.ONS BLAD BUITENLAND. BINNENLAND No. 406. ZATERDAG 11 Februari 1922. i4en Jaargang. ...f2.— f 2 85 0 60 f hooger. Advertentieprijs; Een katholieke vrouw in de Kamer, No. 2 ZANDBLAD 10 cent VAN DER PUTT DE VLAM EINDHOVnN VERSPREIDE BERICHTEN. KORTE BERTCHTFN. feuilleton ZIJN SLACHTOFFER. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Abonnementsprijs: Per kwai\,_al voor Alkmaar Voor bub n Alkmaar Met Gei k Mreerd Zondagshlad Van l 5 regels f 1.25; elke regel meer f 0 25Reclame} per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voor. uilbetaling per plaatsing'f 0.60 ^Talle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—, t 100,—, f 60,—, f 35,—, t 15.- Wezen wij er eenige dagen geleden op dat de mingunstige plaatsing van Mr. van Best op de voorloopige can- didatenlijsten van het Politiek Advies in onze omgeving nogal ontstemming gewekt heeft, over het^feit, dat de veel gecandideerde katholieke vrouw, welke blijkens de plaatselijke can- didaatstellingen door duizenden katholieken in den lande en vooral in ons gewest als kamerlid gewenscht wordt, eveneens een zóódanige plaats op de lijst voor HaarlemHelder bekwam, dat op bare verkiezing geenszins gerèkend mag worden, lijkt ons de ontstemming nog grooter. Gelijk trouwens reeds aanstonds na het verschijnen van het Politiek Ad vies in dit blad voorspeld werd, en wat ook wèl begrijpelijk is. Nu is het inderdaad waar, dat men indien men uitging van bet stand punt, dat de aftredende kamerleden in het algemeen herkozen dienen te wor den bezwaarlijk een plaats voor een vrouw kon „vinden"; in de kies kringen toch, waar op een of andere wijze vacatures ontstaan, zijn wat het goed recht der gindsche kiezers is andere, niet-vrouwelijke candida- ten op den voorgrond geplaatst. He vraag is echter: Waf moet het zwaarste wegen: de lier-verkiezing van alle zittende ka merleden ofde katholieke vrouw ',n ons parlement. Zeker kan er kans aanwezig geacht ivorden, dat een zetel méér veroverd wordt, al mogen we niet vermetel ver trouwen, doch ook met dkt voor oogen moeten we alweer de vraag la ten gelden' wat moet het zwaarste wegen? Welke van beide wenschen moet aan da onzekerheid van een uitslag ge waagd worden? Van tweeën één! Ofwel men stelt de herverkiezing van alle zittende kamerleden ófwel- de afvaardiging van een Roomsehe vrouw het hoogst. Nu willen wij niet onderschatten de bezwaren, welke kunnen bestaan te gen de niet-wederverkiezing van een kamerlid, en géén van de zittende hee- ren wenschen wij zooiets „onbehage lijks" toe, doch van den anderen kant voelen wij ook zeer zwaar de wensche- lijkheid, mede tot bevrediging van terecht gekoesterde verwachtingen lat een Roomsehe vrouw haar stem in da Tweede Kamer zal kunnen laten klinken. Het liefst zagen wij, dat één van de randidaten. die vrijwel zeker gekozen rullen worden, uit eigen beweging op stond en der dame een zetel presen teerde: er zjjn toch kamerleden, tegen wier weder-verkiezing bovenbedoelde bezwaren niet zoozeer bestaan, en een schoone daad zou 't wezen, een daad in het algemeen Katholiek be lang, indien één der verzekerde can- didaten ten deze de hoffelijkheid be trachtte. Wij hebben, indien wij dit neerschrij ven, op geen enkelen candidaat spe ciaal het oog, we willen ook allerminst beweren, dat bij voorkeur een der ean- didaten in den kieskring Haarlem Helder zou behooren op te staan: on ze drie kamerleden zijn zeker niet de minste in Den Haag! Kan echter géén der vooraan op de lijst geplaatste candidaten tot deze hoffelijkheid, in casu: tot dit offertje In het algemeen belang besluiten, dan mogen de kiezers alsnog hun wensch te kennen geven bij de definitieve stemming over het Politiek Advies. Indien dan werkelijk blijkt, dat ons Roomsehe volk een Roomsehe vrouw afvaardigen wil, dan zal er. we wil len er niet aan twijfelen een oplos sing komen, zij het dan ook, dat er ir dat geval van het vooropgezette standpunt her-verkiezing der zit tende kamerleden een ietsje afge weken zal moeten worden. Maar hoe schóón zal dan ook niet de leuze zijn: We willen een vrouw in de Kamer, zonder dat we één zittend of daar voor in de plaats gesteld Kamerlid verliezen! DE FAMILIE RATTI. De broeder van Paus Pius XT, Fer- mo Ratti, is op het vernemen der tij ding van de Pauskeuze, dadelijk naar Roire vertrokken, om de gelukwen- schen van de heele familie Ratti aan den H. Vader over te brengen. Behalve te Milaan, heeft Fermo Rat ti nog een kleine fabriek in Chiari. De werklieden dier fabriek waren wat men in den volksmond noemt dol op kar- nidaal Ratti. Toen deze tot aartsbis schop van Milaan benoemd was, schre ven zij hem een praehtigen felicitatie brief, welken de Kardinaal persoonlijk beantwoordde Ter gelegenheid van deze benoeming kregen zij een dag ex tra loon. De Pauskeuze werd, naar een cor respondent van de „Daily Telegraph" meldt, aan de familie Ratti Maandag middag half één telefonisch van Mi laan uit meegedeeld. De broeder des Pausen zat juist aan tafel, zoodat zijn dochter de „boodschap" aannam en vreugdestralend het nieuws aan haar vader meedeelde. Alle familieleden waren hoogst ver rast en konden niet spreken van aan doening. Fermo Ratti's eerste werk was naar Milaan te gaan om aan het aartsbis schoppelijk paleis te informeeren, wat hij nu doen moest. Hij wilde aanvanke lijk met zijn heele familie naar Rome gaan, en telefoneerde zijn zoon, die in genieur is te Breseia, om ijlings over to komen. Maav ten slotte besloot hij toch om eerst alleen zijn broeder, den Paus, te gaan bezoeken. Het gerucht, dat Z. H. de Paus op den dag der kroning buiten de St. Pie ter Zijn zegen zou geven, wordt tegen gesproken. Het Lombardisch Instituut voor kun sten en wetenschappen te Milaan heeft Z. H. Paus Pius XI. Die tot dusverre gewoon lid was, wegens zijn histori sche studies tot eerelid benoemd. Woensdagmiddag beeft, de Paus voor de Pauselijke fotografep geposeerd. Donderdag maakte hij een kleine wandeling en verleende Hij Ver schillende audiënties, o.a. aan de kar dinalen Maurin en Baeilicri, aan prins Chigi en prins Ruspoli, alsmede aan mgr. Spolverini, rector van het Pause lijk groot seminarie. DE RAIDS IN ULSTER. Een hooggeplaatst officier van het republikeische leger aan de grens van Ulster .heeft medegedeeld, dat de Ul stermannen gevangen worden gehou den als gijzelaars voor de vrijlating van een aantal hooggeplaatste officie ren van het repubiikeinsehe leger, die onlangs in Ulster werden gearresteerd toen zij een voetbalwedstrijd te Lon donderry wilden zien. Hij geeft toe, dat de officieren revolvers bij zich had den, maar alleen voor eigen veiligheid. Yijf constabels van de bijzonde re politie in Ulster en vier Britsche soldaten zijn door leden van het ler- sche repubiikeinsehe leger te Mona- ghan in Ulster gevangen genomen en weggevoerd. Er wordt thans weer van nieuwe aanvallen melding gemaakt. Ook Brit sche soldaten zijn hierbij als slachtof fers gevallen. Zes duizend politïe-agen ten zijn onder de bevelen van de Bel- fast-regeering langs de grenzen gele gerd, terwijl ongeveer tienduizend man Britsche troepen in Ulster gereed staan om in het conflict in te grijpen. In het lagerhuis heeft Churchill medegedeeld, dat de voorloopige re geering krachtige maatregelen had-ge nomen om de vrijlating der gevange nen te verzekeren en dat hij vertrouw de, dat hun leven niet in gevaar was. De Engelsrlie regeering had alle re den, zeide hij verder, om te gelooven dat de voorloopige regeering van Zd.- Icrland haar best deed in de moeilijke omstandigheden en de Britsche regee ring hielp haar op allo wijzen. De J Noordelijke regeering was bezig met het mobiliseeren van een aanzienlijke politfe-macht ter bescherming der gren zenn. DE STAKINGEN IN DUITSCHLAND. Het vermoeden, enkele dagen gele den door den socialist.isehen vakver- eenigingsleider Emil Barth uitgespro ken. dat nl. do revolutionnaire stakings actie door geld der nationalisten werd gesteund, schijnt door de houding der Duitsch-nationalen in den rijksdag tot op zekere hoogte bevestigd te worden Toen de communisten en onafhan kelijke socialisten eergisteren, beducht voor de woorden van den rijkskanse lier. te keer kingen tegen een verda ging der debatten tot Vrijdag, stemden de Duitsch-nationalen met hen mede. De door de rijksregeering genomen maatregelen in verband met de spoor wegstaking bestaan in een disciplinair optreden tegeu de ambtenaren, die tot staking hebben aangezet of sabotage hebben gepleegd. Tijdelijke ambtena ren zullen op gelijke wijze worden be handeld. De schuldigen, onder deze laatste categorie zullen onmiddellijk ontslagen worden. Vooral de ontslagen trambeambten hebben onlusten veroorzaakt. Bij verschillende remises poogden zij het uitrijden van de trams te beletten, zoo dat de politie herhaaldelijk moest in grijpen. Een troep van duizenden trambeambten poogden het centrum der stad te bereiken. Onderweg hiel den zij de tramwagens aan, mishandel den het personeel en dwongen de pas sagiers uit te stappen. Terwijl in bet stadhuis de stakings debatten werden gevoerd, verzamel den zich duizenden trambeambten in uniform voor het gebouw. Er werd heftig betoogd tegen de hou ding der autoriteiten, welke betoogin gen herhaaldelijk door vechtpartijen werden begeleid. Het hek van bet stad huis moest worden gesloten en door de politie worden afgezet, Daarna ver langden de betoogers, dat een deputa tie door den magistraat zou ontvangen worden, hetgeen na een korte beraad slaging werd geweigerd. Ten slotte trokken zij rustig af, daar de groote politiemacht, die zich inmiddels voor het stadhuis had verzameld, hun blijk baar ontzag -inboezemde. DE CONFERENTIE TE GENUA. De nota, door de Fransehe regce- ring aan haar vertegenwoordigers in den vreemde gericht en waarin zij haar zienswijzen uiteenzet betreffende de conferentie te Genua, is thans gepu bliceerd. De Fransehe regeering verklaart daarin, dat er voor haar geen aanlei ding bestond om de uitnoodiging tot de conferentie te aanvaarden of te weigeren, daar zij zelf behoorde tot de genen, die de uitnoodiging verzonden Echter zou zij kunnen weigeren aan de conferentie deel te nemen, wanneer de uitnoodiging aanvaard werd onder omstandigheden, die haar rechten zou den aantasten en haar belangen be dreigen. In hot document wordt na uitvoeri ge motiveering verdaging van de con ferentie voorgesteld. ALGEMEENE STAKING 'TE NAPELS. Het Giornale d'Italia" verneemt uit Napels: Tengevolge van een geschil tussehen de industrieëlen en de haven arbeiders is een algemeene staking geproclameerd. Het personeel van enkele openbare diensten heeft zich niet bij de bewe ging aangesloten. Groepen fascisten vervangen de sta kers. De stad is militair bezet. DE ZAAK-DUYSTERS. „De Schelde" wijst er op, dat sinds Duysters gearresteerd werd, er nog an dero aanhoudingen in 't- vooruitzicht werden gesteld, er beweging in de fi- n ancien wereld gekomen is. Men zou er om moeten lachen, indien de zaak niet werkelijk zoo ernstig was, maar het feit, dat er Woensdagmorgen ze ven millioen francs waarden, gestort werden door verschillende sekwesters op de Nationale Bank, is van veel be- teekenis. Zou het parket ons ook niet kunnen zeggen hoeveel den laatsten tijd ge stort werd in de konsignatiekas vraagt het blad. Het publiek mag wel eens vernemen hoe er in ons land, dat op den rand van het bankroet staat, met de centen van Jan en alle man omgesprongen wordt. Wolff meldt: Een geheel met gear resteerden bezette politie-auto is te Keulen met een tram in botsing geko men. Zestien arrestanten werden min of meer ernstig gewond. Tien der arres tanten benutten de gelegenheid om te vluchten. De Poolsche landdag heeft met 130 tegen 61 stemmen het wetsvoorstel be treffende den tien-urigen arbeidsdag in den handel aangenomen. Het Zw. Tel. Ag. meldt uit Bern: De bond van Zwitsersehe hotelhouders heeft besloten, in verband met de prijs daling der levensmiddelen, om met in gang van 1 Maart de prijzen voor pen sions en diners, die in den reeds ver schenen hotelgids van 1922 zijn opge geven, met 10 pCt. te verlagen. De mijnwerkersstaking in Tsjecho- Slowakië is zoo goed als geëindigd. Men verwacht, dat Maandag de arbeid in de mijnen zal hervat worden. De Linotypisten van de Panische uit gave van de „Daily Mail" en de „New York Herald" hebben het werk plotse ling neergelegd. Ofschoon de zetters v. deze bladen 48 francs meer verdienen dan hun collega's aan de andere Fran sche bladen, vroegen zij binnen 24 uur opslag. Beide bladen zjjn in beperkte editie verschenen. De Dnitsche volksparten heeft bij den rjjksdag een voorstel ingediend, dat de rijksregeering den dag der over dracht van Opper-Silezië aan Polen tot een nationalen treurdag zal maken in dien zin, dat van alle openbare ge bouwen de vlaggen halfstok zullen wor den niterestoken. Op Creta hebben bloedige gevech ten plaats tussehen Grieksche regee- rinsrstroepen en opstandelingen. Uit Lissabon wordt dd. 8 Februari gemeld. Er lieeft een gevecht plaats gehad tussehen een groep soldaten en nationale garden. Aan weerszijden vielen gewonden. Een aantal kinderen te Fried- ,and speelde met een granaat, dien -ij Kladden gewonden op een terrein, he'we.k bebouwd werd. Er volgde een ontploffing, waardoor 9 kinderen gedood werden. Het spoorwegongeluk üSj Ber- i,n Heeft nog twee dooden gekost. Deze werden Wij het opruimingswerk onder de mnnhoopen gevonden. De schade bedraagt verscheidene mijioe nen Mark. T en g e vo' .ge van den boog en wa terstand zijn verschi,lende woningen van het dorp Sinaoia op Sicilië in- ne.stort. Er zijn vij't dooden en een groot aantal gewonden. De materieeje -ctiade is aanzienlijk. Graaf de Saint Aulaire, Franscfr gezant te Londen, is op zijn post te ruggekeerd. Hij' had een langdurig onderhoud met lord Gurzon. N a 1 a n g d u r i ge besprekingen is tussehen de besturen van de partijen der democraten een populari een over eenkomst bereikt. •De jMnemenfaire toestand in Italië ia rpgekiaard. De Italiaan»cibe staatscourant publiceert een decreet, waarbij wordt 'oegestaan een buitengewoon crediet te openen van 6 millioen om' hulp te verkenen aan de noodlijdende be volking van Rusjand. Dit Ai a sk 3 wordt gemeld, dat de vu.kiaan Morint Relou'bt sedert 18 jaar voor hét eerst is beginnen te weiken. Uit den krater stijgen groote wenken omhoog1. Men vreest vw>r een iit'oar.-ting. C e i n d u s t r i eele federatie in Z - Afrika heeft een besluit genomen, waarin zij' zich tegen een algemeene staking uitspreekt. De Handels- en arbeidsraad van Nieuw Zuid-Wales lieeft besloten zich bij de internationale van Moskou aan te stuiten. De spoorwegstaking in Ierland is geëindigd. De stad Belgrado is tengevolge van den hevigen sneeuwstorm geh'eel geïsoleerd. Naar de bladen te Athene mel den, is de missie van generaal Dtoes- manis té Boekarest ten aanzien van een Grieksch'-Roemeenseh'e alliantie ges.aagd. Dezer dag en Reeft in Ret SRi- capark te Tokio een bijeenkomst piaafc gehad voor Ret stemrecht, waai aan door een twintig duizend perso nen werd deelgenomen. Negen van de grootste bladen verspreidden ma nifesten waarin het algemeen kies recht werd geëiscfft. Te Berdeaux Rebben twee meisjes afkbms'ig uit Algiers, op een vree-e'ijke wijze zelfmoord gepleegd. Zij begoten haar kleercn en bedde- go-ed met petroleum, legden zich te bed en staken dit in brand. Met vree- seiijke brandwonden bedekt, werden zij stervend naar het ziekenhuis ver voerd. DE A.S. WETTELIJKE REGELING DER LAND- EN TUINBOUW-ONGE- VALLENVERZEKERING. Zooals bekend is een ontwerp-Land- en Tuinbonw-Ongevallen-Wet bij de Tweede Kamer ingediend en ook reeds het voorloopig verslag en de memorie van antwoord daarover verschenen, zoodat binnenkort openbare behande ling in de Tweede Kamer tegemoet go zien kar. worden. Uit Jict ontwerp blijkt dat de Minis ter van plan is aan Bedrijfsvereenigin gen, die aan de gestelde voorwaarde! voldoen, een groote vrijheid te gever bij het uitvoeren dezer Wettelijke re geling. Uit goede bron vernamen wij dat de „Diocesane Landbouw-Onderlinge", gevestigd te Leiden, binnenkort reeds in een buitengewone Algemeene Ver gadering den vereenigingsvorm geheel in overeenstemming zal brengen piet de Wettelijke eischen en dan zal voort bestaan onder den naam van „Boeren- en Tuinders-Onderlinge", vereeniging voor Ongevallen-Verzekering vair den Nederlandschen Boerenbond. Deze be- drjjfsvereeniging zal dan over het ge- heele land werken en voor de meest eenvoudige en practische uitvoering der Wet, gedecentraliseerd werken per Bisdom, Alle Katholieke Land- en Tuinbou wers, die hier bij aangesloten zijn of zich zullen aansluiten, zijn dan vrij van aansluiting bij de Rijksverzeke ringsbank. Het ligt voor de hand dat alle Ka tholieke Land- en Tuinbouwers dan tot bun eigen Bedrijfsvereeniging zul len toetreden. Het groote voordeel van „zelf doen" heeft de landbouwende stand op dit terrein reeds 12 jaar bewezen en de erkenning van den Wetgever zal nu het wélverdiende loon zijn. HANDEL MET RUSLAND. Het „lldbd." verneemt, dat de lieer Krassin, de handelsvertegenwoorfiger van Rusland te Londen, voorloopig geen gebruik zal kunnen maken van de gelegenheid om naar Nederland ,to komen. Hij is n.l. op weg naar Moskou, van waar hij waarschijnlijk naar Genua zal gaan als een der afgevaardigden der Sovjel regeering op de aldaar te lioudeu economische conferenlie. Eerst na: aie conferentie zal de heer Krassin Nederland bezoeken. TEGEN HET VLOOTPLAN. De Centrale Commissie voor Bezui niging uil de Ned. Maalsch. voor Nij verheid en Handel lieeft thans aan de Tweede Kamer een adres gericht legen het aanhangige vlootplan. NEDERLANDSCHF. JOURNA LISTENKRING. Nu de vraag over de verhouding tussehen justilie police en pers plot seling zeer actueel is geworden en de III. MOEDER EN ZOON. Toen de markies de onge vrouw zag verschijnen, verblindend schoon als een droom, want in haar oog lag de weerkaatsing der moederlijke liefde, was de markies zooals wij reeds ver telden, plotse ing opgesprongen, be vend over het geheele lichaam. Me een angstige spanning, die het kloppen van zijn hart deed ophouden, wachtte hij op het ee/ te woord dat rij zou spreken. Zou het een woord van Koop zijn Zou het eene weigering zijn, dezen keer beslissender dan ooit? Het scheen hem echter toe, dat freule de Mézière hem met andere oogen aan- Sag dan voorheen, en in haar .rekken sag ook minder verachting. „Mijnheer, mijne moeder heeft mij Jw voorstel medegedeeld," zei de jonge vrouw. Er is niets op de wereld; ♦at mij meer belang inboezem dan W-wluk van miin zpoji. Mijn hart heeft voor altijd bemind. Ik ben geen vrouw meer. Ik ben moeder en niets dan moeder. Heeft mijne moeder u dit alles gezegd „Ten naasten bij." „Ik zou u niet willen misleiden. Gij ziet welk een treurige echtgenoote ik zal zijn." „Ik ben niet," zeide de markies, maar zijne blikken waren in tegen spraak met zijne woorden, „ik ben niet een jeugdig echtgenoot, die in wilden hartstocht een gril najaagt. Ik heb reeds een geheel leven achter mij en mijne haren beginnen te grijzen. Ik wensch niets liever dan mijne "laat ste dagen in kalmte door té brengen aan de zijde eener vrouw die voor mij een kameraad zal zijn, meer eene vriendin dart eene echtgenoote. Zie daar de reden, waarom ik aan u ge dacht heb, wier gevoelens ik kende en wier zielstoestand ik vermoedde. De woorden van den markies waren eenvoudig en goed overdacht. Zijne houding, was nederig, bijna smeekend. Zijne oogen, die eerst gevaarlijk ge schitterd hadden, hield hij thans neer geslagen. Christine vroeg zich af, of zii zich tot nu toe zoo geheel in hem. bedrógen had. Tot heden had deze man haar eiken keer, dat zij hem zag, slechts schrik aangejaagd, zelfs voor zij Paul kende, toen zij hem nu en dan ontmoet had. Zij hadden toen echter nooit een woord met el'kander gewis seld, dc markies scheen haar zelfs niet op te merken. Zij was trouwens in die dagen een klein meisje, waarop men in gezelschap ngg niet lette. „Dat is de graaf d'Arbois, de zoon van den markies, die het kasteel be woont, drie mijlen verwijderd van het kasteel de Mézière. Hij komt hier jagen, maar hij woont te Parijs." Dat was alles, wat het jonge meisje vernomen had. De graaf was verdwe nen en nadat zij Paul leerde kennen, had zij niet meer aan de ontmoeting gedacht. De eerste maal echter na den dood van Paul, toen de markies zich op het kasteel vertoonde, was het haar te binnen geschoten. Die man dacht dus aan haar. Die man beminde haar. En de herinnering aan de oude liefde, had er niet weinig toe mede gewerkt, om Rij de jonge vrouw een gevoel van afkeeUe^doenjjntlyakenJÊegep zwijgenden en tevens volhardenden jonverschiflighëlïïr Overigens zal il< jongen man, die waarschijnlijk geluk nok het kind tipfhehhen Onze harten hoopte te hebben. Zij was hem ontvlucht, want zij had een afkeer van hem. Na het betoog harer moeder, na de woorden, die hij zooeven gesproken had, verscheen hij haar in een geheel ander licht, ongetwijfeld omdat hij gesproken had van haren zoon, omdat hij er aan gedacht had, hem aan haar te geven. Hij wilde niets anders voor haar zijn, dan een onderworpen en eerbiedig be schermer. Zij voelde reeds dankbaarheid voor hem, een groote mate van dankbaar heid en zij zeide :„Mijne moeder heeft mij gezégd, mijnheer, dat ge mijn verleden geheel kent." „Geheel freule." „Ge weet, dat ik een zoon heb. Een zoon van hem, dien ik nog steeds met geheel mijne ziel liefheb. En is dit geen beletsel voor u „Integendeel. Ge zljt eene goede moeder, ge hebt een goed hart en zult nu en dan medelijden met mij hebben. Al bemint ge niet, toch zult ge mij dienj giet al te,zeey doen lijden onder uwe jggy.egd.lf ook het kind liefhebben. Onze harten zullen elkander vinden in die liefde. En ik voel dat ik het reeds liefheb." „Kent ge mijn zoon dan ,„Ik heb hem dikwijls gezien met dokter Bernau. Hij is allerliefst, zoo zacht, zoo aanvallig." „Niet waar," zei de moeder betoo- verd, „is hij niet lief Hij gelijkt op Paul." Een wolk trok over het voorhoofd' van den markies. Zijne oogen schitter den met een vreemden glans, maar hij herstelde zich oogenblikkelijk en Chris tine bemerkte niets van den indruk harer woorden. „Hij is betooverend," prevelde hij, zijn bedaardheid herwinnend. „Wij verwachten hem heden," zei Christine, „en 't is misschien in de zekerheid hem te zullen zien, dat ik zoo gelukkig ben, en mijn hart zich opent voor uwe woorden en ik hoop.,.." „Als ge mij.zoo gelukkig wilt maken, mijne vrouw te worden, zult gij hem alle dagen zien, elk uur van den dag Niets zal u meer scheiden." „Mijn e_.mved.er_ h e e#ijjjj ..(lat „ook; 7,Wettig zal Rij uw zoon zijn en de mijne. Even als gij, zal hij mijn naam en titels voeren-, doch als hij later ver neemt, dat gij het aanbod geweigerd hebt, dat ik u doe en dat hem eene plaats in de maatschappij schenkt, zal hij 't u wellicht verw.ijten." „Dat is zelfs zeer waarschijnlijk," zei de barones. Christine antwoordde niet, maar de laatste overweging maakte een diepen indruk op haar. Er was nog iets, dat voor dc jonge vrouw veel gewicht in de weegschaal legde. Zij wist hoeveel haar moeder geleden had, en hoezeer zij nog gebukt ging onder den bestaanden toestand. Hij zou haar haren zoon teruggeven. Ze zei echter nog :„Als gij hem eens niet lief hadt, den zoon van'Paul. Den' zoon van den man, die mij bemind heeft en dien ik altijd zal beminnen." De markies schudde het hoofd. „Vrees niets," prevelde hij„IK heb nooit iemand gehad, om lief te hebben. Al mijne genegenheid zal zich| vestigen £p u en uw kind.'-t v F

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1