Moord-Hollandsch Dagblad TWEEDE BLAD Donderdag 31 Maart 1921," Provinciaal ffisuws ALKMAAR MfDEMBLIK. MEDEMBLIK. - Het Haf- moniecorps „Crescendo" al- nier, dat voor het tè houdeit Con cours, reeds een medaille van H. M, de Koningin mocht ontvangen, ontving! heden ook nog een me daille van Z. K. H. Prins Hendrik. Reeeds tal van kransen- lauwer takken en mledaillëk zijn „Crescen do" reeds toegezegd en m bezit gesteld, zoodat het een "moot ge heel belooft te worden. ENKHUIZEN. ENKHUIZEN. - Aanvoer.— Maandag werden alhier door 34 vaartuigen met 760 tot 10.000 st. aangevoerd totaal 120.000 stuks Zuiderzeeharing. De Prijs was f 1 -1.25 per tal van 200 stuks. ENKHUIZEN. Op god ra sten. Den heer L. Schild, ©lectrieien al hier is opgedragen dei ©leoteisohe in stallatie van. heb Doet- en Telegraaf kantoor alhier. Voor hot waarborgfonds der alhier te houden Dand- en Tuinbouw tentoonstelling is voor f 17500 inge- teefeond. Bijdragen zijn verzocht aan het Rijk cn de Prov. Staten. -Dr ankbestr ij ding1. De Ned. vereeniging tot afschaffing van ale. dranken" hield haar jaarvergadering in de Muntzaal. Do uitgaven bedroi gea in 1920 f595.47 jian inkomsten i' 559.67. De stedelijke subsidie is van f 50 op f 100 gebracht. De zang- vereeniging „Inter Noa" zong eon aantal numimers en esnige' leden ga ven een voordracht ten beste. Een leerzame bioscoopvoorstelling was eon waardig stot van den avond. Ol. o 1 REEK. VENHUIZEN. Stormscha de!. Heden heeft de heer D. Vriend alhier, eenige angstige oogenblikken beleefd, daar door een rukwind die een regenbui ver gezelde het geheele voorschot van het huis er uitwaaide. In dat ge deelte van het huis was ook de lelectrische geleiding en de meter bevestigd. De draden waren gé broken, en de meter naar beneden gevallen, zoodat genoemde heer wel z'n electrisch licht zal moeten missen. Een en ander had nog al veel bekijks. VENHUIZEN. De jaarverga der in g van „Flöiralia" was slecht bezocht» Het ledental klom tot 151 De ontv. beliepen f 600.581/2 de uitg. f 581.541/2. De heeren J. Aaltere, T. Sluis en B. Termaat werden als bestuursleden herkozen. Dia tentoon stelling van bloemen, planten et vruchten werd bepaald op 4 en 5 September e.k. TWISK. 4 0-jarig bestaan, Do too-neelvereenigiiig „De Drie Le liën" herdacht haar 40-jarig bestaan Opgevoerd werd het historisch dra ma „Maria van Utrecht". Namens het fanfarecorps W.-Frisia werd.cen lau werkrans aangeboden. ZusWafdeo- lingien hadden afgevaardigden gezon den om haar geluRwensch-an aan te beiden, -WXTDEiNES. D r a tik bos tr ij- ding. De afd. der Ned. Vor. tot afschaffing van aio. 'drankeh hieli? haar jaarvergadering. Na op-ening werden een paar kwartetnumm-ors ge- slangen. De heer H. Slmit van Enk- huizen memoreert, wat er voor tfe jeugd gedaan en wat verzuimd wordt Daarna trad het kwartet weder met een paar nummers en bijdragen pp. Me water geraakt. Een ou de van dagen, die wat onvast op de beenen is, geraakt» strompelend in een modderpoel. Behulpzame han den brachten hem op 't droge en red den hem zioiodoendo van den dood c'por verstikking. Afscheid. Die heer Butter hoofd der school, nam afscheid van zijn leerlingen, die kemi een zilveren lepel en vork als aandenken aan boden. Mej. Ooafcerwen, die 10 jaar alhier als onderwijzeres werkzaam was, voegde daar een zilveren ser vetring- bij. De heer Butter -sal zich t-e Alkmaar vestigen. TT' De Ooö»p. Aan- koopvcreoniging hield» haar jaarvergadering. Het jaar 1920 sloot in ontv. met f5295.14 uitg. f 5231.20 Aangekocht werd 22150 K.G. superï 4000 K.G. piatent kali, 8200 K.G. kali, 1000 K.G. chilisalpeter, 100 K.G. voederartikelen, 194 pak turfstrooisel 1.900 stokken, 400 zakken en 45 mian- den. De heer K. Krom werd als bestuurslid herkozen. Het salaris van den Seor.—Penningm. w-erd hep-aald pp ÏV2 pOt. van den oimzet. SPANBROEK. II o 11. M ij. van Landbouw. Do afd. Opmeer van da Ha'.l. Mij. van Landbouw hield haar vergadering Tolt ilfgev. naar de algpm. vergadering werd benoemd do heer K. Blcö (Opmeer), to-t plaats vervanger de heer J. Harp (Wog- meer). De heer Bakker, rijksveebeeltcon- sulent sprak over „productieteelt" in aonderheid over dje het melkvee aangaande^, welke voordracht door lichtbeelden aeer aap di^flolijkheid won. HOOGWOUD. .v-.e ree ni ging tot bevordering van het vak onderwijs in West-Friesland. Da ver gadering van de afdeeling Hoogwoud van de vereeni^ing ter bevordering van het vakonderwijs in W.-Friesland was vrij gped, bezocht. Do lieer S'. Franken te Spanbroek werd to-t afge vaardigde benoemd naar dp algem.. vergadering. Do heeren- J. Bruin en A. Jonker werden, tot bestuursleden gekozen. Het dienstjaar "1920 sloot in ontv. met f1176. en in uitg. met 1140.231/2.' NIEUWE NIEDORP. - Do Wit- 0 Kruisvergadering was slacht be zocht. Dr. Maats hield een voor dracht over moedercursussen. Het lodental steeg tot 589. -Voor tub-ercu orebestrijdmg zijn 1429 bezpeken af gelegd. Do Ontv. bedroegen in 1920 "850.381/2, do uitg.. f478.20. Do bc- gooting voor 1920 wordt in ontv. 011 uitg. vastgesteld Op f 3793,51. AARTSAVOIJD. Ontslag. De. heer J.. Veerman verzoekt ontslag als cpntroleur en stamboekliöudeii' der RundvcotokV-érëeniging. SUBEKARSPEL. - Geslaagd. De .heer J. O. KpOsten alhier slaag- do voor het examen aid brigadier rijk&veldwaqhter, ZWAAG. - Paarden Op hol. Dioor het snorren van een motorfiets geraakten de beide paaiden van de Tobeldijkër melkfabriek o-p hok Het /ai liet zjch ernstig aanzien, ctooh liep boven verwachting zon der schade 'af. BiENNINGBROEIv. - Buiten- planten. Op do vergadering' van „Fioralia" 'zijn' voör het komende seizoen tot buitenplanteu gekozen-. ICr.o'.begionia, Helioihoop, -Cinerana ma- ritinra, voor -binnenplanten Begonia, Tuohsia's en Talsemiën. De kind-eren 'ontvangen zaad van Afrikaantje on stek van Margriet. EGMONDi AAN ZEE. EG MOND AAN ZEE. - Het Vreemdelingenv-erkeer. De Paasohda- gen zijn er niet naar geweest om! ons dorp populair te maken bij de uitgaande menigte. Het weer echter heeft hieraan de grootste schuld. Wind, regen, hagelstcenen, zand en af en toy do zwarte rookgolven van voorbijtrekkende trams, zijn niet ter bevordering van het vreemdelingen verkeer. Maar dit alles is van voorbijgaan de aard en de weinige mensahen die dezer dagen, zooieba als „wat n gat'.' mompelden, vermoedelijk wol om bovengenoemde factoren, zul len over enkele maanden wel an ders praten, wanneer ze dan zien, dat het losgemaakte zand, ten be-hoe^ vo van het villadorp, netjes is be plant, en hooren dat de 'Vereeniging tot bevordering van het vr-e-emrtelin gonverkeer beeft gevraagd of 't sto ken der locomotieven tusischen den kleinen afstand Eigmond a. d. Hoef Egmond aan Zes zoo mogelijk ni-eit wat beperkt kan worden, met 't oog op de langs de straat loopend-o men- sc'nen en.... de zom-erto-illetjes. Boven dien kunnen we nog mededeelem, dat reeds verschillende pensionhouders hebben 'verhuurd -en de aanvragen om woningvertrekken voor 't komen de seizoen dagelijks toenemen. Dia vroege belangstelling logenstraft dus geroemde uitspraak volkomen. ST. PANCRAS. ST. PANCRAS. -- Raadsver gadering. Woensdagmiddag! werd alhier een vergadering van den' ge meenteraad gehouden. Aanwezig alle leden-. De voorzitter oipent de verga dering, waarna de notulen gjelezen en ongewijzigd vastgesteld worden. Ingekomen is o.a. Schrijven van Ged. Staten waarbij aangedrongen wordt op hef iin-Ias- s-dhen van een reeks bepalingen op te nemen in het reglement van het Burgerlijk' Armbestuur. De bepalin gen betreffende ui-tbestede kinderen, en hebben tot doel dat de gemeente alvorens dergelijke kinderen te plaat sen, waarborgen krijgt inzake de li chamelijke behandeling als: sla-pen in 'êen zuivere goed verlichte en ver luchte 'kamer, in een afzonderlijk' bed plaatsing in een omgeving waar ge legenheid bestaat tot het volgen van Vak- en Herhalingsonderwijs. In het te dezer plaatse bestaande reglement van het Burgierlijk' Arm bestuur zijn enkele soortgelijke be palingen opgenomen, aangaande het uitbesteden van armlastigen. B. en Wl gaan in deze van! liet standpunt u-rf dat de bepalingen als gewensciht door Ged. Staten vtpr het piatte land .geen reden van bestaan hebben omdat de gezinnen waar der gelijke personen geplaatst worden aan B. en W. terdege bekend zijn; daarenboven zijn hier geen jeugdige personen uitbesteed. Mocht dit evenwel in de toekomst voorkomen, dan zijn B. en W. wel zóó overtuigd dat zij de gezinnen die voor plaatsing in aanmerking kómen door en-door kennen, dat bepalingen onnoodigi zijn. Ingevolge hiervan stellen B. en W. voor Ged. Staten te berichten dat men het oude reglement voorlcopiig] on gewijzigd wil houden. Aldus besloten. De lieer P. Gootjes Reeft, ingevol ge zijn benoeming1 als ontvanger schriftelijk' bedankt als,1 lid van dep Raad, dit heeft B. en Wi. aanleiding gegeven om liet Centraal stembureau bijeen te roepen, ten einde een nieuw lid aan te duiden in de plaats van1 het ontslagnemend raadslid. Door 't Centraal Stembureau werd daartoe aangewezen de beer H'. Muurli-ngt Onderzocht worden de geloofsbrie ven van den heer Muurl-ing, en daar zij in orde bevonden zijn, besloten tot toelating. 1 Schrijven van Notaris Hillebrand tc Ob'dam, houdend acte van -de R)jr pofbeekstelling door den Rèer P. Góo tjes tot een bedrag van f5000, zijnde, de waarborgsom door Rem te stortep als gemeente-ontvanger. De heer P. Gootjes legt af de ver- eischte eeden voor de betrekking- van gemeente-ontvanger, en' Houdt opi met dit' «ogenblik' lid van den Raad te zijn', waarom de voorzitter de Rfccpl uitspreekt, 'dat blij ken mag-, dat de Reër P. Gootjes de (geschikte perspon' is', en hem tevens dank brengt voor wat hij als Raads lid gepresteerd Reeft, alsmede voor de aangename samenwerking., 'De heer Gootjes dankt den voor zitter voor zifii goede wens'ch'en en de leden voor de genoeglijke samen werking. j Hierna sluiting. i':i wl EDAM: EDAM. Uitvoering. Maandag avond gaf 'de rederijkerskamer „Uti-le Duld" eqn uitvoering, die we zeer goed geslaagd kunnen Reetën. Opge voerd werden de blijsp'elen: „Jonas de recr.uüt"; „Bij C.isje in den scheer, winkel", en liet duet „De Kiezen- rqk'kër". Bijna alle rollen werden n. bëhiooren vervuld. De lieer A. Gun- tli'er die den rol van recruut vervulde Rad wel 'het meeste succes: Door vijp leuke uitvallen; maar vooral doo-r zijn 'mimiek, deed hij' de toeschouwers! her Raaldelijk' schudden van liet lachen. Het tweede stukje was een flauw ding. Het duet „de Kiezentrekker" waarin de heer. G. Kunst' zich! op bijzondere wijze van zijn ro, kweet, viel beter in den smaak. Het publiek keerde lijoogst voldaan Ruilsivaarfs, terwijl 'de jongelui zittf -nog aan een dansje konden vergasten Tucht klasse. Met ingang van 1 April a.s. wordt de tuchfklasse alhier opgeheven. ZAANDAM: ZAANDAM. De melkprij's. Dë leden van den B-ond Van Melkvee houders alBi-er Rebben met 'de fa briek' „Zaanlandia" een contract ge sloten vcor de levering van melk' ge durende liet tijdvak van 1 April tot 1 October tegen den prijk van 16 cent per liter franiao inrichting of 'JSVa cent vanaf de boerderij. Bepaald is i-ni hët contract dat deze prijs alleen dan verlaagd kan worden, wanneer de straatprijs te Amsterdam! lager wordt: ALGEMEENE LEDENVERGA DERING VAN HET CONTROLE- STATION „NOORD-HOLLAND"' Dinsdag 12 April a.s. zal te 10 uur 's morgens in het café „Centraal" al hier een algemeene ledenvergadering gehouden worden van het Botercon- trolestation „N.-II." Op de agenda komt o.a. voor: 4. Mededeelingen. 5. Balans en Exploitatierekening over 1920 met Accountantsrapport en rapport der finantieele commissie. De Balans sluit in activa en passi va op f5508.88. De Exploitatie-rekening sluit in ont vangsten en uitgaven op f 7518.93 6. Begrooting voor 1921 met rap port der finantieele commissie. De begroothig 1921 sluit in ontvang sten en uitgaven op f 15000. 7. Behandeling van wijzigingen van art. 4 en 14 van het Huishoudelijk Reglement. Het- Bestuur is van oordeel dat door de bestaande regeling de boterhande- laren ten opzichte van de boterpro- ducenten te zwaar werden belast. Daarom heeft zij artikel 4 van het Huishoudelijk Reglement opnieuw ontworpen en daarbij tevens nog de klasse-indeeling gewijzigd, benevens vastgelegd hoe of de verhouding van de contribution in de verschillende klassen zal zijn. Tenslotte is in dit nieuwe art. 4 nog eene regeling ge troffen voor die inrichtingen, die fi lialen en verkooplokalen bezitten, waar boter wordt uitgespit. 8. Vaststelling van de gemiddelde bijdragen der leden per 100 K.G. boter voor 1921. Volgicns cte bagrooitin°r motf: door de led-en over 1921 een be drag van f 15.000.— worden opge bracht. Volgens berekening zal te dien einde het contributie-schema voor 1921 als volgt mioeten luiden le klasse omslag per 100 K. O, boter 77 et„ minimum f 42,50, 2e klasse omslag per 100 K.G. boter 69 ct„ minimum f77.—. 3« klasse omslag pëir "100 K.G. boter 62 ct. minimum f 172,50. 4e klasse o-m slag per lOO K.G. boter 54 ct. minimum f310.—, 5 e en volgendie klassen omslag per 100 K.G. boter 46 ct, .minimum f540.—. Het Bestuur stelt nu voor om aldus dieze gemiddelde bijdragen vast t-e stellen. Hierbij is dan het nieuwe artikel 4 reeds geldende voor 1921, met dien verstande dat voor da handelaren over 1921 nog het Volle bij-koopcijfer in rekening- wordt gebracht, o-midat dit prac- tisch niet anders mogelijk was. 9. Behandeling vaa het contract met het Kaascontrolestation „Noord-Hol land" te sluiten. Welk contract aldus luiden zou: 1. De Vereeniging het Kaascontro lestation „Noord-Holland" gevestigd te Alkmaar (hieronder te noemen K. C. N. H.). 2. De Vereeniging het Botercontro- lestation „Noord-Holland" gevestigd te Alkmaar (hieronder te noemen B. C. N. H.) Uit overweging dat het K. C. N. H. beschikt over de noodige ambtenaren in zijn statuten omschreven doel. dat liet B.C.N.H. ter bereiking van zijn gelijksoortig doel de beschikking over gelijke ambtenaren en lokalen be hoeft; dat het partijen wenschelijk is voor gekomen een zoodanige regeling te treffen, dat het B.C.N.H. gebruik kan maken van de in dienst van K.C.N.H. zijnde ambtenaren en van de lokalen van het K.C.N.H. met hun installaties Verklaren te zijn overeengekomen als volgt: 1. Het B.C.N.IJ. verkrjjgt het recht hetwelk, bij deze door het K.C.N.H. ordt verleend, gebruik te maken van de lokalen en laboratoria met" hunne installaties, werktuigen, laboratorium benoodigdheden enz. van het K. C. N. II. en de in dienst van het K. C. N. zijnde ambtenaren te belasten met erschillende werkzaamheden overeen komstig aan die, welke hun door liet C. N. H. worden opgedragen zulks ter bereiking van 'het in de statuten van liet B. O. N. H. omschreven doel; 2. De regeling der werkzaamheden tengevolge van door het B. C. N. II. erstrekte opdrachten in verband met de werkzaamheden voor het K. C. N. te verrichten zal geschieden door den directeur vau het K. O. N. H. te vens directeur van het B. C. N. H. De benoeming en het ontslag van de zen directeur zal door de gezament-' lijke besturen van het K. C. N. H. en het B. C. N. H. geschieden, ter wijl ook zijne salarieering in gezament lijk overleg zal worden geregeld. 3. Jaarlijks zal in een gemeenschap pelijke vergadering van de besturen van de ondergeteekenden worden vast gesteld het bedrag der' vergoeding, welke voor het volgend jaar zal wor den betaald. Yoor het jaar 1921 bedraagt de ver goeding f 12550 welk bedrag verkregen op den basis van den aan deze overeenkomst vastgehechten staat. '4. Ingeval van liquidatie van het K. C. N. H. hetzij gerechtelijke, hetzij buitengerechtelijke heeft het B. C. N. H. het recht de werktuigen, machi nes, laboratorium-benoodigdheden en gereedschappen behoorende tot bet la boratorium van het K. C. N. H. geheel of gedoeltelijk over te nemen tegen taxatiewaarde. Kunnen partijen het over de taxa tie niet eens worden, dan zal deze ge schieden door een daartoe door par tijen aan te wijzen deskundige. Kun nen partijen het over den persoon van dien deskundige niet eens worden, dan zal deze worden benoemd door den Kantonrechter te Alkmaar op verzoek van de meest gereede partij. 5. Deze overeenkomst wordt aan gegaan voor onbepaalden tijd met dien verstande, dat zij wederzijds opzeg baar is bij aangeteekend schrijven doch uitsluitend tegen den eersten Ja nuari en minstens op, een termjjn van drie maanden. 6. Deze overeenkomst wordt geacht zyn ingegaan op 1 Januari 1921. te 7. Alle geschillen ter zake of in ver band met deze overeenkomst tusschen partijen ontstaande zullen wordenlbe- slist door arbitrage behoudens bet bepaalde bij art. 4 lid 2 en wel door drie arbiters, die naar billijk heid en hoogste ressort recht zullen doen. Elke partij zal een arbiter aanwij zen, terwijl de twee gekozenen teza men een derden arbiter die tevens voorzitter zal zijn, zullen benoemen. Heeft de eene partij acht dagen na dat zij door de andere zal zijn uitge- noodigd een arbiter te benoemen om een bepaald geschil tot oplossing te brengen, geen mededeeling van den door haar benoemden persoon aan de andere partij gedaan, dan zal dezen zich tot den Kantonrechter te Alkmaar wenden met het verzoek een arbiter te benoemen. De door den Kanton rechter alsdan aan te wijzen persoon zal worden beschouwd als de arbiter aangewezen door de partij die in ge breke is gebleven binnen acht dagen gelijk voormeld mededeeling aan de andere partij te doen. Kunnen de twee gekozenen hetzij door partijen hetzij een of beiden dooi den Kantonrechter het niet eens wor den over den door hen te kiezen der den arbiter, dan zal de benoeming van dezen geschieden door den Kantonrech ter te Alkmaar ten verzoeke van de meest gereede partij. Artikel 7 geldt ook voor het geval, dat de partijen het over de vergoeding bedoeld in artikel 8 niet eens kunnen worden behoudens indien de overeen komst ingevolge opzegging door één der partijen toch moet eindigen. 10. Aanbieding van het jaarverslag, Uit het jaarverslag! blijkt dat op 1 Januhri 1920 het Botercontróle station zijne werkzaamheden be grin toet 65 leden, n'.I. 50 Zuivelfa brieken, 10 melkinrichtingen en 5 handelaren In den loop van het jaar traden 4 Zuivelfabrieken uit tengevolge van liquidatie van het bedrijf en werden 9 nieuwe leden aangeno men, n.l. 3 Zuivelfabrieken, 1 melk inrichting en 5 handelaren. Op 31 December 1920 bedroeg het le dental dus 70, n.l. 49 Zuivelfabrie ken, 11 melkinrichtingen en 10 handelarerw Achterin dit verslag is -een volledige ledenlijst opgeno men,- alphabetisch gerangschikt naar de gemeenten. Bovendien staan nog onder controle 20 fili alen. Heit aantal K.G. boter onder con tröle bedroeg in 1920 2.636.270 K.G. n.l. 1.514.555 K.G. geprodu ceerde boter en 1.121.715 K.G. bii- gekochte boter. Controle: Rijksbotermerlcen (scheikundige analysje, controleurs Door de Directie .van den Land- enz.) en lokkién ter bereiking van-;&ët*i>puw w-e'rtt ftls h«rkenningsmërk 'voor ons station vastgëstéfcf ae let ter N. Daar deze merken nog niet op 1 Januari 1920 beschikbaar wa ren, werd eerst nog doorgegaan m'et de uitreiking van H merken van het Botercontrólestation Zuid- Holland. Het aantal uitgereikte rijksmer- ken bedroeg formaat A 179.600 H, 524.500 N. Totaal 704,100. for maat B, 9.700 H, 6.900 N, Totaal 16.600. formaat C, 7.200 H, 18.500 N. Totaal 25.700. formaat D, 900 H, 4.300 N. Totaal 5.200. formaat E, 2.100 H, 11.400 N, Totaal 13.500 tinsme-rken formaat T, T otaal 355.000. iinsmerken formaat 1. Totaal 52.000. tinsmierken formaat N, 6.000. inwikkels met rijksmerk Totaal 535.810. Totaal 1.713.910 st. R. K. MUZIEKKAPEL „St. LOUIS." Onder leiding van Broeder Over ste gaf gisteren avond bovenge noemde muziekkapel in de „Harmo nie" een feestavond voor dona teurs en donatrices. Dat dit kra- nigie corps de sympathie heeft van velen, bleek' wel uit de talrijke op komst. Die zaal was tot in alle h-oek jes met belangstellenden gevuld. En hierover behoeven wii ons niet ta verbazen, want het is alleraar- c igst wat de 'kapel van de R. K. ongensscholen presteert. Broeder Overste moge gezegd hebben in zijn toespraak na no: 2 van het pro gramma, dat zijn muziekcorps eigenlijk een straatcorps is (d. w. 7. voor marschmuziek) en zich niet zoo goed leent voor een concert, wii fiielooven toch, dat het binnen korten tijd niet alleen op.de straat maar ook in de concertzaal tegen een corps van volwassenen niet behoeft onder te doen. De mede werking en steun waarom' de di recteur in genoemde toespraak 'erzocht, verdient hij volkomen en zal men ook gaarne geven. D© verschillende nummers van iet programma werden kranig ge speeld. Door aanschaffing van een aantal clarinetten is het ensemble aanmerkelijk vooruitgegaan. De tuba's zijn best zij gaven d-e basto nen uitstekend weer. vooral in het coda van het moeilijke „La Spe- ranza", Fantasie-caprice konden wii zulks goed constateeren. Ook de pistons mogen gehoord worden dit bleek wel, uit het zeer rhyt- misch gespeelde „Auf der Jagd" waarbii de bezetting mie't kwartet op'afstand, het heel goed deed. Voor afwisseling was zo-rg .ge dragen. "Broeder Overste had de niet te Versmaden welwillende me- diewerking1 van den heer Bram v. d. Stap uit Delft weten te verkrij gen. De zanger die nog kort gele den bij de Schöpfunig-uitvoering alhier de bassolopartij op zulk een schitterende wijze voordroeg. Gisterenavond vergaste hij ons op een aantal Hollandsche liede ren. Met zijn klankrijke en be schaafde stem heeft hij de liederen zeer mioo-i gezongen. ,Wii noemen o.a. „In de Kathedraal" „Een lie- deken van sceiden." „Levenslied" enz. Een leuk idee was het van den zangter om bij zijn laatste lied, het publiek uit te noodigen het refrein mede te zingen. iWaaraan met ge noegen voldaan werd. Een hartelijk spplaus had de heer v. d. Stap .in ontvangst te ne men. De begeleiding was in han den van den heer Joh. Kuiper. Dat het uiterst correct en muzikaal was, behoeft niet te worden ver meld. Gaarne hadden wij hem een beter instrument gegund. Voor verdere afwisseling wer den er nog eeni'ge stukjes voorge dragen o.a. „een concert-repetitie in het platteland" en tot slot van den avond een klucht in één be drijf „De Electrische Stoel". Het ging alles „van een leien dakje;' en het publiek moest er dikwijls sma kelijk om, lachen. De jongens heb ben ook op dit gebied sedert de vorige „avond" heel wat vorde ringen gemaakt. ,Wij fèliciteeren Broeder Overste met het succes van dezen avond en -eindigen m'et den wensch, dat zijn mo-eièlijke taak, die h-em zóóveel tijd zal kosten, steeds gewaardeerd en gesteund zal worden. Lang Jeve „St. Louis" INGEKOMEN PERSONEN. K. de Groot n-.'h1., werkman, F,ores- fussitraat 35, Duitschland. A. A. de Lange r.'K, Groot Nieuwland 4, Cas tri-au-nf. S. Beefs n.-R1., Kitsteeg 6, Oosfhuize-ni. O. J. Ooijkaas e.l., Gees- tersimgel 8, Amsterdam. G. S. Blan- kendaal r.k'., werkman, Verl. Lands'tr. 32, Noord-Amerilk'a. K. v. d. Pol n-.lf., Ridderstraat 8, Amsterdam. H. Sie- zenJonker njh1., Nieuwlandersingel 43, Maastricht. S. J. Kreulen n.h'., Snaarmanslaan 76, Den Haag. W. Wittebol n.h1., N.-H. Diaconie, "VVog mum, T. Blessingga n.h., Karenhuis Limlmen. A. Molenaar geen, timmer man; Eik-elenbergstraat 15, Hilversum J. J. Keesman- n.h., Wiildemansstraai; 18, Am-sterdam. T. J. Portegijs n.h., Bergerwegi 60, Barslingerh-oni. P. J. Jesse n.h., in'm-akër, D-rebbëlstraat 20, Leiden. J. Blokker n.h'., bedrijfsleider K-oorstraat 21, Arnhem. J. M. A, Bierman-, r.kr., reiziger, Eikëlenberg- straat 20, Amsterdam. G. A. van 't Holt r.k'., Kapper, Laat 154, Heiloo. A. v. d. Végte n.h'., Langestraat 73, Almelo. A. Duringshoff n.h., bak ker, Kin-heimstr. 39, Dalfsen. A. Buis man n.h'., dienstbode, Dijk 2, Heer- Hugowaard. J. Beunder n.h1., mach. spioorw. Schermeerstraat 6, Enkhui zen; C Schoor.! n.h'., adj. cpmm. ter secretarie, Geestersingel 29, 'Barsin- 1 gerRom. f. F. JRuiigh— Hauber n.h., I Schagenstraat 1, Heiloo. N. H. Stocipj r.k., arbeider, Ingelandstraat 3, Heer- IiUgoWaard. W. Hartenberg n.R.,- Luttik' Oudorp 3, Purmerend. C. Beemsterbo-er r.k., dienstbode, Paar- demarkt 6, Schoorl. O. A. G. Stee naart ger., opzichter Afgesneden k'a- 'naalvak', Utrecht. J. W. Varossi-eau n.h., Houttil 56, Bunnik'. J. G. Ha- z.elocp n.R., Roofd-oinderwijzer, Keet gracht 1, V/iering er waard. N. R. v.cf. Baan rjk'., onder mach', spcorw. Dijk- grachtstraat 29, Snee'k'. G. PR. de Vries g.'k'. fandbóuwer, Westdijk 197 Z, en N.-Schermer. C. Lengen r.k., arbeider, Laat 38, Heiloo. VERTROKKEN PERONEN. M. M. Smit, n.h,, dienstbode, Ko ningsweg 61, Haarlem; II. J. Wansinlc, n.h., oanketbakkersknecht, Slua-rtstr&at 60 Bussum; M. C. Baas, geen, vaartuig „Maria Christina", Amsterdam; J. Th. v. Da-m, r.k., Laat 160, Bergen op Zoom'; C. Scliricken, g.k., Stationsweg 12, Ned. Tndië; G. to. Dicklioff, r.k., Lombard,- steeg 3, Amsterdam; J. to. Ilovestad, n.l)., winkcljuffr., Polderstraat 7, Dor drecht; C. van Lienen, n.h., winkeljuffr.,- Oudegracht 101, Hoorn; W. v. d. Veer, n.h., Lindenlaau 29, Arnhem; C. M. C. ran Leek, jr.lc., Verdr. Oord 65, Amster-> dam; T. Oldenb-urg, n.h., Karenhuis!; Ileerhugowaard; N. C. Stam, n.h., sla gersten., lConingsstraal 8, Heiloo; B. A. v. d. Molen, <n,h., Spoorstraat 81, Zaan dam; P. G. de toilde, n.h., boekhouder, Nieuwpoortslaan 19, Culemborgh; N. toagemaker, r.k., pianostemmer, Kit ja Nieuwland 15, Amsterdam'; N. D. F. Fisscher, r.k., winkeljuffr., Boterstraat 14a, Utrecht; T. de Hart, n.h, dienst- boae, Kennstraatweg 63, Amsterdam; C. J. Goor v. d. Oosterling, n.h., pen sionhoudster, Laat 223, Helder; II. de Mare n.h., boekdrukker, Stuarlstraiaf: 45. Amsterdam; E. .1. Klok, n.h., con ducteur, Heiligland 5, Purmerend; T, M. v. d. Beid, r.k., buffetjuffr., Sta tionsweg 130, Gouda; J. Harto-g, loopknecht, JCooltuin 29, ScRo-orl; J, M. Yerpaalen, r.k., can. notaris, Em-ma- slt'aat 15, Rotterdam; P. J. Willekcs Macdonald, geen, Dir. 'Gem.-werkeu, Verdi*. Oord 81, Ned. Indië; S. M. Swart, n.ll., Mient 27, Amsterdam:; C. C. Bou tier, nil., Geesterweg 7, Rotterdam; N, Dubbeld, n.h., vroedvrouw, Nieuwp.- laan 135, Wassenaar; S. Schouw, g.lc., letterzetter, Varnebroek 21, Uitgeest; C, Licht, n.h., dienstbode,-Zeglis 92, U- trecht; J. de Jong, n.hr, Compagnie straat 12, Amsterdam; S. E. v. Spall, n.h., Varnebroek 1, Zwitserland; H. J. Boeker, cond. Spoorw., v, Teijlingen- straat 10, Ned. Ipdië; J. Adriaanse, g.k., amn. Raad van Arbeid, Paarden markt 10, Helder; E. Melet, n.h., Over- diepad 14, Leiden; F. II. M. de Munk, r.k., bloemist, Ritsevoort 44, Beverwijk; H. C. de Munk, r.k., winkelbediende. Ritsevoort, Rotterdam; A. Nouwen, r.k., Stationsweg 170, Norg. AAN ONZE ZAAK IS VERBONDEN EEN BEKWAAM MONTEUR VOOR] REPAREEREN VAN SCHRIJF MACHINES. L. FRANKENBERG. ALKMAAR. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Dóelenstr. in do o-uda ambachts school. Tel. 645. Geopend op allei werkdagen van des voorm. 9—11 uur, bovendien des Maandagsavonds vari 7—8 uur. Aangeboden: 5 Rakkers, 1 banket'- bakkér, 1 boerenarbeider, 1 brood bezorger, 1 cacaobewerkër, 9 grond- werkers, 1 ancasseerder, 1 kelner,- 2 klinkers, 1 koetsier, 1 kuiper, 1 landbouwer, 1 lo-opk'ne-cht, 1 machï- naaf-Rioutbewerkër, 1 metselaar, 1 ma gazijnknecht, 4 meubelmakers, 1 mo torschipper, 4 opperlieden, 4 piik'- hui-s'k'nechts, 1 portier, 1 rijwielher steller, 1 schilder, 2 schippers-, IR sigarenmakers, 2 smeden, 4 sigaren kisten-plakkers, 1-^steen-bikker. 1 ta- baksbëwërSter, 2 "tim-merUe'dtm,0 2' tuinlieden; 1 Pv-o(Rslaandef,a. lMijzèr- giieler, 1 ijzerwerker en 33 losse werk lieden. Gevraagd: 1 loodgieter, 2 metse laars, 1 opperman, 3 timmerlieden en 6 losse werklieden. AFD. NED. R. K. VOLKSBOND. Naar ons door het bestuur mede gedeeld wordt, zal de op Maandag 21 Maart j.I. uitgestelde vergadering] van de afd. Ned. R. K. Volksbond ge houden worden Vrijdag a.s. te 7 uur in het lokaal van den heer Mcoy, Koorstraat, alh-ier. BENOEMD. Benoemd is tot griffier aan liet kantongerecht te Brielle„ de WelEd. Heer J. L. Veltrup, advocaat alhier, tevens secretaris van den Raad vara Arbeid en waarnemend griffier aait het kantongerecht. BENOEMD: Benoemd is ingaande 16 April a.s. tot Rijksklerk der directs lelas- tingen, invoerrechten- e-» accijnzen de heer G. 'J. Dekker, te dezer stede, thans particulier klerk (en kan tore van den ontvanger dei' directe belastingen onz. (buitengemeenten) al hier. HET VLOOIEN-CIRCUS VAN W. ROLOFF. -Omdat wij weten, dat velen alleen bij den naam „v'üoien"-cireus 'n ril ling door do Leden vo-a'c i gaan of ietwat minachtend -o-f ongelo-ovig hun gang gaan, hebben wij oas heden tor wille onzer lizers '.persoonlijk overtuigd van liet wezen van dit circus en.... en wat w-e zagen het rr.oet aanstonds erkend heeft buitengevvoion gefrappeerd. De heer Em-off uit Maagdenburg biedt werkelijk aan het Alkmaarsche publiek iets aan dat niet tot het alledaageclie behoort, èn qjn den aard der gedresseerdedierjjefl, eji om heb ontzettend geduld, dat se-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 5