BINNENLAND ORDE £N ARBEID, EEN KEERPUNT? WAT MISSCHIEN NOODIGER WAS. EERSTE KAMER TWEEDE KAMER. ElnnenSandsch MteüW'3, Katholieke Jonge Werfcgevers- Vereeniging. Diocesaan Kruisverband^ MAILDE TIJDGEEST" Dinsdag 7 Juni 1921. Gemengd Nieuws. fttornan/ïen cn te wachten voorraden vol- Voenid zijn om de distributie-regeling le Veperken, tcihier niet om ze geheel op te ioeken. De vertegenwoordiger van de Beiersche regeering drong er op aan dat onmiddellijk zon worden overgegaan tot ten vrijen handel, omdat dit later nog moeilijker zou zijn. dan thans. Op de algemeene begrooting van Ontvangsten cn uitgaven der Belgische re geering, komt een post voor van 910.000 frank, het bedrag van de kosten van de conferentie te Spa, waar de builenland- sche afgevaardigden de gast van de Bel- g:sche regeering zijn geweest Men herin- Viiert zich dal die heeren bij gelegenheid van de conferentie voor 15.000 frank si- yaren hebben gerookt. Den opmerkzamen toeschouwer kan tiet niet ontgaan, dat wij mei ons economisch leven, met name met den belangrijksten, bedrijfstak, den land bouw, op een keerpunt zijn geko men. Wie 'cn ernst der situatie niet Xnocht doorvoelen besehouwe een «ogenblik deze sprekende verschijnse len, waarop „De Rotterdammer" de aandacht vestigt. te. In 1919 overtrof de invoer uit deu vreemde onzen uitvoer met bijna H/s milliard gulden en in 1920 werd üt enorm bedrag nog verontrustend overschreden. 2e. Bij vrijwel gelijk blijvende pro ductie werd van 67 millioen Iv.G. bo ter in 1912 39 en in 1919 slechts 13.5 millioen Iv.G. uitgevoerd. Van de op hetzelfde niveau blijvende kaaspro ductie staat tegenover een uitvoer van 59.5 millioen Iv.G. i u 1912 snlechts den uitvoer van 12 5 millioen in 1919. 3e. Tegenover een hypothecaire be lasting der landelijke eigendommen van 64t/2 millioen in 1912, staat een stijging der hypotheken tot 110 mil lioen in 1919. De gevolgtrekking uit deze cijfers ligt voor de hand voor ieder, die ze lezen kan. Het noodwetje voor de levensverzeke ringmaatschappijen, die „bijzondere voor Mening" behoeven, is thans afgedaan, pi-aar het „N. v. d. D." merkt op, dest be- kalve dit noodige werk, er oek aan ge dacht moet worden, dat eiken dag aan de maatschappijen hooge eisdhen worden ge steld van onkosten, van uitkeeaimgen ffooral. Hot blad adh.t een noodwet ten behoeve ?an de verzekerden, allereerst* van de lijf- #ertleniiers, echter noodoger dan het thans In werking getreden noodwetje. Be Algemeene heeft jaarlijks ruim 3 tui!Hoen aan lijfrente uit te koeren. Stel d>e telft daarvan is gedekt, dan blijft iy2 mul- oen te vinden. Is het ndol mogelijk, dat van de regee ring een poging uitga om in de eerste plaats in dezen nood te voorzien? De Staat zou een deed kunnen bijdragen Be verzekeringsmaatschappijen een ander deel. En een klein doei zouden de recht hebbenden allicht kunnen prijsgeven, ge lijk zoo menigeen, die vaste inkomsten Itrok, een offer moest brengen. Wij geven dit denkbeeld voor heler, maar dringen in volle overtuiging erop taan, dat althans iets gedaan worde om een einde te maken aan de Hums heer- Üchcnde bange spanning." Vergadering van Dinsdag 7 Juni, des ■wonds haLf 9 uur. GELOOFSBRIEVEN J. E. J. ARNTZ. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van ket nieuw gekozen lid, den heer J. 'E. Arntz, zij worden gesteld in handen Van een commissie bestaande uit de hee- j-en Van Loon, Slingenberg en Diepen horst. REGELING VAN WERKZAAM- HEDEN. De VOORZITTER deelt mede, dat de Centrale afdeeling besloot hedenavond in de afdeelingen te onderzoeken de wets ontwerpen betreffende de Indische leening en tot wijziging van de Hooger Onder wijswet. Vervolgens behandelde de Kamer de onteigening van terreinen onder Was senaar ten behoeve van 's-Gravenhage. Vergadering van Dinsdag 7 Juni. De heerSCHAPER, S. D. A. P., krijgt ver lof tot een interpellatie over den woning bouw. Deze interpellatie zal op een nader te bepalen dag worden behandeld. Spoorweg overeenkomsten. De motie-VAN DER WAERDEN, om de (oude aandeel-en niet te doen vertegenwoor digen in den raad van commissarissen der spoorwegmaatschappijen, wordt verworpen moj-48 legen 23 st.de motie7van der Waer- den pin in dien 'raad op fff nemen verte genwoordigers v. personeel, bande! en nij verheid en verkeer, wordt verworpen met 39 tegen 33 stemmen. liet ontwerp betref fende de spoorweg-overeenkomsten wordt aangenomen z. h. st. Het ontwerp-KETELAAR inzake vergoe- Bing overeenkomende met pensioenstor- Hng aan gepensionneerden en op wacht geld gestelden, wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. 'Tot ontwerp tot verdubbeling der belas- jli. op gouden en zilveren werken, wordt h. st. aangenomen. De heer TEENSTRA, V. D., vraagt ver lof lot een interpellatie over de. onkos- 'lenberekening der -- Zuiderzeewerken. Op dit verzoek zal morgen worden be slist. Z. h. st. wordit goedgekeurd het proto- kol betreffende het statuut van 't Perma nente Hof van Internationale Justitie. Aan de orde is de suppleitoire Marinebegrooting 1919 (4 'A millioen). De heer HUGENHOLTZ, S.D.A.P., klaagt over aantasting van hot budgetrecht der Kamer door uitgaven die reeds gedaan zijn. De heer A. P. STAALMAN, C.D., wijst -op geldverspilling bij de marine. Hij zal wegens het -gebrek aan beleid ten aanzien van het ongeval mot de Hydra tegenstem men. De lieer OUD, V.D., zal tegenstemmen wegens de aantasting van liet budget recht. De -heer VAN DER VOORT VAN ZIJP, A.R., dient voor de commissie van rap porteurs oen motie in vragende om on derzoek naar de mogoüjkhcad van bezui niging ten aanzien vain de samensmelting der vliegdienslen van leger en vloot; van de opheffing aspirantenschool te Dord recht en de opleiding tot gymnasliek- leeraar voor leger en vlooi. De liec-r VAN DER BILT C. II. steunt deze motie. De MINISTER heeft legen de moiie geen bezwaar. Daarop wordt zij zon de- hoofdelijke stemming aangenomen. De heer DE KANTER V. B. dient een motie in, waarin gevraagd wordt voor een voldoend aantal moderne loodsivaar- 'tuigen op de Wielingen. Spr. wijst er op dat wij thans niet met België kunnen concurrceren. D MINISTER wil afwachten wat het pas gestationr.eerde nieuwe vaartuig zal uitwerken. De heer TROELSTRA S.D.A.P. Is het met den Minister eens. Hij wil de beslis sing over de motie uitstellen. Ook met het oog op de mogelijkheid van hervat ting der onderhandelingen met België. Do Voorzitter stelt dat voor, waarna hiertoe zonder hoofdelijke stemming be sloten wordt. liet ontwerp wordt aange nomen met 44 tegen 22 stemmen. Verschiltende wetsontwerpen. Zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen de bepalingen omtrent han delsnaam, aanvulling van de algemeene regels omtrent waterstaatsbestuur, pen sioenregeling voor weduwen van vóór 1 Januari 1908 ontslagen bijzondere onder wijzers. De moUe-Gerhard betreffende perasi- onneering van weduwen van leeraren' van gymnasia en middelbare scholen wordt door minister De Vries ontraden. D:e stemming hierover wordt uitgesteld tot Donderdag. HET WETSONTWERP OP DE WAARDEVERMEERDERING. Ruim 250 eigenaren van veengronden gelegen in Groningen, Drente en Over- ijsel, hebben zich naar aanleiding van het ontwerp van wet tot heffing eener belasting wegens waardevermeerdering van onroerende zaken ten behoeve van de gemeenten, met een adres gewend tot den minister van Financiën. Zij be- toogen daarin dat dit wetsontwerp, in dien het tot wet wordt verheven, op de exploitatio van veengronden een zeer noodlottigen invloed zal hebben, daarin bestaande, dat het veenderij-bedrijf, het welk reeds gebukt gaat onder de tegen woordige ernstige crisis met eem nieu we onbillijke belasting zal worden be zwaard, die het onmogelijk kan opbren gen; dat inkrimping van dit bedrijf en, in vele ongunstig gelegen veenderijen, stopzetting, met daaraan verbonden wer keloosheid der arbeiders het gevolg de zer wet zal zijn; dat inplaats van het veenderij-bedrijf te bevorderen, deze wet juist het kapitaal vernietigt, de werk loosheid vermeerdert, on belet dat ia de veenderijen do turf wordt afgegraven en de dalgronden in cultuur worden gebracht Verzocht wordt het ontwerp in te trek ken, of hot niet toepasselijk te verkla ren op veengronden. De Vervenersbond Emm en heeft ver klaard dit request geheel te kunnen on derschrijven. De tentoonstelling voor woninginrich ting. De tentoonstelling voor Woning inrichting werd Vrijdagavond door den 10.000sten bezoeker bezocht.. De tentoon stellingscommissie vond hierin aanleiding hem een tiental loten aan te bieden. Eerste lustrum der E.K. Jongewerkge- versvereeniging. Te Nijmegen is mot veel opgewektheid het eerste lustrum de zer vereeniging gevierd. Vermindering van gemeentelijke lasten. De „Delftsche Courant" stelt drie prijzen beschikbaar, onderscheidenlijk van 500, 300 en 200 gulden, voor behoorlijk toegelichte voorstellen, die bij toepassing lei'iden tot duurzame en aanmerkelijke vermindering van de gemeentelijke las ten in Delft. De ontwerpen moeten vóór 1 Janu ari 1922 binnen zijn. Over de inzendingen zal een jury oor- deelen en beslissen. OPHEFFING PASVISA. Naar „De Grondwet" van bevoegde zij de verneemt, zijn de besprekingen tus- sehen Nederland en België, omtrent op heffing der pasvisa, dermate gevorderd dat binnen zeer korten tijd, waarschijn lijk binnen veertien dagen, de visa voor Nederlanders zullen worden opgeheven. DE BETOOGING OP 5 JUNI DER S. D. A P. Zondag j.l. heeft te Amsterdam, deze dagen te voren aangekondigde betooging plaats gehad. Uit liet heele larad waren deelnemers op gekomen maar Amsterdam en naar hel IJsdlubterrein getrokken, fwaar verschil len] de socialistische kopstukken het woord voerden. Daarna werd een optocht gefor meerd, Waaraan', naar schatting, eênfge lienduizeniden personen deelnamen. VOORTDURiENDE AFTAKELING. De „Vakbeweging", orgaan van het N. N. V., deilt mede, dat het lodJenlal der V, V., deelt mede, diait het ledental der is. In het tijdvak JanuariApril' 1921 liep het met 6724 achteruit. Het ledenlal be draagt thans 210.945. Bisschoppelijke gift. Naar de „Maasb." verneemt, heeft Z. D. H. Mgr. A. F. Die pen, bisschop van 's-Herlogenbosch500 beschikbaar gesteld voor de R.-K. Lamds- koionie, op le richten door de R.-K. ReclaS'Seering'SVcrcemgiing. Te Nijmegen is op zeer feestelijke wijze hei eerste lustrum der Kath. Jonge Werk- geversvereeniging gevierd. Des middags werd een propaganda-feestvergadering ge houden, bijgewoonl door Mr. Aatberse, minister van Arbeid en Z.D.II Mgr. Die pen, Bisschop van VHertogenbosch, Prof. J_ A. J. Barge, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, tyad als-feest redenaar op. Na diens rede werd het woord gevoerd door Minister Aalberse die er op wees, hoe de feestvierende vereeniging, alhoe wel betrekkelijk klein, naar sprekers mee ning van groote beteekenis is voor ons land. Er was een tijd, dat onze taal nog niet verarmd was met de woorden werk gever en werknemer, maar gesproken werd van patroon of baas en arbeider, hetgeen een mooie zedelijke^ veahoüding uitdrukte. In den loop der tijden is echter de mentaliteit van den patroon zoowel als van den arbeider veranderd en even. goed als daardoor de katholieke arbeider' ge vaar loopt over te hellen ftaar het socia lisme, loopt, en zelfs noguneer, de katho lieke werkgever gevaar over te hellen naar de idee van het eoonomisohe libera lisme. Nu is de groote beteekenis vam de Katholieke Jonge-Werkgeversvereeniging deze, clat bij hare leden, de jonge man nen die de hoop zijn voor de toekomst van ons vaderland, levendig is geworden het besef, dat evenmin als de katholieke ar beider mag afzakken naar het socialisme, de kath. werkgever zich mag laten leiden door het economische liberalisms, maar ook hij, evenals de arbeider, heeft te le ven naar zijn eigen Roomsch geloof. Het moeilijke probleem, waarvoor wij staan en waarvan de volledige oplossing ongetwijfeld nog niet is gevonden, is, zoo sprak de Mmdstar, de voMedige praktijk- wording van het Christendom in de twin tigste eeuw. M«t genoegen gewaagt spre ker dat deze vereeniging in de afgeloopen vijf jaren verschillende onderwerpen heeft behandeld, waardoor zij onzen eigen tijd leerden kennen, door in verleden te zien en na te vorschen hoe uit bepaalde ge dachten en feiten de concrete maatschap pelijke vormen zich hebben ontwikkeld. Wanneer w^j onzen blik hebben iéeren scherpen om ook te zien het getbeuren van onzen tijd. dan gasta, wij ztaffioe thans, in da 20ste eeuw, waarin over- heersohemd is het groot-bedrijf en die groot-handel, het Christendom weder tot volle levenspraktijk kaa komen, odk in het sociale en economische leven. Hierin nu ziet spreker het buitengewoon groote belang van deze vereenigang, dat een deel van onze jonga kath. werkgevers duide lijk is geworden, dat zij als toekomstige werkgevers hebben te werken om te ko men tot zoodanige maatsehappcKjke vor men en economische verhoudingen, dat zij met een gerust geweten voor God kunnen komen en zeggen: wij hebben geleefd, ook in het economische en sociale, zooals wij als volgers van Christus behoorden te le ven. Wanr spreker dit buitengewoon geluk kige verschijnsel moch'l constateeren en het groote belang van deze yerecnigimg aldus ziet, stelde hij er groo tienlijks prijs op in het openhaar te getuigen vam zijn groote sympathie voor de Katholieke Jonge-Werkgevers vereeniging en voor den tot heden door haar verrichten arbeid. De min, besloot met het uiten van den hartgpomdi'gen wensch, dat het deze ver eeniging gegeven moge zijn uit te Moeien in ledental, maar hoven al'les in diepte van eerlijke, Christelijke, katholieke over tuiging. Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch sprak na deze luid toegejuichte rode het slotwoord. Ontplooit en ontwikkelt u, aldus Mgr., van de jeugd af in katho lieke organisaties, moge van deze verga dering uitgaan, een grootere bloei van het Kath. Vcreenigingsleven. Na de rede gaf de Bisschop den zegen. DE ROOMSCHE LANDDAG TE ROTTERDAM. Door de „Maasbode" is bij gedegenheid van den in de Maasstad gehouden R. K. Landdag een extra-nummer uitgegeven, waarin tal van portretten van op politiek en sociaal gebied vooraanstaande katho- leverde bijschriften voorkomen. Een belangrijk besluit. Te 's-IIage is het voorstel van B. en W. om de brand weer naar de politie over te brengen, aangenomen met 25 tegen 15 stemmen. Maandag hield hot Diocesaan Kruis- verbond in het bisdom Haarlem zijn jaar vergadering te Haarlem. Nadat des mor gens 10 uur door den Gees. Adv. van de afdeeling Haarlem, den WelEerw. Heer A. W. J. Lnhn, in de St. Jozephskerk een H. Mis toti! intentie van het Dioce saan Kruisverbond gelezen was, kwamen de afgevaardigden om 11 uur in het „St. Jozefsgezellen" gebouw bijeen. De voorzitter, de heer W. J. van Dam, opende de vergadering met gebed, waarna de voorzitter van de afdeeling Haarlem, de heer H. B. van der Sande, allen wel kom heette in de Bisschopsstad en den wensch uitsprak, dat de discussies zouden bijdragen tot den bloei van het Kruis verbond in het diocees Haarlem. In zijn inleidingswoord sprak de voor zitter er zijn vreugde over uit, dat er nieuw leven in het Kruisverbond te be speuren valt, dat er teekens van vooruit gang zijn, waarna hij wees op do nood zakelijkheid van drankbestrijding. Vooral moet men nieuwe leden zien te verwer ven en de jeugd in anti-alcoholisehen zin opvoeden. Spr. sprak ten slotte den wensch uit, dat onder Gods zegen de ver gadering de boste wensohen zou dragen. De notulen van de algemeene verga dering van 7 Juni 1920 werden vast- Dan kwam de Geest. Adv. de WelEerw. Heer L'. J. Sckalke, ter vergadering. Het jaarverslag van den secretaris, den heer G. P. Bon, ademde een geest van tevredenheid. Br zijn tal van lichtplekken. Er heersckt een geest van vooruitgang, ook al liep het ledental van 3129 tot 3020 terug. Van deze zijn 1528 leden ge heelonthouders. Mea heoft echter die le den niet meegerekend, die wel tot de for matie behooren, maar nooit teekenen van leven geven. Had men dit wel gedaan, er ware .vooruitgang in ledental aan te geven. Het aantal afdeelingen ging met 4 voor uit. De gegeven cursussen in enkele plaat sen werden goed bezocht. De uitgeschre ven prijsvraag had geen schitterend suc ces. De toestand der afdeelingen is tame lijk goed, de actie der leden heter dan het vorige jaar. Het aantal propa- gandaclubs steeg van 16 tot 27, de red dingsbrigades van 10 tot 12. Door den penningmeester, den heer J. G. Potharst werd rekening en verant woording uitgebracht. De inkomsten be droegen f 3399.54, de uitgaven f 2198.00%', een batig saldo dus van f 1201.53%. Da afd. Amsterdam, Gerardus Majella werd aangewezen, om d9 commissie aan te wijzen, die de rekening en verantwoor ding van den penningmeester, over 1 Juni 192131 Mei 1922 na zal zien. Da begrooting 1 Juni 192131 Mei 1922 was in ontvangsten cn uitgaven vast gesteld op f S125. Hierbij werd tevens het voorstel van het hoofdbestuur behan deld, in beginsel te besluiten tot de inrichting van een bureau met bezoldig den secretaris. Enkele afd- vroegen inlichtingen om trent het in te stellen secretariaat, welke door den penningmeester en den secretaris gegeven werden. Enkele afd. wilden een secretaris aangesteld zien, die zieh geheel aan zijn taak zou kunnen geven, iu tegen stelling met het hoofdbestuur, dat voor stelde, iemand aan te stellen, die eenigen vrijen tijd in de week ter beschikking had, om hat voorgestelde doel te ver- De vrijgestelde van Utrecht, die. aan wezig was, zette uiteen, hoe men ook in bat Aartsbisdom in het begin dezelfde idee had gekoesterd. Da kosten, eon jaarlijks terugkeerende uitgave van f 6500, hadden echter afge schrikt, waarom, men. in het Aartsbisdom ook eenzelfde regeling getroffeen had, als nu in het bisdom Haarlem werd voorge steld. Dan werd het voorstel van het be stuur aangenomen. De afd. Leiden stetlde voor, aan de propagandaolnbs, onderafdeeling van het Kruisverbond, subsidie te verleenen. Dit voorstel werd ingetrokken, na een uit eenzetting van 'den voorzitter. De afd. „Si. Antonius", Den Haag, stelde voor, dat het hoofdbestuur toeslag wm verleenen op de abonnementen van ,.Bo Kruisbanier". Het bestuur zette uit een, dat het, in verhand met de financi eel® zijde, onmogelijk was, een derge- ken toeslag te verleenen, waarna Den Haag het voorstel introk. Dan werd gepauzeerd. Na <le pauza werd het tijdstip der con- tribntie-inming op Juli bepaald. De voordracht voor de benoeming van een voorzitter door Z.D.H. den Bisschop werd als volgt vastgesteld: 1. W. J. van Dam; 2. G. J Bulten. De rekening en verantwoording over 1920 waren door de commissie in orde bevonden en werden door de commissie goedgekeurd. Bij de gelegenheid tot vragen stellen vroeg de afdeeling Haarlem inlichtingen omtrent de subsidieering der Reddingsbri gades. Geantwoord werd, dat subsidieering te verkrijgen is bij d'e Dr. Ariënsvereeni- Een der afd. Rotterdam vroeg, weTk standpunt de Roomsche drankbe strijders moesten innemen tegenover Plaatselijke Keuze. De Geest Adviseur antwoordde, dat men zich hierin moest houden aan de ge dragslijn, welke het Episcopaat voorge schreven had- Het raadt aan, te ijveren voor beperking der vergunningen. De afd. Alkemade vroeg, hoe het stond mot de stichting van het sanatorium. Geantwoord werd, dat de ingestelde commissie eerst daags met haar voorloopige werkzaamhe den gereed is. Het voorstel van het Hoofdbestuur, om ook dit jaar in een of meer plaatsen van het bisdom een cursus voor bestuursleden te doen geven, werd aangenomen, evenals het voorstel, weder een prijsvraag uit te schrijven. Het voorstel, om de provin ciate Propaganda-commissie tot één com missie te vereenigen, werd goedgekeurd, alsook een voorstel tot opneming van een nieuw artikel in het Hushoudelijk Regle ment, waardoor de afdeelingen in één Dekenaat tot een Dekenade Federatie kun nen vereenigd worden. Het Hoofdbestuur had een wijziging voorgesteld van de op de algemeene ver gadering van 1916 voorgestelde conclu sies, inzake de opvoeding der schoolvrije jeugd in anti-alcoholisehen zin. Daardoor werden de conclusies als volgt: a. De opvoeding der schoolvrije jeugd in anti-alcoholisehen zin is noodzakelijk. b. Aangezien het Patronaat het opvoe- dings-instituu't is voor de schoolvrije icugd, mag van het Patronaat worden ver- Trekking van tOOO nummers ten N Verstaan ven Notaris A. Q. MUL1E/ Prfls van 1000 4c0 300 100 1063 17034 1976 15256 3344 11713 2£6 9638 16284 6569 17062 4066 16773 3854 15343 2627 12843 56457 8487 17566 4984 19105 7149 20882 6954 14441 18140 9462 13659 9965 12946 9146 10031 7191 15712 19411 7930 16092 refjzvx. van 90.-» (ögca fje-ïdl 85 2854 5652 8205 85 14182 16412 250 2933 5892 41 11825 84 75 3026 5911 8331 41 14258 347 3118 61 8593 11950 64 451 3303 6052 8688 83 14305 99 34 6124 9225 12123 54 i 511 94 6262 46 55 86 639 3440 92 74 12228 14498 723 3758 6300 9446 12340 14612 872 3824 62 97 51 23 ,1076 3950 66 9685 52 14700 1172 52 6448 9718 95 21 .1218 76 6638 9992 12448 46 1369 98 6906 10035 12545 56 78 4024 22 76 12823 66 1781 39 94 10225 69 14855 1S79 4181 7C01 10541 12743 15055 1902 4212 99 57 71 15160 25 70 7110 59 12944 15452 70 4387 32 10743 13037 74 2111 4777 64 10803 13166 76 22 4394 7219 10955 13220 15543 4920 7418 67 82 54 55 5009 7505 110G5 13343 15737 58 48 63 34 13449 68 '2229 5240 7663 112GO 65 15S43 '2413 80 7741 11392. 13524 16073 18 5327 78S 11449 137C2 16109 64 52 8042 11573 13818 58 2608 86 46 83 23 87 J 82 5512 64 11659 13989 83 2733 75 8186 11723 94 15271 13 16609 52 16801 45 16955 99 17130 35 17347 17432 17546 17674 17727 17827 29 75 17900 65 75 18051 64 18235 52 13315 50 18405 18625 40 18955 19041 1929,. 19355 19479 98 19542 65 84 19682 19797 19863 19984 20142 95 20351 20593 20734 46 20967 191 3764 7122 239 3873 7180 298 3977 7.182 344 4018 7183 665 4048 7227 669 4092 7278 707 4119 7306 7S3 4227 7609 1049 4266 7533 1212 4769 7620 later aflosbaar. '47 57 97 81 11000 98 119 74 5528 92 35 13586 26 83 43 8316 11121 95 50 2845 73 8455 23 13621 69 83 5632 74 40 25 2C4 2910 53 75 47 13728 33 25 73 83 11220 33 76 51 74 8599 28 62 84 75 5717 8602 55 75 369 76 47 11 11303 13803 414 98 50 8775 65 12 28 3002 5813 83 72 25 46 7 29 99 SS 43 43 13 60 8S35 97 52 57 ï8 78 46 11444 60 559 36 89 CO 57 70 73 3128 95 99 11523 73 634 54 5039 6901 63 78 Ï10 cG 79 8 90 13935 25 3264 £019 61 U613 14028 28 75 28 66 33 32 M 87 55 OT ei 14192 74 92 6116 9093 62 14201 95 93 53 9105 S3 51 803 3302 6210 92S0 BS 67 49 7 13 79 11716 14324 83 36 44 82 46 30 61 42 49 6300 11809 37 S9 45 83 21 14 41 936 49 63)1 59 41 14400 1078 88 25 63 70 14534 1109 69 37 87 gi 49 33 3117 53 9401 {17 42 80 3517 63 13 IIS03 79 1228 32 93 23 53 14604 53 55 6402 96 74 18 54 62 10 98 78 63 1316 67 12 9515 83 14713 44 79 21 51 12047 37 1425 3628 £9 57 s2 '-3 52 3701 82 62 121c3 54 62 66 6512 75 49 83 74 74 16 80 12243 69 1504 99 29 9611 s« 99 20 3SS1 40 31 79 14838 25 3915 63 53 123n5 76 55 22 68 91 g 14918 86 41 £607 9702 m 67 1615 73 29 64 <5 70 76 4077 <6 9823 g 97 1740 92 75 51 12414 15023 76 4122 6716 57 35 83 53 43 62 m 51 1853 83 53 67 34 53 81 4323 6822 87 12S35 68 1915 50 55 89 50 15209 30 59 99 9940 12607 I3 46 4404 6921 SI gT 15310 52 81 39 100S9 77 13 56 4500 7Ó34 10101 e4 28 2011 8 7138 11 12745 04 21 22 7232 25 15440 26 52 42 £6 po 45 53 68 72 si 63 73 68 7340 77 88 15303 99 79 60 10227 en 15600 2121 81 66 45 S> 57 71 84 7475 68 l2g»3 53 84 93 7503 75 Ia 91 98 4625 7608 1032* *2 37 2214 37 37 47 59 15701 94 2390 4746 39 91 75 64 1S222 2403 83 14 10:20 1292O 15851 97 21 86 95 28 32 57 1S3J5 36 95 7712 50 m 66 22 55 4S0S 14 75 7g 91 70 62 37 80 10517 13005 66 18402 2503 82 83 27 15902 35 23 4966 7840 10607 92 51 59 27 5013 95 8 95 66 65 55 28 7906 45 13115 SO 91 63 80 12 80 34 16070 183)2 77 5118 68 92 36 16122 52 81 25 8023 10703 13201 42 55 2600 64 27 77 49 54 86 13 5232 99 95 4S 63 18603 51 75 8137 10833 13320 99 15 75 88 65 44 13401 16242 27 2700 5325 97 66 21 54 46 30 23 98 10900 30 67 51 42 47 8213 1 51 81 71 49 5478 15 46 66 83 1874S Vorige lijst stond 437 nvt f 90.— m.z, 435 met 1 90. 3592 m. f 90.- ontbreekt: 12368 met f90„ ni.r. 12S63 m. f 50--: 12869 met f 90.— vervalt: 11900 met f 90.ontbreekt: 14947 ontbreekt) 189 m.r. 1089; 6174 m.x. 6473: 10CS2; 10162:15G47in.z. 15677; 17271 ontbreekt;3971m.z. m. f9C„ 3955 met 90.— m.z. 3955. imt; sTïïTsröTffil), .Vijfde Klasse. Veertiende Trekking van 7 Juni, jf f 10.000, No. 18794. 5000, No. 3415. j. 1000, No. 5679, 13855. 19056.1 4U0, No. 19377. 200, No. 5344, 5978;' GDoA, '115- 12122, 12547, 15532. 205K -22198. 100,''No. 1398, 3266, 4273, 513 7613, 10275, 11645, IliJ 16277, 16434 18321, 2083 ,22955.- AUtLSZEN VAN ƒ70. 15 3672 6834 9205 12099 15159 17810 19?i 174 3736 7120 9291 12101 15181 17c lliSI 9415 12189 15182 18164 2U0| 9451 12234 15216 18194 200t 9464 12433 15236 18210 202 9802 12-170 15462 18298 20ii 9761 12676 15575 18302 205 9765 12714 15649 18313 2U5i 9793 12822 108S5 18456 2051 9S63 13232 17090 18459 2051 9917 13427 16149 18544 208j 9919 13449 18391 f8774 2135 1366 4822 7769 10305 13496 16426 18782 21-t 1379 4928 7791 10382 13926 10555 18811 2151 1487 4964 7790 10405 13970 16740 18869 216: 1506 5147 7602 10568 14049 16768 19138 21S 1847 5153 8040 10715 14163 16776 19188 21'1! 1947 5177 81-51 10750 14259 16317 19249 219 2030 5322 8102 10324 14342 16911 19329 221: 2248 5399 8293 10963 14439 36952 19376 2211 2263 5579 8401 10977 14484 17030 194C0 222 2316 5741 S-119 11087 14516 17246 19440 22-ü 2560 5777 8442 11132 14683 17300 19522 °9<h 2647 5983 8482 31212 34778 37306 19635 2°4( 9917 5989 8488 31237 14870 17443 19667 22b 8243 6172 8552 112.53 34873 3 7447 10686 2<M 3294 6373 8676 312.54 34912 37466 19705 2*'«.! 8820 638.3 87-51 11365 34936 17618 39780 P"": 3512 6546 8870 33767 14917 1 7658 19786 227f 3559 6679 8904 11777 15029 17671 19823 2291 S669 6758 9094 12024 15054 17758 NIETEN. 9552 12S87 15313 17617 2021 9615 12069 1.5342 17667 202? 9836 13015 15357 17684 202-; 9667 13079 15384 17685 2Ü3£ 9758 13089 15338 17721 204f 9763 13127 15416 17757 205< 9870 13150 15443 17763 2054 9375 13151 15514 17765 2057 8987 18163 15519 17931 2057 189 3699 7297 10002 13180 15545 17943 2064 z26 3:05 7&31 1OO10 18236 15557 17977 2065 452 3749 7332 10021 132-17 1-5566 17991 203! 2/8 8790 7363 10076 13312 15567 18004 207C o™ of In 13324 15630 18041 2073 303 3870 7396 10085 13326 15716 18082 2073' 3„2 SS05 7405 10246 13353 15868 18098 2075 421 f°21 7460 10276 13370 15884 18110 207-S Ui 3927 7503 10340 133 "7 15899 18110 20771 tóe a'$%! ï530 10343 13417 15,31 18131 2orl oOö 4002 7562 10359 13423 15951 18207 20/5 545 4019 7595 1 0374 13530 15956 18251 ';07'j 584 4022 7601 10338 18532 15957 18294 20«3 587 4046 7603 10415 13555 15962 1S307 2093 692 4112 7634 10520 1S571 15971 18317 209-3 880 4146 7637 10540 13597 16001 18330 2lOOl g 1000 4167 7640 10552 13014 16031 18376 21011 31 19807 1062 4200 7660 10564 13636 10054 18385 2103 w 1113 4225 7C72 10377 13691 1G055 18434 21081 1171 4232 7772 10627 13728 16067 18440 21101 1227 4233 7804 10651 13765 16069 18469 21131 1229 4328 7828 10653 13819 16030 18480 2113 12-13 4-370 7902 10663 13820 10100 18-190 21141 1283 4398 8010 108S3 13SS0 18135 18526 2119! 1287 4404 8018 10700 13905 16141 18545 21221 1230 4426 8038 10727 13929 1(3193 18678 2125 1291 4403 8042 10829 13946 16254 18663 2127| az 20329 1328 4514 8044 10S34 13948 10265 18680 2127! 1360 4590 £094 10S87 13954 16278 1S6Ü2 21321 il447 4594 8171 10SS5 13989 16310 18700 2135! 1469 4686 8244 10911 13933 16334 18721 2136 1473 4695 8287 11094 1401:3 16340 18726 21481 1486 4714 8283 11135 14C29 16348 18734 2151' 1510 4751 8704 11140 14032 1635D 1-8738 2153! 1515 4833 8317 111CO 14105 1G375 18739 2154!. 1024 4901 8373 11102 14131 16-412 18766 21571 1626 4909 8897 11181 14145 16155 18856 21571 1630 4012 8413 11233 14157 10460 18883 21591 '1669 4990 8421 112S8 14172 '16480 18894 21MÏ| 20sot 1696 5036 84-54 11395 14100 16481 18023 21614 7 1737 5124 84S1 11494 14202 16189 18930 21* j 35 1744 5176 8533 11504 14222 10512 189-15 21621 3 3802 5196 8540 11529 14275 16590 189-17 21631 1S20 5215 8547 11534 142S7 16649 18960 21686 i '3896 5268 8581 11535 14289 166S3 18966 21731 11933 5329 S629 I1G33 14327 16713 19030 21.-13 S2 16362 66 16431 52 6y 165(4 25 32 16643 16764 16841 16618 53 17001 29 57 GO 17116 21 28 29 S3 17236 49 50 17318 97 1/423 23 38 47 58 61 70 76 79 8! 17514 21 48 55 BS 99 17619 17741 73 99 17816 22 67 17909 84 1EQ24 65 73 18105 17 18 19 21 23 34 48 £8 18808 16 30 40 42 48 18902 27 28 31 S3 19042 61 75 94 93 99 19103 88 86 19216 24 41 55 b» 19202 68 72 80 19152 64 19540 90 19600 20 93 19717 25 49 50 53 73 74 19Ö16 62 200IQ 23 20117 60 64 77 20224 65 20454 79 95 205Q1 42 20518 35 74 20739 41 85 6 ms 6977 »7 3410 6932 53 3176 7014 99 3507 7107 125 3544 7127 128 3598 7155 153 3665 7175 162 3675 7217 163 3606 7255 12113 5398 8689 1170S 14415 16788 19210 22013 2133 5520 8670 11834 14430 16810 19233 22024 2173 3d26 8714 11356 14498 16871 19266 2202$ I2210 5629 8737 11360 34518 16808 19290 2203$ 2519 2569 2504 2o I 26/1 1 Pfiu ■2752 S?23 £823 11977 14705 17027 19433 52195 5SW 5-849 12091 14714 17098 19474 22241 «nee <•-"! i-V'-oi 1-1734 3 7111 19492 22251! I 1:10 7»94ur Ï-VXIJ eeg: 8579 0100 «e* ttsiT "Ti I••-•./. 12732 025-5 9CS5 J'AW i*77ü 1.1-64 19SKS '5817 6339 «C26 1.2437 14817 1 7207 16607 52522 2921 6352 9032 12456 14S21 17218 1GS37 225S4 2928 0396 9036 12633 14841 17386 19709 22603 2929 6400 9300 13-VBt 14862 17340 19718 22639 3007 651(5 6144 32654 14908 17350 19720 22667 3026 6626 9148 UMS9 14910 17367 19736 22757 3029 6527 9221 12681 14927 17374 19742 22767 ',3093 6538 9227 12717 laingd, dat het zich ook belast met het onder a bedoelde. c. Waar evenwel het Patronaat zich van dieaak niet kwijt ten aanzien van de schoolvrije jeugd in haar geheelen om- vang of anderszins die taak niet volledig '3093 6538 9227 12717 14986 17422 19829 22780 uitvoert, is de oprichting van Joojgen^on- gc84 8265 12750 liOTG 17492 19890 22848 den door de Kruisverbonden -het aange- Q73g g2r„ 19756 1.^)33 17517 19946 22833 wezen middel, om het onder a genoemde 304(5 ;;;55 9394 £5:762 15090 17556 19992 22013 te bereiken. D260 6S19 9403 12793 1511175G0 20029 22952 ^e Jongenshonden dienen zich ech- U 8831 1|® J5213 17583 gOg 2206J ter te onthouden van datgene, wat speci- So9ö 6922 9466 12835 15231 17027 20144 2297cj aal bclioort lot liet paironaalswerk en ^318 G9G4 9515 12857 15310 17639 2G20G Bl Tn rVn. -ernrirro lii'fif. moet no. 25306 VPT, niet in verband staat met de anti-alcolio- J' .In do vorige lijst moet no. 22306 vervallen^ lische opvoedingen. De afd. Zaandam had voorgesteld, dat de leden van den Jongensbond ook geheelonthouder moesten zijn. Na eenige discussies werden de voor gestelde wijzigingen en het voorstel Zaan dam aangenomen. Punten 26 en 27 behoefden niet in be handeling genomen te worden, daar de daaronder vervat zijnde voorstellen door de voorstellers ingetrokken werden. Aangenomen werd het voorstel, om drankbestrijdersclubs van R.K. studenten en daarmede gelijk te stellen organisaties als zelfstandige afdeelingen van het Dioc. Kruisverbond, in direct verband met het Hoofdbestuur, te erkennen. Eveneens w-erd aangenomen een voor- sïel-Leiden, dat het Hoofdbestuur aan- dringe bij „Sobriëtas", om meer brochures te laten verschijnen. Met een dankwoord van den voorzilter en den Christelijken groet werd dan de vergadering gesloten. VERGIFTIG MATERIAAL VOOR MUIZENVERDELGING IN DE HUIS HOUDING. Dr. Van Hamel Roos waarschuwt an dermaal tegen net gebruik van vergiftig*, artikelen ter verdelging van muizen ach-, lex de behangsels, of voor menging met het plaksel aangeboden worden. Hij onderzocht een geel poeder, welks doodende werking op de aanwezigheid van zwavel-arsenicum (z.g. operment) berustte, en dat zeer zeker in staat is muizen te dood-en, doch door verstuiving ook zoodanig ie werken, dat men inder daad kan spreken van een vergaan met man en muis." Indien de overheid Gen verkoop van dergelijke producten der. „zuiveraars" niet kan tegengaan, blijft al leen een krachtige waarschuwing cloor de pers over, als verweermiddel legen dergelijke onverantwoordelijke praktijken waardoor zonder eenige twijfel de ge zondheid niet alleen ernstig benadeeld wordt, doch zooals de ervaring bewe zen hoeft, gevallen met doodelijken af- loop luimien voorkomen. EEN CHEQUE VAN ƒ13.000 VERLOREN. Toen Zaterdag een loopjongen van het bijkantoor Almelo der Nationale Bank- vcrecniging over een brug aldaar iiclsle, viel zijn tasch met inhoud een ciièqua van 1AOOO in het snel stroom ende ri viertje Do Aa. Ondanks voortdurend,dreg gen is een en ander nog niet gevonden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 2