Hoord- Hollandsch WEEDE BLAD. KUNST EN KENNIS SPORT EN SPEL in en om Alkmaar Maandag 2e Kerstdag 2 uur V. V. A. 1, West. Ie Klasse, ALMAAH. ingezonden stukken Provinciaal Nieuws Handil ei iarkt I iUtwUM U Oscembe? 192l. LffifS U!i den Alkmaarsctien Kaaa Gelijk "i. jnoestAl hot geval is, wan- n«ur ir benoemingen van c-Vinmissie's «n trekkingen van w die's aan do or de tflu, zoo was 't ook Donderdag «es tnibbeliiig en ongezellige Raads zitting. Kr was geen huiselijke orde. geen vroede saamhoorigheid: men begreep elkander niet te best.... Wethouder Thomson, die wegens •ingesteldheid van den burgemeester wij wenschen den burgemeester «en spoedig herstel toe! deze ver gadering presideerde, mag zijn kan- Jon wasschen in onschuld: hij heeft waarlijk zijn best gedaan om de ver gadering harmonisch en vlot te doen verloopen, hij wilde „afmaken", drong geregeld op stemming aan, liet de vroede vaderen en moederen niet lan ger oreeren en debatteeren dan noo- dig was een navolgen; waardig voorbeeld! en wist door niets-kos- tende vriendelijkheidjes en tegemoet komingen de leden zooveel mogelijk zoet te houden. Op die wijze is het mogelijk ge weest, een dertien-tal ingekomen stukken te verwerken, een twintigtal agendapunten af te handelen, midder- ivijl nog een geheime zitting te houden en nog eenmaal de vergade ring te schorsen. En vóór kwart voor zes wandelden -ven „al" weer op straat! t Was voor den voorzitter een ge vaarlijk moment, toén bij de behan deling van het adres der ouderscom, missie van de le en 5e gemeenteschol 1 verzoekende een reorganisatie dezer seholen tot stand te brengen de neer Westerhof tegenover Mr. Lees- oerg opmerkte, dat „op1 tappen" hier niet baten kon, dat cr radikaal „ver anderd zou moeten worden en toen wethouder Cloeck ondanks de vriendelijke uitnoodiging tot spréken van 's lieeren Westerhof's zijde zwéég in zeven talen. Dat was een "evaarlijk moment, want men tnoet weten, dat do heer Cloeck een bijvallërtjèbblöófd had: als de heer Westerhof over die seholen maar eens flink klaagde, dan '.ou de heer Cloeck zijn voorname on- •lerwijs-wethouders-duit óók in 't zak- ,e doen! en zie! de heer Westerhof begint erover, meent de toezeggingen van Mr. Leesberg dat er flink ver beterd zou worden in twijfel te moe ten trekken, negeert Mr. Leesberg's belangrijke mededeeling, dat de plan nen voor de verbouwing alreeds klaar en in de Raadszaal aanwezig zijn, allemaal om wethouder Cloeck toch maar in de gelegenheid té stellen, óók een fulminatie-speech over de slechte schoolgebouwen te houden, en als puntje bij paaltje komt, zegt de heer Cloecknietsl Dat vond de heer Westerhof heel lee- lijk van m'nheer Cloeck, en toen hij daartoe later nog even de gelegenheid kreeg, heeft hij den wethouder ook ta melijk onvriendelijke verwijtingen naar het hoofd geslingerd. Wèl begrijpelijk! Maar.... 'n wet houder moet nu eenmaal andere di- omatieke wegen volgen dan een ouislid, en laten wij maar gerust aannemen, dat de heer Cloeck door zijn zwijgen ditmaal zwaar diplomatiek spel gespeeld heeft. De heer Westerhof vindt of maakt den laatsten tijd véél gelegenheid, den lieer Cloeck een zekeren ommekeer in zijn houding sinds hij wethouder is, te verwijten, doch wacht maar! laat de beer Westerhof eens wethouder wor den! dan zullen we wat beleven! we bereiden ons nu al voor op het verma kelijke van zijn nekbrekerige caprio les! De heer C. Bruin had B. en W. ge vraagd, «en uitgang van zijn tuin naar de Zuidorhoutiaan te mogen aanbren gen: hij had wei het récht op een uitgang, doch de eigenaar van het terrein, ivaarovef deze uitgang loopt, maakte bezwaren. ïi an W. wonnen het advies van don directeur van gemeentewerken in „Niet goedvinden", adviseerde de directeur, doch hij schijnt er wat vuiswclueu r»el verstandig is voor een lunbirusa: b§Ue hebben laten door fchweivn: „als UErLAchtb. bet tóch gooó ■•iadt, ïaliier uiet boos onr zijn" D» b«sr Dgk am was met het rapport van d'<a directeur niot content; z.i. had tie directeur tije advies niet gemoti veerd, bp. bovendien was de plantsoe nen -eoimnisiie niet gehoord; r— dus., aanhouden! Mr. leesberg sputterde tegen: het ad vin» was «réi gemotiveerd: de adres sant hééft een uitweg, al kan hij daar van tra iviissehien bezwaarlijk gebruik tnaken; ztjin recht volkomen to er langen moest hij zich maar tot den rechter wonden; het gemeentebestuur uiouaï er voor waken, dat er niet te voel uitgangen in don Hout komen. 'Voorzitter Thomson wgs coulanter en ide hier een mets-kostende vrien j^kiMsidje jegens een anders mis schien lastig wordend S. D. A. F.-ëtJ. Ii0 was wel vóór aanhouding te vinden, wilde de ilantsoenemcommis- 6!« nog wel eens hooren, al wist hij zeker, dat deze commissie zich met het advies van den directeur zou vcreeni- gehl Toen echter drie van de vier leden dier commissie ter vergadering ver klaarden. dat ze dien uitgang naar de Zuideriioutiaan, niet. zouden goedkeu ren toen kon «en voorstel tot aanhou ding-- rioez.r ook gesteund door den vriend dijken heer Thomson niet nreoi balen: 't werd verworpen; B. en W. hciiboi; hun zin: de lieer Bruin krijgt géén uitgang naar den Hout en tal zicb om uit zijn benauwenis be vrijd te worden moeten wenden tot een ulvokaat, om in civiel geding voor do .rechtbank zijn oud recht er kend te krijgen. Onder do ingekomen stukken heb ben wij opgemerkt oen schrijven van het Comité ter bevordering van ge neeskundig oudorzoek vóór het huwe lijk, verzoekende een exemplaar van een bij dat schrijven geveegde mede deeling te doen uitreiken aan hen, die huwelijksaangifte doen. Dit adres werd gesteld in handen van B. en W. Waren wij B. en W„ dan zouden wij beginnen met ernstig te onderzoeken, wat de bewuste mededeeling behekst de kwestie is zoo subtiel en ver volgens zouden wij ons de vraag stel len: Wat denkt het hiergenoemde comité met de uitreiking der mededee ling aan lien, die huwelijksaangif te komen doen, eigenlijk te balken? Als een paartje huwelijksaangifte komt doen, d.w.z. over drie weekjes zal gaan trouwen, komt de vermaning naar ons bescheiden meening wel wat laat. Zullen bruiden en bruidegommen dan nog tot geneeskundig onderzoek besluiten? En, zoo ja, zullen zij dan nog een eventueele afrading van het huwelijk opvolgen? Wij twijfelen; „eeuwige" bruiden en „eeuwige" bruidegommen zijn tot op heden vrij zeldzaam geweest, en naar onze meening zullen zij ook in de toekomst wel zeldzaam blijven. Aan het adres van den heer J. P. Besteman die nu B. en W. herhaal delijk een verzoek zijnerzijds negeer den zich tot den Raad wendde met het verzoek, zijn perceel Nieuwesloot, hoek Doorbraak te mogen verbouwen met een gevel aan de Doorbraakzijde, mogen B. en W. eens behoorlijk hun aandacht schenkèn. Wij wezen er reeds herhaaldelijk op dat de Doorbraak-toestand onhoud baar is, en als nu zonder kosten voor de gemeenschap door belangb ben den zélf aan dien onhoudbaren toe stand een einde kan worden gemaakt, welk vroed vader zal zich er dan nog tegen verzetten? Het gemeentebestuur moet hu einde lijk na vele lange jaren maar eens uit zijn hoek komen; men heeft nu toch lang genoeg kunnen nadenken! Met den bouw der „Rochdale"-wo- ningen wil 't niet bijster vlotten: onze lezers kennen de lange lijdens-geschie- denis. Zooals men weet, was het voorloo- pige eind der historie, dat het Rijk de kosten tot bouwrijpmaking van den grond alsnog- dragen zou, docfi dat voor den bouw der woningen wilde men Rijkssteun genieten bepaalde vereenvoudigingsvoorwaarden gesteld werden. Thans is „Rochdale" met zijn nieu we plannen gereed gekomen: Dins'ag- morgen zijn-ze bij B. en W. ingediend en in verband met een ingekomen adres vroeg de heer Westerhof nu, of B. en W. thans niet reeds meteen hun praeadvies natuurlijk hun instem mend praeadvies zouden willen ge ven. zoodat de zaak in déze zitting nog beredderd kon worden. Wij kunnen ons de gehaastheid van den heer Westerhof verklaren heeft een énkele dag „te laat" „Rochdale" in Juni geen geweldigen strop bezorgden is er ook momenteel niet weer een vuiltje aan de lucht inzake woning bouw?, evenwel kunnen wij ons óók voorstellen, clat de verantwoordelijke B. en W. wel wat huiverig waren, om zóó maar hun „fiat" te geven. Hopen wij in het belang der volks huisvesting, dat „Rochdale" en B. en W. elkaar nog tijdig „vinden", vóór het te laat is! Zonder dat er in den Raad een woordje over „gekikt" is wat hui ten den Raad „gekikt" werd laten wij buiten beschouwing! is de heer P. Kikkert, adj.-commies ter secretarie, belast met de werkloosheidsverzeke ring, benoemd tot directeur van den gemeentelijken dienst der arbeids markt. We weten, dat wij alle belangheb benden met deze benoeming geluk mo gen wenschen: 't is ons immers bekend dat de lieer Kikkert in zijn tijdelijke functie al reeds getoond beeft in deze betrekking de rechte man op d.e rech- to plaats te zullen zijn. Dat de beer Oskam niet benoemd werd al stond bij bovenaan op de aanbeveling kunnen wij verklaren, al zij onzerzijds gaarne erkend, dat de persoon van den beer Oskam geen be lemmering bad behoeven te wezen De heer Oskam stelt zich nu echter eenmaal op het standpunt van den klassenstrijd, staat dus aan één kant, wat bij in een vorige zitting bij de behandeling der verordening op het ar beidsmarkt-instituut nog tóónde door een amendement en nu kan men den Raad geen ongelijk geven, als hij den heer Oskam niet benoemt in een functie, welko bekleed moet worden ,door een vertrouwensman van beide partijen, èn van werkgevers èn van J A (Amsterdam). werknemers. We hebben opgemerkt, dat de heer Oskam zich bij deze gelegenheid niet van stemming onthield, ja, dat hij zelfs op zichzélf gestemd heeft; dit achten wij bedenkelijk, al valt het met de Gemeentewet naar deze in art. 46 alleen spreekt van een „voordracht' waarbij de keuze der personen be perkt is, of van een herstemming juridisch nog preciés te rijmen hier toch betrof het een „aanbeveling" waarbij de keuze der personen niét beperkt was, in moreel opzicht kun nen wij een dergelijke „vrijheid" niet prijzenswaardig vinden. Nu zal men ons hier misschien te genwerpen, dat een raadslid wel eens méér op zichzelf stemt b.v. bij 'n wet houdersverkiezing, doch in laatst genoemd geval kan sprake zijn van partij-belang wat voor iedere recht geaarde partij gelijk staat met alge meen belang en dat maakt groot verschil. In het onderhavige geval gold aller eerst de kwestie van persoonlijk be lang, en in deze omstandigheden ware het juister geweest, indien de aller eerst belanghebbende persoon zich van stemming onthouden had. De heer Westerhof heeft nóg eens een poging gewaagd, om voor den tijd van zes maanden aan dubbel uitge trokken werkloozen eenzelfde onder steuning te doen toekennen als aan enkel-uitgetrokkenen. Hij is er ondanks de medewer king van zijn fractiegenooten en van de heeren van Veen en H. E. Bosman niét in geslaagd. Wat wij jammer vin-den voor de betrokken personen, doch waarbij wij toch ook de overweging moeten doen gelden: dat we in geval van aan neming van 's heeren Westerhof's voor stel niet geweten zouden hebben, waar we gingen belanden, 't Zou niet de eerste keer zijn, als de Raad zich bij de vaststelling van een steunrege ling vergaloppeerde Moge alsnog op de meest verstan dige wijze voor de komende lijden van steeds ergere malaise in den al le grooien nood van werklozengezin nen voorzien worden: de gemeenschap mag niet dulden, dat iemand bliiten eigen schuld honger en gebrek lijdt, en als een rechtgeaard arbeider i-an het Armbestuur verwijderd gehou den kan worden, verdient dit in alle opzichten de voorkeur. Bij de benoeming van de Raads commissies loonde de heer Westërhof zich uitermate bezorgd voor de kost bare gezondheid van Mevr. Aukes: bij stelde voor, dat Mevr. Aukes uit de commissie van publieke werken zou treden, anders zou zij zoo véél vergaderingen bij te wonen krijgen! En -dan kon meteen een ander in de commissie worden opgenomen.' Mevr. Aukes was van d\e al te groote bezorgdheid echter niet gediend: „Nooit!" zoo klonk het fier, zou zij eigener beweging uit die commissie scheiden. De heer Westerhof kan nu na-pein zen over de ondankbaarheid der men- schenl Lang is er gedebatteerd over de vraag, of de vacature van een onzer stadsvroedvrouwen al dna niet .weder vervuld moest worden. De Raad beeft voorloopig geen „ja" of „neen" geantwoord, doch op voor stel van Mevr. Aukes zullen B. en W, met een voorstel-verordening komen, waarbij den stadsvroedvrouwen wordt opgedragen, bij bevallingen' voor niel- onvermogenden hulp te vcrleenen legen tarieven in verhouding tot het gezins inkomen. Een zeer goede oplossing van "de kwestie! Het voorstel van ae lieeren Van Veen en H. E. Bosman o-m de genees kundige armenpraktijk op te heffen en aeze onder controle van het Arm bestuur onder te brengen bij de afd. Alkmaar van het Alg. Ziekenfonds, werd nog aangehouden op voorstel van den heer Bak. en \Y. hadden afwijzend geprae- ao.isec-rd, doch de Raad wilde daar o. i. gelukkig! zóó maar niet aan. Wij twijfelen niet, of, wanneer de zaak nog eens grondig onderzocht zal wezen, zal blijken, dat het voorstel van de heeren Van Veen en Bosman zeer acceptabel is, ook al maakt een ziekenfandsbestuur bezwaren. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Op a.s. Zondag 25 -en Maandag 26 December zal de apotheek van Mevr. Schópten—Ode, Roerstraat 47, ge opend zij'n; de andere appfkeken zijn gesloten van Zaterdagavond 10 uvs tot Dinsdagmorgen pur- De apotheek, die den Zondagsdienst Weeft, is gedurende de geheëlë daar op volgende week 's nachts geopend. De andere apotheken zij'n behalve 's Zondags en op feestdagen ook ge sloten op werkdagen van des'avonds S uur Zaterdags 10 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Doelenstraat. Tel. No. 645. Geopend op alle werkdagen van des1 vöiO'rmiddags 9—11 uur; boven dien des Maandagavonds van 7—8 uur Aangebeden1 assistente in de huis houding, 2 b'aggerli-den, 3 bakkers, 1 banketbakker, 2 boerenarbeiders, 1 bosjesmaker, 1 b'ouwk". opz. feeke- naar. 1 dienstbode, 2 emballeurs, 7 grondwerkers, 1 kanfooibëd., 2 këll- ners, 1 ketelmlakfér, 1 'kj inker, 1 koet sier, 1 landbouwer, 2 loopknechts, 1 maohinedrij'ver, 1 mach.-stoker, 1 nVetaaldiraaier, 1 metaals'lij'pier, 2 meu belmakers, 3 opperlieden, 6 pakhuis knechts, 26 schilders, 1 schipper, 5 schoenmakers, 1 sch' ije-er, 2 sigaren kistenplakkers, 49 sigarenmakers, 1 smid, 1 stalknecht, 2 steenbiikkers, l stiicadoor, 1 tabaksbewerker, 8 tim merlieden, 2 aank. timmerlieden, 2 tuinlieden, 1 waker, 1 winke[bed., 1 ij'zërgiefers, 3 zand vormers en 72 losse werklieden. Gevraagd: 1 loodgieter, 1 metselaar 1 opperman en 3 losse werklieden. R. K. BIBLIOTHEEK. Hef bestuur der R. K. bibliotheek verzoekt ons mede te deelen, dat dë bibliotheek wegens den 2den Kerst dag in plaats van op Maandag 26, op Woensdag 28 December ,van 6—8 uur geopend zal zijn. BERICHT. Bij vergissing is gisteren Bet inge zonden stuk van den heer Mr. A. J. M. Leesberg onder stadsnieuws geplaatst. PLUIMVEE-TENTOONSTEL LING „AVES". HedenmOirgen werd alhier jin Bet hotel „De Nachtegaal" de PluimVee- tentodnstelling „Aves" geopend. Dé inzending-en zijn verbazend tal rijk én kunnen wat pracht en waarde betreft, wedijveren met het bestë wat we hier ter stede in de laatste jaren op dit gebied gezien Webben. OPLEIDING BIJ DE LUCHTVAART AFDEELING TOT RESERVE- TWEEDE-LUITENANT WAARNE MER. Voot dienstplichtigen der Jichting 1922 en van vorige lichtingien, die in 1922 hun eerste oefening zullen aan vangen, wordt 'bij v'ijze van proef de gelegenheid geopend, olm, aanvan gende 2 October 1922, bïf de Ludht- vaartafdeeljng te Soesterberg opge leid te worden tot reserve-tweeclë-lui tenant-waarnemer. De aanmelding voor .de opleiding moet plaats hébben vóór 1 Febr. 1922. Omtrent, de wijze van aanmelden, Wet sluiten eener .verbintenis, de op leiding, de bezoldiging, de bevorde ring enz. der adspiranten, zijn rege len gegeven in Bet Komin'kjijk Besluit van 1.8 November 1921 Noi. 76 en in de Ministeriëele Beschikking ,vah 20 Dec. 1921, lie Afd., No. 81. Voor belanghebbenden is dienaangaande op aanvraag een bekendmaking koste loos verkrijgbaar bij den Commandant van de Luchtvaarfaideeling te Soes terberg. KALENDER. Ook de E(erste) R(oomsch) Kfatho lieke) Levensverzekering maatschap pij te Nijmegen g^eït evenals aricLeiv jaren een maandkalender uit. .Deze kalender, welke altijd zeer .geaoent was, is van precies den- zeJfden druk en kleur als die van andere jaren, is dus goed verzorgd. Agent voor Alkmaar is: J. H. Muhren, Raansingel 23 A. BENOEMING REGENTES WEESHUIS. In antwoord op den onder dit opschrift geplaatsten, voor een wet liouêer ietwat vreemden open brief aan mijn adres, wil ik mededeelen, dat ik heden den Raad heb be richt do benoeming tot regentes van het Burgerweeshuis gaarne te aan- va arden. Met voile waardeering voor de vele verdiensten welke mevr. Snel len—De Lange als secretaresse de zer instelling heeft verworven, naar Mr. Leesberg ons mededeelt, hen ik van oordeel dat door mijne benoe ming aan de S. D. A. P. ten deze voor het eerst, althans voor een deel, recht is gedaan. JJt wist piet dat Mr. 'Leesberg meent, dat alles verloren is', ala er- recht wordt gedaan. Of is misschien alles verloren, mr. Leesberg', als een vrouw uit de arbei dersklasse de plaats gaat innemen van een vroiuw: uit de kringen der bour geoisie 'Is dit' misschien de bron uwer vreeze en ongerustheid, dat gij alleen gevoel voor ouderlooze kinde ren in uwe kringen verondersteld en niet in de tnijne Hebt u tenslotte misschien hif de vervulling der opengevallen plaats' voor regent uw stem1 wèl uitgebracht op mijn partijgenoot van Drunen, die niet gekozen werd Of hadt g!j lie ver niem'and onzer in het regenten-col lege? Ik wacht gaarne uw antwoord. WB3TERHO F—KOO PAL. Alkmaar, 24 December 1921. ALCMARIA. Alcmaria heeft voor een aardige Kerstaltractie gezorgd. Maandag (2en Kerstdag) komt hier de Anisterdnm- sclie 1ste klasser V. V. A., niet met een combinatie, maar zooals het bestuur schreef, mei haar sterkste 1ste elftal. Wel staat V. V. A. onderaan op de competitielijst, maar 't b loch een gevreesde tegenstander, mgs le gen 't sterke Blauw-Wjl N speelde. Waar Alcmaria altijd legen sterke tegenstanders het beste speelt, geloo- ven we wel, dat er ijs en weder dienende een spannende wedstrijd verwacht mag worden. STEVEN BOELMANS TER SPILL. In bef Zwitserscbe elftal „de Gras- happers", dat gedurende de Kerstda gen tegen Ajax en H. B. ,S. speelt, zal in de .voorhoede ook uikblmcn de oud-ALmariasptler Sléven Bioeltnahs ter Spill. BERGEN. BERGEN. - Afd. Ned. R. K. Volksbond. Voor de 2e maal in deze maand werd Donderdag j. I. door onze afd. een propaganda vergadering gehouden, met ander maal als spreker de heer P. Bot, en wat zeluen gebeurd, «en flinke opkomst, waaronder ook Dames. Bij afwezigheid van den Voorzit ter opent de Penningeester Martin de vergadering met den Christelij1- ken groet. i Spreker stelt een 3-tal vragen, de aanwezigen in overweging ge vend, zich zelve daarop het ant woord te geven. In eene met kracht van overtui gen uitgesproken reden die aan dui delijikheid niets te wenschen overliet behandelt spreker: „Waarom hiér aanwezig: het Li beralisme met zijn stel tuigen „ieder voor zich", de indivudieele vrijheid die tot verrijking van enkelen en verdrukking van de massa moet leiden, waardoor bü de laatste on tevredenheid, die voorde tot het Socialisme en anarchisme; de toe stand der arbeiders in dien tijd, hoe Paus Leo XIII door zij'n zend brief Nerum Novarum, de midde len heeft aangegeven, ter redding der Maatschappij die door de val- sche stelling van liberalisme en So cialisme dreigde te ondergaan. De reactie die op iedere oorlog volgt en ook nu volgt die echter nu des te geweldiger zal zijn naar mate de oorlog geweldiger .afschu welijker is geweest. Gelukkig hebben onze R. K. ar beiders begrepen «n gehoor gege ven aan den oproep: „Vereenigt U" en is door onze R. K. organi satie hun toestand verbeterd er kend hun recht op medezeggings- schap bii het vaststellen van loon. De reactie brengt dit recht in evaar, vandaar het conflict bij de Letaal industrie, Moet het loon naar de laagte, kan het bedrijf het loon niet dragen, ijvert, daarover is te praten. Toch zou het gaan ais de werkgevers .bii de metaalin dustrie willen dan wordt het loon weder een markt artikel, en komt de arbeider terug in den tijd van het liberalisme. Spreker begrijpt niet dat er nog zoovele arbeiders buiten onze ar beiders organisatie blijven staan. Daarbii' hebben wii Katholieken een groote taak te vervullen, de strijd onzer dagen gaat tusschen Geloof en Ongeloof, en zoo ook hebben wii R. K. arbeiders den taak de Christelijke beginselen te brengen in de Maatschappij. Daarom moe ten alle Katholieken georganiseerd zijn in Katholieke vereenigingen. Spreker doet een machtig beroep op de aanwezige moeders mede te werken dat hun m.annen en kinderen zich bij' de Katholieke organisatie aansluiten. Met alle stilte was naar spr. ge- luistert en een krachtig applaus be wees men had genoten. Eenige vragen werden nog ge steld en door spr. beantwoord, waarbij1 spr. nog krachtig waar schuwde tegen het lezen van de Courant. De Voorzitter dankt spreker, en verzocht do ongeorganiseerde zich te willen opgeven voor lidmaat- scap, als nihemand zich opgeeft sluit de Voorzitter de vergadering niet den Christelijken groet. Wij willen dit verslag sluiten 'niet een woord van dank aa.n het C. v. Z. en propagandisten die de af ge loopen maand zoo ijverig [werk1- zaam zijn geweest. AGENDA. A R. Kr VEREENIGINGSGEBOUM „ST. WILLIBRORD". Hedenavond g' een repetitie Mannen koor R. K. Volksbond. NA Maandag 26 Dec.Bestuur Bouwvéreo? niging „Goed Wonen". Woensdag 28 Dec.: half 8 Onlvv.-cul'su? Jongel.-vereen. ,,St. Jozef'. rigjö Donderdag 29 Dec.: Bestuursverg. R.IÖ Volksbond. 8 uur Ledenlverg. afd. Bakkers met Hoofdbestuur. g Zaterdag 31 Dec.: half 3 repetitie, Kinderkoor R. K. Volksbond. 8 uur rep. Mannenkoor R. K. Volk-^ bond-. j Contribulicbelalingen 45 uur Meubelmakers. 56 uur Bouwvakarbeiders; 56 uur Metaalbewerkers. 67 uur Tabaksbewerkers. 78 uur Afd. Bakkers. 78 uur Fabrieksarbeiders. 67 uur Ondersteuningsfonds. Zit ting Vreeker en Vlaming. 7nair 8 Transportarbeiders 89 uur Afd. Kleermakers. 8—9 uur „V. A. F. C." Zittingen 56 uur Afd. Spaarbank, fi7 uur Afd. Wiuterzorg. 6h. 7 Afd. Bibliotheek. 78 uur Bureau van Advies. 69 uur opgaaf voor lid Wed.-sleun R. K, Centrale Ziekenkas, alsook R K. Cofti «vensverz. ..Concordia". jVrijdags 78 uur uitbetaling Zie kenfonds. „GOED WONEN." Spreekuur iederen Vrijdag van half 8 ot halt 9, bij M. Kempen. Baansingel 25- R. K. KORFBAL-VEREENIGING „T. O. P.". Ledenvergadering Dinsdag 27 Dec., half 9, lokaal „Hel Wapen v. Haarlem" Agenda: Opening; Notulen; Verkie zing bestuurslid; Verk. lid Ballotage commissie; Nadere besprekingen feest avond; Rondvraag; Sluiting. uri „KOLPING." |Woen|sdag 28 Dec., 's avonds 7 uur,, jaarvergadering. Opkomst van alle le den gewenscht. BDAM. EDAM. Benoemd. Tot' leden van de gasam'missie zijn benoemd de heeren Hartog en Meijer. Op de raadsvergadering pleitte de héér Sombroek voor de verkiezing van een Volendam'mer, als I'd v'an deze com'missie. Op de voordracht. Mej. M. W. Lojenga onderwijzeres aan de O. L1. SchiQol alhier, staat als No. 1 op de voordracht voor ondierwijzeres aan1 de O, L'. School te Ru mi erend. Bekeuringen. Deze week' Rad- den alhier die volgende bekeuringen, plaats. Wiegens dronkenschap: H. en H. K. te Volendamv Wegens voetballen op straat: J. O.J en W» S. te Volendam. Wegens verzet tegen de politie. H'.; K. te Volendam. Lijk opgehaald. Dinsdagmor gen is het lij'k van Mej. T. Dekker uit de gracht aan 'de Achterh'aven op gehaald. De overledene was een ze nuwpatiënt. Verlaging van den broodprijs'. Naar we vernemen zal met ingang] van Maandag 2 Jan. a.s. de 'broodprijs met 1 cent worden verlaagd, Het brood komt dan dus op 15 cent. Militie. De Burgemeester brengt ter kennis van belanghebben den, inzonderheid van degenen, die in 1903 géboren zijn, dat zij zirn' in gevolge art. 15 der Mi.iiiewet in de maand Januari voor den dienst bij' de militie moeten aanmelden. Meer bepaald bes aat hiervoor ge legenheid op Vrijdag, den óen Jan. a.s., des voormidd^s van 9—12 uur. Voor verdere bijzonderheden raad plege men de aanplakbiljetten. Burger! Siiand. Geboren: 19 December 1921: Co.uelis, z. v. Dcuwe Franke en Albe.ta Apekrom. 20 Dec. Androas Jot.a .„es, z. v. Andieas Jo hannes Burg touts en Lam'berdina! Maria Antonia van den Broek; 21 Dec. Corneiis, z. v. Jan rijp1 en Aaltje Jonk. Ondertrouwd: 15 Dec. Bruining Zwarthoed, wedn. v. Geertje Smit en Geertje Schilder. Overleden17 Dec. Margaretha Ma ria Jansen, 4 jaar, d. v. Wijnand en Jo hanna Margaretha Nottrot. 20 Dec.: Trijntje Dekker, 32 jaar; ongehuwd. VOLENDAM. VOLENDAM. Tooneelvereenighig „Calliarina". Dezer dagen waren we in de gelegenhod kênniis te nemen van de vorderingen van bovengenoemde vér eeniging ten aanzien van de beide op 6 Januari a.s. op te voeren Stuiraen. Zoowei hel drama als het blijspel belooft in uitvoering moai te worden en wij verwachten als altijd voor „Ca- tbarina" een succes. De vis sc her ij. De visseherij opbrengst is van dien "aard, dat de meeste visschers ni'el meer uitgaan, omdat ze met bet slechte weer meer aervij maken, dan ze kunnen verdienen. (ALKMAAR, 24 Dec. Op dc Vee markt waren heden aangevoerd: 33 paarden 1' 250700, 9 koeien en ossen f350—650, 27 nuchtere kalveren 1' 12 27, 106 vette schapen i'3S50, 1 mager varken f 26, 43 biggen, 10 w., f 14—21, 3 bokken en geiten f 4—13, ALKMAAR, 21 Dec. Botermarkt. Hoogste prijs f 1.05, middel fl.laag^ ste 1" 0.95; aanvoer 1537 kop. A; I fF.ic.ren f 1417 per 100, stuks, i#!

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1921 | | pagina 5