BUITENLAMP. N.v: „DE TïJDGEËfT* KORTE BERICHTEN. DE CONFERENTIE TE WASHINGTON. DE CONFERENTIE TE LONDEN. De Iersche kwestie GEM. BUITENL BERICHTEN: HET VREEMDELrNGENKAÏttP HARDERWIJK. .1 iVóór einde November, schrijft de R fit.", waren er geruimen tijd twee personen in dit kamp en eind 'November was or niemand meer. Niettegenstaande bestaat het personeel van dit kamp nog steeds uit: een dept-cotnmandantden gep. generaal cl rotmanT luitenant, 7 onderoffi- ineren en 1 korporaal-keukenmcesEer gcdetacheerd van het leger; 6 onder officieren en 40 soldaten en korpo raals. bewakingsdetachement; 5 onder officieren en G soldaten, militaire po litic; en 1 administrateur, 1 machi nist en 2 stokers, burgerpersoneel. Nederland en Washington. Een vijfvoudig verdrag. Do correspondent van de „Morning-' post" te Washington zegt, dat een vijf voudig verdrag tusscken Britt-mnië, Ame rika, frankrijk, Japan en Nederland zal worden gesloten volgens de beginselen van het viervoudig verdrag.'Of, indien dit gemakkelijker mocht zijn, zullen de Noderlandsche belangen worden be lichaamd in een verdrag betreffende Chi na, dat door alle mogendheden ter con ferentie moet worden geteekend. DE INDISCHE LEENING IN AMERIKA. 'Ongunstige ontvangst in de afdeelingen. Het wetsontwerp tot het plaatsen van leen Indische leening in Amerika is volgens de „Tel." in de afdeelingen der Tweede Kamer vrij ongunstig ont vangen. Vermoedelijk wordt het ontwerp reeds overmorgen in het openbaar be handeld. Levensmiddelen naar Rusland. Het eerste schip niet levensmiddelen voor Rusland vertrekt 28 December van Rot terdam naar Riga. Binnenkort vertrekt een tweede schip. Rcgeeringsinmening niet noodzakelijk. De Nelerlandsehe Tuinhouwraad acht de inmenging van den wetgever in den arbeidsduur voor den Ned. Tuinbouw niet noodzakelijk. VERKEER EN POSTERIJEN. Bezuiniging bij de Posterijen. De directeur-generaal der posterijen en tele grafie heeft, naar de „N. R. Ct." meldt, den volgenden brief gericht aan het personeel „Het is de wenseh der regeering, dat „weral, waar dit goedschiks mogelijk is, fcraelitige maatregelen worden genomen, ^m tot vermindering van rijksuitgaven $e geraken. Dit geldt uiteraard ook voor ons bedrijf. Afgescheiden daarvan, moet iet niet onmogelijk geacht worden, dat ■fn den loop der tijden hier en daar mis standen of omslachtige regelingen zijn in geslopen of onnoodige voorschriften zijn «egoven, dan wel statistieken zijn inge steld, die zonder het belang van den (dienst of van het personeel te schaden opgeheven, vereenvoudigd of uitge schakeld kunnen worden. Ten einde daaromtrent zooveel moge lijk zekerncid te verkrijgen, heb ik de Ser, u uit te noodigen, met bekwamen gpood uw meening kenbaar te maken, betreffende mogelijk geachte maatrege len of vereenvoudigingen, welke tot het freocde doei zouden Kunnen leidon." BËLGlë'S VERHOUDING TOT NEDERLAND. In de verklaring van de Belgische reg.ee- «ing aan Kamer en Senaat zat, naar uit Brussel aan de N. R. Gt. wordt geseind, ook de verhouding van België tol Nedei- jiandworden besproken. De thans reeds «pgestelede verklaring constateert, dat de ■jetrekkingen tusschen de ltei.de landen thans veel minder gespannen zijn. Zij rich ten ziah naar economische doeleinden, diie voor Nederland en België vruchtdragend emlien zij"- De regeering spreekt den jweii'sch uit, eerlang <ie besprekingen met iNe-derland te kunnen hervatten, -teneinde met deze bevriende natie een bevredigende opto ing te vinden van de hangende ge- Schillen. R.-K. JEUGDORGANISATIE. Dezer dagen heeft de Dioc. Commissie (voor de R.-K. Jeugdorganisatie in 't Bis dom Haarlem met de plaatselijke Jeugd- jbamnissoes en de sociale organisaties haar jaarverslag te 's-Gravenhage gehouden. Voorzitter was de Weleerw. rector J. Mal ler. Aan het jaarverslag van de adjunct-se- eretaresae, mej. E. Penn, zij ontleend, dat V bet afgeioopen jaar 13 vergaderingen Ferden gehouden. Uit liet jaarverslag bleek Voorts, dat door de Diocesane Jeugd-oom. miissie zeer veel werk is verzet, tal van be sprekingen werden gehouden en vereschil- Jen.dc leidraden werden ontworpen. De voorzitter dankte mej. Penn voor het ivede werk door haar in het afgeioopen jaar ivoor de diocesane jeugdcommissie ver- jriebt. Uit het jaarverslag van den penmnng- meoster. den WelEerw. Pater O. Polten O. F. M., bleek, dat de ontvangsten hebben Ibedraigen 1070,0514 en de uitgaven 703,34%, zoodat er oen batig saldo is ivan 360.71 <4. Als caniidalen voor hetbesluur zullen aan Z. D. H. den Bisschop worden voorgedra gen de aftredende bestuursleden, rector Jansen, Pater Potten en de heer Bertels en ■ais tegencandidaten kapelaan te Meij, Pa ter v, d. Bosch en de heer Steens. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 20 Dec. 'Aan de orde is de Indische begrooting. padat een voorstel-DRESSELHUYS V. B., om die begrooting te behandelen na bet Kerstreces is verworpen met 34 tegen 22 stemmen. Dé heer DE MURALT, V. B., valt de lei ding der overheidsbedrijven in Indië aan; talrijke fouten dier leiding zijn oorzaak dat de staatsbedrijven niet de voordeelen ople veren, die ze zouden kunnen opbrengen. Spr. stelt in het vooruitzicht de indiening ,van amendementen ter vermindering der .uitgaven met de bedragen welke hij ver- jnoedt dat de inkomsten belleden de raming jzullen blijven. Hij dringt aan op bezuini ging- v Spr. bepleit instelling van een college van Behoud voor de Indische bedrijven. Hij Verklaart zich tegen den bouw van een spoortijn op Zuid-Sumatra. De heer SANNES, S. D. A. P. hoopt, dat regeering een welwillende houding zal 'aartnemen tegenover den oplevenden vrij heidszin der Indische bevolking. Spr. dringt pan op krachtige bevordering dei; yolks- ontwikkeling. Na ae pauze wordt 3é motie-Bëresteijn inzake uitstel van de afschaffing van port vrijdom verworpen met 47 tegen 19 stem men. Indische begrooting. De heer SANNES zet zijn redte voort Hij protesteert legen het terugkomen van de petroleumbelasting in het belang van het grootkapitaal. De heer GERRETSON, C.H., dringt aan op meer steun voor de zending. Hij komt op tegen de scherpe critiek geoefend op het beleid van den Ministed. van Kolo niën. De heer DRESSELHUYS betreurt dat er zoo weinig tijd is voor de behandeling van deze gewichtige 'begrooting. Hij ver baast zich over het volharden van den Gouverneur-Generaal bij de winstaandeel- kassen, terwijl de minister zich daartegen verklaard heeft. Spreker levert critiek op de belastingpolitiek 'en op het uitblijven vam voldoende bezuiniging. De regeering en de fiscus hebben een onjuisten kijk op het economische leven. De suikerbelasting bijv. is uit een oogpunt van rechtszeker heid onaannemelijk. muST li KENNIS. EEN CONFLICT TN HET UTRECHjT- SCHE MU ZIELE VEN. Dezer dagen werd bericht dat de heer Jan van Gilse, dirigent van het Ut- reehtsoh Stedelijk Orkest, wegens onge steldheid zijn taak niet kon waarnemen. Deze week werd hij vervangen door zijn voorganger Wouter Hutschenruyter. Van Gilse's ontstentenis zal evenwel van langeren duur zijn; immers hier is van nog iets anders sprake dan van een tijdelijke ongesteldheid zonder meer. Het betreft een vrij ingewikkelde kwestie, die feitelijk het heele Utreeh'tsch mu ziekleven raakt; een kwestie, welke reeds lang broeide, doch eindelijk tót uitbar sting is gekomen. De heer Van Gilse acht zich namelijk sedert geruimen tijd door den muziek criticus van het „Utreeh'tsch Dagblad" in diens besprekingen behandeld op oen wijze, welke zijns inziens niet vereenig- baar is met begrippen van eerlijken wil tot objectiviteit en van goedo trouw. Dit had hem reeds lang gehinderd, tot het vertrek van den heer Pijper naar Italië aan de moeilijkheid een eind maakte. Doph sedert de heer Pijper is terug gekeerd en zijn werkzaamheden aan het „U. D." heeft hervat, zijn de moeilijk heden weer begonnen. Met dit gevolg, dat de heer Van Gilse niet alleen ver klaard beeft zijn artistieken arbeid als leider van het U. S. O. niet te kun nen vervullen, zoolang de bestaande toe stand voortduurt, maar dat zijn medi cus hem ook verboden heeft onder de ge geven omstandigheden zijn arbeid vol te hóuden. Het bestuur van het U. S. O. hoeft over dit coniiict beraadslaagd maar geen definitieve oplossing kunnen vinden.; het heeft een voorloojrig besluit genom.'-n door den heer Van Gilse verlof te geven en zijn taak vooralsnog te laten over nemen door gast-dirigenten. Men mag met belangstelling afwach ten, hoe deze zaak zich zal ontwikkelen. Want met het tijdelijk op non-actief stellen van dirigent worden de moei lijkheden slechts verplaatst. Inmiddels heeft muzikaal Utrecht weer zijn „eause céfebre". (Hbl.) 0BDE M ARBEID, Het conflict in de Metaal-industrie. Zaterdagmorgen bij de uitbetaling van het loon aan de Kon. Metaalwaren- fabriek v.li J N. Daalderop Zonen te Tiel. werd het personeel een be kendmaking ter hand gesteld, waarin de directie het er op wees, dat het den wette.ijk vastgestelden opzeggings>- tennijn niet in acht.had genomen, en de directie zich, onder verwijzing naar het desbetreffende artikel in de Wet op de Arbeidsovereenkomst, alle rech ten voorbehield. Het slakingscomité te Tiel heeft aan de stakers verzocht, de afdee'.tngsiba- zen en werkwilligen niet, zooals Don derdagavond geschied is, te moles- teeren. Zaterdagmorgen was het personeel van de firma J. en A van der Schuyt te Tiel aan het spoor bezig een wagon koper te lossen voor de fabriek van Daalderop. Door toedoen van het be stuur van de aid. Tiel van den R. K. Metaalbewerkersbond is het lossen echter gestaakt, nadat de firma Van deT Schuyt was verzekerd, dat zij hier door geen nadeel zou ondervinden. Naar aanleiding der loonsverla ging door de Eerste Ned. Fabriek van stalen Gezondheidsmalrassen Auping te Deventer, voor haar personeel aan gekondigd, hebben de arbeiders dier fabriek, wier directie is aangesloten bij de R. K Werkgeversvereeniging, in overleg met de Commissie van Tien uit de samenwerkende firbeiders-orga nisaties in de metaal-industrie besloten, het werk neer te leggen. Aan de fa briek werken ruim 60 arbeiders waar van de helft is georganiseerd in de verschillende bonden. GEMEiGS NIEUWS. TEGEN-ACTIE VAN CAFÉHOUDERS Nu door de uitspraak van den Iioo- gen Raad de tapverboden rechtsgel digheid verkregen hebben, is door de gezamenlijke zaal- en koffiehuishoud sters ie \Volvega (Frie-ól.) besloten, met ingang van 18 dezer hunne loca- liteiten eiken Zaterdag, Zondag en er kende Christelijke feestdagen te slui ten voor alle voorkomende feestelijk heden. vergaderingen en bijeenkom-q van welken aard ook. Voor het reizend publiek en het maatschappelijk verkeer zullen ze hunne koffiehuizen voorloopig open houden. Het verbod geldt het scheu ken van sterken dranken van 's Za terdagsmiddags 12 uur tot Maandag morgen. Het einde van exAn conflict* In de Maandagmiddag gehouden gemeen teraadsvergadering van Hilversum is de veelbesproken voordracht van B. en Kt, lot verlaging der belasting OP de publieke vermakelijkheden Van 40 op 20 pCt. goedgekeurd. Hiermede is een einde gemaakt aan het conflict tusschen de ondernemersS van publieke vermakelijkheden enden Gemeenteraad dat reeds enkele maan den duurde, i Verlaging melkprijs. Te Roermond is do prijs der melk van de zuivelfabriek St. Ghristoffel mert 4 centt per liter ver laagd en gebriacht op 16 cent. Jacht op urilde zwynen.. Prins Hen drik jaagde Maandag met een tiental genoodigde hoeren in de omgeving van WieseL Tusschen de 40 en 50 wilde zwijnen werden weer neergelegd. Het jachtge zelschap vereenigde zich des avonds in het paleis Het Loo aan een diner. Opbrengst eener straatcollecte. Een straatcoliecte in Apeldoorn gehouden door de Apoldoornscke Harmonie, bij gestaan door padvinders, tot lening van den nood in de Drentsche Venen heeft bijna f 490 opgebracht. Ben zware snoek. Door den heer J. J. Hespers te Breda, werd met den hengel een snoek gevangen van ruim 15 pond. 101 jaren oud' Maaike Elzinga. verpleegde in het gesticht voor ouden van dagen te St. Annaparochie (Fr.) is Zaterdag 101 jaar geworden. Oogen- schijnlijk is ze nog even kras. als toen zij verleden jaar op feestelijke wijze haar eeuwfeest vierde. Een mooie gift. De schippers- vereeniging „Oranje" te Groningen schonk f 10.000 voor het fonds voor het maken van motorreddingsbooten enz., van de Noord- en Wuid-Holland- sche Reddingsmaatschappij Branden. Te Leeuwen (beneden) is Zaterdagavond het groote winkel huis van de weduwe van Kerkhof tot den grond afgebrand. Bijna niets werd gered. Verzekering dekt de scha de. De oorzaak van den brand is on bekend. Zondagavond te half zes brak te Nijkerk len huize van den heer S. E v d. Hoeden, door tot nu toe onbekende oorzaak, een brand uit, die zich ernstig liet aanzien, maar "door het actief optreden van de brandweer tot het perceel beperkt bleef. Vooral de waterschade' is zeer groot. Verzeke ring dekt de schade. („Tel.") Zaterdagavond is te Nijmegen een hoofstcde aan den Groesbeeksiehen weg bewoond door de weduwe Frederdka afgebrand. Het vee werd gtjred, doch een groote voorraad hooi en stroo ging verloren. Huis en inboedel wa ren laag verzekerd. Motorschip verbrijzeld. Het op 6 November te Vlieland gestrande motor-' schip „Malhomus" is Zaterdagnacht verbrijzeld. Wrakstukken liggen pp het strand. De lichtboei „Stortemetk", graakt, ligt bij Langezand. (,/TeL") Een halve eeuw verschil. Een 66-jarig weduwnaar met vijf volwassen kinderen, in een Geldersch dorp, is ondertrouwd met een 16-jarig meisje. Hoog water- Zondag steeg het zee water in de Oranjesluizen tot 130 cM. boven A.P Aan het Pampus zijn de Nes-, IJ'doorn- en Eempolders over stroomd. Ilct ijsHet ijsveld op de Zuider zee is belangrijk ingekrompen. Zondag was de zeilvtiart tot Schokland her steld. Ilct Fransche vlooivoorstel. Naar verluidt'behelzen de instructies, die de Fransche delegatie Maandag uit Parijs heeft ontvangen, het volgende: Ten eerste: Sarraut wordt verzocht, de Amerikaansche regeering ten aanzien der Fransche vloottoewijzing zoo ver mogelijk als met de Fransche belangen strookt te gemoet te komen. Ten tweede: dat indien een laag percen tage groote schepen wordt aanvaard, daar voor een evenredig hooger percentage duik- booten en andere kleine schepen in de plaats dient te komen, zonder dat definitie ve cijfers in het bericht, worden genoemd. De instructie geeft geen aanw ijzingen voor een vastbepaalde gedragslijn. Veel wordt aan Sarraut's oordeel overgelaten, terwijl veel zal afhangen van den loop zijner be sprekingen met Hughes. Geheimzinnigheid blijft intusschen heerschen ten aanzien van het Fransche standpunt. Algem'eene zittingen. Naar verluidt zullen deze week een of twee algemeene zittingen plaats hebben. De eerste zal waarschijnlijk heden worden ge houden, waarin de Brillen de duikboot- kwesiie ter sprake zullen brengen. Lord Lee zal de Britsche redenen voor de afschaffing van dit wapen uiteenzetten. Britsche krin gen blijven van meening, dat één der doe len der conferentie niet wordt bereikt, in dien de duikboot als aanvalswapen niet wordt afgeschaft, of aanzienlijk beperkt. De ontwapeningsconferentie weerspie gelt zich jn nieuwe dollars, die aan een kant hel gewone hoofd van de vrijheid too- nen, aan den anderen kant een olijftak dra- genden arend op een gebroken zwaard met het woord „Peace" en op den achtergrond de stralen van de opgaande zon, aldus een nieuw tijdperk symboliseerend. China en de 21 eischen. Onder de verklaring naar waarheid Chi na te verlegenwoordigen, ondanks het af treden van het kabinet te Peking, gaf de Chineescjie delegatie ©en mededeeling uit, waarin zij zegt dat tenzij Japans 21 eischen aan China geschrapt worden, de beginselen door de conferentie te Washington aange nomen, niet meer zullen zijn dan ©en vodj© papier. De bijzondere correspondent van Havas te Londen loochent het Engelsdie couran ten-bericht, dat het in de bedoeling zou lig gen, een drievoudig verbond te stichten tus schen Frankrijk, Engeland en Duitsdhland, daat Briand ea Lloyd George yolsirfkt niet veU plan zijn te Spreken met 'de vertegen woordigers van Duitschlandi thans te Lon den. Hoe dit zij, het denkbeeld Van een nau wer Fransoh-Engelsch bondgenootschap zit in de lacht en het is van het hoogste be lang toe te zien of het verwezenlijkt zal kunnen worden. Opgemerkt dient te wor den, dat in Frankrijk vooral van rechtsche zijde, maar toch vandaar niet alleen, ge zegd wordt, dat men in een dergelijk bond- bij blfe geallieerden betrokken zijn geen' definitieve besluiten kunnen worden geno men. De beteekenis van de conferentie ligt in oen algemeene uilwisseling van de Fran- sdhe en Engelsdhe meeningen als inleiding tot ©en plenaire rilling van den oppersten raad. Volgens de „Daily Ghron." heeft Lloyd George het gehad over zijn geliefkoosd denkbeeld ooi te konten tot regeling van Idie zaken op een li reeden grondslag t er be- genootschap niet* als 'een panacée mag ge- vordering van den. vrede en de reconslnic. Iooven, omdat Engeland eventueel Frank- tie van [Europa, liet blad verzekert, dat de rijk helpen zal, als het daarin eigen belang onderhandelaars doende zijn een zelfden ziot en niet helpen zal als het dat niet ziet, arbeid voor Europa in te leiden als Was- onafhankelijk van papier en tractaten. I himgtom verricht oor de Zuidzee. Rechts ziet men daarin een grond om 1 Over de zitting van gisteren is het vol- vooral voorzichtig te zijn met de concessies gende communiqué uitgegeven: op het stuk van ontwapening. Volgens Millet in de „Petit Parisien", die van officieele zijde zeer goed ingelicht pleegt te zijn, zou het Engelsche program ma in hoofdzaak het volgende zijn: Ten eer ste reparaties. Engeland wil radicale her-; ziening van het probleem waarbij de Duit- (De conferentie duurde vam twaalf tot één. Een onderzoek werd ingesteld naar den stand van '-t reparatieprableem aan de hamid van den toestand in Düitschland en de hulpbronnen, die het heeft om aan zijn verplichtingen te voldoen. Ook is er ge sproken over de middelen tol het verbete. sche schuld alleen zou blijven bestaan voor :rcn van den algeaneenen economisehen zoover betreft het herstel van verwoeste toestand van Europa. De conferentie ds gebieden. Engeland zou dan zijn geheele verdaagd tof Woensdag eif uur. vordering laten vallen. Dientengevolge zou Frankrijk de prioriteit krijgen, welke het vraagt. Ten tweede: beperking der bewape ningen, verkregen ten gevolge van het ver drag, waarbij niet alleen Frankrijk en En geland, maar ook Düitschland en eventueel De beraadslaging van het Dail Eireann. In de Maandag gehouden vergadering Italië zouden zijn aangesloten. Die zouden vam het Daii Eireann stelde Stack (Sinn vooral neutraliteit van het Rijngebied moe- Fein minister vaal bimieniandsche zaken) ten garandeeren, hel geen tengevolge zou die verwerping van het verdrag voor, hebben, dat Frankrijk zoo spoedig mogelijk waarin hij gesteund werd door graaf Plun- de bezetting van den linker-Rijnoever be- keft. Barton, een der gevolmachtigden, ver- eindigde. Ten derde: herstel van den vrede wékte sensatie door te zeggen, idiat hij als. in het nabije Oosten. Hiervoor zou Enge- mede Gavam Duffy tegen onderteekening land bemiddeling voorstellen op de basis waren, mi-aar dat Lioyd George een ul-bimd- van bescherming der Christelijke minderhe- turn had gesteld, waarbij hij de teekening den in Klein-Azië, met name Smyrna, dat der overeenkomst door alle gedelegeerden een regime zou krijgen in het genre van vóór een zeker uur eisclite of anders on- Danlzig. middellijk ooriog. Gavan Duffy durfde Over dit speciale onderdeel zouden Fran- zulk een veramtwoordeliiklheid joiet aan- sche, Engelsche en Italiaansche ministers vaarden en toekende deswege. Hij hield van Builenlandsche zaken in het begin van Januari/te Parijs komen vergaderen. Ten vierde: hervatting der betrekkingen met Rusland wanneer de Sovjetregeering de oude schulden erkent en verdere- waarbor gen geeft om als behoorlijke regeering lo willen optreden. Dit zou dan moehin leiden tot hulp aan Rusland om zich weer op te hefien. Frankrijk zou niet ongeneigd zijn op dit geldstraffen. zich nu aam zijn handteekening door ide ratificatie aan te hevelen. BOETE IN PLAATS VAN HECHTENIS. 'De Du'ilscthc Rijksdag heeft ©en wetsont werp aangenomen, waarin het mogelijk word gemaakt korte vrijheidsstraffen be neden drie [maanden, te veranderen in alles in te gaan, maar wij ai deze vraag stukken niet tegelijk behandelen en begin nen met dat van liet Framsdh-fEngel'Sche Jjondgeno o lischup. Havas seint verder uit Londen: In den loop van de eerste, bijzonder IvarteJijke, De communis len h a dden voorgesteld aJle straffen lol drie maanden algemeen te wijzigen in vrijheidsstraffen, liolgeen de minister van justitie en de meerderheid van den Rijksdag niet wilden, cmidal mis daden, begaan in nood of ziekelijke op winding, niet op één Jijn gesteld mogen gesprekken, uitte Lloyd George tegenover worden met gewonen diefstal of mishande- Briahd het verlangen naar een zoo nauw 'ing. Anders zou het gevolg zijn, dat voor mogelijke samenwerking tusschen Frank, de latste categorie steeds straffen werden rijk en Engeland voor bet economisch her- opgelegd zwaarder dam drie maanden, stel van de wereld en de regeling van alle De minister van justitie vermoedde, dat hangende vraagstukken. Briand keuTd© idit idrie kwart der vonnissen beneden drie gced, daar hij sinds lang bereid was tot maanden verzacht zouden worden -tot boe- zulk een samenwerking. ten, waardoor er ruimte zou komen in de Briand deelde aan Reuter mede, idat ten gevangenissen, hetgeen zeer gewensöht is, omdat de strafrechtspleging mu aanzienlijk tie lijden heeft onder overvulling deT ge vangenissen. aamzien van dé viootbewaipening Frankrijk nooit zou ooncurreereu in den bouw van groole schepen, d.w.z. de offensieve bewa pening. Frankrijk wilde -alleen voldoende lidh'ttfre schepen hebben voor die verdedi ging van de lcn-st en de koloniale verbin dingen. Loucheur deeklemede, -dat Horne en hij <len toestand onderzocht hadiden in ver band imet tDiiitsohland-s jongste notal* Draadloos wordt o.m. uit Londen ge méld, dat de gedachtenwisseling Maandag een algemeen karakter droeg en Jaap over de hangende vraagstukken in de Eing-elsoh- Fransohe betrekkingen en het he-rstelpro- bleem. Deze laatste aangelegenheid is in handen gesteld vaal de finamcieele deskun digen van beide geallieerden, die rappor ten zuilen opstellen teT voorlegging aam de premiers, waarna dezen waarschijnlijk zuilen beraadslagen over hét aan Duitsoh- lamd te geven antwoord op zijn verzoek aangaamde een moratorium. De nadruk wordt erop gelegd, dat mi (juaesti-es, waan. HET IIUWF.L1TK VAN PRINSES MARY. Uit betrouwbare brom wordt gemeld, dat prinses Mary in de laatste week var Februari in de a'bdij van Westminster in het huwelijk zal treden. DE TOESTAND IN BRITSCH-INDIë. In den polilieken toestand van Britscii- Indië is volgens een Reutertelegram uit Calcutta een belangrijke wending geko men, doordat de onderkoning, Lord Rea ding, erin heeft toegestemd op 21 Decem ber een deputatie ie ontvangen van de vertegenwoordigers der provincies, die aandringen op de wenschelijkheid eener conferentie. Men gelooft, dat Ghandi deze conferentie zal bijwonen. Vijftien vooraanstaande non-coope- rators in de Vereenigde Provinciën, waaronder personen, die een functie be- kleeden bij liet Indische Nationale Con gres en de Kalifaatbeweging, zijm veroor deeld tot van zes tot achtten maanden ge vangenisstraf wegens deelneming aan het bestuur van onwettige vcreenigingen. De laatste trein in dit jaar met krijgsgevangenen uit Rusland is met 388 personen, waaronder m vrouwen en 58 kinderen, te München aangekomen. Deze menschen kwamen hoofdzakelijk uit Ti- flis„ Bakoe en de overigen uit Kaukasus, Odessa en Konstantinopel. Zij vertelden, dat in Rusland een pond zwart brood reeds 9000 roebel kost en dat er alleen- tusschen St. Petersburg en Moskou ge regeld verkeer bestaat. De prijs voor èer plaatskaart over dezen afstand bedraagt 25.000 roebel. Het gebrek aan brandstof heeft de afmetingen van een catastrofe aangenomen. In het gebied van Wilna moeten reeds 20, volgens anderen 40 millioen menschen verhongerd zijn. Een telegram uit Moskou luidt, dat Nankes, een gevolmachtigde van het Scvjet-Gouveraememt, te Charbin is aan gekomen op zijin doorreis naar Peking, teneinde handelsbetrekkingen aan te kmoopen met de Chineesche regeering. Dezer dagen werden te Weenen een drietal kooplieden gevangen genomen, die op het punt stonden naar het buitenland te vertrekken. Zij waren in het bezit van groote bedragen Oostenrijksche kronen; te zamem voor 914 millioen, die zij over de grens wilden smokkelen. De Beiersche regeering heeft wegens den slechten economisehen toslamd -tof oen beperking van de carnavalsvermake lijkheden besloten. Of de pret er mindei om zal zijn, dient afgewacht. In Baden gaat de overheid drastischer te werk Daar is het heele carnaval verboden. Van de 63 Duitschers die de Fran- schen .nog te Avignon krijgsgevangen houden, zijn 23 begenadigd. In gevan genschap blijven nog 40. 20: 30 Trekking van 500 nummers fen oveis staan van Notaris A- G. MUbtE. Dinsdag 20 December f921./' Prijs van I 25-KJO 8858 5000 20998 1500 17883 '1000 3037 IJ819 - S 4J0 5632 9968 I36C1 f 200 13373 v 10° 4814 5550 15046 18265 1 Rrrfzeti t», 90 .ie» geio. 5 2430 4659 6340 85451156313834 1579818202 11 86 97 51 87 97 9315S2918420, 31 2527 4759 77 8613 11601 13900 58 34' 35 31 71 79 35 9 36 62 37) 96 55 80 94 8765 35 53 86 83, 105 67 4872 6405 78 40 76 15919 18560, 269 2654 4908 8 7 9 84 14051 16010 18603; 351 78 87 54 885511726 14116 84 19) 76 84 5006 86 '63 43 21 16117 93; 82 89 69 6506 77 76 24 60 18701 85 2742 5118 33 8958 1183314305 65 414 47 95 6653 92 74 14403 79 52 55 5241 6708 9015 11934 11 16233 »o[, 518 2812 74 40 37 12091 14 4918810 33 2912 5307 99 81 12123 22 95 51, 53 27 47 6805 9138 50 38 16405189=0; 58 74 81 18 55 57 14500 1019022 609 87 83 36 9358 76 62 31 50. 47 3063 5451 47 87 12222 84 57 19169, 88 65 53 6931 9447 55 14733 16506 19207: 801 3204 5519 41 9538 12313 96 22 73; 68 79 42 44 67 4514824 62 19420 73 3352 46 7097 9789 82 27 67 42 913 84 48 7123 9822 12414 14S40 81 19512 53 3482 94 47 98 64 41 16628 22 60 3519 98 66 9961 83 50 16816 56 71 86 5601 7910088 12611 15C00 84 67 1053 3620 2 7228 10161 12733 5316907 82; 60 36 8 89 75 34 75 1749745) 1144 42 18 7367 10266 51 15145 3019S24j 82 64 66 7504 78 12800 50 SO 29, 1209 87 78 7725 10333 66 5917013 19935 18 3700 5774 80 84 70 61 88 95 70 25 5801 78081043212913 94 97 20005 88 36 U 20 34 22 15241 17153 19, 17 24' 55 34 76 77 55, 21 38 81 41 15316 17267 20136; 32 61 95 77 5317339 38) 48" 80 10517 87 82 46 20234, 50 7914 59 13059 15462 67 93 - - 77 20507; 53 1322 23 3868 38 3936 90 74 1436 4053 1535 55 5905 4910622 91 1637 58 24 8067 67 13111 91 17483 90, 49 96 30 87 10720 4915528 1750120659, 89 4124 32 93 10801 13261 57 8 88' 1703 63 58 810311074 13439 64 85 20893) 74 99 6031 8811141 53 75 88 20912', 75 4206 42 8202 43 13678 86 17621 92; 1860 59 6122 17 78 86 - 99 45 68 4351 80 833311207 88 15608 88 1920 93 91 81 17 13739 9217802 2001 4453 6225 8423 90 4215718 91 36 62 86 8211334 46 2317966 47 77 6310 90 52 59 37 94 2156 4554 11 8504 80 82 5218059 2281 58 19 83 13825 9318153 VoriÉ* W*t stond 1 20840 m.%. 19640., 3 124 551 786 991 1337 1658 2122 2271 2606 3018 3349 3655 3854 4222 4423 4970 5169 5537 5775 6071 6518 -v 7218 ,7394 v 8072 J 8429 9022 9475 9752 10173 10653 11098 11575 11986 12449 12715 13271 '13440 >13757 13909 14090 '34197 14307 14715 15139 15301 15703 16044 16456 116683 16993 17246 17501 117722 f17997 118217 Ö8497 118764 ,118910 119284 119470 119788 f20159 '0531 0777 >20941 1382 1615 856 223 22945 428e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 20 Dec, 3e Klasse 2e Lijst, fiooge prijzen 4127* 19724 elk 1500. IS978 1000. 4239 16276 elk ƒ400. 10027 18341 elk 200. 5220 17210 elk 100. Prijzen van 4*. 36 40 76 249 250 292 613 645 679 13 210 598 818 995 13T6 1742 2153 2295 2652 3<i55 3369 3759 3862 4325 4565 5204 5538 5783 60S9 6579 7260 7652 8121 8809 9115 9525 9785 10221 10661 11114 11578 12154 12454 12769 13307 13465 13762 13965 14117 14208 14418 14743 14764 15167 15187 15358 15463 15803 16065 16485 16705 17048 17266 17574 960 1200 1472 1932 2198 2448 2910 3150 3479 3801 3938 4401 4872 884 1093 1426 1819 2172 2375 2804 3078 3385 3772 3926 4377 4578 5226 5633 5790 6195 6663 7264 7734 8156 8861 9149 9555 9832 10323 10674 11175 11604 11651 12246 12334 12533 12573 12813' 12941 13334 13338 13475 13582 13631 13805 13828 13869 13991 14015 14165 14275 14466 14771 15251 15633 15830 15938 16216 16265 16516 16546 16750 17072 17402 17629 17850 18136 902 1172 1444 1832 2197 2406 2869 3104 3418 3795 3934 4397 4765 5273 5675 5798 6326 6679 7319 7753 8170 8871 9156 9565 9833 10481 10757 11338 14141 14213 14463 5356 5677 5837 6424 7114 7344 7811 8233 5884 '9224 9578 9948 10523 10813 11356 11739 12386 12585 12971 13346 14055 14166 14291 14539 14828 15285 15666 15954 16315 16552 16782 16822 17073 17179 106 351 696 971 1244 1503 2056 2217 2457 2915 3170 3578 3816 4030 4408 4913 5464 5696 5845 6480 7128 7348 7931 8239 8983 9254 9616 109; 5081 720' 975 1246 15.28 2075 2242 2463 2953 3203 3609 3839 4,62 4416 4923" 5533 5754 5906 6490 7208 7352 8044 8360 8990 9394 9689 10044 10059 10564 10576 17475 17630 17904 18159 18329 18614 17284 17622 17823 17839 18099 18124 18241 18270 ,-18a. 18523 18554ffil85b« iouii 1S779 188214188^ 18871 18990 19038 19043 19130 19291 19343 19351 19362 19542 19567 19581 19641 19955 19995 20031 20045 20166 -20249 20341 20381 20559 20626 20637 20703 20781 20789 20793 20818 20968 20980 20982 21148 21424 21462 21546 21571 21692 21728 21752 21813 21992 22000 22038 22041 22241 22271 22278 22300 22798 22859 22891 228% 22952 10974 11383 11746 12404 12599 13106 13397 13718 13890 14059 14167 14302 14690 14942 15293 15673 15981 16386 16553 16831 17186 17478 17652 17919 18204 18437 18691 18881 19275 19418 19660 20146 20475 11092 11397 11859 12420, 12602 13157 13 4(H 13749 13903 14070 14177 14304 14694 14958: 15294 15686 16014 16430 16676 16914 17229 17491 17718 17%1 18207 18483 18748 18909 19280 19448 19665) 20157 205,30 20753 20754, 20854 21259 21591 20856 21371 21608 22096 22109 22372 22650 22903 22936' 1<a"'

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 2