ALKMAAR. GEMENGD NIEUWS Provinciaal Nieuw» Kerk en School Handel en l^arkt PROEF- EN SCHOOLTUIN VENNEMERLAND". Dinsdagmiddag te 2 uur vergaderde de vereenigjng „Proef- en Schooltuin Kennemerlnd" ian Café „Central". De S'oorzilter, de heer Harten, opent de vergadering en heet de aanwezigen van harte welkom. Het doet spr. ge noegen op deze verg. enkele nieuwe gezichten Ie zien. Dit is een bewijs, dat de vereeniging meer en meer ingang vindt. De Secretaris, de heer Van Recnen, leest hierna de notulen, welke 'onver anderd worden goedgekeurd. Het jaarverslag wordt aan de lellen aangeboden. Wij stippen hieruit aaiM In tegenstelling met het jaar 1919 was liet voorjaar van 1920 buitenge woon vroee. De vruchtboomen kwamen oijna een maand vroeger dan gewoon lijk in bloei, vroege aardappelen en overwinterde bloemkool konden be langrijk vroeger dan andere jaren wor den gepoot en verschillende produc^ ten, zooals spinazie, kropsla* rabarber, Iconden vroegtijdig geoogst worden Later in den zomer ging de voorsprong, loor het vroege voorjaar verkregen, echter weer geheel of gedeeltelijk ver loren. De oogst der vroege aardappe len was niet zooveel vroeger als men verwacht liad en aardbeien kwamen op den normalen tijd aan de markt. De zomer was dan ook niet bijzonder gtmdfig. Eerstens kwamen nog al veel nachtvorsten voor, die echter in den proeftuin geen rechtstreeksche schade hebben aangericht, en tweedens was het somwijlen tijden lang achtereen nat en koud. Dit was voornamelijk het geval in de maanden Juli en Au gustus, tengevolge waarvan sommige artikelen, zocals stokboonen, groote sphade hebben geleden en waardoor ook de vroege aardappelen, die laat gerooid zijn, sterk door de gewone aard appelziekte (Phytophtora infestans) wer den aangetast. Het ledental onderging weinig ver andering, als Üd waren ingeschreven 64 personen, 12 vereenigingen en 5 donateurs, terwijl van 16 gemeenten een bijdrage werd verkregen. Als verblij dend teeken mag worden vermeld, dat Zich voor het toekomstig jaar reeds 9 J3dcn hebben opgegeven. Het is te ho pen, dat deze aanwas van hef leden aantal zoo moge doorgaan en dat lang zamerhand de meeste bouwers zich zul len aansluilen bij onze vereeniging. Wel wordt tegenwoordig vpel gcëischt om lid te zijn van alle verschillende vereenigingen en bepaalt men zich tot die waarvan men het onmiddellijk voor deel inziet, zooals coöperatieve in- ioopsverëenigingen en veilings-vereeni- gingen, maar bij naiclere beschouwing Zal men dadelijk inzien, dat er een voordeel is gelegen in het zoeken naar verbeteringen, vooral wat betreft plant goed en het daardoor vermeerderen van de opbrengst. Dit nu is voornamelijk het doel van de vereeniging en zooveel mogelijk wordt gewerkt om dit doel te bereiken. In' mijn vorig jaarverslag meldde ik reeds, dat dit doel niet plot seling te bereiken is, maar zeker is het dat de vereeniging steeds nader tot dit doel komt. In 1921 zuilen de vroegere jaren ge selecteerde aardappels in ruimere hoe veelheid worden uitgepoot, zoodat over een aanzienlijke hoeveelheid plaatmate riaal is te beschikken, die onder de leden kunnen worden uitgedeeld. Deze geselecteerde aardappels worden uit gepoot te Koedijk op ongeveer 2,5 H.A en te Oterleek op ongeveer 1,5 H.A. Door uitbreiding van het spoorweg emplacement grenzende aan onzen tuin, tnoest een klein deel van den gebruik ten grond worden afgestaan onder voor waarde, dat een flinke afscheiding werd gemaakt en dat in den tuin geen over last werd ondervonden van het ran geerterrein. Uit ons bestuur werd een lid aan gewezen om zitting te nemen in de commissie ter bestrijding van de draai- /tarligneid, welke commissie was sa mengesteld door de Provinciale Com missie uit de veilingen in Noord-Hol land, terwijl werd besloten dat de \er- eeniging grond in den proeftuin be schikbaar zal stellen voor mogelijke proeven. Na eenige besprekingen betreffende de geteelde aardappelsoorten, vooral de ,Engelsche soorten, wordt het jaarver slag goedgekeurd. De rekening en verantwoording sluit met een inkomsten en uitgaven van f 9989.291/2. Het btalg saldo bedraagt f 1901.861/2. De schuld bij de Boerenleenbank, be draagt f2280.69. De heer van Reenen licht een en onder nader toe. ju-..,uhmj De beer de Groot brengt namens de commissie tot nazien der rekening ver slag uit en adviseert de rekening goed le keuren. Hiertoe wordt besloten. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren Jb. Zwets- fnan en M. Sikkes. Beiden worden met olgemeene stemmen herkozen. Regeling verdeeling pootgoed ziekte- vrije aardappelen. Deze kwestie is reeds op de na jaarsvergadering behandeld. Besloten is toen dat pootgoed allereerst beschik baar te stellen voor de leden tegen dei) kostenden prijs en zoo mogelijk pok aan anderen tegen hoogeren prijs. Dit jaar heeft de vereeniging be schikbaar het meest Coksianen en het minst Schotsche muizen. Het bestuur meent zich toch meer loe te moeten leggen op het teelen ran zjektevrjjo Schotsche muizen. De heer Boldewijn meent, dat het ri beste is, dot de vereeniging zich toelegt op het teelen van Schotsche muizen. De Voorzitter merkt op, dat de ver eeniging niet alleen Schotsche muizen kan teelen. De heer de Boer meent, dat als er na de verdeeling onder de leden nog iets overblijft, dit beschikbaar gesteld moet worden aan de aangesloten leden. De heer Glas zegt, dat besloten is dit niet te doen, omdat dan de men- schen geen particulier lid meer worden. De aardappelen moeten dan tegen den kostenden prijs geleverd worden. Spr is hiertegen. De heer van Reenen meent, dat tegen het voorstel-de Boer gfen bezwaar be staat, omdat de leden voorgaan, daar de aangesloten vereenigingen eerst op de tweede plaats komen. P 3 heer Hazeloop vindt er ook niets logen; de leden digr „verenigingen zul len natuurlijk een hoogeren prijs be talen. De heer de Boer zegt, dat de leden dier vereenigingen zich moeten wenden tot de proeftuin. Dan komen eerst de particuliere leden, daarna, de leden van de vereenigingen en ten slotte de bui tenstaanders. De beer Zwetsman wil de prijs van de aardappelen nu percentsgewijze be palen. De leden betalen den kostprijs, de leden der aangesloten vereenigingen 20 pCt. en de buitenstaanders 40 pCt boven den kostprijs. Komt het bestuur niet van de aard appelen af, dan heeft het vrijheid van tiandelen. Onder kostprijs wordt ver slaan de gemiddelde prijs van den marktprijs in Juni en Juli. Hiermede gaat de vergadering ac- coord. Hel bestuur stelt voor 250 zak Schot sche muizen te teelen en daarvan de helft te houden voor den proeftuin en dc helft beschikbaar te stellen voor de ledèn. De Voorzitter deelt mede, dat er ge tracht is een warenhuis aan den proef tuin te verbinden. De Secretaris heeft prijsopgaaf gevraagd. De Secretaris leest een schrij ven voor waaruit blijkt, dat een beton warenhuis van 1000 ramen totaal zal kosten fll.OGO. De oppervlakte zal bedragen 1200 M2. Het verschil in prijs tusschen een ijzeren en een betonnen warenhuis is niet groot De heer Zeeman zou het gewenscht vinden, dat het bestuur met een ex ploitatie zal komen. De Voorzitter heeft hier niets tegen. Iljj stelt voor, dat het bestuur de zaait nader onder het oog zal zien en naar een middel uit zal zien om! geld te krijgen. De heer Hazeloop merkt op, dat een warenhuis dan alleen zal voldoen, als er een afzetgebied is in het buitenland. Den heer de Boer komt het wen- schelijk voor, dat er een warenhuis komt, doch niet op zoo'n groote schaak x Is toch voornamelijk voor het nemen van proeven. De heer Glas vindt een houten wa renhuis van 200 ramen voldoende. La,ter kan men wel weer eens zien. De Voorzitter zegt, dat de opmer king \an den heer de Boer gedeeltelijk juist is. Het bestuur moet echter ook rekening houden met de opbrengst. De heer Glas stelt voor in princiep te besluiten te beginnen met den bouw van een warenhuis tot een ijednag van ten hoogste 13000, De Voorzitter zegt, dat hij hetzelfde wil zoo gauw het bestuur de mogelijk heid ziet van den bouw, dan zal het er toe overgaan. De heer Zeeman vraagt of er geen subsidie voor dit doeleinde te krijgen De heer Hazeloop merkt op, dat de vereeniging begonnen is met een kapi taal van f250. Er hebben plannen be staan lot het bouwen v,an kassen. Het gemeentebestuur was wel bereid aan den Baad voor te stellen de kosten te dekken, mits het Rijk de rënte zou garandeeren. Toen brak de oorlog uit en de prijzen stegen. Het plan is toen niet uitgevoerd. Hoorn had meer stamkapitaal en kon dus meer doen. De heer Zwetman meent, dat cr een wijziging op handen is van de regeling van het Rijk tot de proeftuineh. De vergadering besluit voorloopig de zaak aan te zien en het plan uit te voeren indien er leans toe is. De Voorzitter deelt mede, dat de vaste leeraren aan de schoolverzocht hebben op alle vergaderingen tegen woordig te mogen zijn. Het bestuur heeft hiertegen geen bezwaar. De vergaaering gaal hiermede a-c- eoord. Voorts stelt het bestuur voor de pre sentiegelden van de bestuursleden te bepalen op f2.50 per vergadering Aidus besloten, j De contributie blijft gehandhaafd op £2:50 per lid'. a,r De Voorzitter sluit hierna de verga dering onder dankzegging aan de aan wezigen. Een goed Recht. Gelijk onzen lezers bekend is, zal binnenkort de heer Mr, Paul van Sonsbeedk aftreden #i burgemees ter van Egmond-Biiiiien. De Roomsche journalistiek Heeft den heer van Sansb eetik"ohweersta an- baar aangetrokken: hij vroeg en be kwam van H. M. de Koningin ont slag uit zijn burgemeestersfunctie en half April zal de beminde burge meester zijne Egmonders gaan verla ten om zich' wonend op een idyl üsdh natuurschoon plekje bij Parijt» geheel fe wijden aan "de RpomStlïe I school niet oehandëld kan worden, om- journalistiek'. dat de totnutoe verkregen inlichtingen t Is niet onze Bedoeling, thanS er op te wijzen, Hoeveel burgemeester van Sonsbëedd voor zijn geliefd Eg- mond heeft ge'daan en hoezeer hij om zijn vele prettige eigienscffappen allerwegen werd hoogfgeacfiï en ge-' waardeerd Zulks is in wijden Kring wèlbe- kend, en wij twijfelen er nilet aan, of het zai* bij zijn vertrek' ook nog wei tot uiting komen. Waar wij thans reeds wèl op Wij zen willen, is: dat de gemeente Egmond-Binnien een, wat men noemt, Katholieke ge meente is te noemen, dat de gemeentenaren in Mr. van Sonsbeeck' een in die Katholieke ge meerite wèl passenden Katholie ke n burgemeester hebben giehad, en dat de Egmonders het in overgroo- te meerderheid tenzeerste op prijs zouden stellen, indien1 de Koningin in deze vacature wederom ook' een katholiek benoemen wilde. Ons lijkt zulks een goed recht, zóó, dat wij" welhaast raiet anders kunnen verwachten, of het recht wordt eik'end. Dat een Katholiek burgemeester in' Egmond de rechte man op de rechte plaats is, heeft de historie wèl be wezen. Wordt het nog noodig of wensche- lijlk geadlit, de autoriteiten In den Haag en Haarlem van het billijk' ver langen der Egmonders in kennis fe stellen, zjoo blijve men niet achter wege- i_jL.Ui.l- SCHAGEN. n SCHAGEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam! Dingdag- morgen te 10 uur in voltallige open bare vergadering bijeen. De Voorzitter opende te lO1/* uur dc vergadering. De notulen der vorige vergadering waren nog niet gereed. Don deelt de Voorzitter mede, dat de heer Koemeester zijn benoeming tot wethouder biet aanvaard heeft. Bij de tfu volgende stemming ver kreeg de heer Trapman 6, de heer Van Nuland 3 stemmen, terwijl er 2 blanco werden uitgebracht De heer Trapman deelt mede, dat zijn fractie van de" R. K. raadsleden een uitnoodiging heeft ontvangen tot een gecombineerde vergadering. Deze bijeenkomst heeft plaats, gehad en de R, K. fractie deelde mee, dat zij na de V.-D. fractie de grootste wej een wetbouderszetel wilden bezetten, mits de V.-D. op haar candid&at, den heer Van Nuland, stemden. Dit wilden wij niet en wij' besloten zelf een can didaat'te stellen. De fractie heeft "spr. aangewezen en zai de benoeming voor- ïoopig aanvaarden. Spr. doet een be roep op aller medewerking. Voor kennisgeving wordt aangeno men de mededeeling van Gedeputeerde Staten, dat de begrooting, voor den dienst 1921, door hen is goedgekeurd. Voorstel tot verhooging der tarieven voor electrischen krachtstroom. Vorige week Donderdag hebben B. en W. vergaderd en als gevolg daarvan stellen zij den Raad voor, met ingang van 1 April a.s., de tarieven voor elec trischen krachtstroom te brengen op: van 0—99 K.W. 10,40 per K.W.; van 100—199 KW. f 0.371/» per K/W.; van 200-29J KW. f 0,35 per K.W.; van 300-399 KW. f 0.32V, per KW.; van 400-499 KW. f0,30 per K/W.; 500 K v.en daarboven f0,27i/2 per K.W. Van den directeur van het G. E. B.' is eerst Zaterdag j.l. een berekening ingekomen. Daaruit blijkt, dat de kost prijs f0,23 per K.W. is. De heer Trapman heeft zelf een be rekening gemaakt, in samenwerking met de heeren Schoorl en Blaezer, res pectievelijk accountant en directeur, waarvoor spr. dezen heerenn hartelijk dank zegt. Spr. heeft echter rekening geHouaen met bijkomstige onkosten. In het afgeloopen jaar is f 4000 afgeschre ven en f 1500 winst gemaakt Spreker komt tot een kostprijs van- f0,42 voor licht- en f0,30 voor knachtstroomver- bruik over 1921 op f 40.000 K.W. en kracht- 8000 K."W. Spr. verwacht, dat de daling 10,10 per K.W. zal bedragen. B. en W. hebben hedenmorgen weer vergaderd en zeggen nu geen reden te vinden, de tarieven in 't algemeen te verhoogen. Alleen wil spr. de laagste tarieven verhoogen. De heer Helder vraagt, wat B. en W. dan voorstellen. De heer Trapman wil de licihtcam:- missie, in overleg met B. en W., een ontwerp laten maken, gebaseerd op spr.'s cijfers. De heer Helder wil de zaak direct haar beslaig geven, omdat het bedrijf met een groot verlies werkt Spr. is niet zoo tevreden over de winst van het afgeloopen jaar. Er moet veel meer dan f7000 afgeschreven worden. We moeten minstens komen tot een winst van f7000. Om dit te behalefi, moeten we den verkoopsprijs hooger stellen. Hoewel uitstel de gemeente geld kost, wil spr. B. en W. wel met de lichtcommissie laten oonfereeren. De heer Trapman meent, dal we de hoogcre winst zullen krijgen, als de prij zen niet verhoogd worden. Ze moeten voor de menschen te bereiken zijn. De heer Helder vindt de afschrij ving veel te kort. We hebben hier nog ijzerdraad. Bij de P. E. N. zijn de mensehen duurder dan bij ons. De heer Trapman verklaart, dat de menscnen bij de P. E. N. van alles moeten betalen en bij de gemeente niets. liet voorstel van den heer Trapman worat met algemeene stemmen aan genomen. onvolledig en soms zelfs tegenstrijdig met elkaar zijn. B. en W. hebben zich tot den heer Snel gewend en Verkregen van nog iemand inlichtingen. Ze heb ben tenslotte den districtsschoolopzie ner getelegrafeerd en deze antwoordde, dat zij zich tof het ministerie van on derwijs moeten wenden. De heer Overtoom herhaalt de vra gen, door den heer Helder in de vorige vergadering gesteld. De heer Helder vroeg aan B. en W., of de school onder de L. O.-wet 1921 viel en welke de kosten voor de gemeente waren. Spr. heeft de zaak onderzocht De ^school valt onder de overgangsbepalingen 1920 Artikel 205 der L. O.-wet spreekt van scholen in aanbouw. Scholen zijn in aanbouw, als de bouwkundige stukken bij het rijksschooltoezicht vóór 1 Ja nuari 1921 zijn ingediend. Bouwkundige stukken zijn het bestek en de teeke- ningen (in tweevoud) van den platte grond en het aanzicht Op deze stuk ken i s ;vJóór 1 Januari 1921 de goedkeu ring verkregen. De kosten voor de ge meente zijn le de betaling der rente van het kapitaal (omschreven in boven genoemd artikel), ingaande 1 Januari 1922 en 2e de kosten van onderhoud en leermiddelen. Spr. wil in comité de begrooting mededeelen en stelt voor de zaak thans af te doen. De (Voorzitter verzekert, dat het B. en W. niet zoo duidelijk is als den keer Helder, 't Is voor hen een keer "lastig geval. Spr. geeft in overweging, het voorstel van den hee» Overtoom nief aan te nemen. De heer Van Nuland Zou omdat ook de naam Van den heer Snel ge noemd js graag weten wie de in lichtingen van den heer Snel heeft bestreden. De (Voorzitter zou den heer Snel niet genoemd hebben, als deze odk in de vorige vergadering niet genoemd was geworden. De heer Trapman adviseert B. en W. de zaak te laten onderzoeken. Dat is hun opgedragen. We moeten zooveel mogelijk weten. Wat is er op tegen, als we 'de zekerheid van het depar tement van onderwijs vragen? De in lichtingen Zijn ons entre nous verstrekt en men moet er geen dingen achter zoeken, die er niet zijn. De heer Van Nuland had verwacht, dat B. en W. met een objectief oordeel gekomen waren. Spr. vindt het eigen- aaraig, dat de inspecteur van het L. O. niet antwoorden kan. De heer Overtoom- vraagt zich af, of^de vraag van B. en W. wel juist gesteld js. Het kerkbestuur heeft er nooit over gesproken, de school aan de gemeente over te dragen. Het vraagt aan den Raad, de rooilijn vast te stel len en aan B en W. bouwvergunning le verleenen. De heer Helder meent, dat we weer even ver zijn als in de vorige vergade ring. Het doet spr. pleizier, dat B. en W. aanstonds met een goed antwoord zullen komen. Spr. acht het antwoord van den heer Overtoom niet officieel. De heer Trapman deelt mede, dal B. en W. van den officieelen kant ant woord willen hebben op de vraag, of de school, volgens den zin der wet, in aanbouw is. Spr. vindt het meer dan onbillijk, dat de Raad B. en W. den tijd niet laat, de zaak te onder zoeken. Mevr. Roos—Breed verzet zich tegen het voorstel van den heer Overtoom. De heer Roggeveen kan zich voor stellen, dat het schoolbestuur spoed wil betrachten, ma-ar die enkele dagen wi) spr. nog uitstek Dc heer Overtoom deelt mede, dat er bij hem de vraag is, of er over enkele dagen weer niet iets js. Voor spr. is de kwestie opgelost. Spr. trekt tenslotte zijn voorstel in, daar hij de zekerheid krijgt, dat er binnen enkele dagen antwoord v-an B. en W. komt Dan merkt spr. op, dat het kerkbestuur rechtspersoonlijkheid bezit. Noemt het zich schoolbestuur, dan wil het zeggen, dat het werkt voor den sohoolbouw. De Voorzitter sloot vervolgens te on geveer half 12 de vergadering. BEVERWIJK. BEVERWIJK. - Geslaagd. De heer P. J. Rijken, alhier, ont ving het diploma A. van de Riiks- tuinbouwwinterschool ^te Aals meer. Gemeenteraad. De heer C. A, Zwager, (R.-K.). heeft ontslag genomen als wethouder dezer gemeente. Mevr. f.- C. M. Wolf—Buys (S. D. A. P.) heeft wegens vertrek uit d-e gemeente bedankt als lid van den gemeen teraad, BROEK OP LANGENDIIK. BROEK OP LANGENDIJK. - G r en te n-c en t ra le. Door het bedanken als voorzitter van den Tuinbouwbond Langendijker Groenten-Centrale alhier, tellende pl.m. 1100 laden, is in de plaats van den heer A Gootjes gekozen de heer P. Slot, en in diens plaats de heer S. de Boer, te Zuid-Schar- woude, als vice-voorzitter. Ontslag. De burgemees ter dezer gemeente de heer A. Slot. heeft met ingang van 13 Mei wegens hoogen leeftijd eervol ont slag aangevraagd uit zijn betrek king. BEEMSTER (N.-H.). BEEMS-TER (N.-H.). - Ge meenteraad. Ook de heer K. Kerkhoven (S. D. A. P.) heeft bedankt als raadslid. Nu komt de heer Van Dam aan de beurt, en dan is de lijst uitgeput. ZAANDAM. ZAANDAM. Aanbeste- De Voorzitter deelt, tol zijn spijt,d ing. Het Gemeentebestuurvan mede, dal nu de kwestie der R. K. 1 Amsterdam heeft heden aanbe steed het miakèn van een bagger- bergplaats aan het Niieuwe Mep in de gemeenten Amsterdam en Diemen. Ingekomen 14 biljetten. Minste inschrijver de Grondwer- kerscomb. alhier voor f79.906. CASTRICUM. CASTRICUM. - Kerkbe stuur. Door Mrg. Callier Bis schop van "Haarlem fe in de va cature Schuijt tot lid van het par. kerkbestuur ven Castricum be noemd de heer W. de Ruijter te Bakkum. Burgerl. Armbestuur.— De leden van het Burgerlijk Arm bestuur Mei. A. Louter de We'iier en de heer P. Korn, de laatste we gens vertrek uit de gemeente heb ben bedankt als zoodanig zoodat in de eerst volgende raadsverga dering in de vacatures zal Worden voorzien. Fabiola. Door de otider- afdeeling van de afd. Castricum van 'de R. K. Vrouwenbond ge naamd St Cecilia, werd gisteren avond opgevoerd het bijbelsche drama Fabiola. Ofschoon dö onderafdeeling voor de eerste maal voor het vo-et- ichttrad moet erkend worden dat zit goede krachten heeft die veel voo rde toekomst beloven. Oveer hjeta Igiemee-n werd goed ï'espeeld, ia enkele rollen waren in zeer gloede handen en werden uitstek-end vertolkt Wii noemen o.a. de rollen van Fabiola, Agues, Syra, Zoëx en Fiulvia, Een uiteenzetting 'te geven van het drama zou te veel plaats noo dig hebben, laten we volstaan met te vermelden dat heden en morgen Woensdagavond nog een opvoe ring zal plaats hebben in de zaal van de erven van Ben them dan kan ieder inwoner van 'Castricum van dit sehoone drama genieten. Duin en Bosch. Naar we vernemen worden door het personeel van Duin en Bosch po gingen in het werk gesteld tot het oprichten van een conversatie club in de Fransche taal. Dat is zeer zeker een nuttige vereeniging. R. K. Armbestuur. Coor Mgr. Callier Bisschop van Haar lem is herbenoemd tot lid van het aarochiaal R. K. Armbestuur al- ïier de heer Jb. de Nijs. BERGEN. BERGEN. De kiezerslijst Blijkens de door Burgemeester en Wethouders op 22 Maart LI. vast gestelde kiezerslijst bedraagt het aantal kiezers dezer gemeente 2023 over de drie etsmdistricten verdeeld als volgt: Stemdistric-t I voor de Tlweede Kamer 279 mannelijke en 330 vrouwelijke kiezers, voor de Prov Staten 269 m. en 311 vr. en voor den Gemeenteraad 231 m. en 270 vr. Stemriistriot II, voor de Tweede Ka jner 321 m. en 348 vr., voor de Piov. Staten 313 m. en 339 vr. en voor den Gemeenteraad 286 m. en 311 vrouwelijke. Stemdistriot III voor de Tweede Kamer 339 m en 406 vr., voor de Piov. Staten 326 m. en 391 vr. en voor den Gemeenteraad 278 m. en 342 vrouwelijke. Het aantal kiezers bedraagt in totaal: voor de Tweede Kamer 2023 voor de Prov. Staten 1949 en voor den Gemeenteraad 1718. HOORN. HYPOTHEEKB EWA ARDER'. Benoemd ïs tot hypotheekbewaar der alhiier de Heer J. W. Ph. Roelink, thans registratie-inspecteur. GEEN GIST. Giister (Dinsdagmorgen) was er geen trei-nvertraging maar,.... bak kersvertraging. Allen brachten het brood' bij de clientèle niet om 11 uur, maar om drie uur, dus met 4 uur vertraging. Oorzaak: Geen gist. ZUIVELFABRIEK. Het departement van Landbouw overweegt 'n zuivelfabriek te plaat sen bij het Rij'ksland'bouwproefsta- tion. Bezwaren tegen deze inrichting of oprichting kunnen binnen 14 dagen op de secretarie worden medegedeeld BOVENKARSPEL. BOVBNKARSPEL. De Kermis Heden, Woensdag, is het reeds da laatste dag van de kermis, welke den "2en Paasdidag is ingeluid. Was het daarvóór iederen dag een praclhtweer, met de kermis was het mis. De storm van Maandag en Dins dag noodzaakte de eigenaars der kramerijen vroeg te sluiten, op den dag werd er bijna niets verkocht we gens- gebrek' aankermisbezoekers MEDEMBLIK. MEDEMBLIK. De werk'eloo- ze n. De werkeloozen alhier, 80 in getal, hebben werk gevonden bij een Zaanlandsche firma, die den bouw van 300 woningen heeft aangenomen te Amsterdam. Zij hebben pl.m. 2 jaar wetk. Het loon hetgeen zij ver dienen bedraagt f45.per week. De firma Iaat ze halen en brengen per eigen vrachtauto's, dus gratis overtocht, en in Amsterdam, al is het wat primitief, vrij onderdak in de week. Juist de lange duur van den arbeid (2 jaar) zal het gevolg zijn, dat de arbeidskrachten hier in den zomer weer goed betaald zullen moeten worden. Reden tot klagen is er niet, elke week komt hier nog f4000 binnen voor werkeloozen-, en het loon blijft op peil MEDEMBLIK. R. K. Ambte- naarsbond. De vergadering van Oen R. K. Ambtenaarsbond afd. Me- demblit werd Bijgewoond door Het hooidbestuu rshd den heer Hoftiui- zen, die over een voorster om bij den Dir. van Het Rijkskrankannigen- gestitlit aan te vragen, om het salaris! niet per maand, maar per week' uit te betalen, het .woord voerde. Spr gaf een vergelijking met het Rijks- krankzinnigengesticht te Woensel, waaruit bleek dat aldaar reeds per week wordt uitbetaald aan technisch' personeel en als proef aan uitwonen de verplegers. Dit voorstel Iwerd aangenomen. Spr. besprak' voorts de beteekenis van het Vereenigfngslcven en spoorde de leden aan trouw aan hiun organisatie te zijn. ZWAAGD1JK. ZWAAGDIJK. De broodha8 ke rij van den heer C. W. Kareis, op Zevenhuizen is bij onderhandscfie verkoop overgegaan aan den heer Dop van Nieuwe-Niedorp ENKHUIZEN. ENKHUIZEN. Di e fs ta I. De zer dagen yverden uit den polder 't Grootslag ten nadeele van den land bouwer C. Ham, vijf bakken poot- aardappelen ontvreemd. Door de politie wordt een' streng inderzoek' ingesteld. HENSBROEK. Geslaagd. Alhier Slaagde voor het einddiploma 5-jarige cursus voor Vakbuderwijs de heer Schuitemak'er, leerling vanVak onderwijs, afd. MedemblSc'. HEEMSKERK. HEEMSKERK. De aardbeien. De stand der aardbeien is alhier on danks de zachte winter lang niet voorlijk te noemen. Wij hebben het gewas nu het tegen April loopt wel eens beter gezien om dezen tijd. Zeer zeker is de aanhoudende droogte dei sedert October I.l. is ingetreden, hier van voor een groot deel de oorzaak' maar niet minder het vroege win tertje op de kurkdroge gronden. Vele planten zijn levenloos en die welke dezer dagen uitgezet zijn, kun nen moeilijk' vochtige grond vinden. Het is dan ook opmerkelijk hoe droog als het is. Er zijn streken in ons vaderland waar yen sedert No vember 1.1. geregeld over drinkwater- gebrek klaagt. GESLAAGD. Na gehouden examen te Utrecht s laagde n yoor Steno-Typiste, de da- ïnès J. Groot, Hensbroek' en L. B-os- ma, Hoorn. Voor kantoor-stenograafde dames B. Keetman en N. Veldhuysen, Hoorn alsmede de heeren J. de Boer, Bin- nenwijzend en P. A. Hoogkarspel, Hoorn. Na gehouden examen te Hoorn slaagden voor Typist(e): A. M. J. van Riel, A. C. Rinner J. A. Appel en J. A. Wever. Afgewezen 2. Allen waren leerlingen van Groen's Type-Inrichting te Hoorn. PUKMHKEND, 29 Maari. Aangevoerd 10 stapels Fanrickskaas f68.—, m. R. merk f65.per 50 K.G. 3791/a K.G. boter f2.50—2.60 p. K.G. 583 Runderen waaronder 85 vette f 1.60—2.10 per K.G. en 489 melk- en geidekoeien f 400650 per stuk, handel stug; 9 stieren 26 paarden f150— f450; 13 vette kalveren f 20—75, matig 220 vette varkens f 1.40—1.50 per K.G., vlug; 127 magere id. f50—75, stug; 265 biggen f3U—42, stug; 460 schapen f 50—85% matig; 25 bokken kippen eieren f 8—8.50, eendeneieren f9.kie vitseieren f 30.— per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Mrt. Langcd. Groenlcnveiling. Iioode kooi 122.gele kool f 3.5012, uien f 7.50 —8.40, rapen f 1.80, losse wortelen f 3.1C —3.10, altes per 100 K.G. Aanvoer: 60 K.G. roode kooi, j.0.800 K.G. geie kool 4000 K.G. uien, 2300 K.. rapen en 11.5IX' K.G. losse wortelen. NOORDCHARWOUDE, 29 Maart. Roode kool f 14.5C -18.10, Deensche w kool f7.909.10, uien i'8.108.70, peen f3.30—3.50, alles per 100 K.G. HE1LOO, 29 Maart. Coop. Veilings- vereeniging ,,'St. Wiilibrordus". Brus selsch witlof le kvv. 30—43 ct., 2e ltw. 24—29 ct., 3e kw. f 1522 ct. per K.G. Aanvoer 500 manden. ZEEPOST VOOR O.-INDIE. De Directeur van liet Postkantoor Amsterdam brengt ter'kennis, dat brie venmalen zullen worden verzonden naar Ned. O.-Indië met-uilzondering van Sumatra's Westkust, per s.s. „Gro- tius" van de Stoomvaart Mij. „Neder land". Het zeeposltarief is op deze zen dingen van toepassing. Laatste bus- liehting ten hooidpo.sUtantore Le Am sterdam voor brieven en briefkaarten 1 April 12 uur 's avonds, overige stuk ken 8 uur 's avonds, aanteekening tot 8 uur 's avonds. Voor groote partijen drukwerk aanmerkelijk vroeger. Aan de bijkantoren kunnen aangeteekende stukken worden aangeboden tot het sluitingsuur dien dag. Postpakketten voor Ned. Oosl-Indië en Egypte, met deze gelegenheid te verzenden, kunnen wworden aangeboden aan bureel Pak- ketpost, Warmoesstraat aldaar, lot 1 April 12 uur 's middags. Op dit stoomschip is een drijvende seheepsbrandkast geplaatst en kunnen 1 daarin aangeteekende stukken cn post pakketten worden gesloten, mits voor zien van speciale postzegels, verkrijg baar aan alle postkantoren

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 3