ONS BLAD GROOT GONGERT No. 460. 14e Jaargang. 91 99 Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: 433 PASCHEN. BUITENLAND. KORTE BERICHTEN. MweakMr „Qrsftgus" DRIE SOLISTEN. feuilleton ZIJN SLACHTOFFER. Zaterdag *Prii 1922 HOLLANDSCH DAGBLAD Abonnementsprijs Per kwartaal voor Alkmaar •- S f 2. Voor buiten Alkmaar ...f2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Advertentieprijs: Van 1—5 regels f 1.25; eikeregel meer f 0 25; Reclame» per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voor. uitbetaling per plaatsing f 0.60 Aan alie abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,-—, f 400,-, f 200,-, f 100,-, f 60,-, f 35,-, f 15,- Ofschoon een buitengewone majes teit afstraalde uit het gelaat van den Schoonste onder de kinderen der men- schen, ofschoon Hij leeraarde als een die macht en gezag heeft, toch behoef den de toehoorders niet voetstoots de Jeering des Meesters aan te nemen. Ais gij Mijne woorden niet gelooft, sprak de Eeuwige Zoon des Vaders, gelooft dan Mijne werken, die werken, foor de profeten voorspeld,' leggen voor Mü getuigenis af, dat Ik de be loofde Messias ben, die in de wereld moest komen: uw Verlosser en Zaiig- naker Zie de blinden zien, de dooven looien, de stommen spreken, de kreu nden wandelen en de dooden verrij zen. Bij zulke teekenen nu ten bewijze* .ijner Godheid, omdat de Vader in den lemel geene wonderen kan toelaten tot levestiging van de leugen. - Bij zulke teekenen ten bewijze zijner Godheid moeten allen met den H. Pe trus heelerharte en volmondig uitroe pen: „Gij zijt de Christus, de Zoon van den levenden God, in deze wereld ge komen!" Een grooter teeken evenwel, het teeken aller teekenen, zegel en waarmerk van Christus Godheid, heeft de Meester zelf voorspeld zeggende: ,Aan dit ongeloovig en Gode afvallig 'olk zal geen ander teeken gegeven worden, geen ander bewijs mijner zen ding, dan het teeken van Jonas den profeet. Gelijk n.l. de profeet Jpnas, 3 dagen en 3 nachten vertoefd beeft in het ingewand van den visch, zóó zal de Christus drie dagen en drie nachten verblijven in het hart der aarde. Ziet wij gaan op naar Jeruzalem en de Zoon des mensehen zal overgeleverd worden aan de heidenen, en zjj zullen Hem geeselen en dooden maar ten der de dage zal Hij verrijzen. Breekt dezen teener af en na, drie 'dagen zal ik hem wooer opbouwen. En afgebroken en omgehaald is .de schoon gte levende tempel, die ooit de aarde gedragen heeft, geslecht tot op zijn grondslagen, die heerlijke majestueuse tempel vaD den Zoon Gods, de verlich ting der Engelen van de kruin des koofds tot de voetzool afgebrokkeld, door felle geeselslagen- een armzalige puinhoop geworden. Vermis et non ho mo: een aardworm en geen mensch. De verwoesters hebben hunne taak volbracht, de beulen hun slachtoffer af gemaakt, en zich begeven ter rust. Maar God zij lof en dank en eer op het blijde Paaschfeest is het teeken van den profeet en de voorspelling des Meesters in vervulling gegaan. Resurrexit sicut dixit. Hij is verre zen gelijk Hij gezegd heeft. Te vergeefs was een zware sluitsteen op de graf spelonk gewenteld, te vergeefs waren de zegels aangebracht, tevergeefs "ge wapende wachters er bjj geplaatst, om den buit van den dood te bewaken en den gevangene in zijnen kerker te hou- Jen. Hij is verrezen gelijk Hij gezegd beeft. Verrezen uit zijne bouwvallen de 'ernieuwde tempel, omgeven met pracht en luister, stralend in den jlans zijner verheven majesteit, roem vol en onvergankelijk. Ipse et in sae- cula: De eeuwen tartend. Tot dien H. Tempel komen alle vol leren en geslachten, alle stammen en talen, om daar rust en vrede te vin den voor het bedrukte gemoed, voor het afgetobde hart, voor de zondige ziel. Daar toch wordt het hemelseh Brood verschaft, dat alle geneugte en verlustiging in zich bevat. Daar vindt 3e afgedwaalde den weg naar het Va derhuis; de ongeloovige en de twijfel achtige de waarheid die hen vrijmaakt de gestorvene door de zonde het eeu wig Leven, want d£t is Christus voor vw: De Weg, de Waarheid en het Le >en, het volle, overvloedige leven ons door zijne Verrijzenis gewaarborgd. Want gelijk Christus uit de dooden is opgestaan door de glorie Zijns Vaders zoo moeten ook wij wandelen in nieuw heid des levens. Dat nieuwe leven nu wordt ons op bijzondere wijze geschonken in de wel voorbereide heilige Paaschcommunie, dat geestelijk gastmaal aangelegd ter inwijding van den roemrijken tempel des aanbiddelijken Lichaams onzes Heeren, herbouwd en wel voor immer op den dag Zijner verrijzenis. Wat tref fend en aandoenlijk gezicht in deze da gen zoovele genoodigden met heilige stemming te zien haderen tot de feest tafel der Engelen. .0, daar zie ik den godvruehtigen aanbidder, in de zalige verwachting van den God der liefde, Zijne Godminnende ziel voorbereiden en louteren, daar zie ik» God zij ge dankt en geloofd, zoo menig bekeerde zondaar tranen van ware boetvaardig heid en reine vreugde stoften, daar zie ik arm en rijk, jong en oud opgaan, om het Verheerlijkte Lichaam en Bloed van Onzen Heer Jezus-Ohristus in ge teisterde harten te ontvangen. Het Brood der Engelen is het middel gewor den van de pelgrims der aarde, om in de kracht dier goddelijke spijze de woestijnreis des levens heilig en veilig al te leggen naar het vaderland des hemels. Welke heilrijke vruchten brengt de H. Paasch-Communie in het Christelijk huisgezin, waar Jezus Christus in de harten woont, daar beveelt de meester met zachtmoedigheid, daar gehoor zaamt de dienaar met liefde, en deelt elk lid van het gezin in het lief en leed van alle overigen. En geen won der! want waar Jezus komt, wordt Hij vergezeld door alle deugden, die Naza reth's nederige woning eertijds hébben m rsehapen in het schoonste oord en het bekoorlijkste verblijf: De onschuld de nederigheid én zachtmoedigheid, de verplichte voorkomendheid, een werk zaam leven en do» gestadige voortgang in de volmaaktheid; ziedaar het erfdeel der gezinnen, wier leden zich steeds meer en nauwer en inniger vereenigen met Jezus Christus het toonbeeld aller deugden. Maar ook, wat zegenrijke ver anderingen brengt de H. Paasch-Com munie in het leven van den waarlijk boetvaardigen, van den oprecht be keerden zondaar! Resurrexit sicut dixit: Hij is verre zen zooals hij gezegd heeft; opgestaan uit zijne zonden gelijk hij voor den voet des kruises aan Jesus' plaatsbekleeder plechtig beloofd heeft: trouw doet hij nu zijn morgen- en avondgebeden dank baar; trouw gaat hij nu op Zon- en feestdagen met geheel zijn huisgezin de H. Mis bijwonen, trouw onderhoudt hij nu de vasten- en onthoudingsdagen En als zijne oude makkers en deelge- nooten in de zonden verwonderd vra gen: wat er van hem geworden is, dan klinkt het: non est hic! resurrexit si- cu. dixit: hij verschijnt niet meer ter plaatse, waar hij zoo vaak zijnen God beleedigd heeft; hij vermijdt de perso nen, die hem tot zonden verleid heb ben, streng worden de boeken en tijd-, schriften en dagbladen uit zijn huis ge weerd, die zijn geloof aan het wanke len brachten en zijne reine zeden be dierven. God lof. Hij is verrezen, opge staan uit de zonden en moge het zijn voor immer gelijk Christus eenmaal ver rezen voortaan niet meer sterft. Moge dat ook gelden voor den waren boet vaardigen, den oprecht bekeerden zon daar; anders ware zijne tweede dwa ling erger den de eerste. Thans met Christus verrezen laten wij zoeken, wat boven is, waar Chris tus is gezeten aan de rechterhand des Vaders; laten wij zinnen op het hemel- sche, en niet langer aan het aardsche; laten wij wandelen in nieuwheid des le vens; nora Sint omnia Verba voces et opera. Nieuw voorgoed nieuw zijn on ze woorden en -verken, al de dagen on zer levens totdat wij komen met den verrezen en verheerlijkten Christus in de glorie des Vaders. Alkmaar, den 15en April 1922. M. P. A. OOMS, Deken." DE CONFERENTIE VAN GENUA. In de pers is het gerucht verspreid, dat Poinearé aan Barthou zou hebben verboden, zitting te nemen in een commissie, waarin ook Duitsche en Russische gedelegeerden zouden zit ting hebben. Uit Parijs is dit bericht tegengespro ken. Naar gemeld wordt verklaarde de leider van een Turksche delegatie, dat Turkije zich niet zal laten binden door beslissingen, welke zullen geno men worden buiten de medewerking van Turkije, welk land tot heden niet tot de conferentie werd toegelaten. Volgens bericht uit Genua is d'An nunzio aldaar aangekomen. In de zitting van de sub-commissie voor financieele zaken van den 12en April verklaarde de Duitsche minister van financiën, dat Duitschland de voorstellen van de Lfindensche des kundigen, zooals de Engelsche delega tie deze heeft overhandigd, kan aan vaarden. Een officieel démenti uit Genua spreekt tegen, dat Lloyd George hei plan zou hebben, een voorstel in dienen, waarbij de staten zich zouden verbinden gedurende 10 jaar niet in oorlog te gaan. De volledige samenstelling van de bekende subcommissie van elf uit de eerste commissie, waarin Jhr. Van Karnebeek Nederland vertegenwoor digt is als volgt: België: Jaspar; secretaris der sub commissie is de Belg Davignon; Frank rijk: Barrère; Duitschland: Wirth; Ja pan: Tsjii; Engeland: Lloyd George; Italië: Schanzer; Polen: Skirmunt; Roe raenië:. Bratianu; Rusland: Tsjitsjerin Zweden: Branting; Zwitserland: Motta Bij de verkiezing voor de vier vrije plaatsen waarvoor Roemenië, Po len, Zweden en Zwitserland werden gekozen kreeg Nederland acht stem men. In de subcommissie uit de financi eele commissie kreeg Nederland een der plaatsen. De Oostenrijksche bondskanselier Scbober keert Zondag uit Genua n. Weenen terug. Hij beeft met Lloyd Gorge en Barthou een langdurige be spreking gehad over de quaesties, die voor Oostenrijk van vitaal belang zijn Te Genua is een delegatie uit Ango ra aangekomen, die bij den secretaris generaal heeft geprotesteerd tegen de uitsluiting van Turkije van de confe rentie. Tsjitsjerin heeft dit protest onder steund. De offieieele vertegenwoordigers van de Engelsche, de Fransche, de Itaüaansche en de Belgische delegatie kwamen onder voorzitterschap van Llovd George in een officieuze zitting bijeen om met de Russische delegatie dé consequenties te bespreken van het Londensche rapport der deskundigen. Twee zittingen werden aan dit tech nische onderzoek gewijd. In een officieel communiqué van het secretariaat der conferentie wordt bevestigd, dat de bijeenkomst der sub commissie voor de Russische zaken verdaagd is. Men heeft sterk den indruk, dat in de Russische delegatie een groote meerderheid er voor is, de financieele verplichtingen, die aan Rusland zul len worden opgelegd, te aanvaarden, evenals de verantwoordelijkheid voor de schade, door de vreemdelingen in Rusland geleden. Volgens „Peuple" is het thans wij zeker, dat de conferentie in den loop van de volgende week zal eindigen en dat de commissies haar werk in verschillende hoofdsteden zullen voort zetten. DE STRIJD IN MAROKKO. De Spaansche luchtstrijdkrachten in Marokko hebben van het eene einde der Riff kust tot bet andere een tocht gemaakt, waarbij honderden bommen op de vijandelijke dorpen zijn gewor pen. De groote openlucht-markten, wel ke door de Mooren gehouden worden, bieden den Spanjaarden uitstekende mikpunten. STAKING IN HONGARIJE GEëINDIGD. De stakingsactie, welke reeds ver scheiden weken in de Hongaarsehe metaalindustrie geduurd heeft, is Don derdag geëindigd. De 48-urige werkweek is ingevoerd en er is een loonsverhooging toege zegd van 20 percent. De arbeid wordt den 18den April hervat VAN HET VATICAAN. Z. H. de Paus droeg Donderdagmor gen de H. Mis op in de Mathilde-ka- pel. Hij reikte de H. Communie uit aan de prelaten van het hof, de bis schoppon en talrijke genoodigden. Na de H. Mis gaf de H. Vader den zegen. De familie des Pausen bestaande uit 's Pausen broeder en diens huisge zin, echtgenoote en kinderen, alsmede de zuster des Pausen zijn te Rome aan gekomen en zijn afgestapt in het ho tel van het Quirinaal. De familie Ratti denkt de Paaschwcek in Rome door te brengen. Generaal Gouraud, hevelhebber en gouverneur te Sirië, dezer dagen te Rome verblijvend, werd door den H. Vader in particuliere audiëntie ontvan gen. DE TOESTAND IN OPPER- SILEZIë. De Duitsche vertegenwoordiger heeft namens de rjjksregeering aan de intergeallieerde commissie te Oppeln medegedeeld, dat de Duitsche regee- ring nog eens op de verantwoordelijk heid dezer commissie wilde wijzen voor de handhaving van rust en orde in Opper-Silezië. UIT HET SAARGEBIED. De gezamenlijke politieke partijen on de voornaamste vakvereenigingen hebben een krachtig protest uitge bracht tegen de verordening van de regeeringscommissie betreffende een nieuw in te stellen Saar-parlement. Zij eischen o.a. vrij kiesrecht van het twintigste levensjaar af, voorts medezeggensrecht van de volksverte genwoordiging bij de wetgeving en liet staatsbestuur, alsmede volledige vrijheid voor den landsraad bij de uit oefening van zijn ambt en de keuze van een voorzitter, ten slotte wette lijke immuniteit der afgevaardigden en vermeerdering van het aantal volks vertegenwoordigers, jj DE IERSCHE KWESTIE. De Iersehe gerechtshoven te Du blin zijn zonder bloedvergieten, of schoon er eenige revolverschoten ge lost werden, bezet door honderd met geweren- en tweehonderd met revol vers gewapende mannen. Een vijftal leden der politie van Dublin, die in het gebouw dienst deden, werden in een der vertrekken opgesloten en goed behandeld. Toen de bezetting was uit gevoerd, werden zij weder vrijgelaten De incmngers installeerden zich ook in het aangrenzende Four Courts Ho tel, hetwelk blijkbaar als intendance gebouw moet dienst doen. De bevelhebber der republikeinsehe troepen te Dublin verklaart, dat hij de gerechtshoven en het hotel slechts heeft bezet, omdat hij deze voor de huisvesting van zijn troepen noodig had. H|j had geen staatsgreep in den zin. De bevolking gevoelt zich echter niet erg op haar gemak. Donderdagavond zijn te Belfast, special constables, die in een auto pa trouilleerden, uit de huizen beschoten. Vier hunner werden gewond, waar van drie ernstig. DE POLITIEKE CRISIS IN TUNIS. In het begin dezer week heeft de Bey van Tunis, die bekend staat als een groot vriend van Frankrijk, welk land het protectoraat uitoefent over Tunis, den Franschen „résident-géné- ral" een nota overhandigd, waarin hij hervormingen vraagt ten behoeve van zijn land, zulks, naar de Engelsche bla den meenen te weten, onder toevoe ging dat hjj anders genoodzaakt zou zijn, te abdiceeren. Volgens de „Daily Chronicle" vraagt de Bey in bedoelde nota de bijeen- roeping van een parlement voor Tu nis en tevens de feitelijke overdracht van het bewind aan hem, de intrek king der persvrijheid, enz. De anti-bolschewistische generaal •Semenoff, die den 6en April wegens diefstal van bontwerken gearresteerd werd, was nadien spoorloos verdwenen en is thans weder gearresteerd, In Zwitserland is het aantal werk- lcozen in Maart met tien procent tegen over Februari afgenomen. - Naar de Duitsche bladen melden, hebben voor liet komende badseizoen alleen in de badplaats Kreuznach niet minder dan 17 000 Amerikaansche gas ten plaatsen in hotels en pensions be sproken,. De directe spoorwegverbinding tusschen Duitschland en sovjet-Rusland over Iionigsbergen en Dunaburg is de finitief hersteld. Een verordening der Duitsche rijksregeering bepaalt, dat alle insignes van het oude régime, voor zoover zulks nog niet is geschied, uiterlijk 1 October 1922 uit alle offieieele ge bouwen en van de gebouwen der rijks- autoriteiten moeten verwijderd worden. Generaal Barrera is tot Spaansch ouders taats-secretaris van oorlog be noemd ter vervanging van generaal Ardanaz, die commandant van Meiilla is geworden,. Het Belgisch comité voor in ternationale moreele opvoeding heeft beslcten geen deel te nemen aan het internationaal opvoedkundig congres. Reden van deze onthouding in de aan- Dir. FRED J. ROeSKE. DSfiSiRB 25 HPfüL HJ. Elf DE GBQ9TI HiilH. wezjgheid van Dujlschc gedelegeerden op bedoeld congres Te Escli surAlzelte (hertogdom Luxemburg; zijn 800 mijnwerkers in staking gegaan om te protesleeren tegen het heffen van be'--t:ngen, wel- ae door de patroons van hun salaris worden afgehouden Een postvliegtuig is op de reis van Berlijn naar Hamburg op 300 M. iioogte in brand geraakt De bestuurder bracht het toestel tot landen, waarbij ,iet over den kop sloeg en geheel ver brandde.. De bestuurder kon zjcu yoor ifspringen redden De tweede Ruit ende werd zwaar verwond. Een nauwkeurig onderzoek (er ,ike van het door den gearresteerden ilabjcii (verdacht van den moord op luitenant Graff; opgegeven al,bi heeft uitgewezen, dat dit alibi waarschijnlijk is. Habjch is in voorloopige vrijheid gesteld. in de nabijheid van Charleston in de V. S. is door onbekende oorzaak 20.000 pond kruit in de lucht gevlogen, terwijl men bezig was granaten te de- montceren 3 werklieden zijn gedood, een aantal gekwetst en groote schacle is aangericht. Er begint licht te komen in zake den roofmoord, op drie reizigers gepleegd nabij bet station Cöllme in een trein van den locaalspoorweg Hal- le-Hettstedt In Halte zijn n.l. twee Polen gearresteerd, die wel is waar ontkennen iets van de zaak af te weten, doch tegen wie overstelpend bewijs-, materiaal voorhanden is. De „Lokai Anz," meldt uit Bres- lau, dat de intergeall. commissie een bekendmaking heeft gepubliceerd, in houdende, dat demonstraties op 1 Mei niet kunnen worden toegelaten. De begrooting der gemeente Ber lijn voor 1922 sluit met een tekort van meer dan een milliard mark. Het kabinet van Nieuw-Zuid- Wales, dal tot de arbeiderspartij be hoorde, is afgetreden. Sir George Ful ler zal het nieuwe kabinet vormen» De politie le Boekarest heeft een uitgebreid complot ontdekt, georgani seerd door leden der Russische mo narchistische partij en ten doel heb bende in de grenslanden van Rusland te spioneeren. De zetel der organisa tie was Berlijn. Tc Boekarest zijn zes personen gearresteerd en naar den krijgsraad verwezen Een radiogram uit Berlijn meldt, dat een groote ccntrumvergadering te Keu len een motie heeft aangenomen, waar in geprotesteerd wordt tegen de even- tueele neutralisatie van liet Rijnland. De onderhandelingen tusschen de werkgevers en de werknemers der aan verwante vakken in het Engelsche ma chinebedrijf zijn afgebroken. De con ferentie is zonder eenig resultaat uit een gegaan. De uitsluiting omvat' thans 600000 man.' Een zonderling weekheid maakte zich van haar meester, terwijl zij zoo in haar mijmeringen verdiept was. Haar arm, verscheurd hart be merkte reeds den invloed van den weldadigen balsem en zij voelde zich bijna gelukkig, zij, die nooit meer «ad kunnen denken zulks te zijn. Haar zoon leefde en woonde dicht bij haar 1 Zij kon hem zien Deze ge dachte schonk haar. vleugels, en met vernieuwde krac'it begaf zij zich, toen zij van de familie d'OIne kwam, zonder dralen naar den boulevard Malesherbes. Zij wist niet welk nummer het huis van den markies had, doch zij zou 't wel vinden. Hij was iemand van rang en naam en iedereen zou haar gemak kelijk het juiste adres kunnen opge ven. En werkelijk, na een paar keeren .aan deze en gene gevraagd te hebben, ;Kwam zij te weten, dat markies d'Ar- bflis_e.eiLhraehtig heerenliuis, hewóon- de, dicht bij het park Monceau." Voor het huis gekomen, bleef zij staan en bekeek het aandachtig. Hoe rijk en aanzienlijk zag het er uit, hoe sprak alles van smaak en weelde Haar hart kromp pijnlijk ineen. 1'fiu haar zoon, gewooi* zich in rijkdom te baden, haar nog willen herkennen en tot haar terugkeeren, terwijl zij hem niets kon bieden dan armoede Hij was immers opgevoed door den markies, steeds in diens nabijheid geweest, en had wellicht diens zelf zucht en hardheid overgenomen, hoe kon het anders Wat kwam zij daar doen Hem weghalen uit een kring, waarin hij van zijn prilste jeugd had verkeerd, waarin hij slechts vreugde en genoegen had gesmaakt. Zou hij, in plaats van haar de armen toe te steken, zich niet met afkeer van haar wenden Een oogenblik aarzelde Christine, doch niet lang. Het was haar plicht. Zij mocht haar kind niet langer laten leven onder den giftigen adem. van zijns vaders moordenaar. Zij was het aan de nagedachtenis van Paul ver schuldigd. Wanneer hij'hetzelfde edele har t_ bezat ais deze. danzoii Jiij haar dankbaar wezen/dat zij hem de oogen- had geopend. Dan zou zijn hart zich afwenden van den man, dien hij als een weidoerfer, als een vader misschien had aanschouwd, en die niets anders was dan de moordenaar van zijn eigen vader en de beul zijner moeder. O 1 hij zou zich weten te wreken en den misdadiger straffen Hij zou tot zijn moeder terugkeeren, haar lief heben en zegenen. Welk een droomEn de arme vrouw gaf zich zoo gaarne over aan het genot zoo voort te droomen, voor het huis, waar haar kind woonde en zich gelukkig gevoelde. De avond was ondertusschen geval len. Twee gaslichten brandden op het voorplein, dat fraai was geplaveid en als een spiegel glom, en verspreid den een helderen glans over de vensters en de prachtige, met verguldsel ver sierde deuren. De man, die het licht ontstoken had, droeg een fraaie livrei en had geheel het uiterlijk van een voornamen heerenknecht. Christfne, die hem had willen aanspreken, was teruggeschrokken door de uitdrukking van laatdunkendheid en verwaand- Mcj', clLf .uft. zjjn^eJieele pe/spö<ilijk- heid spraK. Daar Christine dacht/ dat zij minachtend zou worden afge wezen was zij op dezelfde plaats blij ven staan. Nu werden ook binnens huis de lichten aangestokenMis schien was Mark daarAch, kon zij hem slechts even zien, al ware het slechts achter een of ander venster. Voor niets ter wereld wilde zij den markies onder de oogen komen, als een wreekster van het onrecht. Die man zou in staat zijn haar ten tweede male te laten opsluiten. Eerst moest zij veilig onder de hoede van haren zoon zijn i dan kon zij alle bedreigin gen en gevaren trotseeren. Het werd al later. Op de straat was 't levendig geworden, iedereen spoedde zich huiswaarts. Rijtuigen rolden af en aan en brachten rijk ge- kleede heeren en dames naar een of andere feestelijkheid en hier en daar zag men in sommige1 huizen, door de schitterend verlichte vensters, de gas ten zich in vroolijke troepjes bewegen. Alleen het huis van den markies was als uitgestorven. Niets wat naar menschen zweemde, was te bemerken. De knecht was, zoodra hij het gas haiLaaagestoket], eyen.eauW-ötclwê hen'als hij'"gekomen was. De markies was zeker niet thuis en zijn zoon zijn zoon ook nietChristine kon onmogelijk langer die pijnigende on zekerheid verdragen. Zij verliet haar schuilhoek en liep naar den ingang van het bijna vorstelijke woonhuis, een poort uit fraai, zwaar bewerkt ijzer bestaande. Op zijde daarvan was een ijzeren ring. Zij trok er aan. steeds in 't denkbeeld, dat er niems.5y.i1 was. Een kleine, eikenhouten dcti?5'f naast de hoofdpoort ging open en zij betrad de binnenplaats. Op den drempel van een keurig ingerichte en helder verlichte portiers kamer stond de knecht, dien zij reeds had gezien. Hij vroeg haar 1 „Wat is er van uw dienst, mevrouw V' „Woont hier niet de markies d'Ar- bois vroeg zij bevend, fluisterend. „Jawel, mevrouw." „En de graaf," vervolgde zij, nog zachter dan te voren. „De zoon van mijnheer den mar kies ook." De zoon van den markiesDaar ging hij dus voor door 1 Misscbjen JvistMék^lfjiet b^f,r ïfe porfier, ziende dat zij het stjï- zwijgen bewaarde, en bemerkende dat zij in gedachten verdiept was, voegde haar' toe: „Wenscht gij hem te spreken Zich nauwelijks meester, antwoord de zij„Ja, mijnheer." „De markies en de graaf eten zelden thuis, en nu zijn zij ook uit." „En wanneer komen zij thuis De knecht haalde de schouders op. „Zij genieten, zij vergeten," dacht Christine en luid voegde^ zij er bij „En .wanneer kan ik den jongen graaf spreken Zij kon ternauwernood dien titel uitspreken. Hoe vreeselijk, haar eigen zoon moest zij dien naam geven. De portier antwoordde: „Ik denk 's morgens, dan ontvangt de graaf doorgaans." „Goed, dan zal,»ik morgen terug-, komen," zeide Christine en wilde heengaan. „Maar vvilt ge uw naam niet op geven vroeg de portier, de deurt achter haaV\sluitend. „Neen, och neen, dat is niet noo- digAj'enzii .verdwlen. j f,\\Vonlt veruolgd.j

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1