Branden. Kerk en School Provjasi&al Voerfoopige uitslag stemming Politiek Advies Ingezonden stukken HaiëeS ®n iarkl Als termijn van invoering dezer' eiséhen werd vastgesteld 1 Mei 1922. Door toepassing van deze regeling zal het mogelijk worden de fallooze minderwaardige artikelen in de snoep- ooed-branche te doen verdwijnen. OM EEN HALVE CENT. Het is gebeurd, dat een instructeur aan den landstorm, een zekeren af stand moest fietsen om les te gaan geven. Volgens de bestaande voor- sdi.iLen, mag hiervoor gerekend wor den 3 cent per K.M.-Volgens de weg wijzer van den A.N.W.B. bedroeg de afstand 3.2 K.M. en zoodanig werd de declaratie opgemaakt en gede clareerd 9.5 cent. Dit klopte echter niet met de ge gevens van den kapitein-instructeur 'die tot de conclusie komt, dat de ais.and 3.75 K.M. bedraagt. Er moet dus 10 cent gedeclareerd worden, in plaats van 9</2. De declaratie wordt voorzien van de noodige papieren te- ruo ,e, onden om overgemaakt te wor-- detc Alzoo geschiedt. In Den Haag aangekomen, gaan de Hooge heeren weer aan Tilet passen en rekenen en komt men tot de con clusie dat 3.75 todh teveel en 3.2 goed was. De declamatie komt weer te.ug en wordt weer veranderd, zoo als ze eerst was. Doch de kaïpitein- inst.Tcleur acht het nog niet goed. De aistand is wel 3.2, doch voor driemaal 3.2 of 9.6 cent moet 10 cent berekend worden en voor de vierde maal komt de declaratie terug om ove. gemaakt te worden. En dat allemaal voor 1/2 cent. MET EEN BEZEMSTEEL. Gisterennacht omstreeks vier uur hoo.de 3e concierge van h;et gebouw de Ruijterkade l-r3, te Amsterdam, waar de Vereenigde Cargadoorskan toren zijn ondergebracht, gestommel in een der benedenlokalen Hij ging naar beneden en zag hoe twee inbre kers bezig waren de inventaris der kantoren overhoop te halen. Daar elk wapen hem ontbrak, greep Wij' een be zemsteel en ging naar binnen, waar hij een der daders aangreep. Deze verzette zich, waarop de concierge hem met de bezemsteel zulk een slag op hét hoofd gaf, dat een ernstige wonde ontstond. De ander nam de vlucht. De overgeblevene kreeg nog meer slagen en gaf zich ten slotte gewon nen Op het rumoer kwamen eenige b. Iwachts van de 'hoofdwacht de Ru.jueikade aansnellen, die den in breker vasthielden tot de politie kwam In zijn bezit werden eenige ledige portefeuille's, kijkers en een partijtje sigaietten aangetroffen. Ook werd een breekijzer gevonden. Na in het Binnen-GasjWuis verbon den te zijn werd de arrestant naar het burtau Warmoesstraat overgebracht. Het tweetal was binnengekomen door inklimming en verbreking van een glasruit. BRANDKAST OPENGESCHEURD. Gisterenmorgen bemerkte het per soneel der uitgevers firma van Mant- gem en de Does te Amsterdam, dat imrekers een beaoek hadden gebracht aan het kantoor, dat op de eerste verdepjng gelegen is van het perceel Vijzelgracht 77. Een groote, ofsohoon n'ei ai te forich geconstrueerde brand ka>t was van haar plaabs geschoven, omgeworpen en als een sardineblikje opengescheurd. De inhoud was ver dwenen. Vermoedelijk betreft het een bedrag van flö a f1903. De politie van net bureau g.ngel heeft d© zaak in hanuen. Van de daders is nog geen spoor. DE MALVERSATIES EE GENDüEUNGEN. De gewezen burgermeester van Gen- dr'ngen, D. Stoot, is tegen 11 April a.s. voor de Amh©mso..e Rechtbank gedagvaard wegiems verduistering van gelden der gemeente Gendringen. De vtrduishering betreft e.n bjdrag van f lö.üOJ en een bedrag v:an f 1800. De heer Sloot vertoeft thans in Du tsohland. Ee faillissements aanvrage was ^e- gpj-nd op twee vorderingen van de ge meente Gendringen, n.L pen bedrag van f 15.000 door burgemeester Sloot uil de gemeentekas genoim^n om aan het Cen.raai distributiebureau af te dr gen en een bedrag van f 1800 door S. ontvangen van de Brandstoffen- commissie tot storting in de gemeen tekas. in den afgzioopen' nacht is te Am sterdam de Victoriabioseoop aan den JNieuwendijk een groot modern bi osoooptiieater, uitgebrand. in dit theater was gisteren voor het.eerst gedraaid de film: „Du Jan tjes gemaakt naar het bekende too neelstuk van dien naam. Het thea ter bestond nog slechts eenige jaren. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Nader 'meldt men ons: Omstreeks half 3 hedennacht ont dekten bewoners dat er in de bios coop. genaamd: Victoria thea'er, een r ern t ge brand was ui gebr. k ti. doende 1 randweer enk de minuten 1 ter versoheen sloeg ds vlam r.eds uit on deelde het vuur zich mede aan het dames-kieedingmagazijji van de fr.ua Brennjnkmeijcr. Be brandwe- r greep hier dadelijk in eerst mot het aanwezge materiaal in het maga zijn later met zwaarder materiaal. De schade bij deze firma is niet ©toot, maar het heeft een haar ger Boheeid of de vlammen hadden z eh van dit kledingmagazijn meester ge maakt. Intiusschen stond het theater In volle vlam. Een zeer groot aan- waterstralen, zoowel van de mo- L Jwspuiteai Ate yan die .Veehtleidiing werden ïn de Vlammenzee g:ricat. Tegen half 4 begon het vuur te minderen en was het gevaar voor de omliggende gebouwen geweken. De andere buurman van het thea ter, de paper firma Lutkie, en Smit, kroeg aterschade. Hot neater is zoo goed als uit gebrand. De film „De .Jantje^', die gedu rende de 4 volgende wek-m zou draAen is mede verbrand. Om kwart voor drie hebben omwonenden ©en knal gehoord, vermoedelijk is toen de cabine gesprongen. In den loop van den narttt kwamen de burge meester, de heer De Vlugfc, cn de hrx/dcomm-'ssaris zich op de hoogte stellen va,n den brand. Naar wij vernemen, heeft da heer De Vlugt toen hij i»g' architect was, het theater gebouwd. I-Iet theater was laag verzekerd. De oorzaak' van den brand is nog onbekend. Gisterenmorgen ontstond door on bekende oorzaak brand in de boer derij van W. Mulder te Zalk, nabij' Zwolle. De bewoners waren paar de markt' te Zwolle, behalve een dienstbode, de 16-jarge knecht B. en een kindje. Eaen de brand ontdekt werd, vluchtie de meid met het kindjp. Den 16-jar'gen jongen gelukte het 25 stuks' vee te radden, 14 kalveren 11 koe'en en 1 stier kwamen in de vlammen om1. Het blusscikingswerk liet veel te wenschen over. In melkbussen moest het water voor de brandspuit wor den aangedragen. De groote boer derij en naastgelegen schuur brand den geheel uit. Ewee hooibergen en een schuurtje bleven behouden. DEN DUIE3CHER ONTSNAPT. Tb Euddern, een Duiteeih plaatsje even over de grens, werd de heer W. uit Sittard door een Dmiteehen be ambte aargehouden' als verdacht van smokkelarij. Daar genoemde W. ge- brekk'g is (hij heeft een houten been) werd hij met den douaner ambtenaar met een dog :ar naar den burgemeester van Havert geneden om daar gehoord te worden en in voorlo'oipige bewaring te worftssn ge steld. Toen men op de p Laats van be- sfemmug aangekomen was, stapten de voerman en de beambte uit om ■den burgemeester te verwittigen. On ze Limburger maakte nu van de gelegenheid gebruik de teiigels te grijpen, de zweep over het paard te leggen en iin vliegende vaart de Soilianidische grens op te zoeken, wat hem gelukte. Aan het revolver schot, dat hem werd nagezonden had hij lak, verklaarde hij|. H,2JII ALLERLEI. De 64-jarige achiRenophaler J. H. Evers uit Halfweg, is onder Hoofd dorp met zijn wagen in een sloot terecht gekomen en in de modder ge stikt. Het eerste kievitsei, gevonden in Friesland, is aan de Koningin aangebo den door den heer Jan de Jong te Leeuwarden. ■- Mevrouw de wed. F. N. van der Muelen geb. Vastwijk, overleden te Weesp, heeft aan de Vereeniging tol Cbr. verzorging van zenuwlijders voor het sanatorium te Zeist gelegateerd pen som vau f5000. vrij van het recht van successie. Te Unkoog onder Hekendorp (Z.-HJ is miltvuur geconstateerd. Het aan deze ziekte gestorven rund is vernietigd. Te Renzel werd in de sigaren fabriek der firma van Gardinge en Co. ingebroken. Niet minder dan 6000 sig'aren zijn ontvreemd. Te Vlissingen zal op het grai van een in den oorlog gesneuvelden Duilschen soldaat hedenmiddag een gedenkplaat worden onthuld. De gemeenteraad van Dinxperlo heeft besloten voortaan den marken toeslag in te trekken voor arbeiders die misbruik maliën van sterken drank. De boerenhoeve van den land bouwer G. in 'de Roek te Hujzen is totaal uitgebrand. Daar het vuur aan de woonhuiszijde begon, konden de stallen intijds geopend en het vee ge red worden. Verzekering dekt alle schade. Te Onstwedde js afgebrand de boerderij van Johannes Komies. Het vee werd gered. Het graan en het stroo van vijfden hectaren zijn mede verbrand. Verzekering dekt ton deele de schade Uil de visschershaven te IJmui- den is opgehaald het lijk van een vis- scherman, dat uit de daarop gevonden papieren bleek te zijn van "den 36- jarigen stoker H. W. B. uil Maassluis, In de gereformeerde kerk te Stellendam hebben Inbrekers zjch toe gang weten te verschaffen en voor een bedrag van f80 uit de collecte bussen ontvreemd. Van de daders geen spoor. Te Assen is gevankelijk binnen gebracht Deck B. Ie Emmer Erfscliei- denveen, verdacht van brand te heb ben gesiicht in de woning van P. C. Burkema aldaar, welke woning geheel is afgebrand. Uit het Eemskanaal is het lijk opgehaald eencr onbekende vrouw Ilet kind van den arbeider M. v. d. B. jn Eerschot, dal, gelijk ge meld, het on, .luk had in een ketel met kokend zeepwater te vallen, is na vreeselijk lijden aan de gevolgen overleden. Ten nadeele van J. SI. te Nieu- wer-Amstel is door een hond een geit verscheurd en grootendeels verslon den. Aan een bok, die zjch ook op die wciae Bevond, werd een groot stuk vleesch -uit 'het achterlijf ge scheurd. Op eenigen afstand verder werd een schaap doodgebeten. De po litie doet onderzoek. SCHRIJVEN VAN Z. H. PAUS PIUSOCI AAN DEN AARTSBIS SCHOP EN AAN DE OVERIGE BISSCHOPPEN VAN NEDERLAND. Als antwoord op het voor eeni gen tijd verzonden schrijven van het Doorluchtig Nederlandsen Episcopaat aan Z. H. Paus Pius XI, waarin aan den nieuw gekozen Paus hulde en eerbied werd be tuigd, is door Z. D. H. den Aarts bisschop het volgende schrijven ontvangen. Aan onze Eerbiedwaardi- 1 1 ge Broeders, Henricns N Aartsbisschop van Utrecht en de andere Bisschoppen van Nederland. 1 'Pius XI, Paus. Eerbieldlwaandige Broeders, Heil en Apostolische Zegen. Ofschoon het Ons bekend was, dat gii in genegenheid tot den Apostolischen Stoel bij niemand ten achter staat, heeft toch de hul de van het schrijven, dat gii on langs gezamenlijk tot Ons hebt gericht, Ons hoogst aangenaam ge troffen. Gij bidt Ons immers in uw gelukwensch al datgene toe, wat voor den Opperherder, zoo juist op Petrus' Stoel' verheven, het vurigst te verlangen is. Daarom beantwoorden Wij mve wenschen met Onze volle vaderlij ke liefde en Wij vragen U tevens, niet na te laten Gods hulp voor Ons af te bidden. Want gij weet zelf wat tiid wij doorleven, een tijd namelijk, waarin voor de ge nezing van alle soort kwalen, meer dan ooit, een allernauwste band noodig is tusschen Chris tus' Stedehouder en de Bisschop pen. Na God, vertrouwen Wij daar om ten zeerste op uwe beproefde bekwaamheden en Wij hopen, dat onder uwe aanmoediging; en steun de Katholieke zaak in uw vader land van dag tot dag voortgang moge maken, waarmede ongetwij feld de bloei ook van het Burger lijk leven gelukkig zal samengaan. Wij bidden God, den Gever van alle goeds, dat Hij U daarvoor den noodigen bijstand moge ver- leenen. Tot het verwerven daar van en tevens ten teeken van on ze toegenegenheid, schenken Wii aan U, Eerbiedwaardige Broeders, en aan de geheele Geestelijkheid en aan het volk, dat aan de zorg van ieder Uwer is toevertrouwd, van ganscher harte in den Heer den Apostolischen Zegen. Gegeven te Rome bij Sint Pie- ter, tien 22sten Februari 1922, het eerste jaar van Ons Pausschap. PIUS XI, Paus. FRATER EMILIANUS. f Op ruim 91-jarigen leeftijd is in het klooster der fraters van de Congregatie van O. L. Vrouw Moeder van Barmhartigheid over leden de eerw. 'frater Eimilianus (Johan Baptist van Dijk). Frater Emilianus werd geboren te Til burg den 5en Jan. 1831. KARDINAAL VAN ROSSUM. De bijzondere correspondent van de „Msb." te Rome seint d.d. 17 dezer Heden werd Z.Em. Kardinaal W. v. Rossum bij Z. H. den Paus in bij zonde re audiëntie ontvangen. VOOR DE R. K. UNIVERSITEIT. De „L. K." zegt van góed-ingelich te zijde te vernemen, dat de onder de katholieken van Nederland gehouden inzameling voor de stichting van een R. K. Universiteit tot dusver circa 1/4 millioen gulden heeft opgebracht. Naar wij vernemen is de voorloopi- ge uitslag van de stemming over liet Politiek Advies in den Rijkskieskring —Helder als volgt: Mr. Bomans verkreeg 157.330 p. Chr. v. d. Bilt 141.185 Mr. P. Reymer 120.825 Mevr. Bronsveld-Vitringa 118.982 De overige puntenaantallen, uitge bracht op de verdere candidaten van de lijst, moeten op dit moment nog uitgezocht worden. Doch vast staat nu alreeds, dat ten opzichte van de vier eerste candidaten het politiek advies over 't algemeen gevolgd is. Wij constateeren het met genoegen. ■STEMMING VOOR DE CANDI- DATENLIJST,. WARMENHUIZEN. Van de 298 le den der R. K. Kiesvereenigdng namen 2-18 personen aan de stemming1 deel; 232 volgdeu het politiek advies; 10 biljetten waren van onwaarde en 6 waren afwijkend. f WIJZIGING REGLEMENT VAN BE STUUR VOOR DE BANNE HEM. De Gedeputeerde Staten van N.- Holland doen weten, dat in hun ver gadering van 21 December 1921 is vastgesteld de navolgende wijziging van art. 3 van het bijzonder regle ment van bestuur voor de banne He 111: Het grondbezit, voor de verkies baarheid tot lid van Wet Bestuur ver- eisdht, wordt bepaald op één H.A. en aan bovengenoemd reglement toe te voegen een nieuw artikel 10, lui-' deride als volgt: Artikel 10. De bij keur aan te Wij zen watergangen worden door de eigenaren der belendende landerijen en erven onderhouden op de afmetin gen en overeenkomstig de voorschrif ten, bij keur te bepalen. Indien perceelen in vruchtgebruik erlpiaoht of opstal zijn uitgegeven, kunnen de in dit artikel bedoelde ver plichtingen, met uitsluiting van de eigenaren, slechts worden opgelegd aan de vruchtgebruikers, erfpachters of opstalh'öuders. 'T ZAND. 'T ZAND. Ledenvergadering. Don derdagavond hield het plaatselijk co mité voor de Kath'. Soc. Acit. zijn aangekondigde ledenvergadering, die flink bezocht kan genoemd worden, ruim 50 procent der leden was aan wezig. Ongeveer half acht uur opende de Voorzitter, de heer W. Doedens de vergadering met den Christel,ijken groet en een welkomstwoord en bracht naar voren dat h'et kardinale punt van dezen avond wel zal zijn de pet sbespreking, dat door het bestuur van het plaatselijk, comité deze zaak reeds onder de oogen was gezien, wat tot gevolg heeft gekregen, dat er een deputatie uit dat bestuur naar het N.-H. Dagblad is geweest, met als resultaat dat heden de heer Baart als afgevaardigde van genoemd blad hier tegenwoordig is: spr. hoopt dan ook, dat een goede oplossing gevon den zal worden. Punt 2. Bestuursverkiezing. Perio diek moesten aftreden de heeren W. Doedens en A. Filmer. 1 vacature. Tot leden van het stembureau wer den benoemd de heeren M. Groot Jbz. en M. Kroon. Bij eerste vrije stemming werden de aftredenden met bijna algemeene stemmen herkozen en namen de her benoeming aan. Voor de vacature was een 2de vrije stemming noodig, hiervan was de uitslagde h'eeren Th. Tesselaar 5, M. Kroone 3, M. Groot 3, M. Baltus 1, L. Schilder Jbz. 4 en G. Zomerdijk 2 stemmen. Alzoo moest er herstemming plaats hebben tusschen de h'eeren Th. Tes selaar en L. Schilder Jbz. De heer Tesselaar wenschte voor een benoe ming niet in aanmerking te komen en voor den heer Schilder, hoewel niet aanwezig, wordt ook verklaard, dat deze geen benoeming kan aan vaarden. De heer W. de Wit spreekt hierover zijn spijt uit en zegt, dat ook hlij hier niet voor zijn pleizier aanwezig is en dat hij' o^siiuiurslid is geworden om het algemeen R. K. belang, daar om stelt hij voor de stemmen uit te brengen op de personen die het ook zullen aannemen. Hét Dag. Bestuur stelde voor en maakte van zijn recht gebruik om "de vacature te bestendigen en op te lossen door aanvulling als toegevoegd lid. Punt 3. Contributie-Heffing. Het voorstel van het bestuur was een heffing van 25 cent pier lid der aangesloten vereeniging en. Totaal zul len er dan zijn 250 bet. leden. De heer Jn. Strooper ziet .n dit bestuursvoorstel voor den L. T. B. een bezwaar en zegt,» dat een heffing van 25 cent een achteruitgang van leden zal beteekenen. De heer C. N. de Wit zou geen contributie willen heffen maar laten collecteeren, hiervan verwacht deze meer en noemt de cijfers f 40 a f50. De Voorzitter geeft over het be stuursvoorstel nog eenige nadere toe lichting en zegt» dat'hét bestuur de zaak degelijk heeft overwogen, ook wat betreft colleeteeren, maar men was van meening, dat contributie- heifing statuair noodzakelijk was en er verband moet bestaan tusschen deleden en de vereenig ng, wat alleen wordt verkregen door contributie-be taling. Het bestuur heeft zich gewend tot het Centraal Bureau der K. S. A. om een spreker, teneinde het doel van de K. S. A. nader uiteen te zetten hopende, dat daardoor meer voor het streven en werken van het PI. Comité gevoeld zal worden. De heer N. Filmer wil een be middeling, hij zou willen voorstellen een contributiéhefling van 10 centen en tevens later collecteeren, contribu tie-helling acht hij noodzakelijk, ook af valt h'et voor de leden van den ar beidersbond zwaar deze te betalen. De heer W. de Wit zegt, dat het begin van het PI. Comité al treurig is geweest, daar men geregeld met schuld moet werken en dat voor een organisatie voor de K. S. A., hij zou willen dat het bestuursvoorstel werd aangenomen. Het voorstel van het bestuur werd verworpen met 7 stemmen voor; dat van den heer Filmer aangenomen met 14 stemmen voor; uitgebracht werdén 20 stemmen en 1 blanco. -De Voorzitter zegt, dat we zijn gekomen tot persbespreking en brengt klachten naar voren, 'hoofd zakelijk betrekking hebbende opi het correspondentschap alhier, als hét te wein g opnemen van jlaatselijk nieuws uit ptize omgeving en waardoor neu trale bladen zulke zware concurren ten zijn geworden. De heer Baart zet hierop uiteen de groote moeilijkheden die aan een goe de regeling voor een R. K. Dagblad verbonden zijn en noemt vooral het nïet-medewerken der Katholieken zelf als het niet-opgeven van nieuws, het niet doen plaatsen van advertentiën enz.; aan de andere zijde bestaat zulks niet, daar is wel volle medewerking en dan is het ook nog een verschil of een blad provinciaal is of geweste lijk. Spr. is van meening, dat, wan-' neer de Katholieken medewerken Het blad vanzelf goed zal zijn, geef het N.-H. Dagblad uw steun en adver tenties. De heer A. F. Meijer zegt dat Hij h'et tijdstip gunstig acht om er ver betering in aan te brengen, daar spr. gaat vertrekken, hij zelf is van mee ning nooit een goed correspondent te zijn geweest en dat Hij daarvoor de noodige bekwaamheid miste, meer malen heeft hij reeds om die reden bedankt, maar als de Directie van het N.-H. Dagblad omzag naar een an der. dan kon zij hierin niet. slagen, zoodat hij in het belang der zaak gedwongen was te blijven; er zijn Idachfen zegt spir., maar tracht die nu op te lossen en geef uwe mede werking. De Voorzitter zegt, er zijn in onze gemeente ongeveer 400 Roomsche 'huisgezinnen en daarvan lezen er zoo wat 140 het N.-H. Dagblad; wanneer hier de oorzaak niet vvordt weggeno men, zal ons werken voor de Kath. pers geen resultaten hebben; spr. meent, dat er een tekort is aan be langstelling in het cooperatiê-stelsel, het particulier belang werkt veel scher per. De heer C. N. de Wit is ook van meening, dat de oorzaken moet wor den weggenomen en die zijn er, in intieme gesprekken heeft hlij. die van den correspondent vernomen; als daar in geen verbetering wordt gebracht, zal men steeds in hetzelfde euvel te- tugvallen. De heer W. de Wit zegt, we moe ten de kwaal wegnemen De Voorzitter vraagt of het niet wenschelijk zou zijn, het agent- en» correspondentschap in één hand te leggen, opdat het daardoor een halve broodwinning kon worden? De heer Baart is van meening, dat dit niet zal gaan, dat zou een onbil lijkheid zijn tegenover het bestaand agentschap en daar is hij geen voor stander van. De heer A. F. Meijer meent, dat thans de oplossing wel gevonden kan worden door het aanstellen van meer- deie correspondenten, onze gemeen te leent zich zoo moeilijk voor een correspondentschap. En naar zijn mee ning zal Directie en Redactie wel willen medewerken om in dien geest de zaak op te lossen. Laten wij alten verder ook medewerken. Na een dankwoord aan de aan wezigen, sluit de Voorzitter met den Ghristelijken groet de vergadering. ZWAAQDIJK. ZWAAGDHK. - PI. Belang, ontving van üed. Staten dezer Pro vincie op zijn verzoek om het bo- vengrondsch ho .gspanningsnei in een ondergrondscn net te ver anderen en bij storm, sneeuw en ijzel den stroom stop te zetten, ten antwoord, dat zij tot het eer ste voorloopig niet voldoende aan leiding vinden en dat ook aan het tweede verzoek niet kan worden voldaan, daar in genoemde om standigheden juist het gemis van de gebruikelijke electrische verlich ting groote ongelegenheid met zich zou kunnen brengen. Echter is door hen aan het ge meentebestuur een circulaire ge richt, waarin op het wenschehjke v. 'n deugdelijk onderhoud harer laagspanningsgeleidingeri wordt gewezen. EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN ZEE. - Op nieuw benoemd. De heer W. A. Laurense alhier, is opnieuw be noemd tot burgemeester dezer ge meente. SIJBECARSPEL. SIJBECARSPEL. - Een voor spoedige gemeente. De Raad de zer gemeente bestoof wegens den goeden stand der kas, den hoofde- lijken oms,ag over de_eerste vier maanden des jaars niet te heffen. LIMMEN. LIMMEN. Geslaagd. Voor het examen nuttige handwerken is te Amsterdam geslaagd Mej. M. C. Schermer, alhier. HEEMSKERK. HEEMSKERK. St. Elisabeth. - De zer dagen hield genoemde vereeni ging haar jaarvergadering in de K.S.A De Presidente opende de vergade ring, heette allen hartelijk welkom, bijzonder den ZeerEerw. Heer Pas- stoor G. A. der St. Elisabethver. De Presidente betreurde het dat er zoo weinig opgekomen rijn. Hierna volgde jaarverslag van de Secretaresse, die een schitterend ver slag utbraiclht over het ai'geloopen jaar. De Pres. dankte de secretaresse har telijk voor haar prachtig jaarverslag. Vervolgens verslag van Penning- meesteresse dat met een batig saldo sloot van enkele gulden.s De boeken werden nagezien door Mej. de Sdhuijt—de Boer en Mej. de Ruiijter, welke werden in orde bevonden. De Presidente verzocht degenen, die oude ideedingstukken mochten hebben, welke zij toch 'niet meer dra gen, die aan de vereeniging te geven, daar zij van oud nieuw maakte en menig arm kind wordt daar weer mee gekleed. Hierna HicM de 'ZeerEerw. Heer Pastoor een ing over de Christe lijke Naastenliefde. De naam St. Elisabeth' toch, spreekt U overal yan opofferende liefde tot de naasten. Na er op gïtvezen 'te hebben dat er voor Christus' tijd, bijna geen hefde tot den evenmensch bestond, verhaalde ons de ZeerEerw. Directeur, hoe de naastenliefde van hét beton der eerste tijden van Het Christendom af beoeefnd werd alle* wege, niet alleen door rijken en voor name personen, maar zelfs door men- sch'en die minder met aardscffe goede ren bedeeld waren. Van zeir kwam de geachte spreker aan Het leven van onze H. Patrones ElisabefH, om ons te doen zien hoe zij vooral .uit muntte in de deugd van naastenliefde, hoe zij hospitalen bouwde voor zie ken, hen zelf met eigen Hand ging verplegen, om overal hare weldaden, in geld, brood en kleedingstukken onder arme beffoeftigen te versprei den. Tenslotte wekte de ZeerEerw. spreker de vergadering op, om de voorbeelden van deugd en liefde tot de naasten van onze H. Patrones na te volgen, dan kunnen wij verze- ke:d zijn, dat wij eenmaal de H. FH- sabeth in den Hemel mogen begroe ten. Dat de vergadering instemde met de schoone woorden, welke onze ge achte Directeur sprak, bewees wel 'hef applaus, dat den spreker voor zijn leerzame rede ten deel viel. De Presidente bedankte uit naam van de geheele vergadering den Zeei Eerw. Heer Pastoor voor zijn schoo ne en leerzame rede. Daarna had er een gratis verloting plaats. Van de rondvraag maakt enkel de Zeer Eerw. Heer Pastoor gebruik, dL nog niet eén kort woord ieder aan- sj.oorde om veel met de St. Elisa bethsvereeniging op te hebben. Hierna sloot de Presidente deze gezelligen bijeenkomst. ROOMSCHE SOLDATEN VAN LICH TING 1922. Vrienden, ,,-St. Joris" vraagt u spreken. Luistert even: Het oogentilik is aangebroken, v\. 1 op gij uw burgerpak moet verwisselt' met het grijs-groen van Neerland.' Weermacht. Graag of niet, gehoorzaam aan de wetten des lands, zult ge u moeten gewennen aan het soldatenleven, zoo geheel anderb, als ge gewoon waart. Vele gevaren, naar ziel en lichaam, omringen u in uw garnizoen; de ver leiding kan er zoo groot zijn. Maar, en vergeet dit niet, groot is ook de hulp, die men u van Roomsche zijde biedt in de vaak moeilijke oogenblik- ken van uw diensttijd. Gij hebt uw aalmoezeniers; in haast elk garnizoen' de R. K. Militairen Ver eeniging. Uw mooie organisatie, den Nederlandschen Roomscb-Katholieken Bond van dienstplichtigen „St. Joris" enz. Wordt ten spoedigste lid van den Nederlandschen R. K. Bond van dienst plichtigen „St. Joris" waartoe ge u per briefkaart adres: v. Oldenbar- neveltstraat 33b Rotterdam kun* aanmelden. „St. Joris" behartigt uw geestelijke en stoffelijke belangen, verstrekt u op aanvrage gaarne alle gewensebte inlichtingen, helpt en steunt u zoo dit noodig is. Brengt uw vrijen tijd door in de zaal der R. K. Militairen Vereeniging, als trouw bezoeker. Vrienden, blijft flinke Roomsche jon ge mannen, óók, ja niet het minste tij dens uw soldatenleven. ALKMAAR, 18 Maart. Op de Vee markt waren heden aangevoerd: 45 paarden f 200—700, 1 veulen f 120, 24 koeien en ossen f350500, 328 nuch tere kalveren f 1228, 261 schapen f 3? 52, 6 vette varkens f 110150, 18 magere varkens f 3054, 177 biggen 10 w11628, 8 bokken en geiten f 1—7. ALKMAAR, 17 Maart. Alkm. Export- veil ng. Roode kool f 8 1020.70, gele kool f5.30—10.60 per 100 KG; uien f2o,8036, wortelen f 10.8015 per 100 K.G.Brusselscri lof 3557 ct per K.G.spruiten f3751 per 100 K.G.spinazie f 1.351.57 per ben; selderie f 1924 per 100 bos; aj>pelen 2232 ct. en peren 1744 ot. p. KG. Voorlaan veiling op Maandag, Woensdag en Vrijdag, 1 uur. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Mrt. Lauged. Groentenveihng. Roode koof le soort f 11.6017, 2e soort f3,80- f 11.10, gele kool le soort f 47.60, 2e soort f 1.10—3.90, witte kool le soort f3.104.50, 2e soort f 1.503, blauwt aardappelen f 13.80, bieten f 4.90, alles p.er 100 K.G. 1 Aanvoer: 23.800 KG. roode kooL 44.500 KG. gele kool, 27.300 K.G. w kool, 525 K.G. bieten en .490 KG. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 17 Maart. Roode kool f6.20—16.80, 2e soort f5.40 —10.30, uitschot f4.30—5.40, gele k. f3.80— 7 20, 2e soort f3.20—4.50, uit schot fi.10—1.40, witte kool f2.20— f3.30, uitschot f 0.80—1.50, uien f32.30 —34.90, drielingen f 22.50—24.40, stek f 13.30^15, peen f18.20, kroten f 3.70 4.50, blauwe aardappelen f 12.20 f 13A0' bravo's f 11.90—12, red star f.10.20, alles per 100 KG. Aanvoer 16 Maart: 1925 K.G. Aard appelen, 40.250 K.G roode kool, 36.644 K.G. giele kool, 82.970 K.G. Deensche witte kool, 2475 K.G. uien e* 1050 K.G. peen. WARMENHUIZEN, 17 Maart Roode kool f6.10—14, uitschot f 2.30—6.10, gele kool f5.207.20, Deensche witte kool f2.20—280, alles per 100 KG. HOORN, 17 Maart. Heden hebben 21 vaartuigen hier aangevoerd: 476 pond bot 20—23 ct per pond en 834 jd haring f2,50—4.60 per tak ij®

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 3