NEO. TAAL EN STIJL. Leger en Vloot SPORT EN SPEL Rechtszaken, kandif p Markt Scheepstijdingen, Miaw». VORST, Tn de laatste nachten heeft het in Hollands Noorden gevroren. Men voorspelt hieruit een vroe ger winter. Ook in de windmncn- W die eene neiging" naar heti Noordoosten Vertoont wil men, vroege koude zien. ASSENDELFT. ASSENDELFT. Lo^ng. De uit slag van de loting s.at. milrae al- ^'NÓ^/üenif Crok; No. 2 Oerrit Tjinjés, 3 Willem van 't Veer, 4 Willem Sleeker, 5 Gemt Poel, 6 Ja cob Waai, 7 Barend Ka;, 8 PictCha,- mant, 9 Gerard Kroon Cz„ 10 Sim on Kramer, 11 Cor Koomen, 12 Maar.en Hos, 13 Dirk Grin, 14 Zomerde Boer, 15 Corn Frai], 16 Ccr Steijn, 17 Jacob Koning, 18 Corn Poel, 1 Ion Aatjes, 20 Cor Dekker Jz., 21 Joh. Boon Mz., 22 Gerardus Jak, 23 'Vnthioon Peetam. L. W. C. De leden van den L W. 'C. hebben onder leiding van den lêeraar, den heer Van der KlUt een bezoek gebracht aan de Kaas.a- briek „De Hoop" alhier. Door den Directeur, den heer T. v. d. Berg werden de jongelui hartelijk ontvan gen en na een woord van weikoffi rondgeleid. Ach te, een volgens werd.n bezichtigd het laboratorium, waar het .♦rtelkonderzoek werd gedemonitreeid He Melkontvanger, de Boteimakerij, 'r!e Roomkamer, de Melkkamer, de kaasmakerij, de Perserij, de Kaas- Dewaarplaats en het Matihinegebciuw waar gedemonstreerd werd: betcen- siiiugëeren van de Wei. Hierop werd de groep leergierige jongelui op de gevoelige plaat ver eeuwigd en na een hartelij'k'en toe spraak van den Directeur, waarin vooral oin belangstellende medewer king werd verzocht om de kaasfa- briek tot lfooger bloei op te voeren, trok men evenwel voldaan huis waarts. Een leerzaam bezoek voor de leden van den Landbouw-Wintercur- sus. -- Onze folivereeniging. Genoem de vereeniging behaalde op den Cen- iralen FokYeedag te A.kmaar niet min der dan 10 prijzen. De praohtstier Albert Jan 6 ver wierf een len prijs en de niet minder mooie stier Maximiliaan een 2en prijs Verder werden behaald een len prijs ■pet stieren, geboren in 1918, een le grijs met Junken, geboren na '1 Mei L920 viel ten deel aan G. IJ ff Gz.; de heer F. IJff Dz. een 2en prijs, met iwinters en de lreeren M. Hos, P. K. Jongejans en C. Boekei verwierven Voor hun twinters en vaarzen elk een 3en prijs. Een reuzen succes voor de vereeniging en een doorslaand bewijs van het groote nut der fok- vereenigingen, SchoiolboiUw. Namens den Raad hebben B. en W. zicih' gewend tot de regeering om een buitengewone subsidie voor den bouw van een nieuwe openbare lagere schooi De zer dagen kwam het bericht, dat we gens den slechten toestand van 's Rijk's-financiën van een extra sub sidie geen sprake kon zijn. Willen we dus bouwen, dan krij gen we 25 pCt. subsidie en de rest is voor rekening' van de ge beente. JNogi deze week wordt de Raad bij elkaar geroepen om over al of niet bouwen te beslissen, Taxatie, Deze week zijn de RL RL Schoolgebouwen c.a. door de desbetreffende commissie getaxeerd. Moor deze gemeente was als taxa- ,feur aangewezen de heer Molenaar, architect te Zaandam voor Het R K ^dhèolbestuur de heer Robbers, Haar- .em en voor het Rijk', de heer J. 'y. d. Ban te Haarlem. BROEK OP LANGENDIJK. BROEK OP; LANGENDIJK.„D e Laats te Eer." Donderdagavond hield de Begrafenis-Vereeniging ,De Laatste Eer" hare 8e Jaarvergadering. ÏJit het jaarverslag van den Secre taris bleek, dat door de vereeniging begrafenissen gedaan waren: hieri •pn waren 6 van leden der vereeni- tóng en 19 niel-leden. Het ledental Vdroeg ruim 800. De ontvangsten ever |et afgeloopen jaar hadden bedraden 1803.16, de uitgaven f596.86, een bali« saldo aldus van f212.30. Gevoegd bh het kassaldo 1919—1920 f414.74, maak te een totaal bezit van f627.04 Voorgesteld werd de schuld dér ver- jeemging, zijnde nog f150, geheel af le tossen. De aftredende bestuus'ièdenr de hoe ven J. Bakker en W. Stol, werden her kozen. In de plaats van den heer P Dirkmaat die bedankt had, en van den beer C Bak (vertrokken) werden ge kozen de heeren .1. strijbis Jzn. en C, limnierman. Ingekomen was een voorstel, om een Reservefonds te vormen, om' daaruit te bestrijden de kosten voor onderhou 1 van klecdingi en evenlueele aanschaffing nieuwe costuums. Voorgesteld werd een onderzoek in te stellen naar de kosten eener auto maat, ter nederdaling der kist in de groeve. Daarna werd verslag uitgebracht Vver de stand der Afdeelingen van den Loud van Begrafenis-Vereenigingen nan den Laugcndijk. Als afgevaardigden naar de e.k. Bondsvergadering werden benoemd ce heeren J. Strijbis en J. Biersteker. He- Bondsvoorstel: overname loden Uit andere gemeenten buiten der, Lan- gendijk, werd om de zwarighajen, oie uit mede zal brengen, verworpen, t Het voorstel van de.11 Bond oni in net reglement op te nemen ooik elders te begraven, werd. afgewezen,: Aangenomen werd hierin de Afdee lingen vrij te laten. Het voorstel „intrekking inleggeld voor wie nu lid wenseht te worden werd verworpen; gehandhaafd dus blijft dit inlegbedrag, vastgelegd in de no tulen. Daarna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. - P laat sing. De heeren P. Stins !z te Broek op Langendijk en S. C. Swager te Noord-Scharwoude, welke onlangs slaagden voor het examen kommies bij Ri]ksbelas- tingen, worden respectievelijk ge plaatst te Amsterdam en te Berg en Dal bij Nijmegen. SCHAGEN. SC'HAGEN. Stapvoets rijden. Burg. en Wtth., gelet op artikel 61 van de algemeene poli tic veroid eb® g voor die gemeente, brengen ter alge- meene kennis, dat het Dinsdag 27 September a.s. in het belang der openbare veiligheid is verboden in de kom der gemeente, vanaf de pun ten, waar de daartoe betrekkelijke waarschuwingsborden zijn geplaatst, anders dan stapvoets te rijden, met ui- en voertuigen met paarden be spannen. Overtreding wordt gestraft met een boete van ten hoogste f 25.— of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Vergunning tappers. De Burg. gezien de artikelen 8 en iOb van de politieverordening dezer gemeente, verleent vergunning aan de tappers cm op Dinsdag 27 September a.s. muziek te laten maken, danspartijen te doen plaats hebben en hunne -loca- h.eiten open te houden tot des nachts 3 uur, onverminderd de bevoegdheid om dezie vergunning; geheel of ten rleele in te trekken. Verders wordt gewezen op de ver ordening op publieke vermakelijkhe den, waarin o.m. is bepaald: Minstens 24 uur voor dat wordt overgegaan tot het geven of onder nemen van eenige openbare verma kelijkheid (danspartijen, muziekuit voeringen enz.) moet daarvan aan gifte worden gedaan ter gemeente secretarie. SCHAGEN. 1 SCHAGEN. Een nieuwe vereeniging. Alhier is met succes opgericht 'een R. K. Sport en Voeibahfereeniiging, genaamd „Quosego" welks ledental thans 25 leden bedraagt. Voetbal. Gisteren werd te Schagen door Sparta aldaar 'een voetbalmatch gespeeld tegen N. N. V. te Nieuwe; Niedorfe. „Sp.arta" won met 4—0. BEVERWIJK. BEVERWIJK. Een gouden aard bei. Een vereeniging van tuinders uit den omtrek' van Beverwijk heeft zoo meldt' het N. v. d. D., den liteer A. Haak', horloger, opgedragen de vervaardiging van een gouden aard bei, welke in de uitstalkast van ge noemden goudsmid tentoongesteld wordt. Deze1 gouden vrucht zal wor den aangebeden aan den heer Tickler inkooper voor Engeland, die öitjaar de meeste aardbeien gekbicht heeft. HEER-HUGOWAARD. HEER-HUGOWAARD. - Ker mis. Naar we vernemen zal' er dit jaar bij den heer Hurkmans ook weer kermis zijn en wet opt 2 en 3 October. Landstormatd. Zuid. Naar we uit betrouwbare bron Ver nemen zal men binnenkort aan het Zuid een Vergadering houden om ook daar pen landstormafdeeling op te richten. HEER-HUGOWAARD. Kroos- schouw. Opi 27 September a.s. zat de jaarlijksche kroosschouw plaats hebben oVer do polder ten scheislooten in dezen polder. HEILOO. HEILOO. Bemestingsleer. Bij voldoende deelname zal hier wederom een cursus in de bemes tingsleer worden gegeVen, zij die er aan willen deelnemen kunnen zich opgeven bij den heer J. Schuijt Stationsweg. 1 De af die ie ling Ned. R. I<. Volksbond houdt op 23 Sept. een algeim. Vergadering. Opi de agenda komt O. m. vpor bestelling van brandstoffen, winteraardappelen, enz. Zij die hun bestelling Van brandstoffen nog willen wijzigen kunnen dit doen. Behalve, antra ciet worden ook eierkolen geven. Deze vergadering verzu.me niemand, zij is ook vpor wat be tref. de ander© punten be lang 1 ijk. -Ankertjesdag. "Op: 25 september zal door de propagan- daclub St. Willibrordns" een An- kertjesdag worden gehouden tot steun Van bet heerlijke werk „De Roomsen Katholieke opvoeding Van de rijpere jeugd. De gevraag de toestemming is reeds Verkre gen. -WERVERSHOOF. WERVERSHOOF. Geslaagd' uiize plaatsgenoot, de heer'P'. Manshande, slaagde Zaterdag te de^diplorna; V0°r fet exa,ni'n ,!)oli- ZUID-SCHAWOUDE ZU1D-SCHARWOUDE. Ov'er- leden. -- Tie Alkmaar is overlegden de heer J. Greidaiius die meer dan Ju jaar raadslid was dezer gem waarvan 16 jaar wethouder BEEMSTER. r i BEEMSTER. - G es laag d - De heep A. Weder te Midden- Beemster slaagde te Amsterdam! voor het examen hoofdakte. BEEMSTER'. BEEMSTER. Militie. Aan de belang hebbenden wordt bekend gemaakt, dat op Dinsdag 8 November a.s. zal aanvangen het onderzoek tot het ver werven van het bewijs betreffende het voldoen aan de eischen van voorge- or.-'e.'idlif'id. Het bzzit van dit bewijs geeft in ge val van toewijzing aan de Infanterie, de Vesting-Artillerie of de Genie troepen (uitgezonderd telegrafisten en telephonisten) aanspraak op een twee maanden korteren eerste-oefeningstijd, voorts geeft het bewijs aanspraak op inlijving bij het corps en in het garni zoen ter keuze van den dienstplichti ge, voor zoover hij voor zoodanige ÏLlijvi.ig geschikt is en deze met de belangen van den dienst is overeen te brengen. Voor verdere bijzonderheden zie n.eii de Gemeentelijke aanplakborden. Voorkeur omtrent inlijving. Aan do belanghebbenden wordt 'be kt 11 d gemaakt, dat die iutelingen van dezer, gemeente van de richting 1D22, welke hun wenschen met betrekking f'l di inlijving niet bij de keurings- raad of op andere wijze hebben ken baar gemaakt, dit alsnog vóór 1 Oc- tobti a.s. ter gemeente-secretarie lum- doen. Schouw. Bekend wordt gemaakt aan de belanghebbenden, dat op Woensdag 5, Donderdag 6 en Vrijdag 7 October a.s. schouw zal worden ge houden op het kroozen van den tocht- weg Schie-, Nod- en Kavelslooten en zulks overeenkomstig de bepalingen waarin wordt gezegd, dat na 14 dagen over het ongedane werk een tweede schouw zal worden gehouden. Tevens, dat na viertien dagen van bovengenoemde schouw de kroosho- pen van dijken en wegen moeten zijn weggehaald. Een en ander op boete zooals dit is omschreven bij de ver huring' van dijken en wegen. Schouw op het maaien der Dij ken. Bekend wordt gemaakt, dat op Woensdag 5, Donderdag 6 en Vrijdag 7 Oct. a.s. schouw zal worden gehou den op het maaien van de verpachte dijk en wegparken, het slechten van dé kruin van den dijk en het slech ten der werp'en, benevens het zuive ren der nodslooten van riet en on kruid De lioopen moeten 14 dagen later ijn weggehaald. AKERSLOOT. AKERSLOOT. - Prijs behaald. Op' den gehouden wedstrijd in hoefbeslag te Zoefermeer—Zeg- waart behaalde onze plaatsgenoot de heer C. Zijp Cz„ Rijks-gedipll hoefsmid, den 5den prijs, bronzen medaille. AKERSLOOT. Burg. Stand. GeborenNicolaas Cornells, z. v. C. J. Kaandorp en M. Verduin. Alida Maria, d. V. P'. Schouten en G. Suiker. Nicolaas Johannes, z. V. A. Molenaar en G. Stet. Elisa beth Alida, d. v. Balvers en E. M. Dekker. Trijntje, d. van J. Koomen en G. Langenberg. Ondertrouwd: C. Kieften J. Jon ker. OverledenNicolaas Johannes Molenaar, oufd 2 dagen. L1MMÈN. LIMMEN. Uit den Raad. D'e heer J. Metselaar heeft bedankt als lid van den raad hij wordt op gevolgd do,or de heer M. Dekker, ln de laatst gehouden raadsver gadering werd besloten aan de aan vragers van een uitbreiding van het electrjsche net aan den .Westerweg te berichten, dat de raad tot deze uitbreiding wil oviergaan, mits zij de extrakosten exploitatie hoven den gewonen stroiowiprijs willen betalen. Alle belanghebbenden hebben unaniem; geweigerd en richten thans oplniieuw een request' .tot den Raad om! uitbreiding met gelijken stroomprijs over het geheele net. ANNA PAULOWNA. ANNA PAULOWNA. - Burg. Stand van 1 tot en met 15 Sep tember 1921. Geboren: Marinus Leendert, z. vl P. Wjssekerke en van F. M- Buckmann. Hendrik, z. V. A. Koster en van M. Kranen burg. Plieter, z. V. J. Bakelaar en van G. Zwart. Gezinius Wil helm, z. vi J. van der Molen en van A. Davids. Herman Jan, z. v. I. van der Molen en van A. Davids. Maria Johanna, d. v'. D. Kater en Van G. van der Berg. Getrouwd: Rudolf Ruitenburg en Frouke Bakker. Plieter Bij- piost en Grietje Hakof. EGMOND-BINNEN. EGMOND-BINNEN. Vacature. Door de beoeming v. me. C. W. L. Walig tot onderwijzeres aan de openb. school te Marken-B innen zal er op 1 October één leerkracht te kort komen aan de o. 1. school alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: 25 Aug. Johannes Adrianus, z. van Adria nus Wittebrood en Anna Bakkum. 1 Sept. Johannes Petrus, z. van En- gelbertus Hopman en Johanna Bak kum. 13 Sept. Ernest Paul Maria, z. van Charles W. E. G. Janssens en Charlotte Pr. M. A. Rouppé van der Voort. Ondertrouwd: 15 Sept. Adrianus Pe trus Floris, 23 jaar van Krommenie en Catharina Scboorl, 23 jaar. Getrouwd: 15 Sept. Jan Cornelisse, 24 jaar van Limmen en Geertruida Maria Schuit, 22 jaar. Concert. Zondagavond gaf „Eens gezindheid" het aangekondigde con cert in de muziektent. Om geen stoor nis te geven in de godsdienstoefening werd eerst om 8 uur aangevangen. Een talrijk publiek woonde het con cert tot het einde bij. De verschillen de muzieknummers, waaronder de beide stukken voor het nationaal con cours te Krommenie, werden uitste kend gespeeld. Ook het divertissement ,,L' écho au bois" viel bijzonder in den smaak van de aanwezigen. Den on vermoeiden directeur den heer P. Kuijs, komt een woord van lof tffe voor zijn leiding. WATERGANG. WATERGANG. Longjacht. Te Watergang doet zich onder het vee oen zoogenaamd geval van longjacht voor. 'Een 4-tal koeien zijn door deze ziek te' aangetast, waarvan er reeds een is gestorven. MONNICKENDAM. MONNICKENDAM. Oud-Raadslid le heer Verdam. In de op Zaterdag j.l. gehouden raadsvergadering wijdde de Edelachtbare heer Burgemeester een woord van hulde aan het oud-raadslid den heer Verdam, die gedurende zijn zittingsjaren de belangen der gemeen te in den gemeenteraad had gediend en wel vanaf 1884 met vier jaar tus- s chonpooze. WINKEL. WINKEL. B e v o 1 k'i ng. Blijkens de volkstelling bestaat de bevolking -fezer gemeente uit 831 mannen en 811 vrouwen, totaal 1642 ingezetenen. OOSTWOUD. OOSTWOUD. Laudbouwcursus. Voor den te houden landbouwwinter- cursus alhier hebben zich 23 leerlingen aangemeld, waarvan 18 van Oostwoud en 5 van Twisk, HENSBROEK. HENSBROEK. Slingerbal. Uit geschreven door den West-Friesclien Turnkring werd een slingerbal-compe- tilie gehouden om een gouden wissel medaille, Naar wij vernemen heeft Hensbroek bijna alle afd. van dien kring geslagen, Midwoud na loting en met Hoorn was de uitslag 00, daar om .zul binnenkort nog met deze ver eeniging oen besissende klamp worden gehouden Schrijven zonder taalfouten; begrijpen wat men leest, dit leert U het WEEK BLAD voor Ned. Taal en Stijl, prijs f 0.60 per maand. Inhoud van No. 1. Schrijven van d, t of dt. Oefening ter toepassing. Stakine uit („De gelukkige lamilie"). Vragen hierover. Vreemde woorden, die elk dient te kennen. Toelichting daarop. D,t interessante, voor elk leerzaam nummer wordt gratis en franco toegezonden, na inzending van onderstaande strook. NAAM ADRES P. S. in open enve'oppe, met 2 cents postzegel gefrankeerd, aan A. F. LEiDERtTZ j finn(jnnj0,..v;;_0„„ Amsteldijk 47, Amsterdam. D. H. SCHENK. j Hoofdonderwijzers, j Telefoon Z. 4072. OPLEIDING TOT BEROEPS SERGEANT. Door den Inspecteur der Infanterie is bepaald, dat de eerstvolgende op leiding lot beroeps-sergeant zal aan vangen op 3 October a.s. bij het in structie-bataljon te Kampen. De korpo raals, die aan deze opleiding zullen deelnemen, zullen op 1 October t.v. op het instructie-bataljon worden ge dirigeerd. BEZUINIGING. Aan alle Autoriteiten van de Land macht is met den meesten nadruk aan bevolen: met het oog op den toestand van 's RijksSchatkist bij het beste den van 's Lands gelden de grootst mogelijke zuinigneid le betrachten; mot de uiterste zorg te waken tegen overschrijding van de bij de begroo-ling toegestane gelden, meer in bet bijzon der tegen overschrijding van de som men, die, ter bestrijding van bepaalde uitgaven, te hunner beschikking werden gesteld; zoodra het zich laat aanzien dat, tengevolge van onvoorziene om standigheden, verhooging van een aan gevraagd of reeds beschikbaar gesteld bedrag noodzakelijk zal zijn, dan wel de beschikking zal moeten worden ver kregen over londsen ter bestrijding van uitgaven, waarvoor bij de begrooling geen gelden werden toegestaan, onver wijld een daartoe strekkend, met rede nen omkleed, voorstel aan het Dep. van Oorlog, resso-rleerende personen worden voorts uitgenoodigil om, in geval zij maatregelen mogelijk achten die, al dan niet na wetswijziging, tot rmindering van Rijks uitgaven kun nen leiden, daarvan voor wat laatst bedoelde personen betreft, door tus- sChenkomst van hun onmiddellijken Chef onverwijld schriftelijk mede- deeling te doen aan den Minister, Hoofd van gezegd Departement. OPLEIDING RESERVEKADER. Met betrekking tot de opleiding van de kaderreservistcn en van de mili ciens, die verplicht zijn dit jaar met inaang van 1 October onder de wape nen te komen, is door den Inspecteur der Infanterie lie t vol gen de bepaald: De Commandanten van de Regimenten roepen, met inachtneming van het daar omtrent bepaalde, de betrokken ka derreservisten en miliciens met ingang van 1 October ek. onder de wapenen, bij het onderdeel, waartoe zij beboe ren. Bedoelde kaderreservisten en mi liciens moeten op Dinsdag, 4 October d.a.v,, worden gedirigeerd op de Scho len voor verlofsofficieren, ter oplei ding. fsesntcM COURSES TE ALKMAAR. Na de courses in de Kermisweek. die ons wel eenigszins verwend had den, vielen de draverijen van gister uiet bijzonder mee. Er was niet zoo veel publiek, en de halve storm die over het veld stond, deed aan de snel heid der paarden wèl afbreuk. Behal ve in de eerste course was ook de opkomst der paarden beneden het ver wachte. ln den Ernaprijs (eerste course) ver schenen 8 paarden aan den start. Na heel lang wachten ook al omdat Jan v. Leeuwen met Koning Norinand over den kop sloeg klonk eindelijk het schot. Een baanronde lang had Leopold, gevolgd door Jessie Paul H de leiding. Toen kwam Bathilda op zei ten. Zonder een foutje te rnakui wist Piet Kout met de bruine merrie te passeeren. Eenmaal a. d. kop kon niemand hem iets meer maken en Kout won welverdiend de course. In de achterhoede had Kato K aan Jessie acg de derde plaats ontnomen. De verkoopcourse bracht vier paar den in de baan. Na hot schot gaat In nocence er met een aardig gangetje van door, gevolgd door Express M. Anderhalve ronde gaat dat zoo, tot ook Edeldame komt opzetten. Doordat Innocence er eenige malen uitspringt gelukt het Express te pas seeren. Minder fortuinlijk is Edelda me, die bij een hevigen aanval zelf weg springt. In dezen stand komt geen ver andering, zoodat Express M. onbe dreigd (le jury passeert. In de lieerrijderscoure verschenen paarden zeker niet de minste. Voorop ging Peter Stanley, terwijl Fa- voritin als gewoonlijk eerst een hal ve minuut voor hobbelpaard speelt. Ook Dandelion is nog geen ernstige concurrent. In de achterhoede worste len Nez Rond en Henriot wie voor zal komen, wat tenslotte Prins met de groote bruine hengst wint. Al dichter nadert zoo Nez Rond den hard zwoe genden Peter en pas in de laatste bocht weet hij hem op zij te komen. Het laatste rechte eind moet het doen en liet_ schijnt wel of Prins even hindert; maar uaar komt 4e hengst van Stal C buitenom opzetten en bij de finish is hij Peter een halve leng te voor. Na langdurige beraadslaging van de jury wordt aan Prins de eerste prijs toegekend. De Kortebaan was niet zoo span nend als gewoonlijk. In de eerste rit viel Long Ago af, die nu door Ockhorst werd gereden. Een andere nieuwigheid was, dat Ivan gereden werd door Hulsebosch. 't Was echter treurig te zien, wat deze Alk- maarsche ster nu presteerde. In de Zuidwestelijke bocht stond hij totaal stil. Hij wist zich dan ook niet eens te 'Taatsen. Tn de eerste halve beslissing werd Emanuel gedisqualificeerd, zoodat nu in de beslissing maar drie paarden uitkwamen, n.l. Condor, Gloriette en Meteor. Het stond toen wel vast dat Meteor zou winnen, alleen wie zou de plaats loopen Gloriette of Condor. De Hoornsche hengst deed echter in de bochten, maar vooral als hij een paard naast zich had zóó raar, dat hij alle kans verspeelde en toen hij nog sprin gend door de finish ging werd hij nog gedisqualificeerd. Zoo had dan Stal Wien de geheele kortebaan gewonnen. Werkelijk een mooi succes voor v. d. Zei en een schitterende reclame voor de ingevoer de Oostenrijksche paarden! Tusschen de ritten van den Korte- baanprijs reikte de heer Govers voor- ziter van de Kennemer Sportclub op de hem eigen geestige wijze aan de winners in de Heerrijderscourse de prijzen uit, bestaande uit reiskoffers en eity-bags. De uitslagen zijn als volgt: T. Ernaprijs. Draverij 4e klas. 1. Bathilda, eigen. Zwaan, Hoorn, 2060 M., rijder P. Kout tijd 3.35 4/5; 2. Leopold rijder eigen. J. Essen, Beem- ster, 1950 M., in 3.371/5; 3. Kato K. Eigen. D. Boon-Haren, rijder C. Ock horst 2040 M. in 3.392/5.' Niet geplaatst: Koning Norinand. Jessie Paul H., Klaas B. Kathive en Eurvanthe. II. Esther M prijs. Verkoopdraverij. 1. Express M. Eig. P. v. Dieren, rij der J. Jansen, 2140 M. in 3.46 1/5.; 2. Innocence. Eig. Stal Bernisse, rijder Siemerts 2120 M. in 3.50 2/5; 3. Edel dame. Eig. Stal C., rijder Schippers 2180 M. in 3.541/5. Niet geplaatst Egbert, Express M. voor f 1500 door den eigenaar gehou den. III. Favoritinprijs. Heerrijderscourse 1. Nez Rond. Eig. Stal C., rijder Prins 2550 M. in 3.58; 2. Peter Stanley, be rijder-eigen. Jc. Beuning, 2400 M. in 3.58 2/5; 3. Henriot, rijder-eigenaar: v. Coeverden 2550 M. in 4.08 3/5. Niet geplaatst: Favoritin, Dandelion IV. Kortebaanprijs: 1ste serie Long Ago Gloriette, Edel A, Emanuel. Ge plaatst: Gloriette, Emanuel; 2e Serie. Edeldame, Meteor, Ivan. Geplaatst: Meteor, Edeldame. 3e Serie, Jessie Paul H, Kato K., Condor. Geplaatst: Condor, Kato K. lste halve beslissing: Gloriette, Emanuel, Edeldame. Geplaatst: Glo riette, Gedisq. Emanuel. 2e halve beslissing. Meteor, Kato K Condor. Gepl. Meteor, Condor. Beslissing: 1. Meteor. Stal Wien, J. v. Leeuwen 770 M. 2. Gloriette Stal Wien Bakker, 730 M. Gedisq. Condor. HET .WEGBRENGEN VAN SCHEPEN. De Haagsche Recherche heeft te Ilmuiden aangehouden den machi nist Joh. Sch„ 30 jaar, wonende aldaar, A. S. 65 jaar, directeur- aandeelhouder eener scheepvaart maatschappij, wonende te IJmui- den, H. K., 45 jaar, aandeeelhou- der, wonende te Castricum en A. Z.„ aandeelhouder, wonende to Il muiden, 52 jaar. De aangehoudenen worden ver dacht van het „wegbrengen" van den stoomtrawler Adriana IJ, JVL 345, op 8 Juli 1920 en jzijn te 's-Gravenhapte in bewaring' gesteld Het schipi was verzekerdvoor f65.000. ALKMAAR, 19 Sept. Op de Vcemarii» waren aangevoerd: 27 koeien en ossen 1' 375—625, 10 vette kalveren f 110 f2.10, id. per Ned. pond i'1.802.50, 35 nucnlere kalveren f 16—24, 38 vette schapen f 4558, 310 vette varkens pei Ned. pond i'0.96118. PURMEREND, 17 Sept. Afslagvoreen. B-emster, Purmerend en Omstreken" 4510 mand augurken: middel 72 ct., basterd 63 ct., grol fijn f 1.85, fijn lijn 13,15, stek 36 ct., bommen 28 ct. per mand (6 K.G.). Handel matig. Dinsdags geen veiling meer. HOORN, 16 Sept. Op de Veemarkt waren aangevoerd: 175 schapen f45— f 42 en lammeren f 2841. Handel vlug. HOORN, 17 Sept. Op de Veemarkt waren aangeioerd: 37 magere varkens 5560, 212 biggen f2030, 385 scha pen i'40—55 en lammeren f2840, 6 paarden f250—550. Handel goed. 800 kop boter f 1.60fl.671/3. Eieren f 1414.50 per 100 stuks, BROEK OP LANGENDIJK, 17 Sept. Langed. Groentenveiling. Bloemkool 2e soort I' 1.902.90 per 100 stuksroode kool f 3.20—5 60, 2e soort f 13, gele kool le soort 15.807.50, 2e soort f2 -5.40, witte kool le soort f5.10 f6.70, 2e soort f34.60 per 100 K.G. wortelen f 5.109.60 per 100 bosaard appelen: Schoolmeesters f5.50, blauwe f 6,809.30, eigenheimers f 6.907.00, bravo T5.50, drielingen f3.804.30, kleine f'2.60, gele nep f8.809.20, drie lingen 17.107.30, uien f9.509.80, 2e soort £2.904.70, slahoonea f4045, alles per 100 K G. Aanvoer 1650 st. bloemkool, 100.000 IC G. roode kool, 71.700 K.G. witte kj, 38 600 K.G. gele kool, 4300 bes worte len, 23.000 K.G. uien, 1050 K.G. gele nep en 175 K.G. slaboonen. NOORD-SCHARWOUDE, 17 Sept Blauwe aardappelen f7.708.40, eigen heimers f 5.808, bravo f 7.20, drie lingen 1'4.30, nep'f8,30—9.10, drielin gen f7.20—8.10, uien f9—10.20, roode kool f3.10—5.70, gele kool f4.50—7.HL witte kool f4.605.40, spercieboxmen f 52.80, peen f7.607.90, alles per 100 ICG., peen 15 608.90 peir 100 boft W ARMENHUIZEN, 17 Sept. Uien f9.20—9.60, drielingen f6.707.40, nep f9—9,30, roode kool f3.80—4.90, gele kool f 4.206, witte kool f 4.40—4 50 wortelen r 7—7.30, slab. f35—41.50. IIOOGKARSPEL, 17 Sept. „De Een dracht." BI. aardappelen f3.35—4.20, bloemkool le soort 1' 3.6010.30, 2e srt. r 2.30—2.80, 3e soort f 0,90—2, witte kool f 1.90—2.50, roode kool i'1.60— f3.50, slaDoonen f6.207.60, gr. uiet f3.90— 4.30, kleine id. T 2.70—4.40. BOVENKARSPEL (Station), 17 Sept. „De Tuinbouw." Aardappelen blauwe 1'3.70—4.10, bonte f3.754 per baal; grooleo gele uien i 3.504.60, kleine id. i' 1^-4.50 per baal; bloemkool le soort f 2.80—13.50, 2e soort f 1.10—5.25 3e soort f0.752.90 per 100 stuks; roode kool i'2.60— 5, gele'kool f5.75 f7.75, witte kool f3.505 per 100 K.G. groolc bieten f2434 per 1000 st; slaboonen f4.408.90 per zak (15 K.G.); augurken fijntiju 4851 ct., fijn 27—30 ct., grof 711 ct. per K.G. ALKMAAR, 17 Sept. De Boterprij- zen waren: Hoogste markt fl.65, middel- i'1.60, laagste- fl.55; aanvoer 1377 kop. Eieren i' 13114 per 100 stuks. IIOOGKARSPEL, 16 Sept. „De Een dracht." BI. aardappelen f 4:054.10, witte kool f 4.405, roode kool f2.50 4, gele kool f 6.50, slaboonen f 6.10- f7.60, groote uien f3.404.10, kleine uien f 3 104.50. MEDEMBL1K, 16 Sept. Marktvereen. „St. Joseph" Uien f2.10—2.20, drielin gen I'l,70—1.75, nep f2.05—2.25, blau we aardappelen fl.902.15, slaboonen f6.708, gele kool f8, alles p. 100 K.G. een mooie verzameling rijpe aardbeien plukte. De vruchten zagen er prachtig uit. ''AM, 16 Sept. „De Tuinbouw." t: roode ko,ol fl.90—1.40, 18,650 K.G i.eie kool f 5.10—7.10, 1 wagon wille kool f 500—, 1500 K.G. uien f9. IVARMENHUIZEN, 16 Sept. Uien f9.60—9 90, drielingen f6.20—6.60, nep 19.30—9.60, roode kool f4,20—4.80, gele kool f 5.S06.40, witte kool t'5.10 5.20, wortelen f6.107.50, id. uit schot f2.205.10, aardappelen blauwe f 88.40, eigenheimers f 5.206.10. STOOMVAARTLIJNEN. KON. NED. STB. MIJ. ACHILLES vertr. 14 Sept. v. aCdix naar Malaga. AGAMEMNON arr. 14 Sept, v. Ca- valla te Calamata, BOURNE, v. Baliia Blanea n. Bre men, vertr. 14 Sept. v. Las Palmas. CALYPSO vecti-, 14 Sept, v. Argo- stoli n. Algiers. HELENA, vert. 15 Sept. v. A ins teg-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 3