Noord -HoHandsch Dagblad. TWEEDE BLAD SPORT EN SPEL Zaterdag 11 Juni 1921. TvScSiafNisuws - keurinqsraadl Gem. HOOGWOUD. Ooedsekeuixl op 9 juni 1921. 'Aio reg. No. 1. Bakker, Adrta- pus; 2 Bakker, Pieter, Jan: 4. de Roer. Pieter; 6. Huisman,Pieter; 7 Kei ree r. Reijer8. Klaver, Adri- anus. Johannes; 10. Koeten, Hen- -Irikus! Marinus; 11. Koning, Ni- colaas; 12 Moeijes, Pieter; 13. Molenaar, Corneüs; 16. Rood, Ja cob; 17. Rood, Nicolaas; 18. Roc ker. Gerrit: 19. Rooker, Jan; 20. Schouten. Johannese; 21. Slagter, Pieter; 22. Speets, Jacob; 25. Vet, jan; 26. Wagen, Pieter; 27. Zo mer, Germent. Gem. OUDE-NIEDORP. Goedgekeurd op 9 Juni 1921. 2. Bakker, Pieter; 3. Bood, Pie ter; 4. van Breugel, Pieter; 5. Heinis. Willeem6. Hollenberg, Hendrik; 8. Karsten,, F.vert; 9. Kooijman, Pieter, Nicolaas; 11. Poldervaart, Benjamin; 12. Pp.™- gi4s Nicolaas; 13. de Ruijter, Dirk; i5. Wiinker, Simon. Gem. HOOGVVOUD, ongeschikt. 15 Rinkee, Dirk. MEDEMBL1K. MEDEMBLIK. - Medaille Door de firma Bergen te Utrecht, {leverancier van Medailles, enz.), werd heden aan het Harmonie corps „Crescendo", alhier, een groot verguld zilveren medaille ge schonken, ter gelegenheid van haar 25-jarig Jubileum. Trap van een paard. De heer K. Hart, Veehouder, al hier, kreeg gisteren een trap van zijn paard, tegen het been. Het been is inwendig gekneusd, zoo dat het voor den heer Hart een 1 eel ijk geval is. Geslaagd. De heer R. F. Boschma, alhier, leerling van den heer Radecker, slaagde dezer dagen voor het diploma Boekhou den der Vereeniging van Leeraren in het boekhouden te Amsterdam. De nieuwe school. D eaannemer der School den heer Resseling zal de volgende week, de geheele kap der nieuwe school ongeveer 4 meter omhoog laten rijzen. Een grootsche onderneming, welke zeker veel bekijks zal heb ben. GENEESKUNDIG ONDERZOEK yOOR AMBTENAREN. In zake de aanwijzing van genees kundigen voor het onderzoeken van wegens invaliditeit op pensioen aan- praak makende gemeenteambtenaren n oud-gemeenteambtenaren, burg'er- ike ambtenaren, onderwijzers en ad-onderwijzers bij het openbaar n bijzonder lager onderwijs en leer- -ren en oud-leeraren, aan bijzondere jymnasia en uijzondere H. B. S. s bij Kon. besluit o.a. ingetrokken ie aanwijzing van de volgende ge- leeskundtgen in de provincie Noord-Holland: M. d. J. Groenendijk, arts te Helder; '1. G. van der Lee, arts te Helder: zijn aangewezen voor het verrichten :an bovenbedoeld geneeskundig on derzoek. in de provincie Noord-Holland: M. 1. W. Rienks. arts te Helder. OUDE N1EDORP. OUDE NiEDORP. Raad. De Ge meenteraad alhier vergaderde Dins dag 3.1. Aanwezig alle leden. Na opening worden de notulen ge- iBiPn en ongewijzigd goedgekeurd. De Vo-orri.ter doet mededeelin.g 1. Dat het kohier Hoofd. Omslag vastgcstelc, tot een bedrag van 1 11102.27 van Ged. Staten goedge keurd is terug ontvangen; 2. idem kohier Hondenbelasting; 3. idern Suppletoire Begrooting.0 Vervolgens zegt de Voorzitter dat m de gisteren gehouden vergadering zijn benoemd in de Oudercommissie, de dames D. Kruit en H. B. Hei- leman en de heeren G. van Zonen an P. Hirtema. Ingekomen is o.a.: a. Het verslag alsmede de Reke- iing en Verantwoording van de Ge zondheidscommissie te Hoorn over 1920. Voor kenn; jgevtng aangenomen, fc Een adres van den heer Ahr. Bart en 17 andere ouders van school gaande kinderen, welke de L. O. School alhier bezoeken, inhoudende het verzoek <?tn gedurende den zo mertijd de aanvang der School 'des morgens in plaats van 8V3 uur op 9 uur vast te stellen. Adressanten geven te kennen, dat zij met den nieu wen tijd de kinderen moeilijk nog naar bed kunnen krijgen, wat oorzaak ie, van laat opstaan. B, cn W. stellen voor, hieraan te .voldoen, wat ook de Raad1 goedkeurt. t. Het verslag over 1920 van de Handels-W in te ravond-Schcol te Scha- sen. Uit het verslag maken wij mel ding, dat 3 leerlingen uit deze ge meente de school hebben bezocht, n.l. de heeren Th'. Tromt), p. yan Trienen en A. J. Bijwaard. ..jVPSr kennisgeving) -aangenomen. d. Een schrijven van B. en W. van Heerhugowaard, dat de Raad dier gemeente de woningen dezer gemeen te, staande in „de Frik", onbewoon baar heeft verklaard. Hoewei dit besluit den v nrngnoodi bevordert, stellen B. en W. voor, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen en de woningen, als ze ontruimd zijn, voor afbraak te ver knopen. De Voorzitter zegt, dat 1 perceel reeds ontruimd is en de heer Wits- meer dit voor Pakhuis wil huren tegen f 15.— per jaar. De Voorzitter geeft te kennen, dat deze woningen door omstandigheden in verv. toest. zijn geraakt, doch kan zich niet indenken, dat ze zp,o onge zond ziin; de familie Witsmeer heeft hier reeds 40 jaren in gewoond. De heer Over zou het onbewoonde perceel voorloopig voor pakhuis wil len verhuren. De heer Tromp acht dit met het ocg op het toezicht heel goed, anders gaat men misschien a' totsh open over Besloten wordt dit perceel als bo venstaand te verhuren en zoodra alle n.l. 5 afdeelingen zijn ontruimd, alles voor afbraak te verkoopen. e. Een adres van het bestuur van den Nederl. Bond van Gemeente-amb tenaren, verzoek houdende de amb tenaren dezer gemeente te willen vrij stellen van het betalen van premie voo.r eigen- en weduwenpensioen. Niettegenstaande de beide Wethou ders voor één ambtenaar dezer ge meente het vrijstellen niet misplaatst, vinden, doch'moei ijk uit o d:-Pgkan worden gemaakt, adviseeren zij dien Raad op dit verzoek niet in te gaan; terwijl de Voorzitter, als mede be langhebbende, zich buiten stem ming hield. De Voorzatter bepleit in deze ge lijkstelling tusschen Rijks- en gemeen te-ambtenaren cn op grond dat ootk in sommige andere gelijkstaande ge meenten, premie-vrij pensioen wel wordt toegekend, dit verzoek toe te staan. De heer Pluis ter kon zich' met bet voorstel van de beide Wethouders be§t vereenigen. Wet'h. Ba'kker: Wij waren van mee ning, dat de salarissen der ambte naren thans voldoende zijn, de le vensstandaard wordt iets goedkoo- per, dientengevolge vermeenden wij dat de tijd 'is aangebroken alzoo te handelen. Het voorstel van de beide Wethou ders wordt met algemeene stemmen aangenomen, t. foorstel van B. en W tot wij ziging' der verordening op de Waag gelden, Het salaris van den waagmeester den heer Beets, wordt gesteld: op 1 0.30 per schaal, dit bedrag was voorheen f 0.15. Het weeggeld wordt bepaald op f 0.25 per 100 K.G. en voor iedere 25 KG. daarboven f 0.05, tot een minimum van f 0,40. g. Het verslag van den toestand dezer gemeente over 1920, wordt niet voorgelezen, doch zal bij de leden van den Raad circuleeren. h. Af- en oversell rij vingen, dienst 1920, geeft een bedrag aan van f 582.16. i. De uitgaven uit den post onvoor ziene, dienst 1920, bedragen f 506.22. j. De suppletoire begrooting' dienst 1920, geeft aan een bedrag; van f 3S96.U. Vanaf f, achtereenvolgens goedge vonden. Tot Commissieleden voor de recla mes Hoofdei. Omslag worden be noemd de heeren J. Nagelhout, J. Ligthart en Cu Over. De heeren nemen hun benoeming aan. f. Een circulaire is ingekomen,hou dende bericht, dat de verordening op de warenwet waarschijn],ijk niet zal worden goedgekeurd: Het Dag. Bestuur vraagt machti ging om bij ni et-goedkeu ring, de zelve tot wijziging en tot weder-goed- kcuring op te zenden, zonder een al gemeene vergadering op te roepen. Goedgevonden. m. Do vereeniging1 van Ned. Ge meenten zal een feestelijke bijeen komst houden te Maastricht, waarbij ook onze gemeente ala lid wordt uitgenood igd. Wegens do hooge onkosten wordt besloten aan deze feestelijkheden niet «deel te nemen n. Voor de derde maal wordt tever geefs aangeklopt om subsidie voor de Politieschool te Hilversum. De schoolbanken en nog eenig meubilair der O. L. School moet geschilderd worden, het is reeds 38 jaren geleden dat de banken ge schilderd zijn zegt do voorzitter. De gemeentelijke schild e r patroa ns hebben hiervoor ingeschreven met den volgenden uitslag van Trienen f299.—, Langedijk f287.50, de Graaf f280.—. Het werk1 zal worden opge dragen aan den laagsten inschrijver, de heer M. de Graaf te Zijdewind. De Voorzitter verzoekt den heer Tromp als ontwerper van het plan tot woningbouw dit plan te willen toelichten. De heer Tromp zegt, dat zijn medelid Jong en hij een kijkje zijn gaan nemen in de afgekeurde wo ningen in de Frik.. Spr. verheugde zich er over, dat de gemeente Hoer hugowaard deze krotten heeft dóen afkeuren, vandaar hebben zij een kijkje genomen in de gemeenter woning, bewoond door den heer D. Gelder. Spr. noemt ook' dit een wo ning die aan de allergeringste eiscken niet voldoet en acht het 'geen menscheuwening, Buitenom moet men naar het slaapverirek op den zolder, het dak ia zeer slecht. Bovendien acht de heer Tromp het een verbetering, indien het z.g. slu's- huis bewoond door den heer O. Se main verdwijnt, omdat het een ge vaarlijk hoekhuis is voor auto's- en stoornXietsonverkeer. Spr. ver moedt, dat de mogelijkheid open staat dat bij het verdwijnen van het s'uishuis subsidie kan worden verkregen van de a'gemeeno Rijwiel- oiub en van de Koninklijke autoclub Vo rzitter is in het bez't van een teekening voor een dubbelwoonhuis welke do-r den burgemeester van Hoorhugowaard is verstrekt. De woning van den heer Gelder acht de burgemeester ook niet vol doende, toch trekt spr. in twijfel of hier wel woningnood is, aan de Langerois staan nog 2 huizen on bewoond, a'htor de pastorie, die ook te huur ia en in 't Veld het huisje bij den heer Schotten. De heer Tromp weet niet of het huisje bij don heer Scholten wel te huur is, er bevindt zich nog eerrg meubilair in, de mogelijkheid bestaat, dat Schol tan dit houdt voor kantoor. De voorzitter stelt voor, de twee woningen, n.l. van Gelder en Samein te doen ver vangen door een dubbel woonhuis, althans door den heer And. Boekei een begrooting te la ten maken. Do heer Over noamt voor het maken van een begrooting den heer Groot, uit Heerhugowaard. De heer Tromp acht het overbodig om met het bogrootingswerk bui ten de gemeente te gaan. Ook da andere raadsleden zijn die meening toegedaan. Als voorgesteld besloten. Ten s otte komt rog in bespreking het dempen van enige stukjes sloot te 't Veld. De voorzitter zegt, dat de wegsloot veel te wenschen o verlaat, voorname lijk bij de nieuwgebouwde woningen op het terrein, voorheen wed. Groen. Spr. zou voor het dempen een ko-rten berekening willen la,ten maken of wel het plan aanhangig maken bij de Banne. Do heer Fluister meent, dat dit niet op den weg van de gemeente of Banne, doch van den polder ligt. Be voorzitter vindt de toestand daar slecht en de reuk ondragelijk. Be heer Over wil de gezondheids commissie raad plegen, wij hebben de Banne niet alles te laten be talen. Met 5 stemmen vóór en 2 tegen wordt besloten het Dag. Bestuur op te dragen ook hiervan een kosten berekening aan te vragen. Tegen stemden de heeren Ligthart en Over. Goedgevonden wordt dat de ge meenteontvanger het overtollige kas geld gaat beleggen op de boeren leenbank te Zijdewind. Rondvraag. De heer Pluister vraagt, of het volgens contract is, dat op het ge meenteland in hum- bij den L T. B. geregeld 2 paarden worden geweid. De voorzitter zegt, dat dit destijds schriftelijk door den heer Kager is verzocht Het Dag. Bestuur heeft in deze mondeling toezegging gedaan, in dien hot land extra goed wordt be mest. De hoer Rempt dient een klacht in terzake, dat enkele schippers etoomende door de sluis gaan, dit mag niet volgens de verordening. De voorzitter zegt, hierover al meermalen klachten van de sluis wachter te hebben vernomen. Op deze overtreding zal strenger worden toegezien en bij voorkomend geval terstond proces-verbaal op gemaakt worden. - Hierna sluiting. UITGEEST. UITGEEST. - R. K, Vrouwenbond .Naar wij mat zekerheid vernemen zal, op het einde der maand Sep tember of in het begin van October, mevrouw Bronsveld-Vitringa, lid van den gemeenteraad te Hoorn, ten onzent eene spreekbeurt vervullen, met het doel om tot de oprichting te geraken van een R. K. Vrouwen bond.. Door de Katholieken van Uitgeest zal dit bericht gewis met groote blijdschap vernomen worden. ST. PANCRAS. ST. PANCRAS. Feestelijkheden. Vrijdag 3 Juni j.r. kwamen in CMfé Biokker eenige iieeren bijeen, om te komen lol de oprichting van een com mie om op Zondag 12 Juni ft.s. eenige feestelijkheden te organiseeren. Nu, daar is men vorkomen in geslaaj De commissie is ar svolgt samengesteld: F. Hes V\z., voorz., Jn. Oud Jr., secr., H. Molenaar, penningm., Jn. Stipriaan, Jn. Smit Kzn., Jn. Metering en E. de Grool, leden. De feeslelijkheden zullen bestaan uit ringsteken voor heeren op fietsen en baiwerpen voor dames op de fiets. Reeds zijn fraaie prijzen aan' gekocht. Het inleggeld werd vaslge' steld op '50 cent per deelnemer. Voor? waar als men de prijzen ziet een ba- gelalletjc. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of de deelname zal enorm zijn. Zie verder de advertentie in dit blad. HENSBROEK. HENSBROEK. Schoolfeest. In de vergadering van de Vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek v/erd besloten op heden, 9 Juni, een rijtoer te maken met de jeuga naar Bergen aan Zee en Bergen. Alle leer' üngen, ten getale van 90, mogen aan het tochtje deelnemen. Het nadeelig saldo, f 13, werd door drie aanwezi- igeu gedekt. De heeren R, Wit, J« Kol der en de Haan werden als bestuur,- leden herkozen. HOOGKARSPEL. HOOGKARSPEL. Gewassen. Den bouwers gaat 't niet naar den vleesch, de bloemkool is bijna niets waard, de knollen evenmin en de aardappelenteelt zal zeker tegenvallen door de aanhou dende droogte. BERGEN. BERGEN. Ingekomen p-rsonen. P. Sehip<per, r.k., boerenknecht, J. Brahenhoff, Weg. n. Egmond, van Warmenhuiaen. J. J. de Winter, n.h., Fo ei Trianon, Bergen aan Zee, van Zutphen, Th. Kaandorp en gezia, r.k., landbouwer, Kogendijk 96, van Akers'oot. E. O. J. O. Graadt van Roggen, eehtgg. van O. van de Pol, geen, Weg naar Egmond, 85, van 'a Graven hags. W. M. Re rising, r.k., z.b., Penatonaat, van 's Gravenhage. G. C. Visser, r.k., boerenknecht, J. Kieft, Kerkedijk, van Alkmaar. O. M. P. Spaapen, wed. H. Wo'ff, r.k., z.b., Pilaar. Meerweg- 1, van Alkmaar. M. J. Wiersma, Ram., kok, Hotel „Nassau-Bergen" Bergen aan Zee, van Bokkum.. L. en M. Goosen, r.k., dienstboden, F. de Heer Klootö, Kóm- laan, van Texel. J. J. P. Ènsink en gezin, r.Ic., Manufacturier, Breelaan 46, van Alkmaar. A. Bos en gezin, r.k., rangeerder, H. IJ. 9. M„ Ko- gendijk 44, van Bovenkarspel. Joh. Smit, e.L, huishoudster, Burger-Wees huis, Bergen aan Zee, van Amster dam. H. M. Warmerdam, r.k., d.b., „Jong Nederland" Biergen aan Zee, van Heemstede. K. Commandeur en gezin, r.k., arbeider, Groeneweg- bij J. Kramer, van Obdam. W. Francken n..h., kapper, O. Duits, Dorpsstraat van Amsterdam. G. Ruiter, n.h., kin- derjuffr., O. F. Zeiler, Boulevard 2 Bergen aan Zee, van AmsterdamJoh Duijn en gezin, r.k., veehouder, Groe neweg, 54, van Alkmaar. J. Hodges en gezin, n.h., artist, Weg naar Eg- modd, in een woonwagen, van Eg- mond aan Zee. J. G. Kookx en ge zin n.h., decoratieschilder, Kastanje laan 6, van Rijswijk (Z.-PI.) G. Rij Isma, echtg. H. F. Kelderman, n.h., z.b., Stationair. 13a, van Bar- neyeld. A. Henselman, eohtg. van Joh Rooaendaal, r.k., schilder, Kruisweg 24, van Noord-Scharwoude. H. A. Koopman, r.k., z.b., Pensionaat, van Velsan. A. J. van Hoeven, n.h., d.b. Wicrsima, Vinkenbaan, van Heeze (N. Br.). A. Verhagen," n.h., pen sionhouder, Schoolste. 30, „Maroo", van Nijmegen. H. J. H. van Boeke ren, wed. Essers, n.h., z.b., Heinstra. Dorpastr. uit het buitenland. B. Es- sers, geen, kunstschilder, LoudeLs- weg 60, uit het buitenland. "ASSENDELFT. „Sic transit gloria mundi" De 'Noorderschool, dat lieve, geriefe lijke schooltje, dat vanaf 1865 gediend neeft als bron van wijsheid en chris telijke en maatschappelijke deugden voor de jeugd van Assen-delfts Noord- einde, slaa.t van af 1 April eenzaam en verlaten. Dezer dagen is het gebouw weer dienst gaan doenniet echter als tempel van wijsheid en deugd, doch ais asyl voor onbehuisden. Een net huisgezin, vader, moeder en 3 kinde ren, is door een menschlievende?? huiseigenaar op straat gezet en ten einde raad heeft het zijn intrek ge nomen in het leege schoolgebouw, na tuurlijk met toestemming van het Ge meentebestuur. De school doet weer nut en cic menschen hebben een onder- aak. ,,'t Kan verkeerenl" HEERHUGOWAARD. HEERHUGOWAARD. R. K. Prop. Club St. Paulus: Dinsdag-' j.l. verga derde bovengenoemde dub in het schoolgebouw door den Voorzitter. De vergadering! werd geopend met gebed en een woord van welkom-, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Vervolgens werd door den yoorz. medegedeeld-, dat ook' in de Parochie van 't H. Hart getracht zal worden een Prop.-Club op te richten, door den daar "pas oipg erichten R. K. Volks bond. ('t Is te hopen, dat men- daar spoedig [moge slagen,, opdat wif teza men een stevige actie kunnen voe ren vqor de toekomende verkiezin gen^ welke mjet 't oog qp het vrou wen-kiesrecht dringend noodiig) is ver sloeg). Voorts ivverd door den vioorz. 't een en ander -medegedeeld, aangaande de gehouden vergadering te Schagen, tot het oprichten van een Federatie van Prop.-Cl-ubs en werd hét voor stel tot toetreding met algemeene stemmen aangenomen. Hierna wer den de donateurslijsten ingeleverd met een totaal bedrag van f 84.45. Voor waar een mooi bedrag. Temeer nog-, daar er nog dri-e lijsten moeten in komen, zoodat wij de f 100.wel zullen bereiken. Wel een bewijs, dat de Parochianen van St. Domdnicus hun Prop.-Clu-b steunen en van de nuttige werking overtuigd zijn. Een woord van dank van den voorz. was dan ook' welverdiend. Hierna werd de vergadering met den fhrjstelij'ken groet gesloten. ZAANDAM ZAANDAM, Op de voordracht. Voor de benoeming van een direc teur van de gecombineerde iichtbe- d rijven te Hilversum' komt als No. 2 op de voordracht voor, de heer J. P. Vader, directeur der licht bedrijven, alhier. SCHAGEN. SCHAGEN. Burgerl. Stand. Ondertrouwd: Cornelis Anthonius Franken en Maria Emma de Moei. 1 Gevonden: twee sleutels. -—.Verlór eneen tasch'; een blau we jas en bro-e'k' en een kinderporte- mftpnaie, 1 N ORDER 5TC OMTR MWEG- M AATSCH A PPI j Aan het verslag der Noorderstocm- ifamwegmaatschappij over het jaar 1920, onlleenen wij het volgende: De regelmatige stijging der ont vangsten heeft ook dit jaar zich' ge handhaafd. Zij bedroeg in 1914 f 46666.01in 1915 f 61476.75%; in 1916 1 69364.70%in 1917 f 76186.61; in 1918 f 84495.11%; in 1919 f 87945.13%; in 1920 f 93369.39. Uil de afrekening der exp'oitante blijkt, dat de inkomsten het bedrag der overeengekomen exploitatiekosten hebben overtroffen, zoodat door haar hoven de 'til het exploitatiecontract gegarandeerde som van f 9900. nog is betaald een bedrag van 1 18.303.48, derhalve in het geheel f 28.203.43. krachtens de bepalingen der sub sidie-overeenkomst met den Staat der Nederlanden van 6 Januari 1911 zal aan den Staat eene terugbetaling moe ten geschieden o-p het rentel-coze voor schot, welke restitutie berekeno in gevolge art. 36 par. 6 over het jaar 1920 "bedraagt t 3265.72. Bi' het subsidie-besluit van de Pro vincie Noord-Holland van 10 Novem ber 1903 No. IV gewijzigd bij besluit van 17 Juk 1907 No. XXII is vcor- pes'chreven, dat wanneer meer clan 4 nCt. over het aandeelenkapitaal v-.| s is oe r aa'd, d; t me rder pon I5- pondsgewijze verdeeld meet worden over het aandeel-enkapitaal der Ven nootschap en de gezamenlijke re-nte- loo-ze voorschotten. Dientengevolge is over het jaar 1919 aan de Provin cie uitgekeerd een bedrag van f 1442.76. Voigens de winst- en verliesreke ning bedraag. de totale winst f 24865.30%., te verminderen met 4 p-Ct. over het maatschappelijk kapi taal groot f 330.000.— of f 13.200 geeft een winsto-v-erscho-t van f 11665.301/2, Waarvan 1-zesde deel of f 1944.22 voor aflossing op het voorschot van de Pro-vi-ncie bestemd moet worden. Voorgesteld wordt een dividend van 4 pCt. voor aandeelhouders be schikbaar te stellen en eene som van f 9000.te bestemmen voor aflossing van de schuld bij de Hollandsche IJLeren Spoorweg Maa se appij, waar door deze zal zijp gedelgd'. De berekening welke van de Holland- sdie IJzeren Spoorweg Maatschappij ontvangen werd luidt als volgt: Blijft te verdeel-en f 36606.96, waarvan uit te keeren de helft: f 18303.48 Het Bestuur is' samengesteld als volgt: Mr. W. C. Wcndelaar, Alk maar, Vr.orzitter: H. G. Th. Mann, Petten; K. Blom' Jz., Amsterdam; A. J. 1-eec'k. Sch-oorl; Mr. Wi. C. Bos man, Alkmaar, Secretaris-Penning meester. Aan de beurt van aftreding is de heer Mann, die herkiesbaar is. Een woord van dank wordt ge voegd aan het afgetreden lid van het bestuur, den heer G. Ripping, die gedurende verscheidene jaren de taak van voorzitter van het bestuur heeft vervuld en wegens verandering van woonplaats heeft gemeend, die be trekking te mo-eten neerleggen. De balans en de winst- en verliesreke ning luidt als volgt: Balans Debetzijde. f Bcuwrekening f 1.140.187.79. Pit hoofd geeitewan het bedrag', dat tot 31 December 1920 voor den bouw van den spoorweg :s besteed, alsmede het 'bedrag der werken van uitbrei ding, waarvan het bedrag zonder ren teberekening is voorgeschoten door de H. IJ. S. M. De Holl. IJz. 'Spoorweg Maatschap pij- f 28202.48. Dit cijIer moet betaald worden door de Hollandsdie IJzeren Spcorweg- Maatsichapp'ij voor renten over het aandeelenkapitaal en het toekomend deel in de winst, welk cijfer is ver minderd met f 1.door de verschul digde recognitie bedoeld in art. 6 der overeenkomst d.d. 20 October 1908 met de Stoomtranrwtgmaat- sthappij 'EgmondAlkmaarBergcn Balans creditzijde. Aandeelenkapitaal f 330.000.—. Het bedrag van het maatschappelijk kapitaaal. Renteloos voorschot van liet Rijk i 330.000.—. Geeft aan het bedrag dat van het Rijk is ontvangen. Rentelooze voorschotten van Pro vincie, Gemeenten cn Polders f 330.000.—. Dit hoofd geeft aan liet totaal toe gezegd eii ontvangen bedrag der voorschotten, van de Provincie, Ge meenten en Polders'. Subsidie van den Staat f 63.914.55. Het bedrag dat van h'et Rijk is ontvangen al§ subsidie vco-r den houw van de brug over het Ncord-Hol- Jandsch Kanaal. Geboekte rente f 35,530.05. Volgens het met de Rege-ering ge stoten concessie-contract mag van de uitgegeven bedragen rente wor den berekend, waartegen eveneens van de ontvangen bedragen rente be tekend moiet worden. Dit bedrag is het saldo dier geboekte rente. Voorschotrekening H. IJ. S. M. f 20.791.521/2. .Dit hoofd geeft liet cijfer van de kosjen van werken tot wijziging, ver betering "ot uitbreiding, weike, door de exploiita-nte zijn noodig geacht, zijn gemaakt met goedkeuring van den Minister van Waterstaat, enwaar- .VjOOf de yenn-octefchapt wöfdt gedebi teerd zonder berekening ,_ti rente, overeenkomstig art. 12 van het ex- pio.it atie-con tract. Geldleening f 9000. lot dekking van het tekort' op de bouwrekening is c-p 1 Juli 1915 eene geldleening aangegaan met de Hol- landsche IJzeren Spoorweg Maat schappij groot f 24.000.—, tegen eene rente van 5 pCt. 's jaars, welke lee ning moet worden afgelost in 10 jaren. In 1918 is hiero-D f 4000.—1 in 1919 f 6003— en in 1920 f 5000".— afgelost. Winst- en Verliesrekening. Debet zijde Interessen f 328.72%. Dit hoofd geeft het saldo aan der betaalde renten der geldleening, aan gegaan met de Hoilandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij en der ge kweekte rente van de gelden der Maatschappij in kas bij het Noc-rdhol- 1 a n<%ch Landboi 1 wcred iet. Belastingen f 1456.90. i>e belastin gen, welke op den eigendom van den stoomtramweg -drukken, 'blijven te- laste der -Maatschappij, nu ingevolge art. 14 (b) eene uitkeering door oe exploitante.wordt gedaan, welke vo'- doende is om die belastingen te dek ken. De Balans en de Winst en Ver liesrekening zijn o-nderzceht en ac- }?-ord bevonden door de Commissie tot onderzoek/benoemd door de Alge meene vergadering van aandeelhou ders. riet bestuur stelt voo-r, de Balans en de Winst- en Verliesrekening goed te kc-p ren, 'her Bestuur te dé-chargee ren en het dividend; te bepalen op 4 pCt., uit te betalen met f 20. tegen intrekking van dividend-bewijs No. 8 en een bedrag van f 9000. te bestemmen voor aflossing d-er schuld aan de Hoilandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. EEN R K. KORFBALBOND IN NOORD-HOLLAND. (Ingezonden). Voor le'en-igen tijd schreven wij, dat de R. K. Korfbalclub T. O. P. te Alkmaar Secretaresse Mej. Do Kühne, Boterstraat 22 het initiatief genomen had tot de op richting van een R. K. Korfbal bond in Noord-Holland. Thans kunnen wij mededeelen, dat dit initiatief door meerdere R. K. Koifbalclubs in de provincie krachtig wordt gesteund, zoodat er gegronde hoop bestaat, dat er in Noord-Holland oen R. K. Ko-rf- balbo-nd zal worden opgericht. Het bestuur van T. O. P. zal behoudens onvoorziene omstan digheden - aan het eind dezer maand de afgevaardigden van de versehi lende cl bs bij en o pen, teneinde de oprichting nader te bespreken. De Katholieke Korfbalclubs, die geen sympathie aan dit strewn hebben betuigd en toch de boven- bedoelde vergadering wenschen bij te wonen, kunnen alsnog hun adres opgeven aan de Secretares se van T. O. P. Mogen allen overtuigd zijn van d-e noodzakelijkheid van Katholiek georganiseerd zijn -en hierdoor krachtig medewerken aan dit prachtige streven, opdat spoedig de kroon op het werk gezet kan worden. M, KORFBAL. T. O. P. KENNEMERS 1—2. Donderdagavond speelden de „Ken- nemers" van Bergen een vriendschap- peüjken wedstrijd tegen T. O. P. te Alkmaar, op het 'Gemeentelijk Sport terrein. Scheidsrechter de heer Zwakman. Het was een vlug en goed gespeelde wedstrijd, waarin beide partijen zich geheel gaven. Voor rust wist eerst T. O. P. door een prachtig doelpunt de leiding te nemen. Even voor rust echter maakten de „Kennemers" 'de gelijkmaker. Na de rust werd er geruimen tijd gespeeld voordat er een doelpunt kwam. Voor het grootste gedeelte was T. O. P. in de meerderheid, doch do spelers wisten dit niet in doelpunten uit te drukken. Even kwamen de „Kennemers" op zetten en wisten nog een doelpunt te behalen, zoodat de wedstrijd eindigde in een overwinning voor de „Kenne mers". Een gelijk spel had beter dc ver houding weergegeven. Do scheidsrechter leidde uitstekend. Van dezen wcaslrijd waren verschei dene personen gelujge. Ilicronoer be vonden zich echter korfballers en korf halsters van andere te Alkmaar geves tigde clubs, die het zich tot een pliclfi schijnen te rekenen zoo hatelijk moge lijk le zijn. T. O. P. was echter spor tief genoeg om geen enkel antwoord op al deze Hatelijkheden te geven. P-e sporrtivileit va.11 vele toeschouwers (sporlmenschenf) vva sechter ver te zoe ken. MOTORRACES TE ALKMAAR. Naar vij vernemen zullen door „Alcmaria, Vereniging tot bevorde ring va,11 het Vreemdelingenverkeer, op Zondag 3 Juli a.s. op liet Gemeentelijk Sportterrein wederom motorraces wor den gehouden. Hei bestuur der Kon. Ned. Motor- Vereeniging heeft ook ditmaal zijn me dewerking volledig toegezegd. Gelet op liet succes, dat de op Pink ster III gehouden wedstrijden gehad hebben, mag een groote opkomst van het helangslellende.publiek worden ver wacht.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 9