Extra Bijblad van het Noord-Hollandsch Dagblad, 0. KIS, Magdalsnenstraat 14, Sigaren en Sigaretten. int eins zien P. KUIJK Wz., Sneolgoedmagaziin Speelgoederen, Voor de a.s. Sint Nicolaas. Meerschuim en Barnsteen pijnen in étui. Koopjes halen EVERARD HIMMELREICH, Cadeaux voor jongelui. SPEELGOEDEREN Firma HERM. PLAS BANKETBAKKERIJ wan Zomerdijk if EüQHUfllf EK90HD109, achter ds yischmarki over de Breedsiraat Vraagt eens prijs naar onze artikelen. Donderdag 1 December 1921. fii2Bft voorradig pracht sorteering luxe doezen Sigaretten van 50 stuks vanaf f 0.25 tot f5 Luxe kisties Sigaren van 10,25 en 50 stuks van fl.- tot f 10 UITGEBREIDE COLLECTIE mie artikelen kunnen na SL Nicolaas geruild worden. alleen Schotafensfraat 17, Prachtsorteering voor spotprijzen, wegens lage Valuta. Komt nog voor het uitverkocht is. voor U een Sint N icolaas-Cadeautje koopt, bij en iet op onze groote sorteering ep billijke prijzen. Wat U niet in de étalage ziet, is voorradig in den winkel. Doet uw voordeel. Prima afgewerkt goed. Het juiste adres voor artikelen te herstellen, ver maken, polijsten. ELECTRISCHE REPARATIE-INRICHTING. Beleefd aanbevelend. EiSieiit 2, Alkmaar. Taai, groot en klein f 0.70 p. pond Speculaas, poppen - 1. id. klein - 1.20 evulde Speculaas - 1.60 Banketletters - 1.75 Beslist van de beste grondstoffen. Geeft Uw bestellingen op aan den Vrachtrijder. Payglop 15 Payglop 15 Isi hef goedkoope Zie de prijzen van onze POPPEN, HOUTEN PAARDEN Enz. Enz. J SURPRISES. m m BIJ Dwarsstraat van de Langestraat. D vindt men een groote sorteering tegen buitengewoon lage prijzen. (Vervolg.) Met deze Sinterklaaaoverpei nzrn- gen hield Jan Vrieae zich onledig op z'n zit-slaapkamertje even voor hij zich naar z'n cafe begaf voor den avonddienst. Rrrrr.... „Ia mijnheer .Vrloze te spreken?" „Laat maar boven komen", be stelt Jan zijn hospita. En in een oogenblik is de rei ziger van Dam hof en Qo. op 't ka mertje en opent vlug zijn koffers voor den chef-kellner. Met een on- weerstaanbaren woordenvloed recom mandeert ie z'n St. Nioolaasartike len en prijst hemelboog hun uiterst oorreeten paxticu'ieren besteldienst... /onfeilbaar, mijnheermeer dan volmaakt...." „Maar ik begrijp u niet", ver baast Jan zich...... 'k weet niet. „Maar heeft u dan onae ad vertentie niet gelezen, mijnheer, met de belangrijke mededeeling daarin?" En in een oogenblik heeft Jan de interessante advertentie van de firma Damhof en Go onder z'n neus. „Ziet u, de firma belast zich tegen geringe vergoeding met de ver zending der surprisesGeen last meer dat de pakjes te laat of te vroeg arriveeren, zooals bij de pos terijen en Van Gentcorrect uiterst correct wordt a'les tusschen zes en negen uur in den St. Niooiaasavoiul bezorgd, Kijk 'a, ik heb de heeren afdeeling, d.w.z. ik reis alleen in dames-surprises., 'k veronderstel maar dat u geëngageerd is en uw meisje in de stad woont.... prachtige broches f3.50.„. zwaar-zilveren arbanlen f8... En die pakken we in de zonder lingste etuis.... kijk 's zoo'n broche in 'n stuk ïmitatiezeep.... een hor loge, of armband in een homp wit tebrood; 't is namaak, maar om er zoo in te happen anders. Jan voelt zich natuurlijk bijzonder aangetrokken tot dein zilveren bra celet. De reiziger merkt het oogen- blikkelijk. Hij duwt 'm Jan haast in de hand 8.65 maar, met het wittebrood en de verzending er bij... fijn ding. Doen?" „Maar 'k moet zóó weg'k heb geen tijd haast om te kijken.." ,,'t Is zóó klaar, mijnheer, 'k geef u een kwitantie, u betaalt f 8.65 u schrijft gauw een kaartje.... hier heb 'k er al een.... dat doen we 'r bij, en.... Sinterklaasavond heeft uw meisje een prachbcadeau.... Hoe is 't adres?.... Klaar, mijnheer". „En ben ik er nu hee enaal af" informeert Jan, die haastig f8.65 betaalt, en de kwitantie in ontvangst noemt. „Dan is u er heelemaal af", mijnheer.... de zorg en de risico is verder voor ons. Mocht de surprise verongelukken, maar dat moet den eersten koer nog gebeuren, dan gaat u met deze gewaarborgde kwitan tie naar de forma en ontvangt uw f8.65 terugziet u, het staat er extra op." „Nou, dat waag ik", zegt Jan. „U waagt niets, mijnheer, u maakt slechts gebruik van de hoogst moderne manier om 'n surprise te verzenden. We zijn de eerste in Ne der.and, die 't zoo UitvoerenZet even uw naam nog op dit kaartje., mijnheer, u wenscht toch zeker niet onbekend te blijven..." 't Is zoo klaar. De reiziger ver trekt; met haast. JJan bergt nog even de gewaar bo-rgde kwitantie op bij z'n belang rijke pap eren en gaat dan me, vlug gen stap naar z'n cafe, blij, dat ie zoo gemakkelijk die Sdnterklaasaf- fa.re heeft opgelost. Morgen zal ie Mies een briefkaart sturen met alleen „Eet smakelijk", er op. Wat zat ze overmorgenavond dan lachen ai3 de homp wittebrood arriveert metden zilveren arm band er inJa, 'n prachtding was 't.... 't Is Sinterklaasavond aL over ne genen. De „geroutineerde ioopers van Damhof en CO heboen de sur prises over de stad gedistribueerd Maar aan 't kosthuis van Jan Vrieae is niemandal bezorgd. En ais je na twee uur 's nachts uit z'n cafe komt, ligt er geen pakje op z'n taiei, waarin een zonderling pop] eije verborgen is ais eto. voor barn.,toe non sigarenpijpje. „Alweer die lamlendige peste rij", moppert Jan, „want vast en zeker heeft M es me een cadeautje gezonden.... morgen ochtend., of avond misschien... niks aardig... Had ze ,'it ook maar geweten van'dien Dam hof en CO.... en 't op z'n Ameri- kaansch aangepakt.... Ze heeft mijn surprise natuurlijk al ontvangen... Mies de Groot slaapt al lang, maar oen heele poo3 heeft ze op bed lig gen luisteren, of de post nog niet aanbelde, of Van Gend, en een em prise bracht van haar Jan. Maar die vervelende bezorging weer. Verleden jaar te vroeg, nu te laat... niks aardig.... Had Jan 't ook maar aangelegd als zij.... Die zou straks bij zijn thuis komst uit 't cafe kaar surprise op zijn tafel vinden.... Had Jan cok maar per firma Damhof verzonden.. Zou 't oen armband zijn? Zo hoopte zoo van wel. Wat nieuwe teleurstelling don vol genden morgen als er nog n ets komt „Ziet u wel, moeder, hoe de post of Van Gend Sinicrklaaspakjea bezorgen.... Verve end, he..... nu heeft Jan allang zijn cadeautje en ik zit maar te wachten". „Maar je krijgt misschien ook lokker niemendal", lacht moeder, r Mies lacht ook, maar mo-et aan stonds weer spijtig opmerken: „Nu komt Jan strafei en dan is zijn pak jo er nog niet.... o, wat vervelend", „Och, maar kon jo 't ook niet veel heter zelf aan elkaar geven. Waarom die ma,:1e drukte er eigenlijk bij? Va-der gaf mij een banket hart en ik 'hem een portefauillezoo maar over de tafei.... daar kwam geen post, of 'n van Gend of 'n Dam hof hij te pas.... En Jan komt straks toch, al kon io dan ook niet op den eigen St. Nioolaasavond. „Daar is ie al" zegt Mies. die het belletje herkent. Maar wat een teleurstelling geeft 't, als aanstonds blijkt, dat ook Jan nog niets ont vangen heeft eh.... eveneens via Dam hof heeft gewerkt. En die teleur stelling slaat over in wantrouwen, als ze elkaar den „stadsreiziger" der firma beschrijven. „'t Is een sluwe oplichter, die hcele vent", schrikt moeder opeens. „Hoe haastig was die kerelzoo gejaagd... wat ben ik blij, dat ik niet mee wou doen." Jan en Mies willen het nog niet gelooven en gaan dadelijk met de gewaarborgde kwitanties naar de ver antwoordelijke firma. Maar bij Damhof en Go. gaan hun ooge-n geheel open... en erg wijd.. „Maar we hebben geen stads reiziger in St. Nioclaaaariikelen, mijn heer. Nog nooit gehad." ,,En deze gewaarborgde kwi- tanteis dan. Die zijn toch zeker van u, zie maar. Hier staat de fir manaam gedrukt... en geteekend zijn- zo „per order Damhof en Cb." „Van ons die kwitanties?.... Ze zijn valscbEn die krabbel er onder is een handteekening 'van niks 't Is een gemcene bedr.eger, die z.g. stadsreiniger, 't' is een op.ichter, die met onze advertntiee een truc neeft uitgehaald. Maar u maakt er een politiezaak van he, wij ook, hoor." En dadelijk wordt er getelefoneerd. Jan en Mies wachten nog even om aan de politie alle mogelijke inlichtingen te geven. Ik ben toch maar blij, dat ik ze.f voor looper" gespee d heb, moet moeder plagen, „al moest ik 't hx>- persgeid ook zelf betalen. Mijn sur prise is toch maar niet verdonkere maand. Vader heeft een moo.on en degetijke portefeudlo. Laat 'm 's aan Jan z.en, man". Vauer haa.t het ding voor den dag draait 'm eens een paar keer om en vraagt dan: "t Is wel ongepast naar den prijs van een cadeau te vragen maar wat gaf je er eigenlijk voor, vrouw?" „f4.65", zegt moeder, „en zeil bezorgen. Is ie het niet waard mis schien?" „Als het écht leer was ja... maar 't is heet gewoon... papier, 'k Dacht 't gisteravond al. 't ding is geen halven gulden waard". Moeder scurikt er van.... „Dan ben ik er ook nog bij voor vier gulden, asjebileft.... Zoo'n schurk toch". „Nou, ga maai .net hui.en", lacht vader „zet l,e /er koffie, dan slachten we het banketkart en den ken net meer aan de „surprises" ,van Damhof en Go."

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 5