IpokilFsFa Bechiszaken Luchtyaart. 'iiirpr5?jke Stay Weerbericht. Laatste berichten TeSegrammisi Handel en iarkt Scheepstijdingen fc. AGENDA'. R. K. VEHEENIGINGSGEBOUW „ST. WILLIBRORD". Dinsdag 12 April: half S Ledenver». Bakkers. Half 9 Comité Zang, Muziek en Too- necl. Half 9 Ledenvergadering Tabaksbe werkers. f Woensdag 13 April: 8 uur Comité „IIulp in Noord." Donderdag 14 April: half 8 Bestuurs vergadering R. K. Volksbnd. 7 rij (tog 15 April: 8 uur Jaarvergadering 11. K. Verceniging „Het Kruisvcr- bond.'' HANDELS-, KANTOOR- EN WIN KELBEDIENDEN. "Woensdagavond S'/b uur algemcene ledenvergadering van de II.-, K.- en W.- bcdicnden op de bovenzaal van den beer Hazes. Op de agenda staat o. a.i Lezing Dicrcks, verkiezing afgev. ter Bonds vergadering en behandeling beschrij vingsbrief dor Bondsvergadering. „ST. JOSEPII-GEZELLEN-VEREEN. Bestuursvergadering op Woensdag 13 April, des nam. 9 uur, in het Patro- naalsgcbouw Nieu\vslra,at 30. KNIPCURSUS. ST. MARTHA-VEREENIGING. Donderdagavond kostelooze knipcur sus St. Marlha-verceniging, Galechisa- lielokaal, Laai. II. K. KORFBALCT.UA 'T. O. P. Woensdagavond half 9 bestuurs vergadering II. IC. Korfbalclub T. O. P. in cafe Hazes, Zaadmarkt. LICHTEN OP. Van 12 op 13 April van 8.20 tol 5.39. Van 13 op li April van 8.22 tot 5.37. Van 14 op 15 April van 8.24 lot 0.35. V .n 15 op 16 April van 8.25 lol 5.33. Van 16 op '17 April van 8.27 toi 5.31. Van 17 op 18 April van 8.29 lot 5.29. Van 18 op 19 April van 8.30 lot 5.27. den weg, beginnende bij 'de hofstede van wijlen N. Berger, toi de Kalk- ovensbrug, o-an den heer Schoenma ker, 140.—. Perceel XII, zijnde dc bermen van den Bergerweg oan beide kanten, van den Spoorwegovergang tot de bansehei- ding \an Bergen en tot dc hooge brug van den Groenenweg, aan den heer Jupijn, f31. Perceel XIII, zijnde de westkant van den weg langs de Oude Iloornsche vaart, van de draaibnrg af tot de Zes Wielen, aan den heer II. Hoogvorst, f"4— Perceel XIV, zijnde de berm liggende langs het Kanaal in liet Victoriepark, aan den lieer B. Hoek, flö. Perceel XV, zijnde het grasgewas van dc Heiloërdijk, liet gedeelte van het Noordiiollandscii kanaal af tot den Meer- ot' Loodpolderweg aan beide zij den, aan den Ijeer G. Schouten, f22. Perceel XYI, zijnde idem', de Zuid zijde van den Loodpolderweg af tot de Blèèkcrsloot, aan den heer Gouds blom, f 51. Perceel XII, zijnde idem, de Noord zijde van den Loodpolderweg af tot de Blcekerslool, aan den Iiccr Gouds blom, f 31 ARR.-RECIITBAN IC TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 12 April. UITSPRAKEN. \V. O., gcd., Alkmaar, (bedelarij) Eisth 3 dagen liechtenis en opzen ding naar 'een Rijkswerkinrichting voor den tijd 2 jaar en 2 maanden Uitspraak'conform eisch. K. R., ged., Alkmaar, (bedelarij) Eifsch 'alsboven. Uitspraak 2 m. 1 dag hechtenis en plaatsing' in een rijkswerkinrichting voor den tijd van 2 jaar en 2 maanden. C, H. H., opperman, Alkmaar, (diefstal). Eisch6 maanden gev. straf. Uitspraak5 maanden gev, straf. M. H., Stpcadoor, Alkmaar, (dief stal). Eisch6 maanden gev. straf. Uitspraak Vrijgesproken. N. H., werkman, Helder, (huis vredebreuk). Eiscll: 5 maanden gev.- straf. Uitspraak: 3 mud. gev.-straf. H. V., bakker, Enkhuizen, (over treding arbeidswet). Eisch: 2 maal f3 boete subs. 2 maal één dag hechtenis. Uitspraak: 2 maal f 10 boete subs. 2 maal 5 dagen hechtenis. J. C. L., veehouder, Enkliui- zen, (mishandeling). Eisch: f 15boete subs. 15 dagen hechtenis. Uitspraak: conform eisch. O. W. M., groenten-handelaar,- Oud-Karspel, (mishandeling). Eisch: I 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Uitspraak: f 20 boete subs. 20 da gen hechtenis. J. K., brandstoffenïïandelaar, Hensbroek,' (diefstal). Eisch: 4 mnd. gev.-straf voorwaardelijk rnct proef tijd van 3 jaar. Uitspraak: conform eisch. P. J., Alkmaar, (Zedenzaak). Eisch6 maanden gev.-straf. Uit spraak: conform eisch'. A. K., tenuitvoerlegging van een voorwaardelijk vonnis van 6 maanden wordt bevolen. NIEUWE ZAICEN. ©pzetteSijko ferand- sticiitiiig en vaS- sche opgave in een authentieke acte. J. v. cl. O., ged., staat terecht we géns opzettelijke brandstichting gepleegd te Nieuwe Niedorp bui tenwijk Moerbeek op 21 Novem ber i.i. en wegens valsche opgave in een authentieke acte, gepleegd tic id. op 29 Januari 1.020. Verdediger isU'MnHuizinga, Hoorn, 21 getuigen zijn gedag vaard. De publieke tribune is tjokvol, de president beveelt sluiting der deuren om te voorkomen dat het nog voller loopt. Bekl. was tegenwoordig bii het in veiling brengen der kaasfabriek te Moerbeek, welke Veiling opge houden werd. Bek), heeft zich na dien gewend tot get. C. Harp, dir. Van een melkinrichting te Alkmaar, ten einde onderhandscbe verkoop voor f3509 te verwezenlijken. Ac- coord werd tot dit bedrag aange gaan, maar de- notarieele acte werd door toedoen van bekl. op bedriegelijkc wijze afgesloten tot een bedrag van f7000 ofschoon bekl. slechts f3500 betaalde. Na dien werd brandverzekering afge sloten voor f35.000. De president merkt op, dat het Verschil met de koopsom reusach tig is, en vraagt toelichting. Bekl. zegt. dat hem' aangeraden werd „even" hoogér te verzeke ren dan de inkoopsom was. Bekl. was de «eerste die het bedrag f30.000 noemde, en niet get. Son naville, assuradeur te Amsterdam, zooals bekl. het we! eens wou doen Voorkomen. Bekl. bekent, hit heeft gezegd, dat het huis veel meer waard was dan de koopsom, toen vroeg get J. I. de Sonnaville hoeveel de 'waarde dan wel was. bekl. zegde ƒ30.000. Bekl. heeft vóór de brand'waarvoor hii thans terecht staat nog éénmaal brand gehad n.l. in -een-herberg een win keltje dat hij bewoonde dit huis was ook zijn eigendom, en was verzekerd voor f4000. Bekl. ont ving toen slechts f2000 voor den heropbouw. Bekl. heeft ook eens een brand bij zijn zwager bijge woond, in welke brand ook klee deren van bekl. beschadigd wer den. Bekl. ontving voor zijn aan deel f 900. Dc president merkt opeen mooi bedrag, hé Bekl. Ja 1 Telkens is de oorzaak der bran den naar blijkt uit de vragen van den president onbekend gebleven. D'e Vrouw van bekl.was den avond voor den brand te Amster dam uit logeeren gegaan. Bekl. had den 'avond van den brand een wedstrijd in zijn huis in gericht en heeft zich toen nog ver wijderd om sigaren te koopén. Het perceel van bekl. is h-eelf maal verbrand. Werkster bij bekl. was get. H. Smit, bekl. ruimde echter de zolder de Zaterdag voor den brand zelf op. De president merkt op, dat dit géén werk voor bekl. was. Aan den achterkant van den zol der bevonden zich ramen, die door bek], opengezet werden, de presi dent zegt dat het toen héél koud was en vraagt waarom bekl. de raampjes juist openzette, ieder an der rnensch zou ze nog .dichter ge sloten hebben. Bekl. zegt dat hii S raampjes opengezet heeft. Te on geveer half zeven heeft bekl. de kachel nog bijgevuld. De presi dent vraagt of bekl. op zolder een kleerenkast had, bekl. zegt neen. maar antwoordt op een volgende vraag dat hii 's avonds nog naar den zolder geweest is om een jas die daar lag weg te halen, de pre sident wijst bekl. op cle inconse quentie van dit antwoord want zoo ■even heeft hii gezegd op zolder geen kleederen te hebben. Bekl. deed nog al veel aan spe culatie en had voor f20.000 aan kronen opge'koeht. De presideent vraagt hoe het komt, dat die kro nen zich op iden dag Van den brand niet in den brandkast bevonden, wèl in een andere kast. Bekl. ant woordt dat hii ze den volgenden dag verkoopen wilde en ze daar om op een andere plaats gelegd had. De kronen zijn door deze omstandigheid allen verbrand. De brandkast was blijven openstaan tijdens den brand. Bekl. had e enige schulden en zond rekeningen onbetaald terug. De president..: hoe was uw le vensstandaard Bekl. Matig' De president dat zult U straks wel anders hooren. Op liet huis van bekl. was een hypotheek afgesloten voor een be drag van f6000, door de A!k- maarsche Bank bekl. heeft dit geld gedeeltelijk gebruikt tot dek king der koopsom en tot het afbe talen zijner schulden. De president en U hebt de wis sels onbetaald teruggezonden 1 Uit de vragen van rechter Muller blijkt dat bij den brand in 1917 bekl. met zijn vrouw uitgegaan, maar alleen tehuis gekomen is. Rechter Muller wijst op de merk waardigheid van het feit, dat beide keeren de vrouw van bekl afwezig was. Bekl. dat is zoo Uit de vragen v. d. Rechter blijkt, dat bekl. bij"de vorige brand ver zekerd was voor f12.700 plus f35 per week voor dc nering van het café en den winkel. Bekl. zegt, dat hii aldus verze kerd was voor f34000 voor het café f2000 voor het onderhuis f 2000 voor den winkel, f 2000 voor huisraad, en inboedel, enz. f2000 voor den inventaris f700 voor rij wielen en «een motorfiets De president stelt vast dat bekl. zijn eigiendom dus wel ter dege naar waarde Verzekerd had Q,et. O, Ham, verklaart Jioe de y rr si overéénkomst mét bekl. zich toege dragen heeft. Get. herinnert zich de zaak niet méér in alle bijzonder heden. en kon niet meer toelichten hoe mén gekomen is tot het af sluiten van een contract op Iioo- gere waarde dan de werkelijke prijs was. Bekl. Zegt, dat hii bij den heer Harp tein huize geweest is en de koop afgesloten heeft onder voor waarde, dat in de acte zou Ver- méld worden als koopprijs f7000. Get. C. Harp 2égt, dat hii in de- Ze kwestie gehéél belangloos ge handeld heeft, het was heml gelijk hoe de acte luidde als hii maar de koopsom naar behooren ontving. Bekl. heeft toen gezorgd, voor een stuk, waarin op bedriegelijke wijze contract afgesloten werd. Get. P. Kool, kaashandelaar te Alk maar, was met de heer GrondsWa, eigenaar van de kaasfabriek te Moer beek, welke fabriek later pijbliek ten verkoop aangeboden wérd, de ver koop werd evenwel opgehouden, later kwam bekl. zich aanbieden als kooper. Gel. heeft aan bekl. een stuk over handigd waarin hém machtiging werd verleend, tot hét laten doen der over dracht. Toen de overdracht Zou plaats hebben z'ag giet, dat in 'hét contract vernield stond f 7000, In plaats f 3500, bekl. zei dat de notaris "tegen deze onjuistheid geen bezwaren had, get. geloofde hem en teekende gansch bewust van de onjuistheid Het con tract. De pres. zegt, dat get. verkeerd gehandeld heeft, h ij. had zich' met de notaris (van den Berg) moeten in ver binding stellen, omtrent de juistheid van de bewering van bekl,. Get. W. F. Gorier, Notarisbediende te Sehagen zegt, dat bekl, bij hem ten kantore verklaart heeft, dat hij het huis gekocht had voor f 3500, maar het koopcontract op f 750Ö wenschte te sluiten. De noitariëele acte werd dan ook op f 7500 afgesloten. De president merkt op, dat het vreemd is, dat een notaris een acte laat afsluiten op eeri bedrieglijk be drag. Get. geeft dit toe, maar dit is hier best mogelijk', omdat het niets g'eeff als men op een hooger bedrag' con tract afsluit; een ander geval is het een contract af te sluiten beneden den koopprijs, want dan bedriegt men den fiscus. Get. heeft de zaak zelf met den notaris besproken, eu gere- geld Bekljieeft aan get. voorgesteld het perceel te verzekeren tegen f 10.000. Get. is op dit aanbod ingegaan en heeft naar de Tielscjie Verzekerings- Mij. geschreven om een polis; intuS- schen hééft bekl, zich echter -met een andere verzekéringsmij. verstaan, zoo dat deze verzekering niet tot stand ge komen is. Bekl. hééft toen de polis, •onkosten enz., vergoed. Get. J. J. de Sonnaville, assura deur te Amsterdam, heeft met bekl. een polis afgesloten. Bekl. is bij hem gekomen en heeft hem verklaard, dat hij een verzekering wenschte aan te gaan voor zijn perceel te Nieuwe Nie dorp. Bekl. noemde als koopprijs van zijn perceel f 17.500 en drukte den wensch' uit, het te verzekeren tegen een bedrag van f 30.000. Daar get. meende, dat deze prijs, gezien de stijging van de prijzen der grond stoffen wat klein was en stelde voor f 35000, waarop bekl. niet inging. Get. zegt, dat als deze zaak voor get. goed afloopt, met a.w. als hij vrijgesproken wordt, hij ook de f 30.000 waarvoor hij verzekerd is, ontvangen zal. Bekl. betwist dit, hem is door de directie der verztekeringsmij. verze kerd, dat hij slechts ontvangen zou de waarde van het pand bij herop bouw. Na de pauze wordt als getuige ge hoord. Hiidje De Wit, huisvrouw van J. Kauwenberg. Get. verklaart, dat bekl. terwijl zijn vrouw in Am sterdam logeerde, enkele malen op bezoek geweest. Get. vond dat bekl. toen erg zenuwachtig was, zij vroeg hem wat er aan scheelde. Bekl. ant woordde: niets. "Waarop get. zegde: jawel, ik zie het wel aan je. Get. is erg t rughoudend in haar verk arin- gen. De president merkt op, dat zij- ouder ecde staat en niets dan de waarheid te zeggen heeft-. Get. zegt, dat het reeds langen tijd besproken was, dat de vrouw van bekl. bij haar zou te logeeren komen. Bekl. zegti, dat hij eenmaal ten huize van got. geweest is. Get. G. Middelberg, komt zijn bevindingen op den avond van den brand vertellen. De vonkenregen viel op het huis van den overbuur W. Reins, zoodat «men verplicht was dit huis nat te houden. De wind stond zóó dat hii in de acht open staande ramen moest waaien. Get, 'S omstreeks 8 uur bii den brand gekomen en heeft later de brand kast naar de woning van Bakker gebracht. Omtrent de levenswijze van bekl. zegt get. dat hii bekend stond als iemand die in verhou ding tot zijn stand nogal veel ver teerde. Toen giet. hem sprak over de verzekering hield beki. zich nog al onverschillig en deed net of liet bedrag voor hem 'n peuleschille- di ewas en pf de verzekering: te laag! was. Dc oorzaak van den brand wist bekl. niet op te geven. Bekl. ontkende eerst op den zol der geweest tc zijn, maar gaf ten slotte toe, dat hii er even te voren toch geweest was om een jas weg Te halen.Van buiten af had msn licht op den zolder gezien. Bekl. zegt, dat get. het liegt hii heeft niet gezegd laag verzekerd te zijn, get. heeft hem bedreigden beleedigd door te zeggen, dat Hii z'elf 'den brand ontstoken zon heb ben. (De zitting duurt voort). ALCMARTA II—CADETTEN F. C 2-1. Als scheidsrechter Hartland be ginnen laat, is Alcmaria II zeer gehavend, (het elftal telde maar liefst 5 invallers de eerste 10 mi nuten stond er zelfs een plaatsver vangend doelverdediger onder de lat). Het begin is veelbelovend na een klein kwartier spelen had Alemaria* met 2—0 de leiding, res pectievelijk door den rechtsbuiten en linksbuiten. Dan herstelt zich de Cadetten achterhoede en de voorhoede wordt aan 'twerk gezet, en met lang daarna maken de blauwen uit een alg'eméenen aanval een te- glenpunt. Ondanks het harde zwoe gen van beide partijen wordt er niet meer gedoelpunt. Ook na rust zijn beide partijen beurtelings in den aanval, doch de voorhoeden weten de kansen niet te benutten. Zo-nder dat de stand nog verandert komt het einde. In het veld schenen de .Cadetten wel Iets sterker, doch de Alemaria aan vallen waren beslist gevaarlijker. Het plaatsen liet bii beide partijen nog al veel te vvenschen over. De Cadetten hebben een paar spelers, die in een tweede klasclub geen slecht figuur zouden maken. Alemaria II speelde heel wat minder dan verleden week tegen V. A. F. C. H. S. V.-BLAUWj ;WIT 2—1. Blauwwit speelde gisteren een vriendschappelijken wedstrijd te gen H. S. V. 1 (Heiloo). Blauw wit wint den toss, en speelt voor halftime tegen wind. Reeds spoe dig blijkt dat H. S. V. met den wind in den rug veel sterker is. Onophoudelijk wordt het doel be kogelt en de keeper moet verschil lende malen handelend optreden, hetgeen hem echter zeer goed af gaat. Eindelijk wordt echter een hoog e n voorzet van rechts hem te machtig en leidt H. S. V. mei 1—0, welke score spoedig daarop wordt opgevoerd tot 2—0. Nu komt Blauwwit langzamerhand be ter pp dreef een ge malen komen zit zeer gevaarlijk voor het H. S. V.-doel. Bii een dezer aanvallen maakte een der H. S. V. spelers, op het oogenblik, dat een Blauw witter den bal voor het inschieten heeft, hands. De penalty hiervoor toegekend wordt door Blauwwit sportief naast geschoten. Eenige minuten later is het rusten. Na de rust is 't Blauwwit dat da delijk tot den aanval overgaat, en we denken reeds dat Blauwwit zal doelpunten, doch dit wordt door een H. S. V.'er door handsmaken voorkomen. De penalty nu toege kend wordt door Blauwwit zeer terecht in een doelpunt omgezet. Keeper .Ursem had het nakijken. Het verdere van den wedstrijd was een vrij ruwe vertooning, het geen gemakkelijk te voorkomen ge weest, indien de scheidsrechter meer handelend was opgetreden. Einde kwam met 2—1 voor H. S. V. I. Een betere afzetting van het ter rein kan ook geen kwaad!' ZAANDAMSCHE HARDDRAVERIJ-VER'lENIGING. De Zaandamsche Hardaraverij-ver- eeniging: zaï dit jaar haar 15-jarig bestaan vieren met een tweedaagsoh feest op 6 en 7 Juli. Op den eersten dag zullen een ring- rijderij en een concours hippique wor den gehouden; op den tweeden dag een handicap-draverij" om prijzen van f 400, f 200 en f 100, benevens een wisseIprijs, bestaande uit een zilve ren theeservies, ter waarde van f500. De pr. moet twee keer achter elkaar of driemaal in het geheel door den zelfden eigenaar worden gewonnen. De berijder van het winnende paard ontvangt ter gelegenheid van het ju bileum een gouden horloge,, DE VLIEGTOCHT~NAAR~lbmiE. De „Courant" schrijf, d. d. 8 April Wij berichtten in een vorige editie, dat Lt. Goedhart en de off.-tnach. Takens, die voornemens zijn meteen Van Berkel-watervliegtuig' de reis van Holland naar ludië door de lucht te doen, vandaag een duurvlucht zou den maken van 8 of 9 uur. Deze vlucht is ondernomen en tot ecu goed einde gebracht en in ver band hiermee zijn we hedenmiddag naar Den Helder gegaan, waar we de beide heeren hebben ontmoet. Tegen 7 uur kwam het bootje van de Mok aan in Den Helder, waar wij de béide heeren ontmoetten. Lt. Goedhart, die van 's morgens 8 uur 40 tot 't middags 4 uur 45 het toe stel had bestuurd, was in het geheel niet vermoeid van zijn tocht, alleen had hij nog wat last van doofheid, veroorzaakt door het acht uur draaien van de Rolls Royce. Voor het overige vindt Lt. Goedhart den geheelen tocht niets bijzonders. Je gaat in je toestel zitten en je yliegt, Ziedaar het simjpele verhaal van de-1 zen eenvoudigen zeeman, die ér zich alleen maar over Verwondert, dat on ze kolonie-vliegtuigen nqg jn een kist en per boot naar lndië worden ge stuurd en niet worden „overgevlo gen", En Ih'et kóstte ons. werkelijk moeite van dezen vlieger iets bijzon ders te hooren over zijn duurvlucht. De motor deed h:et en hét toe stel is goed! Dit was héél 't ver haal. Maar voor hei overige is Lt. Goedhart enthousiast en vol belang stelling zat hij later op den avond te cijferen met zijn reisgenoot, den heer Takens, die de gemiddelde uur- snelheid van deze vlucht zat uit te rekenen. i Wij vroegen den heer Takens naar zijn indrukken over den tocht van vandaag. Mijn indrukken'? Mijn voornaam- naamste indruk was dezé, dat ik na een half uur ontzettend koude voeten had en er buitengewoon be zwaar tegen voelde om nog 71/2 uur verder te gaan! Voor hét overige is er weinig te vertellen, omdat de motor fijn wérkte en hét toestel zich uitstekend hield. Toch' heeft deze tocht mij veel genoegen gedaan, omdat ah indertijd door het Rij'k' was aangewe zen om toezicht uit te oefenen bij den bouw van de machine. De heer Takéns deed ons verder een verhaal over dezen tocht, waar van we hier eenige bijzonderheden laten volgen. 's Morgens om ,8.40 startte men zeer vlot, niettegenstaande de woelige zee. Er stond een harde N.-O. wind van 12 Meter per seconde. Goedhart bracht (het toestel op 500 Meter en om 8.45 na eenigen tijd te zijn rond gevlogen nam i'k aldus de heer Takens, den tijd op bij het pas- seeren van eerr vliegkamp. Wij vlo gen doorlocpend op dezelfde hoogte, teneinde later de juiste gemiddelde snelheid te kunnen berekenen. Met den harden w«ind achter, passeerden wij ..om 9 uur 6 IJmuiden, 14 minu ten later Scheveningen, 6 minuten la ter de Hoek en 0111 9.47 waren we boven West-Capelle. We hadden dien tijd gevlogen met een uursnelheid van pl.m. 200 K.M. Boven den ouden vuurtoren hebben wet toen gedraaid en met den hevigen wind teg'en gin gen we terugi. Van den Hoek' af* tot aan Den Heider, hadden we zware remous, vooral bij Bergen, waar ons toesfel hevige tikken kreeg. Om 11 uur 49 waren we weer boven de Mok. Toen gingi het naar Enkhui zen, waar we'om 12 uur 10 arriveer den. Tien minuten later waren we boven Sdiellingwoude, twintig minu ten daarna weer boven Enkhuizen. Vandaar vlogen we naar Harlirigen pal tegen den wind in. Wie arriveer den om 1 uur 19, waren om 1 uur 33 terug op de Mok, om 2 uur weer in Harliiig'en en na 14 minuten weer hoven de Mok, waar we tot 4 uur 45 bleven rondvliegen en tenslotte op de vrij woelige zee vlot daalden. We hadden toen 1200 K.M. afge legd en gevlogen met een gemid delde uursnelh'eid van 149,50 K.M. GEBOREN: 12 April. Simon, z. van Gerben Hol lander en Maria Kroonenburg. OVERLEDEN: 11 April. Hendrika Johanna Luiks 1 jaar. Klaas van 't Veer 61 jaar. Verwachting: Zwakke tot matigen Noordelijke tol Noord-Ooslelijken -winu gedeeltelijk bewolkt, Weinig of geen regen, iets koeler. Zon onder ti.50, Zon op 5.09. Maan op 7.40 van'., M. onder 11.40 n.m. E. Kw. 15 April, 10.32 v.mi, -ajwi;1-1»» UIT HET EX-KEIZERLIJK VER BLIJF. DOORN, 12 April. (Van onzen spe- cialen verslaggever). Naar wij verne men, zal de" uitvaart van de ex-Kei zerin plaats hebben op Donderdag, in den laten avond, terwijl klokgelui m liet Dorp Doorn daarvan kond zal doen. Per auto zullen alle leden van de Keizerlijke familie de lijkauto vol gen tot liet station Maam, waarbij ook de ex-Keizer tegenwoordig zal zijn. De extra riuwjrein, die Woens dag uit Berlijn te Maarn wordt ver wacht, zal op liet station op een dood spoor worden geleitf, waar voor deu rouwdag een plantsoen zal wor den aangelegd. Op hét station te Maarn wordt een rouwkamer ingericht en de versiering zal uitsluitend be staan uit groenblijvende planten en laurieren. De ex-Keizer en de Kroon prins begeven zich na de plechtigheid aan liet station te Maam per auto naar Doorn terug, terwijl dc overige leden van dc Keizerlijke familie met den rouwtrein naar Potsdam rijden, waar stil wordt gehouden bij het station Wildpark. Van hier gaat hel stoffelijk overschot door den Neuen Palais Garten «over Sans Souci naar het Mausoleum. Daar wordt dc of- ficiëele lijkdienst gehouden en het lijk van de ex-Keizerin van Dutedi- land in de familie-grafkelder bijgezet. QUARANTAINE-STATION OPGE HEVEN. IJMUIDEN, Het Quaranlu.inc-siia.tion voor besmette schépen tc l.lnmidcn wordt opgeheven. Binnenkomende qua- ron'aine-sc.hcpen worden in de sluizen door den dokier onderzocht en ine dien noodig zullen de schepen 'daarna, te Amsterdam in observalie gehouden worden. DE TURFCAMPAGNE BEGONNEN AMSTERDAM, 12 April. De cam pagne in de Noord-Holiandsclie venen, d w. z. het baggeren, is 'gisteren be gonnen. Voor werkloosheid in deze venen behoeft dus geen vrees ie be staan. Omtrent den prijs der turf wordt ons medegedeeld, drat deze door de ver- veners gemiddeld f3.— per duizend lager is gesteld, ondanks het feit, dnt' dc loonen niet in die ni-ale zijn ver laagd. RUSSISCHE MAATREGELEN" BERLIJN. 11 April. Van do Rus sische grens wordt gemeld: Naar de Russ-Press mededeelt, hebben de Bolsjewisten na onderdrukking van een boerenopstand in het gouver nement Kiew als strafmaatregel niet slechts 46 boerenleiders doodgescho ten maar ook 3 groote dorpen tot den g-rond neergebrand. DE LUCHTVAARTDIENSTEN HOLLAND. HAMBURG, 11 April. De luchtpost dienst met Holland zal in beide rich tingen dagelijks door de Duitsehe lueht- \flart-i eederi.) Berlijn en de Kon. Ned. Luchtvaart Mij. gemeenschappelijk wot den waargenomen. Met Holland zullen in de versie plaats alle soorten van gewone en aangeleekeude briefzendin- gen worden gewisseld; de koslen hier van zijn dezelfde gebleven als die van liet vorige jaar en bedragen voor een postkaart 1,20 en voor een gewone brief 1.60 Mark. Weldra zal de route Rot terdamHambu rgK open hagen 11 aa r Malmö verlengd worden. ERNSTIGE ONTPLOFFING/ HELGOLAND 11 April. In ie«en loods mét buskruit had eene ont ploffing1 plaats, die door 7 hevige knallen gevolgd werd. Er wordt aangenomen, dat liet ongeluk door onvoorzichtigheid van de in de loods werkzame arbeiders is ver oorzaakt. De loods is geheel ver nield en heeft 4 arbeiders bedol ven, die dood te voorschijn wer den gehaald. Bovendien werden nog i arbeiders gewond/ - i n 1. u i, AMSTERDAM, 12 April. Dc aardap- pclei^Hijzen waren lieden: Drentsche red star 12.60—3, Fr. red star f3.75 f4.50, Zceuwsche blauwe f8—8.50, id. bc-nle 1'8.50—8.75, id. bravo's f'7.50—8, idem red star f5.500.25, idem ju- dustrie £6.10—6.40, Limb, industrie 14.25—5. "Aanvoer 2 ladingen. ST]V. MIJ. NEDERLAND. REMBRANDT"! thuisr. pass. IQ April Kaap Bon. KAMEANGAN thuisr. pass. 10 April Ouessant. KONINGIN PER NEDERLANDEN uitr. pass. 7 April Perim. PRINSES JULIANA uitr. "frerte. 6 April van Singapore. SULTAN VAN KOOETEI 4 April van Haiphong n. Balek Pappan. KON. NED. STB. MIJ. aGAMEMNON yan Burriana naar Amsterdam, pass. 9 April v. Gibralt CASTOR vertr. 10 April van Va lencia naar Oarlliagena. D'IDO arr. 10 April van Santander, te Pasages. ERATÜ arr. 10 April yan Ham burg te Amsterdam. INO arr. 10 April v. Havre te Amst IRENE vertr. 9 April va,11 Rotterd naar Lissabon en pas. 10 April Dun- geness. JUNO vertr. 9 April van Bey routh naar Smirna. NERO van Amsterdam naar Ko penhagen" pass. 1 April Brunsbuttel. ORION v. d. Midd. Zee naar Am sterdam pass. 8 ApriL Dung-en-ess. STELLA arr. 9 April van Bour- gas te Varna. STRABO v. Bordeaux naar Am sterdam, pass. 8 April Ouessant. VENUS van Amsterdam naar Sa- lonica pass. 9 April Dung-eness. KON. ITOLL. LLOYD. GAASTERLAND arr. 11 April V. New-York 'te Amsterdam. GELRIA uitr. vertrok 10 April van Vigo. GOOILAND thuisr. pass. 10 April Einisterre. HOLLANBIA van New Orleans 11. Amst. vertr. 10 April v. Corunna LIMBURGIA thuisr. vertr. S Apr. van Las Palmas. MAASLAND uiir. arr. 9 April te Pernambuco. KON. WEST-IND. MAILD. BACCHUS arr. 99 April v. Amst. te Trinidad. JAN VAN NASSAU uitreis vertr 9 April van Dover. JASON van Amsterdam naar W.k. Z. Amerika, pass. 9 April Scilly, HOLLAND-AMERIKA LIJN. MAARTENSDIJK van Rotterdam naar New-Orleans pass. 10 April Dung-eness. NOORDAM van New Yo;k naar Rott. bevond zich 10 April 'snam. 330 mijl West n. Scilly. POELDIJK arr. 9 April van Huil te Rotterdam. WARZAWA arr. 10 April van Danzig te Rott. ZW'dDIJK van Rotterdam naar New Orleans arr. 9 April te Vera .<Jjr.ua

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 6