SPORT m SPEL Hiwafwafamsshe leups opgsnomen in een onzer vorige Handa! m Markt strekkende bevoegdheid zich ontwiK- kelen kan. Gemengde naaml. vennootschappen die publieke functies verrichten, en waarin uitteraard de overheid over mimen invloed moet beschikken, kun nen dan op gelijken voet als het par ticuliere bedrijfsleven order de sanc tie der publiekrechterlijke bedrijfsor ganen worden beheerscht, waarin de medezeggenschap der werknemers op behoorlijke wijze is verzei erd. Dan is ook in zulke publieke bedrij ven redelijkerwijze alle aanleiding tot staking vervallen en derhalve het al gemeen belang meer verzekerd. Applaus. Het Dubbel Mannenkwartet zong vervolgens weer eenige liederen. De voorzitter deelt dan mede, dat er een telegram van den vakbond te Maastricht ingekomen is, het congres veel succes toewenschende. Spr. dankt allen, vooral de buitenlandsche gasten. Inl 't bijzonder nog den heer Spaiowsky Wij hebben hulp verleend aan Oosten rijk, omdat het onze plicht was. Spr. verzekert, dat de plaquette een eere plaats zal innemen op één der bureaux aan de Drift. Vervolgens dankt spr. den heer Kui per, het Dubbel Mannenkwartet „Sine Nomine", zijn dirigent, den heer Win- nubst, het voorbereidingscomité als mede het plaatselijk comité en sluit de vergadering met den Christelijken groet. DB GROOTE DEMONSTRATIE. (Vervolg.) I. Landarbeiders, 2. Mijnwerkers, 3 Transportarbeiders, 4. Steenfabr.- arbeiders, 5. Lederbewerkers, 6 Ma rinepersoneel. 7. Overheidspersonael 8. Onderofficieren, 9. Textielarbeiders 10. Houtbewerkers, 11 G-Ias- en Aar dewerkers, 12. Ver zekeringsper Eoneel 13. Tabaksbewerkers. 14, Metaalbe werkers. 15. T chniei, 1G. Slagers gezellen. 17. Naaisters- en Kleer makers, IS. Hotelbedienden, 19 Fa brieksarbeiders, 20. Bakkersgezellen, 21. Werkmeesters. 22. Spoor- en Tram wegper orieel. 23. Kantoor- en Winkel bedienden, 24. Diamantbewerkers, 25 Grafische Bond, 26. Bouwvak arbei ders, 27 Kappersbedienden, 28 Zuivel bewerkers. Tienduizenden waren van deze Boamsche wapenschouwing getuige, welke tot in lengte van dagen bij hen in herinnering zal blijven. Na een rondgang door de stad, toste de stoet zich. op in „Tivoii" Korenbeurs, Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen en in een drie tal open luoh t s am enkoi ns tenwaar sprekers van naam, o.w.. Dr. Jao van Ginniken, S. J. Pater H. J. Mieklingboxf, O. P., J. van Kijzewijk en Henri Hermans, het woord voer den over,,De Katholieke Vakbe weging en de Crisis". In verband met den optocht kun- «en wij niet nalaten een woord van hulde te brengen aan de Ütrechtsche politie, die er yoor zorg droeg, dat ailes en ordelijk verliep, zonder een eenig incidentje. Alles verliep kalm. Ook, toen een 100 tal Amsterdamsohe wielrijders, voorzien van roods vlaggen, tulpen en opschriften, des morgens het met con gressisten bezette Stationsplein pas seerde onder het zingen der „.In ternationale" het maken van andere S. D. A. P.'sche blufferij. Want- blufferij is het en niet anders. Wel woorden, geen daden! Bij het schrijven van dit verslag, denken wij nog met genoegen te rug aan de twee congresdagen, die zoo prachtig; verloopen zim. Ook de weersgesteldheid werkte biaonder mede geen druppel re gen is er gedurende het congres gevallen, zoodra was evenwel de optocht niet afgeloopen, of de regen viel bij stroomen van de lucht. De christelijke vakbeweging in ons land heeft getoond, inderdaad c h r i s t e 1 ij k te willen zijn. Dat werd ons ten duidelijkste bewezen, toen Pater Rutten O. P. al zijn haat tegen de Duitschers op zij zette en den Duitschen vak- veneenigingsleider Harsch even hartelijk als de Hollanders toe juichte. Ziet, dat is het, wat ons innig verheugt dank zij de Christelijke werkliedenbonden komt de gleest van naastenliefde te heerschen bo ven den haat, welke twee landen, die meer dan vier jaren met eikaar in bloedigien strijd waren gewik keld. bezielde. De leuze, „de solidariteit gaat over de grenzen, is bij onze Roomscbe arbeiders geen „leeres Werf', zooals de lieer Leo Harsch het uitdrukte. Onze Roomscbe arbeiders pron ken en pralen niet met leuzen, waarvan zij weten, dat die toch niet te verwezenlijken zijn. Zij ko men hun plichten tot in de kleinste bijzonderheden na. Van de toespraken der buiten landsche gasten, vonden wii die van den heer Spaiowsky de mooi ste, om haar eenvoud haar onop gesmuktheid en haar oprecht heid. De geestdrift, waarmee de Belgi sche Dominicaan, paler Rutten. sprak ontbrak aan Spalowsky's toespraak geheel. Wat in tusschen niet beteekende dat hier minder het gevoel getroffen werd. We zouden willen zeggen, dat juist door die soberheid van spraak en taal de harten geraakt werden en een innige genegenheid ontstond voor het land, dat zoozeer geleden heeft en nog zoozeer lijdt, door den druk van bet bolsjewisme, dat zich daar in zijn meest verschrik- kelijken vorm heeft doen gevoelen. Uit de instemming van de onge veer 1000 afgevaardigden met de woorden van den heer Van Rijze- wijk, dat Nederland Oostenrijk gaarne geholpen had, omdat de Christelijke arbeiders hun plicht kennen en ten uitvoer brengen, moge duidelijk de mentaliteit dier arbeiders blijken, welke o,i. zeer hoog" is. Nederland mag trotsch opzoo'n R. K. Vakbeweging zijn II O O R N. COÖPERATIEVE BOND VAN COÖPERATIEVE LANBOUW- VEREENIGINGEN IN N.-H. Do Coöperatieve Bond van Coöpe ratieve Landbouwvereenigingen in N.- Hoilancl iiield een algemeene vergade ring op Vrijdag 27 Mei, 's morgens hait' rif, in het Ilotel ,,De Roskam", alhier. De Voorzitter, de heer J. Kamp, lieet de aanwezigen welkom (er waren 18 vereen (gingen, vertegenwoordigd door 43 leden) en hoopt, dat de bespre kingen zakelijk zullen zijn. De Secretaris, de heer M. G'. Dor- nout, leest de notulen, die ongewij zigd vastgesteld werden. Ingekomen was een verzoek van de Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Enkhuizen om een prijs bescnikhaar te stellen voor het tentoongestelde. Besloten wordt een zilveren me daille beschikbaar te stellen. Verkiezing van een lid van het Be stuur wegens bedanken van den neer D. tan der Wonde. Met algemeen goedvinden wordt be sloten, dat de aid. Grootebroek iemand zal aanwijzen als candidaat. Hierna leest de Secretaris het jaar verslag voor, waaruit we aanstippen, dat '20 Oj-ganisatie's zijn aangesloten. De Penningmeester geeft vervolgens de rekening en verantwoording en het verslag der financieele commissie. Vaststelling salaris Secretaris-Pen ningmeester. Dit salaris wordt gebracht op f325 plus f 50 toeslag. Bestuursvoorstel; de aangesloten ver eenjgingen talen voorloopig een be drag van flOOO, in mindering van het nadeelig saldo van het boekjaar 1920. Het door iedere vereeniging te betalen bedrag wordt bepaald in verhouding van haar omzet en later verrekend met haar werkelijk aandeel in het na deelig saldo. Het verlies over 1920 be draagt volgens de balans f 3311.421/;. Gereserveerd is nog fGOi.Oó1/;, zoodat het nadeelig saldo f2713.36 is. In uit zicht zijn nog gesteld eene uitkecring van hel Hooibure.au en eene van de Prov. afdeeling van het Centraal Bu reau. De hoegrootheid van deze bedra gen kan niet geraamd worden, zoodat nog niet opgegeven kam worden hoeveel bijgepast moet worden. De uitkecring van het Hooibureou komt'in minde ring van het verlies. Volgens het besluit van de vorige vergadering wordt het verlies over de vereenigingen omgeslagen in verhou ding van ieders omzet. De uitkecring van het C. B. wordt onder de leden verdeeld in verhouding van hetgeen ieder van het G. B. betrokken heeft en in mindering van ieders aandeel van net tekort gebracht. Waar ieders aan deel nog niet berekend kan worden en er dringend behoefte is aan kasgeld, zegt de Voorzitter, stelt het Bestuur voor, dal alvast een bedrag van f1000 betaald wordt. Het bedrag dal de ver eenigingen nu bijpassen, zal later met hun werkelijk aandeel verrekend war den. Na enkele discussies wordt hiertoe besloten. Een punt wat niet op de agenda stond, was de uiteenzetting en de voor- deeien die er zijn bij de Verzekering van brandrisico! door den heer Kroese gegeven. Duidelijk zette spr. het brandrisico uiteen. Spr. wees er in zijn rede op, dat niet alle verzekeringen op Beurs- polis zoo soliede zijn. Spr. hoopte, dat in beginsel wordt besloten, da.t de coö peraties bij den afloop van hun polis zich zuilen herinneren wat hier is ge sproken. De Voorzitter dankt den heer Kroeze voor zijn betoog. Op de vraag van den heer Kroeze en door den Voorzitter overgenomen wordt besloten enkele conclusies aan de leden rond te zenden, met formu lieren ter inteekening. Daarna kwam ter tafel een voorstel der Coöp. Vereen. „G'rootebrosk", n.l. de Bonds ontwerp-statutcn (voor graan malerijen en kunstmest koopende ver eenigingen) welke door alle aangeslo ten vereenigingen kunnen en moeten worden overgenomen bij eventueele statutenwijziging. Het blijkt, dat ver schillende statuten der hoöperatie niet aan de gestelde eischen voldoen. Het is daarom gevveusclit, dat er model statuten worden ontworpen, opdat er meer eenheid kome in de statuten der aangesloten vereenigingen. Na- lange discussie wordt besloten een commissie te benoemen, die het plan in elkaar zal zetten hoe deze sta tuten te wijzigen. Deze commissie be staat uit de heeren Dorhout, Kamp, Nobel, Dosterbeek, Bus en Vlam. Het laatste punt der agenda was de behandeling van de concept-statu ten en het concept-huishoudelijk re glement van het Centraal Bureau. De heer Bus (Zaandam) wijst op ne Coöperatiewet en meent, dat het Cen traal Bureau niet geschikt is, net is niet zuiver coöperatief en dat moet het zijn, daarom; is spr. tegen statutenwij-zi- eini! De Voorzitter merkt op, dat het Cen traal Bureau zuiver coöperatief Iran zjjn, omdat het een Handelszaak is en verder zoor dit ónmogelijk zijn, Omdat dit de Bond te veel zou verplichten. De heer Nobel zegt, dat 'iedere Coö peratieve vereeniging, die een aandeel koopt, lid kan worden van het C. B. en elk plaatselijk lid kan vormen een prov. afdeeling. Doch de prov. afd. is een andere als de gewestelijke vereeni ging. De heer Stapel (Berkliout) vraagt, hoe hel nu slaat met 'de Holl. Maatsch. van Landbouw. De Voorzitter merkt op, dat deze gewestelijk is en «een gewestelijk lid blijft, maar dan moet ook gezorgd'wor den, dat zooveel mogelijk wordt betrok ken van het C. B. De heer Boot vraagt, wat de hou ding zal zijn van het C. B., of 'dat maar verkoopt voor dim en dik. Spr. begrijpt er weinig van en dan de rechts aansprakelijkheid der vereenigingen, kunnen die maar afnemen, al heobcn zü' maar een 2000 leden. De Voorzitter zegt, dat de nieuwe statutenregeling ook de omzet gelijk zal brengen in verhouding naar de afname. De heer Nobel heeft zooeven ge hoord van rechtsaansprakelijkheid en wijst daarom op art 25, waarin dui delijk de regeling bepaald is: verder benoemt de Prov. Afd. een lid, de Ge westelijke en ook de losslaande ver eenigingen een lid tot afgevaardigden. De .statutenwijziging, zoaals in concept is aangegeven, blijkt ieder lang niet dui delijk. De Voorzitter stelt 'voor dezelfde commissie te benoemen, die de statuten zal overwegen voor Grootehroek, tevens in overleg te treden met het hoo-fd van het C. B. en dan aan de commissie toe te voegen de heeren Boot en Claij. (Applaus.-) Grootebroek wenscht ook nog een rechtskundig adviseur. Men noemt Mi'. Orfers. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer Kamp zou wel eens willen vragen of de Bond niet kan onderzoeken, hoe het eigenlijk hij de Wet op de Handlsregïstratie ge steld is, de aanslag is niet goed, hij betaalde voor zijn Coöperatie f 100. de Boerenleenbank te Burgerbrug f 250. De heer Oosterbeek (Edam) zegt, dat het hem was gebleken, dat aan het Bu reau Handelsregister in Hoorn krach ten zitten, die geen verstand hebben van boekhouden; al; voorbeeld noemde spr., dat een positief kapitaal van f21.CC0 was geboekt op een negatief kapitaal en aldus maar f 15 werd be taald en er zijn menschen aan het roer, die er geen verstand van hebben. De hoer Oosterbeck (Edam) steil' zich beschikbaar om voor de Coöpe- ratie's van dienst te zijn, ais zij hem de balans en de statuten toezenden. Hierna sluiting. BERGEN. BERGEN. Vrijstelling. Aan den ingeschrevene voor do Militie, lich ting 1922 J. Stadegaard, student in do Godgeleerdheid, is bij besluit van Ged. Staten d; vier provincie van 25 Mei 1921 No 160 voor den tijd van «én jaar vrijstelling van den dienst verleend. •- Bouwpremiën. Door den Minister van Arbeid zijn bij onderscheidene beschikkingen ten behoeve van den woningbouw aan deze gemeente uit 's Rijks kas de navolgende prexniën toegekend, zulks ten behoeve van D. Woudhuizen, voor een woning aan den Kruisweg f 1778, J. O. rieijen voor een© woning aan de Karei de Grootelaan f 1210, W. Buisman, voor een woning aan den Kruis weg f20Q0 en A. O. Klomp voor een woning aan den Loudelsweg 1720. TEXEL. TEXEL. Geslaagd. Door den heer Joh. Flens, leerling aan de Zee vaartschool alhier, werd dezer da gen te 's Graven'hage met gunstig; examen afgelegd voor tweeden stuur man, groote stoomvaart. Burg er 1. Stand van 21 tot en met 28 Mei. Geboren: Petronel- ia Diedrika, d. V. Peter Coenraad Boot en Dirkje Maria Koopman; Cor nells, z. v. Jan Zoetelief en Johanna Margaretha Rarhorst; Anna, d. v. Dirk Cornelis Witte en Grietje Bar bers!Simon, z. v. Jacobus Keijzer en Antje Zijm; Dirk, z. v. Jacobus Mechielsen en Fijtje Slik. Ondertrouwd: Pieter Daalder en Frouvvtje Burger. Gehuwd: Frederik' Jacob Hendrik van Twisk en Bertha Petromella Kik kert; Pieter van der Vis en J acofo'a Burger; Pieter Dekker en Adriana Vermeulen, u BEKERWEDSTRIJDEN ALCMARIA. Alcmaria zelf en V. S. V. hebben zich gister in de finale weten te plaatsen. Deze uitslag is eerlijk ge zegd juist andersom als we gedacht hadden en ook Zaterdag voorspel den. Maar toen wisten we niet dat Hoilandia met een tweede, en Z. V. V. met een combinatie uit verschillende lagere elftallen zou uitkomen. Dat Hoilandia toch nog maar met 1—0 van een vo'ledig Alomar ia verloren heeft, pleit voor de Hoornsehe reser ves y. S. V. kon met niet meer dan 2—0 winnen, dank zij de soliede Zaandamsehe verdediging We laten hier van beide wedstrijden nog een kort overzicht volgen. ALGMAEIA-HOLLANDIA 1—0 Er staat een bijzonder stevige wind, bijna van doei tot doel. Met dezen wind in den rug begint Ale- Lraaria den aanval. Reeds in de eer ste halve minuut most de Hoornsehe keeper handelend optreden. Dit her haalt zich telkens, want de bal Is niet van de rood-witte-helft weg te werken. De .weinige uitvallen, die de Hoornsehe voorhoede onderneemt brengen het in de eerste helft niet één keer tot Bosman. Zoo wordt het een spelletje tusschen den Alcmaria- aanval en de H. verdediging. Hier weten voorloopig backs en vooral de keeper het gevaar te ke&ren. Toch is het duidelijk" dat bij aoo'n druk een doelpunt niet kan uitblijven Dit komt als v. d. Pol vlak voor de doellijn voorzet. Door den wind komt de bal gevaarlijk dicht voor het doel, keeper en back willen tege lijk ingrijpen maar loopen" elkaar in het net, hierbij nog een flink handje geholpen door Storm. Na dit doelpunt zwoegt Alcmaria hard, om de voorsprong nog wat groo ter te krijgen. Niets kan echter 1 oa ten Verschillende goede aanvallen stranden op buitenspel eenmaal kan- jert Storm tegen de bovenlat, dat de palen vijf minuten later nog trilden Dan is het rusten. Men verwachtte nu voor Alomar ia met den wind tegen een moeilijk half uurtje. Maar 't komt anders uit Zoo goed als Alcmaria van den wind gebruik wist te maken, zoo weinig kon Hoilandia er van profiteeren. Ook nu weer is de strijd hoofdza kelijk op de Hoornsehe helft. Corner na corner wordt op het H. doel genomen, maar de keeper redt tel kens bijzonder gelukkig. Reitsma zet eenige koeren verdienstelijk voor maar het bmnentr» mist geweldig. Aan den overkant behoeft Bosman ook in deze helft slechts een of tweemaal in te grijpen. Als zoo het einde komt heeft Alcmaria welver diend gewonnen. Hoilandia, met de verdediging aan het hoofd, heeft zich kranig gehou den. Voor den keeper een extra pluimpje. Bij Alcmaria, waar v. d. Pol en Nijman van plaats verwisseld hadden speelden allen met enthousiasme. De wedstrijd had een bijzonder aangenaam ver'oop, dank zij vooral ook de eminente leiding van den heer Boekman. Z. V. V.-V. S. S. 0—2. 't Was een teleurstelling, toen we bij de blauw-zwarte Zaandammers geen enkel bekend gezicht uit het eerste opmerkten. Naar we vernemen speelde dit in Duitschland. Spoedig bleek, dat ook hier de strijd zou gaan tusschen V. S. V.-aanval en Z. V. V.-verdediging. Deze laatste houdt zich taai, maar na een kwar tier moet de keeper bezwijken voor een schot, dat via de paal in het net komt. Wie mocht meenen, dat na rust, toen Z. V. V. het voordeel van den wind had, de blauw-zwarte aanval eens los te zien komen, vergiste zich deerlijk. Zelden zagen we een voorhoede, die zoo onbenullig werkte ais deze. Vooral de links-Buiten sloeg een record van onbeholpen heid. De paar maal dat het V. S. V. doel bereikt werd schoot men óf naast óf recht den keeper in han den. 't Was niet te verwonderen^ dat bij zoo weinig steun van de voorhoede ook de Z. V. V. verdediging het niet kon volhouden. Nog eenmaal moest de Zaandamsehe keeper, die overigens aardig werkte, visschen. Zoo heeft de nieuwe tweede klas- ser Velsen zich in de finale weten te plaatsen, iets wat gezien hun spel, bij een le elftal van Z. V. V. nooit gebeurd was. Z. V, V. mist daardoor de kans om reeds dit jaar voorgoed do beker in haar bezit te krijgen. Of het aan V. S. V, zal gelukken dit jaar bezitter te warden? Er zitten wel aardige epe Iers in, o.a. linksback en rechts buiten, maar als geheel levert het nog geen tweede klas spel. Daarvoor bezit het nog niet ge noeg taktiek. Maar ditkomt wel. Het enthousiasme, het heilig vuur om te overwinnen is aanwezig. En dat i3 noodig, om op voetbal- gebied iets te bereiken. De heer Hartland leidde dezen wedstrijd. PELSER NIET NAA.R KOPENHA GEN, AMSTERDAM, 30 Mei. Naar wij vernemen, heeft Alph. Pelser denN. V. B. medegedeeld, dat hij tot zijn sjpijt verhinderd is met het Neder- landsohe elftal, dat aldaar een wed strijd tegen Denemarken zal spelen, naar Kopenhagen te vertrekken DE DRAVERIJEN. De inschrijvingen voor de drave rijen toopen op d: baan aan de Nieuwpoortslaan op Zondag 5 Juni 1921, des namiddags half twee zijn als volgt: 1. Juniprijs half 2 Frijzendrave- rij 4e klasse. Afstand 1700 HL Prij zen f 300, f 100 en f 50, 1. Jonge Alexander, 2 Beniker, 3 Diables.se, 4 Klaas B, 5 Luitenant, 6 Erna, 7. Karla, 8 Bathilda. 9 Ken neth. 2. Zomer-prijs. 2 uur Handicap draverij 2e en 3e kl.-vS. Afstand 2200 M. Prijzen van f400, f100 en f50, 1. Innocence, 2, Karla, 3 Edel- dame, 4 Kjooora, 5 Kenneth, 6. Idyl le, 7. Bathilda, 8. Catriae R, 9. Dora 3. Vietoriaprijs. half 3 uur Prij- zendraverij le klas. Afstand 2600 M. Paarden die 14 of minder le prijzen hebben gewonnen, gaan van start. Prijzen f500, f100 en f50. 1. Quimperlé, 2. Bretteur, 3. Ban dage, 4 Queen Madden, 5. DLomedes 6. Gerania, 7 Opgave van 30 Mei 1921. van MULDER QUAX, Kassiers. (Ontvangen per draa llooze telefoon.) Vorige koers Koers ran heden to STAATSLEENINGEN V plm. 1.30 plm. 1.45 plm. 3.- plm. a.15 plm. 3.50 5 Nederland '19 94'/f - 94 bank-instkllingen. Kol. Bank f iBaH l82 O 0 0 0 Indische Bank I74br 172 0 0 0 0 Handel Mpij 177 176^ 0 0 O 0 industr. OND. binnenland. Insulinde Oliefabrieken £4 52M 5* 5» 53 48 industr. ond. buitenland Steel comm 95 H 95 0 0 0 cultuup maatschappijen. l62 Bodjong Compania 14 o'/< 138 0 o 0 Cultuur Vorstenlanden is8 155 152 152** *53 *S2-V4 Dito actions. 142 140 *39 0 0 0 H. V. A 4=7 H 422 419 418 419 418 Java Cultuur 3°5 301 3C4 301 3:i 3 °3 Poerworedjo 24-/4 140 *38 0 0 136 MIJNEN. 62 Redjang PETROLEUM. 46l 455 455 455 0 45lb Gcc. Holh olie. 226 224 222 22£ 221 220 2l6J/4 5°9 508 5C7 5°öVs 507 Orion 47 47 0 0 o O RUBBERS. Amsterd. Rubber 95 96 97 97 97 97 Deli Bat. Rubber 78 Koloniale Rubber 49 Nederl. Rubber. 50 4CL- 0 O 0 a Serbadjadi z 0 Intercontin. Rubber 12 SCHEEPVAARTEN. Holl. Amer. Lijn 225 225 221>f 94 Holl. Lloyd 73*4 72 V* 7^/4 120 z Paketvaart 1251/v O Scheepvaart Unie 159 i£8H 158B SCHEEPVAART BUITENLAND, Marine comm, 17 Marine pref.. 6al/< TABAKKEN. 1123/4 Besoeki 114 Deli Batavia 390 395 Oude Deli, 443 443 442 440 440 457 347 348 0 Senembah 641 642 O 0 AMERIKA. 24'A Southern Raüs 24 24 24 0 I36>4 I381/Ï 0 o 0 *36>* bet. geen koers onveranderd PROLONGATIE vorig^koers 3% heden WISSELKOERSEN Vorige Berlijn. Parijs Brussel Weenen Londen New-York koers 4.61 24.02^ a4. 0.70 2.89»/" Vóórbeurs- Koers Dato eden 4.62^—4.65 24.05 -24.12^1 24.05-24.12^ 0.68 -c.70 *1.254—11.26^ a.90 —2.9c vreemd bankpapier. Duitsch Bankpapier (rood) Oostenr. Ranken piei draverij handicap, open voor geregi streerde paarden, maximum afstand 800 Meter. Prijzen f 300, f 150, f 75 en f 25. 1. Klaas B.j 2 Erna, 3 Beniker, 4 Karla, 6 Emanuel. 6. Condor. 7 Clorlette, 8 Kenneth, 9 Idylle, 10 Quercus, 11 Fini, 12 Breton,, 13 Vitality. 14 Long Ago, 15 Spriggan 16 Ivan le cosaque. 17 Koos je W. KORFBAL. KENNEMERS I—T. O. P. I 3—0. De „Kennemers" te Bergen speel den Zondagavond een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen „R. K. 1. P." uit Alkmaar, op het terrein aan de Karei de Grootelaan. Deze wedstrijd werd door verscheidene per sonen bijgewoolnd. Als scheidsrech ter de Boer beginnen blaast, heeft „Kennemers" de roode Korf gekozen en zet d'rect flinlk door. T. O. P. raakt niet zoo spoedig ingespeeld, hetgeen voor een groot deel te wijten is aan het ongelijke terrein. Reeds dadelijk blijkt, dat „T. O. P." in „Kennemers" de meerdere moet erkennen. Toch ontmoedigt dit de Aïkmaarse'ne spelers niet. Een der heeren van „Kennemers" weet op grooten afstand te doelen en alzoo zijn vereeniging de leiding te geven (10). Allengs raakt „T. O. P." beter op dreef en zet er alles op den gelijkmaker te haien. De partijen geven nu zeer vlug spel te zien. Wel krijgt ^T. O. P." de bal in het doelva,., uodi weet geen puntje te maken. Tot de rust blijft de stand on veranderd. Na de rust heeft „T. O. P." een e enigszins andere opstelling,^ maar ook "dit levert geen resultaat, in zoo verre, dat „T. O. P." geen doelpunt weet machtig te worden. Wel heeft deze wijziging tot gevolg, dat de „Kennemers", alihans de heeren, be ter afgedekt worden en dus minder kans tot doelen hebben. Nog tweemaal weten de „Kenne mers" te doelen, zoodat het einde komt met 30. Weliswaar waren de „Kennemers" sterker, maar een tegenpuntje had „T. O. P." zeker verdiend. Scheidsrechter de Boer leidde gced. f Hedenavond zal de twaalftal-com missie het officiëele twaalftal samen stellen, dat Zondag a.s., naar Hoorn zal trekken om aldaar te spelen tegen de R. K. Sportclub, om 2 uur op het terrein achter de H. B. S. 4.72 0.70 4.72-4.75 -•7~— if® zulks lm et de tot dusver gevolgde methode mogelijk zal blijken en aat daarbij bijzondere aandacht zal wor den gewijd aan öe publiekreditei- •Jijke bedrijfs-organisatie.'" De clausule, als middel om de voortbrenging en de verdeeling der stoffelijke goederen méér dienstbaar te maken aan het algemeen belang, is weggevallen. VEENBRAND. EMMEROOMPASCUUM. Zondag is weer een groote veenbrand uit-gebro ken. De krachtige wind heeft het vuur zeer aangewakkerd. Vele wo ningen moeten ontruimd worden, ter wijl de woningen langs het Aaka- naaL gevaar loopen. VERKIEZINGEN TE BRUNSWUK BRUNSWIJK, 29 Mei. Bij de ver kiezingen voor den gemeenteraad, die Zatezuag plaats vonden, Iieblren de so- siaal-democratisclie partijen een zware nederlaag geleden. De burgerlijke par tijen zullen 19, de oude soc.-dem. 5 do onafliankelijken 9, de communis ten 2 en de Mister Verein 1 zelel bekomen. Tot nu toe hadden de soci- aal-des/Wmatisehe partijen 20 en de burgerlijl!% partijen slechts 16 zetels. OPPER-SILEZIE. BERLIJN, 29 Mei. In den Lustgar- tcn ha3 Zondag eene groote demon stratie plaats voor de toewijzing van het onverdeelde Oppe-Sirlezië aan Duitsche aaud. De inensehemnenigte werd totaal op 120.000 personen geschal Zij pro testeerde energiek Legen den Pools efica terreur en de werkloosheid der inler- geallieerde commissie. Eerst tegen den avond werd de sloet ontbonden. BRAND. VRIES, 30 Mei. De boerenbehuizing van F. B. is door onbekende oorzaak afgebrand. Veel landbouwwerktuigen en 2 auto's verbrandden. Verzekering dekt de schade. PAPIERENGELD. GOTHENBURG, 29 Mei. Van offici eel?, Russische zijde wordt gemeld: In geheel Rusland was op 1 April voor 1106 miliioen roebel papieren geld in omloop. Toen de Bolsjewisten het be wind verkregen, bedroeg de omloop van hel papierengeld 22 mlilioeu roe bel. VOLKSSTEMMING IN SALZBURG. SALZBURG, 29 Mei. De stemming voor aansluiting bij het Duitsche Rijk had Zondag in het geheele land in de meest volkomen orde plaats. Van de 125.000 stemgerechtigden hebben 85 0/0 fiunne stemmen uitgebracht, in enkele plaatsen bedroeg de deelname 100 0/0. Bijna alle stemmen zijn voor aanslui ting, slechts weinige tegen. In de stad Salzburg stemden van de 23.000 stem gerechtigden 20.500, waarvan '20.150 voor aansluiting en 225 tegen. R. IC RLj KSKi ES KRING-ORG ANI- SATlE's. In de Zaterdag j.l. te Utrecht ge houden ajgemeene vergadering van R. K. Rijkstóeskring-organisatie s ini Nederland werd het voorstel's-Her- togeiibosch, geamendeerd door dein voorzitter als volgt aangenomen: „De algemeene vergadering' van den Algemeenen Bond van R. K, Rijkst.'eskring-organisatie's in Neder land' besluit, dat het program der Rjsing Tide, 8. FaR. K. Staatsparij vóór de Kamer- voritin. verkiezing van 1022 zal worden gewij-f 1.30, 3e kw. f 1.25 per K.G. schoon 4. Kjortebaanprijs. 3 uur Korte baan /:«-a en aangevuld, zoo spoedig als gewicht AMSTERDAM. 30 Mei Vee. 307 volte koeien le kw. f2.05—2.10, 2e kw. f 1.95—2, 3e kw. f 1.60—1.70 per K.G.j 70 'melk- en kallkoeien f 550—900 65 graskalveren f 100— 200, 95 nucht kal veren f20—30, 120 schapen £40—65, 469 lammeren f2*2—28 per stuk; 394 veile varken» lc- kw. f 1.35, 2e kw.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 6