ONS BLAD" BUITENLAND. BINNENLAND No 449. Maandag S April 1922. 14e Jaargang Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: ?I;433 Ex- keizer Karl t VERSPREID*. BERICHTEN KÖRTE BERICHTEN. feuilleton 2UN SLACHTOFFER. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD 59 Abonnementsprijs Per kwartaal voor Alkmaarf 2. Voor buiten Alkmaarf2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Advertentieprijs; Van J—5 regels f 1.25; elke regel meer f0 25; Reclame per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij vooi J uilbetaling per plaatsing f 0.60 Aan alia abonné's wordt op aanvrage gratis een poiis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,-, f 200-, t 100,-, f 60,-, f 35,-, f 15, Ex-keizer Karl is Zaterdag om half .waalf in bijzijn van zjjn gemalin en rijn oudsten zoon overleden. Tot het atste oogenblik bleef bij bij zijn be wustzijn. Hei stoffelijk overschot wordt in' afwachting van de overbrenging ge balsemd. Ex-koningin Zita drong ten ejnde haar gemaal te redden op een transfu sie van haai bloed aan. doch de dokto ren weigerden dit Ten teeken van rouw zijn alle han delshuizen gesloten. Het medelijden met de weduwe en de kinderen van den ex-koning is algemeen. Karl I. ex-keizer van Oostenrijk, ex koning van Hongarije als Karei IV, is in ballingschap gestorven, eerst 84 jaar oud Karl Franz Joseph van Habsburg werd den 17tlen Augustus 1887 in het slot -ntir-ug nabij St Polten Oo-* t>rël' geboren, al5 zoon van den aartshertog Otto Franz Joseph. Zijn eerste levensjaren bracht de jeug dige aartshertog in de garnizoensplaat sen door, waar zijn vader als officier van het keizerlijk-koninklijk leger ver- biiif hield. kater plaatste hem zijn vader, voor ziin opleiding in de natuurwetenschap pen, op een gymnasium Na dat te heb hen afgeloopen, ving hij zijn militaire opvoeding aan. Pp 1906 en 1907 bracht hij door met de studie van rechts- en staat wetens happen. Nadat hjj zijne meerderjarigheid be reikt had, dat was op 20-jarigen leeftijd, in 1907 werd de Boheem- schp agrariër graaf Lobkowitz zijn ka merheer. 21 October 19lT huwde hij met prin ses Zita van Bourbon-Parma Karl leef de vreedzaam en kalm te midden van zijn gezin Zita schonk hem een ze vental telgen, toen de vreeselijke ge beurtenis van den 28sten Juni 1914, de moord in den Konak te Serajewo, waar bij de aartshertog Franz Ferdinand, de troonopvolger, alsmede zijn gemalin So phie van Chotek, aan de moordenaars- schoten van den student Prinkip en eenige anderen ten offer vielen, den koers van zaken geheel wijzigde. De oude keizer leed in den dood van zijn neef en opvolger en van diens vrouw het laatste uit de reeks verlie zen, welke met den dood van zjjn zoon Rudolf bij het drama van Mayerling in 1889 was begonnen. Maar ontzetten der zijn de gevolgen van de schoten van Serajewo voor Europa, voor de we reld geweest. Na den Serajewo-moord werd Karl kolonel bij de „Kaiserhusaren" en als zoodanig ontving hij na den aanvang der vijandelijkheden ook den vuurdoop in deD staf van aartshertog Friedrich in den slag bij Lemberg. Met afwisse lend geluk is hij sindsdien aan de ver schillende Oostenrijksche fronten als bevelhebber eerst van cavalerieregimen ten, later van legerkorpsen, opgetreden Den 21sten November 1916 stierf Karl's oud-oom, de 86-jarige Franz Jo- zeph I, te Schonbrunn. Binnen de 2 'A jaar was Karl, de toen 29-jarige, van adellijk officier keizei-koning gewor den. Niemand had vroeger in den eenvou digen jongen man den aanstaanden keizer uit het Habsbnrgsche huis ge zien, en het als door een fatum nader- bijgëbrachte uiteenvallen van de dub belmonarchie was niet meer afhanke lijk van de persoonlijkheid, die ten troon zat. De aanleiding tot den val van Karl, was nog maar een kwestie van tiid. En die tjjd kwam met de neder laag. Karl met zijn gezin, nergens In heel zijE vroeger rijk veilig, moest de wijk naar Zwitserland nemen. Karl dook op Paasch-Zondag, 27 Maart 1921 op eens te Boedapest op, waar de ontvangst zóó opvallend koel was dat hij dadelijk naar Steinamanger terug keerde. Tn den nacht van 21 op 22 October 1921 verscheen hij, vergezeld van Zita eensklaps per vliegtuig te Oedenburg, vanwaar hij per trein den tocht naar de Hongaarsche Hoofdstad zou aanvaar den. Er werd een Kariistisch kabinet met Rakovsky en Andrassy gevormd, de reeds geformeerde troepenafdeelin- gen maakten zich voor den opmarsch naar Boedapest gereed. Tusschen Raab en Boedapest was de spoorlijn echter op de eeTste Putsch geruchten van Horthy opgebroken. De trein moest halt houden, en eenige uren later besliste een slag tusschen Karl's leger en de troepen van Horthy over het lot van den gewezen monarch Karl's troepen werden verslagen, hij zelf, tegelijk met drie zijner ministers, gevangen feu omen. De Geallieerden eischten de uitleve ring van den vorstelijken avonturier en van zijn gemalin, die op last van Hor thy op slot Tata waren gevangen ge zet. Per Engelsche monitor werden de ge vangenen naar Orsowa, en vandaar per trein naar Galatz gebracht. Het Britsche stoomschip „Cardiff" voerde de ballingen ten slotte naar hun inmid dels aangewezen bestemming, Funchal op Madeira, DE MIJNWERKERSSTAKING TN AMERIKA BEGONNEN. Tn bet. hoofdkwartier der stakers werd Vrijdag medegedeeld, dat meer dan 'n half millioen mijnwerkers het werk zul len neerleggen overeenkomstig de uit>- gegeven stakingsorder. Overeenkomstig het stakingsparool, hebben de mijnwerkers in alle mijncen tra den arbeid neergelegd met uitzon dering van Kentucky, waar voor 5000 arbeiders de contracten nog een jaar gelden. 13 duizend man blijven aan 't werk voor het in orde houden der mij nen Verwacht wordt, dat 18.000 spoor wegarbeiders in Pennsylvania werk loos zullen worden ten gevolge van de staking dm- mijnwerkers. HET CONFLICT IN DE ENGELSCHE MACHINE-INDUSTRIE. Macnamara, minister van arbeid, heeft medegedeeld dat zich Vrijdag avond een belangrijke wending heeft voorgedaan, daar de partijen opnieuw tot elkaar zijn gebracht om te trachten een oplossing te bewerkstelligen. DE CONFERENTIE VAN GENUA. In de Duitsche kabinetszitting werd de lijst voor de Duitsche delegatie voor Genua vastgesteld. Behalve de reeds genoemde personen zal nog cle president van de Rijksbank Havenstein deel uitmaken van de dele gatie, en als vertegenwoordigers van de bondsstaten zijn aangewezen: voor Pruisen geheimraad Tellingen en voor Beieren geheimraad Meinel. Uit Munchen wo'rdt gemeld, dat ook dr. Helm zich naar Genua zal begeven. Havas seint thans de definitieve sa menstelling der Fransche delegatie in de conferentie te Genua. Behalve de reeds gemelde persoonlijkheden: Bar- thou Colrat, Barrère Fransch gezant te Rome en Seydoux, zal ook Pi- ca.rd. onder-gouverneur van de Bank van Frankrijk, er deel van uitmaken. De Britsche delegatie zal bestaan uit de volgende personen: Lloyd George, Lord Curzon, Sir Worthington Evans, Zaterdagmiddag om 1 uur is de Rus sische delegatie naar Genua onder lei ding van Tsjitsjerin te Berlijn aangeko men Het schijnt, dat de geallieerde regee ringen het plan hebben te Genua voor de officieele opening der conferentie een onderlinge bijeenkomst te houden, om de procedure te regelen, die op de conferentie zou worden gevolgd. Poincaré verklaarde in zijn rede voor de Kamer, dat hij het programma voor Genua wat vaag of onzeker vond. Vooral vreesde hij misverstand no pens de derde paragraaf, die loopt over de eerbiediging der bestaande ver dragen. Poincaré verklaarde voorts, dat de conferentie van Genua niet mocht lei den tot een permanente instelling ter geleidelijke vervanging van den Vol kenbond. Hii zou niet duiden, dat er 'n nieuwe Volkenbond zou komen, waar aan Duitschland en Rusland, zonder dat men zoif kunnen beslissen over hun aanvraag tot toelating, zouden deelhebben Volgens berichten uit Moskou zal de Sovjet-regeering te Genua de volgende eischen stellen: Erkenning van de han delsvlag van Sovjet-Rusland en onbe perkte toelating van de Russische han delsschepen tot buitenlandsche havens Teruggave van alle Russische schepen Naar verluidt, zal de Sovjet-delegatie wanneer de conferentie van Genua de kwestie van de erkenning der Russi sche schulden ter sprake komt, deze kwestie afharikelijk-maken yan de ver goeding der schade door de verschillen de expedities tegen de huidige sovjet- regeering aangericht. Ook zal de sov- jet-regeering eischen, dat de geallieer den hun verplichtingen tegenover de vroegere Russische regeering nakomen MINISTERCRISIS IN SPANJE. Silio, Spaansch minister van onder wijs, heeft zijn ontslag ingediend om dat het decreet waarbij de grondwet telijke waarborgen werden hersteld door den koning was geteekend, zon der van te voren in den ministerraad te zijn besproken, Montejo is tot zijn opvolger be noemd. Een later B. T. A.-bericht. meldt dat ook de minister van justitie is afgetre den. Hij wcrde vervangen door Ordon- nez, den minister van marine, terwijl Ribera tot minister van marine is be noemd. DE IERSCHE KWESTIE. In Dublin beschouwen de menschen het vernielen der machines van „Free man's Journal" als de eerste daad tot uitvoering van de politiek, waartoe op de Zondag gehouden conventie van het lersche republikeinsche leger werd be sloten. De ernst van den toèstand, waarbij gewapende mannen op bevel met ge weld een blad beletten te verschijnen omdat het een officieele mededeeling van een regeeringspersoon publiceert, wordt dooi allen beseft. Met het oog op gebeurlijkheden heeft de voorloopige regeering de wacht voor het stadhuis te Dublin aan zienlijk versterkt. Dit om te beletten, dat het als strategisch punt zal worden in bezit genomen: Dublin Castle iigt er nameliik vlak achter. Arthur Griffith, de leider der Zuid- Iersche delegatie, heeft alvorens Lon den ta verlaten verklaard: Het docu ment, ,8at wij, Ieren, hebben geteekend, zal ons, indien het in den geest der on derteekenaars wordt uitgevoerd, een tot eenheid gebracht Ierland geven. Te Belfast is een bom geworpen in «en arbeiderswoning, waardoor 8 kin deren zeer ernstig wérden gewond. Een ervan is reeds gestorven Het doel van het republikeinsche le ger, dat voortgaat goederen uit Ulster te bovcotten, heeft Vrijdag twee trei- non uit Ulster aangehouden. Zij namen de daarin aanwezige goe deren voor eigen gebruik in beslag. 12 wagons werden verbrand. DE ITALIAANSCHE VORSTEN NAAR BRUSSEL. Dn reis van de Italiaansche vorsten naar Brussel is beDaald in de maand Juni. Prinses Yolande zal hen verge zellen. Men verwacht, dat tijdens het heznek de officieele verloving van prin ses Yolande en kroonprins Leopold van België zal dorden bekendgemaakt. HET NABIJE OOSTEN. Tn de Grieksehe Kamer oordeelde Motos de regeering niet in staat om het hoofd te bieden aan de moeilijk heden, waarmee het land te kampen heeft. Andere leiders der oppositie drongen erop aan. dat de regeering verklaring zou geven van haar poli tiek Goenaris weigerde dat echter. Hij zou zei h{j, eerst spreken, wanneer hij dat nuttig en noodig achtte. Do Grieksehe Kamer heeft een motie van vertrouwen in de regeering aan- geppmen De Porte overhandigde Zaterdag aan de geallieerde hooge commissarissen haar antwoord op de vredesvoorstellen hunner regeeringen. Afgezien van enkele reserves, ge maakt nopens de territoriale voorwaar den, wordt de toon van de nota opge vat als een aanvaarding der voorstel len. DE ONRUST IN INDIë. De staking op den OosLlndischen spoorweg, die nu al ettelijke maanden aan den gang is, duurt officieel nog steeds voort. Zij is van lieverlede echter sterk ver loopen. Toen zij begon omvatte zij 1065 mijl spoorweglijn, thans nog slechts 180 mijl terwijl het meerendeel der werklieden, die 20.000 telden, weer aan het werk is gegaan. HET VERRE OOSTEN. Met het oog op de bedreiging van Wladiwo. tok door roode troepen van de Republiek van het Verre Oosten heeft de Japansche regeering zich in een nota tot de betrokken regeering ge wend, in welke nota de regeering van de Republiek van het Verre Oosten er op opmerkzaam gemaakt wordt, dat het oprukken der roode troepen binnen Bessoerië door het Japansche legerbe- vel desnoods met geweld van wapenen zal worden tegengegaan. DE UITSLUITING IN DENEMARKEN. De bemiddelaars hebben bekend ge maakt, dat zij meenen, dat de in de laatste dagen gevoelde onderhandelin gen met beide partijen niet onmogelijk een grondslag voor een regeling kon den opleveren. Intusschen zijn er in verschillende bedrijven, o.m. die der schoenmakers, touwslagers, glasblazers en typografen regelingen getroffen De typografen zul len heden het werk hervatten. LLOYD (JEORGE. De speaker verklaarde, dat de mo tie Asquith tegen Lloyd George's ver- trouwensmotie niet in discussie zal ge bracht worden, daar de motie der ar beiderspartij door een aanzienlijk groo tere parlementaire groep is ingediend. NA DEN OPSTAND AAN DEN RAND. De verliezen aan regeeringszijde be droegen: 50 dooden, 237 gewonden; aan den anderen kant: 138 dooden, en 287 gewonden, terwijl 98 Indiërs en inlanders werden gedood of gewond Smuts wees er op, dat de leeringen der internationale communisten in de eerste plaats de oorzaak der ongere geldheden waren. HET WEICHSELGÈBIED. Gisteren zijn de onderhandelingen tusschen de vertegenwoordigers van Polen en die van het Weichselgebied te Warschau beëindigd. Er is een handels verdrag afgesloten waarbii voor Polen vele voorrechten worden toegestaan. Het verdrag zal in het begin dezer maand door den oppercomrrrissaris van Memel Petisme en den Poolseben ge zant in Memel Scarotz onderteekend worden. ZWARE SNEEUWVAL EN NOOD WEER. Dc sterke sneeuwval heeR Zaterdag in Cardiff, Swansea en Nemport het tramverkeer stopgezet. De sneeuw lig! in sommige straten vier voet hoog. Feitelijk alle mijnen, liggen stil. daal de mijnwerkers niet in staat zijn zich naar de mijnen te begeven. Verschei den lammeren cn schapen zijn onder de sneeuw bedolven. In Zuid-Wales is het spoorwegverkeer gestoord. In het Kanaal woedt een orkaan. De reddingbooten zijn uitgevaren. GROOTE MIJNBRAND. In de Anselm Schacht bij Petershof in het district Ratibor is een groote brand uitgebroken, die men tot nu toe niet meester is kunnen worden. 16 mijnwerkers werden gedood. 38 met lichte of zware brandwonden ge vonden. 382 man die aan het werk wa ren zjjn van de bovenwereld afgesloten Het reddingswerk is aan den gang. De Duitsche Rijksdag nam in derde lezing de volgende belastingwet ten aan: het bratidewij'nmonopolie, de vermogcnsnelasiing, de belasting op de toeneming van het vermog-o, de be tasting op de corporaties en die op hel geldverkeer. In de Duitsche rijkscommissie voor de verbruiksbelasting werd be paald, dat op elke flesch champagne bij verkoop aan den verbruiker 30 °/o belasting zou worden geheven. De thans bestaande banderol vervalt. In den Pruisischen landdag wees minister-president Braun er op, dat de president der grensregelingscom missie uitdrukkelijk toezegging had ge daan, dat de betrokken bevolking aan de Weischsei zou worden gehoord, doch dat dit niet was geschied. De Belgische vorsten zijn uit Rome naar Brussel vertrokken. Uit Fiume wordt gemeld, dat de fascisten Franpois Ouglia, een invloed rijk lid der Zaneüa-partij hebben ver moord. De Prins van Wales is thans in Singapore aangekomen, waai- hij door de bevolking geestdriftig is begroet. Bij de staking in de Tsjechische glas-industrie zijn 70.000 arbeiders be trokken. Slechts in twee fabrieken wordt nog gewerkt. Naar wij vernemen is te Berlijn de tsaristische generaal graaf Pallen in verband met den aanslag op Mil- joekof gearresteerd. De Stratsenaat der rechtbank pu bliceerde zijn beslujt inzake de deel nemer» aan de Karl-Putsch. Stefan Rakofski, graaf Julius Andrassy en graaf Sigray zullen als raddraaiers we gens misdadige rebellie worden ver volgd; zes andere personen wegens medeplichtigheid. Ingebroken is in de goedbewaak- to kantoren van den „public trustee" in Kingsway te Londen. Er werd een som van 5000 p st. gestolen, welke zich in sterke kluizen met ingewik kelde sloten bevond. D® pantserkruiser Edgar Qui- net", met Millerand aan boord, is gis- terenmeffgen om 6 uur van Verdun uitgevaren met bestemming Casa blanca. De Italiaansche Kamer is tot 4 Mei op reces gegaan. In hel fabrieksstadie Sjoesja bi} Iwanof Woronessenok is het bij de inbeslagneming van kerkelijke goede ren tot botsingen tusschen het volk en de troepen gekomen. Een aantal personen werd gedood. DE KONINGIN TE VLAARDIN- OEN. Op haar doorreis naar den Briel is de Koningin met Prinses luliana te Vlaardingen spor.'aan gehuldigd. Duizenden rner.sciien juichten de Hooge Landsvrouwe en de Prinses hartelijk toe, terwijl op het Westerhoofd ter begroe ting aanwezig waren de burge meester, wethouders, raadsleden en een aanial corporatiën met vaandels en banieren. De Konin gin ontving bouquetten. Hierna gingen de Kon'ngin en Prinses aan boord van de „Hy- drograaf", waarna onder de too nen van het „Wilhelmus" en het daverende hoerageroep van de aanwezi n de haven werd uitge- s ooniü uaar den Briel, geëscoi teerd door twee torpedobooten. DE ONGEVALLEN VERZEKERING. In verband met de belangrijke uitbreiding van de wettelijke on geval enverzekering, die Za.e.dag is ingegaan, heeft de Minister van Ar.... vergezeld van het hoofd der rikken Depa.tementsaidee- ling, nir. H. W. Groeneve.d, zich Zaterdag naar Amsterdam bege ven. om aan het bestuur der Rijks vèrzekerinpuank zijn waardeering uit te spreken voor de wijze,, waarop de voorbereiding tot die uitbreking is geschied en twens aan r'e heeren rar. H. L. van uuvl lid van het bestuur der Rijksver- zekeringbank, en G. H. Veeniio- ven, adminis.rateur dier inste iiug die zich in dezen bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt, het ridderkruis van den Nederand- schen Leeuw, resp. het o.ficiers- kruis van de Oranje Nassau-orde, te overhandigen, waarmede dr 46. „ik zal genoodzaakt zijn, u eenigen tijd te verlaten, ik heb de vrouw van den portier verzocht iemand te gaan halen,sprak de goede buurdame. „Om wat te doen „Om u gezelschap te houden. Ik mdi niet, dat ge hier alleen achter ftlijft om den geheelen nacht te wee- jien G zijt niet in een toestand om alleen te zijn." ,,'t Is r.i onmogelijk," zei Christine, Z,hier te blijven, in dit huis, waar alles jmij aan hem herinnert. Ik zal er niet kunnen leven en ik wil hem volgen." „Waarheen „Waar hij zal zijn. Ik wil hem|niet git hei oog verliezen. Van verre wil Bt over hem waken. Ik wil dezelfde |tchï inademen ais hij. In n woord, Ik wii, dat men hem mij terug geeft." Tegen zeven uur verscheen juffrouw fkard. De buurdame vertelde wat j#ii ie doen had en eindigde aldus: ZAj. mij een paar «ren verwijderen. .maaar dan ben ik ook weder terug. Ik zal vannacht niet naar bed gaan, ais gij mij soms noodig hebt, behoeft ge slechts op het beschot te kloppen. Ik luister en snel dadelijk toe. Hebt ge 't begrepen „Ja mevrouw." „Maar onder geen enkel voorwedsei moogt ge mevrouw alleen laten, be laft ge me c.at f" „ja inerouw. Maar moet zij niets eten J „ja, probeer eens, of ge er iets in kunt krijgen en dwing haar naar bed te gaan. Zij heeft behoefte aan rust." „De arme vrouw ziet er wel uit, alsof zij bitter veel verdriet heeft." „Ja, dat is ook zoo. Nu tot over een paar uur. Ik reken op u." XII. EEN ONGELUKKIGE MOEDER. In de grootste angst bracht Christi na den nacht en de daarop volgende dag door. Zij leefden als het ware niet meer. Het was alsof haar hart door angst_ toegeknepen werd. De minuten duurde urén, cle uren schenen dagen: Plotseling, in den laten namiddag, werd er geklopt. Z;j slaakte een kreet snelde naar de deur en stond tegenover aoKter ber- nau. Het was eene bittere teleurstel ling, welke haren angst slechts deed toenemen, hoe gelukkig zij ook was, haren vriend te zien. Hij greep 'naar bij de hand, trok haar met zich mede en zeide „Ik heb alles vernomen. vreesde, dat gij een onge luk zoudet begaan en ik kom." „Weet ge," zei Christine, „dat men mijn zoon ontstolen heeft?".. De dokter, die doodmoede scheen te zijn, viel op een stoel neer. „O, mijne arme vriendin," zei hij, de hand van de jonge vrouw grijpende, „v/at hebt ge -moeten lijden „Ik begrijp zelf niet, hoe ik 't nog uithoud. Ik verlang naar mijne dood, maar dan zeg ik mij zelve weder,dat als ik dood ben, ik mijn zoon niet meer zal terugzien. En zoo lang ik leef, heb ik nog hoop. O, ik heb zoo vurig gebe den. Na het heftige tooneel, dat bij Christine tusschen den markies en zij ne vrouw had plaats gegrepen, had de heer d' Arbois aan den commissaris van politie de laatste inlichtingen gegeven, welke deze ambtenaar nood zakelijk oordeelde. Daarop was hij naar zijn hotel gereden, den kleinen Mark, die voortdurend om zijne moe der riep, met zich mede nemend. In het hotel had hij een belangrijk onderhoud met zijnen zaakwaarnemer, den heer Lantin. Als overwinnaar was hij uit den strijd gekomen. Hij had bet kind en niemand kon 't hem in de toekomst onrnemen. Hij had zich gewroken. Maar dat was, hij voelde 't maar al te goed, wat alles hij kon verkrijgen.Nooit zou 't hem gelukken Christine .te be wegen, tot hem terug te keeren. Nooit zou zijne vrouw cle walging overwinnen, welke hij haar inboe zemde. Het was afgeloopen. Hij aanschouwde het kind, dat in zijne macht was, met eene uitdruk king van onbeschrijfelijke!! haat en zei„Komaan, de teerling is gev/orpen Zijn besluit was genomen. Hij zou in de toekomst niet terugkomen op hetgeen hij gedaan had. Hij aan vaardde den strijd met al de gevolgen, dien hij kon hebben. Hij verbaasde- zich tba ns zelfs over de besluiteloos- fiêïdr welke-urn OogëcSliK v'an item meester had gemaakt, en toch niette genstaande zijne wilskracht, voelde hij zich ongerust. De heer Lantin 'daarentegen was in de hoogste wolken der zelfvol doening. Nadat hij het kind, dat hij aan de hand gegouden had, op een stoel had gezet, riep hij met een van genoegen stralend gelaat„Eindelijk hebben wij dus gezegevierd De markies keek hem aan, verbaasd over dezen uitroep. ,,'t Is nog niet geëindigd," zei hij. „Nqg'niet geëindigd," riep de zaak waarnemer, cle handen ineen slaande. „Wij hebben het kind immers, en degene, die 't ons zal ontnemen, moet een bizondere slimmerik zijn." Het belaat van den markies werd nog donkerder„Maar nooit zullen wij de moeder in onze macht hebben." De heer Lantin maakte een gebaar als wilde hij zeggen, wat komt 't er dat op aan, maar hij antwoordde niet. De moeder verontrustte hem niet, cn hij vroeg zich af, hoe 't mogelijk was dat de markies zich ongerust over haar maakte. De markies vlak in de ooge,n ziende, vroeg hij„Men zou zeggen, mijnheer d' Arbois, dat ge eenig gevaar vreest." De markies sidderde onwillekeurig, verwonderd dat men zijne gedachten geraden had. Hij fronste de wenk- b a wen. Welk gevaar vroeg hij met bar- sche stem. „Gij zijt angstig, bevreesd." „Ik En waarom zou ik dat zijn „Gij weet," zei de heer Lantin t zonderlingen toon en het voorhoofd van den heer d' Arbois, niet uit het oog verliezende, alsof hij de gedachten wilde lezen, welke zich daarachter vormden, ge weet, dat ge van mijne zijde op volkomene toewijding kunt rekenen.Mij kunt ge geheel vertrouwen. De markies keek den man aan. Hij wist niet, wat te denken van deze toespeling. Ik hoop inderdaad," zei hij eindelijk, „dat ge mijne belan gen" zult behartigen en niet die mij ner vijanden." De heer Lantin bleef aandringen. Mijnheer de markies kan van mijn/ toewijding van mijne dankbaarheid alle diensten vergen, welke hij noodig acht.' {Wordt vervolgd'

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1