer Cloeck heet allen hartelijk welkom en zegt, dat de aanleiding van deze vergadering is, dat de commissie voor de nieuwe Kamer van Koophan del tot taak heeft de nieuwe Kamers van Koophandel ingang te doen vin den. Daarom heeft die commissie ge meend een lezing over het Handels register te moeten doen houden. De Voorzitter van de commissie meende, dat dit op den weg lag van het Bu reau van Advies van den Middenstand, omdat dit bureau den middenstand van voorlichting moet dienen. Waarom' spe ciaal deze vergadering gehouden wordt voor den middenstand zet spr. uiteen. De opkomst valt spr. mede, doch merkt op, dat deze vergadering drukker be zocht had kunnen zijn. Wanneer spr. wees op de nieuwe K. v. IC., dan ant woordde men hem, dat het alleen was lm den middenstand weer meer geld uit de zak te kloppen. De nieuwe IC. v. IC. is vöor den handel een zeer nut tige instelling en niét voor den han del maar ooTf voor den middenstand Ook het Handelsregister is van het hoogste belang, zeer zeker in verband met de samenstelling van de IC. v. IC Spr. is het Bureau vrgi Advies dank baar voor de medewerking en geeft het woord aan den heer Verdam. De heer Verdam zegt zeer gaarne aan de uilnoodiging om hedenavond te spreken over de nieuwe IC. v. IC. en het Handelsregister, gehoor te heb ben gegeven. Jarenlang is deze nieuwe wet voor de IC. v. K. en de Handelsregisterwet voorbereid. Vele personen dachten: nu ja, dat is niets anders dan een middeltje om de schatkist te vullen. Dit is spr. ten zeerste gebleken hij de uitgifte van de formulieren voor het register Spr. wil eerst dit verkeerde idee wegnemen. Het lag wel cenigszins voor de hand. Niet een enkel dubbeltje, dat betaald zal worden, zal komen aian de Staat. Als de kosten voor de inrichting enz. zijn voldaan, dan wordt het grootste gedeelte van het restant gestort in een fonds, dat dooi de IC. v. IC. zal gebruikt worden voor verbeteringen van den handel. Allen, die ingeschreven zijn in het register, zullen kiezers zijn voor de K. v. IC. Zij kunnen dus 'hun mannes kiezen voor de nieuwe IC. v. IC. De betaling voor de inschrijving is jering. Ieder die niet meer dan f 16.009 in zijn handel heeft gestoken heeft niet neer te batelen dan f5. Wat er ver der betaald zal moeten worden, zal Aicl meer bedragen dan 1/10 °/o, zelden m°er dan 1/30 °/o. Pft inrichting van een Handelsregis ter geschiedt op voorstel van den Han del zelf. Verder is het gegrond op er varing in andere Siaten. Het Handelsregister is niet om een ander in dc kaart te kijken. Wanneer tnen liet formulier goed leest, dan zaj men dat weldra merken. Het kapitaal blijft geheim. Dit is trouwens niet zoo'n groot bezwaar, hetgeen blijkt uit de N. V., die reeds lang het kapitaal moe ten opgeven. Overigens behoeft men hot kapitaal niel le preciseeren, men kan b v. opgeven het kapitaal bedraagt minder dan f 10.000. Van Handelsregister wordt ver wacht een eenvoudig, weinig kostbaar ■tjuddel pm! zaken te weten te komen, die men moet weten om met een zaak in relaties te treden. Men wil weten met wien men le doen heeft. Hierin voorziet ihet Handelsregister, dat kosteloos ter ■inzage ligt. ïn het Handelsregister moet men niet zoeken de eredietwaardiaheid van een of andere zaak. Door hetjjegister zal dan ook geen rem geplaatst worden tegen slechte practijken in den handel. Door ingeschreven te zijn in het re gister krijgt men het voorrecht van kiezer te zijn voor de IC. v. Ks dit voorrecht werd den laatsten tijd niel zoo erg gewaardeerd. Op denzelfden dag, dat de Handels registerwet werd afgekondigd, trad ook in werking de nieuwe wet op de IC. v. IC. De IC. v. IC. ondervonden deii laatsten tijd zeer weinig waardeering. Dit komt vooral, omdat de IC. v IC., gebrek aan macht en gebrek aan geld hadden Daarom konden ze niet werken, ze kon den niet anders dan adviezen geven. Daar kwamen nog twee zaken bij: ze waren afhankelijk van de genieentebe- besturen. De medewerking van de ge meentebesturen was dikwijls zoek. De laatste jaren mocht de IC. v. IC. te Alkmaar zich wel in die medewerking verhengen. Verder werden ze ingesteld op verzoek van een gemeentebestuur en voor een bepaalde gemeente. Men kon dus niet werken, want da ICamers wa ren geen vertegenwoordiging van den handel Nu zal het land verdeeld worden in 36 districten en voor ieder district zaj een IC. v. IC. optreden. Ze vertegenwoor digen in de toekomst dus het geheele land en de handel en nijverheid in ons land. Den laatste'n tijd hinkten de IC. v. IC. op twee gedachten, n.l. zijn we voor het groot- of voor het klein-bedrijif. Dit verandert ook; iedere K v. IC, wordt gesplitst in twee afd., n.l. voor groot- en voor klein-bedrijf. De gezamenlijke ICamer zal de ge meenschappelijke belangen behandelen, de afdeelingen de zaken voor hun cate gorie. We krijgen twee kiezerslijsten, n.l. één voor het groot-bedrijf en één voor het klein-bedrijf. Kiezers voor het groot-bedrijf zijn zij, die in het regis ter zijn ingeschreven en een kapitaal in de zaak hebben van f 50.000 of meer. Hierop zijn enkele uitzonderingen. De nieuwe IC. v. IC. zijn geheel zelf standige inrichtingen, die rechtsper soonlijkheid hebben. Ze hebben bezit tingen en kunnen ook inkomsten heb ben. Ze kunnen b,v. een veem oprich ten en daaruit de inkomsieii opnemen. Ze kunnen ook rapporten opmakenv die rechtsgeldig zullen zijn. Ze zullen dus kimnen werken als de IC. v. K. in andere landen reeds langen tijd doen. Spr, haalt voorbeelden aan hoe de IC. v. K. in Frankrijk en Engeland werken, in Engeland oefenen zij macht uit op de totstandkoming van wellen Dit zal op den duur ook in ons land kunnen. Binnen korten tijd zal men het dan ook wel oip prijs stellen kiezer te zijn van de IC. v: IC. Spr. keert nu terug tot het Han delsregister. Wie meent voor inschrij ving in aanmerking te komen, begint met de aanvraag van ccn formulier. De vragen op dit formulier zijn zeer duidelijk en behoeven dan ook geen toelichting. Ieder ontvangt 3 gelijkluidende bil jetten, n.l. een groen, een oranje cn een wit biljet. Op ëén wordt slechts van het kapitaal gesproken. Het wilte blijft op het archief het oranje wordt ingebonden en het groene krijgt men terug. Het register moet natuurlijk zooi vol ledig mogelijk zijn. Een ieder is dan ook verplicht het biljet goed in te vullen. Hierop is een straf gezet. Er is een bezwaar. Voor een nieuwe handelszaak moet de invulling geschieden binnen 1 week, voor een bestaande handelszaak moet dat geschieden vóór 14 Juni. Het is van zeer groot gemak en ook van zeer groot belang zoo' vroeg mogelijk zich te laten inschrijven. Spr. drukt allen op het hart niet tot het laatste oogenblik te wachten met de inschrij ving. Tot nog toe hebben zich nog veel te weinig personen opgegeven. Er kunnen slechts 30 personen per dag ingeschreven worden. Is men op 14 .Tuni niet ingeschreven dan komt men niet op de kiezerslijst. in het register moet ieder, die koop man is, ingeschreven worden. Een en and^r is te vinden in de reeds geplaatste publicatie. Verder is hij den secretaris te krijgen een toelichting voor de invulling van de formulieren. Het register is dus zoowel voor den handel als voor de industrie. De wijze van verkiezing en de can- didaatsteiling enz. zijn zoo, dat spr. het niet practisch acht er thans jets over mede te deelen. Het register is kosteloos voor ieder ter inzage. Uittreksels of afschriften zijn le be komen tegen een geringe vergoeding. Deze zijn eerst te verkrijgen na 15 Juni, want dan wordt geacht, dat het Handelsregister volledig is, Spr. vestigt de andaacht op de be langrijkheid van een krachtig bloeiende handel en industrie. Het behoort tot de taak van de regeering voor den bloei van den handel en de industrie te zor gen. Nu zijn de wetten tot stand geko men en nu is het aan de betrokken personen om deze wetten uit te voeren en zoo te zullen medewerken aan de be\ ordering van alles wat handel en industrie betreft. Spr. hoopt, dat alle aanwezigen zullen medewerken om! de nieuwe IC. v. IC. in de geleegnheid te stellen haar taak zoo goed mogelijk te vervullen. (Applaus) Na een 10 minuten pauze wordt de gelegenheid gegeven tot vragen stellen. De heer v. d. Klei vraagt, wat be doeld wordt met „kapitaal in de zaak gestoken" en of beunhazerij in den fxandel kan worden voorkomen door het Handelsregister. Een der aanwezigen vraagt of het register telkenjare vernieuwd wordt. De heer ICuhne krijgt de indruk, dat de groothandel meer gebaat zal zijn met het Handelsregister dan de klein handel. Hij vraagt of tegen de indee ling door de IC. v. IC. beroep beslaat De heer Messelaar zou gaarne een kleine uiteenzetting hooren omtrent de verkiezing van de nieuwe IC. v. IC. Dc heer Teerink vraagt, of het aan tal stemmen naar het kapitaal altijd ëén is. De heer Verdam 'meent, dat het kapi taal, dat in de zaak gestoken wordt is het kapitaal waarmede de zaak ge dreven wordt. De beunhazerij in den handel kan niet voorkomen worden door het register. Het register moet voortdurend bijgehouden en aangevuld worden om een goed overzicht te geven van den stand van het oogen blik. Voorts heeft de IC. v. IC. de bevoegdheid iemandi in te deelen bij den groot- of kleinhandel. Ieder heeft ech ter recht van appèl bij den Minister. Spr. merkt verder op, dat de ^tem ming geregeld zal zijn volgens de kies regeling' van dc Tweede ICamer, Staten en Gemeenteraad. Er beslaat dus stem plicht en evenredige vertegenwoordi ging. Er worden 2 kiezerslijsten op gemaakt. Een afschrift hiervan moet gezonden worden vóór 1 Juli aan alle gemeenten in het district. Deze lijsten moeten ter visie gelegd worden. In iedere gemeente wordt een stembureau gevormd. De candidaatstelling enz. is geregeld als bij de verkiezing van die Tweede ICamer. Een vertegenwoordiger van het ministerie heeft echter mede gedeeld, dat er geen slemplicht zal bestaan. Momenteel bestaat die plicht echter nog, men kan dus verwachten, dal deze plicht zal vervallen. te Oidenzaal (itisp.) en de ffeer L Heg tot rijlksklerk alhier (kantoor b'.g. thans werkzaam als particulier klerk te Edam (kantoor). Met ingang- van 1 April a.s. is de rijk'aklerk Q. T. v. Kempen verplaatst van AMnaar (fan foor) naar Haarlem (insp. 3e afd. i en de rij'kSklerk T. Wouters van Alk maar (kantoor b'.g.) naar Leiden (kan toor 1 en A.) DE TABAKSFABRIEK VAN I. R, KEUSS UITGEBRAND. Hedennacht te omstreeks halr één is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de Tabaks fabriek van den heer J. R. Keuss Laat, alhier. Zooals te begrijpen is, Jieeft het vuur. overal lichtontvlambare stof vindend, gretig om' zich heen ge grepen en nam1 in enkele oogen- blikken zóó'n uitbreiding, dat nog enkel te denken viel aan beperking van den brand tot dit perceel. On- middielijk werd de brandweer ver wittigd. de verschillende corpora ties als Kracht en Vlugheid, Bur gerplicht, Politiecorps, Motor- brandw. en Ladderkorps storm den ter hulp. Eerst ter plaatse was „Kracht en Vlugheid". Dade lijk werd het vuur niet de gewone stralen aangetast, maar dit bleek weinig te helpen, tot wanneer de mo torspuiten in werking kwamen, een hevig sissen bewees, dat hiermede resultaat bereikt werden niet lang daarna stortte het dak met groot giedruisch in. Toen deed zich een zeldzaam', een wonderlijk fantas tisch schouwspel voor, dat on danks het dreigend gevaar grootsch en tooverachtig mooi was. Hei-lichtend in den nacht sloeg de vlammenzee boven de hui zen uit. verspreidend een goud-re gen van tabaksvonken, die zelfs in de Boterstraat, Kraanbuurt en de Houtil neerkwamen Met 12 stralen werd thans de vuurzee be werkt, wat echter niet beletten kon. dat hét vuur nog oversloeg tot een kantoor van de fa. De Wilidt, welk kantoor geheel uit brandde. Te ongeveer 3 uur in den morgen was men dank zii het heldhaftig werken der Brandweer mannen den brand in zooverre meester, dat voor verdere uitbrei ding niet meer te vreezen viel. Men is er nog in geslaagd enkele balen tabak te redden, verder wer den alle in de fabriek aanwezige goederen een prooi der vlammen. Door waterschade werden 170 duizend sigaren voor een geza- Dinsdag a.s. aan ons bureau verkrijgbaar een extra-nummer van de Dit nummer heeft alleen betrekking op den wed strijd lIollaRÖ-lEwSdserlsaMd. Prijs per nummer 15 cemt. Men gelieve, om teleurstelling te voorkomen nu reeds te bestellen. H m m m m Gelieve voor mij te reserveeren ex. Sport-IHustratie, Naam Adres m ~m m m m a m m im Voor de K. v. IC. is het kiesrecht voor vereenigingen ingesteld, hiertoe moeien een bepaald aantal leden een aanvraaig richten tot den Minister. De vereeniging' brengt dan hetzelfde aan tal stemmen uit als er leden zijn, die stemming door de vereeniging wen- schcn. Het kapitaal bepaalt alleen of men kiezer is bij hef groot- óf klein bedrijf. Ieder heeft slechts 1 stem. 'hoe groot het kapitaal ook is. Wie gedurende 3 jaar beneden f 20C0 is aangeslagen bij' de Rijksinkomsten belasting, kan niet ingeschreven wor den in tiet Handelsregister. De heer Cloeck merkt nog op, dal de groothandel zich niet ongerust be hoeft te maken voor een voorsprong van den middenstand, daar de mid denstand slechts kiest voor den klein handel. Spr. brengt dankt aan dén heer Ver dam voor de uiteenzetting dezen avond gegeven. Verder dankt hij den heer ICeesom voor de medewerking getoond' bij het organiseeren van deze avonden. Ook dankt hij den Voorzitter cn den Secretaris van de Commissie te Hoorn voor hunne belangstelling, die zij getoond hebben door te komen op deze vergadering. Met een woord van dank aan de pers sluit spr. deze vergadering. (Applaus.) i BELASTINGEN. T- Met ingang' van 1 April a.s'. is de heer J. H. L. Looïïuis benoemd tot Rijksklerk alhier (kantoor D. B.), thans werkzaam als particulier klerk tnenlijke waarde van f2500 ver nield, onder deze sigaren waren er nog 25.000 die pas aangekocht waren en bestemd om onmiddellijk verzonden te worden naar iemand die ze aan de fa. Keuss besteld had. Ook de verdieping, waarop zich de gereedschappen en machine rieën bevonden, brandde geheel uit. Een eigenaardigheid is wel de- zé, dat de muren, ges'teund door groote ijzeren dwarsbalken recht zijn blijven staan, jen dat zich aan de achterzijde der fabriek, op de verdieping nog een machine be vindt. die geheel intact gebleven is, en in heel haar zwaarte ze weegt zoo wat 13.000 Kgr., naar de heer Keuss ons mededeelde, enkel behouden door de ijzeren dwars balken, letterlijk tusschen hemel en aarde hangt te zweven. Met recht kan zeggen, dat alhoewel de scha de enorm is, en niet bij benade ring te bepalen, de brand nog een gelukkig verloop gehad heeft,\vant de fabriek is geheel ingesloten door pak- en woonhuizen. De schade is door verzekering gedekt Door deze brand is ons eens te meer duidelijk geworden van hoe veel nut de groote motorbrand- brandspuiten zijn, want zonder de ze ware gewis He ramp niet te overzien geweest. De heer Keuss sprak in een gesprek dat hij met ons had, de hoop uit, dat door de omstandigheid, dat de muren zijn blijven recht staan, binnen afzien- bar.en tijd de fabriek niet betrekke lijk geringe moeite Heringericht zal zijn, en de arbeiders weer aan het werk kunnen gesteld worden. R. KL VROUWENBOND. Het bestuur van den R, KL Vrou wenbond maant de leden aan toch vooral Woensdag 30 Maart 'savppds te 8 uur in groote getale op te gaan naar het gebouw „de Harmo nie" waar de WeLEerw. Pater Bor- nomeus de Groeve als spreker zal optreden ïnet het onderwerp: „Het godsdienstig element in het vereeni- gingsleven".. Als een vereeniging de ze uitnoodjging van den Katholieken Kring als lot zich mag gericht be schouwen, dan is het voorzeker den R. K. Vrouwenbond, wiens leden het vereenigingsLewen hoog dienen t© schatten, is reden om niet achter wege te blijven. Men verzuimen niet, vroegtijdig kaarten te runnen a f 0.50 bij de heeron Wanna Ritsevoort en Mient. VERGUNNINGEN BAKKERSNAGHTARBEID OP PASCHEN EN PINKSTEREN. De Fg. Commissaris van Politie der Gemeente Alkmaar maakt bekend, dat de broodbakkers, die een vergun ning lot overwerk' voor Paschen en Pinksteren wensdïen te ontvangen zich daartoe hedenavond tusschen 6 en 9 uur aan het Bureau van Politie (Afdceling Arbeidswet) kunnen mel den Uitsluitend te bevragen aan het bu reau van Polit'e alhier op werkda gen van des voormiddags'9—1 uur "zich te vervoegen bij 'den Waeht- Oommandant. 2 duimstokken, 1 medaillon, 2 rin gen met sleutels, 1' huis|sleutcl, 4 rozenkransen, 1 (batting, 1 R, K. Kerk boekje, 1 rijtulgsnoer, 1 paar man chetten, 1 broche met portret, 3 por- temonnaies met en zonder inhoud, 2 manielhanden,-' 2 duiven, 1 pet, 1 bankbiljet, 1 beursje, 1 hónd, 1 paar boekjes, 1 ketting, waaraan een ket tinkje, ecnige muziekstukken, 1 ser vet, 1 haarpen, 1 zakmesje en een kindersokje. AANSTELLING MAKELAAR. Burg. en Weth'. hebben benoemd tot makelaar in assurantiën en hypo theken den heer W. Duin, alhier. STRÖOMONDERBREKING. Burg. en Weth. brengen ter ken nis van belanghebbenden dat in ver band met te verrichten werkzaam heden de Centrale van het Provinciaal Elecirkiteitsbedrijf 'te IJmuiden op Zondag 27 Maart a.s. van 8 uur tot 8.15 uur voormiddags zal worden stopgezet. GEEN FRANSCH MEER. Het schijnt de bedoeling te zijn om ook voor toelating tot de eerste klassen van het Gymnasium en de Handelsdagsehool te dezer stede geen kennis meer te verlangen van de beginselen der Fransche taal; den Raad zal worden voorgesteld cm dien eisch reeds vóór het eerstvolgend toe latingsexamen te laten vallen. KAASMARKT. De uanvoer bedroeg heden 45 sta pels wegende 31646 Kilo. De hoogste markt voor Boeren- edarnmers f70; voor fabrieksedam- mers f72.50; met merk f76, Boeren- Ciommissie f 80;Fabrieks-Commissie f 75. 't Vorig jaar was de aanvoer 16809 Kilo en werd als hoogste prijs betaald f 64 De handel was vandaag matig1 en zoo als verwacht werd waren de prijzen iets lager. ONDERTROUWD: Petrus Kuijs en Johanna Maria Groot. Jacobus Langedijk' en Hen- drika Naatje Flutsth. Hendrik Veen en Marietje van Maarieveld. Corne- liis Wilziers en Maria Anna Verwer. ohannes Nxdlaas Groenland en Ma ria Ch'alotte Wehnes. Gerardus Ste-i uh'anus Verbeek' en Cornelia Kramer. Tenclrikus Brouwer en Elisabeth Haarman. Johannes Petrus Bijl en Christina Joanna Hendrika- van der Gulik'. Hendrikus Willem Kocpmei- ners en Wtlhelmina Magdalena Pan- nekeet. Jan Ruter en Cornelia Wjl- hclmina ICieft. Casimir Eidkholt en Johanna Berndina Willemsen. Johan nes Ran zijn en Catharina Anna Ma ria Appelman. Petrus Bernardus Kaan dorp en Anna Greuter. ERNSTIG SPOORvEGGN iELUK. KERKRADE. Vanmorgen te 6 uur heeft op het station te Kerkrade een ernstig spoorwegongeluk plaats ge had. Bij het rangeeren te Schaesberg waren 7 wagons van een goederen trein losgeraakt en reden bergaf waarts in de richting van het station Kerkrade. De wagons hadden een groote vaart en kwamen in botsing fnei een werkliedentrein die het sta tion Kerkrade binnenreed. De laat ste wagons van beide treinen werden in elkaar geschoven; van de inzitten den werden 4 personen zwaar en een aantal licht gewond. De zwaar ge wonden zijn per auto naar het hos pitaal te Heerlen overgebracht. De sdhade is vrij aanzienlijk'. De spoorweg was versperd, doch men iis onmiddellijk' met het oprui- mingswerk begonnen en men ver wacht, dat de lijn spoedig weer yrij zal rijn. DE AOTÏE IN DE MIJNSTREEK HEERLEN. 25 Maart. Naar wjj vornomon zijn tusschen bestuurslee den van den algemenen NederL Mijnwerkersbond en de Federatie van Mijnwerkers in for moe !e onderhande lingen gevoerd over samenwerking! in de huidige actie. Deze onder handelingen hebben tot een voor- Ion pig resultaat geleid en, rijn wjj goed ingelicht, dan zal ook de Fe deratie aan de samenwerking met de andere organisaties deelnemen, zoo- dat alle mijnwerkerso-ganisatieis eens gezind zullen optreden. De besturen der overige mijmver- kërrorganisaties hebben gisteravond en hedenmorgen onderhandelingen ge voerd over de vaststelling, van de aan de Maandag te houden congres sen voor te leggen gemeenschapp©- lijke resolutie. Hierover is evenwel nog geen over eenstemming bereikt. Men verwacht dat nog in den loop van heden den tekst der resolutie of in een ge- me upchappe'i k'^ houfdhe u-er.verga dering of in vergaderingen der hoofd besturen afzonderlijk zal worden op gesteld. De stemming onder de mijnwer kers is niet bepaald onrustig ta noemen. Zij wachten af, wat de congressen van Maandag zullen bren gen. Prachtige versciie SPINAZIE 12, Heerlijke Gedroogde appelen zure 50, zoete 70, Busgroenten 2 ponds 75, 1 ponds 45, Verschgestoomde pindas! 45, Pracht Pracht bananen 10, enz. enz. OUDEGRACHT 12. Tel. 339. Probeer onze prima aardappelen, Tifefframgiiin GROOTE UITSLUITING. tWEENEN, 21 Mrt. Uit Praag wordt giemeld, dat in Noord Bo- hemen 120.000 arbeiders zijn uit gesloten. Op vele plaatsen gaan de communistische arbeiders tot be zetting van stilgelegde bedrijven over. om tot voortzetting daarvan te dwingen De mijnwerkersbon- den van beide naties hebben zich solidair miet de metaalarbeiders verklaard. DE TOESTAND IN HALLE. HALLE, 24 Mrt. In Halle stelden de stedelijke arbeiders de overheid een ultimatum, hetwelk Donder dagmiddag afliep. De onderhan delingen met de overheid duren echter nog voort. De bij het goederenvervoer werkzame arbeiders hebben het werk gestaakt zoodat alle verzen dingen van goederen moesten op houden. Bii de Leuna-kolenmijnen werd Donderdag het werk neergelegd. In plaats van den bedrijfsraad wer den uitvoerende comité's gevormd BILJARTEN. HET TWEEDE KLASSE KAMPIOENSCHAP. Die voorwedstrijden voor liet tweede klasse kampioenschap zijn Donderdag beëindigd. Van de elf deelnemers heeft de heer A. Pijper zich teruggetrokken. Alleen de heer ,K. Wellig te Alk maar slaagde erin een algemeen gemiddelde boven 7,— te betalen. Hij heeft in het gieheel 2700 pun ten gemaakt in 354 beurten. Het algemeen gemiddelde is dus 7.62 terwijl zijn hoogste serie 54 be draagt. ALKMAAR, 25 Maart. Ter Kaasmarkt waren heden aangevoerd 45 sla-pels, we gende 31.646 K.G. Fabrieksltaas: kleine ru. m. f76 z. nu. f72.50, commissie m. m. f75; Boeren kaas: kleine z. m. f70, commissie z. m. f80. Handel matig. ALKMAAR, 25 Maart. Ter Graan markt waren heden aangevoerd totaaj 1203 zakken, als: 232 tarwe f2025, 19 rogge f21, 133 gerst chov. f 1921, 656 haver f 1518.75, 90 paardeboonen "18—18.50, bruine boonen f 1621, ci troen id. f 22—25, duiven id. f 20, witte id. f30—35, 24 ro-od en geel mosterd zaad f20, 17 blauwmaa r.zaad 32 erwten groene ld. f 18.50, id. id. gr. f 44, idr. grauwe f35, alles per 100 K.G. AMSTERDAM, 25 Maart. De aardap- pelenprijzen waren heden onveranderd. Friesclie borgers f4 80—4.95. Aanvoer 2 ladingen. ruim 3 pond zwaar, TUINSTRAAT 2.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 3