Noord-Hollandse!) Dagblad. TWEEDE BLAD Noordhoilantisch Landbcuwcrei.' Zaterdag 24 Sept. 1921. ALKMAAR. De Hondensport. Fgf SPAARBOEKJES Correspondents tads* an Markt ^roïM&alIliWiiwa* Rondom den Ankertjesdag in Nederland. Maanden en maanden reeds droegen wii in ons het plan om in onze Ka- Ihoih ke Pers enkele artikelen te schrij ven en daardoor de aandacht te ves- liv-n van nel leesgrage publiek op een zeer belangrijk en noodzakelijk, maar Iccliik ook zeer moeilijk onderdeel van ons Katholiek Organisatieleven: de «'odsdiensligc en maatschappelijke yor- nun- onzer schoolvrije jeugd. Het tijd lijn "om dit plan uit te voeren is, mee- nch' wii nu aangebroken. De volle yomcrvocanlie is weer over ons heen- .-cgaan en de koele herfst deed weer y,in intrede in stad en land, de tijd van vacanlie en ontspanning ging voor bij en daarmede ook de gewone slapte u stilstand in het vereenigingsleven weer gaat er gewerkt worden met man n n:.ichl in onze Katholieke goederen, ai hij ons lioonische volk de zuiver ■-> hoiieke organisatie-idee steeds beier doen doordringen; weer worden'de apen bijeengestoken en wordt er een !.- r ja ars- en wintereampagne begonnen, /■a: in ons reeds prachtig én krachtig at uouwii Katholiek Vereenigingslc- te behouden wat wij 'hebbeji, en te- j.s rkrijgen wal wij nog niet hebben. Te verkrijgen wat wij nog niet heb- >en! of althans niet voldoende hebben! 'at is vooral een sterke ondergond, een onwrikbare grondslag, waarop het mis, de citadel van ons Katholiek Vereenigingsleven, slaat gebouwd! De Katholieke Jeugdorganisatie! vv'ic gee.n vreemdeling is in dit be langrijke en noodzakelijke onderdeel van ons Organisalieleven, weet, hoe er b t laatste jaar vooral wordt gewerkt, o.n den achterstand in te halen, welke la et Katholieke Jeugdwerk heeft bij de mannen-organisaties, een achter stand, veroorzaakt door velerlei om- Handigheden en vele personen. Het 'leeft weinig nut, achterom te zien en het verledene te beschuldigen van ïe weinig belangstelling en medewer king inzake Jeugdorganisatie; liever zien wij dan ook voor ons uit, ver trouwende op de veelbelovende toe- kpmst. Daar zal binnenkort aan vankelijk nog dit jaar, maar door den omvang der voorbereiding verschoven naar de Augustusmaand van het vol gend jaar gehouden, worden te 's-Hage een Katholiek Jeugd-Congres! Ja, een Katholiek Jeugd-Congres, een Congers, enkel en alleen voor- de Ka tholieke jeugd, groolscher in opzet en voorbereiding, dan het le Nationaal Congres, enkel en alleen voor de Ka- gchouden in Juli 1911 te Utrecht, en daaraan verbonden een groote tentoon stelling van alles, wet zichtbaar op bet terrein der Katholieke Jeugdbeweging in ons vaderland is bereikt, een ten toonstelling, om te doen zien, hoe het Ilcomsche Jeugdwerk sedert 1903 reeds is uitgegroeid. Dat Congres zal vooral de middelen moeten aangeven, om lot de zoo noodige en vurig gewenschte eenheid en samenwerking te komen; want er is te weinig systeem en te veei vrijheid in de vorming onzer Patro- naalsjeugd; er moet, om tot blijvend succes te kome^ meer systematise worden gewerkt, niet op velerlei plaat sen op velerlei wijzen, maar met be houd van de gewenschte vrijheid en het bijkomstige, toch in de hoofdzaak zich bewegend langs dezelfde lijnen. Dat Congres zal ons dan wellicht ook brengen het centraal middelpunt, waar naar reeds zoo lang is uilgezien met groot verlangen, het Centraal Palro- naats-Bureau, waarvoor in het Haar- iemsche reeds zoo menig penningske is bijeengebracht, maar waarvan de stich ting ook al weer door allerlei om standigheden werd uitgesteld. Dat Con gres zal slagen! daaraan twijfelt nie mand meer. Allerwege gevoelt men en ziet men in, steeds meer en meer hoe do jeugd, de hoop der toekomst', moet worden klaar gemaakt, d. w. z. moet worden ontwikkeld, godsdienstig en maatschappelijk, om straks deug delijke leden te zijn van de groote mannen- en vrouwen-organisaties, die niet, zooals in onze kringen ook wel gebeurt, om een luttel bedrag aan con tributie, hunne vereeniging ontrouw woraen, om slraks ook volijverige en bekwame leiders te zijn van diezelfde s lands- en vakvereenigingen en zoo de praktijk van den eencn, waren gods dienst te doen doordringen in onze ontkerstende samenleving. Mierwede «e voelt men en ziet men seeds meer en meer die noodzaklijkhid in, en daarom ook geven het R. K. Vakbureau te Utrecht, het Secretariaat der Maria- Congregaties te Maastricht, het R. K. Centraal Bureau van Sobriëtas té 's-Boseh, het Federatiebestuur der R. K. Sportbeweging, enz., hun onverdeel den steun en medewerking aan de In terdiocesane Jeugd-Commissie, door hel Doorluchtig Episcopaat sedert een tweetal jaren in hef' leveii geroepen; zij allett géven hun öirverdeelden steun en medewerking, om liet Congres te doen slagen! En het Congres zal sla gen: en eenheid zal er komen, steeds meer pn meer, in 4e vorming onzer Katholieke, schoolvrije jeugd. Belangstelling voor dit grootsche Plan zal gevraagd worden van oehecl PAS Roomsche volk! In de Zuidelijke Bisdommen heeft de Propaganda" voor het Katholieke Jeugd-Congres zich reeds geopenbaard in den z.g. Anker tjesdag; het Bisdom Haarlem en het Aartbisdom Utrecht volgen dezer da gen; de Katholieke jeugd zal U een zilvérbliukeud ankertje, aanbieden, en U daarvoor in ruil vragen een zilver- blinkend dubbeltje Als alle parochies deze propaganda eens ter hand nemen, en alle, althans aeer vele parochianen, zich zulk een ankertje lalen opspelden, dan wordt Uc-l voor het Congresbesluur mogelijk, een Katholieke Jeugddemonstratie te houden, zooals Roomsch Nederland nog niet heeft aanschouwd. Doch meer nog dan alleen een financieelen grond slag, welke door het succes van den Ankertjesdag voor het Congres zal wor den gelegd, zal de Ankertjesdag de blijvenue belangstelling en steun bren gen van ailen, die tot heden toe van verre bleven staan eii de Jeugdorga nisatie al te veel beschouwden als lief- hebberijwerk van enkelen. Dat onze Katholieke Jeugdbeweging, en wel bizolïder de organisatie van onze Katholieke Jongens- en Meisjes- Patronaten, geen simpel liefhebberij- werk, maar een veel omvattende en vaak moeilijke laak is en een stuk gezqnde Roomsche opvoeding moet zijn, willen wij een volgende keer af zonderlijk gaan aantoonen uit het hoofddoel der Palronaalsbcweging, hetwelk is: aan Christus te doen trouw blijven onze Katholieke jeugd. Moge dan door de samenwerking en den steun van allen dit allesbcheer- scliétiae doel voor de Katholieke Jeugd in ons vaderland worden bereikt en moge die belangstelling en steun zich dezer dagen toonen in het koopen en dragen van een ankertje, het zinne beeld der hoop op de toekomst! P.S. Voor inlichtingen lot het or- ganiseeren van een z.g. Ankertjesda houd ik mij- desgewenscht, gaarne be reid. Wervershoef, 22 Sept. 1921. G. J. KEMPERMAN, pr. VOORLOOPIG BERICHT, 't Doet ons genoegen, thans te kunnen meedeelen, dat onze R. K. Gem. Tconceiver. „Albérdingh Thijlm a.s. sefz. zal inzeüen met een nieuw stuk van den h'eer J. F. M. Endel. Weer een tij'dstuk', even actueel en geestig als. dat waren; „O.-W.-Owee' én „Toekomst." We staan voor de groote verkie zingscampagne van 1922 en daarmee doet H. M. De Vrouw haar „blijde .noomste" in de politiek. Dat leek den heer Endel een terrein, om er e"ns heerlijk, geestelijk dan te gaan spelemeien, „No. 4 van de 7e lijst heet z'n nieuw, z'n derde stuk. De titel lijkt ons weer zoo af, zoo preuts. Je weet direct, waarmee je t te doen zult krijgen. Alb. Th'ijm meende verplicht te zijn, ditmaal de prmieur te moeten geven aan de kunstlievende 'eden. Waarschijnlijk zal de vereeniging" ook' niet-leden ge legenheid geven, van dit blijspel te genieten. De herinnering aan den3en Teekenistavond, toen de zaal stamp vol en 't aantal van hen, die we we ens plaaisgebrek' moesten teleurstel len, nog zoo gróót was, ligt nog ersc'n in 't geheugen. En wat we toen schreven, is nóg waar: Je hebt waarachtig wel eens behoefte aan een avond van aan-één-sfuk lachen. „No, 4 van de 7de lijst" belooft, dat weer m volle mate. Dat de cou pletten, evenals steeds, door ondeu- genden zin en toespelingen gekruid zijn en er door hun populaire muziek weer in zuilen gaan, spreekt. Verdere bijzonderheden volgen. HAND- EN REISKOFFERS, PRIMA KWALITEITEN. L. FRANKENBERG. ALKMAAR. BEN;HEM Ir. De heer A. C. Schouten, direc teur 'va.n de Centrale LandLonw- bank' alhier, heeft met ingang van 1 Januari a.s. ontslag als zoodanig aangevraagd en is met ingang van dien datum benoemd als directeur van een ailricr op te richten bij- kantoer d:r Oscar Smits bank (Haar lem). ZOND AG SLUIT!" MG AP -THEKEN. Op a.s. Zondag 25 September zal do apotheek van den heer O. L. Mo lenaar, Langestraat 1, geopend zijn; de andere apotheken zijn gesloten van Zaterdagavond 10 uur tot Maan dagmorgen 8 uur. D© apotheek die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de gehoolo daar op volgende week' 's nachts geopend De andere apotheken zijn behalve 's Zondags en op feestdagen ook. ge sloten op werkdagen van des avonds 8 uur ('s Zaterdags 10 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. EINDE ZOMERTIJD. B. en W. brengen ter algemeene kennis dat in den nacht van 25 op 26 September a.s. te S uur voor- middags de stadsk'ofcken eön uur zullen worden teruggezet. j R. IC .VOLKSBOND Het (Triduum voor de leden van den Volksbond werd gisterenavond in de S. Laurentiuskerk voortgezet. Pater Jonckbloedi vervolgde zijn uit eenzetting over „Het Geluk" en wees do talrijke aanwezigen aan waar het geluk te vinden was: nl„ alléén in de R. IC. Kerk. TREIN NAAR DUITSCIILAND. Het R. K. Huisvestings-comité deelt ons mede, dat de Duitsche trein van Alkmaar op 29 September a.s. ver trekt te 11.33 uur. LEZING, Woensdagavond a.s. le S uur, zal ten huize van den heer .C Proot, Langestraat, alhier, een vergadering van den „Katholieken Kring" gehouden worden, op welke vergadering de Wel Ed. Heer G. Bruna spreken zal over liet onderwerp; „Het hedendaagsch Protestantisme." WERKMANSKAARTEN. Met ingang van 26 SepLember 1921 worden voor houders van werkmans- kaarlen a. toegankelijk gesteld: de treinen 146 AlkmaarUilgeest; 448 AlkmaarZaandam; 449 UitgeestAlk maar; 461 AmsterdamUitgeest en 461 AlkmaarHoorn. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Doelenstraat, in de Oude Ambachts school. Tel. 645. Geopend op alle werkdagen van des voorjoi. 911 uur; bovendien des Maan dagsavonds van 7—8 uur. Aangeboden1 banketbakker, 1 boek binder, 1 eleclromonleur, 4 grond werkers, 1 boutdraaier, 3 mannelijke kantoorbedienden, 1 vrouwelijke kan toorbediende (16 jaar), 1 kellncr, 1 kleermaker, 2 koetsiers, 1 landbou wer, 3 magazijnbedienden, 1 machine- drijver, 1 machinaal-houtbewerker, 2 metselaars, 3 meubelmakers, 1 op perman, 1 pakhuisknecht, lirijwiel- hersteller, 1 scheepsbouwer, 1 schil der, 1 chipper, 1 schrijver, 1 siga- rensor teerder, 1 stoker-machinist, 1 stucadoor, 1 tabaksbewerker, 5 tim merlieden, 2 tuinlieden, 1 varensge zel, 1 werkster, 1 ijzergieter, 1 zand vormer en 31 losse arbeiders. Gevraagd: Jongens van 1416 jaar voor licht werk, 1 jongen van pl.m. 18 jaar in de kislenmakcrij, iemand van 17 lol 19 jaar voor aanlog ver warmingsbuizen, 1 jongen van pl.m. 16 jaar voor lichte fabriekswerkzaam- heden, 1 meubelmaker, 5 schilders, 3 werksters en 1 los arbeider. OPROEPING. (Herplaatsing wegens misstelling). Burg. en Weth. roepen sollicitan ten op naar de betrekking van: Hoofd aan de op te richten open bare school voor uitgebreid lager onderwijs voor jongens met vier achtereenvolgende leerjaren. Het onderwijs omvat de vakken t. m. i. 1. t. m. ni., alsmede de letterkunde, o. en q.. benevens vrije en ordeoefeningen der gymnastiek. Jaarwedde volgens rijksregeling 2e klasse. Stukken uiterlijk 10 October a.s. in te zenden aan het gemeentebe stuur. MATINEE, op Zondag 25 September, van 3 tot 5 uur. in den Hout, te geven door Stedelijk Muziekcorps, direc- tèur de heer H. A. Maas. Programma: 1. Q. Rosey. H. A. Maas. The Se- negambian Patrol, (in marsch- vorm). 2. Q. Rossini. Ouverture tot de opera „Le Barbier de Sevihe". 3. Joh. Strauss (Vater). Aimer, bo ire. chanter. 4. A. Ch. Lecocq. Fantaisie uit de operette „La fille de Madame Angot". Pauze: 5 Steenebrugcn. Ouverture „Le retour au Foyer". Oscar Strauss. Walzertraunie. Walzer atis der Operette Fin Walzertraum". 7. G. Renaud. Polpourri pooulaire 8Finale. Het publiek wordt beleefd ver zocht de stilte tijdens het concert te helpen bevorderen. Door zijn veie goede eigenschap pen en scherp ontwikkelde zintuigen, heeft de hond zich' al eeuwen als een getrouwe en uitverkoren dienaar van den mens'cfi 'gemaakt. De heer A. Kastelein, schrijft daar over in het „D. v. N.-B.": Sinds jaren her, werd Hij' gebe zigd tot het bewaken van kudden, huizen en andere eigendommen, zelfs den jager bood hij zijne diensten op de jacht. f Uitmuntende diensten bewezen de dappere St. Bernardshondcn, bij het óp- en nasporen van hulpbehoevende of ivterdwaalde bergtoeristen op de Zwitserscfie hooggebergten. Ook werd hij dikwerf, ofschoon ten onrechte als trekdier gebruikt, om zelfs op de meest slaafsehe wijze, de nopens hem bestaande dwaalbegrippen te bevre digen. Met al zijn deugdelijke eigen schappen en zijn aanhankelijkheid was men echter niet tevreden en is men sinds jaren terug' een ander arbeids veld met hem betreden. Ge ruimen tijd ging echter voorbij voordat men de waarde leerde ken nen van sommige organen, die bij den hond sterker zijn ontwikkeld dan bij andere dieren. Deskundigen die zich beijverden om dieren op deze materie in te gaan, brachten aan bet licht dat voornamelijk het reukvermo gen hii den hond zeer sterk ontwik keld was. Weidra werd de algemeene belang stelling en sympathie bevorderd, toen rtuideliik was te constateeren. dat de geoefende hond inderd. goede dien sten km bewijzen. Men heeft hem n.l. •len hond, aan hem door grondige oeferangen te onderwerpen, waardeer hii zijn van nature aanwezige ga- een in de gewenschte hanen kom ont wikkelen tot een trouwe helper van de Politie en Justitie weien te ma ken gebied te berde is gebracht en vindt' .hans in den gteoefendew hond een trouwe makker, op wien hij zijn le ven kan verlaten, die steeds bereid is Het teven van zijn meester te verde digen. A.lerwege ging mén ten onzent, ich' met de opleiding van Politie- lii.inden bezighouden, toen soms be langrijke resultaten, de anders zoo vele bezwaren overwonnen. Niet en kel werd 'de opleiding' door kundig Kynologen beoefend, doch' vele hon den-scharrelaars zagen onder het voorwendsel van „Politiehond" de ge legenheid geopend hunne hónden op die wijze afhandig te maken, terwijl die niet de minste waarde als zoo danigi hadden. De naam: Politiehond" was bekend geworden alhoewel een van iïet juist begrip „Politiehond" niet zoo spoe dig doordrongen was. Nog heden ten dage zijn die van vroegér afstammende dwaalbegrippen met uitgesloten. Het ligt niet op mijn weg over deze materie in details te treden, daar ik dit liever aan Kynologen overlaat, doch' ik veroorloof mij" de vrijheid, hierbij aan te teek-enen, dat ook Be den ten dage nu de bondensport 'i veel grooteren bm'vang begint te nemen eer. vingerwijking niet over bodig' geacht 'kan worden. i Het komt n.l. nog dikwijls .voor, dat er in de dag- en weekbladen m'et veel ophef, politie- of speurhonden worden aangeboden, terwijl de dieren in werkelijkheid niets m'et een politie ni speurhond gemeen hébben. Voor veel geld worden die honden ver kocht, aan het onwetend publiek, dat ook Vak 'nog bebebt is met h'ct be grip, dat elke hond een „Politiehond" is, geadverteerd onder dat motto. Ik vermeen, dat publiciteit, betrekkelijk deze dwaalideeën niet overbodig is, temeer nog in Het belang van de po- litiehondensport. Men bedenke ech ter wel, dat slechts een klein procent van de tot beden bekende honden rassen geschikt is Voor de opleiding tot politie- of speurhond. Van des kundige zijde is meermalen beweerd, dat slechts 5 pGt. kan voldoen aan alle eisdien van een goeden Jusfitie- hiond, waaruit blijkt, dat men gen hond te spoedig als een Politie- of speurhond kan idealiseeren. Het zou mij echter te ver voeren hier té releveeren waaraan een Po- litie iQit" Speurhond moet voldoen, daar deze 'cfedïen niet gierimg zijn en niet direclt van Ijelangi voor niet-politie- ambténaren. '.Welke rassen men dan ook wenscht .te fokken, óf te koop worden aangeboden, steeds zoro-e men dat een zuivere rashond de voorkeur heeft. Ik wil daarmede niet te kennen geven, dat men voor opleiding steeds een rashond behoeft te kiezen, gieens- zius, -één ■straathond kan even voor treffelijk agericlht worden, dodh'daar hij nimmer die waarborgen biedt, be trekkelijk zijn afstamming', voor een deugde tijken hond, verdient de ras hond de voorkeur. Bovendien loopt m'en bij het aan schaffen en fokken van giekruisde honden kans, dat mén en yoor de opleiding en voor de tentoonstellin gen, waardeliooze honden krijgt. De aldus gequalliceerde honden hebben dan met veel meer waarde dan als trekhond te worden gebruikt. En waar het Istelsel, op bet giebruik. „De hond als trekdier'", m.i.z. toen ten ©enen male is te verroeren kan hét niet van belang geacht worden den trekhond te veredelen. De ongeschiktheid van den hónd als trekdier was cp de laatst gehóuden Dtierenweek te Den Haag duidelijk (jlé constateeren. De autFtrekhóndenbond, dit ijvert voer algeheele afschaffing van den trek hond, demon tr:erde op duide ijke wij ze, door zijn mooie stands de on geschiktheid van den hónd als 'trek dier. Zelfs waren er een paar trek honden in een kooi tentoon gesteld, die met schurft waren bedekt en door hun deerniswaardigen toestand bij de meeste aansthóuwers diep medelijden opwekten. Wellicht was het reclame voor dien hond, daar zoo'n bezoek bij de meeste menschen geen aangename indruk je gens den trekhond achterlaat. Indruk wekkender is h'et 'bezoek aan een Po- litiehioinden-tentconst-llng of demon stratie, waar men taf van praeh'tdie- ren aan h'et werk ziet en onderling de uitgeloofde prijzen ziet betwisten. Daarom wake mien nu de ohdensport me.er en meer op den voorgrond treedt, dat men niet in banden bomt van hén, die er een gewoonte van maken hónden zonder staamboomen ais zuiver rashonden te verkcopen. Pas wanneer dergelif.ee niet zuivere rassen op de tentoonstelling' werden gebracht, bomt men tot de conclusie, dat zij niet aan de eischen van hun ras voldoen. Evenwel worden er nog tal van si amboomen afgegeven, van geenerlei waarde. Zij vermeiden een serie van voorouders enz. en soms zijn die stam'booimen niet eens geteekend door den fokker. De waarde van der gelijke sfamhóomen is nihil. De deug delijkheid der starribonmen vindt pas grond als zij door den 'fokker zijn onder+eekend en de ouders zijn inge schreven in eer. desbetreffend erkend register voor dat ras. Ook komt het voor dat een hond vermeld wordt, als te zijn geregistreerd onder no. inderdaad verwektuïks belangstelling doch zonder cenigen waarborg. Zelfs; honden, die nimmer op een tentoon stelling zijn geweest, zijn voor het registerboek aangegeven. Even zoo de met veel reclame ver- tentoontellingSprijzen zouden ii a Rente 4 wijts niet veel van waarde blijken te zijn. Vereischte is dat de bekronin gen op de stamboom en staan ver meld, bij' voorkeur op welke tentoon stelling en in welke klasse zij behaald zijn. Op die wijze zal men indirect krachtig medewerken, tot hét verkrij gen van een beteren en zuiveren ras hond, van welk ras doet niets f zake. Ten onrechte wordt vaak beweerd, dat de beoefenaars der hondensport, daarmede geld verdienen. Integendeel die sport kost geld, tijd en soms te leurstelling doch' met die middelen kan getracht worden de hondensport in goede banen tejeiden, tof verkrij ging van een zuiveren rashond. J. H. Gr., lid der R. K". Vak- vereeniging te Alkmaar. Wij kunnen uw „Ingezonden Stuk" slechts dan opnemen als het voluit met naam en adres onderteekend is. J. v. d. B„ ebca-etar.'s Ziekenhulp Daar uw „Ingezonden Stuk" het karakter van een advertentie heeft kunnen wij het onmcg lijik opnemen. m* w ALKMAAR, 24 Sept. De Bolerprij- zen waren hedenHoogste markt f 1.70 middelmarkt f 1.60, laagste f 1.55; aan voer 1339 kop. Kippeneieren f 14—15 per 100 slul«. I'M UITGEEST. UITGEEST. Univers'ifeitsaolm- missie. Naar we vernemen zijn in de UniversiteitscMnmissie 'in deze paro chie benoemd de WelEerw. heer II, Heijink*, A. van der Eng Hzn., Ij. Klaver, W. van der Stok, en H. Twaalfhoven Jr. i Burg. Stand. Geboren: z. yan O. Glorie en A. Pij ma. Overleden: Maartje Landsman, 89 jaar, j I Aanbesteding, van de bestrating van het Westergeest-. Bij' de daar v<xg gehouden aanbesteding, was de ite inschrijver L. Bi euker, Scbo ten voor f 18946 en de laagst© in schrijver O. Groot, Castricum voot f 11900. De gunning is nog aange houden. AGEND A. R. K. VEREENIGINGSGEBOUW „ST. WILLIBRORD". Hedenavond zitting Ziekenfonds van 5ü'/2 uur. Hedenavond 8 uur geen Rep. Man nenkoor, maar Zondag 25 Sopt. lei? half 5 uur. Zondag 25 Sept.': 7 uur Ledenverg. Biljart-wecfstrijd. Maandag 26 Spt: half 7— half 8 zit ting Voorschotbank. 8 uur Vergadering van de Afd. IÏ.K, Geitenfokkerij. Zaterdag 1 Oct.56 uur contri- buüebetaüng Bouwvakarbeiders. 6 uur coutrihuliebetaling Metaal bewerkers 5—6 67 6—7 I uur zilting Spaarbank, uur zitting Winterzorg. uur premiebetaling Onderst.- fonds Zjtiiug Spuiman e.n Hink. 78 uur Bureau van Advies! 69 uur opgaaf voor lid Wed.-steun R. K. Centrale Ziekenkas, alsooa R. K. Coöp. Levensverz. „Concordia". 89 uur con'r.betaüng ,V A F C „GOED WONEN." Vrijdag 30 Sept. geen zitting. MARIA-VEREENIGING. Zondag 9 uur II. Mis in de St. Jozefkerk voor de - leden van de Ma- ria-vereeniging, die een vollen aflaat kunnen verdienen. ESPERANTO. 1 "Vé^t Wegens hel feest in de St. Domini- cuskerk, worden de cursisten op de volgende wijzigingen in de cursusureu gewezen: - - 41/2S1/» uur de meisjes, «9* 51/36V2 uur de jongens, '-' 89 uur de vplwassenen, Deze wijziging geldt alleen voor a.s, Maandag, 26 September, RETRA1TEFONDS ST. JOZEF- SEZELLEN. 'Algemeene vergadering op Zondag 25 September a.s., te 12 uur, in het Pa- tronaatsgebouw. Aller opkomst drin gend verzocht. ST. MARTIIA-'" UtEENIGING, lederen Donderdagavond bijeenkomst in het gebouw „St, Martha", Park straat. t 1 j j 4276 STAATSLOTERIJ. .Vijfde Klasse. Vierde Lijst, Trekking vau 23 September, ƒ1000, No. 17709. 400, No. 4009, 13929. 200, No. 3694, 8-109, 10425, 12978, 13968, 14030. 100, No. 2250, 2328,7646,12874,14155. PRIJZEN VAN ƒ70. 8332 11202 13998 16596 19076 20771 8366 11211 11016 16522 19298 2U793 8371 11303 14033 16619 19430 Z1U07 8394 11422 14122 16747 19462 212U0 8403 11533 14171 16820 19510 21228 8422 12500 14254 16834 19676 21245 8973 12515 14281 '16882 19790 21369 9142 12573 14-565 17028 19807 21370 9177 12640 15071 17044 19816 21490 9211 12641 15317 172^2 19824 21684 9350 12677 15433 17243 19852 21825 9401 12684 15532 I 91 19921 21880 9664 12688 15771 Iu28 19937 22015 9751 12759 15772 17736 19987 22023 9753 12873 15777 17793 20021 22199 1923 6618 10035 12933 15780 18437 20078 22260 "009 720G 10215 12967 15898 18500 20165 22546 3163 7254 10277 13213 15965 18501 20192 22634 W32 7309 1 0387 13579 16309 18680 20243 22679 - 246"' 7407 10633 13857 16331 18730 20272 22701 2701 7948 11180 13916 16500 18862 20336 2?46 81-50 11182 13940 16-511 18930 205-12 NIETEN. 9159 12704 14612 17174 20088 9219 12710 14610 17181 20149- 9272 12722 14625 17200 20150. 9292 12749 14705 17201 20151 9351 12753 14773 17225 20231 9359 12775 14845 17226 20280' 9449 12838 14930 17316 20318 9469 12861 14985 17356 20358 9479 12896 15000 17371 20391' 9555 12910 15019 17433 20408 9719 13002 15087 17448 20428, 187 3313 191 3420 357 4197 405 4351 835 4770 856 4804 899 4868 914 5435 1020 5646 1071 5846 1110 6093 1237 6121 1421 6456 1787 6507 1869 6597 89 3047 5956 184 3053 5979 193 3205 6032 286 3260 6034 292 3308 6069 382 3330 6115 423 3339 0181 458 3438 6184 602 3515 6295 672 3602 6311 784 3603 6323 Menig' rnli'ie-ambtc.naar kan zich thans verheugen in al Hetgeen na j meld jaren van zwoegen en dolen pp. dit A-Dij een nauwkeurig! onderzoek dik- 916 3793 64'26 9899 13292 15172 17801 20bo0, 950 3840 6582 9918 13352 15232 17803 1018 t'850 6619 9019 13382 15342 17852 20/0S 1265 3868 6704 9940 13409 15388 1788b £0^;, 1 o.«:; 3gag 6725 9956 13414 15423 17913 20^661 1424 3934 6732 10184 13437 15479 17928 J0769- 1474 39-57 6765 10201 13480 lo4S7 179--7 20813. 3477 4016 6818 10235 13590 15517 17966 20845 1506 4024 6901 10245 13639 15553 l/97o 20870 1543 4032 6952 10308 13666 1.5608 1 7986 20880. 3684 4109 6985 10347 13766 1-5639 18092 210(H) 1719 4203 7207 1 0415 1 3770 15649 18121 21M2 1778 4219 7208 10541 13801 15701 18136 2109o 1848 4234 721.2 10563 13805 15719 18157 2 09S! 1922 4349 7262 10753 13854 1-5824 18173 21144: 1977 4372 7459 10784 1 3856 15873 18248 212 -3. 1983 4383 7465 10842 13977 15881 182-53 21229, 1987 4386 7-524 10887 13898 15963 18347 81 -83 2039 4394 75:14 10938 13901 1-5984 18355 21290 9057 4398 7666 11064 13943 15998 18414 213w> 'M66 4437 7679 11071 14005 16C06 18429 21397 2179 4440 7684 11146 14024 16038 184G6 21433, 5l93 4477 7736 11155 14026 16049 18519 21444- 2200 4.533 7785 1.1183 14038 16103 18528 21506, 2°]9 4546 7799 111 ST 14052 16.138 18623 21u49- io:21 4564 7980 11221 14077 1 6162 1 8637 21-599- 2317 4596 8013 11292 14092 16199 18686 21608 2344- 4665 8095 11363 14099 16242 18837 21624 245-1 4836 8125 11390 14117 16273 18955 216i| 2181 4891 8171 11398 14137 16408 10L-2 21/;--; u-510 <1951 8196 11411 14154 16441 19030 21/'/ A155 3178 11470 14156 16463 19233 21787. ér-i ri'iQ éöafl 'J1491 14172 16473 19253 218ooi 5D9 0059 11528 14174 16499 19257 22032: "605 5257 8377 11532 14205 16561 19978 2204^ 2707 5265 85-42 11541 14258 16572 19402 '22061 9790 ^ffl ^55*5 11597 14293 16605 1 9416 220&9 Si! Hei 11651 14323 16653 19427 22151 'lil irl 11851 14/29 16740 19451 22218 9768 546.3 8780 11910 14385 167-58 194.53 22272 two 5478 8790 12067 14391 16719 19485 22333 9776 55-51 8792 12120 14400 16776 19-507 2^43A 9770 5555 8875 12177 14440 16780 19651 22ol6 opOl 5695 8943 12256 14454 16868 19710 22541 9S04. 5746 9017 12358 14501 16907 19712 22g>81 2962 5763 9020 J2499 14508 16909 19827 2259_j 9971 5997 9034 12547 14512 16973 1988o 22(iï^ 997-4 5879 9075 12659 1452^1. '7119 1 9927 22923 2085 5889 9129 12676 11563 17134 19953 2297-9

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 5