Wijn ues Levens ALKMAAR. Provinciaal Nieuws 1 Ad vertenti ën SPORT EN SPEL Teiegraramen S t a a t s I o t e r ij. Handel en Markt t BOEKHOUDER, Befeendmaking. Opgericht de Melkveehoudersbond I. Noorderkwailier". ¥@rkoopng - Nieuwe Houtwaren, Slechte spijsvertering, maagzuur, enz., taco's Zenuwfabletten, Koortsverdrijvend, Eetlust- opwekkend, Bloedzuiverend Zenuwtemperend, doet Chemische Fabriek „VRIESIA", JAÜ U&. VHIES, ntanufaciitfen. .-.Influenza^ |c5a W. SilUEBHOSBH ioedkcop Schilder en TeeMeiioeften S6IIBTHSTIHT zett en van aen tweeden penning meester. Die van zijn collega Heeft ilii steeds nagebootst. Hii zal spoedig ter. beschikking yan de Justitie worden gesteld. EEN GRUWELIJKE MiSHANLELING. In het kanaal Gent—Terneuzen .werd het lijk drijvende gevonden van den jongen man, die 27 Feor. 1.1. te Selzaete door 'n 3-tal Bel gische jongens na ernstig'mishan deld te zijn, in het water gewor pen werd. v Het parket bestaande uit twee Belgische en twee Nederlandsche rechters, heeft het lijk geschouwd. Gruwelijke verwondingen werden geconstateerd. De schuldigen ziin door de Bel gische justitie gegrepen. VERDACHT GÉVAL. De Justitie te Heerenveen heeft sectie gelast van het lijk vsr. de bejaarde vrouw J. Kok te Steen- wijk, die aldaar onder verdachte omstandigheden overleden. Deze Vfouw woonde als kostgangster in bii het echtpaar Hoen aldaar en legde verleden Vrijdag voor de Rechtbank te Heerenveen voor Hoen en vrouw bezwarende ge tuigenis af inzake oplichting, in welke zaak de Rechtbank in ver band met valschheid in geschrifte nadere instructie gelastte. Hoen legde toen aan de rechtbank een verklaring over, door de vrouw J. Kok onderteekend, waarin deze ii overlijden al haar g-eld aan Hoen vermaakte. De vrouw, hierover gehoord, deelde mede, dat zii van een der gelijke verklaring niets afwist. Thans is vrouw Kok plotseling overleden. EI-32N ALLERLEI. De 30-jarige J. de M., wonende op het tuindorp te Rotterdam, die ge- ruimen tijd reeds over zijn werkloos heid lobde, pleegde gisteren zelfmoord door zien met een mes twee sneden in den nals toe te brengen. De commissie van onderzoek stelt de directie der Nederlandsche Spoor wegen voor den wegwachter W. Wei- dam, standplaats Bussum, te straffen 5net f9.46 (2 dagioonen) ter zake van )het op 27" Maart 1922 niet gesloten. Jicbben van. den overweg Brinklaan 4e Bussum bij passeeren van trein 1684 en het toelaten van onbevoegden tij dens zijn dienst in zijn wachthuis. Gistermiddag geraakte in de Kan- kerslraat te Amsterdam een man onder de tram. Hij kwam met het hoofd be kneld tusscnen den baanrujmer en den grond. Met diepe wonden aan hals en hoofd werd'hij onder den wagen van daan gehaald. Een Amsterdamsch politie-agent, ,jie Maandag aan het pensioentoureau op de Keizersgracht moest wezen, zette zijn dienstrijwiel in de vestibule van het gebouw neer. Toen hij na twee minuten terug kwam was de fiets ver dwenen. Een boekbinder heeft in de In- cassobank aaa de Heerengracht te Am sterdam een Witte Rruislot ter in wisseling aangeboden waarop een prijs van f 15.000 was gevallen. Het lot bleek vervalscht te zijn. De man is door de poliie aangehtouden. De 68-jarige van R. te Utrecht verliet een urinoir bezijden de tram baan, juist op het oogenblik, dat een wagen van lijn 1 dit punt naderde. Daar de man doof wa% had hij de tram niet hooren aankomen, zoodat hij onder het tramrijtuig geraakte. Nadat de wagen was opgevijzeld, werd hij met een bloedende hoofdwonde opge nomen en naar de Rijksklinieken gs- braent, waar hij aan de gevolgen van "\t ongeval overleed. Te Heerlerbaan is ingebroken in de R. K. kerk, alle offerblokken wer- len opengebroken, doch de buit was nihjl, daar ze pas geledigd waren. Uit de sacristie werd een flesch miswijn gestolen. De militaire politie hield een Roeweniör aan, die in het bezit was van inbrekerswerktuigen en een gela den revolver. Hij wordt van de in braak verdacht. Maandagnacht heeft het in de omgesing van Nijmegen zoo hard ge vroren, dat de boeren met spa noch met ploeg door den grond konden komen. Te Lieshout werd ten nadeele van den R. K. Bond van Bouwvak arbeiders de som van ruim f700 ont vreemd. Thans is A. de G. aangehou den, xiie van deze verduistering wordt verdacht. Hij bekleedde de funclie van penningmeester van genoemden bond. Te Vinkevëen blijft men vasthou den aan den zonnetijd. Te Co then (Utr.) wijst de R.. K. kerktoren den zónuetijd aan. Ook Ie Langbroek (Utr.) houdt men zich aan den zonnetijd. In de buurtschap Klein-Netterden is ingebroken bij den landbouwer A. Heistert die met zijn zoon wegens smokkelarij in Pruisen gevangen zit. Allo kasten werden doorsnufffeld en al het aanwezige linnengoed en andere kleedingstukken meege men. Door de oplettendheid van een Hollandsch amb tenaar is de dief bij Emmerik opge spoord. In de Waal te Tiel is opgevischt het lijk avn een ongeveer 40-jarige vrouw. Vaa Donderdag a,s.. af zal het Vredespaleis te Den Haag weder voor opeigen tijd voor het publiek ter be- zichligiig worden opengesteld. Te Joure is de bijna voltooide, in gewapend beton opgetrokken meu belfabriek van den heer Zijlste, voor een. groot deel ingestort. De schade is aanzienlijk. INSTALLATIE DER NIEUWIE KA MER VAN KOOPHANDEL EN FA BRIEKEN VOOR NOORD-HOL- LAND-S NOORDERKWARTIER. Gistermiddag werd ten stadKuize in de CHarfertzaal de nieuwe Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Nooid-Holland's Ne orclerkwartier ge ïnstalleerd. Alle gekozenen waren aan wezig. Onder de aanwezigen bemerkten wij o.a. den Edelaéhtb. Heer W. C. Wendelaar, Burgemeester dezer ge meente. De vergadering'' wordt geopend door den voorzitter van de commis sie volgens art. 26 tot oprichting van het Handelsregister, waarvan deel ma ken de heeien M. A. KoLster, Helder, voorzitter; W. A. Burgers, Helder; A. Kwant, Helder; J. B. Cloeck, Alk maar, A. Henneman, Alkmaar, leden en Mr. Verdam, secretaris. De Voorzitter laat zich als volgt uit: Toen de nieuwe wetten op het Handelsregister en de Kamer van Koophandel afgekondigd waren, wer den de besturen der verschillende Ka mers van Koophandel uitgenewdigd verlvg; n.YOOidigers aan te wrijzen, wel ke zitting zouden nemen in de com missie tot reorganisatie van dit insti tuut In verband met de.ze uitnoodi- ging werd toen de eerste bijeenkomst gehouden door de leden die hier thans zitting hebben genomen. Als .gecretaris werd aangewezen Mr. J. Verdam en als voorzitter spreker zel ve, kort daarop volgde het Konink lijk besluit waarbij de benoeming be- kiaditigd werd. Deze commissie ver gaderde 22 maal vooral eer de voor bereiding der reorganisatie geheel klaar was. Gemakkelijk' kan deze taak niet genoemd worden. Er was hoegenaamd geen voeling te krijgen dan alleen met den Minister van Landbouw. Ook deed zich' de enorme moeilijkheid voor de betaling van Wet kapitaal in de handelszaken. Later werd die taak weliswaar ietwat ge makkelijker, omdat van Rijkswege betere toelichting der bedragen ver sterkt werd en ook toen de vereeni- ging van secretarissen opgericht was. Een verheugend feit is het in dit verband te kunnen constateeren het betrekkelijk klein aantal reclames, dat zich voorgedaan heeft bij de bepaling van het kapitaal. Thans draagt de commissie niet vertrouwen het werk der volmaking over aan de nieuwe Kamer van Koophandel. De geloofsbrieven van ale geko zenen zijn onderzocht en in órde bevonden, zoodat zie allen kunnen toegelaten worden. De Commissie hleefi de verschillen de gekozenen opgeroepen, teneinde te kunnen installeeren. Dit kon spreker intussdhen wel zeg gen Uw taak zal U zeker niet meeval len. De Kaïmer van Koophandel strekt zich'niet uit over één gemeente, maar over geheel Noord-Holland's Noor derkwartier, vele zijn de bevoegdhe den die de wet toekent aan de nieuwe K. v. K. en van verschillende om standigheden zal het afhangen of Gij Uw L„ak 'naar behooren zult kunnen vervullen. De belangstelling van de kiezers zal echten in hooge mate toe nemen als blijkt, dat er werfcelijk nut tig werk verricht wordt voor handel en nijverheid. Aan U is het dus, met al Uw krachten te werken tot groei en bloei van hlet industrieele en han delsleven in Uw gebied. Onder Uw district hoort ook de zorg voor zij' het dan misschien in een verre toekomst de scheep vaart en de visscherij. Ook deze klei ne bedrijven beveelt spir. warm in de belangstelling der leden aan, en hlet is Zij n h'artewensch dat zij volkomen in hun taak mogen slagen. De commissie draagt mede met Waar werkzaamheden ook haar tijdelijk personeel aan de nieuwe K. v. IC over, evenals de geldmiddelen, welke laatste bestaan uit de navolgende be dragen: f 213 in handen van den secretaris; f 5618 belegd bij de Mid- denstandscredietbank en f 6438.91 bij de Hfinzebank.- De installatie van deze K. v. K. geschiedt volgens Koninklijk Besluit van 11 Maart j.l. Door de leden moet vóór de commissie Waar plaats verlaat, een algemeene Voorzitter (van de geheefe Kamer) gekozen werden, ver der laat men de keuze van een secre taris aan de vergadering over, even als het reglement. De Commissie geeft echter in overweging het door de commissie ontworpen en ministe rieel goedgekeurde ontwerp voorloo- pig ongewijzigd' te aanvaarden. Hetzelfde geldt voor wat betreft de instuclie van Wet personeel (ap plaus) Spr. verzocht thans de heeren v. d. Klei gil Grunwald. als leden van het stembureau te willen funo-ee- ren. De s temming die vervolgens°ge- liouden wordt, heeft den volgenden uitslag: uitgebracht worden IS stem men waarvan 15 op den Weer W. G. Visser (Alkmaar), 1 op den hfeer M. A. Koisier, 1 op den Weer J. O. Mes- scfaar en 1 blanco. Gekozen is dus de heer W. G. Visser. De heer W. G. Visser aanvaardt de h'eia opgedragen funclie en hoopt, dat llijj er in slagen mag zijn omvang rijke taak met volle ambitie, met lust en werkkracht te vervullen, opdat hij van de Kamer van Koophandel mocre maken een instituut, dat werkt tot den bloei van Wandel en nijverheid, waaraan h'et moge gegeven zijn in dezen tijd van malaise de zaken in betere ban^ti te 'ritUn. Ut Voorzitter der commissie wil nog alvorens hi/ zijn plaats verlaat, dank zeggen aan den Edeladftb. Heer W. C. Wendelaar, Burgemeester de zer gemeente. Sptr. stelt zeer op prijs de aanwezigheid van den heer Wen delaar. Het is ons een groote eer, dat U hier tegenwoordig' bent. Dank zeri spr. ook nog aan de Heeren leden der commissie voor de aangename sa menwerking die Hij' in den langen tijd van voorbereiding (iy3 jaar) van hen Heeft mogen ondervinden. Geen moeite Hebben zij' zich' gespaard ter behartiging der belangen waarvoor zij' op zic!h' genomen hadden te zul len zorgen, wat spir.'s respect af dwingt. Spr. dankt ook' den secreta ris, die steeds getoond Heeft veel ijver te bezitten en dé commissie zóó uitstekend voorlichtte, dat nooit van den minister aanmerkingen ontvangen werden. Hiermede verklaart spr. de K. v. K. geïnstalleerd. De Heer Visser neemt plaats op den voorzitterszetel. De Heer W. V. Wendelaar zegt er prijs op te stellen met enkele woorden blijk te geven zijn belangstelling. Als. in het oude Frankrijk een ko ning gestorven was, dan had hét volk degewoonte te roepenLe roi est mort, vive le roi" en spreker voelt zich' Hier precies in dezelfde positie. Een week geleden heeft spr. op de slotvergadering-van de oude Kamer van Koophandel de hoop uitgedrukt, dat de nieuwe Kamer op dezelfde uitnemende wijze moge voortleven en arbeiden en spir. gelooft inderdaad, dat de nieuwe Kamer een waardige plaatsvervangster van de oiide zal Zijn reden waarom Hij Hier thans die woor den Herhalen wil en er aan toevoegen, dat Hij geen oogenblik twijfelt aan de geschiktheid der nieuwe Kamer, als Hij' ziet welke .uitnemende vertegen woordigers van Handel en nijverheid aan de groene tafel Hebben plaats genomen-. Denieuwe Kamer onder scheidt zich' van de nieuwe hierin, dat Haar ambtsgebied veel grooter is en Haar bevoegdheden veel uitge strekter z'ijh. Dat de nieuwe Kamer veel belangrijker is alleen reeds door het gebied wat zij bestrijkt, komt trouwens ook nog tót uiting door Het aantal afgevaardigden. Ook is in aan merkelijke mate gestegen hlet belang, dat de verschillende gemeenten nu bij Raar arbeid Hebben. Daarom zegt spr. ook met de volle kracht van zijn overtuiging, dat h'et gemeentebestuur van Alkmaar zijin volle aandacht zal schenken aan deze instelling. Soms doen zidhf voor de gemeen tebesturen op Het gebied van handel en nijverheid belangrijke en moeilijke vraagstukken voor, die voor Hen van zeer lastigen aard zijn, omdat ze niet altijd in Hun midden over deskundi gen beschikken, de K. v. K. zal hier echter voor het geven van adviezen een niet genoeg te waardeeren instel ling zijn. Spr. zegt, dat Hem nu nog rest éen woord van waardeering en een gelukwenst® uit te spreken aan Wet adres van den nieuwen Voorzitter. Spr. twijfelt er niet aan of deze func tionaris, die in Het bezit is van een ontembare energie zal uit de K. v. K. Kalen wat er inzit en er een bloeiende instelling weten van te maken als Het maar eenigszins mogelijk is. Tenslotte uit spr. nog de beste wenschen voor de nieuwe K. v. K. (Applaus) De Heer W. G. Visser zegt, dat als hij geantwoord heeft: ja, gaarne neem ik mijn betrekking aan hij daar noodzakelijkerwijze nog een wooidje moet aan toevoegen. Na de welsprekendheid van den neer Kolster en de speech van den Heer Wendelaar zal hét h'em echter moeilijk vallen nog wat bijzonders zeggen' Het gras is voor zijn- voeten weggemaaid, hij zal 'dus zeker in Herhaling moeten tre den. Op de le plaats brengt spr. zijn dank aan den Burgemeester. Misschien zul len sommige leden wel eenigszins ver baasd gestaan Hebben den Burgemees ter bij deze installatie te ontmoeten, maat dit is toch' heel gewoon: de heer Wendelaar geeft steeds bij' alle belangrijke gebeurtenissen in deze stad blijk van zijn belangstelling. Zijn toezegging van steun was geenbloo- te beleefdheidsfrase, maar wij kun nen er op rekenen, als hij' wat belooft, dat Hij het ook doet. Als voorzitter van de V. V. V. is dat dikwijls aan spir. gebleken. Spr. dankt voor de goedé wenschen aan zijn adres uit gesproken en vertrouwt op dezelfde welwillendheid als voor de V. V. V. De Heer Kolster Heeft terloops over de oude Kamer van Koophandel ge sproken, misschien werd over deze instelling wel niet steeds juist geoor deeld en zeker niet welwillend. Spr. meent echter dat hét hier de plaats is om dank te brengen aan de oude Ka mer voor Het vele door haar gepres teerde. Spr. dankt ook de commissie die zooveel goed weik verricht heeft," met belangstelling heeft hij steeds haar werkzaamheden gevolgd, want zij heeft zich niet alleen belast met de organisatie, maar ook met de reorga nisatie en ze Haalt eer van haar werk. Specialen lof heeft spr. over voor den voorzitter en den secretaris der commissie en Hij klapt niet uit de school ais hij' zegt, dat niet hij maar zeker wel de Heer Kolster zou be noemd zijn als algemeen voorzitter, wanneer de heer Kolster in Alkmaar had gewoond. Het is echter noodig om wille der samenwerking' met den secretaris, dat de algemeene voor zitter in dezelfde gemeente woont werk van den secretaris niet geringi geweest is. Wij zullen dikwijls advie zen moeten geven aan Het Rijk, de gemeente en aan de Provincie. Spr. hoopt dat aan deze adviezên de waar de zat* gehécht worden die ze wer kelijk' verdienen. VEREENIGINGEN. Met „St. Crt" no. 65 zijn ver zonden afdrukken van de statuten betrefefnde de navolgende veree- nigingen Roomsch-Kathol'ieke Algemeene Sportver., gev. te Wervershoof: De Wognummers, gev. te Wo©- num; St. Josephs Gezellenveree- nigipg gev. te Uitgeest; Visschers vereeniging „Eensgezindheid" gev te Hoorn (Wijziging in de statur ten); Hulp vereeniging voor Chris telijk Nationaal Scnoolonderwiis, gev. te Broek op Langendijk, (wit ziging in de statuten). GEKOZEN. In de Dfetrictspwpaganda- en de Provinciale comité's voor Districts- propagandacommissies van het Dioa. Kruis verbond in Het bisdom Haar lem zijn door Het hoofdbestuur ge kozen voor district Alkmaar (omvat tend de Dekenaten Alkmaar en Sol ra gen, benevens de parochiën Obdam', Ursem, Beemster en De Rijp) da navolgende Heeren: J. Bergen Pzn., Prinsengracht, Zuid-Soharwoude; G. Smits, Rijksstraatweg A 68, HeiLooi, CL Vlaar Pzn., Kaag, gem. Span broek'; J. van der Star, Wilhelm inar straat 12, Helder; G. Venneker, Baan' lingel 16b Alkmaar. VOETBAL TE HEILOO. In den voetbalwedstrijd tusschen V. V. H, I en de Berger voetbal club II was de einduitslag 7—0, in het voordeel van Heiloo. BRAND. v ASSEN, 6 April. Hedennacht is Het café met win kel behuizing van dien Heer Reitema aan den Loonerstraatweg te Assen geheel afgebrand. HOOGE PRIJZEN. Trekking van -Woensdag 6 April, No. 16875 f 20..000 No. 12725 f1500. No 18271 f 10000. Nos 6186 f 200. Nos 5252 9321 17605 en 19541 el» flOO PURMEREND, 4 April. Aangevoerdi 10 stapels kleine Fabrieksaak f43. id. m. m. f 4411 st. kleine Boeren kaas f43.id. m. m.. f48.1 stapel Commissie m. m. f431 stapel Goud- sche kaas f38per 50 K.G. 825i/2 K.G. boter f225—2.35 p. KG. 585 Runderen, waaronder 200 vette f 0.901.30 per KjG,. en 376 melk- en geidekoeien f180450, handel stug; 9 stieren 47 paarden f250350, ma- fig; 42 vette kalveren fl.702 per K.G., matig; 765 nuchtere kalverent slacht- f1835 en fok- f1840, mtgj.; 392 vette varkens f0840.90 per K.G. vlug; 79 magere idem f3036, matig; 167 biggen f 1228, matig; 810 scha pen f 1854, matig; 60 bokken kippeneieren f6.25725, eendeneieren f6.507 en kievitseieren f35.per 100 stuks. HEILOÖ, 4 April. Exi»rtvedling „St Willibrorrdus" Brusselse® witlof le kw. 5465 cl., 2e kw. 4250 ct., 3e kW. 2837 ot. per K G. Aanvoer 120(f mnd. BROEK OP LANGENDIJK, 4 April. Langed. Groentenveiljng. Roode kool le soort f 16 4023 60, 2e soort f 122 f16.20, gele kool lé soort f 710—12.60, 2e soort f3.305.30, witte kool la soort f36, 2e soort f0.70150, uien le soort f 152e soort f2 50, alles per 100 K.G. - Aanvoer: 10375 KG. roode kool, 46.200 K.G. gele kool," 34.000 K.G. w. kool en 1200 K.G. uien. NOORDSCHARWOUDE, 4 ApriL Roode kool le soort f 13.6024.80, 2a soort f 12.901S.80, uitschot f 6.40- f1170, gele kool le soort f8 7013.30 2e soort f7.60—11.40, uitschot f2.40—i f2 90, witte kool le soort f4 406.70, 2e soort f3.805.70, uitsciio't f0.80i f2.20, kroten f4—, blauwe aardap pelen 114301480, bravo's f 12.60—: f1270, allés per" 100 K.G. Aanvoer op 3 April: 47.888 K.G1, roode kool, 26.000 K.G. gele kool, 49.855 KG. witte kool, 3600 It.G. uien en 230 K.G. kroten. r WARMENHUIZEN, 4 April. Roode kool f 15 9027.50, uitschot f 11.10—1 f 13.20, gele kooi f 9.5014, Deense ha witte kool f 4.806'50. HOORN, ,4 April. Heden hebben 32 vaartuigen aangevoerd: 147 pond bot 2224 ct. en 253 tal baring f 1..80 f3 per tal. AMSTERDAM, 5 April. De aardap- pelenprijzen waren lieden: Dr. eigenh. 5f7.50, Frieschc red star f89.50, Zeeuwscbe blauwe f 1011.50, id. red Hiermede vervullen wij den treurijjen plieb' U Irenni/r le geven van hvl oveiifjden tan onzen geliefden Eebtgenoote, Vader en Behuwdvader, den heer JOHANW&S KRAMER, us voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sier venden, in den ouderdom van j2 jaar. Wed. J. KRAMER—Nakne en Kinderen Alkmaar, April 1922. Waagplein 24. als waar de zetel der Kamer geves- star f8.50—9.50, id. bonte' f 10.25 tigd is. 1 i"41.50, id. bravo's f910, id. blauwe Allen begrijpen we ook, dat Bét ejsfenh. t'78, Aanvoer .4 Ladingen. Heden overleed, tot mijn diepe droefheid, voorzien van de laatste H.H Sacramenten der Stervenden, mijn innig ge liefde Eelifgenoofe JANSJE ARIZ, in den ouderdom van ruim 67 jaar. A. BOOTS Ez. De Rijp, 3 April 1922 GKYRAAfiD Een Winkeljuffrouw (intern) en een Meisje voor de Hultr- hcuding, alleen voor den dag, met boven de £0 jaar. Adres JOH. KRAMER, Banket bakkerij, Spoorstraat 61, Alkmaar, Biedt zich aan voor direct indiensttreding. Ook genegen tijdelijk er gens boeken bij te werken of in te richten. Heeft ook avond-uren beschikbaar. Brieven lett. B, Bur. Noord- Hollandsch Dagblad. Gevorderd Schoenmaker» leerling. De R. K. Ver. v. Kinderbescb. in het Arr. Alkmaar zoekt plaatsing voor een gevorderd leerling in hei Schoenmakersbedrijf tegen eenige vergoeding. Brieven franco A. C. BOS, Seer, Oudegracht 138, Alkmaar. Rij- en Werkpaard. Te koop een mak Rij- en Werk- bij A. STR00PER, H.-H, Waard (Moord.) Voor da kost. Een best Rij- en Werkpaard, keuze uit twee, 5 en 8 jaar. Te bevragen bij de Wed. K. DE VRiES, de Rijp. 1ste hypotheek. Gevraagd f 2000.als 1ste hypotheek, tegen flinke rente, liefst van particulier, met een jaarhjksche aflossing van f 400. Brieven onder No. 3186, aan het bureau van dit blad. R. K. Boerenmeid Gevraagd een R. K Boerenmeid, die goed kan melken, tegen bah Mei, bij W. NOORÏ', Kapel, Heilo, R. K. Boerendochter. Er biedt zich aan wegens om standigheden een R. K. Boeren dochter, intern, met goed huiselijk verkeer, want er zal meer op goede behandeling gelet worden, dan op hoog loon, liefst omtrek Alkmaar. Brieven franco onder No. 8169 aan het bureau van dit blad. R. K. Bakkersknecht. Er biedt rich aan tegen 1 Mri een R. K. Bakkersknecht. Brieven letter A, Hulppostkantoor Obdam. ComtnensaaL- Een net persoon, met kigjii ka pitaal, R. K biedt zich aan, bij nette mensehen, kunnende melken en genegen eenige werkzaamheden te doen, tegen kost en inwoning, geen loon, ieUt omtrek Uilgeest. Brieven worden ingewacht voor Zondag, onder No. 3172 aan hel bureau van dit blad Woning te huur. Te huur een nieuwe woning voor alleenwonende juffrouw o! heer en juffrouw, op mooi dorp, kort bij Spoor, l\erlr en School. Brieven onder No. 38 aan het bureau -Or ze Courant", Hoorn. Stutt Koemest. Te koop een stuit koemest, on geveer 130 M'., gelegen aan grooi vaarwaler. Te bevragen bij Jb. KRUIJF, Schoorl. Zij, die lid wenschen te wor den, kunnen zich opgeven 11 üpril ter fügemeene Vergade ring, ca TI M M ERM A X, Schoorl 's morgens 11 uur (oude tijd). Het Yoorloopig Bestuur. op Dinsdag II April 1922, der morgens te 91a uur, aan het Di8seldorperstet te LIMMEN, van eene groote partij als: balken, baddings, planken, ribben, plinten, latten, geschaaf de- en gepioegde kraalschroden, een groote partij zware deelen voor landafscbeidingen, deuren, eenig brandhout enz Deurw. KLEIN. worden met veel streden door sncces be- PER KOKER 60 cent. Verkrijgbaar bij NJEROP SLOTUUUBER, voor engros JAN DE VRIES, Alkmaar Aanbevelend, Zaadmarkt 72-74 TEL. 324. ALKMAAR. Kan gepiaatst worden een nette Burgerjongen ter oplei ding in het vak. Firma W. BUERS, Houttil Waak- of Trekhond. We'ger s ophe flng van zaken een beste waak- ot trekhond te koop, bij G. DEKKER, Heiloërdijk, Alk- Te huls aangeboden. Goed en gezellig tehuis aange boden voor R. K. bejaarde vrouw ol weduwe, die genegen is wat lichte huiselijke bezigheden le ver richten en met de kinderen behulp zaam te zijn. Adres P. J. v. DKÜ- DEKOM, Galé Leidscbevaart 46 Haarlem. faaaen Gebruikt öariaperin ITABLETTEH nn j BAKKERSLEERLING. Gevraagd een Gevorderd- of Broodbakkersleerling bij G. STRAAT Bakker te Behagen. Loodgietersknecht gevi-aagd, bekend met Gas- en Waterleiding, Koper- en Blikwerk, qij L. SPIER1NGS, Lood- enZink- werker, Schagen. Mijnheer de Boekhandelaar, heelt u de brochures van Max? Niet voorradig, Meneert Maar is dit niets voor u: „Wat moet een burger van de belas ting vreten?'' Of dit pas ver schenen: „Russisch in 3 maan den." Pardon, van het eerste weet ik al meer dan genoeg, en van dat andere i'opp ik nooit iets te weten. 0 u kunt me niet helpe.uï T ja, ii ui heet die brochure dan, nooit van gehoord! Moet ik dat weten, of moet u dat weten? Er zijn er 'n der tig, hm>r ik. En voortdurend komen er hij. Adjuus, Meneer, ik zal dan zeil maar voor boek handel spelen en vraag pros pectus aan. den kraam van BUREAU „HOUVAST"' Breeditraat V, A Ikmaar.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 3