Luchtverkeer. Gemengd Nieuws. Korte Berichten NX;DE TIJDGEEST' j SccialislzscTie propaganda ïn tiet Zuiden. Het N.V.V. heeft zich gewend tot de aangesloten vakbonden voor inschrijving cp een obligatieleening groot f 50.000, welk bedrag is bestemd voor het stichten van volksgebouwen in het Zuiden van het land. Intrekking regeling steun veenarbei der.'.. Op do vragen van het Tweede Kamerlid don heer Sannes betreffende intrekking van de steunregeling voor de veenarbeiders heeft do minister van Bin- nenlandsche Zaken o.m. geantwoord, dat het verleenon van steun aan „uitgetrok ken" werklieden in de eerste plaats ligt ©p den weg van de betrokken gemeente besturen. De minister achtte zich daarom, toen de besturen van Emmen en Odoorn fip gronden, die hun afdoende voorkwa men, intrekking van de steunregeling gewenscht oordeelden, niet gerechtigd, de steunregeling te handhavon. Overeenkomstig nader bericht van den burgemeester van Emmen werd de steun- verleening voor Emmen voorloopig we der ingevoerd. Overleg met de betrokken organisaties der veenarbeiders is, vóór tot opheffing der steunregeling werd besloten, niet ge pleegd. NED. R.K. VEE. LEERAREN EN 'LEERAREN IN DE GYMNASTIEK. Zondag hield bovengenoemde B. E. .Yereeniging van leiders in de lichame lijke opvoeding een algemeene ledenver gadering te Nijmegen. De heer De Pietar leidde de bijeen komst. De leden besloten stelling te nemen tegen de verplichte lichamelijke oefenin gen, zooals de minister van Onderwijs in het wetsontwerp die voor lichamelijke opvoeding bedoelt. Verder verklaarde de vergadering zich legen het z.g. Zweedsche stelsel in de gymnastiek en gaf zij te kennen te staan nan do zijde van hen, die voorstaan hot stelsel zooals dat in. het Zuiden wordt ïocgepa.t. Do vergadering was de meening toe gedaan, dat de huidige sportbeweging vooral de voetbalbeweging in verkeer de banen wordt geleid en meer gerichit moet worden in den geest der lichame lijke opvoeding. Belasting gouden en zilveren werken. fIn de Dinsdag gehouden zitting der [Tweede Ivamer is z. h. s. aangenomen hel wetsontwerp tot verhooging van de belasting van gouden en zilveren werken en wijziging der wet van 18 September 1892, laatstelijk gewijzigd bij die van 1 Uuli 1909. De ex-kroonprins. 1De secrelaris-ge- jieraal in algemeonen dienst nir. J. B. Kan is Dinsdag naar Wieringen vertrokken tot liet houden van besprekingen met den gewezen Duitschen kroonprins. EEN NIEUWE MIDDELBAAR ONDER- 4 WIJSWET j Naar de „N. Crt." verneemt is bij liet geparlement van Onderwijs een nienw jmtwerp Middelbaar Onderwijswet gereed (gekomen, verband houdend niet de al geheel© reorganisatie van het onderwijs. De internuntiatuur te 's-Gravenhage. „De Tijd" verneemt, dat als secretaris iran de Internuntiatuur te 's-Gravenbage, benoemd zal worden de heer Caiderai, lot dusverre secretaris van de Apostolische Delegatie in Engelsch-Indië met residen- Mc fc iRinsn.orp. Sabotage eer.er wetDe Huuraan- Sggingswet, welke op 1 April 1921 in jferking is getreden, vindt te 's-Graven hage nog steeds geen toepassing. Op de aanvragen van belanghebbenden wordt door de Huurcommissies aldaar geant woord, dat de in de Huuraanzeggingswet bedoelde lijst van leegstaande woningen, welke door Burgemeester en Wethouders aan de Huurcommissie moet worden over gelegd, niet is ingekomen, waardoor uit voering van de wat onmogelijk wordt. 1 De paspoorlen-misère. Het moei Vol gens het „Hbld." niat onwaarschijnlijk geacht worden, dat de opheffing der pas visa, welke op het oogenblik alleen voor België in overweging is, ook zal worden uitgebreid tot Engeland. Het Kamerlid De Buisonjé. In de 'Dinsdag gehouden vergadering van de Tweede Kamer heefl de voorzitter mede- dfeliilg gedaan, dat is ingekomen leen Schrijven van den heer W. H. de Buisonjé (v.b.), gedateerd 4 Juni, waarbij de heer de Buisonjé bedankt als lid van de Twee de Kamer, HET SOBRlëTASLEGER. Blijkens de telling, op het einde van December 1920 gehouden, hadden de Dio cesane Kruisverbonden, aangesloten bij de Federatie Sobriëtas, gezamenlijk 380 plaatselijke Kruisverbonden met 25.413 leden (5303 geheelonthouders, 17,760 af schaffers, 2290 Paulisten). De Diocesane Mariabonden hadden 'samen 357 plaatselijke Mariavereenigingen met 47 208 leden (8. 874 geheelonthoud- ysters, 40,219- afschnfslers) De jongensboiulen (aspirantenafdeelin- gen) in Kruisverbonden, in Jongenspatro- ualen) waren 192 in getal met 8066 leden (7051 geheelonthouders, 752 afschaffers.) i De Meisjesbonden (aspirantenafde$lin- 'gen in Mariavereenigingen, in Meisjespa- ■tronaten) waren 198 in getal met 12.871 leden (10.257 geheelonthouders, 1617 af- Schafsters.) Er bestonden 249 St. Annavereenigingen niet 26.077 gezinnen en 79.091 kinderen (allen geheelonthouders). Bij de Federatie was aangesloten 1 sce- lie, de Nationale Vereeniging van geheel- onlhouders onder Ned. Spoor- en Tram wegpersoneel en personeel van v. Gend en Loos „SI. Franeiscus" met 654 leden (ge heelonthouders). i lil 't geheel omvatte de Federatie: 737 afdeelingen met 72.621 volwassenen l( 12.177 geheelonthouders, 58.154 afschaf fers, 2290 Paulisten). 1 390 onderafdeelingen, met 20.937 jeugd leden (17.308 geheelonthouders, 3629. af- ySehafter.A. f 1 In fc 4 249 onderafdeelingen met 79.091 kinde ren (geheelonthouders) Het gansclie Sobriëtasleger lelde alzoo 172.649 personen. (ITsg.) DOODELIJKE VAL. 1 Miss Laura Cromwell een Amerikaan- sche jonge dame van 22 jaar, die op 16 Mei zich naam maakte door 199 maal achtereen met haar vliegmachine de loo ping uit te voeren, is Zondag bij een de monstratie, juist nadat zij weer een luchtbuiteling voltooid had, le Mineola, Long Island, van een boogie van 1000 voet met baar vliegtuig te pleiter geval len. Duizenden toeschouwers die waren samengestroomd om het looping-record door haar nog te zien verbeteren, waren getuige van haar verschrikkelijken dood. Verkeer en Posterijen. Maatregelen goederenvervoer. De toe gestane verlenging van den leveringstijd voor goederen in buitenlandsch verkeer zijnde 2 dagen voör ijlgoederen en 4 dagen voor stukgoederen is ingetrokken zoodat thans weer do normale levering-s- tijden geldon. TWEEDE KAMER, Vergadering van Woensdag 8 Juni. De beer TEENSTRA V.D. krijgt verlof op een nader le bepalen dag 1e ialcrpel- leeren over die kostentoerekening der Zui derzeewerk en. Aam de orde is de nieuwe regeling van de Dienstplicht. De beer DRiION V. B. kan zidh -ziclh vcreeniigein met die verkorting van den eer sten oefentijd, als maar intens wordt ge- oefierid. Ook de vooroefening juicihl hij toe. Het contingent moet vooral door scihenpe keuring! bet aantal voor den dienst in aammeiiking komende lofclingen, zoo dicht mogelijk nabij koimen. Vervan ging van beroepsofficieren door reserve- offioieren acht spr. goed. Hij dient een motie in, vragende het geld vooral te be steden aam de levende strijdkrachten en zooveel mogelijk le bezuinigen oip het vestingstelsel. De lieer VAN ZADELHOF S. D. A. P. ebbent het belang van de nationale omaf- BiankelijldhCidi. DocJh deze moet niet wor den gewaarborgd door nmlteloos militaris me, maar door de internationale arbei dersbeweging en ook doo-r den Volken bond. De regeerimg begrijpt evenwel de streaming des tijds nitet. De heer DECKERS,, R. K., is voor ontwapening, doch alleen als ze inter nationaal is. Intusschen is een stre ven naar de grootst mogelijke bezui niging niet uitgesloten. Daarom juicht spr. het ontwierp toe dat vereenvou diging brengt, vooral door vrijwillige vooroefening, die spr. zooveel moge lijk bevorderd wil zien. i De heer DE MURALT, V.B., kan zich met het ontwerp vereenigen. De voorgestelde regeling is de minst kwa de, welke spr. nog heeft gezien. De heer VAN VEEN, C.-H., ver klaart, dat de Christ.-Historischen een. leger van 64.000 man te klein ach ten. Zij willen het verschil tusschen kernleger en reservetroepen opheffen en alle dienstplichtigen 5 maanden oefenen. Wordt hieraan niet voldaan, dan zullen zij overwegen lioe ze hun stem zullen uitbrengen. De heer IC. TER LAAN, S.D.A.P., betoogt, dat liet militarisme in de Ka mer de overhand heeft gekregen. Hij komt op tegen de behandeling van een .ontwerp, zonder dat de kosten bekend zijn. EEN GOEDE VANGST. Da Botterdamscbe recherche heeft den electricien Den B. gearresteerd wegens de inbraak in den nacht van 30 opl 31 ÏÊeftrt gepleegd aan den 's-Gravenweg. Deze inbraak waarbij ongeveer f 10.000 gulden aan bankpapier werd gestolen, maalde destijds veel opzien. Beeds aan stonds bad de politie den B. verdacht; doch daar men geen bewijs bad, kon men hem niets maken. Hij heeft zich thans verraden door het maken van groote ver teringen. Hij heeft thans vollediig bekend. EEN HOOGVLIEGER. Een jongen ill Smallingerland (Friesl.) had een parachutesprong gezien. Van oude zakken maakte hij een valscherm, sprong van de dakgoot en kwam behouden neer. Toen sprong hij uit een boom, doch het scherm bleef haken, de jongen viel en be zeerde zich zoo ernstig, dat direct genees kundige hulp noodig was. DRENKELING EN REDDER; VERDRONKEN. Zondagmiddag was te Heerlen een 12- jarige jongen, G. H. Zoetbrood, bij een plas, die bij de bruinkoolonlginning Ber gerode ligt, aan liet spelen. Hij sloeg met een stok in het water en liet dezen in 't water vallen. Bij een poging om den slok le grijpen, viel hij in den plas. Een ar beider uit Heerlerheide sprong te water en trachtie den jongen te redden. Hoewel hij een goed zwemmer is, ondervond liij groote last van den jongen, die liem in zijn be wegingen belemmerde. Zoo zijn beide ver dronken. Toen de politie van Heerlerheide de verdronkenen opdregde, bad de jongen nog steeds den hals van den werkman om klemd. De laatste was 27 jaar en onge huwd. MOTORBOOT IN BRAND. Maandagmorgen omstreeks 8 uui' ge raakte in de Zaimlhaven tö Rotterdam aan de aanlegplaats van de „Vereeniging van eigenaars van directieboolen" toen een! der dekjongens, den benzinemotor. ontstak', het touwwerk van de motorboot „Diapath" in brand. Met 4 stralen werd het vuur gefolusohl. De molorboot brand de geheel uil. De dekjongens G. C„ oud- 13 jaar en dcl4-jarige J. C. VV„ die op een graanlichter aan de Maashaven woont, alsook de 30-jarige kapitein J. v. d. S., bekwamen vrij ernstige brandwonden aan hoofd en armen. Ze werden naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd. BUITENGEWONE REGENVAL'. Men schrijft aan het „N. v. d. ,D."s Het tweeide onweer in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. ging vergezeld van een zoo hevigen slagregen als slechts zelden voorkomt. De door hot Meteorolo gisch Instituut in den Hortus Botonicus te Amsterdam geplaatste zelf registreo- rende regenmeter teekende aan, dat in 20 minuten (4 u. 144 u. 34) een hoe veelheid van 27 m.M. regen viel. Een ge middelde regenval van 1 1/3 m.M. per minuut, en dat 20 minuten lang, is een groote uitzondering. Het is te begrijpen, dat op vele plaatsen de afvoerpijpen niet berekend zijn om zooveel water in zoo korten tijd te verwerken, vandaar de tal rijke overstroomingen. Overigens is deze regen (van Vrijdag op Zaterdag viel totaal 39 m.M.) den dit jaar veel te drogen tuingrond, zeer ten goede gekomen. HET ONDELUK OP DE KEMPERHEIDE. Omtrent het noodlottig ongeval, dat op de Kemperheide hij Arnhem gebeurd is hij de demonstratie met granaten, ver noemt do N.B.Ot. nog het volgende: Gedurende de theoretische les voor mi litairen van de dorde school van verlofs officieren (stormschool der 2e divisie) werd onder leiding van een sergeant een Duitsche werpgranaat gedemonstreerd. De constructie van deze granaten is zoodanig, dat zij zich, door het in werking brengen van een inwendig mechanisme, door mid del van een schroef aan de achterzijde van het projectiel door de lucht kunnen voort bewegen. Twee a driehonderd meter ver der komen de granaten dan tot ontplof fing. Dit is met de granaat in kwestie niet geschied, omdat de daartoe noodige buis met slagkwik niet was aangebracht. Er is echter tengevolge van een nood lottig toeval aan hot aftrektouw getrok ken, terwijl de pal, welke bet inwendige mechanisme in rust stelt, niet was af gezet. Toen is de granaat afgegaan. Het projectiel is gaan vliegen, aanvankelijk in in verticale richting en heeft toen ser- verticale richting en heeft getroffen. De granaat drong hem in den buik en ver brijzelde bet bekken. De toestand van den getroffene was terstond hopeloos./- HET VALT MEE. Het kantoor Almelo van de Nationale Bankvereeniging laat mededeelen, dat de door baar jongsten bediende verloren cheque die Vrijdagmorgen bij not fiet sen over de rivier de Aa in h jt water was gevallen niet 13.000 toedroeg, maar slechts 56.Ï0, waarvoor ïèmiddels een duplicaat is aangevraagd-.-.»^ DIEFSTALLEN MET ELLIN G TE LEIDEN. i Herhaaldelijk werden te Leiden in den laatsten tijd diefstallen met inbraak ge pleegd, o.a. in het clublocaal der studen- tenroeivereeniging „Njord", in een fa- brieksmagazijn, een pakhuis, een beurt schip, enz. Het is thans door ijverige na sporingen aan de recherche gelukt, de da ders en de helers te arresteeren, tezamen een negental personen, onder wie twee vrouwen. Bij deze dievenbende zijn er, die reeds meerdere malen met de justitie in aanraking kwamen en gevangenisstraf ondergingen. Allen bevinden zich invoor- ioopige hechtenis en de meesten hebben reeds bekend. Een groot gedeelte der gestolen goederen is in beslag genomen. BRAND IN EEN HOOIBERG. Dinsdagmiddag ongeveer halfhvaalf werd de brandweer opgescheld voor een brand in een boerderij aan den Amstel- dijlk tussctoen café „Halfweg Kalfje" en Zorgvliet, welke streek bij de laatste grensregeling Amsterdamsen gebied is ge worden. Het bleek, dat een hooiberg in brand stond, waar omlheen varkenshok ken stonden, benevens het woonhuis en een schuur met vee. De hooiberg brandde geheel op, terwijl ook de varkenshokken schade beliepen. Woonhuis en schuur bleven gespaard. DE VERTERINGEN VAN BEN GEÏNTERNEERD OFFICIER. Men meldt uit Londen aan de „Tel." d.d. 6 dezer: Voor het civiele gerechtshof alhier ving Maandag de behandeling aan van het ge ding, ingesteld door de heeren Egon Strauss en Leon Kohn, die in Den Haag een tailleurszaak drijven onder den fir manaam C. H. Kühne Zn. Zij vorderen van de weduwe van een rijken jongen Engelsehen officier, Platt geiheeten, en van de beheerders van diens nalatenschap de som van 6600 pond ster ling, zijnde het nog niet betaalde deel van een bedrag aan goederen geleverd door de Haagsche firma voor rekening van genoemden officier, toen deze deel uit maakte van de Engelsche marinelroepen, •die in het begin van den oorlog, de Ne- derlandsöhe grens overschreden en geïn terneerd werden. De eisdhers verklaren, dat zij den of ficier de goederen leverden voor zekere Madame Viclor en dat tot de in den loop van twee jaar geleverde goederen be hoorden: 25 stuks bont voor 7051 pond, 25 costuimes voor 3384 pond,-14 paar kousen voor 106 pond, 41 hoeden voor 448 pond en 35 stel onderkleeren voor 378 pond. PECH VAN EEN TYPOGRAAF, De „N. Crt." vertelt: Een typograaf had vrienden in Duitsdh- land. Hij was niet getrouwd en had een spaarduit gemaakt. De marken staan zoo laag die duit zou ruim toereikend zijn, om de achldaagsobe vaoantie te gebruiken voor een bezoek aan de Duitsche vrien den. Met de spaarduit op Zak kwam hij Zon dag in 't gedrang yoMt sh'tten, toen rde soci's gingen beloogen „tegen de reac tie. Een langvinger, die niet vraagt ot gedrang oranje, zwart, blauw, of rood is gekleurd, maakte gebruik van de gele genheid de welgevulde portefeuille te stelen. Weg langgekoesterde illusie van een va- cantiereisje de grenzen over, waarvoor zorgvuldig week bij week een deel van 't loon was weggelegd. En dan toppunt van pech moet je Maandags op de zetterij een adverten tie te zetten krijgen, die de Nederlanders uilnoodigt naar Zwitserland ie komen en de spot van enkele overgevoelige kame raden komt je dat nog eens onder de neus wrijven. EEN VEELBELOVEND JONG- MENSCH. Het 25-jarj'g jongmensclh, (lat zich 1e Amsterdam heeft aangemeld hij de polilie op grond, dat hij 1800 zou hebben ont vreemd te Deventer, heeft inderdaad deze som gestolen uit een geldkist van de Metaalwaren-fabriek Isala. Het blijkt, dat de dader, P. J. A., bovendien zich heeft schuldig gemaakt aan verduistering van 3400 ten na-deele dier firma en aan valscMieid in geschrifte. UITROEIING VAN MUSSCIIEN. Het bestuur van de Vereeniging van landbouwers te Lonneker (O.) maakte bekend, dat het, ten einde de musschen- plaag tegen le gaan, voor elk musschenei 4 cent betaalt. Dit leidde tot een razzia, die geen enkel nest, van welken vogel ook, spaarde. Men zoekt de musscheneieren vooral ook in nestkasljes door onze nuttige mce- zen en door spreeuwen bewoond'. De tui nen zijn niet meer veilig. De afdeeling Enschede en Omstreken der Vereeniging lot Bescherming van Die ren vestigt thans op dit laatste de aan dacht en hoopt dat aan die wanverhou ding spoedig een einde zal worden ge maakt. ONDERNEMENDE JONGELUI. Drie jongens, woonachtig in Utrecht, twee van vijftien en één van 19 jaar wa ren op het idee gekomen ons land uit te trekken om werk te zoeken in den vreem de, liefst in Afrika, waar zij evenlueel een farm zouden willen gaan houden. De reis zou over Spanje gaan, als de Pyreneeën vruchtbaar werk zouden opleveren, dan was het ondernemend drietal van plan om daar een tijd te arbeiden. Weken duurden de voorbereidselen voor dezen fameuzen tocht; Een van de jon gens plunderde zijn heele spaarbankboek je en bracht zoodoende een flinke reis- som hij elkaar. Een volledige uitrusting werd aangeschaft, zelfs boksbeugels wer den niet vergeten. Zondagavond zou de reis een aanvang nemen. In alle stille zou het drietal ver trekken de wereld in. Maar de politie werd spelbreker. Zij kwam achter de plan nen van de jongelui en hield de drie rei zigers aan, juist toen zij vertrekken wil den. En inplaafs van naar Afrika wandelde het drietal naar het politiebureau, gepakt en beladen, met klapperpislools en boks beugels en met een zeer teleurgesteld gezicht. De respectievelijke papa's van de jonge lui hebben hun zoons afgehaald en naar het veilige home teruggebracht, vertelt bet „U. ^."/waaraan we het geval onlleenen'. Verdronken. De 4-jarigo II. H., wonende aan de Meenwenhof te 's Gra- venhage, is door onbekende oorzaak te water geraakt in het Ververschingska- naal te ScJieveningen. De vader van het kiind en de heer J. R., begaven zich da delijk' te water, doch konden de kleine slechts levenloos op het droge brengen. Overreden en gedood. Zaterdagmor gen werd naar het „Huisgezin" meldjl de 74-jarige landbouwer G. v. Loon, die op zijn land op Lievekamp, aan het werken was, gegrepen door een tram wagen der firma Jurgens, met het ge volg dat zijn schedel werd ingedruist. Spoedig was geestelijke en geneeskundige hulp aanwezig. Doch de man was kort daarop reeds een lijk. Naar wij van be voegde zijde vernemen treft het personeel van de tram geen schuld. Gearresteeerd. In verband met den brand in de gemeentebosschen van Eind hoven zijn gearresteerd de werkloozen A. A. M. 18 en E. J. v. B. 20 j.., tewerk- gestelden op de ontginningen der ge meente Eindhoven. Hondenbelasting. i Te Winschoten hebben verschillende personen uit de ge meente Bellingwol-de terecht gestaan we gens ontduiking der Hondenbelasting. De ■rechtbank heeft hen, naar men ons schrijft, allen van rechtsvervolging ont slagen, omdat de Wet van 13 Oct. 1920 legen het feit geen straf heeft bedreigd. Een. haarknipper. Een meisje, wonende aan den Badhuisweg, le Scïieveningen, stond Zaterdagmiddag op liet achterbalcon van een tram wagen, loen een onbekend man haar onverwacht met een schaar een ge deelte van de vlecht afknipte. De hoofdtooi bleek zoo misvormd te zijn, dat het haar geheel moest worden bijgeknipt Door den bliksem getroffen. Za terdagavond is zekere K'. in den Groenlander bij Nijmegen bij werk zaamheden op de steenoven door den bliksem doodelijk getroffen. Overboord geslagen. Zondag is de sleephooteigenaar v. G., le Dordl',. op den Noord over boord geslagen van zijn motorboot en verdronken. Onder, een vrachtauto. Op den Rotlerdamschen weg nabij Delft is de motorrijder II. II., wonende te Roller- dam, aangereden door een vrachtauto. Hij geraakte er onder en werd over reden, Tjjdens het vervoer naar het. Trekking van 1000 nummers ten jverstaan van Notaris A. G. MULIE, Woensdag 8 Juni 1921. Prijs yau 20C0 6852 1000 2680 12579 14879 17981 19C47 4C0 1C299 10452 10972 200 11472 12565 15150 »O0 682 7693 4363 4799 13557 14401 17117 17289 19298 Ijzen van 90, telgen geld) 44 3527 5364 86 42 17 16640 19033 94 65 77 7725 10230 13405 65 19226 111 69 5445 7880 10348 13768 16725 39 51 2621 43 7924 73 13838 45 81 491 39 5527 4o 10555 14036 57 19344 520 3725 5721 87 10729 74 16887 19419 41 33 5828 8005 89 97 16916 19602 48 41 77 29 10821 14143 77 29 69 3982 98 8131 10387 14292 17180 85 701 4052 5905 8210 11029 14501 17234 19716 91 63 6023 23 11327 14633 48 20 843 84 62 36 11532 14705 63 30 926 4117 6129 8:55 55 20 17395 19804 1085 37 39 64 75 14801 17504 19J2S 1144 47 86 75 11605 14937 <1 45 1211 4321 6254 98 11/36 15047 17625 20037 1495 4435 65 8424 71 15111 17711 20173 1511 55 6460 8654 11S50 82 54 20330 1667 4420 6589 8tl5 65 15237 78 34 1884 4503 6613 9012 68 15416 92 20404 2430 27 6343 9132 12021 15867 17813 61 2507 29 68 61 12103 97 50 20506 19 33 6914 9521 51 16007 17915 47 2747 4614 37 90 61 15 18093 20327 2830 59 7046 9610 12475 43 18225 46 47 66 7145 25 12502 16246 73 88 84 4930 51 60 53 16309 83. 92 40 7250 S7b7 12603 39 83 2941 64 57 9829 39 45 13400 3078 97 75 65 94 67 1 3104 5074 73S6 9S08 12976 83 29 3205 5150 7536 95 13264 92 18544 7 5284 55 1G004 85 15433 95 55 £7 7645 10103 13369 75 18600 later aflosbaar. 15 50 68 8310 69 33 15912 82 31 71 5315 23 10S03 46 25 12008 50 87 34 53 5 54 87 10 1 51 94 42 63 18 68 16003 33' 47Ü Sbl-2 6314 487 3872 6323 622 3U63 64Ü3 945 3989 6503 1114 4032 6507 1164 4087 6521 3475 4145 6597 1504 4172 6753 1697 4382 6909 1817 4279 6961 1963 4289 7014 1967 4371 7020 1972 4416 7275 19S8 4477 7291 55 56 2708 69 83 129 c5 17 34 26 50 51 71 17 19174 79 20 i 2 87 50 19234 70 8505 11024 13200 16105 67 S6 5507 94 21 8415 79 57 95 79 12 48 57 91 67 2801 5i6l 87 38 11101 12 24 88 207 44 51 61 335 63 50 69 63 83 65 28 52 95 95 11208 70 86C4 11359 37 52 19338 40 5/ 16247 67 16321 63 96 6S 19425 76 2902 99 64 81 14011 88 39 5735 87 11406 16445 72 421 3011 tl 8720 14 76 19504 1 75 69 74 16 92 504 75 5843 31 11513 45 16520 32 47 48 37 11 34 39 71 3111 67 85 99 14163 65 19601 93 63 40 98 13 5906 8824 11612 81 16614 32 34 764 3233 64 8922 11721 87 14230 95 16731 80 69 3327 6015 60 38 16S08 3 19 65 91 92 3441 850 39 39 97 34 19721 80 70 99 65 19840 95 97 87 14355 16929 19922 89 71 94 3556 60 6100 9023 11801 66 98 901 34 72 78 6201 37 11929 47 14421 31 32 51 17002 75 11 97 32 66 32 14536 17115 39 46 46 67 9127 12002 59 51 17 3637 39 23 52 67 - 35 3729 6305 9201 42 71 72 1025 51 90 60 6445 80 92 43 77 52 16 12201 59 2 62 10 14621 98 16 72 97 88 99 17213 30 39 30 41 50 82 86 89 20020 49 63 20100 5 22 31 93 3314 6572 9305 35 57 55 40 1103 65 91 1291 20 64 84 28 67 73 22 46 6672 72 12307 69 17305 97 10 98 35 20205 5 7 77 6735 81 9441 83 13jU 3913 20 50 75 92 72 95 "26 55 67 57 65 74 9501 60 94 12435 14709 17429 49 69 50 73 71 34 53 90 73 87 4000 79 6951 9641 77 98 17510 20321 56 84 12558 14918 72 87 1400 4133 7013 9775 12587 57 17621 2C425 12 64 42 87 81 4204 7127 29 33 9S05 12738 62 34 20502 42 93 19 1522 68 45 4310 48 66 1678 90 11 15 22 35 63 95 96 9905 65 41 14925 41 52 53 78 17744 60 12335 84 17809 85 45 85 90 16 7213 45 Go 15017 73 81 S3 95 24 99 56 20603 53 94 93 7317 56 10C20 12322 33 17345 40 1785 4400 18 10104 13014 26 15126 55 12 23 1845 83 86 1903 16 50 25 7402 53 61 76 14 4540 94 10243 10 41 45 91 53 13202 24 48 7540 31 90 97 18025 79 23 15220 45 20700 24 78 11 50 18143 12 79 53 21 80 18250 36 21 41 10358 46 15330 92 20302 93 45 18333 29 44 4644 43 73 13313 67 91 65 50 4709 48 51 26 7619 10400 73 34 49 34 2023 4850 7701 48 23 62 79 87 70 18563 72 18667 82 93 75 55 4913 7814 82 13409 15419 93 57 2151 18 18 94 50 99 89 2210 5041 54 24 10512 71 15513 78 18702 34 13 91 27 56 1 4 I 23 24 58 93 92 38 68 63 10523 13554 52 18801 68 29 99 71 58 136C0 81 5102 68 29 99 61 12 95 37 71 58 136C0 63 27 2302 41 75 87 53 15644 49 43 66 7933 93 60 15733 62 2406 72 8003 10732 1372Ö 36 68 66 97 26 52 47 43 81 70 5213 81 66 78 86 18915 79 24 8128 10829 87 15815 29 86 30 45 31 93 16 52 2508 57 68 32 13809 25 64 43 59 8285 60 15 68 79 Vorige lijst stond 3303 met f90.— m.z. 2308 met £90. 9274 met f 9Cm.z. 9275 met f 90.-12156 met f90 m.z. 12155 met f 90.12250 met f 90.— ontbreekt: 15296 met f 4C0.— m.z. 15269 met f 400.- 4895 ontbreekt; 19795 ontbreekt; 17261 ontbreekt m.z. 17271; 20117 m.z. 20127; 6753 m z. 6752; 15035 m.z. 15C85; 17975 met f 90.- m.z. 17975. gasthuis te Delft is de lieer II. over* leden. Verdronken bij. 7 zwemmen. Te Renkmn is Zaterdagmiddag de 11- jarige T. Roufflair bij liet zwenmicn, in den Rijn verdronken. Inbraak station. Te de Ilcurne, gem. Dinxperlo (Geld.) is Zaterdag nacht ingebroken in het station, waar voor een ruit verbrijzeld en de deur werd opengebroken. Meegenomen wer den twee nieuwe rijwielen, alsmede een mandje met likeuren. Een kangoeroe gevangenEen bewoner van Essen, gem. Barneveld, heeft zich nabij zijn erf van een kan goeroe mees Ier gemaakt, die vermoe delijk onlsnapt was uit liet wildpark van den heer Kröller, waarin allerlei uitheemsche beesten tieren. De justitie onderzoekt. Te Reuscl (N.-B.), werd in tegenwoordigheid van het parket van 's-Bosch het lijk opgegraven van den door een electrischen schok om het leven gekomen werkman van de P. N. E. M,, v. G. Onderzocht wordt zoo 't schijnt of de dood een gevolg is geweest van het niet-afsluiten van den stroom op het onder station Eindhoven, waartoe order was ge geven. Onweer cn brand. Te Ocffelt sloeg de bliksem in de woning van den heer J. J. Het huis brandde totaal af. Van den in boedel kon een en ander gered worden. Tengevolge van het inslaan van den bliksem is de boerderij van den heer S. te Stratum, met bijbouwen een prooi der vlammen geworden. Eenig huisraad als mede het vee .konden uit het vuur gered worden. De schade wordt door verzekering gedekt. Te St. Agatha is de bliksem in een boerderij, geslagen, tengevolge waarvan deze geheel afbrandde. 426"« STAITSIOTEBTJ VNFDE KLASSE. VnmLNïJt UJS'&r Trekking van 8 Juni. ƒ1009, No. 2358, 9828. - 4U0, No. 3847,7948,8074,11927.162221 16632, 17455. f 200, No. 451, 21232.. f 1 li J, No. 2947, 3408,'8242,8785," 13503), 14154, 14262,14358,15623, 156321 16708, 17279, 17950, ly002. I PRIJZEN VAN 70. 3f 3743 6122 9310 11615 14960 16814 192891 9387 11719 14985 16823 19313' 9520 11982 15288 16943 19384> 9536 12100 15402 17013 19451) 9561 12205 15411 17129 194t)2> 9623 12336 15473 17208 19693 9650 12401. 15502 17249 19759' 9651 12790 15562 17253 1989F 9658 13025 16640 17328 19962 9666 13111 15691 17341 20036 9685 13119 15748 17456 20376, 9727 13369 15758 17464 204Ö7, 9794 13458 15784 17546 205^1 9934 13-195 15785 17859 20961' 9955 13607 15807 17S82 21022! 2140 4GOO 7343 10009 13608 15833 18084 21223 2566 4615 7426 10199 13616 15854 18152 21259 2656 4673 7474 10273 13745 15905 18155 21381' 2848 4754 7486 10334 13751 15921 18275 21448. 2907 5019 7807 10171 13798 15965 18293 2150Ï, 2967 5072 7927 10583 13891 15987 18388 21609 308S 5143 8015 10683 13907 16142 18473 21767) 3137 5281 8037 10748 13952 16161 18594 21773 3323 5293 8162 10803 1S968 16163 18694 22073 3338 5395 8203 10871 14013 16378 18741 2208.3 3397 5502 8233 10910 14104 16404 18743 22283 3426 5606 8332 11161 14107 16479 1 819 22402 3477 5639 8532 11182 14313 16482 18824 22420 351S 5718 8603 11214 1 4417 1 6500 18916 22541) 3585 5890 8647 11268 14511 16539 18978 2259SC 3643 5945 8680 11401 14536 16573 1°091 22669, 3656 6090 8932 11466 14607 16716 19174 22747' 3661 6117 9104 11512 14659 16758 19259 22799 3680 NIETEN. 1 8105 11202 14318 17247 20163 8110 11230 14356 17259 20174' 8130 11234 14442 17360 202uü 8155 112-13 14186 17361 20286' 8333 11317 1-1517 17397 20352; 8335 11403 14583 17403 20371) 8346 11424 14591 17109 20378' 8370 11507 14751 17412 20392 8374 115-13 14771 17534 20419 8376 11558 14783 17535 20426! 8445 11567 14904 17538 20451) 8518 11020 14924 17549 20464,; 8524 11622 14958 17554 20471- 8531 11624 14961 17559 20477; 8553 11697 14966 17601 20519 8559 11710 14992 17632 20534* 8609 11725 14994 17641 20538' 8610 11758 15065 17651 205951 8744 11798 15067 17679 20612. 8761 11855 15086 17737 20662 8782 11909 15093 17758 20671) 8791 11914 15115 17797 20684: 8845 11990 15140 17S38 2061? 8918 12049 15154 17855 20723 8934 12071 15166 17923 20743) 8976 12093 15167 17968 20864) 9116 12095 15174 1S021 20892 9142 12120 15185 1S045 20929) 9154 12158 15190 18083 20948) 9173 12176 15194 18107 20950, 9174 12224 15221 18123 209631 9237 12225 15245 18145 209^6. 9240 12247 15303 18168 21015 9256 12233 15364 18175 21051 9334 12345 15369 1S176 210-Ot 9366 12348 15385 18214 210ó2 9380 12405 15390 1S286 21T18 9393 12458 15391 18356 2117® 9398 12526 15422 18406 21256 9447 12592 15479 1S431 21440 9453 12593 15185 1S467 2144? 9177 12707 15513 184S8 21488) 9501 12713 15-556 13495 215171 9508 12787 15612 18519 21569, 9535 12S01 15638 18610 21513; 9586 12864 15779 18612 216531 9736 12897 15795 18631 216)'9. S819 129G6 15817 18674 21732/ 9849 12999 15318 18682 2174S 9909 13027 15821 18C85 21929; 9912 13117 15872 18712 21064 9942 13143 15949 1S751 21968, 1525 4396 6y58 9961 131S9 15960 18315 21980 1528 4415 7036 10123 13235 15977 18850 219855 11583 4446 7074 10150 13253 16064 1S870 21990 1636 4467 7079 10207 13259 16152 18953 21992 1650 4490 7128 10208 13270 16166 19016 21994 1661 4537 7131 10248 13276 16188 190L7 21997) 1700 4546 7173 10283 13280 10200 19121 22009 ,1764 4549 7186 10304 13305 16244 19131 220-43 1768 4627 7193 10317 13334 16259 19379 22056 1846 4662 7225 10321 13354 16264 19136 22113J 1857 4675 7258 10311 13362 16295 19437 22129 1858 4677 7292 10346 13387 16307 19139 22133 1880 4772 7296 10360 13402 16314 19-177 221«0 2021 4793 7333 10392 13421 16441 19526 22199 2033 4827 7425 10504 13125 16514 19646 22219 2069 4837 7433 10533 13493 10543 I3SS0 &131S1 20^8 4858 7477 1053S 13551 1658S 195n6 223-10 2087 4868 7487 10579 13554 16536 19569 1 3 2100 4869 7504 10593 13563 16014 19610 2213 2117 4891 7531 10613 13572 16003 1.96-56 224261 2231 49°° 7541 10622 43596 16712 19664 22531 2257 4UZ4, 1543 10695 13G93 16732 19700 22568 2332 4S3£T75S5 10706 13737 16735 19734 2261(1 2342 4969 7bd3 30819 13757 16SS0 19791 22612' 2424 4985 7666 1US26 13383 168S2 19796 22633 2-463 49S7 76S3 10SG9 13648 1GS9S 19819 2266% 2524 5022 7729 10918 13918 16051 19S27 22735 2528 5058 775S 10951 13934 10993 19S28 22736 2559 5085 7S20 10973 14018 17004 19865 2273S 2564 5111 7846 10985 14024 17008 19899 22763 2579 5191 7S91 10995 14044 17018 19916 228SI 25SS 5222 7968 11017 14073 17078 19922 22S87 2648 5228 7973 11054 14143 17086 20100 22918 2687 5232 8003 11092 14171 17105 20108 22940 2714 5242 8022 111S0 14205 17110 20113 22954 2744 5275 8102 11169 14251 17170 2012S 22990 2776 52S3 8103 11179 1429S 17195 - In het water gereden. DinwiligDcfi- lend omstreeks 10 uur reed een fietsrij-» der op het Singel bij de Gasthuismolen- sleeg 1e Amsterdam. Om een hond niet !e overrijden, die dwars voor zijn fie'.s kwam, week hij uit naar den kant van het water, met het gevolg,' dat hij lie Singel inreed. De man verkeerde dadeiijk in le vensgevaar, heigeen werd opgemerkt door een voorbijkomend twintigjarigen melk boer, die hem nasprong cn het geluk had den drenkeling te redden. Deze werd een der huizen aan het Singel binnen gedra-/ gen en daarna met een auto van den ge* neeskundigen dienst naar het Gasthuis gc« bracht. Hij was toen uit den toestand van lichte bewusteloosheid, waarin hij ver keerd had, weder bijgekomen. f 6000 gerold. Een veekoopman is Maandagavond op de Schapcmnarkt 'e Groningen een portefeuille met 6000 gul den ontrold. De leege portefeuille is in liet Zuiderpark aldaar gevonden. Voor onslag voorgedragen. B. en W, van Amsterdam hebben den communis tisch en onderwijzer Ceton die naar Rus land weggeloopen is, voor ontslag uit den gemeentedienst voorgedragen. Verzoeke alle correspondentie, deze rubriek betredende, ie zenden aan., den Damredacteur, P. J. van Dartelen, Roos* velds'raat 70, Haarlem.. 20 2785 5294 62 2823 5305 115 2824 5315 140 2833 5317 144 2841 5325 145 2909 5336 15L 2yl8 5372 180 2945 53S7 187 2974 5398 207 2982 5626 248 2989 5645 j 280 3004 5089 322 3044 5701 i 329 3057 5738 I 35i 3105 5757 356 3107 5803 448 3172 5834 517 3292 5842 535 33-53 5S89 540 3401 5909 580 3409 5910 599 3436 5911 I 601 3445 5918 i 604 3484 5942 629 34N3 5956 74-5 3491 5981 863 3563 6019 - 864 3604 6021 901 3613 6026 961 3620 6089 1 990 3624 6096 11007 3642 6107 ■1029 3670 6116 '1030 3713 6125 ;1031 3734 6147 1051 3834 6174 1086 3845 6220 ■1166 3850 6375 '1168 3900 6580 (1216 3974 6598 1222 4028 6612 *1223 4074 6610 f1273 4154 6742 1305 4168 6764 1339 4173 6802 ,1353 4234 6807 1370 4291 6S35 J1417 4293 6856 11430 4337 6867 J1453 4338 6892 (1493 4346 6904 1507 4350 6924 1525 4396 6958

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 2