„ONS BLAD" Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: KSSFSÏ'ig-4M bUITENLANU. SPIEGELS N.V. KERREBIJN's BlasMel ZATERDAG 25 Februari 1922. 14e Jaargang. f Abonnementsprijs: Advertentieprijs: Opgelost UIT DE PERS. verspreide berichten. KORTE BERICHTEN FEUILLEI ON SLACHTOFFER ITO. 417. -HOLLANDSCH DAGBLAD iPer kwarfaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar- Met Oei'ilustreerd Zondagsblad i f 2— f 2 85 0 60 f hooger. Van 1—5 regels f 1.25 elke regel meer f 0.25; Reclame! per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voor. uitbetaling per plaatsing f 0.60 III u'iuviuuu^ pci piaaisiii^ i u.uv Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—. f lOO.— f 60.— f 35.— f 15 tsmwmif_i Het heeft den laatsten tijd vaak den Bchijn gehad, alsof ons Katholieke kamp verdeeld was in twee partijen, waarvan de ééne vóór alles een vrouw In de Kamer wensehte, en waarvan de èndere een vrouw uit de Kamer wilde .weren. Wij aarzelen niet als onze meening ait te spreken, dat zulks schijn ge veest is enniéts dan schijn. Voorzeker zijn er enkelen, die min of meer principieel tegen vrouwelijke vertegenwoordiging in de Kamer ge kant zijn, doch van een partij kan men hier niet spreken, en waar de Utrechtsche Bondsvergadering onder- de zeker-te-kiezen candidaten géén vrouw rangschikte, daar moet eeu leder a priori aannemen, dat de verga dering de eerlijke overtuiging gehad beeft, dat men op dit moment voor de vrouw nog geen plaats kon vinden. Zij het dan ook, dat groote groepen van Koomsche kiezers over die vind- mogelijkheid anders dachten; zij het dan ook, dat er gradueel versehii ge weest is in de beóordeelïng van de wensckelijkheid derRoomseh-vrouwe- Ijjke vertegenwoordiging, zóó dat wij b.v. alreeds de ineening uitten, dat er wellicht nóg wel een oplossing van de kwestie geheel langs organisatori- sehen weg, en tot bevrediging van de massa gevonden zou kunnen wor den. Een oplossing, als door ons bedoeld schijnt nu op eens heel nabij: De derde candidaat op de lijst van het Politiek Advies, mr. Paul Reijmer, is benoemd tot burgemeester van Hil versum, een veel zorgen en veel tijd eischende functie welke in over eenstemming met de belangrijkheid van het ambt wordt gehonoreerd. Nu spraken wij Dinsdag reeds de aieening uit, dat- Mr. Reijmer voor de aienwe parlementaire periode voor hst Kamerlidmaatschap zou bedanken: het burgemeesterschap over een ge meente als Hilversum toch moet een ieder vrjjwel onvereenigbaar achten met het Kamerlidmaatschap, dat indien het met_gZZfi. - veri'eweg het grootste deel van den heelen menseh vordert, om iie reden werd toch ook de toelage voor de Kamerleden onlangs zeer aan merkelijk verhoogd. Indien de heer Reijmer nu voor de toekomst als Kamerlid bedankte, dan zou Mevr. BronsveldVitringa op de derde plaats der HaarlemHeldersche lijst komen, zóó, dat haar verkiezing serzekerd geacht kon worden. Inmiddels hebben we zoowel beves tiging als ontkenning van ons eerste iericht vernomen, en de conclusie liet dus vooral nadat wij ons telepho- nisck tot Hilversum wendden voor de hand, dat er nog geweifeld wordt... Indien dit het geval is, dan hopen wij, dat de weifeling verkeeren zal ten gunste van een oplossing der gerucht- nakende kwestie. Dan zullen alle Katholieke kiezers tevreden gesteld zijn en zoo moge lijk met nog grootere - toe wijding er naar streven,- de Katholieke Staatspartij na de verkiezingen zoo groot en sterk mogelijk te duen" wor den. EEN FEIT. Een uit de vele feiten. Een van den da.g van vandaag. Dat ge kunt zien, hooren en voelen. Dat zit als een stuk zwart brood in de maag van een maaglijder. Onverteerbaar, pijnlijk, slaapberoo- vend aldus P. Quirinus in „De Ba zuin." Het werd gezegd en wordt beweerd: „Als je verstand je ergert, wordt ka tholiek-". Dat ging niet saam. Wilt ge meetellen onder „verstandige" men- schen, dan eerst je geloof over boord. En daarbij: dat geloof was aftandsch, oud-modisch, versleten. Een vodden- baas en lorrenkoopman of een scha- cheraar in oudheden gaf er nog een dubbeltje voor. Voor de rest: dood en begraven, als grootmoeders hoepelrok. Daar streft een Paus. Enheel de wereldpers is overstuur. Artikelen, telegrammen, beschouwingen: kolom men vol. De grootste, de verlichtste kranten azen op een berichtje. Een Paus! Kan er wel iets onbelangrijker bestaan, dan die man op het Vat.i- caan? Is zijn hand niet verdord, zijn voet niet verlamd en lacht niet ieder met zijn Zwakke stem? En nu al dié kranten, heel die wereld vol belang stelling!! Is een Paus dan werkelijk nog voornamer, heeft hij nog meer in vloed dan Kolthek, Wijnkoop, Troel stra en de jongste propagandist van de Dageraad? Zoo'n feit is wel een ontnuchtering. Daar komt een Paus. Dagenlang be legeren de krantenmenschen het Vati- caan. Alle telegraafdraden wachten in spanning om zijn naam over de wereld te- trillen Natuurlijk, omdat hij zoo'n gering persoontje is, omdat hij heeiémaal geen invloed heeft en niemand naar hem luistert. Daar is een Paus en van heel de wereld en uit alle kringen, de invloedrijkste zelfs, komen er ge- lukwensehen. Hoe kan dat toch? En het feit is er En ten laatste. Ja. die Paus Jjeeft zijn verstand niet verloren. Hij Is ka tholiek, de katholiekste katholiek. En in de wetenschappelijke wereld heeft Hij een naam, een grooten naam. Waar Kolthek, Wijnkoop en Troelstra nog lang geen kaas yan hebben gegeten, daarin is hg een meé&i.cï', eêii man erkend gezag. Jongen, jongen, hoe kan dat? En de bewusten slikken in alle on bewustheid de dikke woorden van hun leiders als ganzen, die volgepropt worden voor de slachtbank. En ze zul len vet worden, behagelijk vet en zich lekker voelen en zeggen: die stum- perd van een Paus toch, en die tob- bers van Roomschen, wat is me dat een ongaar stelletje. Verstand? Voor geen hallefie En de feiten, heeren?? welke verweerd of beschadigd zijn, kunnen in onze inrichting opnieuw worden verzilverd LÜTTIK-OÜDORP 63. TEL. 478. ELECTR1SCHE GLASSLÏJPER1J. DE CONFERENTIE TE GENUA, Italië heeft den geallieerden mede gedeeld, dat de conferentie van Genua tengevolge van de nog steeds voortdu rende kabinetscrisis op 8 Maart kan worden gehouden. De „Echo de Paris" meent te weten dat de conferentie in een andere Ita- liaansche stad dan Genua zal plaats hebben, wellicht Florence." Volgens het „Hdbd." kan worden verwacht, dat aan de conferentie te Ge nua Duitsche vakvereenigingsvertegen woordigers als deskundigen zullen deelnemen, daar de Duitsche vakver- eenigingsbond een desbetreffend voor stel aan de rijksregeering heeft ge daan en deze een aantal vakvereeni- gingsleiders heeft verzocht, de rijksre geering nauwkeurig in te lichten om trent hun houding ten opzichte van de economische conferentie. DE IERSCHE KWESTIE. Het uitstellen der behandeling door het Britsche parlement van de wèt in zake het Iersehe verdrag is volstrekt noodzakelijk geworden door de beslis sing van Ard Fheis om de algemeene verkiezing drie' maanden uit te stellen Het geheele plan der regeering om een op wettelijken grondslag berustend bestuur in Zuid-Ierland in te stellen, wordt in gevaar gebracht, tenzij men tot eeniger-lei regeling kan komen met, de ministers der voprloopige re geering. HET BELASTINGCOMPROMIS IN DUITSCHLAND, Donderdag kwamen in den Rijksdag vertegenwoordigers van het centrum, de democraten en de sociaaldemocra ten bijeen, om over het belastingcom promis te beraadslagen. In deze vergadering werd den ver tegenwoordigers der partijen een ont werp van wet voorgelegd, dat zich houdt aan de algemeene principes, zoo als die bij de besprekingen over het compromis zijn vastgesteld. Deze wet omvat ook de regeling voor de ge dwongen leening. Men verwacht, dat het viaagstuk van het belasting-com promis reeds de volgende week zal worden opgelost. DE BEZUINIGING IN ENGELAND. - Kapitein Wedgwood Beun zal heden in het Lagerhuis vragen^ hoe groot hel personeel is geweest van de bezuini- gingscommissie-Geddes en wat de to tale kosten zijn geweest van de werk- saamhedén Aer. commissie. De bladen bevestigen, dat Geddes zal bedanken als parlementslid. Geïn terviewd door de „Daily Mail", ver klaarde Geddes, dat hij genoeg had van- de politiek. Het derde rapport der Engelsche bezuinigingscommissie-Geddes is ver schenen. EEN TE EERLIJKE GEZANT? In de Ver. Staten heerscht groote ontstemming over het optreden van Harvey, den Amerikaanschen gezant te Londen. De gezant zou bij een officieele' ge legenheid o.a. gezegd hebben: „Er is veel gezegd over do offers, die de verschillende naties zich in Was hington hebben getroost. Doch is het van buitenaf bekend, dat deze edelmoe digheid voor de Ver. Staten geen en kele verdienste insluit. Zij hebben geen enkele opoffering gedaan. Zij schrapten tal van kostbare oorlogs schepen, zij gaven verstrekkende plan nen van militaire versterkingen prijs, zij zagen af van den valschen trots de eerste maritieme mogendheid te wor den en gaven hetgeen van hun groot leger was overgebleven, doch al ■deze feiten houden geen offer, in; zij zijn slechts een vriendelijke gunst. Verre van verlies met zich te bren gen, bracht zij slechts winst voor ons zelf en voor de wereld. DE TOESTAND AAN DEN RAND. De situatie in het gebied der Zuid- Afrikaansche mijnon wordt steeds slechter. Na de zes dynamiet-ontploffin gen, waarvan wij gisteren melding maakten, is men» nu algemeen van oor deel, dat de krijkswetten zullen wor den afgekondigd. Herhaaldelijk hebben botsingen met de politie en overvallen plaats. Eergisterennacht is in gansch Jo- hannisburg een zware knal gehoord, welke afkomstig bleek te zijn van een dynamietontploffing. op de hoofdspoor lijn bij het station Doornfontein. De schade werd tot een kleine ontwrich ting der lijn beperkt. Generaal Smuts heeft in' het parle ment medegedeeld, dat niets kan ge daan worden, tenzij het werk wordt hervat en een officieel onderzoek naar de oorzaken der staking is ingesteld. DE KABINETSCRISIS IN ITALIë. De „Avanti" heeft reden om aan te nemen, dat het comité der Volkspar tij besloten heeft Facta te steunen. Onder deze voorwaarden acht men de vorming van een kabinet-Facta waarschijnlijk. Facta heeft den koning medege deeld, dat hij bereid is een kabinet te vormen. DE INCIDENTEN IN OPPER- SILEZI6. Het Duitsche dept. van buitenland- sehe zaken heeft tot de intergeallieer- de commissie te Oppeln een nota ge richt, waarin zij de verwachting uit spreekt, dat de schuldigen aan den moord op den Duitschen wachtmeester te Petersdorf zullen worden gestraft en vraagt om mededeeling der resultaten van het onderzoek. Zij behoudt zich echter het recht voor op een redelijke genoegdoening en schadevergoeding voor de nagelaten betrekkingen van den vermoorde. DE 'GEHEIMZINNIGE DtJOD- KIST. De Jug-hbere ontdekking van twee arbeiders té Noyepes (Stomme) die een leege doodkist drijvende von den in een vijver (wij; hebben Stel' ge- titntocekisi.. V«'I vw-a-y, -W Ue kist, die Wet i'ijlk bevatte van den in 1918 gesneuvelden vlieger Albert PoiUrcel, was opgegraven ami naar Vajbionne, de geboorteplaats van den docde, te worden vervoerd. Onder weg was de kist in eikaar gevallen waarna de begeleiders Wet lijlk in een andere kist hadden overgebracht. De kapotte kist was daarna in den vijver geworpen. DE MOORDENAARS VAN ERZBERQER. Verdacht van de vlucht der beide moordenaars van Erzberger te bek berger te hebben bevorderd, is de gewezen kapitein en advocaat clr. Ad. Midler door de politie te München gearresteerd. Hij: moet de vlucht v'an Schiulz en Tiilessen naar Boedapest hébben voorbereid. Men heeft in Boe dapest zeer bezwarend -materiaal te gen beur gevonden. GRIJPEN ONTVLUCHT. Peter Gr-upen, wiens vereomdeeling door de weigering tot revisie door het 'HoogigerecftshM te Leipz'g rechts geldig geworden is, is gisterennacht uit de gevangenis te Hirsdhberg uit gebroken en ontvlucht. Zijn vlucBt is slechts miet de hulp van derden miogielijik geweest. Daar men vreesde, dat hij zijn poging tot zelfmoord, die hij1 reeds eens gedaan had, zou her halen, was hij' in de gevangenis met iwee anderen in een cel opgesloten. De vlucht heeft tegen middernacht Plaats gehad. De tralies voor hét venster waren doorgezaagd en daarna heeft Grupen zich aan een touw la ten zakken. Men vermoedt, dat hij' nog1 denzelfden nacht over de grens is gevlucht. Met Wem! warén ook zijn twee celgenooten ontvlucht; deze héb ben ziéh echlter In de vroegte wee*- aangemeld. Daardoor is de vlucht bekend geworden. Met politiehonden werd naar h'et spoor van den ont vluchte gezocht. De Bonden vonden Wet spoor onmiddellijk, doch' kon den hef slechts korten tijd volgen, daar hét tengevolge van den regen was lïifgewischt. ONTPLOFFING IN EEN TREIN. Donderdag namiddag had in een spoor wegwagon 4de klas vart den personen trein KeulenBarmen, tijdens het op onthoud aan het station te Elbprfeld een ontploffing plaats. De ontploffingsstoffen waren blijk baar het eigendom van een der reizi gers. Een der in den coupe aanwezi gen was op slag dood, 3 anderen zijn gewond. Een dergelijk voorval werd eenige weken geleden uit Barmen ge meld. VEERTIEN WEKEN IN EEN LUCHTKOKER. Van een merkwaardige verdwijning en wederverschijning wordt volgens de „Msb." door de Berlijnsche bla den melding gemaakt. Einde October van het vorig jaar verdween plotseling een politieagent, die in de kazerne in de Blucherstrasse te Berlijn thuisbehoorde. Daar hij zich aan een verduistering van 1.500 mark had schuldig gemaakt en men zijn rij wiel en revolver nergens kon vinden, vermoedde men, dat hjj met zijn dienst wapen zelfmoord had gepleegd. In de kazerne kwamen nu den laat sten tijd herhaaldelijk diefstallen van levensmiddelen, welke uit kasten en lessenaars genomen werden, voor, zon der dat men er in slaagde den dief te vatten. En onder de agenten hadden herhaaldelijk woordenwisselingen daar over plaats, wijl de een den ander ver dacht. Dézer dagen is eindelijk het raadsel opgelost. Een beambte, die op een on- werd het reeds dezen middag geuite vermoeden telefonisch bevestigd, dat te Versailles uitgebreide maatregelen genomen zijn voor de terechtstelling van Landru op morgen, Zaterdagoch tend vroeg. Landru had reeds den afgeloopen nacht buitengewoon onrustig doorge bracht. Hij was eerst tegen half zes in geslapen, doch overdag was hij weer kalmer en had zelfs eetlust. Hij heeft echter niemand ontvangen. Een gedeelte van de troepen te Ver sailles is geconsigneerd teneinde elke wanordelijkheid tegen te gaan. Om half zes werd te Versailles bevestigd, dat de executie morgen d.i. dus he den zal plaats hebben. TEGEN DE TERRORISTEN IN ZUID-SLA Vlë. Het proces tegen de leiders der ter roristische acties in Zuid-Slavië en te gen den dader van den aanslag tegen den Koning is geëindigd. Veertien be schuldigingden zijn veroordeeld, en 19 vrijgelaten. De dader van den aanslag is ter dood veroordeeld; twee mede plichtigen zijn tot 20 jaren dwangar beid; 10 communistische deputz elk tot 2 jaar en de student Sava Nicolitz tot 4 jaren dwangarbeid veroordeeld. gewonen njcr zrjn samcr mmieiixrau, verraste daar een man, die de kast wilde openbreken. De te hulp geroe pen kameraden herkenden in den dief den verdwenen agent Schwebs. Deze was tot een geraamte verma gerd: zijn haren vielen over zijn rug, hij was geheel met vuil bedekt en van zijn kleeren waren nog slechts lompen over. Bij bet verhoor verklaarde hij, dat hij sinds veertien weken in de luchtkoker van do bovenverdieping huisde. Deze luchtkoker is 1.20 meter lang en 1 meter boog. Schwebs was door een klep in zijn schuilplaats ge kropen en had in de weken van de felle vorst daar dagen en nachten door gebracht. Een paar dekens, Welke hij heir en daar gestólen had, behoedden hem voor bevriezen. De honger had hem van tijd tot tijd uit zijn schuil plaats gedreven. Dan zwierf hij door de kamers van zijn kameraden en roof de, wat hij vinden kon. Schwebs zeide, dat hij uit vrees voor straf weggeloopen was, en steeds gehoopt had, dat hij den volgenden morgen niet zou ontwaken. Hij is voor loopig op vrije voeten gesteld, daar zijn toestand zoo ernstig is, dat hij een zorgvuldige verpleging noodig heeft. LANDRU's VERZOEK OM GRATIE VERWORPEN. Hedenavond aldus verneemt de „Msb." dato 24 Febr. uit Parijs 20 Het was winter. Den geheelen dag had de regen gekletterd tegen de ge sloten vensters. De wolken hingen zoo laag, dat zij de aarde bijna raakten. Het was somber en droevig, dat men onwillekeurig lust gevoelde om te ween en. Christine bracht den middag door, gezeten achter een van de vensters der groote zaal, met te kijken in het park, waar de boomen zich droevi^ bogen onder den zwtren stormwind" Zij zat daar .onbeweeglijk, met haar zoon op de knieën. Het kind was even bedroefd als zij zeive en het keek met zijne verstandige oogen zijne moeder aan, alsof hij haar wilde afvragen, wat haar deerde. Zij had niemand, aan wien zij zich kon toevertrouwen. Al de bedienden op hef kasteel..waren aan den markies gehecht en hadden een hekel aan de vrouw, die hun meester deed lijden, hetgeen «ij bemerkten aan zijn slecht humeur, waarvan zij ten slotte de onaangename gevolgen ondervonden Als zij slechts maar alleen had moe ten lijden Maar zij zag naast zich haar zoon, die wegkwijnde en lang zaam onder scheen te gaan in smart en leed. De kleine kon den markies thans niet meer zien, zonder dat hij over zijn geheele lichaam begon te beven, zoo bang was hij. Op zekeren avond, terijl Christine hem uitkleedde, bemerkte zij op een van zijn armen een blauwe plek. Zij keek ook eens verder, en vond thans overal blauwe of gele plekken, hlsof het kind zich ernstig gekneusd aad. Zij verbaasde er zich over en onder vroeg Mark. Het kind weigerde eerst te ant woorden, want men had hem verbo den te spreken. Toen zij hem echter met vragen bestormde, eindigde hij met te bekennen, dat de markies se- dert eenige dagen de gewoonte aange nomen had, telkens als hij 't kind ont moette, het heimelijk te knijpen, in de armen en óveral waar hit hem maar raken kon. En ars het begon te huilen of zich 'wilde beklagen, bedreigde de snoodaard hem met zulke woest rol lende oogen, dat het nog niets had durven zeggen. „Als ge er iets van aan uw moeder vertelt," had hij gezegd, „zal ik u allebei vermoorden 1" En het kind had gezwegen. Bij dit verhaal richtte Christine zich in haar voile lengte op, woedend, dreigend als een leeuwin, wier jongen men vermoord heeft. Zonder een woord te zeggen, greep zij het kind, legde het half gekleed te bed, en ziedend van drift snelde zij naar de kamer van den markies. Met vaste hand klopte zij driemaal achtereen snel op de deur. De heer d'Arbois vroeg j „Wie is daar „ik," antwoordde zij. „Gij, Christine Kom binnen." Zij stiet de deur open. De markies zat vlak.voor het vuur zich te warmen. Hij stond snel op en wendde zich om, reeds gelukkig in de gedachte, dat zijne vrouw hem opzocht. Hij begon met uit te roepen..Welke goede wind brengt„Ja Maar hei gelaat van zijne vrouw ziende, dat door woede verwrongen was, viel hij zichzelf in de rede, om verbaasd, te vragen „Wat hebt ge „Ik kom u zeggen," zeide Christine naar lucht snakkend en door woede, en drift buiten zichzelve, ik kom u zeggen, dat ge een ellendeling, een monster, een lafaard zijt." Doodsbleek wordend bij deze be- ieediging sprong de markies op. „Ik ..Ja, gij 1" „En waarom?' ,,'t Moet een lafaard zijn, die een kind mishandelt, zooals gij het mijne mishandelt. Een kind, dat zich niet kan verdedigen." De markies voelde een rilling door de leden. Het kind had dus gesproken. Hij wilde zich niet verlagen om het te ontkennen, en evenmin wensehte hij zich te verdedigen. „Ha, zijt gij daarom zoo boos Zij hief de handen ten hemel, „Ge bekent het dus „Zeker.'i 'rt „Ge bekent deze mls'Jaad, deze wreedheid, dege laagheid, waarvoor ik geen naam kan vinden, een kind mishandelen I" Hij herhaalde in een soort van krank zinnigheid „Ja, ja, ja." „Een kind te martelen, dat u niets gedaan heeft, dat niet kon vluchten,, dat zich niet kon beklagen. Een zwak wezen, zoo teer, dat een windvlaag het omver kan werpen, zoo teeder, dat de minste drukking zijn vleesch kneust. En gij, een man, een markies, een edelman durft zoo iets doen 1 Gij durft het mij zeggen, aan mij, zijne moeder 1 En waarom, waarom doet ge het Hij keek haar aan zonder de oogen neer te slaan, en met een soort van "dierlijke woede, zeide hij t „Om u te doen lijden." „Mij „Ja, u." „Wat heb ik u dan gedaan Óp zijne beurt hief hij de handen ten hemel, alsof hij deze tot getuige nam van de woorden, welke zij juist gespro ken had. „Zij vraagt mij," riep hij, „wat ze mij gedaan heeft „Ja," herhaalde zij, „wat heb ik u gedaan Uil Cairo wordt gemeld, dat het bevel tot inlevering van wapens een goede uitwerking heeft gehad. Er ko men voortdurend Egyplenaren zich op liet poljtitbureel aanmelden om hun wapens af te geven. De campagne in Frankrijk tot handhaving van den zomertijd, welken de senaat zon willen afschaffen, blijft aanhouden. Er is een monster-petitie op touw gezel, waarvoor druk geteekend wordt. Vöor de handhaving der rege ling stelLde regeering als voorwaarde, dat de zomertijd precies tegelijk zal ingaan en eindigen als in België en Engeland. De mond- en klauwzeerepidemio in Engeland schijnt tot stilstand te zijn. gekomen. Er zijn geen nieuwe besmet- tingshaardèn ontdekt en slechts 11 nieuwe gevallen zijn aangegeven, zoo dat de vooruitzichten als verbeterd mo gen worden beschouwd. Prins' Robert, de zoon van ex- keizer Karei, die onlangs is geopereerd, is in gezelschap van zijn grootmoeder naai" Funchai vertrokken. Een radiogram uit Berlijn meldt, -dat de Petcrburgscho revolutionaire rechtbank alleen in Januari 290 dood vonnissen heeft geveld wegens roof. Een draadloos N. T. A.-bericht meldt, dat de door Duitschland uit geleverde moordenaars van Dato Don derdag te Madrid zijn aangekomen. Een Griekseh minister heeft aan de pers meegedeeld, dat die Grieksche regeering de leiding van de „Espoir" zal behouden. Hot huwelijk vau koning Alexan der van Servië zal op 1 Juni te Bel grado worden gesloten. Uit Berlijn wordt gemeld, dat het tekort bij de Pools die spoorwe gen 55 milliard Poolscke marken be draagt. Te HeLiugfors is van bolsjew;ekl- scho zijde bericht ontvangen, dat de sovjetregeering den staat van beleg te Sewastopel beeft afgekondigd wegens' et.Q aldaar uitgebroken opstand, die zich sterk zou uitbreiden. Hij scheen plotseling een vast be sluit te nemen. „Ik zal 't u zeggen," zeide hij woest, „omdat thans het uur is aangebroken, om tot eene opheldering te komen 1" XI. BEKENTENISSEN VAN DEN MOORDENAAR. De markies en Christine zwegen beiden eenigen tijd. Zij maten elkander met den blik. Hun hart liep over van ongekende bitterheid, van onderdruk- ten afkeer. Sedert den tijd, dien zij door elkander leden, hadden zij er behoefte aan, zonder het zich zelf ooit bekend te hebben, om, als men 't zoo noemen kon, hun hart uit te storten. Men weet, onder welke voorwaarden zij de hand aanvaard had, die de heer d Arbois haar aanbood. Als 't ware tegen haar wil, aangedreven door hare' moeder en den dokter, die, alvorens aan haar te denken, aan de toe komst van het kind hadden gedacht; l i (Wordt vervolgd),,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1