GEMENGD NIEUWS KKCJESTJASSEUr EST KECJEHTMAarTEES. Amsts^damsehe Beui*s Rechtszaken Handel m Harkt Berichten opgenomen in esn gedeelte onzer vorige lz\, Scheepstijdingen ÜESEM. In de laatstgehouden gemeenteraad kwam o.a. ter tafel 'n verzoek v. h. algemeen bestuur van het „Wit-Gele Kruis" li. K. vereeniging voor volks gezondheid, om een subsidie te ver- leenem van f 100 teneinde wederom in staat te zijn haar zegenrijken ar beid te kunnen verrichten. B. en W. stellen voor aan den Raad gunstig te willen beschikken, wordt bij de begrooting voor 1922 behandeld Voor 1921 zal de uitkeering geschie den. Aldus wordt besloten. Verder wordt behandeld een schrij ven van Gedeputeerde Staten, houden de het verzoek te bevorderen, dat ver ordeningen op de heffing van pi. be lasting die goedgekeurd zijn tot 1 Ja nuari 1922 en waarvan voortzetting na dat tijdstip wordt verlaagd, voor zoover de desbetreffende stukken hen niet hebben bereikt, zoo tijdig worden ingezonden, met overleciring der vereischte gegevens, dat beoor deeling en eventueele goedkeuring voor genoemd tijdstip mogelijk zijn. De Voorzitter stelt voor dit te stel len in handen van B. en W. om ad vies. Aldus wordt besloten. Ingekomen is een schrijven van den Inspecteur van het onderwijs, houden de mededeeling dat in het ieerplan K. van het vervolgonderwijs veelal wordt DPffenomen het maken van kleeding- stukken op natuurlijke grootte. Dit is af te keuren omdat deze kleedingstuk ken worden verbruikt en dus geen mo dellen voorhanden blijven. De Voorzitter zegtf dat hier kennis van is genomen en stelt voor gelijk tijdig over te gaan tot het benoemen van onderwijzend personeel voor meer genoemd herhalingsonderwijs. De heer J. Medemblik Hoofd der School a Mej. Dammes worden met algemeene stemmen hiervoor aangewe zen. 'De laatste tot 1 November a.s. Daarna wordt door den Voorzitter voorgelezen de verordening op het vervolgonderwijs en wordt verder me degedeeld dat de lesuren en lessen na der zullen worden geregeld. Aldus wordt besloten. Thans is aan de orde het behande len van schrijven van Ged. Staten be treffende regeling schoolgeld Lager Onderwijs. De Voorzitter stelt voor dit in han den te stellen van B. en W. om advies Aldus besloten. Een circulaire van het bestuur der Afdeeling N.-H. van de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten wordt hieran behandeld. Verzocht wordt te willen bevorderen dat het Reglement dezer Afdeeling zoodanig wordt ge wijzigd, dat elk lid evenveel stemmen uitbrengt, n.l. een stem. Na dit onderwerp door den Voor zitter nader is verklaard, stellen B. en W. aan den Raad voor adhaesie te betuigen. Ingekomen is verder een verzoek van Mej. J. M. Dammes onderwijzeres aan de openbare school, om eervol ontslag uit hare betrekking met in gang ^an 1 November a.s. De Voorzitter stelt voor haar dit te verleenen. Aldus besloten. Aangeboden wordt vervolgens de Gemeentebegrooting en de begrooting van het G. E. B. over 1922. De Voorzitter vraagt of de rekening van het vorig jaar is nagezien en nog heeft geleid tot op- of aanmerkingen. Waarop de heer J. Buis als voorzitter dier commissie mededeelt, dat de re kening in orde is bevonden en geheel was ten genoege van de commissie. De Voorzitter dankt de heeren hier voor en zal den gemeenteontvanger eveneens dien dank overbrengen. De begrooting voor 1922 is geraamd op f63597.131/,. De post H. O. is wederom f 1000 lager dan vorig jaar. Na door de heeren J. Buis, J. Ruij- ter en J. Schaap te zijn nagezien, zal de begrooting worden gesteld in han den van B. en W. De begrooting van G. E. B. wordt vooraf gesteld in handen van de Com missie van Bijstand. Hierna wordt behandeld een schrij ven van Ged. Staten, houdende mede deeling dat de bepalingen voorkomen de in het Reglement voor de verzor ging van uitbestede kinderen niet kun nen worden geacht te voldoen aan de voorschriften, welke daaromtrent dooi den M. v. Binn. Zaken zijn gegeven. B. en W. stellen voor dit bij den Raad aanhangig te maken. Aldus wordt besloten. Door Burgemeester en Wethouders wordt voorgesteld de Instructie van den gemeente-ontvanger te wijzigen. Aldus wordt besloten. Mededeeling wordt gedaan dat vol gens art. 178 gemeentewet de Raad ten minste eenmaal per 5 jaar moet verklaren welke verordeningen, tegen wier overtredingen straf is bedreigd, nog gelden. Burgemeester en Wethouders stellen voor de algemeene Politie-verordening en de Warenwet op te geven. Ten aan zien der bouwverordening is bij de gezondheids-commissie van Purmerend advies en goedkeuring verzocht. Komt daarna ter behandeling bij B. en W. Hierna wordt overgegaan tot het vaststellen der instructie voor het schoonhouden der schoollokalen. Na deze te hebben voorgelezen, wordt de Raad uitgenoodigd deze instructie vast te stellen, goed te keuren en ter verdere goedkeuring op te zenden naar den Inspecteur van het onder wijs. Aldus wordt besloten. Aan de orde is de Waterleiding voorziening. Do Voorzitter bepleit het gebruik van Waterleiding naar aanleiding van de besorekingon met den heer Direc- 'teur der Provinciale Waterleiding ge houden. De heer J. Schaap zegt dat de voor schriften der Waterleiding zeggen, dat iedereen moet worden aangesloten waar dit mogelijk is, doch hij ver meent- dat het niet juist is, men kan iemand wel verzoeken, maar niet be velen. De heer J. Broertjes zegt dat deze aangelegenheid hem zeer ter harte gaat, hij voelt veel voor de waterlei ding, maar de verplichting tot aan sluiting staat de meeste menschen te gen het hoofd.- De heer J. Ruijter zegt dat hij deze gevoelens niet kan deelen er zijn wel degelijk menschen die gaarne 'water leiding willen en de gedeeltelijke kosten willen betalen. De Voorzitter zegt besluiten wij niet aan te sluiten dan zullen wij toch moe ten medebetalen aan de provincie. Hierover volgen nog enkele discus- sie's. Do Voorzitter stelt voor deze zaak aan te houden tot later en inlichtin gen aan anderen te vragen. Voorgesteld wordt een publieke ver gadering te houden en daarin de cir culaire voor te lezen en toe te lichten b.v. door den Directeur. De heer J. Buis deelt mede dat de ze aangelegenheid niet op de agenda staat, dus moet rusten tot een volgen de vergadering. Voorts deelt hij me de, een vergadering te hebben bijge woond welke geleid heeft dat er geen stemmen waren tegen waterleiding. De heer J. Broertjes zegt dat de zaak op die vergadering is voorgelegd als door den Voorzitter hier is gedaan. De toestanden moeten verbeterd wor den. De Gemeente moet van goed wa ter worden voorzien. Wordt aangehouden tot de volgen de vergadering. De heer P. Koppes vraas-t de heeren bij de komst van den Commissaris der Koningin niet te willen rooken en vraagt den Voorzitter naar den prijs van de aangebrachte verbeteringen in de Raadszaal, warop de Voorzitter nog geen antwoord kan geven. De heer J. Koopman vindt dat de Raadszaal er zeer gepast uit ziet. De heer J. Ruijter zegt dat hem is opgevallen dat de Rijks- en verdedi gingsbelasting hooger is dan elders. Hij komt er tegen op dat voor een be lastbaar inkomen van f 1800 in Ursem f 43 in de Rijp f28 moet worden be taald. De Voorzitter deelt mede dit te zul len onderzoeken. De heer J. Koopman zegt dat het fanfarecorps een subsidie is toegekend van f 50 en tot heden niet is betaald. De Voorzitter zegt dat het mandaat gereed is ter uitbetaling. De heer J. Broertjes zegt dat het hem is opgevallen dat het geheele net voor de electrische gemeenschap niet correct is. Palen staan te ondiep en nog meerdere gebreken zijn hem bij de laatst aangebrachte verbeteringen in het oog gevallen. De Voorzitter zegt dat dit ook hem bekend was gemaakt door den Admi nistrateur, die het geheele net met de commissie van bijstand zal onderzoe ken. Hierover zal rapport volgen. De heer J. Buis zegt dat in de Scher meer volgens inlichtingen 'n paal niet op zijn plaats staat, althans niet ver genoeg van den weg. De Voorzitter zegt dat ook dit hem bekend is, de gemeente zorgt voor de veiligheid, niet de Polder, hieromtrent is reeds gecorrespondeerd. De heer J. Buis zegt dat er veel stroomverlies is en dat dit zeker ge steund wordt door de massa takken die over het net hangen. De Voorzitter zegt dat ook dit door de Commissie van Bijstand zal worden onderzocht, het snoeien der boomen is reeds besproken, aanschrijven helpt niets derhalve zal liet bedrijf zelf voor het opruimen zorgen. De heer J. Schaap zegt dat dit snoei en moet geschieden door een vakman en heeft hiervoor op het oog J. Root in deze gemeente. Voorts vraagt dit raadslid hoe het staat met de meterijking. Zal dit nu om de 5 jaar geschieden of zijn ande re maatregelen getroffen. Hierop ver klaart de voorzitter dat het de bedoe ling is binnenkort een overeenkomst te sliuten tussclien deze en nog en kele andere gemeenten wat vooraf de commissie van bijstand zal bereiken. Nog deelt dit raadslid mede dat er een diep gat is gebleven door het slaan der nortonpomp nabij de wo ning van Peereboom. De Voorzitter zal voor de verbete ring doen zorg dragen. Ten slotte is ter behandeling een annoniem schrijven, waarin wordt ver zocht de aandacht te willen vestigen op het gebruiken van den openbaren weg als boenstocp en dit te verstop pen door hier een wagen over te plaat sen. De Voorzitter zegt dat het den schrij ver niet flink staat zich niet open te durven aandienen als klager. Het feit was hem reeds bekend en de betrok kene heeft reeds een wenk gekregen dat dit verboden is volgens gemeente verordening. Niets meer aan de orde zi' .ed sluit de voorzitter de vergadering. SCLJERMERHORN. SCHERMERHORN. Burg. Stand over Sept. Geboren: Grietje Dieu- wertje, d. v, G. Plevier en M. Hoog land. Ondertrouwd: Jacob Kolk en Grietje Hartog. Getrouwd: J. de Graaf en A. Slot. Overleden: Hillegond Nierop, echtge- noote van S. Knol. buuirü had een spannende Hai/D draverij1 plaafe van paarden ein bok ken. en bij A. Winkel een niet min der geanimeerde wedstrijd in het ringsteken op fietsen. Van de 34 deelnemers' behaald© de le pr. W. Uitenkuis! te Midwnud, 2e pr. D. Zijp, te Twish, 3e pr. D. Avis, fe Mid woud, 4e T. Nes te Hauwert, 5o K. Bakker, te Hoog woud, I SIJBEKAR3PED, i t i r SIJBEKARSPELi. Najaarsker mis. De najaarskermis behoort we der .tat het 'verleden, In de Mjolen- BINNEN WIJZEND1. I"1 BIN NEN W IJZEND. - Pr ij's be haald. Door den heer A. Zilver alhier, werd op de tentoonstelling te Enkhuizen in de afd. konijnen de ©ereprijs behaald vpor de Bil. VlaamSche Reuzen en de extra mler daillo voor de geheele, inzending konijnen. De foiRver. „de Tijdgeest" hield haar jaarl. keuring. Als keur meesters traden pp de heeren P. Stapel te Hoogkarspel, P. Konijn, te Venhuizen, D. Koster en E. Don ker te Beheüihkhonitj j Uitslag als volgt: l'i Koeien geb. in 1916 of vroeger le pr. J.?. Ruiter, 2e A. v. d. Meer 3e J. Ruiter. Koeien geb. in 1917 le pr. J. Ruiter, 2e P. Donker, 3e J. Ruiter, 4e Gebr. Commandeur ïhventers geb, in 1918 le pr. J. Ruiter, 2e A. v. d. Meer, 3e K. v. d. Meer, 4e iWi. Zilver. Vaarzen; geb. in 1919 in onderzoek', le pr. J. Ruiter, 2e J. J. Posoh, 3o J. Ruiter, 4e idem. Hokkelingen: vol bloed le pr. J. Ruiter, 2e idem 3e Gebr. Commandeur, 4e W. Zil ver. Kuikalveren. volbloed gebl voor id„ 3e P. Wagenaar. Kuikalveren 1 Maart 1921. le pr. J. Ruiter, 2e volbloed geb. na 28 Februari 1921 le pr. J. Ruiter, 2e idem, 3e A. Bloem, 4e J. Ruijter. Sitierkalveren. met moederdieren. geb. voor 15 Mei 1921. le pr. J. Ruiter, 2e P. Wa genaar, 3e J. Ruiter, 4e idem. Stier- kalveren met moederdieren geb. na 14 Maart 1921. le pr. J. Ruiter, 2e pr. T. v. d. Meer, 3e idem. Schotten volbloed, kalf dragend le pr. D. Schoenmaker, 2e idem. Een koe m;et minstens 2 afstammelingen, le pr. J. Ruiter, 2e pr. A. v. d. Moer, 3e pr. J. Ruiter. Drie koeien, inge schreven van ëén eigenaar, le pr. J. Ruiter, 2e P. Wagenaar, 3e Gebr. Commandeur. HINKEL1. i WINKEL. De b eg ro o ting- der Gem. 1922 wijst in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van f 123698.39, de H. O. wordt geschat op f 26000. De post onvoorzien wordt geraamd op f2743.95. DE BRAND TIE BERG-AMBACHT, D© „Msb." schrijft: Berg Ambacht, he. vt enddijke dórp>, op ©enigen afstand van den rech.er Lekocvcr gelegen, wordt wel zwaar bezocht. Twee en twintig gezinnen in rouw gedompeld' in eenige uren tijd. We mogen gerust spreken van rouw. Want al zijn er God zij! dank' bij deze catastrofe geen menscbenlevens te telreuren, hij, dis de arme slachtoffers gadeslaat, die daar hoipelooa staan te staren op de overblijfselen van wat eens, na hun familieleden, het dierbaarst was krijgt eenzelfden indruk als bij' het zien van treurende en rouwende men! schen, die staan .^rondom het pas gedolven graf van een beminde over ledene. Men bedenke, dat huis en have en goed, waaraan zulke dierbare en innige berinneringen verbonden zijn, van wat 'smen-chen familiele ven aan leed en vreugde brengt, voor die ongelukkigen uit dat stille vredige dorp, die geen andere ge nieting en geen andere vreugde ken nen dan die van 't rustige en in tieme huiselijk samenzijn, als tot een stuk van henzelf geworden wa ren. En dat alles met e-én slag ver nietigd. ,,'t Is alsof er een straf op ons dorp rust ©n alsof Gods hand ons getroffen heeft", zoo hoorden we een oud moedertje jammeren, dat bij de rookende puinhoopen stond te weeklagen. In 1885 werd het dorp door een brand, veel geweldiger dan deze, ge teisterd, die het grootste deal der huizen in ascli legde. In 1891 brandde de dorpskerk af. En nu weer deze ramp. Om niet te spreken van de verschillende branden van min deren omvang, die in de laatste jaren zich in het dorp hebben voorgedaan.. Voor wie de sinelle en grillige uitwerking van bet verschrikkelijke element, dat hier twee groot© hui zencomplexen van het welvarende dorp in ongelooflijk' korten tijd met den grond gelijk maakte, niet kent, is 't onbegrijpelijk, hoe het vuur om zich heen kan grijpen op een wijze, als hier het geval is geweest. Vermoedelijk dooi' vonken uit de Locomotief van een voorbij rijdend lokaaltreintje, in een hooischuur van P. Buys aan clen Kerkweg ontstaan, heeft het vuur zijn weg genomen naar het Sehepenstraatje, tot daar toe een groot woningcomplex, be woond door verschillende gezinnen in asch leggend. De Kerkweg loopt evenwijdig met de dorpskerk en is daarvan ge scheiden door een rij huizen1, die merkwaardig genoeg niet de min ste schade geleden hebben, on danks het feut, dat voor een dier huizen een brandstoffen-pakhuis een groote; Voorraad kofcn en 'and6he bfandstoffen lag opgesta peld op slechts eenige meters af stand van den haard van den branld In het Sehepenstraatje zelf heeft het vuur slechts even het strooien dak van een woning op den hoek van het straatje, bewoond door ze kere de Bruijn aangetast, zonder noemenswaardige schade aan te richten. Van hier heeft Bet Vuur door middel Van overwaaiende vonken zich meegedeeld aan een huizen complex, dat naar schatting wel honderd of meer meter verder ligt en ongeveer begrensd wordt door den achtergevel der kerk, .Voor straat en Meent. Van de Voorstraat is het Hoofd zakelijk één zijde, .die geleden heeft hier en daar echter is het vuur weer overgeslagen naar de andere zijde dier straat, waar een tweetal huizen, die wonderlijk genoeg weer door een geheel' ongeschon den gebleven huis gescheiden zijn. vernield zijn. Achter de kerk om heeft het vuur als het ware een boog beschreven en is zoo voortgewoekerd naar de openbare school, waarvan slechts de muren zijn overgebleven. Het op slechts korten afstand daarvan gelegen brandhuis is geheel ge spaard gebleven. Van de twee groote woningcom plexen aan Kerkweg en Voorstraat staat niets meer overeind dan lage brokstukken muur, waartusschen hoo- pen puin en verkoold bintwerk liggen opgestapeld. Beide complexen zijn door het vernielend element radicaal gesloopt. Van den inboedel der vernielde wo ningen is op enkele kleinigheden na niets gered kunnen worden. De men schen in het dorp, die den brand van het begin af aan omstreeks half 10 Maandagmorgen hebben zien aan komen, stonden er verstomd over, hoe de vlammen zoo snel om zich heen konden grijpen. Iemand, die even naar een buurman ging om hem te waar schuwen, dat er voor zijn huis gevaar dreigde, vond bij zijn terugkeer reeds zijn eigen woning in lichtelaaie staan. Alle verbrande woningen meest bewoond door arbeidersgezinnen zijn deels laag, deels niet verzekerd. De gemeenteraad is in spoedverga dering bijeengeroepen om te beraad slagen over de wijze, waarop aan de ongelukkige slachtoffers van de ramp hulp kan worden geboden. Naar wij 'vernamen, zouden de dak- loozen gisternacht deels in de kerk, deels bij particulieren worden onder gebracht. Door jongedames werd er met geïmproviseerde collectebusjes een groentenblikje met een gleuf er in en van voren beplakt met een briefje, waarop het opschrift: „Voor de nood lijdenden" druk gecollecteerd. Enorm was de toevloed van nieuws gierigen, die per locaaltrein, of met rijtuigen, auto's, motors en fietsen, of wel loopende naar BergAmbacht ge komen waren om den brand zelf of zijn gevolgen in oogenschouw te ne men. In de kerk een kijkje nemend, be merkten wij, dat eenige dorpelingen daar nog iets van hun bezittingen in veiligheid hadden weten te breucen. We zagen er wat beddegoed, vaat werk, waschgoed en een groote ouder wetsche hangklok naast een kooi met een koerduif, die lustig koerde, en nog andere levende have. Om ongeveer half 3 uur in den mid dag was het vuur overal bedwongen en toen wij omstreeks half 6 uur het dorp verlieten en voor het laatst het terrein der verwoesting overschouw- den, was men nog slechts bezig, hier en daar het rookende puin nat te hou den. Een oude vrouw, de overigens blee- ke wangen met een blos van gejaagd heid bedekt, liep nog rond te dolen op de ruine van haar huis en scharrelde vanonder het dampend puin nog wat ijzeren pannetjes en emmertjes uit. Het was alles wat zij van haar bezittingen had kunnen redden. Toen wij haar stil en ontroerd ga desloegen keek ze met wilde oogen als van een zinnelooze naar ons op en vroeg met een schorre klanklooze stem, wat wij daar te maken hadden. We kregen een gevoel, alsof wij door dit terrein te betreden, dat eens haar heiligdom was, een profonatie be gaan hadden en alsof wij ons over on ze reportersnieuwsgierigheid te scha men hadden. I SPAANDER Co. van 4 Oct. 1921. Opgave van MULDER QUAX, Kassiers. (Ontvangen per draadloore telefoon.) BROEDERMOORD. AMSTERDAM, 4 Oct. - He denmorgen behandelde het Hof in Hooger Beroep. de zaak tegen den 25-jarigen timmerman W. H. den Held, die op 14 Maart 1921 zijn broeder in net huis op de Stroo- markt door een revolverschot van het leven beroofde. Het O. M. had destijds vier jaar gevangenisstraf geeischt, doch de rechtbank had bekl. vrijgesproken. Die zaak werd thans voor het Hof met gesloten deuren behandeld. STAATSLEEN1NGEN 5 Nederland '19 B ANK-INST ELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij NDUSTR. OND. BINNENLAND. Insulinde Olietabrieken N DUSTR. OND. BUITENLAND Steel comm CULTUUR MAATSCHAPPIJEN. Bodjong Compania Cultuur Vorstenlanden Dito actions PI. V. A. Java Cultuur Poerworedjo MIJNEN. r B Redjang PETROLEUM. Dordtsche Petroleum. Gec. Holl. olie p Oude Kon. Petroleum i Orion RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber V Koloniale Rubber Nederl. Rubber. Serbadjadi Intercontin. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amer. Lijn Holl. Stoomboot Holl. Lloyd Kon. Boot Paketvaart Scheepvaart Unie SCHEEPVAART BUITENLAND, Marine comm, Marine prei.. TABAKKEN. p f Besoeki Deli Batavia Oude Deli. Medan Senemba AMERIKA. Southern Railr, Union Pacific bet. geen koers Vorige koers Koers yan a«den te plm. 1.3c plm. 1.45 plm. 2.' plm. 2.15 plm. 2.3a 9aV- "Ss/l 114 XÏ4 - nsS/j "3 X14 naVa a38 137 I35 /s 137 95/s 9V2 - 0 101 IOX 1-0 641/2 63 63 O 83 138'/! 13*V2 *34 *35 T331/s *35 12c 113 - "3 357 Vl 35° 349 35* 349 35* 267 260 &71/-: 84 8s 86 83 85 64 - 389 579 380 382 38a 3S3 147 *4 7%h I471/» *47 4'3'/4 423 423 4=3 422 4231/5 39 39 9 "IQ- 90 90 0 O 9°llt C83/4 40i/2 4a 164 - 9-6/]f I58 155 -i 71 £9i/2 27*/l a6Vc 27 263/(1 O 97 96 - I04s/i 1' 88/j io63/i *-7V2 5 *t8/16 eo 95A/f 310 3rS 5 95 295 300 300 400 395 2ÓS/g 26 155 x53 r*T onveranderd PRÜLONGATIE vorige koers 3V2 heden 3V2 WISSELKOERSEN Vorige koers herlijn. Parijs Brussel "V\eenen Londen New-York 3 «.46 22.1a- 21.82 0.20 11.04 3.!2 VREEMD BANKPAPIER 2-5° I Vóórbeurs- icoers Dato aeden 2.502.321/2 22.05 22 12 21.7;;—2: .821/j, c.17— :.ic) 11.6311-64 S-iU/i— 3-" Duitsch Bankpapier (rood) OoïIenr. Piank-tanier Hij net. te werx gaau ueüenmor- gen gebeurden geen onregelmatig heden. Versterkte politiemachten hou den streng toezicht ter bewaring va,n d© orde. HUIS AFGEBRAND. EMMEROOMPASOUUM. 4 Oct. In den afgejeopen nacht brandde door onbekende oorzaak de visch- en fruitwinkel van den heer J. Bloinsma alhier geheel uit. Van de inuo-edel kom slechte een gedeelte worden ge red. Verzekering dekt de schade. DE OPERATIES IN MAROKKO MADRIDi, 3 Oct. Een commu niqué van het Ministerie van Oor log deelt mede, dat de Spaanscbe troepen na hun overwinning op de rebellen, na hevig© gevechten Sebt hebben ingenomen. DE MISLUKTE OMWENTELING. LISSABON, 3 Oct. - Bevestigd wordt, dat de Revolutionnaire be weging in Portugal, welke ten dool had, liet parlement uiteen te ja gen, de regeering omver te wer pen en een militair© dictatuur te vormen, tot een nieuw parlement zou zijn bijeengekomen, mislukt is. De leiders der samenzwering zijn allen gearresteerd. De poging tot omwenteling is onderdrukt, 'zonder dat een enkel druppel bloed is gevloeid. De president van de Republiek heeft heden met de Ministers ver gaderd. terwijl ook de militaire au toriteiten aanwezig waren. ERNSTIG VLIEGONGELUK. LONDEN, 3 Oct. Boven het Mension-vliegterrein is ©en groot Vickers-vl.egtuig door onbekende oorzaak in brand gevlogen en naar beneden gestort. De vliegenier en Vier mechaniciens werden gedood. HOTELBRAND. WASHINGTON, 3 Oct. - Het .National-Hotel", een der histori sche monumenten Van Washing ton, is geheel' door brand vernield. De lijken van een man ©n een vrouw zijn onder de puinhoopen vandaan gehaald. DE STAKING IN DE HAVEN. AMSTERDAM. 4 Oct. Do staking: in d© haven is heden min of meer uitgebreid. Het aantal stakers wordt op 2000 geschat en het aantal wer kenden op 500. In d© houthaven en in de wilde vaart ligt alles stil en alleen bij j de groote maatsehapoijen wordt nog l gewerkt. AMSTERDAM, 3 Oct. Vee. 372 vette koeien le kw. f 1.501.70, 2e kw f 1.151.35, 3e kw. f0.800.90 pei K.G.85 melk- en kallkoeien f 500 f725, 35 graskalveren f 100150, 41 n. kalveren t 20—30, 85 schapen f3050, alles per stuk; 688 vette varkens le kw. f 1.29, 2e kw. f 1.23, 3e kw. f 1.13 per K.G. schoon gewicht. STOOMVAARTLIJNEN. ST. MIJ. NEDERLAND. BENG KALIS vertr. 1 October V Amsterdam naar Hamburg. .CELEBES. arr. 3D September, y. New York te Batavia. KARIMATA (uitr.) pass. 2 Oct. Gibraltar. KARIMOEN (thuisr.) arr. 2 Oc< tober te Suez. KANQEAN (uitr.) vertr. 1. Oct Van Djeddah. LOMBOK (uitr.) pass. 1 October, Pantellaria. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) arr. 2 Oct. te Southampton. RIOUW (uitr.) vertr. 1 October van Genua. RONDO (thuisr.) vertr. 2 Octo ber V. Pasages n. Londen. SALAWATI (thuisr.) pass. 30. September Point de Qalle. SAPAROEA (uitr.) arr. 2 Octo- lier te Port Said. SUMATRA air. 30 September V. Amsterdam te Batavia. VONDEL (uitr.) arr. 2 October te Port Said. KON. NED'. STB. MIJ. CALYPSO arr. 3 October v. Am sterdam te Hamburg. EUTERPE arr. 3 October van Amsterdam te Kopenhagen. IRIS arr. 3 October v. Amsterd. te Hamburg. JASON vertr. 3 October v. Ca- dix naar Malta. THESEUS arr. 3 October van Faro' te Amsterdam. TITAN, v. Amsterdam n. Bor deaux, pass. 3 Oct. Ouessant. URANUS v. Amsterdam n. .Vigo, pass. 3 Oct. Ouessant. CASTOR arr. 1 Oct. v. Bordeaux te Carth'agena. FAUNA vertr. 30 Sept. v. Palermc n. Carthagena. O ANY MEDF.S arr. 3 OCL v. Smyr na te Amsterdam. HELENA vertr. 1 Oct. v. Oporto n. Bordeaux. HERMES vertr. 2 Oct. V. Salomes naar Smyrna. IRENE' arr. 2 Oct. V, Amsterdam te Tanger. TRiTON, v. Amsterd. n. Lissabon, pass. 1 Oct. Gibraltar, MEROPE vertr. 30 Sept. v. Huelv? r,. Al'bufe'ra. MINERVA vertr. 1 Oct. v. Piraeus naar Volo, NERO, Kopenhagen n. Amsterd.,- pass. 2 Oct. Hottenau. ORESTuS v. Amsterdam n. Lissa bon, pass. 1 Oct. Diungeness. TELLUS v. Palermo n. Amsterd.j nass. 1 Oct. Gibraltar. VULCANUS arr. 30 Sept. V. Malta te Alexandre. ROTT. LLOYD. DJEBRES (thuisr.) vertr. 1 Oct, v. Port Said. DJOCJA (thuisr.). pass. 1 Octobei Oiiiessant' GOENTOER (uitr.) pass. 30 Sept MADIOEN (thuisr.). pass. 1 Oct, Gibraltar. SINDORO (tfiiuisr.) vertr. 30 Sept. v. Padang. TAMBüRA (uitr.), vertr. 1 Oct. V» 1T a.nprer 1 V'IUS (thuisr0 arr. 1 Oct. te Suez;

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 6