ONS BLAD" BUITENLAND. BINNENLAND ZIJN SLACHTOFFER. No. 419. DINSDAG 28 Februari 1922. 14e Jaargang. Abonnementsprijs: Advertentieprijs: Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—, f 100,—, f 60,—, f 35,—, f 15,— KORTE BERICHTEN. DE ZOMERTIJD. FEUILLETON NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD per kwarfaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad Van-1—5 regels f 1.25; elke regel meer f 0 25; Reclame! per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voor- uitbetaling per plaatsing f 0.60 DE ROMEINSCHE PASTOORS BIJ DEN H. VADER. De kardinaal-vicaris Pompilj, heeft ■rolgena de „Msb." den H. Vader de pastoors van Rome in een particuliere audiëntie voorgesteld. Nadat Pius XI hen allen tot den handkus had toege laten en met een ieder eenige vriende lijke woorden had gewisseld, hield Hij een toespraak over het Werk der roe pingen. JONNART BIJ DEN PAUS. De „Ma-dn" herhaalt, dat de heer Jonnart binnen korten tijd uit Rome zal terugkeeren en de bladen geven als een bijzonderheid van de sympathieke gevoelens, die te Rome tegenover Jon nart bestaan het feit, dat Z. H. de Paus den Franschen vertegenwoordi ger te dejeuneeren heeft ontvangen. Dit feit zou temeer opvallend zijn, daar het niet de gewoonte is, dat Z. H. lee- ken aan Zijn tafel heeft. Zelfs als een bijzonderheid wordt gemeld, dat zulks niet meer zou zijn gebeurd, sinds 1857 toen Maria Christina van Zweden aan zat aan de tafel van Pius IX. „Msb." HET KRUISBEELD IN DE SCHOOL. Waar bijna overal in de wereld de strijd tegen het Kruisbeeld in de school met een bijna satanische woede ge voerd wordt, mag de „Msb." wel als een verblijdend feit vermelden, dat ko ning Alfo'ns door een koninklijk be sluit weder relief gegeven heeft aan een oude Spaansche wet, volgens wel ke in elk schoollokaal op een duidelijk zichtbare plaats, de eereplaats een Kruisbeeld moet aangebracht zijn. Deze wet is door den koning op nieuw ingescherpt, wijl zij in enkele ge meenten in verval begon te geraken, vooral daar, waar de socialistische geest de scholen was binnengedragen. De schoolinspecties hebben opdracht gekregen met bijzondere zorg over de uitvoering Van deze bepaling te wa ken. In geval van niet-naleving zullen de onderwijzers ontslagen worden. DE CONFERENTIE TE BOU LOGNE. De algemeene voldoening over het te Boulogne behaalde succes belet som mige kringen volgens de Fransche pers de noodige reserves te maken. Thans begint men in de pers de nadeelen op te sommen, welke de door Poincaré ge dane concessies met zich kunnen bren gen. Zoo wijst men er op, dat de wei gering van Lloyd George om het Poolsoh-Russische verdrag te waarbor gen benevens de annexatie van Bessa- rabië door Roemenië, deze landen er toe zou kunnen brengen nieuwe moei lijkheden te scheppen betreffende de conferentie te Genua. Dit- schijnt een rechtstreeksohe raad aan de Polen en Roemeniërs gegeven om in die rich ting te reageeren tegen de resultaten van Boulogne. Verder worden reser ves gemaakt aangaande den datum v. 10 April, daar deze te nabij wordt ge acht. Men koestert de hoop, dat de nieuwe Italiaansche regeering een la- teren datum zal vaststellen en dat nog over de vaststelling zal worden gespro ken, teneinde dezen te verschuiven. Gisteren zijn instructies gezonden naar den Franschen ambassadeur te Rome, teneinde aan de Italiaansche re geering de principieeie beslissingen mee te deelen, te Boulogne genomen, en haar te vragen of zij de Fransch-En gelsehe regelingen aanvaardt en of zij den datum van 10 April goedkeurt v. de conferentie van Genua. Men verklaart te Parijs, dat de wei gering van Lloyd George om het ver drag van Polen, Roemenië en de Bal- tische Staten met Rusland goed te keu ren, dezen staten niet zal beletten te eisohen, dat de erkenning der sovjet- regeering door de conferentie van Ge nua alleen zal worden aanvaard on der voorwaarde, dat deze verdragen zullen worden geëerbiedigd. DE CONFERENTIE TE GENUA. Nu in Italië een ministerie-Facta is ge vormd, zal Tittoni als chef van de Ita liaansche delegatie naar Genua gaan en de financieële conferentie presidee- ren. Uit Moskou wordt gemeld, dat de raad van volkscommissarissen aan Tsjitsjerin opdracht heeft gegeven om aan de Italiaansche regeering een no ta te richten, waarin om een klein uit stel van de conferentie te Genua ge vraagd wordt, omdat het niet moge lijk is vóór 8 Maart het noodige voor bereidende werk te doen. De deskundigen van Groot-Brittan- nië, Frankrijk, Italië, België en Japan zullen op 6 Maart te Londen bijeenko men ter voorbereiding van de agenda voor de conferentie van Genua vol gens de lijnen, reeds in de samenkomst van Lloyd George met Poincaré, over eengekomen. LEVERINGEN IN NATURA. De onderhandelingen, die de laatste weken tusschen de Duitsche regeering en de commissie van herstel gehouden zijn over de leveringen in natura, zijn tot een voorloopig einde gekomen. DE IERSCHE QUAESTIE. Naar verluidt zijn de vooruitzichten ten opzichte van den toestand in Ier land bevredigend ten gevolge van de besprekingen tusschen Churchill en Craig, en Churchill en Griffith. Onder het personeel van de on langs door de voorloopige Iersche re geering overgenomen posterijen te Du blin heerscht groote ontevredenheid. De mannen weigeren de verminde ring der extra-uitkeering, welke op 1 Maart a.s. voor geheel Groot-Brittan- nië van kracht zal worden, te aanvaar den, en dreigen met een algemeene staking. In een door den directeur-generaal der posterijen, openbaar gemaakte ver klaring, zegt déze dat particuliere in lichtingen hem de overtuiging geven, dat het hier geen staking over loonen of uitkeeringen betreft, maar een wil lekeurig tegen de voorloopige regee ring georganiseerde actie. Ohurnhill deelt in het Lagerhuis me de, dat de wet iuzake het Iersche ver drag zal worden gewijzigd in verband met het uitstellen der verkiezingen in Ierland. Zondagavond heeft een sterke afdee ling van het Iersche republikeinsche leger uit Zuid:Tippsrary een inval ge daan in de politiekazerne van Clon- mel, die nog niet door de Engelsohen ontruimd is en daaruit een groot aan tal geweren en een groote hoeveelheid ammunitie medegenomen. VbRoPR iO RICHTEN. LANDRU. Do Katholieke „Croix" schrijft: Stilzwijgend gaan wij de tallooze ma cabere bijzonderheden voorbij, welke de bladen over de terechtsteHing van Landru gegeven hebben. Kort na de terechtstelling hebben wij een onderhoud met abbé Loiselle gehad, die Landru in zijn laatste oogen blikken bijstond. Zichtbaar notroerd verborg de kapelaan van de Notre Dame te Versailles ons den diepen in druk niet, welken de moed van den veroordeelde op hem gemaakt had. Alvorens te sterven bedankte Lan dru nog met groote hartelijkheid zijn verdediger de Moro Giafferri en be tuigde hij ook zijn diepe dankbaarheid jegens abbé Loiselle, die hem gedu rende zijn gevangenschap vaak be zocht en hem Zaterdagmorgen de H. Absolutie gaf. DYNAMIETONTPLOFFING. Bij Chicago had een groote ontplof fing plaats van tien ton dynamiet in een ijsfabriek. De geheele stad schudde ervan. De schade wordt geschat op 'n millioen pond. De schok werd tot op 30 mijlen ten N. van Chicago gevoeld. Tot op twaalf mjjl afstands werden'ten gevolge van den luchtdruk de ruiten ingedrukt. GEEN „ECHTE" JUWEELENROOF. Dezer dagen maakten wij melding van een juweelenroof, die te Deal, in New Jersey, plaats had. ten huize van e'en zekere mrs. Robertson, waar, toen een gezelschap dames en heeren aan een diner verzameld was, een gemas kerde, met een revolver gewapende man binnendrong en de aanwezigen dwong, hun geld en juweelen tot een waarde van 20.000 pond af te geven. En door den officier van justitie in gesteld onderzoek heeft aan het licht gebracht dat de „roof" eenvoudig een in gemeenschappelijk overleg georga niseerd comediespelletje was tot het loskrijgen van een verzekering van Lloyd's Agentschap. Mrs. Robertson en de roovers, beschuldigd van samen zwering met mrs. Robertson, zijn ge arresteerd, terwijl de z.g. vermiste ju weelen in het huis van één van mrs. Robinson's vriendinnen te New York in een bed verstopt zijn opgespoord. De waarde dezer juweelen is meer dan 50.000 dollar. De man. die den bewus- ten avond in mrs. Robertson's huis was binnengedrongen, verklaart dat hij nog nooit in zijn leven een revolver heeft bezeten, doch slechts poseerde als een indringer en met niet anders dan. een leeren pijpendoos „gewapend" was. Hij had duizend pond gekregen voor het spelen van zijn rol. De valschheid van den roof. is aan het licht gebracht door den detective van Lloyds. „MILITAIR". in het café Rbeingeld te Ratfteiiiow ontstond ruzie tusschen burgiers en twee militairen, de luitenant graaf Pi- la'li en den vaandrig' graaf Kalck'reuth. De koopman Harmann maakte den eigenaar van de inrichting er attent op, dat een der béide heeren Wem een „Burschcn'" genoemd blad. Waar op de eigenaar béiden heeren verzocht zijn lokaal te verlaten, waaraan na eeriigi tegenstribbelen gevolg werd gegeven. Beiden begaven zich naar de kazerne. Kaickreuth keerde, gewapend met zijn ïevolver naar hét café terug en schoot den koopman Harmann niet vier schoten neer. Met hét vijfde schot doodde hij zic!h' zelf. MIJNBRANDEN. In den laatsten tijd zijn kort na el kaar in de mijnen te Gleiwitz 2 bran den uitgebroken. Thans wordt uit Glei witz weer een brand gemeld. Het mi nisterie van buitenlandsChe zaken is hiervan ook op de hoogte gesteld. Er is een onderzoek ingesteld in samen werking met de intergeallieerde com missie, daar men vermoedt met Pool- scke aanslagen te doen te hebben. HET KLEINSTE LUCHTSCHIP. Naar de „Times" meldt, heeft het kle nste bestuurbare luchtschip der wereld dezer dagen boven het Cfento Celle vliegkamp bij Rome zaj'n eer ste, goed geslaagde proefvlucht ge daan. Dit luchtschip heeft een capaci teit van slechts 53.000 kub. vioet, is 115 vioet lang 27 voet breed en 43 vioet hoog. Het kan een lading van ruim 500 K.G-. vervoeren. Met beidie machines kan het ©en snel heid van 50 mijl per uur, met één mach'ne een snelheid van bijna 40 mijl bereiken. „Msb.". De Spaansche ministerraad heeft besloten om alle overbodige functies bij de ministeries op te heffen. De bcgncoting van de staatsuitgaven be draagt thans drie milliard'. Polen heeft 'het voorstel van Li- tauen, om het Poolsch-Litauseh con flict aan het internationaalarbitrage- hef voor te leggen, afgewezen. Polen verklaart zich bereid rechtstreeksohe ■anderhanQeiingen met Litaueni te openen. Terwijl van het legerontwerp- Devèze, net regeeringsonlwerp, nog niets naders bekend is, heeft de Belgi sche soo. leider Vandervelcte zijn tegen ontwerp ingediend lot verkorting vao den diensttijd. Eon inter nationale socialistische conferentie is te Frankfort a. d. Ma(in geopend Het Britse li-I n d j s c h Nationaal Congres "heeft het opschorten van de massale civiele ongehoorzaamheid goed gekeurd, doch legt niet de vrijheid tot ind'ividueele ongehoorzaamheid aan banden. De dreigende mijnwerkerssta king pi Amerika is voorkomen. Te Valros zijn (in het Herault- departemient ernstige troebelen ontstaan tengevolge van het besluit van een aan tal grondbezitters om het dagloon der landarbeiders te verminderen. B ij e t begin van bet nieuwe kerkelijk jaar teld'e de katholieke kerk in Zujd-Afrika 6 bisschoppen, 4 apos tolische prefecten, 340 priesters, 2500 kloosterlingen, ^20 kerken en kapellen, 530 bijzondere scholen en 160 charita tieve en andere godsdienstige instel lingen. Griekenland zou voornemens zijn het „Espoir"-incident aan het arbi tragehof to Den Haag of aan den vol kenbond te ondérwerpeu. De Amerikaanschie senaats commissie voor buitenlandscbe zaken beeft het vier-mogendliedenverdrag, het verdrag o ver de beperking van de- bewapening ter zee en het gebruik van duikhootem en giftige gassen goed gekeurd. Een aantal leden van de partij van Venizelos in Griekenland wordt vervolgd wegens de publicatie van een manifest; verschillende oniderteekehiaars zijn reeds gearresteerd. De Finse he regéering heeft bij Sovjet-Rusland geprotesteerd tegen het overschrijden der Finsche grens door bolsjewistische troepen. De eerste levensbehoeften zijn den laatsten tijd in Duitschlamd geweldig in prijs gestegen. Het brood van nog geen twee kilo kost nu reeds 14 Mark!, het pond aard-appelen 3 Mark. Groente, melk, eieren, boter, margarine worden even,eens steeds,- duurder Nu volgt het vleeseh nog dit voorbeeld. De St. Vincent ius-vereeniginig dei* V. S. telde op het einde van 1921 1.150 plaatselijke conferenties met on geveer 20000 leden. Ongeveer 800.000 peisonen werden ondersteund'. Het aan tal bezoeken aan hulpbehoevende per sonen haalt bijna de 300000. De inkom sten bedroegen ongeveer een millioen dollar, de uitgaven iets minder. D e Enge ls ch,e koning lieeft burggraaf Lascelles den bruidegom van de Engelsche prinses Mary de Orde van de Kouseband verleend. Naar uit Moravisch Ostrau wordt gemeld, is de conferentie tusschen de mijneigenaars en de arbeiders in Tsje- cho-Slcwakij'e zonder resultaat geble ven. Er bestaat gevaar voor een nieu we mijnwerkersstaking. De.Duitsche regeering heeft aan de commissie van Hentel een volledig overzicht gegeven nopens de belastin gen in Duitschland en de verhouding tusschen den belastingdruk in Duits oh land, Engeland en Frankrijk met be trekking tot de capaciteit ran belas tingheffing. De commissie van rechtsgeleer den, door den Oppersten Raad benoemd om de berechting der Duitsche oor- loigfcmidsdadigers te Leipzig na te gaan heeft gerapporteerd, dat eenige gevan genen waren vrijgesproken, die veroor deeld hadden moeten worden. De staat van nel,eg te 'Gleiwitz, dio wegens de gebeurtenissen te Pe- tersdorff was afgekondigd, zal met 1 Maart worden opgeheven. Volgens de „Lokal Anz." breidt de staking der metaalarbeiders in Mün- cben zich uit. Er staken thans over de SCOO arbeiders. S o k o 1 i n e f, de nieuwe Russische commissaris van financiën, heeft mede gedeeld, dat het deficit van 1922 voor Sovjet-Rusland meer dan 230 millioen goudroebels bedraagt, zoodat nieuwe belastingen op zout, suiker, petroleam en honger,e invoerrechten noodig zijn. Volgens de „Tag" voert de auto fabrikant Ford onderhandelingen met de Hamburgsche overheid over den aaniioop van een groot terrein voor de oprichting van een autofabriek. Het is volgens het Engelsche Departement voor Indië waarschijnlijk, dat de aanslag op een auto van gevolg van den kroonprins ion Britsch-Indië niet anders is geweest dan do schok van een steen, welke door de auto, zelf opgeworpen zou zijn! Dc 3 2-jarige koopman JohannPie per, lid der firma Pieper cn Zoon, is in Bergedorf bij Hamburg vermoord en beroofd gevonden De politie volgt ijverig het spoor der daders. Vermo,ed.e 1 ij k 9 Maart zal te Pa rijs een conf erentie bijeenkomen van de geallieerde ministers van financiën, ten einü© de verdeeling der door Duitsch land gestorte gelden, de regeling der bezetlingskosten enz. te bespreken. V a u d a a g zou een onderhoud plaats hebben tusschen den nieuwen Italiaan- chesn minister van buitenlandsoh© za ken Schanzer en Poincaré, DE KAMERVERKIEZINGEN. In de vergadering der R. K. Kiesvereeniging te Nijmegen, hield Mr. van Schalk, Ld der Tweede Kamer een boeiende re de over den politieleen toestand en de politieke constellatie. Bij het volgende debat kwam een sterke strooming tot uiting tegen het politiek advies, dat ve len te bindend achten. Van ar beiderszijde werd sterk geageerd tegen het nummer één stellen van mr. baron van Wijnbergen, terwijl van meer dati een zijde werd gepleit voor een betere plaats op de groslijst voor een vrouwelijke candidaat en voor den vertrouwensman der land bouwers baron L. van Voorst tot Voorst. Va;n bestuuirszlijldje werd de eerste plaats voor baron van Wimbergen met klem en kracht verdedigd op gronden, dat baron van Wijnbergen onze partijvoor- tnan is, onze leider was en nogi is en om de tegenpartij niet te doen zeggen, dat wij onzen eigen hoofdpartijteider zouden op zij de zetten. De R.-K. Kiesvereeniging Rijkskies kring 's-Gravenkage heeft op de gros lijst geplaatst als candidaten voor de Tweede Kamer de heeren 1. mr. Kolk man, 2. minister mr. Aalberse, 3. mr. Veraart, 4. mej. Annie Meijer, 5. H. J. Borghols. HULDIGING J. v. RIJZEWIJK. In de gistermorgen te L'trecbt onder leiding van den heer v. Rijiziewijik giehoutten gecombi neerde vergadering van de bij het R. K. Vakbureau aangeslo ten organisaties, heeft een der oudste gesalarieerde vakbes'.uur- de rs.' de/heer W. Mooyman, uit Den Haag;, den heer J. van Rijzewijk, die I2V2 iaar het Vak bureau leidt, hartelijk toegespror ken en hem> namens de aange slotenen een gouden ketting en een gouden horloge met inscrip tie aangeboden. De heer van Rijzewijk dankte voor die zeer gewaardeerde hul diging. HULDIGING GENERAAL SNIJDERS Naar wij vernemen wordt een hul diging voorbereid aan den oud-leger commandant, den generaal Snijders, door alle officieren, die onder hem heb ben gediend. Deze huldiging zal in September te Rotterdam plaats hebben en zal onder meer een openlucht feestmaaltijd om vatten, waaraan meer dan duizend of ficieren zullen deelnemen. Voor dezen laatste is de tuin der Rotterdamscke Diergaarde uitgekozen. HET LEVENSVERZEKERINGS BEDRIJF. Het Coöperatief Verzekerings fonds te Leeuwarden heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met het verzoek het wetsont werp tot regeling van het levens- verzekeringoedrijf zoodanig te wij zigen dat de werkkingssfeer der wet nauwkeuriger worde be paald tot ondernemingen met commercieel doel en dat in die wet het middel worde aangewe zen om een voor beroep vatbare beslissing over de toepasselijkne.d der te scheppen regeling op een bepaalde instelling te verkrijgen. Verder verzoekt adressame te willen bevoderen dat in deze of in een afzonderlijke wet voor schriften wonden gegeven en een toezicht houdend orgaan worde ingesteld voor niet commerc.eeie verzekering, uitgeoefend door on derlinge, coöperatieve instellingen hulpfondsèn enz. waarbij reke ning worde gehouden met de be staansvoorwaarden en behoeften dezer lichamen. HET NED. NANSEN-COMITé ONT VING TOT HEDEN RUIM 2 TON. Het Ned. Nansen-comité te Amster dam deelt mede, dat het sedert het zijn werkkring begon, totaal ontvangen heeft ruim 300.000 en dat de inkom sten bevredigend aanhouden. Het Centraal Industrieel Ver bond heeft de Tweede Kamer 'n adres gezonden naar aanleiding van de beide aanhangige wets voorstellen tot afschaffing van den z.g. zomertijd. 22 Wat ging zij doen Zij wist het niet. Vluchten in de eerste plaats. Voor alles moest zij uit dit vervloekte huis. Zij wilde dien man niet terug zien. Zij moest vluchten en haar zoon medenemen, want zij wilde ook niet, dat het kind hem terugzag, en op nieuw met hem in aanraking kwam. Maar had zij 't recht hem mede te nemen Kon hij haar hem niet ont nemen, omdat Mark volgens de wet zijn zoon was geworden Zij werd ijskoud bij die gedachte, maar zij wist zichzelve gerust te stel len. Hij zou bang zijn, dat niets haar langer zou terughouden om te spreken. Bovendien higld hij niet van het kind. Wat zou hij er mede doen Hij ?ou maar al te gelukkig zijn als hij van haar en Mark ontslagen was. Hij had hun niets meer te vragen. Hij was thans gewroken. Zij kwam één weinig tot, zjchzelve. Haar zoon $eef liaaiJtryiiers RPg ove& Terwijl al deze gedachten haar door 't hoofd schoten, had zij de kamer bereikt, waar Mark sliep. Zij opende snel de deur, want zij had haast dit huis te verlaten, waarvan de grond onder hare voeten brandde. Het kind sliep nog niet. Zij nam 't op en begon het snel te kleeden. Het ventje keek haar verbaasd aan, maar bemerkend, dat zij vreeselijk ontroerd en ontdaan was, dorst hij niets te vra gen. Tranen welden op in zijne oogen. Hij had lust om te weenen, zonder te weten waarom, al was 't maar omdat hij zijn moeder zoo diep bedroefd zag. 'De nacht was duister. De storm woedde met ontzettende kracht en zij ging, haar zoon aan de hand hou dende, dwars door de eenzame velden, terwijl een slagregen viel, die hen bei den tot in het merg drong. Maar zij voelde niets. Haar hart was zoo zwaar getroffen, dat het lichaam niet meer kon lijden, XII. DE ONTVLUCHTING* Tegen twe« uur in den tnorgen b&#te. ClHisnne^ jqorn,aL ijskoud, gebroken door vermoeienis, bijna ster vende, met haar zoon in de armen, de woning harer moeder. Zij had nog slechts een wanhoops kreet te slaken, die in dat nachtelijk uur snijdend, pijnlijk en aangrijpend klonk. „Hulp, moeder, hulp Daarop trok zij aan de bel en viel bewusteloos neer op den drempel aan den ingang. De regen viel in stroomen. De hemel was donkerder dan ooit en onder de lievige windvlagen bogen de zware telden, met haar vriend, dokter Ber- nau, uit het kasteel van haren schoon zoon verjaagd. Den dag, toen zij er voor de laatste maal geweest was, had markies d'Arbois zulk een slechten indruk op haar gemaakt, had hij haar zoo wreed en valsch toegeschenen, dat zij niet had kunnen nalaten in stilte er over te klagen, dat hare doch ter zich in de macht van dien man be vond, hoewel Christine toen nog niets ten nadeele van haar echtgenoot kon zeggen. Zij geloofde slechts, dat hij ja loersch was en aan een vreeselijke ja- boomen, om zich met een zuchtend "loezie leed, dat zelfs de dood geen gekraak weder op te heffen. Mark, die ingeslapen was in de ar men zijner moeder, was plotseling gewekt door haar val. Hij keek rond, zag zijn moeder lig gen, doodsbleek, onbeweeglijkom zich heen hoorde hij het geweld van den orkaan en een groote schrik over meesterde hem. Hij begon te schreien. In het kasteel was het bellen geluk kig gehoord. De barones de Mézière sliep weinig, sedert zij gescheiden was van hare dochter, en sedert zij vermoedde, dat deze ongelukkig was. genade in zijne oogen vond „De dokter en gij," zei ze tot hare moeder, „ge herinnert mijn echtge noot aan het verleden. Hij vreest, dat ge met mij over Paul zult spreken, en daarom is 't hem niet aangenaam u te zien." Dokter Bemau had er aan toege voegd dat het geval niet zeldzaam was, en de barones had in deze ophelderipg berust, hetgeen echter niet verhinder de, dat zij huiswaarts keerde met een vol gemoed, bevende voor de toekomst voor het geluk harer dochter. Sedert zooals wn vers, clien^dag wa$.?Jj et steeds op Y9ftrjie: reid, deze eens plotseling te zien op dagen, evenals zij verjaagd uit 't kasteel d'Arbois, dat op haar, toen zij het voor de eerste maal zag, zulk een somberen indruk had gemaakt. i" De dokter spande zich tevergeefs in om dat denkbeeld te bestrijden, baar verzekerende dat markies d'Arbois een edel man was, en zijne vrouw beminde, te veel misschien. De arme moeder kon er niets aan doen, maar bleef steeds bij de over tuiging, dat hare dochter ongelukkig moest zijn, met dien somberen, nijdi- gen man. En eiken avond viel zij in slaap met de vrees, dat de ramp in aantocht was. Toen dus de bel weer klonk in de diepe stilte van bet huis, waar allen sliepen, schoot baar dade lijk de gedachte door het hoofd, dat 't haar dochter moest zijn, die riep. In den half wakenden toestand, waar in zij verkeerde, had 't haar zelfs toe geschenen, dat zij een kreet hoorde, een wanhoopskreet van haar kind. T' Zij richtte zich snel op, trok aan de bel, die uitkwam in de kamer van Baptist en snelde naar het venster. ,,;j Zij zag nleïs d«tn een zwarte hemel, bgpjnen wier krqLten heen en weer zweepten in den storm, en den regen, die tegen het venster sloeg. Het was natuurlijk onmogelijk Chrisïine te zien, die aan den anderen kant van den muur, dwars voor de deur op den grond lag uitgestrekt. Overigens hoorde zij ook geen enkel opvallend geluid meer. De schel luidde niet voor de tweede maal. De barones meende zich vergist ta hebben en de speelbal te zijn van eeti nachtmerrie, zij stond op het punt weder naar bed te gaan, toen er zacht op hare deur geklopt werd. Het was Baptist. „Kom binnen," zeide zij. Baptist trad binnen met slaperige oogen, slechts ten deele gekleed en de bloote voetc.i in pantoffels. „Heeft mevrouw de barones ge scheld „Ja, hebt gij niets gehoord Baptist keek zijn meesteres aan om te onderzoeken of zij ook droomde. „Gehoord, wat," stotterde hii. „Er is buiten gescheld." „Op dit uur Ia," ïïtk heb niets gehoord/ (EmU v$.Whtfk1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1