Noordhollandsche Landbouwcrediet GEM. BUITENL BSMSEMLAÏÉBSOÏ NIEUWS. MEMiS) MIEUWS, SPAARBOEKJES Rente 4 N ICiüTE SEMTEK. DE TIJDGEEST bede aan Oostenrijk toegewezen gebied van West-Hongarijte aan Oostenrijk zal overdragen. De Oos'lenrijikscbe gevolmach tigde weigerde echter de o-nderteekening van hel protocol, met de mota veering, dat (Duitsch-Oostenrijlk de overdracht van Wevt-Hongarije eerst dan als voldongen •feit kaïn erkennen, nis het in de gelegen heid gestekt is zich de facto in het bezit van hot gebied te stellen. De overdracht van West-Hongarije beperkt zich dan ook tot die formed1? daad van de overhandi ging van het protocol. Hot land world oog steeds door de Hongaren bestuurd. Uit Weenen wordt gemeld, dat Maan dagavond bij het Du-itsch-Oostenrijksdhe bondsministerie van buitenlandsdhe zaken oen nota van de Enten le-mogendheden ontvangen is, die het voorstel tot heit houden van een conferentie inhoudt, ■waarop de tussdhen Oostenrijk en Hon garije bestaande geschilpunten inzake West-Hongraije behandeld zullen worden. Tegelijk met dit voorstel werd ook een oitnoodiging lot deelneming van Diritscih- Oostenrljik aan deze conferentie verzonden. Als plaats van samenkomst wordt Venetië voorgestóM. Zij zal iin de eerstkomende dagen worden gehouden. De ItaJiaansohe mindsler van buifenlaindsdlie zaken zal zelf die leddraiig op zioh nemen. Zuid-Slavië inaaikt er aanspraak op, ook lot deze con- ferentie te worden uilgenoodAgid. Van H-o-o- gaarsohe zijde zal Banffi aan de confe rentie deelnemen. HET WERKLOOSHEIDSVRAAGSTUK IN ENGELAND. Naar verluidt, zal de Enigelsche premier terstond na aankomst te Londen de ar- hoidersle.iders inzake het vraagstuk der werkloosheid raadplegen. Sir David Shadkleton, adviseur voor arbeidszaken van het ministerie van Arbeid, is op ver zoek van den premier naar België ver trokken tot bet uitbrengen vam rapport 'over de arbeidsgelegenheid daar te lande. De oorrespondent van de „Daily Mail" ite Gairloch meent te weten, d'at in de con ferentie tussdhen den premier en deskun digen uit 'e zakenwereld ook de kwestie Van de betaling door Duitschland van de Schadevergoedingen ter sprake is geko- Jpen. }r\ zekere Britsdhe nijverheid storin gen is mien van meeming, d'at het dwingen Iran Duiiscihland om zijn verplichtingen na te komen, slechts een verdere daling van t.'B marirwaarde tengevolge zal hebben, S'elke het herleven van den handel slechte érnstig zou belermneren. De ooTresponident ineent tevens te weten, dat de internafio- nale poliltóek der regeering in dit verhand een hoogst belangrijke wijziging za.l kun- gi'en onidergaan. De „Even. Stand." meMÈt dolt de plan- Ïen, die door de nijverheldismannen met loyd George besproken zijn van bed ui - denden omvang zijn in verband met het •werk lo osbet d-rra eg s tukZij zijn geheel hieuw en van een aard zóó verstrekkend late ooit zijn heliandeld. Werd helt plan aangenomen dan zou het huitenigewone gevolgen hebben. Het blad voegt er bij dlat de deelnemers 'der conferentie op hun eerewoord beloofd (hebben vooralsnog geen nadere bifzwndier- ieden over het behandelde, oipenbaay te (naken. DE GRIEKS ÖH-TURKSCHE OORLOG. Oip hot Westelijk front in. Klein-Azië hoeft het Grietosdhe leger veel te lijden ,tan den intred'enden winter. Hot verloor veel materiaal door overstroomingen. Het officieel© communiqué van 3 Och uit Angora luidt: De troepen vielen de (bleken aan, die zich in westelijke rich- ,ting moesten terugtrokken!. Onze vliegen de kolonncs naderden tot Kesskine ten W. van Esfcesjeh/ir gelegen. Zij joegen den vijand uiteen en maakten paarden en Vunltie buit. Onze cavalerie bezette hot elation Karfcevy 'ten N. van Bozenysk. De Vijand had verliezen en moest gevangenen achterlaten. DE OVERLEDEN KONING VAN WURTEMBERG. De Zondag overleden "ex-koning van Wurtemberg was eens bij zijn democra tisch volk zeer populair, omdat hij zelf £en door en door democratisch en con stitutioneel voelende vorst was, bijna naar ï.ngelsch model gesneden. Daarom bleven Jotsingen met Keizer Wilhelm niet uit. Typisch voor de waardeering in het jagen land is het geweest, dat hij een re- geerings-jubileum van den koning, het socialistische b'lad te Stuttgart schreef, 'dal indien Wurtemberg een republiek \vare, de koning stellig tot president ge kozen zou worden. Het is anders gegaan. In de fel bewo gen revolutiedagen deugde Wilhelm van Wurtemberg niet meer voor staatshoofd. Hij deed afstand van den troon met een proclamatie, waarin hij verklaarde „geen hindernis te willen zijn voor de vrije ont wikkeling van het land". En alle leden van de nieuwe regeering, ook de onafhan kelijke socialisten, gaven hem de verzeke ring van hun hoogachting. Wilhelm van Wurtemberg, de eenige Duitsche vorst die toen afstand deed van zijn titels, bleef in het land, noemde zich voorlaan „Hertog van Wurtemberg". Volgens het sliding scale-stelsel, dat rde Verzoenings- en Arbilrageraad in de metaalnijverheid in het Noorden van En geland h,eeft aangenomen zullen de loonen met 25 percent worden verminderd, waar door het totaal der loonsverlagingen se dert Januari 132% percent bedraagt. De tegenwoordige loonschool is 9714% h°o- gcr dan die, welke vóór dien oorlog gold. In Onlario en Quebec heeft een storm gewoed, zooals men er in vele ja ren niet heeft beleefd. Vele gebouwen werden van hum daken beroofd, boomen werden ontworteld en de electrische en ielefoonstelsels gedesorganiseerd. In Ot- tawo alleen werden 800 telefonen afge sneden. Tc Niagara Falls werden de wa randa's van vijftien huizen weggevaagd, KIEZERSSTATISTIEK 1921. Verschenen is de jaargang 1921 van de Riezcrsstatistiek. Volgens deze statistiek bedraagt het aan- lal personen van 25 jaar of ouder 3.376.965. het aantal kiezers voor de Tweede Kamer 3.299.672 of Ü2-71 pet.; het aantal kiezers voor de Provinciale Stalen 3.225.301 of 95.51 pet.; het aantal kiezers voor de Gemeenteraden '3-139.237 of 92.96 pet. Tevens blijkt uit onderstaand staatje de toename van net aantal kiezers sinds liet vorige jaar: Aantal kiezers voor de: 1920. 1921. 3.299.672 3.225.301 3.i39.237 Tweede Kamer 3.250.217 Provinciale Staten 3.165.589 Gemeenteraden 3.080.119 Toeneming: Volstrekt. Betrekkelijk. Tweede Kamer 49.425 1.52 Provinciale Staten 59.713 1.89 Gemeenteraden 59.118 1.92 DE GRO ND W ETS VOORSTELLEN. Naar de „Res.-Bode" verneemt, is de re geering voornemens om bij Nota van Wij ziging een verandering te brengen in het thans voorgestelde stelsel tot verkiezing der leden van de Eerste Kamer. De poë tische uitvoering van het in de Memorie van Antwoord nader ontvouwde stelsel moet op zooveel bezwaren sluiten, dat het niet uitvoerbaar wordt geacht. Is het blad goed ingelicht, dan zou de regeering willen voorstellen bet huidige stelsel van verkiezing te handhaven, met dien verstande, dat de leden niet meer om de 9 jaren maar om de 4 jaar aftreden. VERKEER EN POSTERIJEN. Overcompleet postpersoneel. Het kamer lid de heer Van Stapele heeft den Minis ter van Waterstaat vragen gesteld inzake het voorgenomen ontslag aan de posterijen te Amsterdam van 281 man hulppersoneel. Gevraagd wordt of voor dit personeel, dat van deelneming aan een werkloozenkas is uitgesloten, een arbeidsreserve wordt ge vormd op den grondslag van de daartoe in het A. II. P. T. T. voorkomende bepa lingen? STANDBEELD STADHOUDER WILLEM III. In afwijking van vroegere plannen zal 't standbeeld van stadhouder Willem III te Breda onthuld worden door minister Ruys de Beerenhrouck. CONGRES VOOR SOCIALE VERZEKE RING. De Minister van Arbeid is voornemens den eersten dag bij te wonen van het Con gres. De behandeling op 12 dezer in de Twee de Kamer van bet wetsontwerp tot wijzi ging der Arbeidswet maakt het den Mi nister onmogelijk ook den tweeden dag van het congres aanwezig te zijn. Plannen voor een Nederlandsche ten toonstelling te Kopenhagen. Zaterdag is te 's-Gravenhage een bespreking gehouden lusschen den heer II. Jespcren, gedelegeerd bestuurslid der Deensch-Nederiandsche Vereeniging te Kopenhagen en het dage- lijksch bestuur der vereeniging „Nederland in den Vreemde" over het eventueel hou den oener Nederlandsche tentoonstelling te Kopenhagen in den zomer van het volgen de jaar. Het Kopenhaagscbe comité had zich voorgesteld in samenwerking met de vereeniging pogingen in het werk le stellen t-ot het wekken van belangstelling voor de ze onderneming, die inzendingen op in dustrieel, koloniaal, land- en tuinbouwkun dig gebied zou bevatten, naast een kunst tentoonstelling, voordrachten, concerten enz. Besloten werd tot oprichting van een comité, dat animo zal wekken tot deelne ming en waarvan het secretariaat gevestigd zal zijn in bet administratie-gebouw van de jaarbeurs Ie Uitrecht, alwaar belangheb benden zich reeds kunnen aanmelden. Voorts nameq aan de besprekingen nog deel: dr. E. Moresco, secr.-gen. van kolo niën, dr. Lovink van het Dept. van Land bouw. Nijv. en Handel, de heer Bruinwold Riedel voor de Scandinavische commissie, de architect J. Koning, technisch adviseur en de heer H. Salomonson, oud-vertegen woordiger der vereeniging voor Scandina vië. Scheepvaartbeweging op de Zuiderzee. Door de Oranjesluizen zijn gedurende de maand September geschut: 2919 vaartuigen naar de Zuiderzee en 3080 naar binnen, te zamen 5999 schepen, tegen 5162 in Sept. 1920. De Koningin-Moeder terug. De Konin gin-Moeder is van haar verblijf in Duitsch land teruggekeerd. H. M. arriveerde Maan dagmiddag om 5.44 te Arnhem en zette met haar gevolg per auto de reis vandaar voort naar Het Loo, waar zij ongeveer half zes aankwam., Verbruikscoöperaties en Handels register. De Handelsregisterwet verplicht ook de Verbruikscoöperaties bij te dragen in de kosten van de Kamers van Koophandel, hoewel deze instellingen voor haar, naar zij moenen, geen beteekenis of nut hebben. Voor deze bijdragen stelt de wet voor de coöperaties een maatstaf vast, die geba seerd is op het bedrag der gestorte inleg- gelden. De Kamers van Koophandel wijken hiervan af te brengen ook in aanmer king de gekweekte reserves. Dit wordt in strijd geacht met de wet die met geen enkel woord over „reserves" spreekt, 't Kamerlid Dresselhuys heeft reeds de aan dacht van den Minister er op gevestigd. Thans echter is onder goedkeuring van den Minister, door de Kamers van Koop handel voor de coöperaties een nieuwe maatstaf vastgesteld, die niet, zooals de wet voorschrijft, gebaseerd is op het in de zaak gestoken handelskapitaal, maar op den omzet. Met het gevolg, dat de Ver bruikscoöperaties voor belangrijke bedra gen in de kosten van deze Kamers, waarbij zij zich niet het minst geïnteresseerd ach ten, moeten bijdragen. De vereenigingen, die reeds hare aanslagen hadden ontvan gen, zijn opnieuw aangeslagen en belang rijk verhoogd. Als merkwaardig wordt er op gewezen, dat de Minister van Landbouw in zijn antwoord aan den lieer Dresselhuys op 19 September met geen enkel woord van dezen nieuwen maatstaf melding maakt, doch zegt, dat als grondslag voor inschrij ving in aanmerking komt het gestorte kapitaal, verhoogd met reserves, terwijl de nieuwe grondslag volgens den omzet reeds op 8 September door den Minister was vastgesteld. Het bestuur van den Centralen Bond van Nederlandsche Verbruikscoöperaties heeft bij den Minister bezwaar gemaakt tegen dezen z. i. niet toelaatbaren maatstaf. Het is van meening, dat nooit hij algemeene regeling afgeweken mag worden van den grondslag, die de wet naar den maatstaf van liet in de zaak gestoken kapitaal heeft vastgesteld. De Verbruikers-coöperaties, die niet voornemens zijn aan de verkiezingen van de Kamers van Koophandel deel te nemen, omdat deze instellingen, die niet beoogen het verhruikcrshelang te dienen, geheel andere belangen voorstaan dan de hare, wensclien geen extra liooge bijdragen aan de Kamer te geven. Zij wensclien toepas sing van die wet zooals die geschreven is. Verder heeft het bestuur er op gewezen, dat de ®et loch feeds stelselmatig word! toegepast ïegen liet belang der coöperatie in, zooals zou blijken uit het Kon. besluit van 19 Septemlier 1920, dat van de in schrijving vrijstelt handelslieden wier be lastbaar inkomen minder dan f 2000 be draagt, terwijl coöperaties, die in dezelfde omstandigheden verkeeren, niet .van in schrijving worden vrijgesteld. Het openleggen van de bedrijfs- rekening aan arbeidersleiders. Verschillende meeningen in den II00gen Iiaad van Arbeid. De minister van Arbeid heeft aan den Iloogen Raad de vraag voorgelegd of in bet mijnbedrijf een wettelijke verplichting tot het openleggen van de bèdrijfsreikening aan de leiders d'er arbeiders mogelijk en wensohelijk moet worden geacht. Aan het ontwerp-advies, dait aan den minister zal worden gezonden, ontleent de „Tel.", dat volgens liet oordeed van den Raad van Arbeid liet verlangen van de mijnwerkers, dat zij kennis krijgen van de bedrijf sul 'komsten., in bet bijzonder, wan neer hun inkomsten belangrijk verlaagd worden, billijk is, De Raad iwienscht als beginsel op den voorgrond te stellen; dat ieder werkgever, die loon s verlaging een belangrijke =...B aankondigt, aannemelijk beeft te maken, dat de stand van zijn be drijf zulks noodzakelijk maakt. Verschillende leden van den raad vree- zen echter, dat de arbeiders in een bloeiende onder,neming zullen verlangen, 'dat de loonen in overeenstemming met de winsten zullen worden verhoogd; wat voor andere gelijksoortige, minder welva rende ondernemingen tot groote moeilijk- beden zal leiden. Deze leden verwachten* van de inwilliging van daft verzoek, dat de arbeiders bovendien zullen verlangen invloed te doen gelden op de leiding van het bedrijf. Ten slotte verklaren zij in wat °P 'f oogenblik reeds in bet staalsmiynibe- drijf en een enkele particuliere mijn ge schied1!, geen bewijs te zien voor de (ovens- va thanrile!d van bet verlangen der arbei ders. Hoewel een algemeene verplichting voor, de mijinionide'rn'emingen tot bet overleggen van ide bedrijfsresultaten stellig alleen door de wet zal kunnen worden opgelegd, Stelt de Raad op den voorgrond, dat hij aan vrijwillige verwezenlijking van den wenseih der arbeiders verre de voorkeur geeft boven oen wetlelijken dwang. Niet alleen sluit e.en wettelijke omschrijving van die op te leggen' verplichting op groote moei! ijk'h eden, maar bovendien valt van een slechts ten gevolge van dwang nage komen verplichting weinig goods ie ver wachten. De meerderheid van den Rand geeft desniettemin aan oen wettelijke regeling van de verplichting van mi jn directies qui de bed'rij'fsuilkomst open ie leggen, de voorkeur boven het overlaten van de ver vulling van dezen e>i,sdh aan de machts middelen van de vakorganisaties. Volgens enkele loden zal een door straf gesanctiVin- neerde vcrpliohliinjg oan inzicht te geven in den stand van hot bedrijf gepaard moeten gaan met oen nauwkeurige om schrijving van do gegevens, die de werk gever zal hebben te verschaffen. Om schrijft men zulks echter nauwkeurig, dan zal d'e overheid zich met de bedrijfjtfcM'iltS, moeten bemoeien, omdat zij zelfs eisc-hen zal moeten stellen ten aanzien van der vorm van de boekhouding. Deze loden achten niet alleen dwang uit den booze, omdat daarvan geen goede resultaten zijn te verwachten, zij ontken nen bovendien, dat de overheid het recht zou hebben de publiceering van deze ge- gevenis te verlangen. Een kleine meerderheid in den Raad ziet in het aanhangige wetsontwerp van een Arbeidsgeschillen-wet, hel beste middel om in de gebleken behoefte te voorzien. Deze leden gelooven, dat 0111 practiscihe redenen dit wetsontwerp 'de voorkeur ver dient boven een speciale wot of boven de regeling van deze materie in wellen van ruimere strekking, hetzij 'dan een al gemeene wet- op de bedTijfsorgainisatie of een algemeene regeling van 'hoi verrnool- sclhapsrechil. Het aanhangige wetsontwerp geeft de waarborg, dat niet uitsluitend de eisch van de arbeiders, nnaar het algemeen be lang den doorslag zal geven met betrek king tot de waag of een enquête zal ver dien gesteld. Enkele loden dezer meerder heid zouden er de voorkeur aan geven, indien de bepalingen omtrent enquête zonden worden opgenomen in een bij- ziomdere wet. In die wet zou dan de grondslag voor dait enquêterecht breeder ■427a NEl>. b iAATSLQ1ERU. Trekking "van Dinsdag 4 Qct 5e Klasse 10e Lijst. Ilooge prijzen; 7866 1000. 8683 11576 1573S elk 400. 4644 ƒ200. - 622 5691 6882 7432 8821 11419 11825 11926 tóuntniéri ■worilen uitgewe-rkï, Zooilat die t>c- voegid'heid om daartoe over te gaan, niet beperkt zou blijven tot de gevallen, dat een geschil tot staking of uitsluiting dreigt te leaden. De Raad is valn oordeel, dat wanneer men eenmaal denl stap beeft gedian om een wettelijke verplichting op te leggen; men niet zal kuilen volstaan met een ,mede- idleelimg uitsluitend van de bcdirijifsresul- ilalten, maar dat de verplichting zal moeien omvatten het geven van volledig inzicht .in de resultaten en den stand van het be drijf en de finanoiecle bedrijfsleiding, ook ten aanzien! van dé reserveeringen en af schrijvingen. Verscheidene leden voegen daaraan uit druklkelijk toe, dat zij wel bereid zijn mede te werken om dm ruime mate aan de arbeiders inzicht te verschaffen om trent dien slanid- van het bedrijf, maar dat zij niet medezeggenschap wensclien te ver teenen in de bedrijfsleiding. De Ra-ad is van oordeel, dat op de ver strekte cijfers contrple van finaneleele cn chuische deskun/dug.en moet zijn toege daten. Deze deskundigen zouden dan dooi de arbeiders moeten worden aangewezen in overleg met de directies. De gegevens zouden aan vertegenwoordigers van arbeiders moeten worden overlegd, aan de contactcommissie. Typhus ia eea ziekenhuis. In 'het gemeentelijk ziekenhuis te Zwol le is typhus uitgebroken onder het ver plegend personeel. Dertien hunner zijn aangetast, bovendien 5 patiënten. Er wor den geen patiënten meer opgenomen. Voorloopig zal getracht worden hulpper soneel te krijgen. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. In de Korte Goudsche Wagenstraat le Rotterdam heeft Maandagavond een ern stige vechlparij lusschen een aantal bur gers plaats gehad. Toen agenten van po litie tusschenhei'd'en wilden komen, keerde de bende zich legen ben, zood'at z'e van hu-n sabel gebruik moesten maken. Een de b.v. der. aanvallers kon zich van een sabel - y. meester maken en verwondde er een der agenten mede aan het hoofd. Ten slotte bleef de politie meesler van terrein en re kende nu de belhamels in, die op het po litiebureau in verzekerde bewaring zijn gesteld. DOQR EEN VRACHTAUTO OVER REDEN. De 14-jarige Aartje Kozijn te Apel doorn, die met liaqr vriendin één fiels be rijdende uit de Ritbroekstraat den Waler- Iooscliemveg wilde opgaan, werd door een vrachtauto overreden. Wel had de chauf feur, die beweert voldoende signalen te hebben gegeven, scherp uitgehaald, maar hij kon evenwel niet verhinderen, dat een der achterwielen over het lichaam van 't kind reed. Per rijwiel-brancard naar het zieken wondten ingegrepen. De zware inwendige kneuzingen maken den toestand zeer huis overgebracht moest dadelijk operatief Jsn inger zingen zorgwekkend MAN EN VROUW NIET ALTIJD EEN. 't Gebeurde voor het kantongerecht le Leeuwarden. Afgeroepen werd de naam van Eile B„ meldt het „N.v.Frl.". „Ja", roept iemand' uit liet publiek. Een vróuw' in wij'd'en, wapperenden mantel wringt zich lusschen de menschen door naar vo ren. „Eent u Eile vraagt de kanton rechter verwonderd; ,Jk ben z n vrouw. En man en' vrouw zijn één". ,Maar hier niet", zegt de kantonrech ter.. „U mag niet voor uw man komen. Dat is verboden". „Nóu, dat spijt mij. Dag heeren". D'E NOODZAKE'LTTKHEID DER INENTING. De arts Brenkman schrijft in het „Tijd- J hrift voor geneeskunde" Het is mis- schien wel eens goed, dat onaanglj"^ ervaringen van anderen als waarschu wende voorbeelden ons voor oogen wor den gesteld. Als zoodanig moet ge\vezej worden op 't uitbreken van pokken ia verschillende sleden van Engeland, Ile, blijkt, dat de overschillighcid, die ten op. zich te van ée vaccinatie, waaraan mm daar niet streng de hand houdt, bestap dit jaar reeds verscheidene slachloffer3 gemaakt heeft. Van de 47 gevallen, op één plaals voorkwamen, waren 37 niet gevaccineerd. Als de Emgelsche regeling hier wor<5 aanvaard, dan zouden waarschijnlijk dege, nen, die gemoedsbezwaren tegen het vac. cineeren hebben, groot in aantal blijkes te zijn. Ill Warwickshire werden van sfy geborenen, 3289 wegens gemoed'sbezwv ren der ouders niet gevaccineerd. In 1910 werden nog 53.6 pet., in 1915 slechts 27.7 pet. ingent. Het aantal „wier gemoed bezwaard was" steeg van 30.23 pet. tot 57.96 pet. Dr. Wood waarschuwt tegen deze ver. waarloozing en zegt, dat straks de tol aan 'den dood betaald zeer hoog zal zijn en 'het lijden verschrikkelijk. (Med1. Off, Vaccination supplement 27 Aug.) Jeugdige reiziger. Bij het transpor! ■kinderen uit Weenen, dat Zalerdag te Leeuwarden aankwam, was een klein kindje dat de reis had gemaakt in dé wieg en met een verpleegster. Ann brandwonden overleden. Dé machinist S. die op hei Zweedsch schip schip „Hedwiig" te Groningen brandwon. den had bekomen is overleden. Pestziekte onder de varkens. Te An. lo (Drente) hcerscht in hevige male de ipeslzi-ak'le onder de varkens; de dierst sl erven bij ten lallen. S3 1 f 15933 16541 44 594 1342 2218 2234 2947 3187 4193 5035 5385 6378 6688 7413 7928 8582 9308 9793 10544 11659 12603 13133 13662 14060 14750 14963 15347 15716 16475 17471 18164 18773 19504 19690 20592 20822 21236 21597 21936 122673. 146 653 1344 2257 2987 3317 4239 5091 5401 6419 6944 7530 7983 8609 9343 10065 10589 11871 12623 13320 19727 elk 100. Prijzen van 70: 334 356 450 1011 1075 1260 1382 1530 1618 2303 3006 3457 4361 5094 5775 6461 7007 7578 8157 8921 9348 10077 2411 3049 3482 4412 5168 5829 6512 7078 7603 8208 9194. 9366 10105 10864 10908 12020 12066 12626 12657 13372 13436 13736 13832 13865 14289 14296 14369 14775 14838 14859 14968 15050 15126 15469 15518 15569 15720 15754 16121 16641 17013 17035 17758 17869 17874 18337 18463 18507 18965 19042 19068 2486 3096 3553 4548 5192 5898 6531 7181 7630 8335 9226 9405 10278 10953 12131 13004 13455 13876 14402 14912 15153 15610 16208 17157 18101 18610 19070 554 1307, 1932 2791 3172 3753 4908 5342 6223 6655 7256 7747 8536 9279 9704 10528 11546 12267 13060 13551 13939 14689 14953 15274 15676 17408 18147 18633 18772 19133 19401 523 1261 1718 2612 3124 3560 4794 5266 6062 6616 7238 7643 8462 9266 9518 10377 11524 12139 13046 13467 13905 14409 14915 15173 15639 16325 17331 18111 19756 '19889 19923 20037 20249 20304 20597 20619 20710 20722 20736 20811 20869 20879 20991 21073 21157 21217 21239 21278 21302 21449 21538 21585 21621 21691 21752 21820 21830 21914 22028 22163 22238 22242 22320 22480/ 22820 22842 22845 ^23000, f20 "180 <■381 4762 „546 1101 1338 '1647 -17S4 1963 2121 2327 '2519 2S12 13029 '3424 3651 ƒ3987 .4134 '4278 (4478 '4609 4721 i 5065 '5431 ■5624 -6052 (6254 "6484 6714 '6978 7118 7388 7597 ,7875 8093 8257 '8410 ;8641 8755 'S981 9012 .9210 9368 9686 '9966 10165 10410 10690 11033 11213 11460 11912 J2291 12735 12882 13064 13174 13367 13663 il3923 14338 '14539 14745 14871 il5033 15215 15527 115572 45831 II6062 16342 16524 16813 46975 47244 17477 47647 17812 17993 18171 18331 18587 18782 49156 19353 49556 19794 20085 "20217 '20403 20614 -20882 21181 .21333 21654 21861 <21985 122179 *224411 «8601 29 229 445 766 970 1127 1410 1650 1796 1997 2130 2391 2538 2815 3168 3427 3754 3992 4143 4340 4504 4723 5087 5482 5667 6065 6292 6487 6784 6983 7160 7431 7649 7877 8111 S276 8472 8652 8852 9019 9249 46 230 483 770 984 1197 1470 1685 1834 2014 2140 2403 2440 2890 3238 3439 3812 4001 4144 4355 4520 4783 5117 5484 5688 6068 6298 6488 6815 6987 7173 7433 7672 7933 8141 82S7 8520 8654 8S54 9026 9263 METEN: 66 231 489 804 993 1198 1503 1691 1835 2025 2141 2435 2705 2903 3242 3445 3823 4021 4160 4415 4549 4910 5248 5549 5745 6074 6299 6526 6827 7027 7216 7540 7681 8036 8144 8293 8530 8657 8863 9164 9274 118 276 509 827 996 1224 1601 1694 1844 2030 2252 2440 2775 2911 3264 351-1 3947 4097 4227 4435 4562 4968 5310 5595 5751 6097 6438 6543 6931 7073 7243 7564 7766 8065 8165 8362 8563 8659 8912 9190 9282 9444 9451 9505 9598 9690 9736 9744 980S 9973 9991 10059 10074 10222 10269 10380 10396 10493 10525 10537 10577 10718 10786 10795 10845 11095 11097 11133 11164 11340 11343 11345 11365 11562 11609 11676 11734 12010 12070 12122 12209 12319 12474 12513 12522 12744 12773 12784 12732 12931 12981 12982 13111 13124 13128 13190 13210 13318 13376 13434 13492 13685 13703 13731 14011 14350 14544 14756 14889 15038 15239 15529 15609 L4071 14351 14547 14761 14898 15145 15303 15530 15621 15876 15899 16108 16382 16528 16862 17069 17341 17482 17689 17813 18042 18179 18339 18606 18829 19182 19355 19557 16163 16391 16606 16891 17076 17343 14160 14353 14633 14S08 14940 15148 15310 15539 156S9 15954 16167 16392 16612 16927 17109 17362 17483 17487 17690 17895 18089 18201 18360 1S613 18840 19202 19373 19601 17735 17899 181 a3 18216 12989 13139 13327 13496 13771 14267 14421 14656 14814 14984 15178 15366 15540 15750 15969 16184 16394 16620 16929 17113 17375 17528 17737 17903 18144 18262 HW2 18445 18684 18935 19291 19455 19704 20070 140 288 561 895 1088 1290 1625 1702 1899 2104 2255 2457 2788 2916 3307 3555 3949 4119 4230 4457 4584 4989 5326 5619 5906 6104 6462 6584 6940 7079 7246 7577 7822 8069 8187 8363 8577 8702 8939 9208 9339 9623 9831 10082 10399 10593 10865 11172 11383 11872 12211 12620 12803 13012 13153 13334 13580 13789 14279 14484 14720 14836 15020 15179 15442 15543 15759 16014 16318 16449 16666 16931 17152 17435 17590 17742 17908 18149 18294 18209 18691 19032 19293 19506 19757 20075 IS 18984 19239 19439 19677 19894 19954 19985 20098 20101 70128 X0135 20164 20254 20288 20350 20386 20405 20426 20474 20547 20568 20648- 20707 20787 20800 20849 20883 20943 20966 21216 21219 21238 21460 21481 21496 21673 21677 21688 21903 21923 21929 21986 22008 22090 173 312 625 933 1093 1293 1715 1928 2286 2464 2802 30111 3368 3593 3984 4132 4240 4459 4603 5005 5381 5623 6020 6251 6464 6703 6957 7091 7283 7582 7869 80S5 8191 S403 8587 8723 S955 9209 9363 96S5 9872 10096 10406 10680 10869 11456 11881 12254 12728 12833 13017 13157 13342 13625 13909 14325 14532 14731 14870 15031 15190 15446 15547"" 15790 16041 16335 16504 1672S 16933 17212 17454 17625 1779f 179S4 18156 18304 1S572 1S697, 1932S 19553 19774 206-S4 20171 20392 20600 20864 20970 21093 21109 21274 21310 2131S 21505 21587 21592 21784 21841 21854 21933 21948 21965 22107 22125 22174 j_yu\J 66UUU uu\J*yj ww rui 22213 22220 22319 22322 22359 22400 22456 22496 22505 22544 22577 22591 22635 2205§ 22801 22824 22830 22835 22890 22802 22893 22897 22910 22947 22973 ,0 9e Liist: 1125 m.t. 11185; 12C89 ituz 12069 met filet; 13166 mz. J.3775. m.f. Trekking van375nutr>tneps fen overslsan van Notaris A. G. MULiE. Dinsdag 4 October 1921. Prijs van 250C0 4013 ,13004 1000 5427 400 4i 08 210 5544 19028 rOO 13 14947 15'55 13425 11161 3851 20546 2188 16225 18084 18906 1C544 2C643 2240 13118 145S9 12.67 55 2522 5007 16 <325 36 5135 69 48 62 39 68 79 2656 05 7904 88 82 5201 9 20 91 2745 403 50 62 2833 73 55 85 2982 559 3000 e 65 643 f 47 56 <748 65 80 806 27 29 51 67 74 86 Pr, zen van 9C.(eigen geld) 401 2S15 5019 7618 10307 12678 15491 17043 19321 29 2912 5110 35 60 12700 15210 53 19143 '535 18 78 7945 10512 81 G2 17210 19505 716 32 5280 46 31 12905 63 20 94 1 43 70 5363 S032 10722 40 15372 17309 19625 874 3220 5433 '19 1083813032 92 2? 63 r 975 3540 5723 53 92 81 15477 1747'. 19710 1113 3627 79 8127 10950 13132 15SS5 17536 15935 yq 3727 5841 8218 0213235 97 17033 95 1255 3S45 55 8398 11071 13319 157t0 41 20125 61 54 57 8449 11205 13413 84 76 20205 1350 3962 87 8G09 60 29 15S71 17818 23 -16IÖ 64 88 8852 11585 94 1598817934 20323 1775.4025 96 98 11825 13510 16019 18069 88 '70 35 5928 8901 11919 13622 09 78 20410 1945 4190 6043 9067 64 45 16183 18125 69 57 4203 74 76 65 76 16258 18215 20516 .2021 4324 6102 9153 12086 13952 6-1 35 32 32 4! 6567 9310 12173 14159 69 41 2072Ö 2102 4505 93 34 99 68 80 18395 20G44 37 39 99 67 12332 14295 16378 18447 75 0450 4668 6776 9474 35 14337 96 18615 9536 2511 4827 7058 9505 - 38 14492 16424 15832 15511 96 72 68 1 9 53 14942 35 42 2626 73 7108 9962 77 15007 40 45 63 4972 66 10004 12402 15111 82 18984 68 92 7306 59 12638 65 1673S 1909-4 2702 98 7540 10277 52 84 16849 1925S Later a'losbaar. 10 2280 4820 7559 9581 11991 1435010674 19140, 70 94 45 7664 9661 12026 98 76 55 71 90 58 82 971712100 14401 86 95 97 2320 4908 7708 19 65 4 16721 19205 109 32 43 43 39 88 56 33 30 16 64 80 44 96 12266 62 87 37 17 2437 81 54 9811 70 65 88 39 51 94 86 7815 15 88 14570 91 19354 42 12303 71 16807 19479 49 18 84 53 80 50 26 14651 71 99 63 39 52 93 19521 75 93 56 16903 45 98 12421 14722 30 72 25 9908 29 44 74 79 49 25 39 49 17047 83 63 33 42 78 67 87 65 48 47 98 17152 19604 95 80 65 14817 17234 6 13 5340 8033 97 87 29 41 14 18 42 8121 10003 12518 36 49 55 31 64 22 15 21 14957 86 19715 34 5413 44 82 24 5917300 53 57 83 94 10127 7ö 68 12 74 68 5580 95 31 12611 15022 21 78 77 97 8246 48 54 74 72 1980S 95 5604 48 55 67 15126 17494 30 ~32 3125 5758 75 87 76 32 9S 69 58 49 82 8304 10270 12773 48 17558 19900 028 68 86 37 9012838 68 93 7 30 3'24 5891 8400 10386 58 79 17607 2S 61 ~28 5948 19 10434 88 88 8 36 1 71 94 58 54 36 12941 la>218 15 20003 89 3365 66 00 49 83 43 38 9 97 80 71 75 10505 13026 56 44 20 1026 3428 95 96 10629 57 70 90 20138 54 30 6051 8529 38 71 91 17767 64 '58 67 6143 45 45 13147 92 71 20200 1 67 78 73 79 10700 9415310 93 11 71 88 89 8605 18 95 ?5 17804 20 (156 3527 91 25 6413200 13435 10 33 58 46 6275 50 87 49 44 61 20313 88 47 6349 80 99 13306 47 72 30 myi 52 53 8708 10817 4210309 17308 57 1345 60 0448 13 33 88 8218009 59 51 3608 66 51 55 89 laööa 15 65 72 9 99 67 74 13404 15711 42 83 1416 55 6509 70 11173 22 27 79 20407 23 3706 48 85 95 13507 34 18102 19 24 41 96 8823 11267 42 63 7 25 52 97 6627 53 73 68 15833 9 51 69 3809 42 97 78 93 41 40 20500 80 23 59 8908 89 13646 70 85 2 '505 31 6700 17 11305 63 72 1S202 13 21 16 86 81 89 90 36 11419 13760 15f 0 92 20613 46 22 81 31 18307 37 27 83 94 22 64 38 13801 16014 18425 2072S 43 44 44 84 30 65 53 68 18575 31 74 86 16143 80 34 92 95 87 18603 96 86 11503 13928 90 13 20816 9305 21 30 16303 34 46 9 11649 49 11 41 30 50 14031 46 56 31 71 42 52 18718 68 11722 53 98 81 98 46 08 16418 18833 61 9428 47 14114 30 08 52 X 86 .1612 39 47 60 31 6700 33 9 58 18 63 22 71 51 77 94 70 3979 0801 96 4000 1725 9 47 49 60 4117 73 19 1870 32 82 94 ©30 93 4264 43 .900 97 7024 24 4536 34 56 85 27 40 75 77 81 Kö 92 95 9005 29 78 81 38 1015 85 0674 41 6s 71 75 73 - 97 09 20960 73 4631 7115 «11821 Ï816535 T2 £133 48 T326 89 SS 64 S7 £8 61 71 66 0632 11923 14203 018ÖH 73 90 7421 34 38 83 B1902) 99 4716 23 54 40 «2 M fe (241 43 63 63 44 t515839IS109 44 46 7547 69 48 03 18 Vorige lil T itond 14943 tr* 14998 14598 mz 15581

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 2