ONS BLAD BUITENLAND. Bg geest m dezen tijd. BINNENLAND 46 v, lARSCHt :rlijke Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: VERSPREIDE BERICHTEN FEU I LL ET OSSJ Zim SLACHTOFFER. Christine maakte een wanhopig ge KORTE BERICHTEN. No. 428 Do derdag 9 Maart 1922. 14e jaat-gang. tiers. jlen te pim. 3.15 plm 3,ao 961/5 *47 SS* 47 147 353 79V4 3® 3 4041/; 405 31 83 S4Vi 14' 23: 35?X Vóórbeurskoprs Dato heden 1.021.03'4 23.50—23.521', 22 1522.02J/3 0 <iu»i—0 <Mi. 11 54—11.52 2.031/2—2.641/.J 1031/a tfoty* 1 I, 8 Maart 1022. ft geen verande- pgrijk hooger af terug. namer geworden, hoogere prijzen aald. bakken kwam ir variatie. Ameri- le betrekkingen USSIONAiR? [Sofia meldt, dat kringen wordt ;t Kabinet Ta- 'iETGEVING tTHARlNOFN Justitie Barthon lïllerand het jns het in wer- ransche civiele Departement Et ter teekening" N MAROKKO. X. tot den verrader ke op 20 Febr. arokkoi plaats «1 den oomman- n kostte, deeleti ere bijzonder'ae- vielen bij Souk ein en twee an eneens in een e verraderlijke ■dreven door en kunnen dus worden als ma. oeiende uit on 3NTppS TE ruA. regeering lie- ft dat zij- den datum de conferentie ff ngen accepteert, geloven dat brt atie gedurende de ijk zal worden n iart. Aangevoerd 39 f62—66, 2e kW. £60—67. Handel Maart. Op de Yc aangevoerd162 kw. f220, 2e kw.' per K.G.296 nu. i- 2 per. Stuk; 419 v. .94, 2e kw. f0.92. 086 per K,G, scli. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLA 33 93 Abonnementsprijs: per kwartaal voor Alkmaarf 2. Voor buiten Alkmaarf 2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Advertentieprijs: Van 15 regels f 1.25; eikeregel meer f 0 25; Reclames per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voor- uitbetaling per plaatsing f 0.60 Aan alie abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—f 200,—, t 100,—f 60,—, f 35,—, t 15- -:o: Er is een Duitsch operette-deuntje, flat in vrije Hollandsche vertaling, in klank allerwegen opde piano na- getingeld luidt. „Je moet niet huilen, als je van elkander gaat, Als op den hoek der straat alweer een ander slaat". 't Schijnt een leutig liedje, een vroo lijk wijsje zonder méér, doch inderdaad is het van fatale beteekenis voor den geest van dezen tijd, althans voor Duitschland, naar de Berlijn- sche correspondent van het „Hdbd." verzekert. De correspondent „gelooft" in een brief aan het „Hdbd.", dat de popula riteit van het bovenaangehaalde refrein een dieperen grond heeft dan alleen de vroolijke vlotheid van het melodietje de woorden van het refrein zoo zegt hij zijn karakteristiek voor den geest van dezen tijd, voor den geest van lichtzinnigheid, genotzucht en uiter lijkheid, die zich iederen dag brutaler en opdringeriger manifesteert en steeds breeder kringen des volks aan tast. Rn daarom moest dit liedje bij het publiek van dezen tijd met zijn verva gende begrippen van moraal en oir- baarheid wel vroolijken weerklank vin den. Wie meenen mocht, dat ik den geest des tijds te zwart afschilder en onzen tijdgenooten onrecht aandoe, die sla een blik in de statistiek der echtschei dingen in Duitschland. Uit deze zeer interessante statistiek blijkt, dat de we reldoorlog, die zoovele ideeën en mate- rieele goederen vernietigde ook op het huwelijksleven een funesten invloed heeft uitgeoefend een invloed, welks noodlottige gevolgen in het onophou delijk stijgend aantal echtscheidingen tot uiting komen. Vóór den oorlog werden in Berlijn zonder de voorsteden gemiddeld 1500 huwelijken per jaar ontbonden; in 1920 bedroeg dit aantal niet minder dan 3149. En in de eerste maand van 1922 werden er in doorsnee 12 huwe lijken per dag alieen in Berlijn ontbonden. Volgens een ruwe schatting eindigen nu 24 pCt. van alle huwelijken hier met een echtscheiding! In het jaar 1903 werden in geheel Duitschland gemiddeld 9.9 pCt. van alle huwelijken ontbonden, in 1919 echter, onmiddellijk na den oorlog, 22 pCt. Zelfs in het katholieke Beieren valt dit opmerkelijk verschijnsel waar te nemen. In 1913 bedroeg het aantal echt scheidingen er 1159. in 1919 2207, dus bijna tweemaal zooveel. Wat voor een katholiek land heel wat zeggen wil!" Dat zegt de correspondent va.n een liberaal blad. De correspondent speurt verder de oorzaken dezer echtscheidingen na, voor een niet-katholiek wellicht ver klarende oorzaken, doch voor ons niet anders dan bewijzen, dat sinds den oor log de moraliteit, inzonderheid de hu- weljjksmoraliteit steeds omlaag ge gaan is De ernst is verdwenen. „Je moet niet huilen Neen! je moet niet huilen! Je moet schertsen, en luid lachen,. /Is de maatschappij in haar diepste grondvesten geschokt wordt, als aller wegen gedanst wordt op vulkanen, ook in ons „goed en braaf' Nederland, je moet niet huilen, als je in licht zinnigheid je verderf tegemoet snelt.. Je moet je leed van leegheid weten te vergeten, je moet vrooljjk den eeuwigen dood ingaanzonder ze den, zonder geloof, zonder God! Je moet niet huilen.... DE IERSCHE KWESTIE. Duizend man der Iersche Vrijstaat- troepen zijn te Limerick aangekomen Zij overtreffen het opstandige gedeel te van het Iersche republikeinsche le ger. dat verscheiden gebouwen in de stad bezet houdt, aanzienlijk in aantal Alle voorzorgsmaaregelen zijn geno men om een conflict te vermijden. Men vertrouwt dat de toestand op bevredi gende wijze zal worden geregeld. DE CONFERENTIE TE GENUA. De Vereenigde Staten hebben de uit noodiging om deel te nemen aan de conferentie van Genua afgewezen. Chamberlain verklaarde in het La gerhuis, dat hij,, daar de samenstelling der Britsche delegatie naar de confe rentie te Genua nog niet was vastge steld, nog niet in staat was definitief te zeggen of de vertegenwoordigers der georganiseerde arbeiders zouden worden uitgenoodigd, maar men was bezig vertegenwoordigers van handels- en finantieele kringen te raadplegen omtrent de voorbereiding der conferen tie. Hij had vernomen dat het inter nationaal arbeidsbureau had voorge steld om 6 vertegenwoordigers naar Genua te zenden. DE STAKING VAN 24 UUR IN GENUA. Ton gevolge van botsingen tusscken fascisten en socialisten liepen verschei dene personen kneuzingen op. Een po litieagent werd gewond. Alleen de havenarbeiders staakten. Zij trokken in optocht de stad door, doch werden door de politie na een der tigtal arrestaties uiteengedreven. DE TOESTAND TE FLUME. Volgens de Romeinsche bladen zou den de verschillende Fiumaansche par tijen het er over eens zijn om den afge vaardigde Giurati tot regent van den staat Fiume uit te roenen. DE ONRUST IN BRITSCH-INDIë. Toen de prins van Wales te Pesja- war voor het verzamelde volk een re de voorlas, riep plotseling een inlander mahatma Gandhi ki jai de overwin ning aan Gandhi Toen de prins daarna naar het gouvemementsministe rie reed, deed een kleine minderheid der menigte, waaronder zich Kalifaat- vrijwilligers bevonden, een poging om te demonstreeren, doch volgens En gelseke mededeeling zonder succes. De politie arresteerde na de misluk te poging tot demonstreeren, veertig personen wegens intimidatie. Generaal Rawlinson, de oppesbevel- hebber in Britsck-Indië, verklaarde in de wetgevende vergadering van Indië dat de Binnenlandsche toestand van Indië reden voor ernstige bezorgdheid veroorzaakte. De bekwaamheid der re geering om wet en orde te handhaven zou in een niet ver verwijderd verschiet ernstig op de proef worden gesteld. De uitlatingen van Rawlinson veroorzaak ten duidelijk waarneembare opschud ding. WIE WORDT MBRET VAN ALBANIë. Albanië zoekt nog altjjd naar een Mbret Koning. Mag men den di- plomatieken correspondent van de „Daily Telegraph" gelooven, dan zou de keuze gaan tusschen prins Bona parte en lord Robert Cecil. Zooals men zich herinnert werd van andere zijde gemeld, dat de prins van Wied, de vroegere Mbret, de grootste kansen had. De candidatuur van prins Bonaparte zou steun vinden in de vriendschap van Frankrijk voordenis lam; de candidatuur van Cecil zou in Albaneesche kringen groote geestdrift verwekken wegens den diepen indruk dien het vuur en de welsprekendheid zijner overtuiging heeft gemaakt op de Albaneesche delegatie, die den vorigen herfst te Genéve is geweest. Men maakt zich volgens de „Eve ning Standard" over de uitnoodiging van Lord Robert in het Engelsche La gerhuis een beetje vroolijk, omdat Lord Robert bekend staat als de man die de schunnigste „hooge zije" draagt, en men zich moeilijk kan voorstellen, dat hem een kroon op het hoofd zal wor den gezet. LLOYD GEORGE. Lloyd George was gisteren veel be ter. Hij nam het presidium waar van een kabinetsraad die in zijn ambts woning gehouden werd om eenige za ken te behandelen die noodzakelijk ge regeld moesten worden alvorens liij zich met vacantie naar Noord Wales begeeft. DE LAATSTE RUSTPLAATS VAN LANDRU. Daar de zonen van Landru wegens do hooge kosten aan de opgraving ver bonden, er van hebben afgezien lieil «Hoffelijk overschot van hun vader naar een Farijsch kerkhof te doen overbren gen, zal dit op het kerkhof van Goii- imrdo te Versailles worden begraven. Zij hebben evenwel vergunning ge kregen het graf met een hegje te om zoomen en er een lcruls op te plaatsen met de voornamen van hun vader: llenry Desirê. EEN PROCES TEGEN EEN WASSENBEELDENSPEL. De notaris Harold Greenwood' uit Kidwelly, die anderhalf jaar geleden werd vrijgesproken van de aanklacht zijn vrouw door arsenicum-vergiftiging om het leven te hebben gebracht, had den eigenaar van een wassenbeelden- spel te Cardiff een proces aangedaan, omdat deze liem had tentoongesteld in zijn inrichting. Volgen» een eergisteren voor de rechtoank gehoerden getuige stond Greenwoods evenbeeld in de gruwel kamer tusschen een beruchte moorde nares en den overleden lord-mayotr van Cork. De directeur der inrichting ver klaarde intusschen, dat Greenwood nooit in de gruwelkamer had gestaan, maar wel bij de voorname personages' o. a. Sir Thomas Lipton, dan Paus, Lloyd George en Asquilh, Hoe dit zij, de rechter wees den klager een schade vergoeding van 150 pond toe. EEN MEEVALLER VOOR DE SCHATKIST. Sir Edward Channing Wills, een lid' der familie van de bekende tabakshan delaars te Bristol, heeft bijna een mil- lioen pond nagelaten, waarvan de schatkist ongeveer 270000 pond aan rechten zal ontvangen. Vier leden der familie, onder wie de vader van don erflater, dje in de laatste jaren zijn gestorven, hebben bedragen nagelaten, afgewisseld tusschen anderhalf en» drie millioen pond. DE ZAAK DER VERVALSCHTE TELEGRAMMEN. Eergisteren is in het proces tegen het echtpaar Peel, beschuldigd van het verzenden van vervalschte telegram men aan bookmakers het uur van afzending was opzettelijk vroeger ge steld op de telegrammen om het te doen voorkomen, dat zij' waren afgezon- 28. „Maar het is onmogelijk," riep de barones. De zaakgelastigde achtte thans het tijdstip gekomen, om een woordje me de te spreken. „De markies wist zeer goed," zei hij op denzelfden toon,.„dat dez eon- mogelijke beschuldiging hem door mevrouw naar het hoofd geworpen zou worden." Christine keek den man verstomd aan. „Die onmogelijke beschuldiging „Welzeker onmogelijk. Hoe wilt ge verklaren, dat de lieer d'Arbois, die u toen niet kende, die uw eerste echt genoot niet kende, die bijna nooit buiten kwam, de misdaad pleegde Dat is wel het belachelijkste wat ik ooit hoorde." „Maar," zeide Christine, „hij zelf heeft 't m'ij gezegd." Sb "li hield u voor den eek." j De jonge vrouw duizelde, zij wist op het oogenblilc geen woord te zeggen. Zelfs de dokter en haar moeder ge loofden haar niet. Zij vóelde, dat alle grond onder haar wegzonk. „En toch," zeide ze, „heeft hij mij alle bijzonderheden verteld. In zijne oogen las ik wreede vreugde, de af schuwelijkste blijdschap. O ja, hij is het I Ik weet het, hij moet het zijn Een innerlijke stem zegt het mij, schreeuwt 't mij toe. Die man is 't, die Paul gedood heeft, dezelfde man, die mij mijn zoon wilde ontnemen I" De heer Lantin haalde volkomen be daard de schouders op. Bij wien zult ge zulke dwaasheden ingang doen vinden „Hij had mij toen reeds gezien," ging Christine voort. „Hij beminde mij en pleegde de misdaad. Hij heeft 't mij zelf met de duidelijkste woorden gezegd Hij is 't, die de monsterach tige misdaad gepleegd heeft Zij wendde hare blikken naar hare moeder en den dokter. Hun gelaat gaf haar weinig hoop. Zij geloofden de beschuldiging niet, welke zij al te dwaas, achtten. baar. „Maar dan," zei ze, „dan ben ik verloren Dus," ging zij voort, „als ik dien man beschuldig, als ik u de woorden herhaal, welke hij mij ge zegd heeft, als ik hem in het aange zicht zijne misdaad verwijt, dan.." „Dan zal hij eenvoudig zeggen, dat gij krankzinnig zijt," riep de heer Lantin minachtend. De barones ging naar hare dochter. „Wel ja, mijn kind, ga toch zitten, en houd u kalm. Het ongeluk, dat u getroffen heeft, schijnt u een weinig in de war gebracht te hebben, en als ge uw echtgenoot van die misdaad beschuldigt, zal men u zeker voor krankzinnig verklaren." Christine keek haar moeder angstig aan. Werd zij werkelijk krankzinnig „Gij ook, moeder," zei ze, „gelooft ook gij, dat ik krankzinnig ben i Zij wendde zich tot den dokter „En gij, dokter „Ik geloof niet dat markies d'Arbois zoo iets heeft kunnen doen." „Ge ziet wel," zei de zaakwaarne mer, zich tot haar wendende, dat nie mand u gelooft." De arme vrouw gevoelde haar Steele onmacht, en ,'t was alsof,zii den vóór de uitslag van een wedren ockend was sensatie gewekt, door dat kapitein Peel het ten laste gelegde bekende. Zijn vrouw bleef evenwel haar onsehuid volhouden. 100.000 FRANCS IN EEN HOTEL GESTOLEN. Eon hotelrat heeft te Nice in hotel Balmoral een goeden slag geslagen. Tijdens een korte afwezigheid uit haar kamer van een der gasten wist hij voor een waarde van 100.000 frs. aan juweelen uit een kast te stelen. DE CYCLOON IN MOZAMBIQUE. Ten gevolge van de vernieling van alle verbinding-middelen met de buiten wereld, zal er vóór de volgende week niets bekend worden omtrent de cy cloon, die den 24en Februari in Chin- de heeft gewoed. De cycloon was een ongeëvenaarde heftigheid; hij woedde twee dagen en werd gevolgd door plasregens, die het meerendeel dor straten verwoestten. Slechts twee regeeringsgebouwen en ongeveer een dozijn huizen zijn onge schonden. Het aantal slachtoffers be draagt thans zeven Europeanen en 30 inboorlingen. MISDADEN TEGEN ALLEEN WONENDE VROUWEN. Dezer dagen is een alleenwonende herbergierster nabij Henley op afschu welijke wijze vermoord gevonden. Er moeten haar niet minder dan zestig wonden toegebracht zijn. Onlangs werd. een alleenwonende vrouw te Kensing ton gewurgd gevonden. Dit is nu al, naar de „Daily Chronicle" in herinne ring brengt, de achtste onopgehelder de moord op alleenwonende vrouwen in de laatste paar jaren; daarbij is o.a. de nog steeds onopgehelderde moord te Bournemouth, in December van ver leden jaar. STORM. Een hevige storm heeft gisteren in den nacht en vroeg in den ochtend ge w-sa over de Z. kust van Engeland waarbij veel schade werd aangebracht en de schepen die zich in het Engel sche Kanaal bevonden genoodzaakt werden een schuilplaats te zoeken in de haven. De diensten op de van Dover uit gaande lijnen moesten geschorst wor den. Naar uit verschillende deelen van het land wordt bericht, hadden aldaar hevige sneeuwstormen plaats. Een Britsche torpedoboot zou, naar gemeld wordt, bij Newhaven gestrand zijn. Over Frankrijk heeft een gewel dige storm gewoed. Bij Louviers, waar men bezig is een betonnen brug over de Seine te bouwen de grootste van Frankrijk is, zooals reeds gemeld, het bouwwerk door den storm in de Seine gesmakt. Tien arbeiders zijn ern stig gewond. Te Baud is de prachtige 16e eeuw- sche kerk ingestort. In België, en met name te Brussel en omgeving, heeft de storm gisteren veel schade aangericht. Talrijke perso nen werden gewond. Te Molenbeek werd een arbeider door 'n neerstortenden fabrieksschoor steen gedood, vijf anderen werden ern stig gewond. Dinsdagavond is de bekende En- gelsohe Burggraaf Grey geopereerd wegens plotselinge verschijnselen, wel ke Veroand Houden met een gezwel in den twaalf-vingerigen darm. Alhoe wel hij ernstig ziek is, doorstond hij clo operatie goed. De regeering-Merkoclof in Wla- diwioslok (Rusland) is omver geworpen. Gisteravond en hedennacht was tengevolge van den slon-m het telefoon- innerlijk door smart verscheurd werd. Zij wilde dien man niet terugzien. Zij wilde hem haar zoon niet over leveren en toch zou zij tot een of an dere opoffering gedwongen worden, welke hoven haar kracht ging, omdat zij niemand had om haar te steunen, om met haar te worstelen en te strij den. Zij liet hare armen met een wanho pig gebaar langs het lichaam vallen en herhaalde: „Ik ben verloren!" Er volgde een zwijgen. De barones en de dokter keken elkander aan. Zij wisten niet, wat zij er van moes ten denken, waartoe zij moesten besluiten. De dokter trok den heer Lantin in een höek en trachtte hem duidelijk te maken, wat er in de ziel van de jon ge Vrouw omging. Hij bezwoer hem tien echtgenoot te verzoeken, mede lijden met haar te hebben, haar eeni- gen tijd methaar zoon in eenzaamheid en kalmte te laten leven. De rust zou dan in hare ziel terugkeeren. Haar smart zou verminderen en dan zou zij misschien naar haar echtgenoot kun nen terugkeeren. De zaakgelastigde wilde daarvan verkeer met Duitschland volkomen on derbroken, terwijl het telegrafisch ver keer ernstige vertraging ondervond. De Belgische Senaat heeft het wetsontwerp aangenomen, waarbij de vrouw, die meester in de rechten is, het recht krijgt den eed af te leggen en als candidaat op te treden. Ter gelegenheid van Lenins 50- sten verjaardag geeft het Russische Communistisch Congres zijn volledige werken uit. Senator Edge van New-Jersey heeft bij het Congres der Ver. Staten een petitie ingediend, geteekend door 10,000 burgers van New-Jersey, waar in een dusdanige wijziging van de drankwet wordt gevraagd, dat vergun ningen worden verleend voor den ver koop van lichte wijnen en bier. De onderhandelingen tussschen de wcrugevers en werknemers in het machinebedrijf in Engeland, welke ten doel hebben de uitsluiting, welke tegen 11 Maart dreigt, af te wenden, zijn wederom mislukt. In Haimoversfreet aldus wordt uit New-York gemeld kwam het tot opstootjes. Militairen vuurden op de menigte. Twee jongens werden gedood, één gewond. De staat van beleg zal af gekondigd worden. In Amerika verwacht men 1 April de afkondiging van een alge- meene mijnwerkersstalting. RAPPORTEURS EERSTE KAMER. De aldeeiingen der Eerste Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de algemeene beschouwingen en de Hoofdstukken II (hooge colleges enz.), UI (Buitenlandsche Zaken), IV (Justi tie) en V (Binnenlandsche Zaken) der Slaatsbegrooting voor 1922 de lieeren. l)e Boer, Diepenhorst, Van Steenwijk, \'nn V akleren Rengers en Blomjous en over de Hoofdstukken IX (Water- -taat) en Xa (Arbeid) de beeren Fok ker, Van der Landee Smit, Smeengej en <1 Aumale van Hardenbroeck. DE ACTIE VAN CRANEN- BURGH C.S. In sommige kringen schijnt het be vreemding te wekken, dat er in deze voor de R. K. Staatspartij zoo buiten gemeen gewichtige dagen, geen enkele stem van de verantwoordelijke leiders onzer politiek in het openbaar werd ge hoerd. Booze geruchten doen de ron de, als zou het plan-van Cranenhurgh met medeweten, met instemming, ja zelfs met medewerking der leiding zijn ontworpen. Deze geruchten zijn na tuurlijk reine fantasie. Nu met name mr. Van 'Wijnbergen, door de „N. Haarlemsche Crt.'' wordt genoemd als de persoon, waarvan men de gevraagde leiding verwacht, kan de „Tijd" mededeelen, dat de voorzitter van den Algemeenan Bond in ver band met de actie-van Cranenburgh c„s. voeling houdt met het bestuur' der R. K. Kiesvereeniging te Amsterdam. Nog gisteren is door den voorzitter met de leiding dezer ki es vereen igi n g geconfereerd te 's-Gravenhage. Ook zal den 18 Maart a.s. te Utrecht een vergadering worden gehouden, waar het Besluur van den Alg. Bond van H.K. Kiesvereenigingen zich over de aan ta nemen houding ten aanzien dier heerschsnde meeningsverschillen zal beiaden.- PROF. TREUB NAAR INDIE. Prof. mr. M. W. F. Treub zal in de maand October ek. gevolg geven aan zijn voornemen om als voorzitter van echter niets hooren. Zijne zending liet geen uitstel toe. Zijn lastgever had reeds lankmoedigheid genoeg ge toond, met de vrouw, die hem niet beminde, die hem zoo minachtte, zoo verafschuwde, dat zij hem schuldig kon gelooven aan een afschuwelijke, wreede misdaad, waarvan zij hem zelfs openlijk dorst te beschuldigen. Hij wilde zich niet onvermurwbaar too- nen. Hij was gereed om voor alles ver giffenis te schenken, alle schikkingen goed te keuren. Hij bood zelfs aan, om, als mevrouw de markiezin er de voorkeur aan gaf, ver van hem te le ver, om haar een jaargeld toe te ken nen, waarvan zij zelve hef bedrag zou kunnen vaststellen, want hij wist, dat zij geen fortuin bezat. Op één punt toonde hij zich onvermurwbaar, namelijk wat het kind betrof. „Wenscht hij het dan bij zich te houden vroeg de dokter. „Zeer beslist. Hoewel het kind niet van hem is, beschouwt hij het als het zijne. Hij heeft het aangenomen. Hij heeft het naam en titel gegeven. Hij zal het tot zijn erfgenaam be noemen, en hij hoopt, dat de jongen er voor zal zorgen, dat zijne familie niet den Ondernemersraad in Nc-c'.-Indië een studiereis door Indië te gaan ma ken A.-R. PARTIJ EN C.-H. UNIE. Het provinciaal comité van anti-re volutionaire kiesvereenigingen in Over ijssel heeft besloten, niet mee te ram met de motie van de a.-r. kiesveroe- niging te Gorsel, om te streven naai vereeniging van de A.-R. Partij en de Chri&telijk-Historische Unie. K. v K. EN F. TE AMSTERDAM. De afdeeling Grootbedrijf ran de nieuwe Kanier van Koophandel zal, in alphabelische volgorde, zijn samenge steld uit de hecren: A. Asscheri, J. G. H. Bertrams, Ch. E. H. Boissevain, J. P. P. Bol, G. H. Crone, W. J. R. Dreesmann, Mr. Chr. P. van Eeghen, G. D. F. Geisderver, Ed. Gerzon, Mr. A. F. van Hall, Mr. A. H. Hartogh, E. Helüring, P. J. de Leeuwenberg, F. Lieftinck J.Hzn., Jan ter Meuten, H. Run. du Mosch, W. H. J. Odcrvald, H. de Rijke, C. G. Valtier Kraane, P. J. M. Verschure en Mr. Th. J. M. A. Westerwoudl. AFWEZIGE KAMERLEDEN Do heer ir. M. C. E. Bongaerts lid der Tweede Kamer is ander maal voor een arbitragekwestie naar Suez, vertrokken. D© heer Kolthek is wegens fa- mili'om-tan bgheden en wegens v<r blijf in het buitenland voorloopig verhinderd de verg -.deringen van de Tweede Kamer bij te wonen. WEER EEN NIEUWE PARTIJ! Er is gisteren te 's-Gravenhage opgrridht een nieuwe landbonwpar- tij, dje met een eigen liji-st van tien oandidaten in elk der kieskringen za! u tkoanen bij de aanstaande ver kiezingen voor de Tweede Kamer. Als no. eén op deze lijst wordt geplaatst do heer E. M. Tccnstra, lid der Tweede Kamer. DE ZONDAGSWET. Het Cbmite voor Zondag rust be sloot een onderhoud aan te vrager bij don tijdslij ken voorzitter van don Ministerraad een adres te rich ten aan de Tweeds Kamer en de me dewerking in te roepen van de reehtoohe Kamerfractie ter verkrij g'ng van een spoedige behandeling van de Zondagswet. RIJKSKIESKRING TILBURG De totale uitslag van de stem ming over de R. K. Groslijst in den Rijkskieskring Tilburg is de volgende 1. Mr. Dr. van Rijckevorsel. 2. J. van Rijzewij'ijk. 3. Ir. L. J. M. Fcber. 4. W. Juten. 5. Dr. G. M. Kusters. 6. Mr. J. v. d. Mortel. 7. F. Nivard. 8. Mevr. Kallsr-Wigman 9 H. Borghels. 10 Ir. Juten. 11. J. H. Kray. 12 Mr. P. M. Arts. 13. tnej. B. van Waeeberghe. 14 H. Ver- linden. De volgorde van tiet po]i iek advies was: 1. Van Rijckevo-rsel, 2. Van Rijacw'ijijk. 3. W. Juten 4. Ir. Feber 5. Dr. Kusters. 6. v, d. Mortel, 7 mevr. Kaller, 8 Borghels, 9. Nivard. HULP AAN RUSLAND. Het Nederlandsehe Nansen Comi té ontving het volgende telegram van zijn eigen vertegenwoordiger SEMARA 4 Maart. De Neder land sche hulpactie is den len Maart beg innen in de „Volost" 's- Samaro- vakaja, Moksjan-kaja, To n'lovs ,aja en Pckrovakaja. Ze houdt zich bezig met 19.000 menscben waarvan 15.312 zullen worden gevoed met 13.009 porties. Ik heb Cbrvin geseind, dat hij onverwijld het roggemeel uit de voorraden der Internationale Flan sen organisatie moet sluren. dat de uitsterft. Hij vertegenwoordig^ voor hem een vrouw, die hij nog altijd lief heeft. Als hij de vrouw niet kan heb ben, zal hij zich tevreden stellen met het kind," De dokter, die zelf van het kind hield, vond al deze gevoelens zoo na tuurlijk, dat hij in zijn hart het feite lijk volkomen met den markies een! was. Hij' trachtte echter nog te strijden i „Maar," zeide hij, „als men Christine haar zoon omtneemt, dan staat dit gelijk met haar te dooden." „Wij ontnemen hem haar niet. V/ij vragen integendeel niets anders, dan dat zij met hem mede komt. V/ij hebben immers geen ander middel om haar terug te zien, en ook dat is nog eon van de redenen, die den mar kies er zoo op doet aandringen, den zoon te verkrijgen. De tegenwoordig heid van het kind is voor hem een hoop, de hoop van een min of meer verwijderde verzoening, die echter eenmaal bepaald zal moeten volgen." „Dat is mogelijk," prevelde de dokter.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1