Moord-HoiSandsch Dagblad. TWEEDE BLAD Noordhoüandsch Landboi! were diet Wielrijders. SPORT EN SPIL Mat één dag opzegging 3 Voor 1 maand vast 31 3 maanden 3 Voor zes maanden vast 4 een jaar In rekoning-oourant 3 Tousssint Sijwielmagizijn A. HilDERING, Weeks Inmaakglazen, Fipiwa Rp I HOtWISq, Zaterdag 30 April 1921. agend a. ALKMAAR Een St. Franciscus' Derde Orde- afdeeling te Alkmaar. benoemd. geslaagd. mededeèling; Rente 23©p©ssto's, wjnkel-opening. Emailleerea, Biezen en Nikkelen. Leger ep Vloot ffiüdsl iü Markt. De glazen worden ender garantie geleverd. R K VEREENIGINGSGEBO.UW ST. WILLIB'ROR'D". Maandag 2 Mei \(an Iialf 7 tot h. S Voorschotbank. 8 uur Rep. Zangkoor „St. Jozef". 71uur Comité Tentoonstelling. DinsW 3 Mei: 81/2 uur Comité Zang, i Uitziek en Tooneel. Woensdag 4 Mei: uur Comité En cycliek-meeting. Vrijdag 0 Mei: lialf 8 Bestuur R. K. Volksbond. Zaterdag 7 Mei: 2 uur Kinderkoor R. IC. Volksbond. S uur Repetitie Zangvereeni'ging „Pul- citri Studio". 5—6 uur contribuliebelaling Bouw vakarbeiders. 5—6 uur contribuliebet. Metaalbcw. 5—6 uur Zitting Spaarbank. 6—7 uur afdracht van gelden aan de feestcommissie. 6—7 uur Zilling Winlerzorg. Spaor- boekjes inleveren. 6—7 uur Zitting Bibliotheek lot af halen van boeken, G—8 uur premiebetaling Onderst.- fonds. Zuil. 0 Ruiter en v. Westen. 7—S uur Bureau van Advies. 6—9 uur Opgaaf voor lid Wed.-steun i(. tv. Centrale Ziekenkas, alsook voor R, K. Coöp. Levcnsverz. „Concordia". 8—9 uur coutrib betaling „V.A.F.C.". „DE JONGE CLUB," Zondag 1 Mei, 's voormiddags 12 (uur. slotrepetilie in het lokaal van den heer Mooij aau de Choorstraat. LICHTEN OP. Van 29 op 30 April van 8.49 tot 5.03. 30 April op 1 Mei van 8.51 tot 5,01. Van 1 op 2 Mei van 8,53 tot 4.59. Van 2 op 3 Mei van 8.54 tot 4.57. Van 3 op 4 Mei van 8.56 tot 4,56. Niet te Yerzuimen Het schijnt, dat er hier en daar nog- 'al bedenkingen tegen bestaan om zich fte doen inschrijven in het Handelsre gister, óf wel, dat men in 't alge meen nog niet genoegzaam doordron gen is van het nut, ja, van de wette- fljjke noodzakelijkheid dér inschrijving üe animo onder de handeldrijven den en industrieelen middenstand om -zich te doen inschrijven in genoemd -register laat te Alkmaar tenminste nog til te wenschen over. Wij zullen thans niet meer uitwei dden over de bedoeling, het nut, de sa- Unenstelling en de werking van het 'Handelsregister; we hebben daar omtrent al zóóveel gepubliceerd, dat (we veronderstellen mogen, dat onze lezers, wat dat betreft, genoeg zijn in gelicht. Alleen achten wij het hóóg tijd, eens fhièrop te wijzen, dat- ultimo Mei de (inschrijving gesloten wordt, en dat zij, idie na half Mei eerst komen om zich tte laten inschrijven, gevaar loopen, fniet meer geplaatst te worden op de ;samen te stellen kiezerslijst voor de (nieuwe Kamer van Koophandel. Terloops zjj eraan herinnerd, dat jjingeschreven moeten worden alle han jüeldi'ijvende en industrieele midden standers, die over een der laatste drie Jjaren in de Rijksinkomstenbelasting pangeslagen waren voor minstens (f2000.bovendien allen, die in Alkmaar met twee knechts of ;op het platteland met één knecht werken. Zoodat vrijwel alle middenstanders hieronder vallen .en wettelijk verplicht zijn, zich te laten inschrijven, ver zuimt men zulks, dan zal door de au toriteiten gebruik gemaakt worden van de hun bij de wet aan de hand 'gedane dwangmiddelen. Doch niet alleen, omdat men er an ders toch toe gedwongen wordt, dient 'men zich tijdig te doen inschrijven; ieder middenstander, die daarvoor in de termen valt, heeft den moreelen plicht, te zorgen, dat hij door mid- éel van de inschrijving zichzelf tot jkiezer maakt voor de Kamer van Koophandel. be Kamer van Koophandel, welke onder de nieuwe wettelijke regeling van veel grooteren invloed wordt dan 'zij_ voorheen was, een ruimer ar beidsveld krijgt en met meer klem ,8tl"en han in een bepaalde richting. Men rerzuime derhalve niet. Om geen reden I Om geen voorwendsel! Men waehte ook niet tot de laatste ■dagen. Het kan in tien minuten tijd beke ken zijn en wellicht dat er voor vele firmanten gezichtspunten worden geopend, die zij tot dusverre nooit ge zien hebben. Als het Handelsregister eenmaal in werking is en de nieuwe Kamer van Koophandel ook, dan zal men over tuigd worden van het nut d6zer insti tuten. Wie zich nog niet liet inschrijven, hij .Mie bij Mr. Verdam, secretaris van de Kamer van Koophandel te Alk- hnaar (Langestraat) een invulbiljat, en |d tijdig by teruggebracht rorge, dat liet ingevuld tijdig by .genoemden -.secretaris Naar wij vernemen en naar tevens blijkt uit een bijschrift onder de in dit nummer opgenomen kerklijst der St. Laurentius-parochie, bestaan er hier ter stede plannen om naast de al reeds bestaande en bloeiende Derde Orde-afdeeling van St. Dominions - hier ter stede een afdeeling van St. Franciscus Derde Orde te stichten. Reeds waren sinds gcruimen tijn meerdere Katholieken van Alkmaar lid van St. Franciscus Derde Orde, doch, hoewel sinds eenigen tijd daar toe door dezen en genen reeds schuch tere pogingen aangewend: tot stich ting van een afdeeling kwam het nog niet. 't Was voor eenige maanden een lief verlangen van den inmiddels al te vroeg ontslapen propagator der Fran- ciscaansche Derde Orde, Pater Eller- beck, dat onder zijn auspiciën ook Alkmaar een eigen afdeeling krijgen zou; 't heeft niet 7.00 mogen zijn, en thans hebben anderen deze taak wel over moeten nemen. Men is met de pogingen tot stich ting van een Derde Orde-afdeeling hier thans zóó ver gevorderd, dat de genen, die thans reeds Tertiaris van St. Franciscus zijn, verzocht worden, zich Zondag na de Hoogmis te willen aanmelden aan de Pastorie, Verdron- kenoerd. Moge aan deze uitnoodiging alge meen gevolg gegeven worden. Alsdan zal men een overzicht krij gen over de thans reeds van Francis cus' Derde Orde deel uitmakende Ka tholieken, en zal alzoo gemakkelijk mèt dit keurkorps de actie tot stich ting en uitbreiding eener afdeeling te Alkmaar ter hand genomen kunnen worden. Het behoeft wel geen betoog, dat wij deze actie om geestelijk heil ten zeerste toejuichen. Behoeven Ivij na de uitvoerige artikelen, welke bij gelegenheid van het 7e eeuwfeest der Derde Orde in ons land verschenen nog te wijzen op het groote nut van deze schoone, Franciscaansche stichting, het groo te nut, juist in deze veelbewogen da gen? Ja, juist in deze veelbewogen da gen, dagen van strijd en oneenig- heid! Wat de Franciscaansche Derde Or de in den loop der eeuwen ten goede gewerkt heeft, dat moge ook thans en meer dan ooit de wereld tot heil strekken. Méér toch dan op de talrijke glorie- punten der "franciscaansche historie, méér dan op den schitterenden glans der Seraphijnsche wetenschap, mag St. Franciscus' Derde Orde Pater Dr. Hubertus, een minderbroeder, heeft het iü „De Maasbode" dezer dagen zoo schóón gezegd zich beroemen op haar verbroederingsieerk in den loop der eeuwen verricht. Zjj mag met trots wijzen op de heer lijke vruchten van dat allerheilzaamst Regel-voorschrift: „Onder elkaar en jegens anderen moeten zjj een welwil lende liefde in acht nemen; overal waar ze kunnen, zullen zij trachten on eenigheden bij te leggen". (Hfdst. II 9). Én wanneer de Regel verder van de tertiarissen verlangt, dat zij naar vermogen iets zullen bijdragen tot een gemeenschappelijken inleg om daar mede de minder gegoede leden, voor al in ziekte, te ondersteunen; wanneer zij den bestuurders voorschrijft zelf de zieke leden der Orde te bezoeken of iemand in hunne plaats te zenden om dat liefdewerk te verrichten, dan geeft hij daardoor slechts twee andere con crete en praktische gevallen aan, waar in de allesomvattende en alverteeren- de serafijnsche liefde 0^. zeer vrucht bare wijze kan beoefend worden. Daar door wordt zij echter geenszins binnen bepaalde perken besloten, alsof de kinderen van den hartstochtelijk min- nenden Franciscus begrensd konden zijn in hun uitingen en werken van liefde. Want gelijk hun H. Vader, zoo ver mochten ook zijne ware kinderen den serafijnschen liefdegloed voor God en de menschen niet in hun brandend ge moed verborgen te houden. Integen deel deze liefde werd gedurende de eeuwen dor de heldhaftige beoefening van talrijke heiligen en zaligen der Or de tot de hoogste volmaaktheid opge voerd en is thans nog het kostbaar erfdeel der goheele Franciscaansche familie. Op dit seherp-uitkomend karakter v. belanglooze toewijding en liefde, op deze verheven zending der Derde Or de alom den christelijken vrede te brengen, wijst onze II. Vader de Paus met nadruk in zijn jongste Encycliek: „Vóór alles toch aldus de Paus wil Franciscus, dat in zijn Derde- Ordelingen als een zeker onderschei- dingsteeken uitschittere de broederlij ke liefde het bijzondere gebod is van Jezus Christus en de korte samenvat ting van geheel de christelijke wet, heeft hij met allen ijver de harten zij ner volgelingen daarnaar gevormd. Daarmede heeft hij ook bereikt, dat dezo Derde Orde vanzelf allerheil zaamst werd voor de maatschappij." De broederlijke liefde, de vrede- en de eendracht...., ze zijn zoèk in den jongsten tijd. En ge mogen spoedig wéérgevonden worden! Een krachtige Alkmaarsehe afdee ling van St. Franciscus Derde Orde moge er eerlang toe bijdragen, dat broederlijke, liefde, vrede en eendracht weer der menschen deel worden! BIJ HET AFSCHEID VAN PASTOOR J. F. HEIJS. Directie en Redactie van het „Nrd - Hollancbch Dagblad hebben gemeend bij het afscheid althans bij het af treden van den zeereerw. Pater Pastoor Heijs den lezers geen beteren dienst te kunnen bewijzen dan door bij de krant een welgeslaagd portret van den scheidenden Pastoor bij te voegen. Het portret moge in vete gezinnen een blijvende herinnering aan den ge liefden Pastoor wezen. R. 4~. K. BOUW'VEREENIGING „GOED WONEN." Gisteravond vergaderde in het lo kaal het „Gulden Vlies" van den heer W. Mooij bovengenoemde vereeniging De voorzitter de heer van Masirigt opende de vergadering met den chris telijken groet. Voorz. vond de op komst niet te groot. Hij had, gezien de vele vragen welke steeds gesteld wor den, een grootere opkomst verwacht. De secretaris de heer J. H. Jacobse las hierna de notulen, welke na een kleine aanmerking werden goedge keurd en vastgesteld. Daarna bracht de secretaris het jaar verslag uit, waaraan wij hot volgen de ontleenen: Kon in het vorig jaarverslag nog geen melding gemaakt worden van de bewoning der woningen, thans kan melding gemaakt worden van het feit dat binnenkort alle 108 woningen be woond zijn. In het afgeloopen jaar werden 4 algemeene en 24 bestuursvergaderin gen gehouden. Het ledental steeg tot 199 leden. Gereleveerd werd de officiëele in gebruikneming der woningen en de gedenksteen in de woningen aange bracht, alsmede het bezoek van H. M, de Koningin aan een der woningen. Verder werd de bouwactie genoemd welke de vereeniging voert en wel dat. weder 4900 vierk. M. grond achter de huizen aan den Baansingel, is aange kocht, waar vermoedelijk 39 woningen kunnen worden gebouwd en wel 16 dubbele- en 21 enkele woningen. Ver der is een aanbesteding gehouden v, den bouw der huizen aan de Snaar- manslaan, welker gunning nog is aan gehouden. Verder is nog in behande ling de plannen voor den bouw van middenstandswoningen aan den Stati onsweg. Den Secretaris werd dank gebracht voor zijn verslag. Dan gaf de penningmeester de heer Kempen verslag omtrent den finanei- eelen toestand der vereeniging. De ontvangsten en uitgaven sloten in totaal op f 9767.47"/, met een ba tig saldo van f 596.40"/,. De winst- en verliesrekening sloot met een saldo f802.70 in totale ont vangsten en uitgaven van f 3910.02. Den penningmeester werd dank ge bracht voor zijn accuraat gehouden beheer. De heer W. Groot als lid van den raad van commissarissen deelde mede, dat de raad de boeken en bescheiden van den penningmeester op verschil lende tijdstippen heeft gecontroleerd en deze steeds in de beste orde zjjn be vonden. Daarna volgde het punt bestuursver kiezing. Alvorens hiertoe werd over gegaan, deelde de Voorz. van den raad van Commissarissen de heer Bak me de, dat de rooster van aftreding der bestuursleden incorrect was bijgehou den. Hij had daarom voorgesteld, dat alle bestuursleden hun mandaat ter be schikking der vergadering stelde, het geen geschiedde. Na eenige discussie werd tot stem ming overgegaan met het resultaat, dat herkozen werden de heeren J. H. Jacobse, R. G. van Mastrigt, M. Kem pen en G. van Veen resp. met 65, 54, 51 en 41 stemmen. Na eene vrije stem ming kwam eene herstemming tus- schen de heeren van Stralen en Smo- renberg. Tenslotte werd de heer van Stralen als vijfde bestuurslid gekozen Tot leden voor den raad van com missarissen werden gekozen de hee ren Overtoom en Dingerdis. De heeren Bosman en Dingerdis brachten verslag uit namens de ople veringscommissie. Over het algemeen waren de klachten niet van ernstigen aard. Den voorzitter gaf dit aanleiding den architect dank te zeggen. De aankoop van grond aan den Baansingel werd goedgekeurd. Van de daarna gehouden rondvraag werd nog een druk gebruik gemaakt. Tenslotte sprak de heer Jacobse woorden van dank en waardeering tot het niet herkozen bestuurslid den heer Keijsper en de heer Bak dankte het niet herkozen lid van den raad van commissarissen den heer Groot voor het vele in het belang der vereeniging gedaan. Daarna sluiting met den christelij ken groet. VERJAARDAG H. K. H. PRINSES JULIANA. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K, H. Prinses Juliana wap perde heden van de Rijks- en gemeen- tegebouwen alsmede van zeer vele par ticuliere huizen de vaderlandsche drie kleur. Een heerlijk Oranje-zonnetje vervol maakte het feestelijk aanzien der stad alsmede vele kinderen met oranje-sjer pen om. Zooals gewoonlijk werd ook heden weer het carillon van den Waagtoren door den heer Crefeld bespeeld. MEISJESBOND ST. AGNES. De, leden van den meisjesbond hou- den op 5 Mei, Hemelvaartsdag, een j bedevaart naar O. L. Vr. ter Nood te Heiloo. De leden komen bjj htt sta- r: iiou Van de Haai tonische tram bijeen. De tram vertrekt des namiddags te 2 uur 10 minuten. Alle leden worde* verzocht do gezangboekjes van de St. Josefkerk mede te nemen. 's Morgens wordt een algemeene H. Communie gehouden door ieder in zijn eigen parochiekerk. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Ook gisteren is er door de jon gens weer lustig gevoetbald: Jam mer maar, dat beide partijen ook' na Verlenging met gelijk spel ein digden, Zoo'ii loting, die dan moet plaats hebben is voor den verlie zers altijd ©enigszins ontmoedi gend. Een voilgende maal echter beter. Christelijke School3de Gemeen teschool 00. (gewonnen door 3e Gemeentesch.) R. K. School B,4e Gemeente school 1—1. (gewonnen door 4e Gemeentesch). Tot directrice van liet Stadszieken huis te Hoorn js benoemd mej. O. Moc- reels, alhier. Voor het examen Lager Onderwijs slaagde te Haarlem o. a. onze s'tad- genoot de heer P. J. N. Wijker. ONGEVALLENVERZEKERING. Met ingang van 18 April is aan den (heer Mr. A. Prins op zijn verzoek eervol ontsla,g verleend als voorzitter der Plaatselijke Commissie voor de On gevallenverzekering alhier, BOERENLEENBANK. Net Bestuur en de Raad van Toezicht van de Boerenleenbank Alkmaar, be- sioot de zittingen van 'Dinsdag- en Don derdagavond' op te heffen. (Zie verder advertentie.) De waarnemend Commissaris van Poiilie te Alkmaa-r wensclit aan alle automobilisten en motorwielrijders mecie te deelen, dat de Politieverorde ning alhier, voor wat betreft het rij den met grootere snelheid dan 14 K.M. per uur, is uitgebreid tot een grootcr deel der gemeente dan tot dusver het geval was. Waar het in de bedoeling ligt, om aan ueze verordening streng de hand 4e houden, zoo komt het hem ge- wenscht yoor Oal automobilisten en motorwieirijders deze waarschuwing wel ter harte nemen, willen zij' voor veel ongenoegen gespaard blijven. IS UW, SCHRIJFMACHINE DEFECT? BEL 150 OP [VVIJ HELPEN U DIRECT L'. FRANKENBERG. ALKMAAR. 0/ 0/ /4 /O 0/ /2 /O 1/ 0/ 2 /O 0/ /O ALKMAARSCHE HUISHOUD EN INDUSTRIESCHOOL: Het diploma; „Hulp in de Huishou ding" verwierven de volgende leerlin gen -TË. Ier Buuxkes te Heiloo, G. Bij- post te Bergen, A. Geel te Wicringer- waa-rd, M. Stroomer te Bergen a. Zee, A. van der Toorn te Wormerveer. Het schooldiploma; cöstuumnaaien werd uitgereikt aan: T. Frans te Heiloo, HINDERWET. Burg. cn WetW. brengen ter alge meene kennis1, dat heden op de ge meente-secretarie ter inzage is ge legd het aan hen ingediende verzoek met bijlagen van de Directie der Algemeene Centrale Bank'vereeniging voor den Middenstand alhier, om ver- gunntngi tot hét oprichten van1 een electro-motor van 5 P.K., voor hét in werking brengen van een lier ten dienste van Ket op- en afladen van opgeslagen goederen, in het p-ereeel Kanaalkade, Wijk B., Nos'. 14, 15,16. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten raad- huize dezer gelmeente, mondeling;oip Vrijdag, 13 Mei e.'k:, 'si voormiddags' te elf uur en schriftelijk vóór pit, op dien tijd. GEMEENTEL. ARBEIDSBEURS,. Doelenstraat in de Oude Ambachts school, Tel. 645. Geopend op alle Werkdagen Va-n des voormiddags 911 uur; boven dien des Maandagsavonds' van 78 uur. Aangeboden: 1 baggerman, 2 bak kers, 2 banketbakkers, 1 bankwerker (monteur), 1 bankwerkersleerling, 1 boekhouder, 1 boerenarbeider, 6 grondwerkers, 1 incasseerder, 1 kel ner, 3 koet'Sjiersy 1 Imetselaar, 1 meu belmaker, 3 opperlieden, 1 pakhuis knecht, 1 portier, 1 schilder (half was), 1 sigarenkistenplakker, 2 skie den, 1 straatmaker, 1 tabaksbewer ker, 2 tuinlieden, 1 voorslaand-er, 1 werkster, 2 ijzerwerkers, 1 voutzie- der en 35 l-osse arbeiders. Gevraagd: 1 bierbotteiaarsjongen, 1 metselaar, 2 stèenbi-kkers) 1 straatma ker, 1 timmerman en 2 losse arbei ders!.- 1 ZON DAGSLUITING APOTHEKEN. Op a.s. Zondag) 1 Mei zal de apo theek' van den heer H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend Zijnde an dere .apotheken zijn gesloten van Zater dagavond 10 uur tot Maandagavond 8 uur. Dé apotheek, die den Zondags dienst heeft, is gedurende de gie- heele daarop volgende week 's nachts geopend. E)e andere apotheken zijn behalve Zondags en opfeestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur (Zaterdag 10 uur) tot den volgenden morgen g uur. EXAMEN-COMMISSIE. Tot leden van de oommissie b-e- iast met het afnemen van de akte examen M. O. in het teekenen en in het boek'seeren z'ijh o-.a. benoemd de heeren P. H. Brunslmann, leer- ar ain het teekenen aan de Ambachts school en B;u rgeravpndschooj alhier. en de heer J. v. Rijendam, direc teur der Ambachtsschool en der Bur geravondschool alhier. WEDEROPVOERING „TOEKOMST". Tot onzen spijt kon heden geen plaats meer worden ingeruimd aan een bespreking van de wederopvoering van „Toekomst", welke gisterenavond in de „Harmonie" gegeven werd. Maandag zullen wij alsnog een be spreking geven van deze wederopvoe ring, welke dit zij thans reeds ver meld nog veel vlotter en kwieker van stapel liep dan de opvoering van Woensdag. De volkswijsheid zegt, dat het b-oozc menschen zijn, die nooit zingenin dit licht bezien is de opening van den oiergeplaa.tsten „Algemeene Muziekhan del" van den heer A. Klooster (voor heen Hekelstraat) naar de Mient 2 )Zeker een verheugend verschijnsel, want het blijkt, dat in deze nieuwe winkel een haast onoverzienbare keus is aan liederen van alle denkbare com ponisten en aan speciale studie-werken. Bij zang en piano hoort ook andere muziek en i ook o-p 'dit gebied brengt de heer A. Klooster ons 'n sorteering, die vèier hart bekooren zal, meest op vallend in dit genre 'is de serie Itali- aanscli.c vioien, snaren en mandolines. Ais een bijzonderheid voor deze win- kciopening zij nog vermeld, dat ieder die voor een bedrag van f 1.50 koopt, zieti gratis uit een collectie Van 60 verschillende, twee artistieke portrcl- kaa-rten van toonkunstenaars uitzoeken mag, terwijl zij daarenboven nog' ten geschenke ontvangen een „Ide- -a'al-album" (waarde in den handel fO.90) en bevattende een tiental lie deren als b.v.„Three o clock in the Morning", „Avé Maria," van Gounod, enz, f (_|-_, ,_j Ook de heer Dik opent hedenavond zijn zaiak. Het perceel aan het Bitse- voort, waar vroeger de heer Aulbers woonde, is herschapen in een taaie rijwielzaak. Prachtige fietsen de Triump-h-, Noston- en Turner-rijwielen benevens allerlei ondercleelen, zijn hier keurig en smaakvol gerangschikt. De heer Dik, die reeds vele jaren in het rijwiel- en motor vak werkzaam is hij werkte o. a. ruim 8V2 jaar bij den heer Kerkmeer voert tevens alle reparatie uit, 'waartoe hij achter den winkel een flinke ruime werkplaia-ts la.at gereed maken. De lieer Dik is Bondsmotor- en rij wielhersteller, zooda-t men van deugde lijke reparatie verzekerd kan zijn. Laat thans Uw rijwielen in elke gewenschte kleur Eigen inrichtingen onder vakkundije leiding. Ziet onze Etalage^. Alkmaar, Luttik-Oudorp 68, TELEFOON 236. Eteetrisehe reparatie-inrichtingen. hout 4e pr. enkele kaart de Heer] L. Vleeschhouwer 106 hout. Op de vrije baan wist J. Boom! nog 44 te gooien. Hedenavond half neglen is de Koriingswedstrijd. DUUR EERSTE OEFENING. Bij Ministeriëele beschikking is Ket n.V. bepaald: Voor dienstplichtige rij van oudere lichting-en dan van 1921, die hetzij wegens uitstel van eerste- oefening, hétzij krachtens: art. 75 der Militiewet, hun eerste-oefening aan vangen of hebben aangievangen tege lijk met de dienstplichtigen van laatst genoemde lichting, is de duur van dc eerste-oefening gelijk aan die, vast gesteld voor de eategpriën van dienst plichtigen der liéhtingl 1921, waartoe zij behoo-ren of geacht werden te behooren. Dienstplichtigen van-oude re lichtingen dan van 1921, die na verleende vrijstelling van militiedi-enst hun eerste-oefening aanvangen, dan wel vervolgen met categoriën van dienstplichtigen der liéhtingl 1921,; moeten zoo de duur van hun eerste- cefening langer is dan die, bepaald voor laatstbedoelde categoriën, in het genot van verlof worden gesteld in afwachting van het aan hen te verlee- nen groot-verlof, zcodra zij voor de categoriën der lichting' 1921 vastge- stelden tijd onder de wapenen hebben doorgebracht. Voor de dienstgiidhtN gen van oudere lichtingen van' 1921',- die tusschen 21 Februari en 14 Mrt j.l. voor eerste-oefening iu werkelij:- ken dienst zijn gekomen, onder de wapenen zijn gebleven, en geacht moeten worden te 'behooren tot één der categoriën van dienstplidhtigény die in het tijdvak' van 14—18 Maart 1921 zijn ingelijfd, moet de dag van opkomst- beschouwd worden als de dag, waarop de eerste-oefening! js' aangevangen, c.q. vervolgd. Zij ver trekken alzoo eerder met groot-vertol dan de dienstplichtigen van hun ca tegorie, die in Wet tijdvak' van 1418 Maart 1921 onder de wapenen zijn gekomen. Dienstplichtigen van oude re lichtingen dan van 1921, behooi- rende tot d-e cempagniën hospitaal soldaten, moefen voor' wat betreft de toepassing van het hiervoren gestel de, alzoo ten aanzien van de"bere kening van den duur der eerste- oefening gelijk gesteld worden met de Ziekendragers der lichting; 1921. De sergeant-majoor-adra. A. K-ie- sewett-er, van liet 21e reg.' inf. te Helder, ,is werkzaam gesteld bij Wet 27e bataljon landweer-infanterie. De sergeant' M. Amelsbee'k, van Ket 21e reg. inf. te Helder, zal op ALCMARIA. Alcmaria's eerste moet morgen naar Zaandam; om daar de twee de rande van den Rauch-beker te spelen. Het gaat tegen Z. F. C. II, eeln niet -te onderschatten tegen partij, teglen wie verleden jaar pp eigen terrein verloren is. Opgepast dus In Alkmaar hebben we nu toch eindelijk den demifinale voor dep Beker. Hollandia II tegen Go Ahead. Hierover schreven we reeds ver leden week. V. A. F. C.-NIEUWS. Zondag a.s. speelt ,V. A. F. C. I op haar terrein aan de Zander- sloot een vriendschappelijken wed strijd tegen het II, elftal van R. ,C. H. (Haarlem). De R. C. H. reserven zullen wel miet hetzelfde enthousiasme den strijd aanbinden en het voorbeeld van hun Ie elftal, hetwelk dit jaar zoo'n prachtig succes behaald; wedstrijd. Vi. A. F. C. II en III gaan naar Castricum; om deel te nemen aan de serie-wedstrijden uitgeschreven door C. S. V. Het lie speelt teglen Zaandijk I en zal het wel hard te Verantwoor den krijgen het III tegen Q. S. C. IV, KEGELEN. Gisteren is (die Personeeld wed strijd geëindigd. Dia uitslag on derging op het laatste ©ogen blik' nögl veel Verandering. Nu is die als volgt Serieprijs. De Fleer J. Verweij 324 hout. Coinsoilatïe-sierieprijs de Heer -J. Bopimi 127 hout,- ,18 treffers. Ie prijs enkele kaart de Heer A. Köllman 134 h. 2e pr. enk. k. de Heer L. Prins 111, hout3e pr. enkele kaart (de Heer S. Tuijn 106 detacheering bij de ie oorn'p. .wielrij ders te Nteuwersluis', volgen. ALKMAAR, 30 April. Op de 'vee markt waren heden aangevoerd: 15 p;aa;rden i'200750, 150 koeien en os sen i'200—1000, 204 nucht. kalveren i 1625, 418 magere schapen f5678, kens f220—210, 66 magere id. f73— 184. 217 biggen, 10 w. f30—52, 72 bok ken r 530, kleine bokjes f0.507. 263 lammeren f2836, 2 vette var- ALKMAAR, '30 April. De boterprijs was lieden: hoogste markt f' 1.35, mid- 'delmarkt fl.30, laagste markt fl.20, aanvoer 2009 kop. Kipppeneieren f8—9.50 en eenden eieren f 8—9.50 per 100 stuks. itel^ngr-ijlk üfer^i©lrtB Eindelijk zijn wij weer in staat de origineele waarvan deze week een wagon is aangekomen, te leveren Smient C 7 Alkmasr Telef. 644 r'

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 5