Vergadering Yan den Raad heciiiszaüen "f Btsfgerltjkg Sta? Weerenet! Laatste berichten Telegrammen Hand©! ea Markt AGENDA. R. K. VEREENIGINGSGEBOUW „ST. WIULTBRORD". •'Zaterdag 3 Dec.: Ixalf 3 Rep. Kinder koor R. K. Volksbond. 7 uur Rep. Mannenkoor R. K. Volks bond. 5ti uur contributiebetalteg Bouw vakarbeiders. 56 uur coutrlbu.iebelaling Metaal bewerkers. 5—6 uur zitting Spaarbank. 67 uur zitting Winterzorg. 671/2 uur premiebetaling Onderst.- ïono; Zitting Vreeker en Vlaming. 7—8 uur Bureau van Advies. 89 uur opgaaf voor lid Wed.-steun R. K, Centrale Ziekenkas, -dcooK R K. Coöp. Levensverz. „Concordia". 89 uur contr.betaling ,,V A F.C.". MEISJES BOND „ST. AGNES." Aigemeene li. Communie der leden op den Ir-n Vrijdag der maand in de Sf. Dominicuskerk (Laat), half acht. „GOED WONEN Spreekuur iederen Vrijdag van half 8 lot bail 9. i> i -111 ,en. Baansingel 25, ATTENTIE. Contribuliebetaling Bakkers is niet meer van 8 tot 9 uur, maar van 7 tot 8 uur. U. K. VROUWENBOND. Door ongesteldheid van den W.eerw. Paler v. d. Tempel O. P. moet de 3e onlxvikjielingsavond tot nadere aankon diging worden """psteld. Weduwensteun zijn. Spr. spoort al len aan tot propaganda maken voor Weduwensteun en lid te worden van ideze vereeniging. Bi' de heeren Vlaming, Sneekes en Van Vliet kan men zich als lid aanmelden. Kape.aan Hosman dankt voor de woorden van waardeering. We hebbemec'hter ook een woordje van aansporingnoodig. We zijn nog al tijd in de propagandamaand. We moeten niet alleen leden aanwer ven. maar ook iets anders doen. We hebben onze R. K. scholen en R. K. pers gekregen en hebben een R. K. staa^spaitij gemaakt. Nu komt er weer een R. K. Universi teit. Nu komen we eigenlijk in een ander tijdperk. De tijden zijn ern stig. Op dezen tweesprong, hebben we ons af te vragen, of we links of rechts moeten. Moeten we het heb ben zooals in Rusland We moe- het echte Katholieke leven weer doorvoeren. Dat zou gemakkelijk gaan als onze beginselen altijd en overal in praktijk gebracht worden. Daartoe wil spr. de leden aanspo ren. We moeten offers van onszen weten te brengen. Dat brengt het meeste succes. Spr. beveelt L., on der aan de congregatie. Daar moe ten we ook eens aan denken; on ze Katholieke organisatie moeten we groot maken. We moeten leden krijgen met een goeden geest. Daar toe moeten we mede.even. En on ze Voiksbond kan de vergelijking met andere a deeli gen doors.aan. We krijgen een nieuwen ambtenaar Dit isi voor spr. aanleiding den heer van Veen te danken. De Volksbond is hem veel dank ver schuldigd. Hij was bezield met een echt-Ka.hoüekcn- en organisatie geest. Spr. heeft nooit iets op hem aan te merken gehad. Laten we zorgen, dat we onzen nieuwen amb tenaar waardeeren. wat door som migen met den vorigen ambtenaar niet geschied is. We moeten nu werken naar bui ten. Door ons voorbeeld moeten we anderen tot ons trekken, want „woorden wekken, maar voorbeel den trekken", (applaus). Na de rondvraag volgde sluiting. der gemeente ALKMAAR, op Don derclag 1 December, des namid dags te 1 uiur. Voorzitter: de heer W. C. Wen- delaar. Secretarisde heer C. D. Donath. Afwezig de heeren van den Bosch, W. C. Bosman, Van Veen, Ringers. Sluis, Plevier, van wie de laatste twee zonder kennisgeving. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen van de vorige verga dering worden vastgesteld. Ingekomen stukken. De VOORZITTER deelt mede, dat is ingekomen: a. een adres dd. 25 October 1.1. Van het bestuur der Vereeniging voor Landbouwhuishoudonderwijs te Winkel, verzoekende eena jaar- Iifkscne subsidie van f 150J voor de alhier gevestigde cursussen diet vereeniging en zich bered veikla rende een ge.ijk bedrag te be.aien aan huur voor vijf in gebruik zón de iOkaien in de Nieuwe Doe en. De Raad besluit dit adres in han den te stellen van B. en W.. om be richt en raad. b. een adres ingekomen 29 Nov. 1.1. van een 29-tai bewoners van perceelcn aan den Baansinge', ver zoekende dien weg te behaiden en een riool vandaar' naar het Kanaal aan te brengen. (De heer SLUIS komt ter ver gadering). Het college is bereid deze zaak dadelijk in behandeling te nemen. De heer LEESBERG deelt mede. c u voor het request binnenkwam de teekeningen. al waren inge diend. Nu is alleen het wach.en nog op het bestek. Wij willen, den geheten weg bestraten en moe ten daarmee wachten tot "ore hui zen kiaar zijn. De verwisseling" van directeur heeft eenige stagnatie v©r oorzaakt. Het is nog niet gebeurd omdat er zooveel aan vast zijn. Spr. heeft gezorgd voor tusschen- straatjes. wat een gemak is bi} nat weer. Laten de bewoners niet ver geten. dat ze in veel ziin bevoor recht spoed zal betracht worden. (De heer PLEVIER komt ter vergadering). De heer BOSMAN vindt dat d rio'eering gel-gd moet worden, als de huizen gebouwd .vo den. Men heeft nu geen loozing. De heer Looinan wi'de de rio'eering voor hebben; de heer Mac Donald weer niet en de heer Vos weer wel'. 'tls intusschen een'feit, dat er 1102 geen rioleering is. De heer GOVERS is het er mes eens voor wat de bestrating be treft. Spr. vindt het gelukkig, dat de rioleering er nog gelegd wordt. Spr. onderschrijft, dat er stank ver spreid is. Oorzaken zijn hiervan het droge weer, het lage water en het feit. dat er schepen door de Sin- gelgracht voeren. Het gaat echter zoo maar niet aan, rioleering te leggen. Later kon wel eens biijken, dat ze daar niet behoorde. De heer 'LEESBERG merkt op, dat het geen huizen zijn zonder rioleering'. Ze ligt alleen nog" niet in de straat. De uitloozing geschiedt in den sin gel een deel hiervan zal straks geleid worden door de rioleering naal' de Overdie. Spr. meende, dat yoor een klacht aan den Raad geen aanleiding was. D. he r OER K t, dal lïet be. stuur van den polder Overdie er mee in kennis wordt gesteld. De heer BOSMAN, redeneerende als de lieer Qovera z»u zeggen: laten we nog een nieuwen directeur ne men. Spr. vraag,t wanneer de werken zullen worden uitgevoerd. Tot den zomer wachten acht spr. niet in be- lang. De heer LEESBERG kan niet an ders zeggen, dan dat alles voor de uit voering gereed is. Spoed zal betracht worden. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. c. een adres d.d. 30 November 1.1. van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Chr. schoolonder wijs^ verzoekende de benoodiglde gelden tot stichting van schoten voor lager- en uitgebreid lager onderwijs voorloopig geraamd cp f 211606.— In handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. d„ een adres d.d. heden van de af- deeling Alkmaar van den Ned. R. K. Volksbond, verzoekende productief werk te verschaffen aan werkloozen. De heer BOSMAN stelt voor, dit adres bij "punt 9 te behandelen. De VOORZITTER wil het dan wel ter sprake brengen, maar kan geen praeadvies geven. De heer Lt^BERG kan over geen giegevens 'beschikken. Het adres wordt aangehouden tot punt 9. e. De Alkmaarsch'e IJsclub' ver zoekt bij berijdbaar ijs voor eiken dag een subsidie van f 100 gedurende den win er 1921—1922. De VOORZITTER stelt voor, dit adres terstond te behandelen. Verle den jaar is de subsidie verleend. We zijn allemaal min of meer op. de hoog te van de zaak. De heer GOVFRS heeft niemand voor hedenmorgen op het ijs gezien, om de baan te onderhouden. Spr. «dacht gisterenavond werkelijk, dat er geen 'bond en ook geen werkloo zen waren. Spr. vindt dat de bond heel achterlijk is. De heer WESTERHOF meent, dat de bond wachtte tot het geld had. B. en W. stellen voor, de subsidie te verleenen onder dezelfde voorwaar den als verleden jaar, echter met nog een bepaling, dat de werklieden aan gevraagd worden over de plaatselijke arbeidsbeurs. De heer WESTERHOF gaat Hier mee accoord maar wil het loon vast stellen. De heer CLOECK deelt mede, dat op 't oogenblik f 0.88 per uur he- taald wordt. De heer GOVERS zag niet graag dat bijzonder hoog loon uitgekeerd. Hij wil het loon echter ook niet dmkken. De heer CLOECK merkt op, dat iedere baanveger, evenveël loon ont vangt, als hij anders verdiende. Dat hand-ophouden moet desnoods ver boden worden. De heer WESTERHOF vindt het 't beste een loon uit te betalen als aan de gemeentewerklieden in groep i u.k een gegarandeerd weekloon van f 28.80. De heer LEESBERG wil dit over aten aan de arbeidsbeurs. De heer WES J ER1ÏOF bedoelt, dat hef loon naar f 28.80 betaald wordt. Werken ze 1 dag, dan krijgen ze een zesde deel hiervan. De VOORZITTER gaat mee met net voorstel van den heer Leesoerg. Het voorstel wordt aangenomen. Bouwver- g u n n i n ge n. Voordel (ot wijziging der Veror den ng op het heffen van leges. Do lieer THOMSEN verzoekt na mens den heer Ringers, deze zaak aan te houden. DE VOORZITTER merkt op, dat er 2 a tressen ingekomen zijn, om adressanten nog to hooren. De meer derheid van B. en W. voelt hier niets voor. Den heer KEIJSPER komt het 'wel goed voor, dit voorstel aan te houden. Er zijn nog wel enkele be zwaren aan verbonden. Dat er voor belangrijke werken een bedrag be taald moet worden, kan spr. goed vinden. Spr. wil meer deskundigen raadplegen. De heer LEESBERG- staat afwij zend tegenover het verzoek tot uit stel. Spr. heeft overleg gewenscht en nu overleg gevraagd wordt, is hij er voor. De heer WESTERHOF vindti de ze zaak allerminst dringend. Het is een daad van welwillendheid deze zaak aan te houden. De lieer Rin- gera schijnt heel wat belangrijks te willen zeggen. Spr. is er voor, het voorstel nog een k'eer aan te houden Do heer THOMSEN zou er op zichzelf ook niets op tegen hebben maar 't ia een kwestie van de be grooting. Er zijn altijd belanghebben den, en dan zou het college die altijd nu eten hooren. Daarom vonden wij het beier, adressanten niet te hooren. De heer LEESBERG meent, dat do Raad in 't algemeen de be langhebbenden willen hooren. Spr's bedoeling is de zaak zoo vlot mo gelijk te doen loop-en in den Raad. De heer THOMSEN vindt het regel, dat belanghebbenden zich met hun bezwaren tot den Raad wenden waarom moeten wij er nu van af wijken? De lieer WESTERHOF meent, dat juist nu van do 'tot nog toe gevolg de baan wordt afgeweken. Bij bet vaststellen van loonen worden do belanghebbenden ook geboord. Deze menschen hebben hun organisatie, dus laten wij welwillend zij'n en hen hooren. Besloten wordt het voorstel aan te houden en de belanghebbenden to hooren. Volkshuisvesting. Voorstel inzake den bouw van 80 a rbei-d e rs woningen B. en W. stellen voor, dit voor stel aan te houden. Genieenteslachthuis. Aldus besloten. Voorstel tot vaststelling der ver ordening op het heffen van rech ten voor het gebruik van het ge meente slachthuis. Zonder hoofd, stemming aange nomen. Vernieuwing walmuur en overwelving. Voorstel' inzake vernieuwing en verbreeding Voormeer; overwel ving Turfmarkt. A ls voren. Bouw 96 woningen. Voorstel tot het verleenen van een two de aaavuEingsvoo. schot voor den bouw der 96 woningen aan den Westerweg. Alsvoren. Interpellatie- Wêsterhof. Interpellatie van den heer Wes terhof. inzake foonsverhooging voor arbeiders. De heer WESTERHOF wil graag zijn vragen toelichten. De le vraag is. waarom is een aantal arbeiders de foonsverhooging ont houden. waartoe beseloten is. De veiho-oging is aangenomen voor al le arbeiders. Over uitzonderingen is niet gesproken en ook niet ge stemd. Uitzonderingen ziin dus niet bedoeld. Ook voor de losse arbeiders gold do verhooging, die gerangschikt zijn in de eerste groep Van verschi lende kanten heeft spr. klachten gehad. Al ereerst, dat het 700 lang duurde eer de uitkeering kwam. P. de Rover, werkman in vasten dienst, boven 65 jaar heeft geen loonsv-erhooging g:had. Ook Stam. Ris en Hoogland niet. Voor die menschen kan een beroep wor den gedaan. Op artikel 10 der ver ordening. Formeel' gaan B. en W. vrij' uit, als zij kunnen aantoon eti, dat zii niet valide zijn. Maar vraagt spr. dan: betracht gi{ de billijkheid Waarom moet die menschen die f 1.80 loonsverhooging worden onthouden. Spr. is er voor do men schen boven 65 jaar te pons'onnoe- ren. Dit moet doorgevoerd wor den. Mochten ze eclLer doorwer ken, dan moest men hun ook de loonsverhooging geven. Spr. had graag de to-ezegg.ng, dat die men schen het hun toekomende a'snog kregen. Verhagen kreeg loonsver hooging tot Augustus. Toen werd hii 65 en scheen hii niet meer va lide te zijn; do verhooging werd hem onthouden. Spr. noemt nog meerdere personen. Spr. vindt dat de gem. geen vrijheid hèeft van een collectief contract af te wijken. Als men de menschen boven 65 jaar in dienst houdt, moeten ze ook meer loon hebben. Van Son is beneden 65 jaar. maar wordt als inval, beschouwd hoewel hij flink zijn werk verricht. Hii is een goede werker maar trekt met zijn been, Geerlings is oen jaar in dienst, k ecg,go n too sv rhocg g. N.eu- wentrijk is toegezegd vast arbeider te worden, maar kreeg na 4 maan den ontslag. Verder noemt spr. nog een aantal personen, die slechts f 27 loon ontvangen. Bij de IjcrnDedrijven ziin kantoor- sdicenrnakers aangenomen en heb ben een contract moeten sluiten, dal ze .telkens voer een maand moeten sluiten. Die menschen krijgen geen ziekengeld, hoewel hun werk niet tij delijk is. Wie gaf de directeur daar toe de opdracht? Spr. vindt geen argument dit te doen en zag graag een einde aan clien toestand gemaakt. Van Wonderen is een bekwaam stratenmaker, krijgt loon als in groep II, fti'aar btelïoprt in groep 4. Spr. noemt hiervan nog' een paar voor beelden. Spr. geeft den Raad in over weging, het loon van den plantsoen- wachter .fdje gemiddeld 40 it 42 uur per week werkt en; f 9 per week' ver dient) beter te maken. Wiens schuld is1 dit Wij vinden Wet onverantwoor delijk, menschen, die een volle week werken ntelif f 9 a f 11 naar huis' te sturen. Spr. Weeft met opzet deze mc- dedeelingen sober gehouden. Spr. verzoekt in de eerstvolgende vergade ring antwoord op deze vraag. Zijn tweede vraag iswillen B. en Wl ine- dedeelingen doen uit de vergadering met de hoofden van takken van dienst. Het zou spr. aangenaam zijn, iets uit die vergadering te mogen vernemen. We weten anders nooit hoe het ge gaan is. Spr. Weeft gehoord, dat bij publieke werken en plantsoenen ge sproken wordt over het ontslaan van de oudste werklieden. Wij willen, weten wat met onze arbeiders gebeurt Wij willen tegen deze dingen iets zeg gen. Ik zeg niet: ze ZIJN zoo-, maar ze zijn me zoo meegedeeld. Daarom willen wij ook den anderen kant hoo ren. B. en W. hebben het reent, er niets van mee te deelen. Maar de raad stelt er belang in. De VOORZITTER vindt het een belangrijke aangelegenheid en het col lege heeft met algemeene stemmen besloten, U inlichtingen te verschaf fen. Den Heer CLOECK doet Het genoe gen, dat de heer Westerhbf gezegd heeft, dat B. en W. formeel vrij staan. Het gaat in hoofdzaak hierom dat een aantal arbeiders de loonsverhooging is onthouden. De losse arbeiders val ten niet onder dezelfde groep als de vaste. Aan de hoofden van takken van dienst zijn verschillende brieven ver zonden. Ook aan de commissie van bijstand voor de arbcidsaange'egen- heden Er ia niet de hand aangehouden en daarom hebben B. en W. een ver gadering uitgeschreven, om hun dat nog eena op het hart te drukken. Er zijn grenzen vastgesteld voor los so las-vaste arbeiders, enz. De hoof den van dienst zijn vrij' in het he lsteen van hun loon. De losse arbei dors hebben geen rechtszekerheid. Als een werkman een jaar in dienst is geweest is hij in vasten dienst. Langer dan een jaar los kan dus niet. Dan krijgen do werklieden de p risdjeke vey boringen. zieke,-g' d enz. Voor de jeugd g; personen bo palen B. en W. het loon naar' bil lijkheid. Invalide werklieden krijgen geen periodieke verhoogingen en aan gespoord is, om geen invalide perso nen meer in dienst te nemen. Den heer BOSMAN zijn ook klach ten ter ©oren gekomen, zooals de heer Westerhof reeds ae'clg, De een v'ng wei loons verhoog' lig en de a.11- drr niet. Aan do namen zijn nog wol e.-o toe te voegen. Er zijn nu nog menschen, die al 3 of 4 jaar in dienst zijn, en ov-er wie nog geen besluit, genomen is. Spr. had graag een nader antwoord Het is een wil lekeur van de d recteuren, personen niet aan te nomen als ze er geen zin in hebben. D© heer VAN DRUNEN vraagt, waarom aan de hoofdagenten de Waard en Overeem geen ver hoog'ng ia toegekend. Is het toelaatbaar, «teil; een directeur willekeurig optreedt? Spr. is meegedeeld, dat een werkman ontslagen zou worden, als Hij zich tot B. ©n W. zou wenden. De VOORZITTER bestrijdt dit. De heer WESTERHOF is niet vm- dafln over het antwoord van den heer Cloeck. Er is nog niet geantwoord op de vraagv waarom de losse arbei der» minder verdienen dan zij in groep I. Hel scheen evenwel toch aan de hoofden van Lakken vau dienst le lig gen. Hel komt spr. voor, dat de salaris- commissie regelingen voor de bijzon dere gevallen moet maken, Spr. kan bet niet goedkeuren,, dat R. en W. langs dezen weg een regeling tracht ten te maken en zulks niet aan de sala- riseonimissic overlaten. Voor de losse en los-vaste werklieden moe een .bede- re rggeling getroffen worden. De losse werklieden ontvangen voortaan een loon, te bepalen door de hoofdeu van takken van dienst. Dat is een verslech tering. De losse werklieden kregen ge woonlijk een loon gelijk aan dat in groep I. Spr. meent, dat hel door ons genomen bestuit, geldt vcov alle werklieden, dus ook voor de lessen, riet gebruik was, aal de losse arbeiders loon ontvingen als in de eerste groep. Wij hebben onze stem dan ook geven, met de bedoeling, dat ook cle losse arbeiders 128.80 zouden ontvan gen. Doen de hoofden van lakken van dienst dit niet, dau is dit een ver slechtering. B. en W, geven in ieder geval geen lager loon. Onze fraclie zou gaarne z;ui, dat B. en W. de opdracht gaven, de losse arbeiders ook de verhooging le geven. Spr. had ver der graag, «lat de raadsleden een al schrift van de besluiten kregen, geno men op de vergadering van de hoofden van lakken van dienst. De heer GOVERS zal geen namen noemen, maar weet, dat bij de reini ging personen zijn, die op eigen ver zoek aangehouden zijn voor lichte werkzaamheden, hoewel ze eigenlijk gepensionneerd moeten worden. Spr blijft er bij, dat de directeuren meenen diet f 1,80 aan de losse arbeiders niet behoeven uit te betalen. Spr. vindt de opmerking van den heer Wester- hüf juist, om niemand boven 65 jaar in dienst te houden. De heer OSKAM respecteert Het in den lieer Govers, dat hij de men sche'n boven 65 jaar in dienst wil 'houden, maar 23e mogen 2e niet min 1 der verdienen dan dtöpr den Raad is vastgesteld. De VOORZITTER' weet" niets van de kwestie-de Waard. Spr. zal in lichtingen inwin en. De inTlahtingeu van Overeem heeft hij spr. zelf ver strekt. Spr. Heeft de zaak onderzocht en hem e»n uitvoerige uiteenzetting! gegeven van de berekening van zijn salaris. Zijn bezwaren gaan dus tegen de verordening en niet' tegen de bere kening. Spr. meent, dat de Raad de ze verordening nu wel niet zal willen h'erzien. De andere agen'eti zijn voor uitgegaan. Daardoor lijkt Het, alsof Overeem minder Ontvangt dan waarop hij recht Heeft. Do heer OLOECK ge'ooft not, dat een werkman, gezegd is geworden, dat hij ontslagen zou worden als hij zich tot B. en W. wendde. B. en W. kunnen hem meer bevcoi'teolen dan d© directeur hem b&nad'aelein kan. Spr. vindt het prettig", dat er namen genoemd zijn. Dan kunnen wij ieder geval onderzoeken. Spr. wil d© klachten bij B. ©n W. bren gen en deze laten onderzoeken. Wij ste'l-en echter voorop, dat we het gemeentebelang zullen d'enen en n'et het belang van een enkelen perspon. Spr. is liet erniet mee eens, dat de losse" werklieden liet L0011 -van groep I moeten hebben (E© vergadering duurt voort.) (Ongecorrigeerd. DE KATHOTIEKE ORGANISATIES IE ALKMAAR. Flaatseliik Comité der K. s A. C. W. Keijsper, Laat 197. Voorz. J. Middelbo.f, Ro<emerv;ss herst. 5 Secr. Ned R. K. Volksbond, M. H Kem- cen, Voorz., Baansingel 25. H. Smnrenherg, Ba.,u igsi 5 secr. Afd. Gewone leden, R. Snel. Snaar- manslaan 91, Voorz.. G A. Keus- per. Perronstraa. 9, Secr. Afd Bakkersgezellen, P. Sneekes, Noorderkade 7. Voorz., F. Meijer, Westenburg rstraat 8. Secretaris. Afd Kleermakersge/.J'en, P. Ver hagen. v. d. Woud.str. 45, Voor zitter, f. R. Popma. Westerweg 38, Secretaris. Afd. Typografen N. Gejas, Land- straat Voorz.. C. Oldenburg. Tulpstraat E 6. Secretaris. Afd. Bouwvakarbeiders, Veel, Westerko kstraat 2:3, Voorz., A. Mak, Oud. gracht 37a, Secr Afd, Spoor- en Tramwegpersoneel. .1. Veenhuis, Booiukanpsir. 3,, Vz., II. Krielen, Stationstraat 58, Secr. Afd. Meubelmakers, Stoffe. rders en Behangers, J. Admiraal, Ken- nemersingel 30, Voorz., H. Koop meiners, Baansingel 15, Secretar. Afd. Metaalbewerkers, H. Smoren- berg. Baansingel 5, Voorz., Th. Stanr, le Kabelstraat 6, Secr. Afd. Tabaksbewerkers, P. Oude- jans. Baansingel. Voorz., van Riet. Lindelaan 9ï, Secr. Afd. Transportarbeiders, P. Blok ker. Achterstraat 14a, Voorz., ker. Achterstr. 14a, Voorz., |b. Vervver. Akerslaa 1 22. Secr. Afd. Fabrieksarbe.ders. H. Keijs per. kennemersingel 23, Voorz. I. J. Wortel, Ropjeskuii 24 Secr. Afd. Gemeentewerklieden, Mo lenkamp Westeri. 11. Voorz., E. Beemsterboer. Clanssenbuurt 1, Secretaris. Propagandaclub Pius X. H. Smo- renDtrg, Baans.ngel 5, Voorz. H. Koopmeiners, Baansingel 15, Secr. Rederijkerskamer „Vondel", L. Bakker Voorz.. Toussaintstr., h. Prins Hendrikstr.. A. E. A. Buis. sink, Baansingel 18, Secr, Ondersteuningsfonds „St. Antoni- us van Padua, I. Vreeker, Uiten boschstr. 36, Voorz. W. v. Wes ten, Overdiepad 46, Secr. Hulp in Nood, S. Swart, Achter- wezel 30, Voorz., J. H. F. Mun- ren, Baansingel 23a, Secr. Winterzorg St. loannes. O. A. Keijsper. Perronstraat 9, Voorz., J. Molenkamp, Westeri. 11, Se cretaris. Ned R K. Bond v. Post-, Telegr.- en Telefoonpersoneel „St. Pe trus" af deeling „St. jozef", Kops. Tuinstraat 6. Voorz., S. Klein, Oudegr. 281, Secr. Afd. Zuivelbereiders, C. de Boer Baansingel. Voorz.. j. C. Groot, le Landdwarsstraat 16, Secr. Afd. Bloemist- Land- en Tuinbouw arbeiders. C. I. Bierman, Akers laan no. 4, Voorz., W. Kaandorp Rijksstraatweg 44, Secr. Weduwensteun, J. Vlaming, Oude gracht 130, Voorz.; E. Beemster boer. Clarissenbuurt 1, Secr. jiaeiHteroyjêr', te irokeF B-ekl, ontkennen samen afgesproker te hebben, ieder Ifeeft yoor zich"' zel>. ven gehandeld. Een viertal baten geperst ntroo waH ren toevallig; tusselHen stn», dat bekl.» Vervoeren moesten, verloren geraakt? en toen Hébben bekl. ieder voor zijtlh! zelf het voornemen gehad de balen stro© „achterover te drukken." Het O. M. acht de feiten bewezen en eiscfit derhalve tegen P. Hf. f "10 boete subs., een maand tuchtschool en tegen de beide overige bekl. ëën boete van f 20, subs. 20 dagen hécht. Het dooden van een hond, C. 'd. G., arbeider, Anna Pau- lowna, staat terecht terzake dat hij1 een hond gedood 'heeft, toebeffioó- rend aan C. Wijdenes Spaans, dijk graaf N.-H. Noorderkwartier te An na Paulowna. Get. C. "Wijdenes Spaans verklaart, idat hij een mooie donkerkleurige Herdershond 'bézat, die hem> zeer lief was en dat deze hond doodge- vonden werd in een sloot langs den weg. Bekl. bekent de hond langs den openbaren weg doodgeschoten te hébben omdat hij bang wwas, dat zijn sdiape 11 zouden verscheurd wor den, want reeds herhaalde malen wa ren schapen verscheurd gevonden en bekl. verdacht er deze doodgeschoten hond van. Naderhand bleek', dat een andere hond schuld had aan het gebeurdie. Get.. Wijdenes Spaans sdiat de waarde van zijn hond op f 350 en zal ook sdiadevergoeding tot dit be drag eischeni. Uit de vragen van Mr. Kusters aan die getuigen blijkt, dat daags te v-oren nog een aantal schapen verscheurd1 werden. Het O. M. eischt f 40 boete subs. 40 dagen hechtenis, 'benevens ver nietiging van het in beslag genomen geweer. De verdediger Mr. Kusters betoogt, dat men door alle middelen getradït heeft deze zaak veel ernstiger voor të stelten dan werkelijk het geval is. E- kan hier wel degelijk gesp-ioken worg den van een daad gesteld ter verdedi ging van eigen goed, reden waarom pl. zich met verwijzing naar liet cksbelreffende wetsartikel aan het '.eel der rechtbank wenscht te refereeren. GEBOREN: Jacob Jozef Ellias, z. van Ja-o bus Petrus Stuijt en Ehgelna anna Maria van den Brink. Abe z. van Jan An toon Herm an en Gtastaa de Graaf. GETROUWD: Ant n. Adr an. Josepaus Mate- "u Jaooba Jannetje Biema Johannes Lakeman en A rio Dirk Verhagen en Dienwer ker. Jacob Hendrik Gerar a. den Berg" en Sabina Maria ri Bosman. OVERLEDEN. Alexia Casper Faesen, 7' VerwachtingMatige Oostelijken wind, betrokken tot zwaar- of half- bewo.kt, wellicht een weinig regen of sneeuw, temperatuur om het vriespunt. Zon onder: 3.50 Zon op: 7.50. Maan op: 9.08 v.m. Maan onder: 5.55 namiddags. Eerste Kw. 7 Deo. 1.40 nam. ARR.-RECHTBANK TE ALKMAAR. NIEUWE ZAKEN. Diefstal. P. H., 17 jaar, landarbeider, G. H. 31 jaar, yeehouder en A. P. K. 22 jaar, allen te JBro-ek op Langendij'k, staan terecht terzake dat zij zich in September j.l. schuldig gemaakt heb ben aan diefstal van 4 balen geperst stroo. Get. M. de Zeeuw, directeur van een dorschonderncming te Koedijk verklaart, dat hij vier balen ter waar de van, f 0.80 per stuk vermist heeft, bekl. hebben zich deze balen weder rechtelijk toegeëigend. Bekl. P. H. zegt, dat afgesproken 'was, dat zij zouden trarhte- "Worn VAARTUIG VERMIST DEN IIAAG. Het motorbetoimings- vanrtuig van net loodswezen, dut eer gisteren uil Enkhujzen vertrok tot het binnenhalen van de lichtboeien, is in geen haven teruggekeerd. Heden is door de Marine-autoriteiten aan de vlieglujgafdeeling van de Marine-lucht vaart order gegeven uit Nieuwediep op te stijgen ten einde het vaartuig op te sporen. LEMMER. Te Mirdumerhoek is door het ijs op het strand geschoven het motorvaartuig van het betonningswe- zen te Enkliuizeu, kapitein Peelup. De opvarenden zijn door Lemmer visscners geredv HERSTELKWESTIE. t-DNDEN. De bladen melden, dat de kwestie van herstel geen onderwcrii van behandeling heeft ujtgemaakt in de Kabinetszitting van gisteren, maar be handeld werd door de conferentie vaö -ie departementen en besproken werd tusschen Britsclie flnauciëele des'umdi gen en Dr. Rathenau. Blijkbaar zijn er geen definitieve voorstellen ontvan gen en men doet goed de berichten omtrent genomen beslissingen niet tc aanvaarden. HOORN. 1 Dec. K aas. Kleine f70,' Commissie f65.Fabriek f 66.—, aan voer 20 stapels, wegende 11.614 KA Handel goed. AMSTERDAM, 1 Dec. De aaxdap' petenprijzen waren heden onveranderd Aanvoer 2 ladingen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 10