,ONS BLAD BUITENLAND. BINNENLAND w 1)1 sdag 14 Maart IU22. 14e Jaargang. versprfïd^ berichten DE ARRESTATIE VAN STEINAMANGER, KORTE berichten. Oe actie Va^ Cranenburgh c s l\m SLACHTOFFER. MO. 4JJ. ANDSCH DAGBL Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaarf 2. Voor buiten Alkmaarf 2 S5 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. t I I. ..ÜL-1-! II..-i-m.- f II—- .JMM I II H ft an alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—, t 100,—, f 60,—, f 35,—, t i T Advertentieprijs; Van 1—5 regels f 1.25; elkeregel meer f 0 25; Reclame» per regelt 0-75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voor- uitbetaling per plaatsing f 0.60 De staking aan thn Rand ZEER ERNSTIGE TOESTANDEN. Het arbeidsconflict in Z.-Afrika ont aardt meer en meer in een revolution- naire beweging. Vliegtuigen hebben eenige stakers- commando's tweemaal met succes ge bombardeerd, waarbij directe treffers werden gemaakt. De opstandelingen hebben zware verliezen geleden. Ze zijn begonnen te Benoni en Boks burg huizen in brand te steken als re presaille tegen het bombardement. Smuts heeft verklaard: De revolutionnaire beweging, welke zich thans baan breekt, is het werk van extremistische agitators, die van de sta king gebruik maken om hun syndicalis tische meeningen te verspreiden. De toestand der regeeringstroepen is goed en met de hulp der loyale bur gers zullen ze binnenkort wel de orde en de rust hersteld hebben. Er is een algemeene staking afge kondigd, maar een massa arbeiders, le den der vakvereeniging, buiten den Rand weigert zich aan dezen stakings dwang te onderwerpen. Van belang in de huidige omstandig heden is de houding der inlandsche be volking, die een voorbeeldig uithou dingsvermogen en geduld aan den dag legt. De spoorlijn tusscben Germiston en Pretoria is Zondagnacht met dynamiet opgeblazen. Verantwoordelijk hiervoor is een stakingscommando,* welks standplaats door vliegtuigen gebombardeerd wordt Eenige beambten, die de mijnen van Brakpan bewaakten en zich aan de re volutionairen moesten overgeven, wer den door dezen met knuppels doodge slagen. Het optreden der revolutionnai- ren in ueze streek in onbeschrijfelijk brutaal. Smuts is na een zeer bewogen reis, te Joannesburg aangekomen. Hij is on middellijk aan den arbeid gegaan. De tegenwoordigheid van den pre mier draagt er veel toe bij dat alle krachten tegen de revolutionnairen ge concentreerd worden. Vijftienhonderd revolutionairen heb ben het gebied van Brixton bezet. Een communiqué uit Pretoria over den toestand zegt: „De door generaal Beves geleide operaties tegen het centrum hebben succes. Twee politiemachten, die twee dagen belegerd waren, zijn bevrijd. Meer dan 2200 gevangenen vielen in onze handen. Van Deventer's troepen verjagen de revolutionairen uit hun Btellingen in het gebied van Benoni. Een andere troepenmacht der regee ring rukte uit Krugersdorp naar het oosten op." De stad Johannesburg beleefde een vrecselijken Zondag. Vliegmachines wierpen onophoude lijk bommen, de revolutionairen losten elk oogenblik mitrailleur- en geweer- vurr, terwijl te midden van dat alles de kerkklokken luidden. Het staat thans vast, dat deze roo- de revolutie van buiten af wordt (jefi- ncmcierd. De burgers toonden groo- ten moed. Men twijfelt niet aan den uitslag van den strijd. DE MINISTERCRISIS IN GRIEKENLAND. De koning heeft Stratos de vorming van een nieuw ministerie opgedragen. Een later bericht meldt: Stratos is verzekerd van de mede werking van den leider der Macedo nische groep. Hij heeft een kabinet ge vormd, dat zich binnen een week aan de Kamer zal voorstellen. HET CONFLICT IN DE BRITSCHE MACHINENIJVERHEID. In een te Belfast gehouden verga dering is met algemeene stemmen be sloten. het voorbeeld der Britsche. me taaibewerkers te volgen en in staking te gaan. Deze staking omvat 2000 man DE OPPER-SILEZISCHE QUAESTIE. De nota der Duitsche regeering aan de intergeallieerde commissie en den gezantenraad inzake den in Opper-Sile zië doodgeschoten Duitschen politie agent is afwijzend beantwoord, daar de intergeallieerde commissie alleen voor het O.-S. gebied verantwoordelijk is. De uitbetaling eener schadevergoe ding aan de nagelaten betrekkingen is reeds begonnen. AANSLAGEN OP POLEN. Er zijn in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te Kattowitz verschillende aanslagen gepleegd op Polen. To Pefersdorff werd' een handgra naat geworpen in het huis v. den di recteur van een Poolsche bank, Sliw- lca. Een kind werd gedood, mevrouw Sliwka ernstig gewond. Twee hand granaten zijn geworpen en verschillen de revolverschoten gelost in het huis van den geestelijke Mates, president van het Poolsche comité voor Duitsch Opper-Sileziö. Er vielen geen slachtoffers. DANTZIG. De intergeallieerde commissie inza ke de verdeeling van de goederen van den Duitschen staat heeft haar beslis sing in den Senaat van Dantzig be kend gemaakt. De spoorweg wordt verdeeld tusschen Polen en de Havencommissie. Dantzig ontvangt de bosschen, de domeinen, het exercitie- en sehiet-veld de oude fortificaties, het postkantoor en de vliegloodsen van Langfuhr. DE IERSCHE KWESTIE. Collins kwam te Cork aan ter ope ning van de campagne ten gunste van het Engelsch-Iersche verdrag in het Zuiden. Hij werd geestdriftig verwelkomd, ondanks kleine betoogingen ten gun ste der republiek. Gewapende mannen weigerden Col lins toe te staan de graven te bezoe ken van Ieren, die tegen de Britten gevallen wareu. De toestand te Limerick is in zoover re opgehelderd, dat een overeenkomst tusschen de rebellen en de voorloopi- ge Iersche regeering tot stand is ge komen. Alle troepen zijn thans uit Limerick vertrokken, zoowel de republikeinsche als die, welke door den Ierschen vrij staat waren gezonden, met uitzonde ring van de troepen van den vrijstaat die er in garnizoen lagen. De kazernes, welke door de repu blikeinen bezet waren, staan thans on der de hoede van officieren, die het ge zag der voorloopige regeering erken nen. DE CONFERENTIE TE GENUA. De Russische sovjetregeering vraagt aan Engeland een oorlogsschip ter be schikking te willen stellen voor de reis der Russische delegatie naar Genua. Chamberlain deelde in het Engelsche Lagerhuis mede, dat het besluit der Ver. Staten om niet deel te nemen aan de conferentie te Genua, geen wijzi ging zal brengen in den vastgestelden datum, 10 April. NA DE CONFERENTIE TE PARIJS. In Duitschland is men algemeen ver ontwaardigd, dat het eerste milliard aan goud, aan welks betaling Duitsch land de valuta-ellende en de geweldi ge duurte te danken heeft, alleen is gebruikt om de bezettingskosten der geallieerden te dekken en dat zelfs uit deze som aan Frankrijk de kosten der mobilisatie van de lichting 1919 zullen worden terugbetaald. Men noemt het een verschrikkelijk denkbeeld, dat bij Duitschlands inspan ning, die het zich verleden jaar met het oog op de schadevergoeding heeft getroost, de in het ultimatum van Lon den opgelegde verplichtingen ook zelfs met geen pfenning zijn verminderd. In de besluiten ten aanzien van de verdeeling der leveringen in, natura meent men het streven te zien om Duitschland deze zoo laag mogelijk aan te rekenen, om zoodoende te voor komen, dat een belangrijk gedeelte der schadevergoeding aldus wordt betaald Het rcsuliaat der financieels --be sprekingen te Parijs wordt in de Fran sche pers over het algemeen gunstig beoordeeld. De politie van Steinamanger heeft vastgesteld, dat de beide gearresteer de personen, die men voor de moorde naars van Erzberger hield, stakers uit Oostenrijk zijn. Zij zullen onverwijld over de grens worden gezet en in han den gesteld worden van de Oostenrijk sehe gendarmerie. F,EN MINISTERIE OP STRAAT GEZET. Het Fransche ministerie van arbeid weigert de localiteiten te ontruimen, waarin eenige zijner bureaux op de pla cé de Breteuil te Parijs zijn gevestigd niettegenstaande de huur van het per ceel is verstreken. Zaterdag j.l. heeft dé rechtbank be slist dat het ministerie acht dagen na de gerechtelijke aanzegging van het vonnis zoo noodig met de gewapende macht uit het gebouw zal worden fer wijderd. Het ministerie blijft echter optimist Vóór dat het vonnis wordt aangezegd verloopen nog wel twintig dagen; En dan heeft men nog acht dagen speling BOMAANSLAG TE SOFIA. Zaterdagavond wierp een onbeken de, van de straat af, een kleine bom in den wintertuin van den Amerikaan schen gezant. De ontploffing veroorzaakte enkel eenige materieele schade. Het feit, dat de bom geworpen is in een onverlicht en onbewoond gedeelte van het gebouw schijnt er op te wijzen dat van moordplannen geen sprake is Intusschen is de openbare meening zeer verontwaardigd over dezen aan slag, dien men toeschrijft aan een anar chist. De ministers hebben den' gezant hun leedwezen betuigd over het gebeurde. EEN FRANSCHE BEAMBTE TE LEIPZIG AANGEVALLEN. Een beambte, werkzaam aan het Fransche consulaat-generaal te Leip zig, is op weg naar huis door drie, klaarblijkelijk dronken onbekende man nen aangevallen. Eén sloeg hem een tand uit den mond. Hij werd daarna op den grond gegooid, maar kon weer opstaan, doordat personen, die de aan vallers begeleiden, dezen van verdere handtastelijkheden terughielden. Er is tot nu toe geen reden om aan te nemen, dat deze Franschman aan gevallen is, omdat hij tot het Fransche consulaat behoort. De Fransche regee ring heeft van de rijksregeering het aanbieden van verontschuldigingen en het opleggen van straf geeischt. HET ALCOHOL-VERBRUIK ÏN ENGELAND. Blijkens een draadloos bericht is het gebruik van alcoholische dranken in het Ver. Koninkrijk gedurende het jaar 1921 met 12 pCt. vermeerderd. Er is 79 pCt. van de totale hoeveelheid al cohol in het bier verbruikt. De belas ting op het drankverbruik bedroeg 190 miilioen pd. str. ONTPLOFFING. In de verfstoffenfabrieken te Hochst is een ketel azijnzuur ontploft. Twee arbeiders werden gedood, een derde zwaar gewond. Over de oorzaak der ontploffing is nog niets bekend. TREIN-ONGELUK. Op 10 K.M. afstand van Meuselwitz is een locomotief op een stampvollen arbeiderstrein geloopen. Beide locomo tieven en 4 wagons zijn ontspoord. Tot nog toe is er een doode, terwijl 10 per sonen zwaar en 10 licht gewond wer den. De spoorweg maakt op dat punt juist een bocht, zoodat de beide machi nisten niets bemerkten. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Een onderzoek is ingesteld. TREINAANSLAG. Gisternacht heeft te Aulnoye een aan slag plaats gehad tegen den expres- trein Brussel-Parijs, waarvan de daders waarschijnlijk dezelfde waren als die van den aanslag van Hennuyères, en kele maanden geleden. Een machine, welke bij het station Aulnoyo, aan het rangeeren was, liep plotseling op drie wagons levensmidde ien. Bij onderzoek verklaarde de machi nist, dat hij geen enkel onveilig sig naal had bemerkt. Inderdaad bleken de draden van het signaal doorgesne den. Eenige oogenblikken na het ongeluk mo";5t de exprestrein BrusselParijs r.av.'iisren. Men kon echter nog juist bijtijds maatregelen némen. Men vermoedt, dat de misdadigers den exprestrein op de vernielde wa gens wilden doen loopen. In een rede, welke Montagu voor zijn kiezers te Cambridge gehouden heelt, richtte hij een feilen aanval op Lloyd George en Curzon wegens hun jn het Ooslen gevoerde politiek. Een radiogram uit Berijm meldt dat volgens de sovjetbladen iti de Krim volslagen anarchie heerscht tengevolge van den hongersnood. In Odessa zijn arbeidersonluslen voorgevallen. Over vele steden is de staat van beleg af gekondigd. - Het „Berliner Tageblatt" vertelt, dat de salarissen van de leden der intergeallieerde commissie voor de maanden November en December 1921 met 38 procent zijn verhoogd. Nu kost een Fransche generaal,' alles in begrepen, per jaar bijna 2 miilioen mark, de Engelsche generaal Bingham meer dan 3V2 miilioen, een gewone Engelsche soldaat meer dan 362.000 mark. De inlergeall. Rijnland-commissie heeft definitief geweigerd haar goed keuring te hechten aan dc benoeming in het Rijngebied van vijf onderwijzers uit het niet-bezeüe gedeelte des Rijks. Het gerucht, dat de Duitsche regeering twee staatssecretarissen zou hebben opgedragen zjch naar Parijs te begeven om de Commissie van Her stel uiteen t e zetten, dat de lage stand van de mark de Duitsche regeering binnenkort in de onmogelijkheid zal stellen zich de wissels te verschaffen voor de tiendaaasche betalingen, is toneel ongegrond. Het vijfde regiment infanterie der Amerikanen heeft, als gevolg van het jongste besluit van het departe ment van Oorlog te Washington tot vetmindering van het aantal bezettings troepen, de bezette zóne verlaten om zich naar Antwerpen „te begeven en naar de Vereenigde Staten terug te keeren d'Annunzio proclameert de nood zakelijkheid van hervatting van den strijd om Finnic De Groothertogln-weduwe Anna- stisia van Mecklenburg-Schwerin, de moeder van de koningin van Denemar ken en van de Duitsche ex-kroonprin ses, is, 62 jaar oud, gestorven te Nice. Kommarzienrat L. Stollwerk, de mede-oprir hier van de bekende cho- cladefabriek Gebrs. Stollwerk, is, 65 jaar oud, le Keulen gestorven. De deskundigen-conferentie te Londen, ter voorbereiding van het technisch gedeelte van de conferentie van Genua, is nu definitief op 20 Maart vastgesteld. Het Berlijnsche orgaan van de onafhankelijke sociaal-democraten, de „Freiheit", bevindt zjch pi groote moei lijkheden. De gebouwen van de druk kerij van de „Freiheit" zijn verkocht aan een particuliere drukkerij, die weigert het onafhankelijke blad ver der te drukken. De quaestie van het stakingsrecht der beambten zal in Duitschland door een rijkswet worden geregeld. Volgens een Wolffbericht is er ingebroken in het slot Friedrichshof bij Hamburg. De dieven stalen zil veren voorwerpen voor een waarde van meer dan 100 miilioen mark. Een dief is gearresteerd. Tengevolge van de verhooging der ambtenaarssalarissen zullen de Dujtsche post- en spoorwegtarieven op nieuw moeten worden verhoogd. De legerbegrooting der Ver. Sta ten sluit met een bedrag van 270 mii lioen dollar, d. i. 116 miilioen mini- der dan de loopende rekening. ITet leger bestaat thuis uit 115.000 m,an en 11.000 officieren. Het „Volksgericht" te Münehen veroordeelde den schrijver Wolff en den ingenieur Fomberger wegens land verraad resp. tot 15 cn 6 jaren tucht huisstraf, benevens tot 10 jaar eerver lies. Onder de advertentiën in „De Tijd" van gisteren, was een twee de oproep van voorstanders der nieuwe richting in de R. K. poli tiek. Naar aanleiding hiervan schrijft het blad De onderteekenaars van den oproep, veertig katholieken uit Den Haag en omstreken, betuigen instemming met het streven van notaris van Cranenburgh, aan welk streven „een goede en lof felijke gedachte ten grondslag liggt." Wij hebben hieraan geen oogen blik getwijfeld. Ook dezerzijds zijn den heeren Van Cranenburgh c.s. de belang stelling: en waardeering niet ont houden, welke een openlijke uiting van politieke verlangens door par- tijgenooten in een katholiek blad Steeds verdient. Maar wij hebben er onmiddellijk op gewezen, dat elke actie, om invloed uit te oefenen op de candidaatstelling of bii .de forrmdeering van het R.K. verkiezingsprogram, moet blijven in de organisatorische lijn. dat wil zeggen: in en door de. Kies verenigingen. En op dit punt worden wij door de Haagsche voorstanders van de richting-Van Cranenburgh geheel in 't gelijk gesteld. Zii spreken in hun oproep de verwachting uit, ..dat de eenheid in de Katholieke Staatspartij zal worden behouden en (de onderteekenaars) vertrou wen, dat door een krachtiger me dewerken van alle groepen in de bestaande kiezersorganisatie en door meerdere erkenning van ieders rechtmatige verlangens een voor allen bevredigend resultaat zal kunnen worden verkregen." Zóó komt heel de actie op den goeden, organisatorischen weg. De Haariemsche en Amsterdam- sche voorstanders van het plan- Van Cranenburgh plegen overleg met het bestuur van den Alge- meenen Bond. En de nieuwe groep stelt niet alleen het behoud der eenheid in de partij voorop, doch verklaart tevens, dat alle ka tholieke groeepn, dus ook de hee ren Van Cranenburgh c.s., in de R. K. Kiesvereeniging thuis hoo- ren en daar moeten trachten in vloed uit te oefenen op den gang van zaken in de R. K. Staatspartij. Zóó gaat het goed DE DAGARBEID IN BROOD BAKKERIJEN. De Minister van Arbeid heeft den Bakker; gj:.e!len organisaties medcgie- uecid dat hij besloten heeft aan ber drijven met 9 of meer gezellen toe te staan, reeds om 3 uur met voor- arbeid te beginnen en Va van de gezellen 001 6 uur te laten aanvangen De Minister meent, ofschoon de Arbeidswet 11 g niet gewijzigd is, dien nachtarbeid te moeten toe staan, om dat dioor het ontbreken van een verkoopverbod (vóór 10 uur das mor gens) de nadoelen yoor het grootbe drijf, thans erger zijn dan na een eventueel© wetswijziging. De vier Bakkersgezel lenbonden, t.w. de Algemeene R. Katli. Clhristeij lijke en Neutrale hebben zich over dit ministriëel besluit verstaan. Ze zijn het met den Minister oneens en houden zc.li er van overtu:gl, dat eventueel© toepass'ng van 's Ministers beslu't, ernstigs moeilijkheden in het bakkersbedrijf tengevolge zal hebben Besloten werd zich gezamenlijk te legrafisch tot den Minister te wenden om, alvorens toepassing zal plaats hebben, door hen gehoord te worden. RIJKSSUBSIDIE AAN GEMEENTEN VOOR GEBRUIKSWAARDE BI JZONDERE SCHOLEN. De minister van Onderwijs, K*. en W. hoeft'-aan Gedeputeerd© Staten verzocht den gemeentebesturen mede te deelen, dat d© eventueels toeken ning van do in art. 1 van het IC. B. van 29 October 1921 bedoelde tege moetkoming eerst zal kunnen worden bevorderd, nadat een vergelijking zal bobben plaats gehad van de aan spraken van alle gemeenten, welke voor die tegemoetkoming mee nen ji aanmerking te komen. In verband hiermede heeft üe Minister voor noemd gemeend een grens t; moe en stellen voor de inzending van de in gonoemd art. 1 bedoeld» aanvragen. De aanvragen betreffende het jaar 1922 behcoren u'teriijk 31 Appil a.s. ©n die voor volgende jaren uiterlijk FEUILLETON 82. „Is ze 't wel Zij ge er zeker van „Volkomen zeker." „En het kind „Het kind is er ook. Ze wonen in de straat der Acacias 1.50." „We moeten den heer Lantin waar schuwen." „Nog niet. Dat hebt geen haast. Wij hebben 't te lang slecht gehad om niet van de gelegenheid te genieten, nu de kans er zoo schoon toe is." „Daar hebt ge gelijk in." De twee mannen stapten naar een herberg. Zij waren zoo tevreden over Zichzelf, dat ze vonden, dat er wel eens een kleine belooning op mocht staan, Welke zij veroorloofden te nemen in den vorm van een hartversterking'. „Eindelijk," zei Eendenbek zich Vergenoegd de handen wrijvende, „wij ihebben onzen dag niet verloren. Het j,vogeltje hebben we thans voor het grijpen en we behoeven de arm maar Jut te strekken. Alle duivels, wat had zij goede voorzorgen genomen en wij moester, ^onze uiterste krachten inspannen. Nu, daarvoor moeten ze bloeden." „Jongen ja," meende de ander, „we moeten ze een leelijke pen op den neus zetten.".. De twee kerels men begrijpt het wel, behoorden tot dat soort van per sonen, waarvan 't in sommige Parij- sche wijken wemelt en die men voor allerlei zaken gebruikt. Half agent van pojitie, half bandoet,bereid om alies te ondernemen, om alles te wagen, mits er slechts geld aan te verdienen i?. Voor dit oogenblik waren zij in dienst van den heer Lantin, die de zaken van den markies d' Arbois be hartigde. Zij hadden in opdracht den zoon van den markieste zoeken en hem weder in handen te stellen van zijn aangenomen vader. Sedert het vertrek van Christine en Mark uitdeouderlijke woning, waren er heel wat gebeurtenissen voorgevallen, wélke, wij in 't kort zullen inededeelen, om dan weder terug te komen., op het punt waar wij thans met ons verhaal zijn. Na het bezoek van den heer Lantin aan de dames de Mézière,was hij op het kasteel d' Arbois teruggekeerd niet het antwoord dat wij kennen. Toen d markies hem alleen zag terug keeren, had hij hem trillend en bleek van woede, met gesloten vuisten en woest rollende oogen ontvangen. Nog voor zijn 'zaakgelastigde den mond,open kon doen, riep hij^.Wei gert 2e weder haar intrek te nemen, in de echtelijke woning Niettegen staande alle smeekbeden, alle bedrei gingen „Niettegenstaande alles. Ik heb al les gezegd, wat menschelijker wijze gesproken, mogelijk was om te zeggen.' „En welke reden geeft zij op." „Zij wil u niet meer zien. Zij be schuldigt u, haar bruidegom vermoord te hebben." De heer d' Arbois lachte schaterend: „Zij gelooft het dus „Zij is er zeker van." „Haat zij mij zoozeer?" „Zij-zal mijnheer, den majkies open lijk beschuldigen, als hij haar iets in den weg legt." „Daar lach ik wat mee. Men be schuldig ifniet zonder bewijzen. Heeft zij dB „Zij kan die niet hebben. Omda ik niet kan gelooven, dat mijnheer de markies zoo iets gedaan heeft." De zaakwaarnemer zweeg een oogenblik en keek den heer d'Arbos strak aasw Deze fronste de wenkbrauwen zelfs niet. „Natuurlijk niet. Ik had wel wat anders te doen, dan op dien vent te gaan schietên. Bovendien kende ik op dat oogenblik freule de Mézière even min als haar bruidegom, en ik had nog nooit aan een van beiden een oogen blik gedacht." „Dan kan ik mij zeer goed vooc- maar ik begrijp niet, waarom mijnheer de^markies gezegd heeft, dat hij de dader was van dien moord." „Om mijne vrouw woedend te ma ken, zoo wanhopig gevoelde ik mij door hare minachting. Ik heb haar gezegd, dat ik 't was, die haar eersten man vermoord heb, om haar te doen lijden. En 't speet mij, dat ik zelf die misdaad niet gepleegd had, opdat ze mij dan oprecht kon haten, ik wilde haar pijnigen omdat ze mij niet wilde beminnen." En terwijl hij deze woorden uit sprak, lag er op zijn gelaat zooveel dier lijke wreedheid, dat de heer Lantin on willekeurig rilde, en bij zich zelf dacht hij, dat als de markies Paul niet ver moord had, hij er aan den anderen kant toch wel degelijk toe in staat zou geweest zijn. Hij zei echter „Mijnheer de mar kies heeft dus niets te vreez.en „Ik? niets, hoegenaamd." „Dan kunnen wij voortgang met de zaak maken. Morgen zoo vroeg mo gelijk, ontvangt mevrouw de markie zin bij deurwaarders-exploit een op roeping om zich weder naar de echte lijke woning te begeven. Bij verzuim wordt zij aangenaamd in onze handen te stellen den heer Mark André Léo- pold graaf d'Arbois, zoon van den markies en de markiezin d'Arbois. Wordt aan de oproeping in vier en twintig uren geen gevolg gegeven, dan komt de zaak voor den rechter." „Ga en maak spoed, zei de markies. „Ge gelooft dus zeker," dat ik het proces zal winnen Ikjben er zeker van. Al het ongelijk is aan'de zijde van mevrouw de mar kiezin, die zonder geldige redenen, de echtelijke woning verlaten heeft." „Handel dan zonder oponthoud." De twee mannen namen daarop afscheid van elkander. VOOR DE RECHTBANK. II. Van den volgenden dag af begon het proces, maar in hetzelfde uur vernam de heer Lantin ook, dat de markiezin en haar zoon verdwenen waren. Hij ging het den markies mededeelen, die onbeschrijflijk woedend werd. „VertrokkenZij is vertrokken," gilde hij met de vuisten op de tafel „Hadt ge er u niet vooruit van moe ten verzekeren, dat zij ons niet kon ontsnappen „Wat was er dan te doen Wij heb ben geen enkel middel 0111 haar terug te houden of ons tegen haar vertrek te verzetten. Zoolang niet een volkomen, volgens de regelen var-gesteld vonnis, uwe rechten heeft erkend, hebben wij, niet het minste gezag over mevrouw de markiezin en haar zoon." (yWordl vervolgd),}

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1