ALKMAAR, Attti-Mfttaliistiselro SPORT EU SPEL Wearbörscfit. Handel en Markt 1 AGENDA. R. K. VEREEN1G1NGSGEB0UW ST. WILLIBRORD". Maandag 4 Juli: van half 7 tot ti. 8 Voorschotbank. 8 uur Rep. Zangkoor St. Joseph. Hall' 8 Bestuurs- en 8 uur Leden vergadering Kleermakers. Woensdag 6 Juli: 8 uur Bestmirsverg. Loterijver. „Winst zij ons streven Donderdag 7 Juli: half 8 Bestuur R. K. Volksbond. Vrijdag 8 Juli: half 8 Leden verg. LO- terijver. Winst zij c streven Zaterdag 9 Juli: 2 uur Rep. Kinder- koor R. K. Volksbond 8 uur Mannenkoor R.K. Volksbond. 5ti uur contributiebetaling Bouw- vakarbeidersbond. 5—6 uur contributiebetaling Metaal- bewerkersbond. 5—6 uur zitting Spaarbank. 67 uur afdracht van gelden aan de Feestcommissie. 6—7 uur zitting Winterzorg. 6—half 8 premiebetaling Onderst.- f'onds. Zitting Spuirnan en Hink. 78 uur Bureau van Advies. 6—9 uur opgaaf voor Wed.-steun, B. K. Centrale Ziekenkas, alsook R. IC. Coöp. Lp.vensverz. „Concordia". 8—9 uur contr.betaliug „V.A.F.C." Half 8 Vergadering Rijwielclub „Ma ria Iievelaar". „GOED WONEN." Spreekuur iederen Vrijdag van 7—8 uur bij M. Kempen, Baausingei 25. 1 R K VROUWENBOND. Afd. ALKMAAR. Jaarlijksche Bedevaart naar O. L. Vr. ter Nood ftp Dinsdag 12 Juli a.s, V. A. F. C. Algemeene Vergadering op Dinsdag 5 Juli a.s., te 8 uur, in het lokaal van den neer Hazes, Littik Oudorp. Belangrijke besprekingen aangaande het speelveld, verdeeling der spelers in groepen, reglementsaanvulling, enz. enz. ESPERANTO. Hedenavond te 5 uur in het St. Marlha-tehuis cursus voor de jongens en te half acht cursus in Esperanto voor de ouderen. ala an trok en uit T ling, aou beeohouwon, schreven Revelutsosiïiairen. 't Is eigenlijk een malle combinatie: de revolutiotmairen zijn door alle eeu wen heen en ook thans nog de ergste en de gevaarlijkste vechtjassen geweest, en Enka heeft het zelf Vrijdagavond nog. gezegd: dat het proletariaat den vrede moest dienen door derevolu tie, d. w. z. door bloedige boks- en schieï-parlijen, maar niettemin: ze noemen zich nu eenmaal zoo, ze noemen zich nu eenmail anti-militaSris- lisch en revolutionnair, de burgers van Alkmaar, die Vrijdagavond in de „Har monie" tegen entree van 15 cent bijeen kwamen, om te luisteren naar de op roerige taal van Enka, Akkerman en Schilp, om te protesteeren tegen de vasthouding van den hongerstaker- dienstweigeraar Van Groenendaal en om Icn slotte een soort motie aan te nemen, zooals men dat na dergelijke vergaderingen 'gewoon is. Met de belangstelling was het tame lijk treurig gesteld en als Van Groe nendaal later eens boort, dat zich jn hel bolsjewieksche Alkmaar, waar nota bene een Enka huist, niet meer dan 'n honderd menschen geïnteresseerd heb benvoor zijn hongerkuur, dan zal nem beslist hei burgerlijk-IIollandscüe spreekwoord van oudank" en ,,'s wc- reld's loon" ie binnen schieten. Daar ga je nou toch geen 3 weken honger voor lijden om in een stad als Alkmaar op revolutionnair ge bied zoo „voorlijk" niet meer dan 'n honderd menschen bijeengetrommeld te krijgen! Natuurlijk werd er door spreekster en sprekers dapper aangespoord! tot staking; Enka zei het alweer leuk: de arbeiders moesten werken doorwerk staking! Wat zal de gemeenschap met derge- lijken „pre auctie ven" arbeid gebaat zijn! Na afloop werd er gelijk ge- zegd een motie aangenomen; in deze motie werd de onmiddellijke in vrijheidstelling van den hongerstaker geëischt, en om die motie beslist aan liet rechte kantoor te bezorgen, went ze in triomph gebracht naai" den burgemeester! Die moest ervoor zorgen, dat Van Groenendaal direkt vrij kwam. Wat de burgemeester natuurlijk aan stonds gedaan zal hebben: het geval beho-oi t immers rechtstreeks onder zijn ■ressort! De burgemeester leek inmiddels 'n beetje op minister Pop: hij was óók niet thuis! Dc dienstbode nam het document echter heel goedgunstig in ontvangst: nu komt de zaak evengoed wel in orde. Na deze plechtigheid stelde spreker Akkerman zich in volle lengte op de stoep der burgemeesterswoming om der menigte te verkondigen: „Makkers! de burgemeester is niet thuis!" waarop heelemaal niet bar revo lutionnair! van ut den stoet ge rijmd werd: „Piep! zei de muis in het voorhuis' Dit laatste kwam bij een zoo hoog gewichtige gelegenheid eigenlijk niet te Pas. EEN ONGELUKSDAG. ;0p gevaar af, dat men ons in be- paalde kringen den tijd wij na afloop van de vorige motor races te Alkmaar, welke, Goddank! zonder ongelukken eindigden! „Men kan van meening verschillen over de vraag, of Motorraces, als we ke wij g toren te zien kregen, nog de veredelende uitwerking heb ben, als welke men aan de beoefer ning van sport in 't algemeen gaarne toeschrijft, men kan zich zelfs de vraag stellen, of deze sport niet ietwat op circus-waaghalzerij gaat lijken" De dag van gisteren heeft de boven bedoelde vragen plotseling zeer actu eel gemaakt, naar onze meening zelfs een frappant antwoord daarop gegeven. Twee ernstige en meerder^ min der ernstige ongelukken zijn min of meur rechtstreeks het gevolg geweest van deze race-sport. Met méér klem dan de vorige maal, en natuurlijk ook met veel meer recht!, vragen wij thans of deze sport nog veredelend mag heeten en of deze sport eigenlijk niet neerkomt op onverantwoorde lijke waaghalzerij! 't Heeft niets schoons meer, wan neer een wedstrijd louter machinaal wordt en over 't algemeen gewon nen wordt door hemi, die zijn leven het meest roekeloos in de waag schaal durft stellen. De vraag rijst, of deze waaghal zerij nog vcrtl r aangemoedigd of getolereerd mag worden: voor het publiek is de sensatie bij derge lijke ver tooningen nu juist niet van de gezondste soort (ook hier dus geen veredeling!), en'wil men de verantwoordelijkheid afschuiven op d© racers zelf, die toch racen wil len, dan lijkt het ons eerder toe, dat deze persen ton tegen zichzelf in be scherming genoaien moeten worden. Wij schrijven zulks mot spijt.; im mers de bto 'i van onze stad en van ons sportpark, welke door een be langstelling als die van gisteren groo lelijks wordt bevorderd, ligt ons na aan 't hart. Wij achten ook de inkomsten voor do gemeente niet gering. Doch wat het zwaarst is, moet in het algemeen belang het zwaarst wegen. En het niebonopaettelijk in ge vaar brengen van monschenlevens vindt geen compensatie in enkele duizenden guldens en in eenige be vordering van het vreemdelingenver keer. Een msnschenJeven is osis daar toe te hoog en te heilig! CONCERT GROOTE KERK. Door vertrek van den heer Jae.. van Kempen met de Madrigaal-vereenigin.g naar Londen is het met medewerking van mejuffrouw "Annie Veenenbos en den lieer Jan Booda te geven kerk- coucert inplaats v»n 12 Juli thans op Vrijdag 8 Juli gesteld. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. INTERNATIONAAL ESPER AN TISTEN-CONGRES-. Op 8 Juni 1.1. hadden zich reeds 1700 deelnemers laten inschrijven voor het Internationale Esperantisten-Con gres te houden tc Praag van af 31 Juli tot 6 Augustus 1921. Congressisten uit alle werelddeelen meldden zich aan, uit Australië, Azië, Amerika, Afrika en Eu ropa. Volgens besluit van het Ministerie van Buitenlaudsche Zaken in Tsjecho- Slowakije zpllen de Congressisten 50 o/o korting genieten op de paspoorten van dat land. Op alle spoorwegen in Tsjecho-Slo- wakije wordt aan lien eveneens een re ductie van 50 o/o toegestaan. Het Ministerie van Onderwijs stond voor het schooljaar 1921/22 facultatief onderwijs in Esperanto toe op alle Hoo- gere Burgerscholen en Gymnasiums, waar de omstandigheden dit zouden veroo. loven. Een Staats-Comraissie voor Esperanto-examens werd ingesteld. „ST. CLEMENS." Het Bestuur der afdeeling Alk maar van den R. K. Bond van Bak kers, Cacao-, Chocolade- en Suikerbe werkers is als volgt samengesteld: P. Sneckes, voorzitter, Noorderkade 7; J. T. Meijer, secretaris, Westenburgstraai 8; W. Remmen, penningmeester, Heili- geland 30. VOORDRACHT OVER DE METHODE VAN MARiE jAELL. Wij vestigen er de aandacht van onze lezers op, da.t Dinsdag- 5 Juli a.s. des avonds te 8 -uur in, het gebouw „De Unie", door Mej. j. Bodi van 's Gravenhage te Bergen een lezing 2al gehouden worden, met ais onder werp; „De methode van Marie Jael en naar toepassing". Ter verd'u.delij'.dng! van een en an der kunnen wij er nog aan toe voe gen, dat de voordracht geefster op nruziek-gebied zeer gewaardeerd is. AANGEREDEN. Gisterenmiddag na afloop der Motor races werd op den hoek LaatKo-ó-r- straat een oude vrouw door twee fiet sen met zooveel geweld aangereden, dat zij door verschillende omstaander moest weggebracht worden. KONINKLIJKE MILITAIRE ACADEMIE. Met ingang vau 1 Juli zijn bevor derd tot cadet-sergeant-lilulair dé vol gende cadetten-korporaal: der Infanterie hier te lande: P. J. Boudc- wïjn, J. Gerritsen, W. C. Heberlê, J. G. Hofs. Inf. in Ned.-Indië: F. J. van Baar vau Slangenburgh, W. C. A. van Beek, ,L. A. Graven, H. A. Dennmghoff Stel- C. M. Jansen, S. Hoste, A. "Plan- eken, R'. R. Kampman, A. C. Saraber, L. J. R'ummel, J. W. Stemfoort, S. H. Spoor, H. J. de Vries, L. A. "Vellengb. Cavalerie hier te Lande: C. G'i A.Teist, L. N. van der Minne. Cavalerie in Ned.-Indië: Achmed Sa- lim, H. Daams, B. M. Groeneveld, Raden Mas Soedjono. Artillene hier te lande: J. A. Buijs, J. J. Fens, II. H. -A'. de Graaff, J. G, G. A'. Moorrees, J. F. Winkel, J. A. W. Uvlenberg. Artill. in Ned.-Indië: M. J. Bakke E. J. Reck, P. Clerckx, C. Diepenbroek, G. F. Ferguson, J. Klein, A. W. van de Logt, J. W. S. van Loon, J. H. vau der Meer Mobr, H. C. M. Meijer, J. H. Ormel, W. Ot, J. G. Roelofs, J. Sfaleman, E. J. G. Stephan, S. H. A'. Begeman. Genie hier te Linde: C. van Boven, D. T. Lauxentius, H. van der Sluys, J. N. Swaan. Genie inn Ned.-Indië: J. R. Broek- Jiuijsen, A'. J, G. te Roller, W. Roms- winckel, T. van Strien, E. van IJssel- tlijk. EERVOL ONTSLAG, i Do telegrafist le klas O. W. Kater (O.V.), alhier, is op zijn verzoek eer vol ontslagen. GYMNASIUM. Na gehouden herexamen" slaagden voor het eind-examen gymnasium als nog mej. T. L. Moens, Beverwijk, ©n de heeren P. de Boer, Hoogwoud ©n Biersteker, Krabbendam. Eon oa-ndidaat werd afgewezen. PROTESTS-TAKING. Be te-gen heden „aangeraden" pro teststaking voor de vrijlating van G roenendaal den veelbesproken dienst weigeraar hongerstaker, is, voor zoover 'wij konden nagaan, finaal op ©en fiasco uitgeloopen. Bij de gemeente .gaat alles zijn gewonen gang. Op onze informa ties bij enkele aannemers, werd ons verzekerd, dat niemand van het werk weggebleven is. Nog -sterker! L- Leer Jan Go- vers chefkok van hotel „De Toe last", oud-dienstweigeraar en mede onderteekenaar van den brief, welke Vrijdagavond na mens de protestvergaaering in de „Harmonie" aan don burgemeester dezer gemeente gebracht is doch welke (bij afwezigheid van Mr. Wen- delaar) aan de dienstbode overhan digd is geworden de heer Jan Gavers, die toch uit den aard veel voor de zaak van Groenendaal voe len moet, en op de protestvergade- rin-g zooveel kabaal maakte, de heer Jan Govers heeft het verstan diger gevonden, aldus kwam zich heden een arbeider bij ons „"beiTSt- gen" maar nat te doen alsof er geen dienstweigeraar-hongersta ker Groanendaal bestond en heeft den gsheeien dag zijn functie, zoo als het een chef-kok betaamt, waar genomen. t Dat is dan één der voorvechters op wie voor de zooveelste maal van toepassing is: „Doe wel naar mijn woerden, maar niet naar mijn daden". openbare dronken- r pannigheid een ze- bracht ts. .- schap- en kere J. H. Twee pervto en, waarvan een in staat van i j-.ikenschap verkeerde, be-Le-ediging van een in functie, opgebracht, r zijn ze weer vrijgelaten, van diefstal van een fiets is jüui pofitiiebureele gedaan. Even eens dat een zekere N. H. mishan deld is. 6 personen zijnbekeurd ter zar ke rijden #zander licht. Twee personen zijn aangehouden wegens dnonkensohapi. POLITIENIEUWS. Naar 1 M'fiebureau is overge- IE ADRES VOOR CYCLOSTIJ- LEN, HECTOGRAFEN EN SCHRIJFMACHINES, IS FRANKENBERG. ALKMAAR. DE MOTORRENNEN TE ALKMAAR. Gisteren werden onder enorme be langstelling op het sportterrein de com- petüie-weüstiijdea gehouden. Achtdui zend bezoekers waren aanwezig. 5-1 deelnemers waren opgekomen. De wed strijden werden opgeluisterd door het muziekkorps „St. Louis", onder leiding van Broeder Overste. Aanvankelijk was het" enthousiasme bij alle toeschouwers zeer groot, maar dit werd al spoedig getemperd toen in de achtste rit, in klasse D, ds heeren J. N. J. van Aken, W. B reeman cn M. van der Jagt elkander bekampten. De Jrecr van Aken reed tij des s de tweede ronde aan den kop, met 'n paar (meters achter zi'eii den heer W. Breeman, toen 't was juist in he. heest van eten kamp plots e- lihgi de heer van Aken van zijn motor geslingerd wera en na enkele hevige buitelingen bewusteloos -op den rug, bleef liggen. Op dit" ijzingwekkende gezicht viel de ec'htgenoote van den heer van Alken, die zich op h'et middenterrein .bevtond, iu onjmacht; z'ij' was edh'ter sjppedijg jweer bfygebracht. iymgs snieidèh een verpleegster en twee pp het terrein aamezigfe dok ters, de heeren prof. van Leersum en Dr. Bakker, chirurg te Amsterdam ter hulp; het bleek, dat de heer van Alien een wonde onder hlet oogi en een ernstige kaakfractuur bekomen! had. f De politie, welke onder leiding' van C tojtntssaiis en hoofdinspecteur, aShr stoinds kordaat optrad, was1 spoedig met de brancard aanwezig, waarin de gewonde renner naar hét St. Elisa- htothgestièht werd vervoerd/ Hier wera de heer van Aken verder behandeld, doch tot op Wet cogenblik kan nog bezwaarlijk geconstateerd worden, elke overlgie inwendige kneu zingen pf -breuken misschien nog ver oorzaakt zijn; tot cp het opgenhlik dat Wij1 dit sldhrijven, -is de heer van Aken naar wij bij informatie ver nemen nog: steeds bewiustteloos er is nog geen kentering in zijn: toestand gekomen. Omtrent de oorzaak van Het onge luk verschillen de meeningensom migen waaronder ook de Burge meester schrijven het ongeval toe aan niet genoegzame voorzichtigheid van den rijder, de heer van Aken zou omgekeken hebbenanderen bewe ren, dat de voetrust van den motor aan den grond vastraakte eri dat aardoor de motor plotseling stil stond; weer anderen, dat de stan daard door het schokken -onder het achterwiel geraakte. Wie zal 't uitmaken Wij bevonden ons zeer iin de nabij heid van het ongeval, doch alles ge schiedde zoo ongelooflijk snel, dat wij zelfs de toedracht niet precies hebben kunnen- constateéren. Het bleek echter een ongeluksdag te zijn, want in de eerste demi-finale voor klasse E, tijdens den kamp tusschen Slorlebeker uit Rotterdam en v. 'd. Berg uit Den Haag, gebeurde er in de zelfde bocht, even verder, door bet springen van 'n voorband van de motor fiets van v. d. Berg een tweede onge luk. Deze renner kwam namelijk tus schen Het publiek terecht, greep de ho-ofdpolitieagent Marbus, die in de hoogte geslingerd werd, een gecom pliceerde beenbreuk en tevens een zéér ernstige knieverwonding bekwam. Ook deze werd naar het ziekenhuis vervoerd per brancard. De renner zelf kwam er goea van af, maar was niet meer in staat verder te rijden. Naar wij van de directie van het St. Eli'sabethgiesticht vernemen, maakt de heer Marbus het naar omstandighe den vrij goed; het been zal behou den kunnen blijven. Een derde ongeulk gebeurde met den renner Hamersveld uit Schiphol, die door een val een gapende wonde boven den neus bekwam, een vierde onge luk werd veroorzaakt doordien een kij kende jongen uit een boom viel en zóódanig verwond werd, dat genees kundige hulp noodig was. Als verdere ongelukken kunnen wij nog vermelden, dat een rijder langs de Zandersloot tegen een boom aanreed en ook dat een der leden van het muziekkorps wegens ongesteldheid per auto weg gebracht werd. De burgemeester liet voorzichtig heidshalve de bochten door het pu bliek ontruimen, na deze ontruiming was het, dat in den tegenovergesteldcn hoek van het sportterrein het ongeluk met den renner Hamersveld gebeurde. De burgemeester toonde zijn belang stelling door gisterenavond nog den heer Van Aken cn den beer Marbus in het geslicht te komen bezoeken. De uitslagen zijn de volgende: Klasse A over 5 baanronden mo- torinhoud tot 350 cM.3 (de baan was iets ingekort >en werd dus door de jury op b25 M. getaxeerd) 1 M. Kwakernaat, den Haag (Waa ler) tijd 19.4; 2. K. J. W. van Ree. Rotterdam (Ged-os) tijd 48.2. Klasse D over 6 baanronden mo- torinhotud boven 750 cM3. 11. C. M. W. Kuil, den Haag (H.D.) 3.52; 2. F. W. J. Hirschmann, den Haag (Excelsior) 3.7.3; 3. I. C. van der Pijl, Amsterdam (Indian) 3.22.3. Coxp.ti e-we/st ij e.n. Klasse A over 5 baanronden motorinhoud tot 350 cM3.1. Jac. Bunt, Hilver sum (Douglas) 3.1 2. Nijhuis, den Haag (Wooler) 3.13.— 3. F. J. C. Scfmver, Bussum (Douglasl 3.13.1deze was steeds de Wooler voorgebleven, doelt kreeg iin de eerste ronde een defect (zijn ma chine) 4. G. van Genderen, den Haag (Wooler) 3.3.4. Klasse B over 5 baanronden mo torinhoud 350-500 cM3.; 1. W. BreemJh, Rotterdam (Norton) 2.21.3.2. M. v. d Jagt, Rotterdam (Norton) 2.22.—. Klasse C over 5 baanronden mo torinhoud 500 tot 750 cM3.1W. Breeman, Rotterdam (Norton) 2.18.2.; 2. M. v. d. Jagt, Rotterdam (Norton) 2.19.4; 3. W. Boller, den Haag (Scot) 2.34.2. Klasse E. over 6 baanronden. open klasse voor speciale renma- ehines; 1. A. Stortenbeker, Rotter dam (Indian) 3.7.3; 2. M. Vintg Pyama's, Qpgave Overhemden, Boorden, Bassen, bokken, Bretels. SPAANbER Co, 1 iSösSsissii Heus»© van 4 Juli 1921. QUAX, Kassiers. van MULDHR (Ontvangen per draaiiooze telefoon.) STAATSLEENINGEN 5 Nederland 19 BANK-INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij INDUSTR. OND. BINNENLAND. Ir.sulinde Oliefabrieken INDUSTR. OND. BUITENLAND Steel coram CULTUUR MAATSCHAPPIJEN. Bodjong Compania Cultuur Vorstenlanden Dito ictions. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo MIJNEN. Redjang PETROLEUM. Dordtsche Petroleum. 4 Gec. Holl. olie Oude Kon. Petroleum Orion RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Nederl. Rubber Serbadjadi Intercontin. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amer. Lijn Holl. Stoomboot 0 Holl. Lioyd Kon. Boot Paketvaart Scheepvaart Unie SCHEEPVAART BUITENLAND, Marine comm, Marine pn-i.. TABAKKEN. .JBesoeki Deli Batavia Oude ï/eli. Medan Senembah AMERIKA. Southern Rails, Union Pacific bet. geen koers o onveranderd Vorige koers 94a/M m I44K 158 3 *Vl 9a'/4 101I/4 1181/4 96 H 33® alf'a 731/' 443 1701/- 49 3H 43 88 68H 5» 38 131 10S/4 193 65, 1041// 108 127 I311/» 591/* 93 338 3881/, 3^9** 34 14a Koers van aeden te plm. 1.30 plm. 1.45 plm. 2,- plm. 2.15 plm. 2.30 95 O O 118H 120 0 O "5 149 *5- 0 0 I5l 16a 0 0 34 0 0 0 0 9® O 0 0 0 IIO 0 0 123 123 0 0 123 13a 137 136 I37V2 *39 107-10 "5 114 114 "5 347 357 358 3 6al/s 363 230 0 236 O 0 98 XOI IOO 103 104 443 447 450 453 456 X 0 169 17* 171 172V1 494 498 500 506 43 0 O 0 0 92 93 O 93Vt 97 70 70 72 53 0 0 40 0 0 0 0 130 O 0 0 198 0 O 0 O 75 65 O 0 O ÏIO 0 O O O 0 0 O 128 0 O O X27 340 340 O - 344 395 395 O O 397 310 313 0 O 313 62 0 621 O O 625 24 24 0 O 0 14a 142 O O 0 PROLONGATIE vorige koers 3 heden 3^ WISSELKOERSEN Vorige koers Berlijn. 4.07 Parijs 24-37^ Brussel24.20 Ween en 0.48 Londen xx.35^ New-York 3.033/4 VREEMD BANKPAPIER. Duitsch Bankpapier (rood) Oostenr. Ban!oar»ier 4.12^ Vóórbeurs- Roers Dato teden 4.13-4-15 24-371/2 -24.40 24.20—24.22^ 0.46 -0.48 "-35—"«30 3-°3H 3-°4 4.20 46 dea Haag (Reading Standard) 3.8 2. Aangezien van Hamersveld en v. d. Berg, doordat zij waren geval len in de finale niet konden uitko men, werd na loting de 3e prijs aan P. v. Hamersveld toegekend en de 4e prijs aan M. v. d. Berg, den Haag. Kiaaeo D. over 6 baanronden mo- torinhoud boven 75 o.M.3.1. A. Stor tenbeker, Botterdam (Indian); 2. v. d. Berg, den Haag (H. D.)3. M. Bur lage, den Haag (Indian) 4. M. Vintges don Haag (Beading Standard) De finale in doaè klasse werd niet gereden. In de demi-finale maakte v. d. ïrg een tijd van 2.34.4, Vintges 2.39, Stortenbeker 2.37.1, van Burlage 2.38.2. Hierna werden handieap-wedstrij den gehouden over 6 baanronden tusschen de winners der verschillen de klassen tot 500 c.M.3 o-m eten Zilveren Alomaria Wisselbeker. Hierom kampten Jao. Brunt, Hil versum (Diouglas) 125 M. Kwakernaut 300 M. van Breeman, Botterdam,- (Norton van meet) Breeman wo-n met een tijd van 3.38.32. Kwakernaut, Den Haag (Woo:er) 3.38.4; Jao. Brunt viel uit wegens ©en d-efeot aan zijn eigen motor. De zilveren Tjc last-Wissel beker, handicap-wedstrijd tusschen do win naars der verschillende klassen bo ven 500 o.M.3 werd gewonnen door Stortenbeker op Indian. Hij ging van meet en maakte een tijd van 3.17.2 In dit nummer roden Stortenbeker Breeman (250 M, voor) en Krul, den Haag (H.D.) (100 M. voir) die de zilveren medaille van B. en W. won omdat Breoman niet uitliep. 11e heer Visser voorzitter van Aio mar ia reikte de prijzen uit Naar wij vernomen, heeft de jury overwogen om aan enkele rijders strafpunten toe te kennen voor hun herhaaldelijk omkijken. Betreffende de ongevallen dik gisterenmiddag op het Sportter rein tijdens de mo-torrennen voor gekomen zijn, ontvingen wij nog het volgende. BULLETIN. ALKMAAR, den 3 Juli 1921. 's avonds 9 uur. Er zijn hedenmiddag bii de mo torrennen twee zeer betreurens waardige ongevallen voorgeko men. Teneinde daaromtrent loopsn.de, blijkbaar overdreven, geruchten tot de ware afmeting terug te bren gen, deel ik U hierbij de juiste toedracht mede: lste. De renner van Aken uit Amsterdam keek in voile vaart om en viel. Hij raakte buiten kennis en is op dit oogenblik nog niet bij gekomen. Aangaande zijn toe stand valt verder nog niets te zeg gen, maar dejzle is uit den aard ernstig. 2de. Het motorrijwiel van den renner van den Berg uit den Haag kreeg een defect aan den voor band. tengevolge waarvan het hem onmogelijk was, verder zijn stuur te houden. Hij raakte uit den koers en reed den Hoofd-Agent van Po litie Marbus onderste boven. Deze brak dientengevolge het linkeren de r'c een zijn toestand op dit oögenbtik is gunstig. Beiden zijn opgenomen in het St. ELisabethges fcicht alhier. Nader bericht: Toestand van Aken Maandag- bewusteloos idem Hoofd-Agent Marbus vrij gunstig. De Burgemeester van Alkmaar. 'W. C. WEN DELAAR. Naar wij nader vernemen, scneen te ongeveer 2 uur hedenmiddag de toe- sland van den heer Van Aken iéts gunstiger te worden. Verwachting: Zwakke tot 'matige N".- Wesiel. tot Noordel. wind, betrokken, tot zwaar oewolkt, wellicht enkele re genbuitjes, iets warmer overdag. Zon onder 's av. 9.22. Z. op 's vm. '4.37. Ma-an op 4 58 v.m. M. onder 8.50 n.m. Nieuwe Maan hedennacht te 1 56. morgen 10 mir ongunstig, is nog schoon gewicht. ALKMAAR, 4 Juli. Exportveiling. Aardappelen f617.30, drielingen f3.80 5.40 'per 100 K.G. Aanvoer 15000 R'.G. ALKMAAR, 4 Juli Op de Veemarkt werden heden aangevoerd: 14 koeien en ossen f 375—575, 25 vette kalveren f90240, per Ned. pond f 0.80—1.10. 31 nuchtere kalveren f5054, 569 vette varkens per Ned. pond f 1.021.08. PURMEREND, 2 Juli. Afsalgvereen. „Beemster, Purmerend en Omstreken." 2S72 zak aardappelen f2.02 per zak (25 KG.) doorsneeprijs; slaboonen t 3 f 4.70, snijbooneu f 3.304 per 1000 st. 5555 zak tuinboonen f0.86 per zak (15 K.G.) doorsneeprijs; peulen f8.10—15, doperwten f8.3012.60 per 100 pond; roo-de aalbessen 2259 ct per K.G.; klapbessen fl.354.40 per mand; frum bozen 90 ct., aardbeziën 4264 ct per K.G.bloemkool f 13.10 per 100 stuks; sla f 1—2.10 per 100 krop; ra barber f 4 506, wortelen f 9.30 per 100 bos. Handel zeer vlug. NOORDSCIIARWOUDE, 2 Juli. Bloemkool f17.70—20,10 p. 100 stuks. Aardappelenveiling werd heaen niet gehouden wegens staking der trans portarbeiders. OBDAM, 2 Juli. 55.675 K.G. groote aardappelen f7.70-8.80, 6000 K.G. drie lin-gen f 3 404.90. HOOGKARSPEL, 2 Juli. 2200 baal grooie aardappelen f 4.05-4.60, kleine aardappelen f 1802.70. "WINKEL. Aalbessen f27—50.50, kruisbessen f17—19, aardbeien f19— f 26, frambozen f 40—43, peulen f 2i f23 per 100 pond; kropsla f 1—1,70 per 100 stuks. MEDEMBLIK, 2 Juli. R.K. Markt- ver. „St. Jozef." Aardappelen: groote muizen f 2.102.35, kleine muizen f 0.85 —130 per 25 K.G. Aanvoer 4500 zak. AMSTERDAM, 4 Juli Vee. 294 vette koeien le kw. f 1.601.80, 2e kv. f 1.40—1.50, 3e kw. f 1—1.20 per K.G-.; 70 melk- en kalfkoeicn f'100169, 43 graskalveren f100160, 84 nuchtere kal veren r 22—30, 73 schapen f40—50, 48 lammerV1 f3252 per stuk; 934 vette varke--> le kw. f 1.181.20, 2e kv1. fl.lS1.16, 3e kw. f 1.10 por K.G.\

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 3