BINNENLAND 6EBIENGD NIEUWS LUCHTVAART. Rechtszaken Sfaten-Oeneraal un ONZE OOST ELEIN ALLERLEI. Kerk en School Provinciaal Nieuws ill. Crisis in een of andere onder meaning is geen reden voor den on dernemer om beneden bet ethisch mi nimum het loon te doen dalen. XIII Mijns inziens is aanbevelens waardig, dat het looncontraot worde vervangen door het stelsel van deel genootschap. Als derde inleider sprak1 de heer A. Cl de Bruijn, die da volgende stel lingen toelichtte: I. De Katholieke Vakbeweging biedt gaarne plaats aan boo goed als alle loontrekkenden. II. De loontrekkend en beschouwen het n:et enkel plicht lid te zijn van een Katholieken Vakbond; zij reke- aen het ©en eer deel te kannen nemen aan den verheven strijd der R. K. Vakbeweg:ng. III. De Katholieke Handels-, Kan toor- of Winkelbediende mag zich met onttrekken aan den strijd on zer dagen. IV. De taak van den R. K. be diende is derhalve, door zijn (haar) Vakbond „St. Franciscus" er voor te Borgen, dat hem (haar) de po sitie verschaft word© waarop hij (zij) aanspraak heeft. DE LOONEN IN DE BOUWVAKKEN. Naar „De Tijd" verneemt, zijn gis teren bij de werkliedenorganisaties in 't bouwbedrijf de voorstellen inge komen van de patroons tot wijz:ging van 't collectief contract. De beide werkgeversorganisaties in het bouw bedrijf: de Ned. R. K. Bond van Bouwpatroons en de Patroonsbond in de Bouwvakken, schijnen niet met elkaar tot overeenstemming te zijn gekomen. De voorstellen van beide organisaties wijken althans op enke le punten af. Zoo heeft de R K. Bond een bepaling voorgesteld, waar in eenige waarborg kan gelegen zijn vsor de naleving van hot contract, terwijl men van die zijde schrap ping der artikelen inzake den ar- be dstijd voors;eit. BI jkbaar om, waar mogelijk, de nieuwe wettelijke rege ling te kunnen toepassen. De Pa troonsbond stelt daartegenover een bepaling voor, dat de werktijd ten hoogste 10 uur per dag zal bedragen. Ook inzake het loon is er verschil in de voorstellen. De Patroonsbond stelt een loonsverlaging van 4 tot J0 pOt. voor, terwijl de R. K. Bond jen verlag ng van 4 k 10 pCt. voor stelt. Beid© bonden willen het con Jract maar afsluiten voor 8 maanden en e©n eventueel nieuw contract doen beëindigen op 31 Dec. van dit jaar. DE STAKING IN HET HOUTBEDRIJF. De Utrechtsolie Vereenig'ng van Houthandelaren, aangesloten bij den Houtbond, heeft besloten, in verband met het uitgebroken conflict in het houtbedrijf, haar werklieden met in gang van Zaterdag 1 April a.s. te ontslaan. Te Veendam is gisteren de staking begonnen. Nu in verschillend© plaatsen door den houthandel g*n hout nrecr afge leverd wordt zal, bij het voortduren der staking, ook het bouwbedrijf stagnatie ondervinden. Bij de N.V. Tichelaar en De Vries kleiwarenfabrieken" te Makkum is het ongehuwd© personeel met ingang van Maandag 27 Maart ontslag aan gezegd. Sedert geronnen tijd werd er 's Maandags niet gewerkt. De go Tganisicercle timmerlieden te Heerenveen hebben bet werk ge staakt. De patroons hebben daarop het bedrijf stopgezet. „ST. RAPHAEL." Maandag 27 Maart had ie Utrecht in het Gebouw der R. K. iWerk'.iedenvereeniging een verga dering plaats van Hoofdbestuur en afdeelingsbes turen van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael". Be vergadering was bezocht door ruim 400 bestuurders van afdee- lingen. De heer Henri Hermans hield 'n rede over den eoonomischen toer stand. De Bondsvoorzitter hield een in leiding over de nieuwe dienst- en rusttijden van het Spoorwegper soneel. Vele bestuurders namen aan de daarover gevoerde discussies deel Algemeen was de vergadering van oordeel, dat met de nieuwe rege ling der dienst- en rusttijden de grens bereikt is, van hetgeen rede lijkerwijs van het Spoorwegperso neel kan verlangd worden. Vee! tegenstand kwam op de vergadering tot uiting over de in D.O. 892 vervatte regeling om trent de controle bii ziekte. De vergadering welke uitste kend geslaagd is en op hoog peil stond werd tegen half vijf met een opwekkend woord van den voor zitter gesloten. STAKING AAN EEN ABATTOIR. De slachters, die voor de gros siers op het abattoir te Amster dam runderen slachten, zijn gister morgen in staking gegaan. Deze slachters, bekend onder den naam van Ioonslachters, vragen een ioonsverhooging van fl voor een koe en f0.50 voor een kalf. Deze verhooging wenschen de patroons niet in te willigen. Een aantal van hen zijn zelf aan het slachten gegaan. p DE MIJ. „ZEELAND". De veranderingen welke in Bet' vaar plan van de Stoomvaart-MaatscKappi „Zeeland" le Vtissóigen afn gekomen zijn gevolg van lïet reit, dat deze M'ij. is verkocht aan de fa. Wm. H. Mttller en Co. De overneming impliceert een nauwe samenwerking tussChen de Harwich-, Zeeland- en Batavierlijn en de Nederlandsdh'e spoorwegen, ter wijl ook het vermoedelijk gevolg zal zijn, dat de Tijn Antwerpen—Harwich zal komen te vervallen. SCHEEPVAARTVEREENIGING ZUID. Voor eenigen tijd is gemeld, dat het in de bedoeling lag na Bet af treden van den heer Paiui Nijgfi' aan de Scheepvaart-vereeniging Zuid een ambtelijk gesalarieerd voorzitter te geven. Het „Hdbl." verneemt thans, dat voor de bezetting dezer functie on derhandelingen worden gevoerd met den hoofdcommissaris van politie te Rotterdam, den heer At H. Sirks. PENSIOENEN MARINE. De Min. v. Marine, a.i„ brengt ter kennis, dat de tijdelijke en voork» pige pensioenen over h'et eerste kwar taal 1922, welke door het Dep. v. Mar. worden voldaan, gedurende de maan den April, Mei, en Juni bij de ver schillende rijksbetaalmeesters kunnen woiden in ontvangst genomen. HOOFDSTEMBUREAU. Bij K. B. zijn, voor het tijdperk van 16 April 1922 tot 15 'April 1926, be noemd buiten den voorzitter, aan gewezen in art. 33, derde ljd der Kies wet, bij het h'oofdstembureau ter ver kiezing van de leden der Tweede Ka mer, in: Kieskring X. tot lid: W. Biersteker, deurw. arr. rechtb. te Alkmaar en het kantongerecht te Helder; C. Heyblok voorz. Helderschen Bestuiuxdersbona J. Baert, J. Kamman, genx-secr., al len Helder; tot pi. v. lid: dr. C. H. Ketner, leeraar R. H.B.S. Helder, f. Dekker, dir. N.V. Grossierderij v.h. A. Klik, K. de Vries, hoofdcomm. gem.-secr., allen Helder. Kieskring XI, tot lid: V. Loosjes, oud-weth. mr. J. N. J. E. Heerkens, Thijssen, weth. W. Koppen, lid Raad, P. Kalbileisch, ref. gem.-secr. allen Haarlem; tot pl.v. lid: G. Wolzak Hzn., lid Raad, mr. J. H. J. Simons adv. en proc., S. Heyblok, hoofd comm. gem.-secr., allen Haarlem R.K. HERSTELLINGSOORDEN. In de regentenkamer van het Onze Lieve Vrouwe-Gasthuis te Amsterdam, werd onder voorzit terschap van dr. N. N. v. Spanje, de algemeene vergadering gehou den van de vereentging „Roomsch Katholieke Herstellingsoorden v. longlijders en zwakke kinderen" te Amsterdam. In die vergadering werd mach tiging verleend tot het aangaan van een leening van f500.000 voor den bouw van een nieuw klooster en het bijbouwen van eenige zie kenzalen voor kinderen, waaraan dringend behoefte bestaat. TWEEDE KAMER; VLOOTWET. Thans is verschenen een nota v. wijziging op het wetsontwerp „Sterkte en samenstelling der zee macht en aanleg van steunpunten en versterkingen in Nederlandsch- lndië", betreffende verlenging van den termijn van afwerking der ver schillende vlootbases in Ned.- Indië. SUPPLETOIRE MARINE- BEGROOTING 1921. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig ver slag betreffende het ontwerp tot verhooging en wijziging van het VIe hoofdstuk der Staatsbegroo- ting voor 1921. KINDERRECHTERS. Een wetsontwerp is ingediend ter aanbrenging van een redactie- verbetering in de nog niet in wer king getreden zijnde wet, houden de invoering van den kinderrech ter en van de onder toezichtstel- ling van minderjarigen. DOMAN1ALE MIJNEN. Een wetsontwerp is ingediend tot machtiging tot het aangaan van een overeenkomst met de Aken—Maastrichtsche Spoorweg maatschappij betreffende de Doma niale mijnen. SUPPLLLOIRE MARINE BEOROOTINO. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het voorloopig ver slag,over het wetsontwerp betref fende wijziging van de begroo ting voor 1920. MUITERIJ AAN BOORD. Aneta verneemt de volgende bijzon derheden omtrent de muiterij aan booid van het s.s. „Van Roon", op weg van Medan naar Singapore; koe lies trachtten de scheepskas te for- ceeren; de passagiers te molesteeren. De kapitein liet hekken slaan, welke tweemaal door de muiters werden verbroken. Ten slotte gebruikte de kapitein zijn revolver en verwondde een koelie. OP DEN ZEEDIJK. De Zeedijk heeft Zaterdag- en Zon dagavond de Amsterdamsche politie weer heel wat werk verschaft Meestal moest zij tusschenbeiden komen om twisten te beslechten. Zaterdagavond werd een groep personen, die het de politie tijdens zoo'n vechtpartij lastig 'maaide, mtet sabel en gummistok uiteen gedreven. Te middernacht deed zich hetzelfde geval voor, ditmaal op den O.Z. Achter burgwal. Een der vechtersbazen ge raakte te water; naar men beweert moet een souteneur hem1 er In geschopt hebben. Hoe 't ook zij; de man moest naar het Binnengasthuis worden ver voerd. Daarna kon hij zich naar huis begeven. Een paar agenten, die om half twee dus na sluitingstijd, het danshuis „De Stad Liverpool" betraden, werden door den eigenaar onhebbelijk bejegend. Er werd proces-verbaal opgemaakt, met het resultaat, dat 's mans hmziek- nachtpermissiea zijn ingetrokken. FAILLIET VERKLAARD. De Haagsche Rechtbank heeft giste ren den bankier J. S, Lenaertz Wagner failliet verklaard en tot curatoren in het faillissement benoemd de heeren mr. D. v. d. Goot en G. A. van Haafen. LASTIGE BUREN. In het woonwagenpark aan den Binckhorsthoek te 's-Gravenhage moes ten twee agenten Zondagavond een twist beëindigen tusschen twee fami lies, die elkaar met bijlen te lijf wil den. Gedurende den twist, nadat de agenten hadden ingegrepen, werd door andere woonwagenbewoners tegen den lantaarnpaal aangeschopt, tengevolge waarvan het licht uitging. Door de agenten werden daarna met hun revolver schoten in de lucht ge lost, waarna de.rfust vrij spoedig we der was hersteld. BRAND. Een uitslaande brand brak gister avond uit in een pakhuisje, waarin o. a. groenten en meubilair waren opge borgen, toebehoorende aan den koop man Hartman aan de Gedempte Raam straat 4 te DenHaag. De brand liet zich ernstig aanzien in verband ook met het feit, dat het brandende perceel zich bevond tusschen een aantal aan- eengebouwde huizen in een zeer smal slop. Aan het brandende perceel grensten de slaapvertrekken van een huis aan de Wagenstraat waarin eenige kinde ren sliepen, die in veiligheid gebracht moesten worden. Alleen het pakhuisje is uitgebrand. ONGEVAL MET DOODELIJ- KEN AFLOOP. Gisterenmorgen wilde te Hillegom in de nabiiheid van de steenfabriek de 14-jarige G. T. B. op een in beweging zjjnde stoomtram springen, met het droevige gevolg, dat hjj mis greep, viel en onder den achtersten wagen geraak te en gedood werd. Daar de conducteur van het ongeval niets had gemerkt, reed de tram door, alsof er niets gebeurd was. Later werd de directie door ooggetuigen van het ongeval in kennis gesteld. JASSEN DIEVEN GEARRESTEERD. Zaterdagavond om half tien surveil leerden drie Amsterdamsche politiebe ambten der Centrale Recherche in de buurt der Naussaustraat, zulks in de hoop eenige jassendieven te kunnen ar rest eeren. In de Nassaustraat bemerkten zij drie mannen, die een ongewone be langstelling voor portieken ea deuren nan den dag legden. Hier eo daar keken zij naar de sloten. Na ongeveer vijf minuten gingen 2 hunner een portiek van een huis in genoemde straal binnen. De derde bleef op den uitkijk staan. Het twee- lal zal zoowat twee minuten in het huis geweest zijn. Toen ze de stoep afdaalden bemerkten de rechercheurs, dal een hunner een heerenoverjas over den arm droeg, terwijl zijn kameraad als buit een grijzen damesmantel bij zich had. Op de Nassaukade gekomen trok een der dieven de heerenjas aan en stopte de gestolen damesmantel daar onder. Nauwelijks waren ze hiermede klaar, of de drie rechercheurs spron gen hen op 't lijf. Nadat nog assisten tie gekomen was, werden de jassendie ven naar het hoofdbureau van politie gebracht Het bleek, dat ze met een valschen sleutel waren binnengekomen. Hel zijn bekenden van de politie. HET SMOKKELEN LANGS DE DUITSCHE GRENS. Geen dag gaat er voorbij of door de Hollandsche douane worden in den laatsten tijd op meerdere plaatsen aan houdingen gedaan van personen die trachten op frauduleuze wijze alcohol houdende waren van Duitschland naar Nederland te smokkelen. Op verscnillende plaatsen hebben de ambtenaren invallen gedaaa bij coif feurs, waarbij dikwijls geconstateerd wordt dal zij parfums, eau de cologne enz. in voorraad hebben, waarvan de accijns niet betaald is. In de inspectie Maastricht werden in enkele dagen tijds niet minder dan 20 aanhoudingen gedaan, wegens het smok kelen van alcohol. DE MALVERSATIES TE GEN- DRINGEN. De voormalige burgemeester van Gendringen heeft appèl aangeteekend tegen het vonnis van de rechtbank te Arnhem, waarbij hij in staat van fail lissement was verklaard.' Te Helmond is gisterenmorgen uit de Zuid-Willemsvaart opgehaald hel lijk van mr. Hulsebosch, advocaat en procoreur aldaar. Van 1 April af zullen voor grens verkeer niet meer noodig zijn de por tretten, die tot dusver wérden vereischt voor het verkrijgen van een pas voor grensverkeer voor verboden strook en voor vrijstellingen. In den nacht van Zondag op Maandag heeft het in de omgeving - van Deventer negen graden gevroren. Gistermiddag' genaakte een ar beider uit Lobit onder zijn wagen, waarvan het paard op hol sloeg. De wielen gingen den man over de bee- nen. Hjj werd ernstig gekwetst naar zijn woning vervoerd. Op de scheepswerf te Lobit is een arbeider van een aanmerkelijke hoogte gevallen. De ongelukkige was na enkele uren overleden. Hij was ge huwd en varier van drie kinderen. In de gemeente Hcmfelumer Olde- faert schonk een moeder het leven aan drie meisjes. De vorige week kwam te Fijnaart een geval van slaapziekte voor. Een dochter van den heer v. d. L. heeft geslapen van Maandagavond tot Don derdagmorgen. De pastoor v.an Ginneken heeft zich Zondag niet aan den zomertijd willen onderwerpen. De parochianen, die naar de mis van half zes gingen, moesten een uur wachten. Door Anti-Militaristen zijn van de reclamekast van de finmla W. aan den Hooge Wal te Den Haag, waar looden soldaatjes waren geëtaleerd, de ••uiten ingegooid. Te Baexem is Zondag het 2- jarig dohetertje van den heer V. in een ketel kokend water gevallen en korten lijd later aan de bekomen ver wonding overleden. Te Roermond is gisteren het 8-jarig zoontje van den groentenhan- delaar Allers door een zolderluik ge vallen. Zonder tot bewustzijn te komen is het ventje slechts eenige oogen- blikken later overleden. Bij Terapel (Gron.) viel een 8- jarig kind van den' sctijpper T. in het scheepsruim. Het was direct dood. Te Zwolle is gistermorgen om streeks 5 uur een vertrekkende goe derentrein in de zijde aangereden door een rangeerlocomotief, miet het gevolg, dat zes wagens van dien trein ont spoorden. Persoonlijke ongelukken had den hierbij niet plaats. Te Grootzijl is het lijk van een onbekend man, vermoedelijk een Duit- «cher. uit het kanaal opgevischt. De burgemeester van Emsmen stelt een streng onderzoek in naar den- gene, die de mededeelingen omtrent de zoekgeraakte mandaten heeft gedaan. Door onbekende oorzaak zijn twee schuren nabij Achtmaal ten deele met landbouwproducten gevuld, door brand vernield. AI spelende viel het 3-jarig jon getje J. Gremm en in de Maas te Alten bij Oss. Joh. Janssen, een dreumes van 10 jaar, die zulks zag, sprong zon der aarzelen te water en wist het zin kende kind nog bijtijds bij het schortje te grijpen en het zoo" van eent wissen dood te redden. Een dame te Rotterdam1 is een aangeteekende brief met f 900 ontrold. DEKEN J. M. J. BAEDE t- De Zeereerw. Heer J. M. J. Baede rustend deken en pastoor van Goes, is overleden. Zijn Eerw. werd geboren te Am sterdam op 7 Juni 1849 en ontving 15 Augustus 1873 de H. Priester- Wijding. Achtereenvolgens was h'ij als kapelaan werkzaam te Hillegom, Am sterdam (Begijnhof) en Rotterdam (H. Laurentius). in 1890 werd hl| pastoor te Zierik- zee waarna in 1897 zijn benoeming volgde tot deken en pastoor van Goes. Op 13 Aug. 1921 verleende Z. D. H. de Bisschop van Haarlem deken Baede om gezondheidsredenen op de meest eervolle wijze ontslag, onder dankbetuiging voor de vele gewich tige diensten. Sindsdien woonde hij in het liefdegesticht te Zierikzee, zijn eerste pastoorsplaats. OPGELOST. Men schrijft het „Hdbl."' uit Doe- tindhem: Tengevolge van persoonlijke quaes- ties kwam voor circa twintig jaren hier ter stede een splitsing in het bijzonder onderwijs en op nog geen honderd meter van elkaar kwamen 2 Christelijke scholen, die elkaar ge weldig beconcurreerden. Door toeneming van h'et getal leer lingen moest thans een dezer scholen belangrijk vergroot. Teneinde het ge meentebestuur een dergelijke ver plichte -uitgaaf te besparen, hebben beide schoolbesturen voeling met el kaar gezocht en zijn de onderhande lingen thans zoover gevorderd, dat de samenwerking binnenkort wel een feit zal zijn. De eene school wordt dan U. L. O., terwijl de andere zich zal bepalen tot L. O. Nieuwe aan bouw wordt dan overbodig. BRANDSTICHTING. De Hooge Raad heeft gisteren naar aanleiding van een desbetreffend ver zoek om revisie, een nader onderzoek bevolen in de zaak van een landbou wer te Nieuwe Niedorpt, door het Gerechtshof te Amsterdam, met ver nietiging van een vonnis der Recht bank te Alkmaar, veroordeeld tot 3 jaar gev.-straf wegens opzettelijke brandstichting waarvan gemeen ge vaar voor goederen te duchten is en wegens het doen opnemen van een valsdhe opgave in een authentie ke akte. WATERVLIEGTUIG VERONGE LUKT. Reuter seint d.d. 26 Maart -uit Mia mi (Fier da)Gi tern ach. werd de viie ger Robert Moore gered van een ver ongelukt watervliegtuig, waarop hij drie dagen lang in een levensgevaar lijke positie had verkeerd. het watervliegtuig viel Woensdag j.L in open zee, doordat de schroef brak. Behalve Moore vervoerde het vleigtuig vijf passagiers. Alle vijf verdronken voordat hulp kwam op- dagen. Moore werd uitgepiu-t van ver moeienis gered. LONDEN-KONSTANTINOPEl Een nieuwe vliegdienst van Lon den naar Constantinopel zal 1 April worden geopend. De route welke ge volgd wordt, gaat via Parifs, Straats burg, Praag, Weenen, Boekarest naar Konstantinopel. LANGENDIJK. LANGENDIJK. De Zomertijd. De wederinvoering van den zomertijd heeft hier heel wat beroering gebracht en zooals te begrijpen is, daardoor reeds heel wat last veroorzaakt. De tuinbouwvereenigingen hebben per advertentie verzocht den zomertijd te handhaven, waaraan zoo goed als alle land- en tuinbouwers hebben vol daan. Vele kinderen kwamen veel te laat in de scholen, waardoor nu reeds voor sommige scholen besloten is om deze een half uur later te laten begin nen. De gemeentetorenuurwerken wij zen natuurlijk den zomertijd, doch de katholieke kerktoren is den zontijd blij ven aanwijzen. We vernemen, dat ook de katholieke school den zontijd hand haaft. Zondagmorgen kwam een gedeelte der kerkgangers op den ouden en een deel op den nieuwen tijd, waardoor sommigen een uur moesten wachten, voor de nieuwe dienst een aanvang nam. Ook de katholieke torenklok te War mer.huizen wijst evenals het vorig jaar weer den zontijd. Toen bepaalde zich de actie in hoofdzaak tot de landbou wers doch nu dit zich ook tot de tuin ders uitstrekt, zoowel hier als in den omtrek, begint de actie meer ernstige gevolgen aan te nemen. De oorzaak der actie van de land bouwers is weer dezelfde als het vorig jaar, de tijd van koemeiken. De actie, der tuinders bepaalt zich hiertoe, dat morgenuren zoo koud zijn. Men gaat n.I. nu reeds om half zes zonnetijd naar den akker. Nu de bewoners zich niet kunnen of wenschen aan te passen, komt men tot eigenaardige toestanden. De koeboe- ren gaan op ouden tijd melken en de fabrieken komen op nieuwen tijd de melk halen, de melkslijters komen op ouden tijd bij de boeren de melk halen en moeten deze reeds om elf uur gedis tribueerd hebben omdat bet dan voor een deel der ingezetenen 12 uur is, de tuinders houden zich aan den ouden tijd, doch de groenteveiling moet zich aan den nieuwen tijd houden, omdat ook de spoordirectie uat doet. De tuinders hebben bü den Minister een conferentie gehad en hopen in een nader antwoord vandaar bericht te ontvangen, dat voor de tuinbouw streek disDensatie verleend wordt. HEILUO. HEILOO. „De Vooruitgang." Vrij dagavond vergaderde de tuinbouwver. „De Vooruitgang" in het lokaal Helder. De voorzitter, de heer K. Blokker, opent de vergadering en verheugt zich over de groote opkomst De notulen worden met een kleine inlasch vastgesteld. Ingekomen was o. om. van den Ne- derlandschen Tuinbouwraad (waarvan „De Vooruitgang" lid is) de balans óver 1921, sluitend in ontvangsten en uitgaven op 136145 04. Beschrijvingsbrief der Algemeene Vergadering. Besloten wordt geen afge vaardigde te zenden. Van de Rijkstuinbouwwjnterscbool te Alkmaar een schrijven, dal deze inrich ting zoo weinig wordt bezocht. Deze inrichting, gesticht op aandrang der tuinders, waar theorie en pracujk hand aan hand gaan, moest door meer zoons van tuinders worden bezocht temeer daar de lessen van October tot Maart worden gegeven, dus op eeu tijd, dal liet in de tuinderijen niet druk is met werk. Een uiteenzetting wordt gegeven van de te beliandelen leerstof en een opwekking om van dat onderwijs ge bruik te maken. De leeftijdsgrens voor toelating is L6 jaar, bij bijzondere toe stemming 15 jaar; het leergeld is f 10 met leermiddelen voor o-nvermogen- den kosteloos. Men kan zich opgeven bij den Secr.-Penningm,, den beer J. G. Maas Geesteranua, Heiloo. Bij deze was toegevoegd een drietal vragen hoe de toeloop der leerlingen te bevorderen. De heer P. Pilkes Jr. geeft als zijn meening weer, dat de voorwaarden niet gemakkelijk zijn. Geëischt wordt voor bereidend Duilsch en Engelsch. Wan neer dit kwam te vervallen en de mo gelijkheid bestond voor jongens van 1314 jaar, dan zou de toevloed groo- ter worden. Besloten wordt dit ter overweging toe te zenden. Daarna behandeling balains over de afdeeüng. Dit gaf in ontvangsten en uitgaven aan f3231.37. De heer P. Pilkes Jr. bestrijdt de uilkeering van het bedrag bij uittre ding op het ledenboekje, z. i. moet dat niet uitgekeerd worden, daar er geen bezit is. Na bespreking aangehouden tot de volgende vergadering. Van den Marktbond is bericht in gekomen, dat de emballage, zijnde wit lofmanden en kisten, is teruggebracht van f 1.50 op II.voor cabtrdlemerk plicht beschadigd. 28 Maart 1922 te 9 uur de schuur dö afdeeling. In verband hiermede kan de hunt, der emballage (kisten en witlofhvandeib met 1 cent worden verminderd. Bestelling diversen. Aangeboden bloemkoolplanten a f2.per 100 pootuienplanten voor f 18 per looj labels f2.50 per 100, koolkragen f5.25 per 100, bindleenen zonder opgave en dennen boonenstokken f 4 50 per 100, Deze laatste Jn beperkte voorraad en zal naar aanvrage afgegeven worden zoodat elk een zeker kwantum van de* bestelling krijgt. Pootaardappelen voor f2.50 per bak Mededeeling van de Zaaizaadveree- nieing te Enkhujzen, vertegenwoordi ger de heer Zwart, Limmen, dat een te klein kwantum perfectboonen disjjoni- bel was. zoodat aan de bestelling der afd. geen gevolg kan worden gegeven. Van trosboonen zal de bestelling vol gen. De uitbetaling voor geleverde groen ten zal met hel oog op den zomertijd aanvangen om 8 uur. Chili-aanbieding op f 19 per 100 K.G., zwavelzure ammoniak is bijna niet te betalen. Daarna volgde sluiting der verga dering. Gegund. Door B. en W. is het vervoer van grint naar den Hollen- weg gegund aan den laagsten inschrij ver, den heer A Bakker. Aanbesteding. Voor den heer H. Tax, lijn werker bij het G. E B., Is aanbesteed het bouwen van een woning, daar deze zijn tegenwoordige woning (de onderwijzerswoining) moet verlaten. Het werk is aan den laagsten in schrijver, den heer J. Kaandorp, al hier, gegund, voor f 43.65 Paard op hoi. Gisteren raakte het paard van den tuinder M. S. op hol. Het hollende dier kwam voor de gesloten boomen van den overweg, waarvan de eerste verbrijzeld werd, terwijl de wagen er voor staan bleef Het dier kwam met een smak op de spoorbaan te liggen, stond vervolgen op en sprong over den anderen bom mel, waarna het gegrepen werd. Gelukkig was de trein niet kort bij, zoodat het bij stoffelijke schade bleet en een schadepost van f 45.voor den vernielden slagboom. BURGERBRUG. BURGERBHUG. Te water. De heer P. Louwe, alhier, geraakte Vrijdag middag, doordat het tuig van het paard brak, met paard en kar te water. Het paard ging aan den baal, doch' werd spoedig weer gegrepen. Verde liep alles goed af. UITGEEST. UITGEEST. Raadsvergadering. A.s Vrijdagmorgen half tien komt di Raad dezer gemeente in openbare vei ad<.'rm„ biieen Fancy-Fair. Naar wij vernc men, zal de fancy-fair, ten bate det Herv. Kerk alhier, gehouden worden in het gebouw van „Volksweerbaar, heid", daarvoor belangeloos door het bestuur afgestaan. Coöperatieve Boerenleenbank. Tot lid van don Raad van Toezicht, in de vacature-A W. van der Hoek, die naar Alkmaar "-ertrok, is in de jaarvergadering gekozen de heer H. Kabel. Jubileum. Naar men ons per soonlijk meedeelde, heeft zich alhier een commissie gevormd, die pogingen in het werk zal stellen om aan de Re derijkerskamer „Vondel" bij haar 50- jarig bestaan een vaandel aan te bie den. Burgerl. Sland. Geboren: d. v. A Rodenburg en E Baart; d. v. C. Rap en A. Blom. GehuwdAte Klomp en Bregt Schenk. Overleden: Anna Heijne-Boon, 61 j. CALLANTSOOG. CALLANTSOOG. Uitslag der ver- koopdng alhier, ten overstaan van no taris Vrijburg van 3 perceelen wei land, nagelaten door Mej. Wed. P Mooij, aldaar. Perc. 1 en 2 groot 3.9360 H.A Koopers Gebrs. Mooij voor f 3700. Perc. 3 groot 0.6100 .HA. Koo pt'r E. Rentenaar, Schagerbrug. Mej. P. den Houter, Rijkstelefonist te Utrecht wordt met 1 April a.s. overgeplaatst naar het postkantoor te Sc'hagen. SCHAGEN. SCHAGEN. Geslaadgd voor hel toelaings-examen Bissen. Kweek school voor onderwijzers te Bever wij!., de jongeheer Herman Brüge mann alhier, leerling M. U. L. O.- school te Alkmaar. HOOGWOUD. HOOGWOUD. De kiezerslijst bf vat 1099 namen, waarvan 558 mai nen en 541 vrouwen. Het aantal kie zers voor Kamer en Staten bedraag 1099, dat voor den Raad 1048. Verg. van de Vereen iging vat Waterschapsbelangen en Verkeerswe gen. Voorz. doet ©nkele mededeelin gen over eventueele kanalisatie van W. Fr esland en over de vereeniginf van Waterschappen in N.-Holland De kas sluit met ©en nadeelig saldi van f 18.231/a. Besproken wordt d* breedte der vrachtauto's. Nog volger besprek :ng,?n over de overhaal te Me dembl 'k. waarvoor veel gevoeld wordt over de wegen, waaraan hier en daar nog wel iets mankeert en over de watervoorziening in de Wheere. GROOTHUIZEN. GROOTHUIZEN. - Goed afgeko; men. Den heer B. overkwam me. zijn jong paard bij het passeeren var een auto een ongeval. Het dier ginL bij den dijk neer. De wagen De inzatfcende persoon kwam er goeo af en ook de wagen «w slechs

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 2