foord -Holiandsch Dagblad. 1 WELDE BLAD Leger en Vloot. Woensdag 6 April' 1922. Provinciaal ^iouws H.V. „DE IJDGEEST'M DE NiEUWE DIENSTPLICHTWET Volgens de nieuwe dienstplichtwet, sullen van de voor inlijving aange wezen personen tot gewoon dienst plichtige worden bestemd, ten hoog ste 19500 man, vermeerderd met het getal van hen, die bij de voor-vorige 'iehting tot gewoon dienstplichtige Jijn oesten.d, doch op het tijdstip van eindiging van het jaar dier lichting ontbraken, doordat zij in gebreke zijn gebleven aan de verplichting tot op- morast voor le oefening te voldoen, van den dienstplicht zijn vrijgesteld of uitgesloten, uit den dienst zijn ontslagen, dan wel zijn overleden. Van de gewone dienstplichtigen wor den per lichting besterad: ten hoog ste 1000 man voor de zeemacht en Je overigen voor de landmacht. De voor inlijving aanwezige personen, die niet tot gewoon dienstplichtige wor den bestemd, worden bestemd tot bui tengewoon dienstplichtige. De gewo ne dienstplichtigen zijn o.a. verplicht tot het vervullen van werkelijken dienst vodr le oefening, voor herha lingsoefeningen en in geval van oor log, oorlogsgevaar of andere bui- .engewone omstandigheden. De bui tengewone dienstplichtigen zijn be halve in andere bij de wet voorziene gevallen alleen verplicht tot het vervullen van werkelijken dienst in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden De duur der le oefening bedraagt: Landmacht:Ten hoogste vijf en een halve maafid voor de onberedenen, ten hoogste negen maanden voor de onberedtnèn de ziekenverplegers en de clicnstpl-ch.igen van den luchi vaaridienst uitgezonderd die na hun inlijving in opleiding zijn ge ranten tot onderofficier, teii hoog ste twaalf maanden voor de onbere- "denen, die na hun inlijving, in op leiding 7.ijn genomen tot officier, voor de ziekenverplegers^voor d(en dienst plichtigen van den luchtvaartdienst en voor de beredenen der artillerie, ten hoogste achttien maanden voor de cavalerie; Zeemacht: ten hoogste acht maanden. Voor de voorgeoefen den van de landmacht, wordt de duur der Je, oefening met vier maanden ve;kort, al.hans indien zij behooren lol -een wapen ot korps, waarop de. voorgeoefendheid betrekking heeft. De duur der herhalingsoefeningen be draagt ten hoogste 40 dagen. Voor zooveel de landmacht betreit, worden leze oei'en.ngen in den regel over .mee tijdvakken verdeeld. Voor zoo veel noodig, duurt voor de onderof- ucieren elke herhalingsoefening ze ven dagen langer dan voor de andere dienstpl.chiigen. Behoudens de door den minister vast te stellen uitzon deringen, worden deze oefeningen vervuld binnen zes jaren na het jaar, waarin de le oefening wer beëindigd of waarin den dienslpiichige, die van de le oefening is vrijgesteld, voor het eerst groo. verlof werd verleend De ziekenverplegers en de dienst plichtigen van den luchtvaartdienst rijn viij van herhalingsoefeningen. Dok aan kostwinners en anderen kan eheele of gedeeltelijke vrijstelling ran deze oefeningen worden verleent: Aan dienstplichtigen die in werke lijken dienst wensciien te komen bui ren den tijd, welken zij in werkelij 'een dienst moe.en doo. brengen, kan Jit, naar door den Minister te stellen ïegek-n, worden vergund. De di.nst- 'chchtige kan, als hij voor groot ver- of in aanmerking komt, in werkelij ken dienst worden gehouden: a. zoo- 'atig hij den graad van geoefendheid lien Wj bij het einde van den oefe- lingstijd had moeten bezetten,» niet Iteeit bereikt; b. gedurende evenveel lagen als hij door het ondergaan van straf, door ongeoorloofde afwe zigheid of door desertie niet aan den igefijkschen dieanst heeft deelgeno men; c. zoolang dit noodig is tot het ondergaan van straf of voor het on Jerzoek omtrent een strafbaar feit of een krijgstuc'hlelijk vergrijp, waarvan tij verdacht of beklaagd wordt; d. zoo lang hij de geldelijke schuld, die in gevolge administratieve bepalingen op hem rust ter zake van zijn aan sprakelijkheid voor militaire goede ren, niet heeft aangezuiverd; e. zoo lang hij ziek is, voor zoover h'ij zelf verlangt in werkelijken dienst te bl ij- ven en zijn toestand dit wenschelijk maakt; f. zoolang het vertrek met gioot verlof gevaar zou opleveren voor verspreiding van in de kazerne of aan boord heersdhende of ge- heerscfft hebbende besmettelijke ziek- te. Hij, die niet in werkelijken dienst is, kan ter zake van de onder c. om schreven reden in werkelijken dienst wolden geroepen. Kostwinners zullen als regel worden vrijgesteld van den dienst; voorts wordt vrijstelling ver leend wegens broederdjenst, persoon lijke onmisbaarheid, Het bekleeden van een geestelijk of een godsdienstig- menschlievend ambt of opleiding tot zoodanig; ambt; verdrag; aanwezig heid van een bijzonder geval. (Vrijstelling wegens verdrag biïau i V€rle,enci' aan hem, die bljikt ingevolge een verdrag met een vreemden btaat niet tot krijgs dienst verplicht te zijn). Op den in geschrevene, die tijdelijk onge^ schikt wordt verklaard voor den dienst, rust de verplichting nog maals in het jaar, volgende op dat, waaTin deze uitspraak ge schiedde, zich te onderwerpen aan een onderzoek omtrent zijne ge schiktheid voor den dienst en daar toe te verschijnen op plaats en tijd, welke hem worden aangewe zen. Blijkt, dat iemand voor goed ongeschikt is verklaard als gevolg van bedrog, dan wondt hii op last van den commissaris der Koningin in de provincie, binnen welke hii was ingeschreven, opnieuw voor den diens plicht ingeschreven, ten zii hii reeds heeft geloot, in welk geval hii op last van den minister weder wordt geplaatst in de ver houding tot den dienstplicht, waar in hii stond, toen hij1 ongeschikt werd verklaard. Zot lang iemand, die voor inlijving aangewezen of ingelijfd is, ook in Ned. Indië aan den dienstplicht onderworpen is, zijn de bepalingen a deze wet, voor zoover het tegendeel in de wet niet blijkt, niet op hem van toepassing. Die dienstplichtigen worden uit den dienst ontslagen: voor zoover zii den rang van on derofficier of dien van officier niet bekleeden, met ingang van 1 Oct. van het jaar, waarin zii 40 jaar oud worden; voor zoover zii den rang van onderofficier bekleeden, met ingang van 1 Oct. van het iaar, waarin zii 45 jaar oud wor den, voor zoover zii den rang van officier bekleeden, met ingang van 1 Oct. van het jaar, waarin zii 50 iaar oud worden. De dienstplich tigen van de Zeemacht, die als vrijwilliger bii de Zeemacht wor den gepensionneerd en als zoo danig krachtens andere wettelijke bepalingen in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buiten gewone omstandigheden kunnen worden opgeroepen, worden op den datum van hun pensionnee- ring tevens als dienstplichtige uit den dienst ontslagen. Zij, die als diensIpüchtlge van de landmacht tot officier worden benoemd, be hooren van hunne benoeming af tot het res. personeel der land macht voor den tijd, dien zij als dienslp'icht'ge nog hebben te die nen. De dienstplichtigen van de Zeemacht, die vóór de eindiging van hun dienstplicht worden ont slagen als vrijwilliger bii de Zee macht en niet behooren tot de dienstplichtigen, hiervoren aange geven, behooren van dat ontslag af tot de koninklijke Marine-reser ve voor den tijd, dien zii als diens.plicht ge bii de Zeemacht nog hebben te dienen. Het ont slag, bedoeld in den eersten zin, kan worden opgeschort, zoolang de diens'plicht ge in werkelijken dienst behoort te blijven (voor straf, enz.) en .zoolang hii den in gevolge een andere wettelijke be paling te vervullen werkelijken dienst nog niet heeft volbracht. Zij, die voor de lichting der mi litie van 1923 zijn ingeschreven, worden geacht voor den dienst plicht te zijn ingeschreven overeen komsüg de bepalingen van de nieu we wet. TUITJENHORN. TUITJENHORN. Bond van Melkvee houders. Donderdag j.l. vergaderde ten lokale van den heer J. Bleeker de af- deeling „Eenigenburg en Omstreken" van bovengenoemden bond. Aanwezig 28 personen waaronder eenige niet-le- den. De verg. werd geopend door den heer E. Paarlberg, voorz. der afdeeling Deze heette allen welkom en sprak namens het bestuur zijne tevredenheid uit, over de flinke opkomst. Daarna leest de secr. de he.er A. Kaptein, de notulen welke zonder eenige wijziging werden vastgesteld. Ter voorziening in cle bes',uurs-vaca ture W. J. Krul, stelt het bestuur voor om den heer J. Paarlberg ie benoemen wat algemeen werd goedgevonden. Punt 3 der agenda stelt aan de orde, verkiezing van 2 bestuursleden tot uit breiding van hef bestuur op 7 leden. De heer G. Blankendaal is van mee ning dat dit punt beter aan de orde was na punt 5 „contributie-regeling", omdat nog eenige niet leden tegenwoor dig zijn en het van belang mag wor den geacht dat deze eerst goed op do hoogte zijn van hun financieele ver plichtingen bij toetreding als lid. Het bestuur gaat hiermee accoord. Hierna werd behandeld punt 4 „Toetreding tot den kring „Alkmaar". De secr. licht dit punt nader toe. Op de verg. van 14 Januari j.l. roes de vraag: „Mat doet feitelijk onze afd. bij den grooten bond?" Wij hebben Ln dit gewest eene ande re situatie dan de afdeelingen b.v. die om Amsterdam zijn gelegen. De finan cieele afdragen aan het hoofdbestuur zijn zeer hoog en daardoor de kits slecht in staat. Gemeend werd dat het 't beste was een, kring „Alkmaar" te vormen, de afdrage aan het hoofdbe stuur zou vervallen en zou de eigen fi nanciën sterker maken. De bedoeling is om alle leveranciers van dg melkfabriek „Uithoorn" te Alk maar in den nieuw te vormen kring te vereenigen. De afdeelingen Heiloo, Alkmaar, Bergen, Schoorl cn Groet zijn reeds daartoe besloten, wat ook hier de bedoeling is te doen. Het is de be doeling om voor het orgaan van den grooten bond „De Melkveehouder" een zeker percentage af te dragen, het con tact met den bond blijft dus bestaan. Voorz. zegt, oat .ve contributie be-Jen Niet ie ontkennen is Bet, dat draagt 0.75 per koe. Voor den kring wil men het op 0.50 brengen en ge probeerd zal worden om het bondsor gaan te behouden bjj een afdrage van 0.20 per koe. De heer Kaptein meent dat dit wel niet zal gaan, volgens hem bekende ge gevens, is de prijs 4 per jaar en hier uit volgt dan dat ieder houder van minder dan 20 koeien, toch tot het vol le bedrag dit moet betalen. Besloten wordt op de kring-verg. dit verder af te handelen, Verder zegt de heer Kaptein dat het bestuur in de toekomst machtiging zal vragen om de melk „in massa" te ver- koopen. Kan dit niet naar behoorlijken prfjs, dan moeten we zorgen zelf een ontvangstation te hebben, om, indien het noodig is zelf do melk te verwer ken. We zouden ons dan garant moe ten stellen tot een zeker bedrag per koe. De heer Borst zegt dat we niet te veel vooruit moeten loopen, doch eerst zorgen goed georganiseerd te zijn om zoo sterk mogelijk te staan. Hierna wordt besloten om op de kringverg. voor te stellen een contributie te bepar len van 0.50 per koe en 0.20 per koe voor het vakblad. Alsnu traden eenige personen toe als lid. De daarna gehouden bestuursver kiezing had tot uitslag dat werd be noemd de heer G. Blankendaal. Voorgesteld wordt om het 2e be stuurslid te benoemen uit Eenigen burg. Goedgevonden. Hierna volgde eene uitgebreide be spreking over den zomermelkprijs. De meening kwam sterk naar voren dat dit niet behoort te worden overgelaten aan de fabriek „Uithoorn" om naar eigen willekeur dit maar te bepalen, doch door overleg met het kringbestuur. De heer Kaptein zegt, indien we eenig succes willen hebben alle leve ranciers moeten aansluiten. In Zijpe is dit nooit best gegaan, dat was in den tfjd der hooge prijzen. Nu het naar be neden gaat geloft spr., dat de men- schen het zulien begrijpen, het leeren begrijpen, dat een sterke organisatie noodzakelijk is om een redelijken prijs te verkrijgen. Spr. blijkt voorstander van een loo- nenden prijs. De heer Borst is het daarmee niet geheel eens. Dit zal z.i. nooit bereikt worden als de algemeene marktprijs der kaas enz. lager is, dan wenschelijk zou zijn bij de hooge landpachten enz. Spr. is van meening, dat getracht moet worden een prijs te bedingen volgens de gemiddelde markt. Deze idee vond bij de verg. algemeen ingang. De heer W. Mefjlia heeft gelezen dat ln den kring Purmerend een eigen ge bouw zal worden gesticht om het pro duct zoo noodig zelf te verwerken. Spr. vraagt zich af, of onze melk in tijd van nood daar soms verwerkt zou kunnen worden. f - Voorz. zegt, dat we in onzen kring hetzelfde zullen trachten te bereiken. De secr. zegt, op deze wijze moeten we werken. Het is nu wel een moeilij ke tijd, doch indien dit niet gebeurt, zal er waarschijnlijk niet zoo veel be reikt worden. Dit echter voor de 'naas te toekomst. In elk geval zal het kring bestuur dat alle boeren achter zich zal krijgen, veel sterker staan om een be hoorlijken prijs te bedingen, dan wan neer nu eens hier, dan weer van een andere plaats een paar leveranciers naar den directeur gaan. die zich daar in 't geheel niet aan stoort. Hierna valt het besluit dat van deze vereeniging een 4-tal leden naar de kringverg. zullen gaan. Rondvraag. De heer C. Boekei Pzn. vraagt naar-het bondsreglement. Geantwoord wordt dat met het oog ■op den gewijzigden toestand een nieuw reglement zal worden gemaakt en den leden uitgereikt Op een desbetreffende vraag van den zelfde wordt geantwoord, dat de ver eeniging heeft ingeschreven 47 leden bezittende 300 koeien. Het aantal van Tuitjenhorn is daar bij niet inbegrepen. De heer G. Blankendaal bespreekt de inning der contributie. Besloten wordt om voor te stellen, dat dit tweemaal p. jaar zal geschieden. Nog wordt uit het bestuur medege deeld dat de z.g. opzetters, alléén voor hot winterhalfjaar contributie behoeven te betalen. Dit zal ongetwijfeld de toe treding bevorderen. De hoer W. Meijlis vraagt welke plaatsen tot den kring Alkmaar be hooren. Geantwoord wordt dat dit nog .niet is bepaald, doch er zal ernstige propaganda gevoerd worden om nieu we afdeelingen te stichten. Genoemd werd Scliagerbrug en Wieringerwaard. Het bestuur heeft goeden moed en ge looft dat dor den drang cler tijden wel animo zal komen. Er zal worden zorg gedragen voor een verslag van de kringvergaderingen, ter plaatsing in „De Melkveehouder". Daarna sluiting. HENSBROEK. HENSBROEK. Het hulppost kantoor alhier zal worden opgehe ven en worden samengevoegd bii dat van Obdam. K. S. A. Maandagavond werd in „Het Park" een openbare vergadering" gehóuden, waarbij' de drie Eerw. Heeren Kape laans, ïeder een onderwerp zouden behandelen. De lieer E. 'J. M. Stumpel, voorz. der K. S. A., opende deze vergade ring door er opi te Wijzen, dat Wet voor een groot deel van Roomse!'.' Hoorn yeei tijd geleden is dat der gelijke vergaderingen gehouden wer- Roomsöh Hoorn tnotsch kan zijn op zijn vele Katb. vereenigingen en da; er kracht van uitgaat. Doch die kracht moet grooter worden en zijn. In die vereenigingen staart men zich blind ieder op zijn eigen kringetje; we heb ben echter slechts één doel in onze organisat.e, n.I, ons te organiseeren voor Gods eer. Aangenaam is hét hen allen welkom te kunnen heeten en in het bijzonder de Eerw. Heeren, die ieJer aizonder- l'ijk een onderwerp zulien behandelen n.I. Kap. Braak, het charitatieve; Kap. Cornet, het sociale en Kap, Rooze, het politieke programma. 't Kerkelijk koor van Wognurn heet te h'ij eveneens welkom en kondigde aan dat hetzelve zou zingen „Exaudi van UIrich. De WelEeiw. Heer Braak vervol gens aan het woord komende, laa, zich aldus uit: Zooals U gehoord heeft is hei mijn taak te spreken «ver de Chris telijke naastenlielde, d.w.z. de liefde tot den mensch, die ons gevraagd wordt door Christus. Terstond zal spr. zonder inleiding aan zijn onderwerp beginnen. Allen zijn nu bekend met de nood toestanden onzer medemenschen. Wie leven in een tyd van massa ellende, zoowel op lichamelijk als ze delijk gebied. AJlerv. ege wordt geroepen om hulp en veel wordt in deze dagen ge daan uit Weldadigheidszin. Als wij bij de modernen de liefda digheid zien uitoefenen, dan gebeurt dit doorgaans door uitvoeringen, voorstellingen, wedstrijden, bats enz. Lees slechts de couranten en lees op welke wijze door hen op dergelijke wijze de naastenlie.de woruf b-oetVna Men danst, z.ngi en vieri teest en gaat naar Huis met de overtuiging voor den naaste zorg gedragen te hebben. Is dit nu Chr. naastenliefde, zooals wij Katholieken die moeten navolgen? In het evengelie zegt de Latijnsdie „Bemint elkander zooals ik U heb iefgehad". Daaraan zult gij elkander zooals ik U heb liefgehadDaaraan zult gij elkander herkennen, dat gij elkander bemint en mijne geboden onderhoudt". Apostel Paulus uit zich' 'in denzelf- den geest eu voegt er aan toe: dat Christus zich voor ons heeft gegeven. Christus heeft zich voor ons weg gegeven als offer. En we zien Chris tus in de kribbe iu.it liefde tot ons; wp zien hem daarna in zijn openbaar leven tot Weil van zieken en zwakken en op den Calvarieberg ontmoeten we hem alweer uit liefde tot ons en ook in Wet H. Sacrament ontmoeten we Hem als zoodanig. Apostel Johannes de apostel der liefde, wekt op tot daadwerkelijke naastenliefde. En zoo wil ook onze Zaligmaker aan den eenen kant, zoo leert Hij ons, staan de gedoemden en a. d. anderen de uitverkorenen En zoo toont hij ons hoe de eene groep door naastenliefde tot de uitverkorenen be hooren, terwijl de andere groep tot de gedoemden behoort. Voor daadwerkelijke naastenliefde wordt geëisdht, dat men zijn gehee- len persoon geeft. De gave van hart worde gevraagd. Wlanneer ge niet uw gift, uw hlart toont en daartoe zel{ in oogensdhöuw neemt der arjnen el lende, dan zal Wet medelijden, mede zien den persoon van Christus zelf We moeten in den lijdende zieken en armen den lijdenden Christus ver troosten. De werkdadige liefde zoekt in de eerste plaats de ziel van den arme te verzorgen en daarom moet de ziel van dén armen verzorgd worden. De ware armenverzorging betreft niet al leen verstrekking van voedsel enz., doch' ook de geestelijke arme moet vertroost worden. Is 't u onmogelijk tot de ziel van den arme woorden van troost of ver maning te spreken? Die ziel bezit wellicht een harde ijskorst van Haat en afkeer tegen God En wanneer ge slechts één ziel redt, is uw oogst groot. Opdat uw arbeid ïn deze gezegend zal zijn, moet ge zorgen, dat uw naas tenliefde een biddende is. Daarom moet ge bidden dat door uw gebed die ziel ontvankelijk wordt En als ge uw oog, oor, Wand en hart openhoudt, dan zult ge u verwonde ren, hoeveel ge kunt uitwerken. Wellicht zal men zeggen théorie, dodh praktijk. Zijt gij die zoo spreekt, Uietzelf de oorzaak dat ge geen succes hebt. Sluit u aan bij de vereeniging van liefdadigheid. Hoorn bezit op dit ge bied, talrijke vereenigingen. Helpt die vereenigingen krachtiger te maken. Met vereenigde krachten zullen we, meer kunnen redden voor God en voor den Hemel. Weinig dankbaarheid wordt onder vonden, zegt men. Moogtge daaioin werkeloos blijven Hoevelen toonden zich dankbaar voor de gunsten die de Zaligmaker toonde Wie toonde zich dankbaar onder het Kruis? Was dat dan een rede voor Hém om zijta liefde af te breken? Moogt gij dan weigeren Zijn voet spoor te volgen? Een ander heeft weer geen tijd. Wanneer men hun leven nagaat, heb ben ze overal tijd voor, behalve voor de naastenliefde. Wanneer ge dan, door welke oor zaken ook, werkelijk geen tijd Webt, weiger dan niet de kleine gave voor dit of ander doei 429e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking -an Maandag 3 April 1922 bh Klasse le Llist Hooge Prijzen: No. 4512 2000. No.- 20225 1000. Nos. 6319 12275. >5397 en 22852 eik No. 182A. 200. Nos. 3327, 3332. 8S37, 9101. 15329. (8825 en 21175 elk 100 Prijzen van 45: 11 116 228/ 233 434 447 483 531 7 382 577 810 1015 12>7 1611 2046 2621 3333 3612 3773 4!S9 4516 4692 5144 53 óO 5778 5967 i 6401 6825 6990 7565 7828 8520 8930 9467 9963 10185 10656 10799 11239 11510 11973 12257 .12618 12895 13153 13389 14593 13971 14112 14268 14571 14988 15364 115817 16057 16377 16514 17103 17350 17614 17849 18046 ■18303 18659 Ü9059 19284 519497 19964 20506 i20787 21042 21543 22045 22203 22343 22586 22836 601 819 1103 1299 1630 2112 2881 3367 3619 3981 4246 4522 4796 5168 5369 5S10 6017 6406 6887 7018 7628 7880 8535 9032 9507 10011 10201 10661 10813 11241 11542 12019 12264 12620 12918 13155 13469 13697 14004 14127 14320 14587 15018 15380 609 839 1128 1310 1687 2188 2931 3408 3676 4017 4251 4526 4820 5197 5453 5821 6111 6588 6912 7062 7660 7994 8584 9108 9570 10021 10440 10705 10887 11270 11613 12029 12389 12759 12940 1320o 13471 13811 14019 14135 14321 14637 15030 15423 15844 15962 16067 16094 16391 16566 17214 17374 17646 17866 18053 18322 18696 19126 19324 19557 19967 10577 16398 16759 17240 17455 17768 17885 18117 18482 18712 19164 19333 19595 20029 20583 632 875 1134 1336 1737 2294 30*15 3416 3677 4041 4360 4573 4849 5220 5595 5866 6192 6606 6922 7U6 7685. 8023 8715 9170 9610 10032 10493 10725 10995 11302 11659 12033 12392 12769 12987 13234 13472 13848 14048 14160 14453 14780 15113 15544 15967 16282 16404 16787 17254 17463 17824 17899 18203 18588 18826 19174 19373 19628 674 933 1171 1341 1805 2348 3145 3490 3742 4049 4373 4651 4915 5256 5617 5872 6251 6627 6992 7141 7752 8070 8784 9208 9?20 10044 10510 10758 11015 11312 236 548 770 971 1203 1439 1901 2372 3183 3507 3755 4075 4487 4657 5008 5286 5729 5919 6252 6628 6964 7362 7775 8253 8813 9295 9645 10090 10546 10774 11049 11489 f400. 16431, 213 §58 11870 11883 12067 12134 12478 12825 13090 13238 13512 13899 14056 14163 14489 14785 15295 15615 15975 16286 16430 16792 17272 17525 17832 17992 18224 18639 18904 19192 19391 19645 12487 12870 13094 13320 16331 13935 14063 14209 14491 14905 15302 15702 16010 16299 16436 16889 17288 17532 17836 18015 18258 18645 18994 19228 19485 19763 972 1256 1605 1919 2533 3307 3557 3759 4159 4510 4671 5128 5317 5765 5961 6339 6791 6972 7537 7780 8507 8862 9346 9931 10154 10638 10777 11161 11507 11896 12179 12528 12887 13124 13388 13554 13962 14070 14222 14560 14951 15314 15737 16037 16363 16474 17051 17303 17584 17838 18016 18276 18648 19063 19245 19493 19800 20824 20825 21101 21103 21704 21772 22051 22111 22208 22210 22374 22376 20123 20246 20348 ^20457 20584 20614 20636 20855 20990 20995 21050 21111 21248 21426 21450 21790 21800 21964 21994 22124 22176 22177 22201 22219 22253 22275 22340 22380 22407 22493 22559 22614 22617 22655 22706 22725 22767 22840 22910 22970 voorviel op de pont over Bet IJ Een der passagiers, welke zich gaf voor hét rrancisous liefdewerk was op de ze ponf. Ook was op die pont een jongtmensoH' van Amsterdam, die visdfjes ving. Hij' knoopte met hem een praatje aan over allerlei onder werpen en ontdekte dat zijn godsdien- Isiig leven in gevaar was. Hij1 gaf h'em een dubbeltje eri noodigde de jongen uit Bern te bezweken, waaraan fiïj in aiiuci'cii. ik jieu geen pj«. mag wc den yervoljge voldeed en opgroeide Trekking van 500 nummers'ten overstaan van Notaris A. G. Muliê. Maandag 3 April 1922. Prijs van f 5000 151C4 - 1500 11747 - 1000 2377 - 400 7152 763# - 20J 424 15050 - 100 6887 8274 8540 8713 17186 18865 20577 Prijzen van f 90.eigen geld. 82 2252 4934 7273 S593 11881 14297 16449 18550 103 81 60 95 9685 11985 14314 9018694 36 2378 71 7341 9712 12019 79 16508 i8724 62 2411 83 42 30 4714441 43 27 63 36 5112 7405 75 68 75 54 44 97 2708 20 10 91 85 79 96 65 209 tl 44 31 9881 1212914501 16601 75 74 2863 59 7608 9947 48 42 55 85 81 3032 5233 9 57 68 51 821B960 83 44 57 17 65 12214 76 16701 19033 'SCO 62 72 221006312319 14630 6 19211 13 70 5394 38 10113 32 51 71 15 414 3107 5599 85 67 39 82 73 19312 692 23 5616 80 73 4514823 16842 49 98 43 89 7747 75 56 99 68 86 ,737 45 92 67 84124281494216911 19407 8^5 3221 5738 75 10218 53 63 63 34 60 51 97 7801 1912507 15026 70 37 82 61 5907 8 20 27 49 81 19511 91 3301 23 40 62 8215130 88 18 944 7 29 7931 10338 901521517026 39 52 27 75 49 6312600 261710519710 1062 48 86 6410438 37 33 41 55 1104 3514 6011 87 82 12772 36 59 61 31 30 14 8037 98 77 33 17243 85 35 47 56 55 10604 89 85 8019801 1204 80 6128 63 712812 1533717365 28 53 86 53 79 41 20 79 62 .,1 69 3667 6210 8158 47 12981 90 17415 19930* 1332 97 74 820310800 13182 15468 69 vfl 53 3718 89 8350 10936 13207 15532 76 8&, 1411 57 6303 71 53 57 70 8J2001Ï 16 69 19 81 81 87 83 86 23 3835 41 8811026 133741571217606 5| 50 44 65 851711105 13414 14 70 20156 84 3977 84 24 61 23 29 82 5S 1508 88 94 30 62 50 7017717 48 4125 6409 8665 71 13620 77 17909 2024» 1677 58 88 8789 76 13742 15815 40 20308 1758 4241 6557 8803 99 50 26 18030 3g: 76 59 80 11 11263 13827 15903 18124204,0 1850 82 6688 65 11308 13908 22 93 20557 1949 4317 94 76 29 4216028 18239 6Q 2005 4400 6701 7811417 99 60 57 74 14 52 56 8907 25 14063 16170 18347 20608 26 4521 6817 9096 48 14122 88 62 62 42 82 23 9123 60 5316215 94 74: 2146 88 28 5311530 59 81 18418 2(7702 51 4638 7086 928311603 92 99 19 H; 53 71 91 9347 121421916321 43 20 76 4708 7107 81 39 22 44 81 50 78 4827 21 9481 67 48 6918513 20838 82 60 22 9311755 56 72 30 64 97 94 79 9520 11804 61 16418 4920955 even een gebeurtenis verhalen, welke tot een flinke jonge man voor Kerk en Maatschappij. En dat alles voor een goed woord en een dubbeltje Laat ons zorgen ons niet te ont trekken aan de Gliir. naastenliefde, en opdat op ons bidprentje moge voorkomen: „Per Transit benifacientine". jjHij ging ais Christus, weldoende rond". Wjognum's kerkkoor bracht na deze rede weer een Jjed ten gehbore. (Wordt vervolgd), -V 4. 4. V- **<4

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 5