aaister, mmm :r. abak ffbn tweede blad sschuët dit blad Noord- Hollandsch Dagblad. current" lineum. zending ne Kleuren Provinciaal Klecws xwoud, ig ,8t OUNERA" in heer G. C HOOIJ 7 FEBRUARI. aagd SCH garen rooken. Voor welke zacht /aften blijft .wbll rk. 30 cent per ESCH, zijü sten, enz. ranaf f 100. 1 23.50 Slokker Fa. Lage prijs. Zaterdag 25 Februari i922. In en om Alkmaar Dit den Alkmaarschen Raad ALKlMB Voor w:e in Nederland gebrek lijden. BEURSOVERZICHT. Ingezonden stukken SPORT EN SPEL KERKUISTEN. Scheepstijdingen. Toon. anvang half zeven. tea genieten de van dit blad. n te zuiveren van jrect uit voorraad V erkrijgbaar, bij Oudegracht 26. iaogestraat. rende firma jing Nd.-Holland, d zijn en bewijzen gen, komen in aan- leveling t bur. van dit blad. ELIER. PAART GELD. Lasgestraat choor.e collectie nd, ;end ova", Purmerend ga1 'iti-a-iJJi'i Gaan we de Krebbesteeg verbree- len? En gaan we de Kooltuin dempen? (De eerzame burger van Alkmaar, die liet „doorkneed" is in de Alkmaarsche -'emeentepolitiek, zal ietwat verwon derd staan te kijken bij deze dubbele vraag. Immers: dat weet heel Alkmaar verleden jaar besloten de vroede vaderen en wat zij besluiten is toch vroed" besloten! de Krebbesteeg te verbroeden en de Kooltuin te dem pen. Moet daar nu wéér eens over gedis cussieerd worden? Is een man niet langer een man? een woord niet lan ger een woord? O zekerl Madr.men wordt ,00 heet het althans wijzer met de jaren} en't is beter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald! Of dit spreekwoord ten opzichte van beide vragen gelden kan? Ka Donderdag weêrom uitvoerige besprekigen over beide aangelegenhe den aanhoord te hebben, waarbij door den Directeur van gemeentewerken deskundige voorlichting werd gege ven, en waarbij ons alleen dit nieuws verkondigd werd, dat de nieuwe ver keersweg door „de tuin van de Lange" Verlengde Koorstraat méér in de richting Doelenstraat zal worden ge logd, dan wij oorspronkelijk veronder stelden, blijven wij bij onze reeds vaak uitgesproken meening: dat de Krebbesteeg verbreed, doch dat de Kooltuin niet gedempt moet worden. Zoodat naar onze bescheiden, on- ifficieele en on-vroede meening het „ten halve gekeerd" alleen gelden noet ten opzichte van het besluit tot demping van de Kooltuin. De Krebbesteeg dient verbreed te worden dat praat men ons niet uit let hoofd ook al komt de nieuwe verkeersweg, ook al komt die tame lijk in de richting van de Doelenstraat en wèl omdat de Krebbesteeg in haar huidig voorkomen een onding is, isii omdat zonder een verbreede Krebbesteeg nooit een behoorlijke verbinding tusschen midden-LaSge- straat en wat er aan de Laat-zijde achtèr ligt en Nieuwe SlootHof plein tot stand gebracht zal kunnen worden. 't Is echter maar de vraag, of het werk juist in dézen tijd moet worden uitgevoerd. Voorheen hebben wij wel eens te ken nen gegeven, dat verbreeding van de Krebbesteeg urgent is, en die mee- uiug zijn we eigenlijk nóg toegedaan; alleen zijn we de laatste maanden méér dan ooit onder den indruk ge komen van'de malaise der gemeente- finantiën, welke rechtstreeks verband houden met de algemeene malaise; en daarom concludeeren we hoezeer ook ongaarne momenteel kunnen I we 't geld niet missen, zij het dan ook j dat er voor dit karweitje geleend kan worden: met al het ge-léén van voor heen zijn we waarachtig al diep ge noeg in de put geraakt! 't Eenigste motief voor een spoedige uitvoering van het werk zou wezen: werkverschaffing, doch 't is zéér de vraag, in hoeverre dit werk de crisis- werkloozen hier gdat het toch om aan arbeid zou kunnen helpen, en voorzeker zou het offer, dat de ge meenschap brengen zou door in déze tijden het werk te doen uitvoeren om wille van de werkloozen zeer duidelijk den steunï&etox in werkverschaffing demonstreeren. De Kooltuin moge men wij heb ben zulks stééds bepleit ongedempt, laten. 't Wordt een zeer kostbare geschie denis, als men tot demping overgaat en voor die kostbaarheid krijgt men mets terug. j. groote verkeersweg kan de Kooltuin nooit worden, het te drukke ril-verkeer van de Zaadmarkt wordt door een gedempte Kooltuin tóch niet behoorlijk ontlast; daartegen zal een gedempte Kooltuin, daar zij veel die per dan Zaadmarkt en Dijk gelegen is een zeer gevaarlijke rij-weg worden en last not least zal bij demping een t,ypisch-oud grachtje, dat door boombeplanting weer zeer pittoresk ge uiaakt kan worden, verloren gaan De sociaal-demokraten, die aan dem ping der Kooltuin hun roode hart ver pand hebben, mogen zich herinneren, hoe verontwaardigd hun partijgenoot van Kol in de Eerste Kamer zich uit gelaten heeft over het vandalistische nog steeds vigeerende besluit van den Alkmaarschen Raad. Voor het uitvoerige antwoord, dat wethouder Cloeck den heer Westerhof gaf op diens vroeger gestelde vragen betreffende de loonen der gemeente werklieden verwijzen wij naar ons raadsverslag. Inderdaad blijkt door de 'heeren Wes tehof en Bosman bij vorige gelegenhe-l den de vinger gelegd te zijn op meer dere wonde-piekken, doch wij bljjven bij onze meening, dat verbetering éven goed en wellicht nog spoedigerl bereikt zou zijn, als de heer Westeithof de zaak minder propagandistisch had willen behandelen. Indien dan al verongelijkte gemeentewerklieden er de voorkeur aan geven een raadslid aan te klam pen in plaats van zich te vervoegen dadr, waar het allereerst behoort, n.I. bij B. en W. Mevrouw Westerhof vindt het re gentschap van het Burgerweeshuis „geen lekker baantje, hoor!" En de heer Oskam schijnt er dito over te moe ten denken. Indien het waar is, dat de beide raadsleden door de overige regenten onbehoorlijk behandeld worden, dan verdient zulks afkeuring; tot het vellen van een juist oordeel, dient men echter beide partijen te hooren, dient men te weten, of Mevr. Westerhof en de heer Oskam niet met Tijl Uijlenspie gel moeten zeggen: „Ze magge me niet, maar ik heb 't er naar ge maakt!" Mevrouw' Aukes-Timmers krijgt een vergroote zwemgelegenheid en de Hol- landsche Mij. van Landbouw eenige garantie voor het te houden landbouw- feest. Beide hebben genomen, wat ze krij gen konden; Mevrouw Aukes: ondanks de „pientere" opmerking van Wester hof, dat ze zich met een kluitje in 't riet liet sturen, de Holl. Mij. van Landbouw: omdat ze niet méér krij gen kon, terwijl de alies-bepraten- de Westerhof nota bene op dit weinige nog de noodige aanmerkingen maakte daar dit feest alleen voor de boeren en voor enkele middenstanders, doch niet voor de arbeiders, profijtelijk zou zijn. Wij wenschen den heer Westerhof een ruimeren blik toe. In het belang van de arbeiders! Do regeling der schoolgeldheffing, de bepaling van loonen voor werkloo zen en de leuke interpellatie van den heer van Drunen over de politie bij de publieke tribune in de raadszaal konden nog niet in behandeling ko men. Daarover gaan we a.s. Donderdag nog eens luchtigjes vergaderen. Het R. K. Huisvestingscomité Kring Alkmaar heeft in de laatste jaren geen enkele maal tevergeefs een beroep ge daan op den algemeen erkenden lief dadigheidszin van de Katholieken in Kennemèriand en West-Friesland. Mild vloeiden de gaven voor kinderen en andere huisgenooten des geioofs in vreemde landen en het is juist daar om, dat wij weder tot u komen om uw gaven te vragen. Nu niet voor ver af wonenden, maar voor arme land- en taalgenooten, voor de arme Katholie ke bevolking in de veenstreken. De Z.Eerw. Heer Pastoor Van S.chaik Pastoor te Klazienaveen, Voorzitter van het R. K. Comité in de Veenstre ken heeft het Hoofdbestuur van het R. K. Huisvestingscomité in 's-Bosch om hulp gevraagd, en dientengevolge is een algemeene oproep aan de Kringbe- sturen gezonden en daarin treft voor al dit gedeelte, dat onze aandacht over waardig is. „Afgezien van hulp, die door Katho Beken zelf is verleend geworden, heb ben de Katholieken daar van geen enkel Comité hulp ontvangen. Daarte genover is vooral van socialistische zijde een krachtige actie gevoerd voor steunverleening, een steunverleening, welke alleen aan geestverwanten is ten goede gekomen. Wij gevoelen daarom den plicht om pogingen in het werk te stellen om de Katholieken noodlijden den in de Drentscke venen bijstand te verleenen." Waar de zaak zoo staat, als hier is aangegeven, gevoelt gij met ons den plicht, den heiligen plicht om te ge ven met milde hand om eigen land- en geloofsgenooten te helpen. Daarom durven wij u vragen: Zendt ons, van wat gij hebt. Zendt ons van uwe levensmiddelen .als aardappelen, melk, spek bij voorkeur gerookt vet, boter, graan, kleeding, schoeisel ook klompen zijn zeer welkom - dekking, als dekens enz. Verder zul len ook gaarne geldelijke giften wor den ontvangen, waarvoor door ons al hier het noodige kan worden gekocht. Stel wat gij ons wilt zenden, niet uit tot volgende dagen, doch zendt het terstond, want wie dadelijk helpt, helpt dubbel. Zeg niet, wat ik geven kan, is zoo weinig, denk als duizend een wéinig geven, is het weer veel. Daarom hebt gij veel, geef ons veel hebt gij weinig, geef ons weinig, maar geef ons met een blij hart om Gods Wille. Hij zij uw loon. Zendt uwe gaven s.v.p. aan het St. Vincentiushuis Lutt.-Oudorp, waar wij alles ontvangen. Wilt gij dat wij het doen halen? Een kort bericht is vol doende. Het Kringbestuur Alkmaar R. K. Huisvestingscomité. A. LOHMAN, Voorzitter. A. G. BOS, Secretaris. BEDANKT ALS RAADSLID. De heer A. Oskam heeft in verband met zijn benoeming tot ambtenaar aan bet Bureau voor Arbeidsrecht tc Rot terdam, ontslag genomen als lid van den Gemeenteraad. Zijn opvolger is de heer S. Zwart. Deze zal waarschijnlijk bedanken. Dan is aan' de beurt de heer A. 'Rus, die wagens leveranties aan de gameonle, geen benoeming mag aanvaarden, zoo- dat dan aangewezen zal •worden Mevr. Jorritema—Sjoers. i Hiermede is deze lijst uitgeput. RAADSVERGADERING. Naar wij' vernjÉBen zal a.s. Donder dag wederom een vergadering van den Gemeenteraad gehouden worden. VERPLAATST. De heer J. Mooi, ambtenaar Poste, rijen en Telegrafie, wordt met ingang van 1 Maart a.s. verplaatst van Rijks- Telegraafkantoor Alkmaar naar het Pest- en Telegraafkantoor te Broek pp LaDgendijk. PRIJZEN BEHAALD. Op de Huisvlijttentoonstelling te Oudkarspel werdén door onze stad- genoote Mevr. BrouwerVroegop de jjavolgende prijzen behaald: Fraaie handwerken (180 inzendingen) le prijs met lakpn 2 f loopkanten, hackwork 3e prijs met kleedje Richelieu-werk. Nuttige handwerken: Eervolle vermel ding met 2 truitjes. Mej. Nierop, alhier, maakte deel jijt van de Jury. TURNLÜST. Wii herinneren onze lezers aan Üe lieMadighejdsuitvoering, welke heden avond te 7(4 uur in d!e „Harmonie' door de gymnastiekvereniging ,,T,urn lust" wordt gegeven. BENOEMD. De Burgemeester benoemde met ingang van 1 Maart a.s. aanvan kelijk voor een proeftijd van één jaar, tot schrijver bij de Politie den heer M. Zoll, thans als vo lontair bif de Politie alhier .werk zaam. GEMEENTELIJKE NORMAALLESSEN. Met ingang van 1 April a.s. kunnen nieuwe leerlingen worden geplaatst, die dan 14 jaar moeten zijn en aan de eischen van het tpelatir.gsexamen he ben voldaan Onder overlegging, yan een ge boortebewijs kunnen belangheb benden zich vóór 15 Maart a.s. schrif.eKjk aanmelden b i den wn, directeur, Oudegraciit 196. Persoonlijke aanmelding kan ge schieden op Woensdagen 1 en 8 en Zaterdagen 4 en 11 Maart, tel kens van 2—4 uur, in het gebouw der Burgerschool, waar tevens na dere inlichtingen worden verstrekt PRAKTIJK EXAMEN. De Vereeniging „Het Neder-i landsrihe Handelsins.ituut" hoedt haar praktijk-examen en l'eeraar- examen in boekhouden, stenogra- pihie en handelsciorresp(c.Ud|enti<e (waaronder Esperanto) te dezer stede ongeveer half Mei. Ingevolge besluit van zijne Ex cellentie den Minister van Oorlog kunnen militairen gedurende de examendagen studiever.of verkrjjl- gen op vertoon van den «oproe pingsbrief. De inschrijving s.luic-10 Mei '22. ZONDAGSLUITING APOTHEKEN. Op a.s. Zondag 26 Februari zal de apotheek van den heer O. M. I>. Wanna, Mient 11, geopend zijn; de andere apotheken zijn gesloten van Zaterdagavond 10 uur tot Maandag- morgan 8 uur. Die apotheek, die dan Zondags dienst heeft, is gedurende de glehei te daarop volgende week 's nachts geopend. Die andere apotheken zijn behalve \s Zondags en op feestdagen ook gastoten op werkdagen van des avionds 8 uur ('s Zaterdags 10 uur) tot dien volgenden morgein 8 uur. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Doelenstraat Tel. 645 2 m. b. Geopend op alle werkdagen van des vioiorm. 9—11 uur, bovendien des Maandagavond» van 7—8 uur. Aangeboden: 1 afbramer, 1 bag german, 4 bakkers, 1 behanger en stoffeerder, 2 boekhouders, 1 boe renarbeider, 1 bduwk. opa. teekenaar 1 electromonteur, 1 emballeur, 10 grondwerkers, 1 kantoorbediende, 2 ketelmakers, 2 kistenmakers, 1 krui deniersbediende, 1 klinker, 2 koet siers, 1 kuiper, 1 landbouwer, 2 toopkheehts, 3 maohinaalhoutbewer kers, 3 machinisten sloker, 2 magar zijnbedienden, 5 metselaars, 6 meu belmakers, 5 opperlieden, 2 pakhuis knechts, 1 plaat-bankwerker, 2 rei zigers, 1 rijwielhersteller, 15 schil ders, 2 schippers, 3 schoenmakers, 2 smeden, 2 ateenbikïbera, 1 straat-ma ker, 1 stucadoor (aankomend) 2 si- garenkïstenplakkers, 3 sigareosorieeir ders, 27 sigarenmakers, 1 tabaksbe werker, 11 timmerlieden, (waanonr der 2 halfwas) 1 tu'nman, 1 voor- slaander, 1 waker 1 ijzergieter, 7 zandvorm er» en 61 losse arbeiders. Geplaatst: 2 schilders, 2 sigaren makers, 4 timmerlieden en 27 los se arbeiders. Gevraagd: agenten tot het plaat sen van spaar-paad-brieven. VERSLAG der Commissie van Rapporteurs ingevolge artikel 39 van het Re glement van Orde, aangeboden aan den Raad der gemeente Alk maar, betreffende het onderzoek der gemeente-begrooting, dienst 1922, met MEMORIE VAN ANTWOORD van Burgemeester en Wethouders. I. Algemeene beschouwingen. 1. In de nota van aanbieding zeg gen B. en (V.: „Gingen wij vroeger uit van de uitgaven en bepaalden wij de inkomsten op het daardoor gevorderde bedrag, dit- jaar zijn wij omgekeerd le werk gegaan". Gevraagd werd: Of deze methode niet in strijd komt met artikel 23 van het Reglement van Orde, dat zegtdat bij begrootingen de uit gaven vóór de ontvangsten "worden be handeld. Anderzijds wérd opgemerkt,1 dat art. 23 R, v. O. doielt op de be handeling der begroeiing doos den Baad, niet over de samenstelling floor B. en W. Wat is dienaangaande de meening van B. en W,t Het door B. ein W. thans gevolgd systeem werd ook toegejuicht!, omdat daardoor de tering naar de nering kan warden gezet Overigens is men van mieenjng, dat men de hoolgte van den lioofdelijkeu omslag niet als graadmeter van belastingdruk kan beschouwen. Wat geeft het ten slotte of de hoofde lijke omslag lager, do;ch het totaal der belastingen hooger wordt? Wordt er in de gemeentehuisiiou- ding zuiniger geleefd'dan in de Vroe gere tijden van voorspoed? Opgemerkt werd dat ook wanneer er voor uit gaven geleend kan worden, daaraan alleen gedacht mag worden indien zij heslist noodzakelijk zijn en geen uitstel kunnen gedoogen. In dït verband zou men b.v. in de eerste jaren geen gel den willen voteeren vaor verbreedien van straten en/of dempen van grach ten. B. en W. antwoorden: 1. In onzen aanbiedingsbrief van de begrooting hebben wij' uiteengezet waarom wij, in afwijking van de boj het opmaken dier begrooting gevolgde gewoonte, ditmaal eerst zijn overge gaan tot het ramen van de inkomsten en eerst daarna, in verband met het verkregen resultaat, tot die der uitga ven. Wij zien daarin geen strijd met art 23 R'. v. O., dat wij alleen voor de behandeling door den Raad. niet voor da samenstelling door B. en W. ge schreven achten. Wij hebben dan ook geenszins te kennen willen gevert, dat het onze bedoeling zou zijn, dat de Raad bij de vaststelling dit voetspoor zou volgen. Integendeel wij zullen over eenkomstig de bepaling van het Regie ment van Orde, de behandeling der uilgaven aan die der inkomsten doen voorafgaan, tenzij de Raad bepaaldelijk het tegendeel zou verlangen. Nu aller- vvoge eu volgens onze meentog terecht zich een drang naar zuinigheid open baart, meenen wij om dit doel te bereiken den juisten weg te hebben bewandeld, te meer waar de baten uit de verschillend© bronnen van inkomst naar ons gevoelen reeds zoo- hoog mo gelijk zijn opgevoerd. Wij ideelen overigens de opvatting, dat :de H. O. niet alleen als graad meter van belastingdruk kan dienen en idat ook voor buitengewone werken alleen jjian uitgaven mogen geschie den, wanneer deze in het gemeente belang bepaald noodig zijn. Wat zon der bezwaar uitstel kan gedoogen be hoort althans voodoo,pig'achterwege te blijven. (Wordt vervolgd.) Sraadloos. Van Handel op de Amsterdamsche effectenbeurs was geen sprake. Öp scneepvaartafd. Kon. Holl. Lloyd veranderden. Overige sclieepvaartaandee- len meer en meer lager. Van olie bleven de prijzen var, gisteren niet gehandhaafd. Rubber en tabakken zoo goed als geheel verlaten. Amerikaansche waarden geen aanvoer. i PROLONG. vorige koers 4 u. heden WISSELKOERSEN Vorige koets Berlijn Parijs Brussel Weenen Londen New-Yore VREEMD BANKPAPIER' Duitsch Bankpapier (rood) Oostenr. Bankpapier Officieel 3 uur 1.181/2 23.501 22.40 11.53 2.33 1.20 geen noteering. In den ondertrouw zijn opgietanen Cior nel is Joës Vaské en Anna Eli sabeth Roosendaal. NANSEN-COMITE. De noioidkreeten vianuit Rusland wamden steeds talrijker en ontzetten der. En evenredig! daaraan ook ver meerderen de oproepen om hulp en steun. Want veej geld, graan en klee- ren zijn noodig; wil Rusland niét geheel ten gronde gaan. Milliioenen menscben Bomen olm' vkn hbflger en kóu. Menschéiijkhéid gebiedt, dat elke stad helpt redden wat nogi te red den vaiL Alkmaar heeft reeds veel geofferd, miaar meer, veel meer is noodig1. Het Nansen-Comité alhier doet da'aromi nogmaals een beroep op alle inwoners van Alkmaar om geld te zenden kan den penningmeester, Mir. M. Moens, kantoor Noord-Hol- landsch 'Landbouwerediet Bovendien hlotopf het comité, dat allen die iets kunnen missen Voor een zoo groot mogelijk bedrag zullen teekenen op de lijsten, die dezer da gen worden aangeboden. Namens het Comité: Ds. H. E. VINKE, 1 Voorzitter. Mr. M. MOENS, Penningmeester. 1 Mr. J. BAERT, Secr. ALKMAAR. H. LAURENTTUS. 'Zpr half 7, ktv. voor 8 en 9 uur de stille H.H. Missen, half 11 de Hoogmis, 6 uur Rroedersohapslof met predikatie, waarna kwart Voor Gomgr. van den H. Aloysius. Van 2—4 uur is de kerk open om te kioimen bidden. Ma. 7 uur Qongr. vioor de meisjes. Di. kw. voor 8 Clongr. v. d. mannen ST. DiO'MINIClUS. Heden Quinquagesima tein 6, half 8 en 9 uur de stille H.H. Missen half 11 Hoogmis, Onder alle H.H, Misaeta oolleote mielt open selhaal die om de dringende restauratie klosten der kerk zeer wordt aanbevo len. Half 1 Gat. voor de 7e klas, half 5 Qongr. voor de mannen kwart voor 6 voior d© jongelingen, 7 uur Lof voor de Gel. Zielen. Di. 9 uur g32. H. Mis ter eere van den H. Antonius, na den middag 4 uur moeten .alle kinderen" biechten om Woensdagmorgen 7 uur gezanten lijk1 te «ommurr céeren. 7 uur Lof en van 7—8 uur bieokthooren. ST. JOSEPH. Zo. half 8 en 9 uur stille. H.H. Missen, half 11 Hoogmis, Collecte vloer de kerk, half 7 Lof. Ia. van 4—5 uur gel. tot bïech ten voor de kinderen, 7 uur Lof ter cere van den H. Petrus Mart. Pa troon der zieken. Di. onder de II. Mis van half 8 algemeene H. Cbmimunie voor de kinderen der leering van Pater v. d. Eisen, van 5—7 uur biechtboioren. ClATEOHISiMU SiLES'SEN. Gekénd moet worden in de week van 26 Februari Kleine Gatechismus lie1 en Ille klas: 93—94. Groote Catechismus IVe k'las: 434 440. Ve klas: 119—125, 126—130. Groote Catechismus Vie klas: les -12. Vlle klas: les 45—48. BERGEN. Zio. Die H.H: Missen te 7, half 8 en 10 uur. 1 uur Clafc., 2 uur Lof, half 3 H. Fatn. voor de mannen, half 7 Mariaoongr. voor de jongens. Dti. 9 uur gelezen Maandstond vioor Sophia van Ruiten. We. Aèchwoensdag 9 uur gez. H. Mis. Voor de H. Mis van 7 urn en ook voor de H. Mis van 9 uur uitdeeling der gewijde asch. Dt>. avond 7 uur Lof ,met voor- boreidirigapredikatie 'vioior het" 40 uren gebed, dat a.s. Zondag begint. Vr. den geheelen dag gel. cm ,te biechten, behalve' van 12—4 uur. Zia. den geheelen dag biechtge legenheid 'behalve van 12—3 uur De gebeden worden verzocht voor Joannes Hoogebootn, Anna Ziwiart, wed. van Dirk Verduin, die met de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden zijn voorzien en voor Spr phia va.n Ruiten en Piet Clastricum j 'die in den Heer Zij'n overleden. VOETBAL'. Morgen No. 3 van de vijf thuis wedstrijden vian Alcmaria. Nu'tegen een gedegradeerde over- ganger W. F. C. De uitwedstrijd tegen deze club is verleden jaar vrijwel onverdiend verloren. Zal het nu j»eter gaan? Het kan, maar dan moet er anders gewerkt worden dan verleden week tegen HoJlandia. Dan moet de achter hoede zorgen, nief door een oyemonn peling' verrast te worden; dan moet de middenlinie het verband bewaren; dan mioet Vooral de voorhoede pro ductief zijn. Hoipen we dat de 0—2 nederlaag- van verleden week een harde, maar todi' een gioede les is geweest. Naar we vernemen is ook de opi- stellingi van Alcmaria weer gewijzigd BILJARTEN. Tweede klasse-kampioenschap'. Gistermiddag' werden de wedstrij den om het kampioenschap der twee de klasse voortgezet. Van de beide eerste partijen dezen middag jeek die tusschen Voorwinde en De Schepper de meest interes sante te worden, omdat de Hage naar weer fiull speed van start ging. Met een mooie serie van 32' maak te De Schepper een einde aan deze spannende partij1. Op de tweede partij was het b'egin Van de partij Willig—Katoen één glrop'te teleurstelling. Na de 15de bteuxt echter kwam Katoen gelukkig opn zetten en met een aantal kleine, maar heej vruchtbare series, liep zijn ge middelde merkbaar omboog'. Zijn se rie van 63 was van zeer mooie hoe danigheid. "Willig bieef consequent en speelde op het laatst net zoo' sledht a[s in het begin. Katoen won. Het verloioip der partijen was: Pnt. Brt. H.s. Gem. Voorwinde De Schepper 268 300 Willig 164 Katoen. 300 34 34 33 33 63 48 20 63 7.88 8.82 4.96 9.09 STOOMVAATRLIJNEN. 1 I STV. MIJ NEDERLAND JAN P1ETERSZ. COEN, v. Batavia n. Genua arr 24 Febr. te Suez. JOHAN DE'WITT (thuisr.) pass. 21 Febr. St Catharine's Point. Het s.s. wordt Zaterdagochtend te c.a. 7 urn- te IJmuiden en te c.a, 11 u. te Am sterdam verwacht. .ICON. NED. STB. MIJ. BERENICE arr. 24 Febr, v. Amst. te Rotterdam. MEROBE vertr. 23 Febr. v. Rari n. Calamata ORESTES' vertr. 24 Febr: v. Amst. naar Galatz. KON. HOLL'. LLOYD.' LIMBURGIA (thuisr.) vertr. 23 Febr. van Vigo. 1JNLAND (thuisr.) vertr. 23 Febr. van Las Palnxas. ZEiELANDIA (uitr.) vertr. 23 Febr, •iv. Cherbourg. AGENDA. R. IC VEREFNIGINGSGEBOUW' „ST. WILLIBRORD." HedenavondRep. Mannenkoor R. K. Volksbond. Zondag 26 Febr.: 3 uur Ledenverg. afd. P,ost- en Telegraafpersoneel „St. Petrus". Maandag 27 Febr.van half 7 tot half 8 zitting Voorschotbank. Dinsdag 28 Febr.: half 8 Bestuurs- verg. Zuivelbereiding. Woensdag 1 Maart: half 8 Onlw.-cursus Jongel.-vereen. St. Jozef. 8 uur Jaarvergadering Meubelmakers. Donderdag 2 Maart: 8 uur Bestuurs- verg. R, K. Volksbond. 8 uur Ledenverg. Fabrieksarbeiders. Vrijdag 3 Maart: 8 uur Jaarvergadering „St. Paulus", met Hoofdbestuur. 8 uur Jaarverg. Ondersteuningsfonds. Zaterdag 4 Maart: 3 uur Rp. Kinder koor. 8 uur repetitie Mannenkoor R. IC Volksbond. Conitributiebetalinaen 45 uur Meubelmakers. 56 uur Bouwvakarbeiders 56 uur Metaalbewerkers. 67 uur Tabaksbewerkers. 78 uur Afd. Bakkers. 78 uur Fabrieksarbeiders. „GOED WONEN" Spreekuur iederen Vrijdag van half 8 tot half 9, bij M. Kempen, Baan- singel 25. ONDERSTEUNINGSFONDS. Algem. Jaarvergadering op Vrijdag' 3 Maart, ten 8 uur. De agenda bevat o>. m.Verkiezing van het bestuur ^fti-edend zijn de hee ren W. v. Westen, J. Teileman, Th. Spuiman en J. Haker. Allen zijn her- bi PoKqÓT R. IC DEBATINGCLUB „ST. AUGUSTINUS." A.s. Donderdag, 8.15 uur. Onderwerp: „Pausdom." 6-^7 uui Ondersteuningsfonds, ting Spuiman en Hink. ïit- BERGEN. BERGEN. Pi. Comité van de KI S. A. 'Donderdag' 23 dezer werd de jaarvergadering van hét pi. comlité van de K. S. A. gehouden. Vian den Voorzitter was bericht van verhindering ingekomen. De Secretaris opende derhalve niet den Christ, groet en een woiord van welkom. Na voorlezing' der notulen die on veranderd worden vastgesteld, brengt de Secretaris zijn jaarverslag-uit en spreekt den wensdi uit, dat de ge houden Apologetische lezingen voor velen aanleiding moge zijn, ons co mité te steunen, door als donateur toe te treden. Geldelijke steun is noioidig', voor een plaatselijke Actie, en ook tot instandhouding van het Centraal Bureau voor Kath. Soe. Actie Rekening' en verantwoording van den penningmeester worden goedge keurd. Tot nazien van bésdh'eiden worden gekozen de heeren C. H. Smit en N. C. A. FrankénmiO'len. Tof bestuurslid wordt gekozen de lieer N. C. A. Frankenuioien. De waarn. voorzitter deelt mede, dat door het bestuur zijn besteld en ontvangen 109 exempi. van de brochure „De ellende in Rusland''. De opbrengst dezer brochures is voor steun aan hongerlijdend Rusland. Eënige [eden stellen zich voor ver- Spreiding' beschikbaar. Nadat door den waarn. Voorzitter eenige mededeelingen zijn gedaan over de Diocesane vergadering te Haarlem gehouden^ wordt overge gaan tot bespreking van hét punt: „Exploitatie-gebiouw St. Jan." De rekening' en verantwoording, van den penningmeester sluit in ontvang sten ibipi f 612.72 en in uitgaven op f 615.361/g. Wordt goedgekeurd. Vastgesteld wordt ds begrooting voior 1922 oipi f 550.—. Na vaststelling van de zaal Huur voor de te houden vergaderingen en rondvraag; sluit de waarn. Voorz.; met een woord van dank en den Ch'risteiijken groet de vergadering. Rectificatie, Gaslevering. in Hét overzicht, voorkomende in hét nummer van Donderdag, is een zet fout geslopen. Er staat vermeld: „Uit een onderhoud dat B. en 'W, vian Bergen, met de Raadscommissie en aen Directeur der Gasfabriek te 'Alkmaar op 10 Februari j.j. hebben gidilad, is gebleken dat Bergen Wet met een drietal in de concept-over- eentamist van Ajkmaar Voorkomende voornalme punten, NU geheel eensis"- Viojor hét woordje NU moet. wiQr- 'den g'eiezen NIET.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 5