BIWiMEWLAMD. Coed opgemerkt. BinnenSa^dsch Nieuws, ORDE EN ARBEID. Gemengd Nieuws. Kunst en Kennis. 1 *c° 1 V Korte Berichten. Luchtverkeer. Toooeel. goscf&xlï fe'liii»' York, 7..tliwi Sdwn in deer .'aó*nt Jerjpy. In di-v. stati is op het drijven vail één cicr bvc« laden van hel Congres van New-Jersey, inevr. Jimvie Vanncss, een zóó urlcrsl krasse anti-drankwetgeving aangenomen, dal men er van rill en kccfl. Wanneer een hg«nt op stra-nl vennoed't, dut iemand drank op zijn persoon of in zijn auto ver borgen heeft, mag de agent onmiddellijk overgaan tot fouiilecring. Ook mogen zij op verdenking particuliere woningen (als- 't moet met geweld) binnendringen, zon der dat daarvoor een bevelschrift van de bevoegde autoriteit noodig is. Bij overtre ding worden dc schuldigen gevonnist dooi den rechter, zonder dat dit geschiedt ten overslaan van een jury. De rechler kan een boele van 500 dollar opleggen of straffen mol ten hoogste zes maanden ge vangenisstraf. Te Boston (staat Massachusetts) is op- z'rn gewekt door het feit der inhechtenis neming van prof. Louis S'haiw, een ho-og- leeraar in de scheikunde aan de Harvard Universiteit. Zijn hooggeleerde had in zijn huis een distillatie-inrichting. Prof. S'haw begreep niet, dat dit niet mocilit. „Iedereen doet hel immers!" Do Chri s lelijk- H i 5 to ris oh e „Nederlander" maakt naar aanleiding van den uitslag der Ainsterdamsche Raadsverkiezingen, een paar opmerkingen, die wel de aandacht verdienen. Over het door de Katholieken verkre gen resultaat zegt het orgaan van den beer Dc Savernin Lobman, d»t deze partij het minst van de drie recht salie groepen voor uit is gegaan, „een uitkomst", zegt bet blad, die sommigen met bet oog op liet vrouwenkiesrecht zal verbazen; maar die anderzijds bewijst, hoe vast de leiding ook reeds de mannen in de band had." En in oen entrefilet over den aanwas der 'chr.-bistorisühen schrijft de „Ned." o.m.: ,,'t Zou ook kunnen wezen, dat een meer 'truslige groei als bij Roomscb-Katholieken, Sociaal-democraten, anli-revolutionnairen meer beklijft en dus meer voor de loe- 1 komst zou beduiden." Dit zijn .merkwaardige uitingen zegt liet -,C-:'n !r.", die speciaal wat onze partij bc- irefr, door de feilen worden bevestigd." En liet feit van onzen „rustigen groei', «n de „vaste leiding" doet 011s ook met pertrouwen de toekomst tegemoet gaan. OONGEES ALGEM. E. E. AMBTE- NAARSVEREENIGING. Ia het Maandag te 's-Hage gehouden Aongres van bovengenoemde vereeniging, bleek uit het jaarverslag dat over 't al gemeen onder de E. K. ambtenaren de lolidnriteitsgedaekte in ruimere mate be int veld te winnen. Op 1 Januari 1921 bedroeg het ledental 1989 tegen 2522 op 1 Januari 1920. Het aantal afdeelingen bedroeg reep. 27 en 41. 1 De 14 afdeelingen die er bij kwamen feijn Arnhem, Ooevorden, Doetinchem, Longen, Lohith, Terneuzen, Twente, AVaalwïjk en Zwolle, Dordrecht, Gennep, ilulpcn, Hilversum, Leeuwarden. i Daar de K. S. A. financieel in nood :Verkeert, werd besloten een bedrag van of 100 uit de kas ten behoeve van de K. 8. A. beschikbaar te steïen. De voorzitter deelde mede dat de ver schijning van het rapport in zake bestu dering der bedrijfsraden, binnen zeer forten tijd kan worden tegemoet gezien, Hierna had door den voorzitter met Ben kort woord de installatie plaats van ?fien nieuwen geestelijk-adviseur, rector G. Jansen. Koninklijk bezoek aan zwolle. II. M. de Koningin, vergezeld van Prins (Hendrik zal Vrijdag 27 Mei a.s. een be took brengen aan Zwolle. Den daarop (volgenden dag zal ook Prinses Juliana le Zwolle arriveeren. het gebeurde te MAARN. De „Tel." deelt mede, dat de fotograaf (van „De Courant" en de „Daily Mail", de heer A. F, VV. Vogt, een dagvaarding beeft -Sntvangen om op Woensdag 11 Mei voor liet kantongerecht te Amersfoort te ver. schijnen, teneinde aldaar overeenkomstig de wet terecht te staan ter zake, dat hij 'op 14 April 1921 te Maarn, op het terrein Ivan de stationshalte Maarn zich zonder .dal het hem uit den aard zijner betrekking vrij slond, heeft begeven naar de wacht kamer langs een anderen dan den daar voor aangewezen weg." NEDERLAND EN BELGIë. Naar „Hel Volk" meldt, zullen Nedcr- ïandsdlie cn Belgische sociaal-democraten op Zaterdag 21 Mei en zoo noodig ook cp 22 Mei, waarschijnijk ie Antwerpen of Ie Brussel, een bespreking houden over de hisscben Nederland en België hangende geschillen. De S. D. A. P. zal daarbij ver tegenwoordigd worden door de h-eeren Troeislrn, Schaper en San-nes, van de 'soa.-dom. kamerfractie, en Vliegen, Werk hoven, Wibaut en Van der Goes, van hel f arlijkestmir. VERIÏOOGING DER MARINE- BEGROOTING. Ingediend is een wetsontwerp lot ver- fcooging van de Marinebegrooling voor (1921. Vooreersl wogcH het in verband met de t>ednidend korter termijnen voor den af- jfcouw der o-nderzeeboolen 0, 9, 10 en 11 |toodi.g geacht, de bouwkosten geraamd op pl.111. 10,000.000 over verschillende jaren fenders te verdeelcn. Voor 1921 wordt in verband met bet ffëods toegestane bedrag van 800.000 tverfiooging van het betrekkelijk begroo tte igsarlikel met 3000.000 aangevraagd. Verder ligt hel in 's Ministers voome- *ten op 's Rijks werf te Willeinsoord als Jro-sl te doen o verg san lot Sret aadboirweu WftjfWSwSEJ!! S& van klefii--' moderiet-T fnStjiiiSt'f^gcK1,opitt!'- rningsvaartuigen, stoonüoodsvaa-rtitSgeii en schapen van dergelijke grootte), llietoe zul het noodig zijn twee heffingen le bouwen en een loods le verplaatsen. De raming hiervan bedraagt 125.000, waarmede wordt voorgesteld liet desbetreffend artikel te verhoogen. EEN RERUM NOVARUMFEEST. Zondag heeft Katholiek 's-Gravenliage hel heugelijke feil herdacht, dat vóór 30 jaren de beroemde encycliek „Rermn No- varuin" door Z. II. Paus Leo XIII werd uitgevaardigd. Bij deze gelegenheid werd des middags een feestelijke bijeenkomst ge houden in den tuin van het R.K. Vcreeni- ingsgebouw „Veritas" aan het Westeinde, waaraan door ongeveer tien duizend R.K. mannen en vrouwen werd deelgenomen. In den tuin waren ecu tribune en een tweetal spreekgestoelten opgericht. Als sprekers traden o.m. op de heer II. C. Sillevis, die de openingsrode hield, prof. Vcracrrt, die over de ontwikkeling der ar beidersbeweging sprak en de Weleerw. lieer J. B. MöHei', algemeen geestelijk ad viseur der Ilaagsche R. K. Vereenigingen. Het was een heerlijke, geestdriftige Re- rum Novarum-herdenking. EEN DECORATIE. Bijna onbemerkt, lusschen andere be richtjes in, stond dezer dagen in de Staatscourant", dat de Nederlandsche rc- geering aan H. dc Beaumont, koopman te Maastricht vergunning had verleend lot het aannemen van de Belgische Kroonor de Het heeft dus ij^l eenigen tijd geduurd, zegt het „N. v. d. 0.", alvorens onze re- gecring kon besluiten, haar goedkeuring te hechten aan een zoo weinig vriendschap pelijke daad als hel onderscheiden van de zen Nederlander -door de Belgische regee ring was, maar ten slotte heeft zij toch maar de hand over het hart laten gaan. Men zal zich herinneren, dat Hyacinlhe do Beaumont het eenige liet van den Maas- friehtschen gemeenteraad was, ddat ge weigerd had, zich tegen de Belgische an nexatie-plannen te verklaren; dat de Bel gische regeering ham daarop tot „ridder der Belgische Kroon" benoemde en dat men hem vervolgens te Hoey huldigde en een bronzen beeld aanbood. Een zoo offi- cieele huldiging van een daad die van landverraad niet ver meer verwijderd is, mogen wij beschouwen als een der ongc- geneerdslc uitingen die de Belgische regee ring kon kiezen om haar gevoelens te luch ten ten aanzien van den buurstaat. Aan de beteekenis dezer daad viel niet te twijfelen: De anti-nationale daad van den heer De Beaumont vinden wij na twee jaren nog precies even erg als toen. Rijksverzekeringsbank. Bij Kon. be sluit is de hoer P. J. Raaymakers, oud-se cretarisgeneraal der Rijksverzekerings bank, aangewezen ails voorzitter van den Raad van Toezicht, bedoeld in art. 11 dei- wet op -de Rijksverzekeringsbank. Uil de Friesche Venen. Aan den loonstrijd tusschen de verveners en de arbeiders is in deze omgeving een. einde gekomen. Na vijf weken, staking Kal de arbeid op hetzelfde loon als in 1920 worden hervat. Sen overeenkomst in het veenbedrijf. Vrijdagmorgen is le Bramen een arbeids overeenkomst gesloten tusdhen werkne mers en werkgevers in liet rayon Nieuw- Amsterdam, hetwelk omvat Ndeuw-Am- sterdam, Erica, Barger, Ooslerveen en Oranjedorp. De toornen werden bepaald op 70 procent van 1920 en op 50 cent per uur tot 1 Juli en na dien tijd 40 cent. Staking in de aart/appel meel industrie. De arbeiders der coöperatieve aard appelmeelfabrieken in de veenkoloniën weigeren voor f 4 per week minder le werken en zijn in staking gegaan. De speculatieve fabrieken continueer den het collectieve contract voorloo pt g met een maand en werken der halve door. r.i. -'iri.ritjS, Hetjv' vVgypa-'.-la den amperf in hoofdzaak tot dé' ontvang toestellen. Dit laatste verbetert echter de gevoelig heid der lees tollen ook reeds geweldig. Dc reikwijdte der stations: wordt hiermede verveelvoudigd, en ofschoon men ge woonlijk geen hoofdifrequenlie-verslerkiiig toepast, zijn do schepen in den Atlaniti- schcn Oceaan thans steeds in verbinding met de kuststalliioris, zoodat men op een telegram naar een dier schepen steeds binnen een uur antwoord kan hebben. Aan boord van enkele grootere schepen ziel men naasit den gewonen vonkzender wel nog een zender voor ongedempte gol ven toegepast, en wel meestal een lamp- zender. Deze i-s dan tevens le gebruiken voor diraadlooze telefonie, waarbij de reikwijdte weliswaar tot ongeveer de helft van die der telegrafie wordt gereduceerd, doch de communicatie veel sneller kan gaan. Met de ontwikkeling der apparaten hiervoor zal de toepassing hiervan zeker toenemen, vooral aan boord van traw lers en dergelijke. De toepassing van riohlingszoekers is voor grootere schepen, eveneens toegeno men. Men gebruikt deze gewoonlijk over niet grooter afstand dan 100 mijlen, of schoon de toestellen een opname der sig nalen lot 300 a 400 mijlen toelaat. Bij mist Is een dergelijk apparaat van groot nut gebleken, ter bepaling van de positie en ter vermijding van aanvaring door an dere schepen. Ook in deze apparaten wor den lampdelectoren gebruikt; de nauw keurigheid is gemiddeld lot op 1 gr., hoe wel langs de kust soms afwijkingen voor komen. In den iaalslen tijd werden voor cor respondentie over korteren afstand nog proeven genomen niet zeer korte golfleng ten, waarbij men door reflectie een een zijdige uitstraling wil verkrijgen. Hier door hoiopt men het wederzijds storen op druk bevaren routes le verminderen. De tentoonstelling te Parijs. De Nederlandsche kunst-tentoonstelling te Parijs is reeds door 30.000 belalenden bezocht. De tentoonstelling is een groot succes. 1 ■e- w.vsj-cis;- door deze onsportieve bant ting, sprong NI f"A ET Tl I P)/'i C7OT*'1 m zjn wagen, die voor zijn woning stond, JjI-'E, I lu 1/VJl.LO I DE LAATSTE KIEVITSEIEREN. Te Leeuwarden zijn Zaterdag de laat ste dag waarop in het nu afgeloopcn sei zoen nog kievitseieren mochten worden verhandeld-nog ongeveer 11,000 van die eieren aangevoerd. Zij werden verhandeld voor den prijs van 20 tot 14 cent per stuk. Van dien voorraad zijn ongev. 5500 stuks naar liet buitenland verzonden, waarvan 4000 „op avontuur" naar Enge land. BRAND TE LEEUWARDEN. Aan het eind van (len Kanaalweg le Leeuwarden is Zaterdagnacht de olieslage rij van de heeren Smilde en van dè Wal door brand verwoest. Van het hoofdge bouw, waarin de machine en de perserij, zijn alleen enkele brokstukken van mu ren blijven staan. Het vuur vond in de aan wezige koeken en olie goede brand stof. Het nabijstaand pakhuis cn de fa brieksschoorsteen bleven gespaard. De oorzaak van den brand is nog onbe kend: vermoedelijk zelfontbranding van een verzameling ledige zakken. Persoonlij ke ongelukken kwamen niet voor, De fabriek is verzekerd, HET ZAKGELD. die DRAADLOOZE TELEGRAFIE BIJ HANDELSSCHEPEN. Niettegenstaande de geweldige vorderin gen, die de radiolelegrafie in de laatste vijf jaar heeft gemaakt, schijnt het, aldus het „P. W." dat ddt niett van groolen invloed is geweest op de constructie der stations aan boord van handelsschepen. Terwijl overal dc, dirie-eleölrodenilampen als zenders, versterkers en detectoren hunne intrede deden, is bij de schepen de vonkzender nog steeds gehandhaafd, ter wijl eerst in den laatsten tijd de ontvang stations een wijziging ondergaan. Voor het handhaven van de vonkzend-ers in plaats van het inbouwen van zenders voor ongedemple golven is gemakkelijk een verklaring te vinden. Juist voor het ver keer tusschen schepen onderling en met kustslatiens is een niet al te scherpe af stemming en snelle oproep van groot voordeel, terwijl noodsignalen lodh steeds door alles heen klinken moeten. Het ge bruik van ongedemple zenders, die steeds een scherpe afstemming vereischen, is hier derhalve van geen voordeel. Dat ook de invoering der lampdetectoren en®ver sterkers niet eenige vertraging gepaard ging, is le wijten aan het feit, dat tot 1919 allefabrieken zich speciaal op de ver vaardiging van toestellen voor oorlogs doeleinden toelegden, zoodot men eerst na het beëindigen van den oorlog de ont- (vamgloeMieilcn ook voor scbeepsgebruik kon gaan ontwerpen en beproeven. Hoe wel deiliah/e de lampzendcrs bij hetzelfde vermogen een ca. 2pj-voddige reikwijdte geven jarrgeleken bij een vonkzender, be perkt men de invoering van diic-electro- - -v v - 7 Een medewerker van bei „Htoid.' vaak kinderen voor zich krijgt, waaron der er zijn, die zich aan grootere of klei nere misgrijpen hebben schuldig gemaakt, schrijft: „In zijn brochure „Waar schuiven wij heen?" deelde dr. De Vletter een paar ja ren geleden mede, dat H. B. S.-leerlingen, dikwijls kinderen van ouders, die het niet goed missen kunnen, hun ouders wed eens noodzaken tot uitgaven voor H.B.S.-bals, (bloemen, wijn enz. ver boven liun geldelijk draagvermogen. En meermalen verneem ik de klacht van ouders, dat de kinderen zoo hardvochtig zijn; ze vragen niet, of de ouders het geld voor hun menu de plaisirs wel missen kunnen, of dat ze misschien krom moeten liggen voor de luxe-uitgaven van hun kroost. Meermalen gebeurt het, dat kinderen, onwillig geworden door naar hun oordeel te weinig zakgeld, in opstand komen. In dergelijke gevallen stel ik tot heden steeds met succes voor het zakgeld ie verhneen integendeel met 50% te verminderen voor onbepaal- den tijd. Wat die kinderen dan vreemde oogen opzetten. Maar ik laat ze zetten en bij: „Als dit nu nog niet helpt, dan weet ik nog iels anders". „Maar vain dat andere moet de jeugd heelemaal niets hebben, „Een 17-jarige jongen, die volgens dit systeem behandeld was hij was het huis nitgeloopen en 's nachts in een herbergje gaan slapen vroeg mij later, doen hij als berouwhebbend zoon teruggekeerd en ge beierd en als gast op bezoek kwam, of 'ik niet bang was geweest, dat hij zou gaan stelen, omdat hij in plaats van meer nog minder zakgeld bad gekregen. Ik zei hem, dat ik daarvoor heelemaal niet bang geweest was, en dat een jongen die slecht is of worden wil, ook wel kan gaan stelen, als hij meer zakgeld krijgt en dat nog niet genoeg vindt", EEN WILDE JACHT. Zaterdagavond, vertelt de „Tel.", toen een verpleegster aan de halte Rijnvis Feithstraat ie Amsterdam op de tram stond te wachten, werd zij eensklaps aangereden door een motorfiets met zijspanwagen, ten gevolge waarvan zij tegen den grond sloeg. De bestuurder stoorde zich hieraan blijkbaar niet en vervolgde zijn tocht De importeur der Sizaire et Naudin automo bielen, de heer Metelerkamp Cappenberg, die. dit zag eb hoogst wrontwaMdlgd mh startte den motor en zette den vluchteling achterna. Er ontspon zich een woodende race tusschen den 4 cylinder motorfiets en de auto. In razende vaart suisden beide motorvoertuigen over den Overtoom. Bij de Overloomsche Schutsluis riep de heer Cappenberg een politieagent aan, die zich niet bedacht en in de auto sprong. In pijl-, sneile vaart ging het weer voorwaarts. Eindelijk bij hel Stadion kreeg men den vluchteling weer in het gezicht en spoe dig was de afstand verkleind. Door den wagen een zig-zag-beweging le geven, waar door het felle licht der lampen heen en weer over deen rijweg schoot, wist de be stuurder den motorrijder in de war le brengen, waarop deze vaart minderde. Spoedig voelde liij den arin van den agent in zijn kraag. Op den Overtoom was inmiddels veel publiek samengestroomd, dat den Sizai re et Naudinwagen met gejuich begroette, maar dat zich minder geestdriftig beloon de jegens den motorrijder. Op 't politiebureau verklaarde hij, niet le welen iemand aangereden te hebben. Hij meende, dat de schok afkomstig was vair het in aanraking komen van de tram. het geen hij echter niet de moeite waard achtte, 0111 te stoppen, of zijn schade na te gaan. Ook het schreeuwen van liet publiek had hij niet gehoord. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, werd hij op vrije voeten gesteld. De verpleegster werd per autobrancard naar 't gasthuis vervoerd. Haar been was gebroken. 'N HEERLIJK TAFEREELTJE. De „Msb." vertelt: Toen Zaterdag 11. K. H. Prinses Juliana met H. M. de Koningin op bezoek gingen bij H. M. de Koningin Moeder, deed zich een heerlijk tafereeltje voor, dat wij aan do vergetelheid willen onttrekken. Toen de auto zachlkens het met palen afgezette voorplein opreed voor 't palcis in liet Korte Voorthout, sprongen plots eenige jongens, die daar in de buurt speelden, naar voren en namen plaats op de tree plank van de aulo, roepend zoo hard ze konden: „Leve Juliaantje, Leve Juliaantje." Dadelijk waren de verschrikte lakeien bij de hand om de jongens te verwijderen, maar II. M. de Koningin gaf een teeken de jongens te laten staan en zij riepen maar steeds: Leve Juliaantje." Toen dit eindelijk lang genoeg geduurd had, zei-de H. M.: „Jongens, het is heel aardig, dank je wel, maar nu moeten wij naar binmen". En terwijl ze uitstapten, bleven de jongens naast de auto staan met open monden kijkende naar Haar, die was de Koningin en die tot hen gesproken had, zooals een moeder het doen zou tot hare kin-deren. EEN GEHEELE FAMILIE TE WATER. Vrijdagmorgen 10 uur is de auto van den heer H. Poorterman, uit Amsterdam, bij het uitwijken voor eenig vee dicht bij Naard-en, volgens de „Tel." in de A ma 1 er- damsche vaart gereden. De heer Poorter- man, zijn edhtgenoote en kinderen, bene vens mej. G. Meijer, de heer J. Meijer en 'ile chauffeur kwamen in de vaart terecht. De 11-jarige dochter is zeer ernstig ge wond. De overigen zijn gered. WAARSCHUWING TEGEN EEN VERZE KERINGSBANK. De commissaris van politie, toegevoegd voor den Juxtitieelen Dienst aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam, vestigt de aandacht van belanghebbenden op het onderstaande: Door de „Algeaneene Hollandsche Ver zekeringsbank", waarvan het- kantoor ge houden wordt aan het Damrak 51, 3e éta ge, te Amsterdam, en waar-van directeuren zijn J. L. H. Engel-en en II. J. Drukker, werd eenigen tijd geleden een advertentie geplaatst, waarin iemand werd gezocht voor het incasseeren van gelden en ande re werkzaamheden. Er werd bij vermeld: storting 1500, salaris per week 30. Door eenige personen, die hierop reflec teerden, werden bedragen gestort o.a. van 1500 en 500. Zij waren van meening dat de gestorte geldien als borgstelling werden gevraagd, doch Week hun later dat het geld in „de zaak" was gestort. Toen zij n.l. het geld terug vorderden, bleek dat zij een kwitantie hadden getee- fcend, waarin stond aangegeven dat zij het bedrag in de zaak lia-dden gestort tegen 3 pet. 'sjaars, hetgeen hunne bedoeling niet was geweest en waren de houders ook niet bereid bun liet gestorte bedrag te resti-tu- eeren; wel kregen zij een schuldbekentenis, waarop vermeid dat him het geld over 10 jaar zou worden terugbetaald. Vermoedelijk zal het bewuste kantoor reeds spoedig worden verplaatst. DE ZON ALS BRANDSTICHTSTER. Zondag is op eigenaardige wijze bij een bewoner te Leiden brand ontstaan. In de slaapkamer, n.l. stond een met water ge vulde karaf, in de zon. Dit water heeft als lens dienst gedaan. Het brandpunt der al dus door het water opgevangen zonne stralen viel juist op een kan van celluloid, welke ten slotte daardoor in brand ge raakte. Het begin van brand, aldus ont staan, kon gelukkig spoedig worden ge- blusoht. Aanvankelijk verkeerde men in heb duister, hoe de brand kon zijn ont staan, daar nooit vuur op de kamer gebe zigd werd, doch de bewoner kwam later tol de conclusie, dat de zon op bovenaan- geduide wijze de daderes was. EEN HEELE GEMEENTERAAD VOOR 'T KANTONGERECHT. Verleden Vrijdag stonden voor het kan tongerecht te Almelo terecht de leden van dien gemeenteraad van Goor wegens over treding der liuurcommissiewet. De ge meenteraad verhuurde n.l. een woning voor den meestbiedende en vroeg voor de bedongen huur niet de goedkeuring der hnurcommisrie, omdat volgens den ge meenteraad het een boerenwoning was, die bujten de set »el. J>e affibjenaac ynn, 't iW STAATSLOTERIJ. r itsitDE Klasse. Tweede lijsip Trekking van 750 nummers ten - Trekking van 3 Mo^ overstaan van Notaris A. G. MULIE. f 5300, No. 1U651. 2ööü, No- 12333. 15012, Na. 7612. f 000, No. 7805, 20024, 22263 4-ü 0, No. 4543, 6164, 20399, Maaadag 2 Mei 192.Lt Pp* ïfn 2500Ü 53(3 5000 0538 2000 731 1500 3833 •100 1163 13328 19889 200 6286 13562 15517 18774 100 6012 9256 9258 127-19 13579 .'iflü, No. 3365, 6914, 10665, lohL -* 187 I i863jNp 814, 5855, 6485, 8223, 972SP 17647 12715 Pcljten van 1 91L— (eigen geld 43 oö 93 36 81 SP 37 'li Dd 67 6017 76 85 139& 53 16200 88 10Ö 3019 75 9101 94 32 18831 oi# 63 92 15 11353 62 79 57 46 3121 6151 21 11419 90 93 18946 bi 24 84 24 22 44021 99 53 59 Ü7 6233 26 54 27 16328 73 213 78 38 58 11564 71 71 19000 oö 95 75 b9 11616 76 97 19004 b7 3230 6465 9245 26 91 98 9 96 31 76 91 51 14102 16400 21 317 74 6503 97 11765 4 29 35 65 85 30 9320 78 19 64 62 90 3326 44 29 11800 37 16550 91 496 35 94 64 43 14212 84 19109 £>45 o4 6623 75 49 22 98 46 77 83 63 77 54 41 16608 61 616 3439 68 9449 93 45 43 69 36 50 6723 80 11S05 85 84 71 37 63 24 95^3 21 14321 16719 80 79 73 27 79 67 58 27 19316 83 3518 79 9737 88 61 16810 32 91 52 6845 '14 12102 75 51 90 704 90 67 50 26 14406 16942 19407 29 3603 93 94 85 13 90 21 46 44 6977 1)9 12229 39 17015 27 47 93 7004 9802 39 72 51 70 71 3700 6 79 59 14505 83 82 837 7 56 9903 77 37 87 19505 71 32 82 20 92 44 17138 19725 85 77 7121 37 98 67 78 63 834 3200 66 53 12312 14622 87 69 51 16 81 73 22 29 17201 74 54 37 7255 77 26 53 27 81 1057 3938 90 10029 37 70 28 87 71 49 7373 55 12418 93 64 89 1119 72 92 65 71 14717 17308 198u 40 86 7463 78 78 84 11 16 81 4030 88 79 86 96 16 19 yo 54 93 96 12549 14849 58 19972 1222 56 7519 10107 62 53 17411 ,75 43 96 30 47 70 54 27 ^00(35 85 4156 37 102U 12614 63 55 76 1370 4271 60 25 29 70 17533 84 95 4330 61 41 50 96 17625 20147 1418 41 66 64 12718 99 60 69 42 42 70 67 77 14940 96 20222 56 67 7621 89 95 49 97 31 1509 4402 66 10326 12804 50 17723 47 75 37 67 61 16 55 42 54 16254 77 81 75 39 91 76 56 52 4515 7705 98 61 15002 93 57 55 63 8 10406 12909 34 17853 97 82 4638 Sü 19 77 40 58 20322 99 53 7817 33 13005 48 88 44 1783 87 30 36 39 49 17901 60 89 1813 4723 7902 56 43 03 4 30 4836 20 63 47 15120 11 20402 53 52 59 10524 70 51 37 16 2004 78 78 43 13104 95 64 28 37 5011 8003 47 23 15210 76 45 2101 19 54 66 90 76 91 55 14 72 68 10689 13210 95 18025 20513 36 90 8140 97 35 15322 71 27 40 5140 8219 10721 38 15421 18173 52 2238 87 27 55 79 36 74 61 45 5245 40 72 95 59 90 96 50 46 44 10804 96 65 99 20600 53 5330 47 6 13354 84 18202 2 2309 69 65 37 70 92 25 15 11 89 8335 61 93 15601 66 20-/05 68 5413 38 68 96 6 82 73 53 66 71 13422 66 18302 20950 2491 5509 77 90 26 15709 24 54 2520 52 80 11914 28 42 46 83 78 8452 58 73 47 18408 86 86 59 59 «9 61 13 2604 5645 8501 60 97 78 21 21 69 71 11013 13517 15839 23 26 80 8618 41 47 54 36 55 82 91 42 93 56 42 60 91 873b 54 13605 69 4t> 2709 95 51 56 38 71 57 27 5705 58 76 57 77 74 38 40 85 79 70 15909 80 65 43 92 83 80 21 90 71 49 8840 98 13718 50 18512 2804 65 93 11189 34 77 17 13 72 8938 91 50 16005 78 20 5805 56 95 58 28 92 24 10 94 11201 13811 44 18685 33 5952 9004 3 24 45 18751 2921 71 7 12 30 16110 69 44 75 29 74 86 14 70 Vodgc lijst jcen fouten. l7iJ»a 17624, 21054 PRIJZISri -VAN ƒ65. 18 2-108 5475 8095 11581 14393 17061 X973Sj 8184 11744 14396 17064 19768 8193 11745 14413 17102 197871 8194 11815 14422 17116 19833 8206 11821 14423 .17169 199271 8238 11853 14431 17199 199491 8259 11908 14444 17230 19964/ 8307 11944 .1(1472 '17260 200621 8328 11552 14489 17281 2016# 8331 11954 14537 17311 202151 8343 11970 14538 17313 2022(1 8420 11984 14592 17379 JI022H 8496 11937 14623 17382 2022# 8560 12031 J4646 2023-K 8580 12060 .439 20266 34 2414 6492 87 2455 6521 109 2459 5532 110 2473 5585 119 2489 5597 126 2490 6604 129 2492 5642 152 2511 5657 158 2519 5691 167 2525 6705 170 2622 5720 272 2682 6724 284 2643 5738 002 2734 5860 361 2756 5887 394 2764 6975 406 2782 6006 42-5 2830 6104 446 2831 6187 467 2844 6208 468 2852 6248 477 3143 62-56 478 3159 6398 591 3183 6343 640 3232 6381 647 3256 6456 694 3363 6473 713 3446 6523 716 3526 6550 767 8552 6557 774 8590 6572 781 .3590 6604 &34 3617 6611 844 3629 6614 894 3648 6643 909 8699 6647 906 3717 6666 907 3722 6686 914 3784 6695 942 3799 6730 974 3819 6737 1052 3882 6760 1058 3955 6796 1064 39«3 6808 8625 12180 4,7.514 2027,7 8648*12181*1*31 176-22 20305 867k l$«t -1 iM5 17679 20344/ ó723(~*5Sto 1 '«86 17711 20363. Htm 14764 17715 2049V 8772 124® 14816 17734 206461 8773SS25H 14906 17735 20699/ 8810 12573 14949 17748 207801 8=52 12617 lipX) 17770 2078# 8857 126®. 15RL0 17773 20817: 8866 12677*15015 1 7783 2081» 8914 12734 15047 17800 208281 9003 12768 15059 17805 20850) 9040 12804 35087 1 784 6 2085» 9105 12851 1.5091 17860 20868* 9161 12910 15098 77871 20880 9225 12918 15127 17872 2089» 9257 12934 1(948 17897 20904) 9264 12943 15242 17966 21001) 9316 12945 15266 17980 21040) 9331 13071 15412 18001 21053*. 9333 13130 1 5426 1 8071 21082/ 9341 13147 15470 18079 2111# 9396 13152 15510 18137 211nV 9436 13164 15512 18141 21101) 9441 13175 15516 18144 2117i 9469 13195 15593 18147 2113 9482 13225 15 H 18171 21"" 9532 13226 15617 18230 21. 9.583 13230 156-52 18233 2133. 9617 13243 1 5673 18370 21341 1079 4009 6839 9638 139-% 15705 18445 213 108-1 408.5 6898 9665 13323 15732 18451 213,3 1087 4105 6912 9686 13351 15746 18466 2142# 1144 4121 6927 9693 13356 15752 18506 2142® 1152 4137 6969 9749 13372 15771 18513 21439 1167 4162 6970 9835 13993 15776 18534 2145| 1248 4163 7022 9352 134S6 15789 18506 21597) 1258 4193 7(131 9853 13443 1-5838 18641 21(155) 1306 4296 7045 9864 13451 15841 186o6 21681) 1390 4339 7072 9906 13471 15867 18660 2171® 1393 4345 7176 9935 13490 15874 18704 21781/ 1412 4348 7178 9964 13500 15909 18720 91784) 14i's? 4352 7184 9979 13-561 15911 18770 21821 1531 4956 7188 9988 13570 15930 18785 2187b ,'t-nq 4uq7 7195 10061 13578 16019 18816 2193® li? Utl 7341 10064 13588 16128 18842 2200® 15R1 4490 7361. 10082 13605 16143 18870 2"03->j 1657 4461 7390 10084 13965 16274 18890 22107 irrÓ 4507 7394 10190 13686 16292 18893 22132 1690 4512 7400 10209 13708 16313 18918 22155 ]!72£> 4540 7409 10214 13731 16320 19020 22301 1759 4560 7421 10216 13732 16367 19024 22319 001 4560 7508 10279 13762 16376 19059 22341 1863 4591 7517 10282 13811 16415 19144 22388 7 864 4622 7518 10301 13823 16457 19145 2241-7 Ï881 4629 7519 10302 13834 10458 19152 22445 3884 4(5:11 7590 10318 13869 16509 19196 22481 1889 4663 7594 10323 13920 16602 19247 22521 1891 4676 7606 1 0448 13930 16628 1 9260 2254» 1945 4866 7669 1 0-5B0 13973 16653 19331 22569 1992 5049 7706 10642 14007 16692 19338 22608 2016 508-4 7713 10726 14034 16730 19385 22631 2047 6089 7716 10756 14077 16751 19486 22654 2068 5106 7778 10875 14115 16757 19519 2268E openbaar ministerie vroeg ontslag van2074 5108 7821 10898 14173 16793 19533 22694 rechtsvervolging, om-dat volgens de nieuwe2141 5160 7861 10922 14227 16808 19668 22697. 9145 5999 7887 110R2 14233 16849 19592 22723.; wet publiekrechterlijke lichamen als een^g 0-Z9 gemeenteraad builen de wet vallen bij het2-]gg 5309 ycflx 11255 14263 16940 19648 22802 verhuren van woningen en hot bedingen 2226 5334 7972 11291 14271 16964 19658 2284E van een lioooere liuur ??R0 5337 7980 11314 14343 16991 19708 22858 van een lioogere Huur. 22g? 64{;g 8m m51 m7] 17007 197U 22922 2340 5470 8056 11518 14380 17043 19719 22927 ALS DOOR EEN WONDER GOED (Jq vorige Rist stoiitSt 3S80. tïi- z. 3881} AFGELOOPEN. 7604. m. z. 7704 i 11W.- m 11043. - Zondagavond is op het Merwedekanaai bij Nig'tevechtl een motorboot waarin ge zeten oen heer en een daime en drie kinde ren met een bootsman, omgeslagen. Door pass-eerende wielrijders werden de drenlke- lingen met veel moeite op het droge ge- bacht. De kinderen waren in bewusleloo- zen toestand, toch mocht het nog geluk ken de levensgeesten weder op te wekken. De oorzaak van het ongeluk was te wijten aan onoplettendheid van den heer van 't gezelschap, welke het stuurrad van den bootsman had overgenomen. Al pratende stuurde hij de boot tegen den wal, met het bekende gevolg. In Nigteveclit werden drenkelingen van droge kleeren voorzien, waarna ze per rijtuig naar Amsterdam te rugkeerden. AANHOUDING VAN EEN MOORDENAAR. Betreffende de te Brunssum (Limb.) aangehouden J. M., verdacht van moord, wordt vernomen dat J. M., gehuwd cn va: der van meerdere kinderen, een onge huwde vrouw, waarmede hij vroeger ge smokkeld had, in een hotel te Keulen ver moordde. Ilij schreef aan zijn echtgenoote een brief, waarin hij zeide moordenaar te zijn en daarom haar onwaardig. Hij zou zelfmoord plegen. Zijn kleeren en nog wal zou ze vinden in bedoeld hotel. De vrouw, die meende, dal hij het op haar eigen leven gemunt had en haar naar dat hotel wilde lokken, hield den brief 10 dagen onder zich en gaf daarna de politie kennis van een en ander. Deze begaf zich toen naar het hotel en vond het lijk der ongehuwde met afgesneden hals cn polsen en met twee steken in de borst. De moordenaar begaf zich naar IIol land en vond werk bij een boer in Bruns sum waar de Heerlensdie politie hem vond. Maandag werd hij in afwachting van zijn uitlevering aan de justitie in Duitsch- land, naar de strafgevangenis le Maas- slrioht vervoerd. Op zijn hoofd was door de Duitsclie politie 10.000 Mark gesteld, welk bedrag de Heerlensobe politic zal ont vangen Inbraak te Nijmegen. Ia den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in liet kantoor der Nijtueegsche -Con federatie „Stoomzüivelfabriek". Beide brandkasten zijn geforceerd en 3500 gulden gestolen. Postzegeldiefstal. T Te Nede*-W&?rf»is aangehouden zekere L. B„ -die vermoede lijk de dader is van den diefstal in het postkantoor te Neder Weert, d-e vorige, week gepleegd. Ook enkele andere personen, die er bij betrokken waren, zijn gearresteerd. Men is achter d-en diefstal gekomen, doordat de -daders probeerden postzegels, die zij gestolen hadden te verkoopen. Met de Noorderzon vertrokken. Te Ter Apel (Gron.) is niet de Noorderzon vertrokken de makelaar cn zaakwaarne mer F. W. Hij beeft zicli blijkbaar meester gemaakt van vrij wal geld, opbrengst vara verknopingen door zijn bemiddeling ge daan, enz. Vooral loopen dc kleinere lieden! er in, o.a. ook spaarzame arbeiders, die door den man verleid waren oin bun geld door zijn toedoen veilig te beleggen. Vroege aalbessen. Op de veiling te 's-Gravcnzandc heeft de vorige week dc tuinder Tb. v. Luyck reeds dc eerste roo- de aalbessen aangevoerd. Zij brachten 4.50 per pond op. Luclitdienst in de Ver. Staten. Naar gemeid wordt, is met een kapitaal van 50 000 000 pond sterling een luchtvaart maatschappij opgericht, die regelmatige vlieg-diensten tusschen dc voornaamste ste den i.n de V. S. wil gaan exploiteeren. Vliegongeluk. Zondag is te Has- loh, bij Hamburg, ten gevolge van het weigeren van de shrw-iurichting, een vliegmachine naar beneden gestort van aan hoogte van S00 meter. Het toestel, dat gebouwd was voor het vervoer van 25 passagiers, maakte een proefvlucht. De houwer Ile.nns Fi-gge is, naar het „Hainb. Frcmden-i btatt" meldt, zwaar gewond. I Louis Bouwmeester in Oostenrijk. Uit weencn wordt gemeld: Louis Bouwmeester is bij zrfn gastspcl als Shy lock, in het Burcht-theater door het publiek stormachtig toegejuicht. Aan het slot van dc voorstelling werden hem geest, driftige ovaties gebracht,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 2