ONS BLAD" Dinsdag 28 Maart 1922- 14e Jaargang Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: BUITENLANO. FEUILLETON ZIJN SLACHTOFFER. DE LAfgGE DE MQRik^Z VERSPREIDE BERICHTEN KORTE BERICHTEN. Sooiaie Berichten. HOLLANDSCH DAGBLAD ADMINISTRATIE No. 433 REDACTIE No. 633 Abonnementsprijs Per kwartaal voor Alkmaar2. Voor buiten Alkmaarf 2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,f 400,f 200,—, t 100,f 60,—, f 35,f 15,— Advertentieprijs: Van 1—5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; Reclame! per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voor. uitbetaling per plaatsing f 0.60 DE HAVENSTAKING IN ITALIë. De havenstaking in Italië duurt nog onverminderd voort. In verschillende plaatsen hpbben bloedige botsingen plaats gebad. Enkele schenen doen de haven van Brindisi aan, doch zonder tp ladpn of te lossen. NIET ZOO BEDOELD! Een onvoorzien gevolg der conferen tie van Washington is, dat de groote mogendheden, ofschoon zij de afge schafte oorlogsschepen niet aan klei ne naties mogen verkoopen, wel ge rechtigd zijn nieuwe dure oorlogssche pen te leveren. Finland heeft onmid dellijk nadat bleek, dat de Amerikaan- sehe senaat het vlootverdrag zou rati- ficeeren, onderhandeld over den aan koop van zes Britsebe torpedojagers. De Britsche admiraliteit wilde geen tweedehandsschepen verkoopen, maar bood de levering van nieuwe jagers aan, die driemaal duurder zijn. DE VLUCHTELINGEN TE KON- STA NTIN OPEL. Dn Raad van den Volkenbond heeft de ontwerpresolutie betreffende de Russische vluchtelingen te Koustanti- nopel aangenomen. De Raad besloot alle regeeringen uit te noodigen om dr. Nansen bij de ontruiming en de on derkenning in de verschillende Slavi sche landen behulpzaam te zijn. DE DREIGENDE MIJNWERKERS STAKING IN AMERIKA. De vereenigdo mijuwerkersbesturen aebben de stakingsorder, die tot nog- toe 600.000 man omvatte, uitgebreid tot de 200.000 arbeiders, die geen lid zijn van een vakvereeniging. HET CONFLICT IN DE ENGEL- SCHE MACH1NEN IJ VERHEID. Men is het eens geworden over den grondslag voor een couferentie tus- scbeii de beide werkgeversvereenigm- gen. 1 De leiders der arbeiders van de scheepswerven hebben besloten dat zij heden avond zullen ophouden met wer ken hangende hun referendum over het voorstel inzake loonsverlaging. HET NABIJE OOSTEN. Uit Parijs wordt gemeld, dat het door de conferentie over het Nabije Oosten vastgestelde vredesverdrag tusschen Griekenland en Turkije voorloopig slechts als bemiddeling is gedacht. De conferentie zou besloten hebben Kon- stantinopel de hoofdstad van Turkije te doen blijven. Na het tot stand ko men van den wapenstilstand zal de Turksche souvereiniteit van Klein- Azië hersteld worden. De zee^engten zullen onder bewapening der geallieer der worden gesteld. Voorts zullen zoowel aan de Turk sche als Grieksche zijden do militaire werken geslecht worden. Financieele bepalingen worden vastgesteld. Het schiereiland Gallipoli blijft bij Grieken land. De geallieerde troepen zullen onmiddellijk na het sluiten van den vre de uit Konstantinopel worden terug getrokken. De Grieksche troepen te Smyrna hebben, bij het vernemen dat Athene den wapenstilstand heeft aanvaard, de autonomie uitgeroepen, DE CONFERENTIE VAN GENUA. Schanzer, de Italiaansche minister van buitenlandsehe zaken, is gisteren te Londen aangekomen en zal met Llovd George, een bespreking hebben omtrent aangelegenheden in verband met de conferentie van Genua. Do Zwitsersche bondsraad heeft be- 43. „uan," zei de stem, „zullen wij de deur moeten verbrijzelen." En een vrceselijke trap werd er tegen gegeven. Het volgende oogen'olik bezweek •de deur. Een tiental mannen stormden 't lyertrek binnen. Onder hen bevonden t'ich de markies d'Arbois, Lantin, jfeentleabek en zijn vriend Buikje, een commissaris van politie en cenige ^genten. De geheeie wet, zooals Chris tine zeide, al de macht. v IX. VALSCHE BESCHULDIGING. XDe markies had Christine niet voor gelogen. Hij was niet alleen gekomen. £oq:dra hij, eerst door Lantin en later "oor Hondenbek, op de hoogte was bracht van alle gebeurtenissen, sielke met haar ontdekking in ver- >aud stolden, toen hij hoorde, welk lestaan zij leidde onder den naam faii tnevrö'uw Leblon'd, had een hevige ttaagffljch oqfljeity van.herp^flieester. sloten de neutrale deskundigen, die aan de conferentie van Genua zullen deelnemen, tegen 5 April tot een voor bereidende bespreking te Bern uit te noodigen. Volgens een goed ingelicht persagent schap beeft de Ttaliaanscbe regeering op de nota van den sovjet-vertegen- woordiger omtrent de beveiliging van dp sovjet-delegatie te Genua geant woord. dat zij alle maatregelen heeft getroffen om te verhoeden, dat aansla gen op de delegatie nlaats hebben. FIUME. Uit Fiume wordt gemeld, dat twaalf leden der Wetgevende Vergadering, die zich thans aldaar bevinden, met geweld gedwongen zijn geworden zich in een vergadering te vereenigen. Er kon echter geen enkel besluit worden genomen Zanella, voormalig president der re- geering van Fiume heeft een nota tot Pasjitsj gericht, waarin hij de Zuid- Slavische regeering verzoekt als twee de waarborgende mogendheid van Fiu rne's onafhankelijkheid tusschenbeide te komen om deze onafhankelijkheid te doen eerbiedigen en de orde in Fi ume te herstellen. DE ONRUST IN INDIë. Tot nu toe blijkt de arrestatie van Gandhi weinig onlusten te hebben ver norzaakt. De autoriteiten gelooven ech ter dat er troebelen broeien en flat de komende Oostmoesson een seizoen van onrust zal zijn. DE IERSCHE KWESTIE. De conventie van het Iersche repu- blikeinsche leger, bijeengeroepen door de aanhangers van De Valera, is Zon dag te Dublin gehouden. Tweehonderd afgevaardigden uit al le deelen des lands woonden het con gres bij, maar de afgevaardigden wa ren meest zeer jong. Vóór de samen komst van het congres bezetten vijftig gewapende aanhangers van De Valera de twee grootste verenigingsgebou wen van Dublin benevens de gemeen telijke markt, met welk doel is niet be kend. Volgens een later bericht werd het congres na een zitting van twaalf uur gesloten. Er werd met algemeene stem men een motie aangenomen, waarin het leger opnieuw zijn trouw aan de Iersche republiek bevestigt en ver klaart, dat het leger zal staan onder oppertoezicht van een speciaal bestuur Besloten werd den boycott tegen Bel fast in Zuid-lerland krachtig door te voeren en den boycot uit te breiden to*, de zes Ulstergraafschappen. Zaterdag en Zondag hebben te Bel fast weder ongeregeldheden plaats ge had, waarbij een buis door een brand bom werd verwoest. Er vielen verschei den gewonden. Vrijdag is een politie-officier, die in het district Ennis van het graafschap Clare bezig was manschappen aan te werven voor de Civil Guards, de nieu we politiemacht van den vrijstaat, ont voerd en naar een onbekende bestem ming overgebracht. De gedelegeerden van den Vrijstaat naar de conferentie te Londen arrivee- ren hier heden; de afgevaardigden van Ulster morgen. Collins en Craig zullen, resp. als ver tegenwoordiger vau den Vrijstaat en van Ulster, naar Londen gaan in ant woord op de uitnoodiging der Engel- sche regeering. Het Lagerhuis heeft in dorde lezing gemaakt en was hij naar den com missaris van politie der wijk gesneld, om hem op de hoogte van den toe stand te brengen. Hij woonde in de provincie, was gehuwd, had een kind, en zijne vrouw was den huiselijken haard des nachts ontvlucht, zijn zoon medenemende. Daarop was er een proces gevolgd. De rechtbank, had aan den vader de zorg van het kind opgedragen. Terwijl hij dit alles vertelde, legde de markies op de schrijftafel van den beambte al de stukken, waarmede hij zich gewapend had, de copy van het vonnis, en de oproepingen, welke on beantwoord waren gebleven, omdat het kind en de moeder verdwenen waren. De commissaris, die het ver haal oplettend gevolgd had, gevoelde diep,medelijden met dezen vader, die zijn feon zocht. Hij vroeg ten slotte :„En wat ver langt ge nu van mij „Ik kom u verzoeken," mijnheer, wel zoo goed te willen zijn, mij den sterken arm te leenen. Mijne vrouw heeft met mijn zoon de wijk genomen in uw commissariaat, straat der Aca cias I5.0/I het wetsontwerp in zake het Iersche verdrag aangenomen. In het Hoogerhuis heeft Lord Birken head bij de bespreking der Iersche overeenkomst in zeer scherpe bewoor dingen de houding veroordeeld van Carson die wegens ziekte afwezig was in ziin op 25 Maart te Burton gehouden rede. Tn politieke kringen wordt geloofd, dat deze critiek Carson er toe, zal bren gen als Law Lord af zal treden. Gisteren heeft Churchill in het La gerhuis verklaard dat generaal MaTea dy, de opperbevelhebber der Britsche troepen in Ierland, heeft bericht, dat aan de grens van Ulster alles rustig is. De inbraak in het ministerie voor Ierland te Londen, wordt van offici- eele zijde nogal luchtig opgenomen. Er wordt daarbij op gewezen, dat de die ven een merkwaardig.gemis aan up-' to-da,te-kennis hebben aan den dag gelegd, daar het departement van ko loniën thans het centrum van bedrij vigheid is ten aanzien v. Iersche kwes ties en de documenten der inlichtia- genafdeeling van het ministerie voor Ierland meer in het bijzonder betrek king hebben op de periode vóór de vre desregeling. spannen koord in de nabijheid van den waterval de Niagara over te ste ken. De autoriteiten echter hebben de uitvoering van dit bravourstukje ver boden onder den indruk van den el- lendigen dood van den barbier, die destijds een poging heeft gedaan om in een ton door den waterval heen te komen. KRONEN-MTSèRE. De voormalige Oostenrijksche aarts- In rtog Leopold, die sedert het einde van den oorlog als genaturaliseerd burger onder den naam Regendorff in het kanton Zurich wo,ont, heeft gemeen telijken bijstand aangevraagd, omdat naar hij zegt zijn inkomen, dat in Oostenrijksche kronen wordt be taald, niet langer toereikend is om in zijn onderhoud te voorzien. Andere Oostenrijksche hertogen, die eveneens in Zwitserland vertoeven en v?oeger paleizen in Weenen bezaten, verkeeren om dezelfde redknen in ar- -nioede en worden door vrienden on dersteund. EEN MIJNONGELUK. Na een ontploffing in een mijn te Söpris in Colorado worden zeventien man vermist^ die naar men vermoed gedood zijn. De oorzaak van het onge luk is niet bekend. VERHUREN SAFE-LOKETTEN VANAF ZES GULDEN IN HUNNE BRAND- EN INBRAAKV8IJE KLUISINRICHTING TRIESTE SOVJET-HUMOR. De „Nieuwe Courant" heeft destijds het oordeel gevraagd van verschillen de bekende personen, onder wie zich ook Lenin bevond, over de beteekenis van het Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Het antwoord, op een brief kaart, in het Fransch gesteld, heeft liet blad pas dezer dagen ontvangen. Het luidt: „KameraadLenin draagt mij op, u mede te deelen, dat het hem onmoge lijk is in de pers der bourgeoisie zijn meening te geven over decoratieve in stellingen van de kapitalistische over- heersching. Moskon, 9 Maart A. Divilkow, Vice gérant d'affaires van den Raad van Volkscommissarissen. DE AARDBEVING IN JOEGOSLAVIË. Omtrent de aardbeving, welke -Vrij dag in Joegoslavië heeft plaats gevon den, wordt nog gemeld, dat in een plaatsje in de nabijheid van Belgrado dcor den schok het postkantoor en 'n hotel instortten, waardoor verschillen de personen werden gedood en een twaalftal gewond. DE VERVOLGDE OPPER- SILEZIëRS. Van de 12 personen, tegen wie door de intergeall. commissie een bevel tot inhechtenisneming is uitgevaardigd, worden er zes beschuldigd van moord met voorbedachten rade en rebellie, de overigen van het organiseeren van gewapende benden. De Duitsche regeering heeft aan de inter-geall. commissie om bewijsstuk ken verzocht. EEN VERBODEN KOORDDANS OVER DE NIAGARA. Een Engelsch meisje had het voorne men te kennen gegeven en toebereid selen getroffen, om langs een strakge De stad Rome zal aan de Bel gische regeering een stuk grond van 2000 M2. aanbieden in de Yalle Guilia, om aldaar een paviljoen te bouwen voor .het houden,van kunstvoorstellingeir. 1 r- De algemeene verkiezingen in Nieuw Zuid Wales hebben tot resul taat geluid, dat de regeering van ver tegenwoordigers der arbeiderspartij ten val is gebracht. Bij deze verkiezin gen is het stelsel van evenredige ver tegenwoordiging toegepast. De Volksraad der Zuid-Afrikaan- sche Unie heeft een wetsontwerp tot het verleenen van het kiesrecht aan de vrouw met 55 tegen 51 stemmen verworpen. De R ij n! and co mmis; i e heeft met het oog op de veiligheid der bezet tingstroepen alie betoogingen, optoch ten, enz. Ier herdenking van Bismarcks geboortedag verboden. De Fransche kapitein Proust is door den krijgsraad tot levenlange ge vangenisstraf en militaire degradatie veroordeeld. Hij is er van beschuldigd, dat hij vóór den oorlog in verbinding stond met Duitsche agenten. Dc in het gebjed van den Gross Glockner vermiste Duitsche sportman Heinz von Opel is met zijn reisgezel behouden te Innsbruck aangekomen. De Oostenrijksche toeristenclnb heeft met 450 tegen 48 stemmen een voorstel aangenomen, waarbij bepaald wordt, dat Joden niet als lid kunnen worden aangenomen. Marty en Badina, wegens muiterij in de Zwarte Zee veroordeeld, zijn bij de verkiezing wederom als Parijsche gemeenteraadsleden gekozen. Naar de „Daily Mail" meedeelt, 'is kapitein Hudson van het stoomschip „Hong-Fok" met een vriend gevangen genomen door roevers, terwijl hij zich met zijn vaartuig bevond op den Jang- tse-Klang bij Isjang. Een W. B. uit Sauerbrunnen maakt melding van het neerschieten van een Oostenrijksche gendarme jn het Burgenland door bendelieder», die zich bij vervolging in de neutrale zone terugtrokken. De Weensche monarchisten had den talrijke vlugschriften verspreid met liet opsenrift „Keizer Karl in nood". De autoriteiten deden een aantal per sonen arresteeren. Een monarchistische demonstralie veroorzaakte een verkeers storing voor het parlement Professor Blaschko, de bekende Rertiinsche sociaal-hygiënist en belang rijkste dematoloog, is Zondagnacht in den ouderdom van 65 jaren overleden. Volgens tabellarische berekenin gen van generaal vort Altrock heeft Dujtschlaud door den wereldoorlog een verlies aan mensehen geleden ten be drage van 12 millioen De schrijver Heinrich Wandt, de schrijver van het doek „Etappe Gent", tegen wien een vervolging is ingesteld wegens landverraad en he ling, is gevlucht. Gisteren neeft te Berlijn een be tooging plaats gehad van Oost- en West-Pruisen tegen plannen van hel onder Poolsehen invloed brengen van Oost-Pruisen en het afscheuren der vijf Duitsche dorpen op den rechter-oever van de Weichsel in W.-Pruisen. De Duitsche gevolmachtigden bij de Duitsch-Poolsche onderhandelingen, oud-minister Schiffer, is te Berlijn te ruggekeerd en heeft zich reeds met dr. Wirth en dr. Rathenau in verbinding gesteld Naar wij vernemen, bestaat het plan om den Duitschen legafieraad Hey naar de Oekrajine te zenden om de economische betrekkingen met dit ge bied te hervatten. Generaal Madarescu is tot Roe- meensch minister van oorlog benoemd in plaats van den minister-president Bratianu, die kabinetschef blijft. Iïel D eensche Folketing heeft Za terdag het wetsontwerp tot instelling van een t ijdelijken raad van arbitrage in arbeidsgeschillen in eerste lezing) goedgekeurd.* R. K. HANDiEiLS- EN KANTOORBEDIENDEN. Zondag kwam de NederlandéeJie R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Pranciscus van Assisië", te Utrecht in congres bijeen, onder leiding van den oongres- voorzitter, den lieer A. A. van Ha mers veld. 51 afdeelingen waren vertegen- woord'gd. Prof. mr. J. A. Veraart ontwikkelde, een viertal stellingen: 1. D© rechtspos,ifo van de handels kantoor- en winkelbedienden, zoo wel van de individuen als van de collectiviteit, edsoht in dezen tijd nog dr'ngend verbetering. 2. Wat die individueel e reehfaposi tie der bedienden aangaat, moet zoo veel mog lijk het volgende worden verwezenlijkt: lo. de bediende moet niet zonder geldige reden worden ontslagen; 2e de bediende heeft recht op arbeid in de ondernemin gen van de dagelijksche werkzaam heid; 3o. er behoort te zijn deskun- d'ga arbeidsreehtspraak, waarbij de bedienden zooveel mogelijk meewer ken. 3. Wat de collectieve rechtspositie der bedienden aangaat, behoort voor de bedienden in ondernemingen zoo veel mog dijk te komen medezegi- genschap bedrij fsgie w ij ze. 4. Ter bereiking van beide rechts posities moeten de vakorganisaties het erop toeleggen de arbeidsmarkt zooveel mog dijk te beheer sehen en. moeten zij zorgm voor een model van een indïvidtrele overeenkomst. Rector MöUer verdedigde de vol gende stolpngen: 1. Voor onderneming en bedrijf is maatschappelijk' ka-d'aa] onontbe rlijk 2. WannePr wij veroordeeleod spre ken over kapitalistisch® voortbren- g-'ng en kapitalistische maatschappij' bedoelen wij niet te veroordeelen de sroote rol, die het maatschappelijk kapitaal bij de huidige voortbren ging speelt. 3. In het voortbreng'ngsprocps, waarbij menschelijke arbeid z;ch be dient van kapitaal, is het arbeidende volk de eiste en voornaamste factor. 4. In het Looncontraot doet da ar beider afstand van het geheeie ar beidsproduct en ontvangt daarvoor van den ondernemer de waarborg van een vast en zeker loon. D® on dernemer ontvangt in eigendom het geheeie arbeidsproduct en neemt op zich het economisch® risico-, 5. Bij het loonoontraot rusten op werkgever en werknemer plichten van str'kte rechtvaardigheid, van christelijke naastenliefde en van zorg voor het algemeen welzijn. 6. Een goed arbeidscontract s1eu- ne op deze drievoudige beschouwing: 1. ieder arbeider is men-' h en ohrsten, worde derhalve geëerbie digd in zij'n onvervreemdbare natuur lijke rechten der menschel ijke waar digheiid, in gezondheid en levensgeluk van zich en d© zijnen, en in de god delijke eindbestemming der kinderen Gods. 2. De arbeider is deel van de pro ductie. De menschelijke ar'-eid mag niet worden gjexpLoiteerd als koop waar. 3. Bunnen de-zfe grenzen zaj de voortbreng'ngskracht van 't arbei dende volk zoo groot als het welzijn van de gemeenschap dit vereiseht. VII. Een goede regeling van het bedrijfsleven vereischt: 1. dat kinderen niét deelnemen aan de productie vooraleer en in zooverre zij daartoe lichamelijk en geestelijk voldoende ontwikkeld zijn; 2. dat gehuwde vrouwen de zorg voor het gezin niet verlaten om willé van de productie; 3. dat de arbeidsduur niet schade, aan de volkswelvaart, noch aan do lichamelijke, g erfelijke engodsdicristi ge ontwikkeling van de,n arbeider; 4. dat ondernemer en arbeider door eigen arbeid zich kunnen winnen een den christenmietisoh waardig bes'aa.n. VIII. De ethisch® Lcontheorie der Kathol'eken legt ter waardebapaluig van den menschel ijken arbeid aan een dubbelen maatstaf: den positieven maatstaf, die steunt op het persoonlijkbeidskarakter van den menschel ijken arbe'd, en den negatieven maatstaf, die steunt op- het, ncodzakeUjkheidskarakter van den mensehei ijken arbeid. IX. De arbeid is persoonlijk d.w.z. is het eigendom van den arbeider, strekt uiteraard tot diens nutte, en hangt van diens persoonlijke be kwaamheden af. X. De arbeid is rnoodza' 'ijk d.w.z. de mensoh beeft de vruchten van zijn arbeid noodig voor het levens onderhoud van zich zelf en zijn gezin XI. Het ethisch minimum geldt voor iederen normalen arbeider, het zij gehuwd of ongehuwd, hetzij man of vrouw. „Juist, dat is mijne wijk." „Zij leeeft daar onder een valschen naam, onder den naam van mevrouw Leblond. Ze wendt voor, de weduwe te zijn van een ingenieur." „Heeft zij het kind bij zich ja, mijnheer." „En gij wilt „Ik wil," zei de markies hartstoch- etelijk, ik wil, dat zij mijn kind terug geeft. Een weigering kan voor haar niet anders dan hoogst verderfelijke gevolgen hebben." „Hoe oud is het kind „Het loopt naar zijn zesde jaar." „Kom morgenochtend bij mij terug,' sprak de commissaris. „Ik zal u hel pen." De markies groette en vertrok. Den volgenden ochtend werden in de straat der Acacias, Eendenbek en zijn vriend op den uitkijk gezet om er op te letten of Christine niet uitging met het kind. De heer d'Arbois ging daarop den commissaris halen, die vier agenten mede bracht, welke op het binnenplein en de trap van het huis werden opgesteld. Toen alles gereed was, ging de markies alleen naar boven om de:, laatste positie tot verzoening te doen, "waarvan wq aen uitslag kennen. Lantin, Eendenbek en Maxime Périn, bijgenaamd 't Buikje behooren ook bij de onderne ming, die het anders zoo rustige huis der straat der Acacias in rep en roer had gebracht. De commissaris sloeg zijn jas open, om de sjerp te laten zien, waaruit bleek, welke ambt hij bekleedde. De bewoonster vroeg :„Waarom dringt gij bij mij binnen zonder rech terlijk bevelschrift. Daartoe hebt ge het recht niet." Een glimlach speelde om de lippen van den vertegenwoordiger der wet. „Ge zult het dadelijk hooren." En hij keek de markiezin nieuws gierig aan, die doodsbleek en wanke lend, nauwelijks in staat scheen, zich op de beenen te houden. Hij vroeg aan den markies:,,Is dat uwe vrouw „Ja mijnheer." Daarop naar Mark wijzend. „Uwgzoon De markies boog het hoofd. „Mijn zoon," zei Christine. „De zoon van den markiesen van u." „Neen, mijnheer, de mijne." De commissaris keek den echtge noot en de vrouw vragend aan. Blijk baar begreep hij er niets van. „De markiezin," zei de heer d'Ar bois, „heeft het kind gehad uit haar eerste huwelijk." „Het is mijn zoon," herhaalde Chris tine. „Ik heb hem erkend," zei^ de mar kies, „hij draagt mijn naam." De commissaris trad op Christine toe. „Gij zijt dus werkelijk markiezin d'Arbois," vroeg hij. „Ja, mijnheer." „Dat kind is dus de aangenomen zoon van den markies d'Arbois en van u „Ja, mijnheer." „Ik ben de uitvoerder van een rechterlijk vonnis, dat bevel geeft aan alle ambtenaren, .die het openbaar gezag vertegenwoordigen, om hulp t e verleenen aan markies d'Arbo ten einde zijn kind terug te vinden en 't hem weder ter hand te stellen tevens wordt ons opgedragen er voor te zorgen, dat dit vonnis, dat hem de zorg over het kind opdraagt, volledig uitgevoerd worde/ Cnnstïne hoorde niet of zij Hoorde zonder te verstaan, t' Scheen haar toe, dat zij droomde, dat iets vreeselijks, iets monsterachtigs gebeurde, 'zoo vreesefijk, zoo monsterachtig dat 't geen werkelijkheid kon zijn. Zij was een en al verbazing, den markies voor zich te zien, haar echtgenoot, dien zij voor altijd ontvlucht meende te zijnen verder al die mannen, die zij niet kende en die, naar het scheen, uitgestuurd waren door de hel om haar te martelen. Zij gaf zich nog niet volkomen rekenschap van hetgeen er gebeurde, wat men van haar ver wachtte/en toen de commissaris als slot van hetgeen hij gezegd had, vroeg: „Zift'-gij genegen hem vrijwillig af te staan," had 't alle schijn alsof zij er niets van begreep en verbaasd vroeg zij: „Wat?" „Uw zoon, den zoon van d'Arbois." „Vraagt ge mij om hem aan u te geven „Om hem toe te ver'rouwen aan de^ zorg van den markies.", v' j, tlVorcït vefvolïfl),_

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1