ONS BLAD Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: "3 BUITENLAND. BINNENLAND N SIACHTOFFESt Donderdag 20 April 1922. tee Jaargang. 63-65, Alkmaar. 99 Advertentieprijs: f 4O0,—f 200—, t 100—, f 60,—, f 35,—, f 15.- Discipline. VERSPREIDS BERICHTEN KORTE BERICHTEN. FEUILLETON (QO 4ÖS. STERDAM. ieaux enz ibberzoien en eder en 3 maal en vaste hakken 'ood-ft/3llne. EN DETAIL 1L-. SCHOUTEN, te Midden-Beem- 10LLANDSCH DAGBLAD 91 Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaar f 2. Voor bui cn Alkmaarf 2 85 Met Gei lustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger Van 1—5 regels 1.25; elke regel meer f 0 25; Reclame! per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij vooi uitbetaling per plaatsing f 0.60 Aan ai:3 abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, Er zijn va- die ooyprtschiinlijk kleine zaken, die toch van groote beteekenis zijn. Zno is het ock met de discipline in onze orgnnisatip's. Hapert daar iets aan, dan wreekt zich dat vroeg of laat en dikwijls op zeer ernstige wijze. Onze organisatie's zijn lichamen, waartoe de leden geheel vrijwillig toe treden en wat ook het naa-te doel van de vereeniging mag zijn, door toetre ding beoogt men gezamenlijk iets te hpreiken wat alleenstaand niet moge lijk of althans zeer moeilijk is. De werking blijft dus altijd: te za nten optreden: en nu kunnen ^ve er kort of lang over praten: zoo we wil len, geleerde betoogen er over houden de eenvoudige waarheid blijft, dat ge zamenlijk optrekken, gezamenlijk en massaal iets nastreven, alléén maar nogelijk is, bij goede discipline. Democratie is een mooi woord en >ok de zaak kan mooi zijn, mits goed begrepen wordt, wat we daaronder hebben te verstaan en zij in elk geval niet ten koste van de discipline nage streefd wordt. Vooral in de vakbeweging klemt dat zéér bterk omdat bijna elke be langrijke beslissing welke plaatselijk genomen worut, moet steunen op toe standen, die niet van iocalen aard, maar van veel verdere strekking zijn en hij elke beslissing met factoren re kening moet worden gehouden die niet door ieder eveu helder gezien kunnen worden. Daarvoor kiest men dan ook ver trouwensmannen. Eu het is te dwaas om alleen te ioopeu, dat men vertrou wensmannen zou benoemen en juist wanneer dat vertrouwen wordt ge ëischt, het niet zou worden gegeven. Hct^ vertrouwen in de zelf gekozen leiders is de meest elementaire voor waarde voor ten gedisciplineerd op treden ln opgaande tijden vindt ieder dat dan uok vanzelf sprekend, maar in tijden van teruggang, in dagen dus. dat wei eens dingen gezegd moeten worden of besluiten genomen, die niet altijd even aangenaam zijn, dan is het moeilijker om steeds te bedenken dat wat er ook zijn moge, het vertrou wen in de leiding niet gemist kan worden of het gaat ten koste van het geen men nastreeft. Want zonder vertrouwen is discipii ne nu eenmaal niet bestaanhaar, voor al niet in een organisatie, waar de sterkste band toch altijd een strikt 'rijwillige is. Het zal o.i. van de georganiseerde arbeiders verstandig zijn, dat deze eenvoudige dingen goed worden over wogen; 't is misschien zeer kordaat om te zeggen, we storen ons niet aan dit of dat advies, ofwel, we hebben maling aan het gcge.ven parool, maar ets goeds kunnen we er niet van ver wachten. Het w*s steeds de groote kracht van onze arbeiders-organisatie's, dat zij met groot vertrouwen de leiding volgden. Niemand twijfelt er aan, of onze organisatie's zullen groot en veel omvattend werk te verrichten krijgen en dat wel onder vaak zeer ongunsti ge omstandigheden. En dat kan slechts tot een goed einde worden gebracht als we vooral die schijnbaar zoo eenvoudige, doch in waarheid groote zaken niet uit het oog verliezen. DE CONFERENTIE VAN GENUA. De tekst van het Duitsch-Russische verdrag vermeldt o.a. De beide regeeringen zijn het er over eens. Jat de verevening tusschen het Duitsehe rijk en de Russische sov ietrepubliek dpr ouaesties uit den tijd van den oorlogstoestand tusschen Duitschland en Rusland zal worden geregeld. Duitschland ziet af van de aanspra ken voortvloeiend uit de toepassing tot dusver van de wetten en maatre gelen der sovjetrepubliek op Duitsehe rijksonderdanen of bun particuliere rechten, benevens van de rechten van het Duitsehe rijk tegenover Rusland. De diplomatieke en consulaire be trekkingen tussohen het Duitsehe rijk en de sovjet-republiek worden dade lijk hervat. De beide regeeringen zijn wijders overeengekomen, dat voor de algemee ne rechtspositie der onderdanen van heide partijen en voor de algemeene regeling der wederzijdsche handels en economische betrekkingen het bégin- sel der meest begunstiging zal gelden De beide regeeringen zullen aan de economische behoeften der beide lan den in een geest van welwillendheid wederzijds tegemoet komen. Besloten is de conferentie voort te zetten. De commissie van juridische des kundigen, in allerijl bijeengeroepen om de Duitsch-Russische overeen komst te bestudeeren, was tot de conclusie gekomen, dat zij in geen enkel opzicht tegen de bepalingen van het verdrag van Versailles indruischt, en met deze conclusie in handen be gonnen de staatslieden hun bespre kingen. Het resultaat daarvan is een nota- In deze nota spreken de mogend heden er haar bevreemding over hit, dat de Duitschers in het geheim een overeenkomst met Sovjet-Rusland ge sloten hebben. Zij zien hierin een ver grijp tegen de voorwaarden, waarop deze conferentie is bijeengeroepen. Daar intusschen bet- Duitsch-Russi sche verdrag definitief is gesloten ach ten de onderteekenaars der nota het niet meer dan billijk, dat Duitschland niet langer deelneemt aan de bespre king van de voorwaarden, waarop 'n overeenkomst tusschen Rusland eener zijds en de overige staten anderzijds mogelijk zou zün. De „Associated Press" meldt uit Washington: Uit de meestbevocgde bron wordt verklaard, dat liet Duitsch-Russische. verdrag niets te be teekenen heeft voor de Vereenigde Staten. De -regeering is bereid het ver drag te aanvaarden als een financi- eele en vredesregeling zonder verstrek kende politieke beteekenis. De „Petit Parisien" verneemt dat onder de delegaties der Oostzee-sta- ten het gerucht loopt, dat de Duitsch Russische overeenkomst van Rapallo zekere geheime clausules bevat welke als het ware een supplement in het verdrag vormen en voorwaarden be helzen, waarbij Rusland en Duitsch land elkander eventueel wederzijd- schen militairen steun beloven. Het Zwitsersche telegraafagentscbap meldt, dat Branting en Motta voorne mens zijn, aan Schanzer te verzoe ken, de subcommissie voor Russische aangelegenheden bijeen te roepen, (en einde den toestand te kunnen bespre ken, welke door het Duitsch-Russische verdrag is ontstaan en de normale voortzetting van den arbeid der con ferentie te verzekeren. Zij zuilen de zen stap doen uit naam van verschei dene andere neutrale landen, w.o. Ne derland. De resolutie der geallieerden heeft als onmiddellijk gevolg de uitsluiting van Duitschland uit de hoofdcommis sie nr. 1 n.l. de commissie voor de Russische aangelegenheden. Aan de Duitsehe vertegenwoordi gers zal worden toegestaan zitting te blijven nemen in de drie andere com missies, behalve voor het geval, dat er kwesties worden besproken die betrek king hebben op Rusland. In de subcommissie voor het ver keerswezen is een motie door den hr. Du Castel uit naam van de Fransche, Engelsche en Belgische delegaties in gediend waarin gezegd wordt, dat het gewenscht is, dat alle staten zonder uitstel de nodige maatregelen nemen en onmiddellijk een conferentie van technische gedelegeerden der spoor- wegbesturen bijeenroepen, ten einde: 1. Zoo spoedig mogelijk alle besluiten te nemen, welke de competentie dier directies raken en 2. aan hun respec tieve regeeringen adviezen te verstrek ken nopens de maatregelen welke lij nen de competentie der regeeringen vallen. Deze conferentie zal zoo spoedig mo gelijk moeten bijeenkomen. Het volgende wordt omtrent het be zoek van den rijkskanselier Wirth bij den aartsbisschop van Genua gemeld: De audiëntie droeg een hartelijk ka rakter en duurde meer dan een half uur. Na de officieele plichtplegingen en een eerbiedige begroeting van den kant van den rijkskanselier, gaf deze op geestdriftige wijze uiting aan zij", voldoening over bet feit, dat de Paus zulk een belangstelling had getoend voor het werk van den vrede en. dat de- aartsbisschop den vorzitter -der conferentie van,Genua de» verheven woorden van Paus Pius XI .ter ken nis had gebracht. Het pauselijk 6chrij ven had, naar de rijkskanselier ver klaarde in Duitschland een voortreffe lijken indruk gemaakt, en ook grooten weerklank gevonden in conferentie kringen. Verder legde dr. Wirth nadruk op den vasten wil van het Duitsehe volk en de Duitsehe delegatie om spoedig tot een waren vrede te geraken, die aan alle naties zou toestaan, een ge zonde werkzaamheid te ontplooien en tot rust te komen. De aartsbisschop nam met belang stelling kennis van de verklaringen van den rijkskanselier en gaf zjjn vreugde er over te kennen, dat hij in dr. Wirth niet alléén den kanselier van Duitschland, maar ook een vooraan staand centrumslid had mogen be groeten. Nog Dinsdagavond laat, onmiddel lijk voor de officieele overhandiging der nota aan de Duitschers hebben de in Genua vertegenwoordigde neutra len door Motta Zwitserland en Bran ting Zweden, bij den president der Russische sub-commissie, Schanzer, er met kracht tegen geprotesteerd, dat besluiten over quaesties, die alle mogendheden betreffen, door de groo te en kleine Entente alleen worden genomen. De neutralen zouden hun aanwezigheid als overbodig beschou wen en vertrekken, wanneer een der gelijke handelwijze werd voortgezet. De Duitsehe delegatie is gisteren- ochtend na een beraadslaging der vier ministers, dr. Wirth, Rathenau, Her- mes en Schmidt bijeengekomen om de nota dér groote en kleine Entente te bespreken. In het Duitsehe antwoord wordt er op gewezen, dat de Duitsehe delegatie tot den stap, die zooveel op zien heeft gewekt, gedwongen is, om dat het haar onmogelijk was gemaakt aan de bespreking der Entente met de Russen deel te nemen en in het bij zonder, omdat de basis der onderhan delingen gevormd werd door het me morandum van Londen, dat, naar men weet, de houding van Duitschland ten aanzien van de schadevergoeding aan Rusland vaststelde. De vergadering van de Internatio nale Vereeniging van Vakorganisaties nam met alvemeene stemmen een mo tie aan, waarin, om aan de economi sche crisis in Europa een eind te ma ken, internationaal samenwerken van alle volkeren wordt geëischt en het toekennen aan Rusland van dezelfde rechten als elk ander land. Verder wordt geëischt het annuleeren van al ie oorlogsschuldep en het geven van credieten door een internationale lee ning, onder controle van den Volken bond, revisie van de bepalingen over het herstel, en ontwapening. Gistermorgen is de Italiaansche ge delegeerde graal Venosta bij de Duit sehe delegatie verschenen en onmid dellijk daarop reed dr. Rathenau naar den Italiaanschen minister van buiten landsche zaken Schanzer. Tusschen 12 en 1 uur werden dr. Wirth, dr. Rathenau en „Ministeriadi rektor" v. Maltzahn door Lloyd Geor ge ontvangen en wel naar verluidt op uitnoodiging van Lloyd George. Hier uit maken de Duitsehe corresponden ten op, dat men aan de zijde der En tente overeenstemming wcnscht. VOLKENBOND. Té Munchen zijn de besprekingen begonnen van een sub-commissie van den Völkenbondsraad over de minder heidsquaesties, onder voorzitterschap van den Epgelschman Breckenson. Nederland is vertegenwoordigd door mr. Limburg. DE ADRIAT1SCHE QUAESTIE. De „Matin" heeft uit Belgrado het bericht ontvangen, dat volgens de re- geeringshladen do ministerraad aile Italiaansche' voorstellen betreffende de regeling der quaestie van Fiume cn Zara heeft afgewezen, in het bijzonder de internationalisatie van den haven van Fiume. De Amerikaansehe regeering zou zeer gaarne zien, dat de Adriatische quaestie definitief geregeld zou wor den. x Frankrijk en Engeland zouden zich ook in dien zin hebben uitgelaten. DE ONRUST IN CHINA. Sjang Tse Lin, de ouperbevelhebber te Moekden, heeft mededeeling ge daan van het tot stand komen eener overeenkomst met Kanton, waarbij 'n nationale conferentie binnen een maand wordt bijeengeroepen om een nieuwe grondwet voor te bereiden en een nieuw parlement te verkiezen. UIT OPPER-SILEZIë. Dr. Sticzinski, lid van den gemeen teraad en leider der Poolsche partij te Gleiwitz, technisch adviseur der geal lieerde autoriteiten, is Dinsdagmiddag in zijn bureau met revolverschoten vermoord door een onbekende, die be weerd had hem te willen raadplegen. De regeeringscommissie heeft onmid dellijk den staat van beleg afgekon digd in de districten Gleiwitz, Tost en Zabrze, In, en hij Gleiwitz zijn op eerst** Paascbdag twee Duitsehe arbeiders door Fransche soldaten doodgescho ten, DE IERSCHE KWESTIE. De onlusten, het plunderen en brand stichten hebben zulk een dreigenden vorm aangenomen, dat de betrokken wijk in Belfast geheel onder militair beheer is geplaatst» Er zijn twee rtoo- den gevallen. Republikeinen vielen een kazerne te Dublin aan, bezet door Iersche troe pen, doch werden teruggedreven. Ze» republikeinen werden gevangen ge nomen. Bij de onlusten te Belfast zyn Dins dag drie personen gedood en 16 ge wond. Feitelijk is een geheele straat afgebrand. Veertig katholieke gezin nen zijn dakloos. Het district staat thans onder militair bestuur. Achttien plunderaars zijn gearresteerd. DE POLITIEKE MOORD. De dubbele politieke moord te Ber lijn is in weerwil van. de koortsige ac tie der politie nog steeds onopgehel derd. De meeste Armeniërs, die zijn gear resteerd, moeten heden weer in vrij heid worden gesteld. Onder hen be vonden zich, behalve arbeiders, ook studenten en personen van zeker aan zien. De Afmeensehe kolonie te Berlijn bestaat uit ca. 300 personen. Het schijnt tijd te worden, dat de politie baar speciale aandacht aan hen wjjdtj want behalve de vermoorden hebben ook andero Turken te Berlijn Armeen sehe dreigbrieven ontvangen, o.a. de voormalige politiechef van Konstanti- nopel én de gouverneur-generaal van Beyrouth. PATER 8TRACKE. Voor het assisenhof van Gent aal op 8 Mei a.s. de zaak in behandeling worden genomen van pater Stracke, die beschuldigd wordt van activisme. VALSCHE BANKBILJETTEN IN BELGIE. Nadat de Brusselsche politie in 1919 een tiental valache munters had ge arresteerd, waarbij drieduizend valsetie bankbiljetten van duizend francs in beslag wérden genomen, werd in Fe bruari j.r. een tweede bende gearres teerd, dio hetzelfde cliché had ge bruikt als de eerste, doch eenigezins gewijzigd. De drukkerij der valsehe munters kon echter niet worden ont dekt en men vermoedde, dat deze a-ch in bet buitenland bevond. Dezer dagen wist de politic echter de iiand te leggen op den vervaardiger der clichés van de eerste eerie val sehe biljetten, n.l. met gegolfd wa termerk, alsmede op drie medeplichti gen. Spoedig daarop werden ook dc vervaardigers der tweede serie, die ia 1921 werd gedrukt, alsmede zeven per sonen, die medeplichtig waren aan bel in omloop brengen der biljetten, ju totaal achttien personen, gearresteerd. Thans heeft de Banque Nationale echter beslag gelegd op een 25-tal val sehe biljetten van duizend francs, dje van een derde serie afkomstig blij ken te zijn. Deze biljetten zijn zeer handig nagemaakt en men heeft nog geen enkele aanwijzing omtrent de ver vaardigers. Vastgesteld werd, dat de derde serie van een nieuw cliché af komstig moet zijn. In een «onferentïe van vertegen woordigers der werkgevers en werk nemers te Manchester is een gedeel telijke bijlegging van het geschil in de katoennijverheid verkregen. De „Labour Gazette" meldt, dat de kosten van het levensonderhoud in Engeland opnieuw zijn gedaald. Zij zijn thans 82 pCt. boven die van 1914° In April 1921 was dit percentage 133 pOt. De „Westminster Gazette" meldt, dat hm in goedingelichte politieke kringen het aftreden verwacht van Bir kenhead als lord-kanselier van Enge land. Hij lijdt sedert eenigen tijd aan verschijnselen van overwerkt zijn. De Fransche ministerraad kwam Woensdagochtend bijeen. Poincaré sleidc zijn collega's in kennis van de gebeurtenissen te Genua eri van de door hem aan Barthou gezonden in structies. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de Franscne parlementaire vacantie onderoroken aal worden. Reeds vóór het uiteengaan heeft Herriot gevraagd om de Kamera ingeval van een ern stige gebeurtenis bijeen te roepen. Naar nit Essen wordt gemeld is aldaar in het ziekenhuis de rijksdag en landdagafgevaardigde Otto Hue Dinsdagavond aan longontsteking over leden. De Commissie van Herstel heeft de firma J. P. Morgan Co. uitgenoo- digd om deel uit te maken van de financieele subcommissie, die weldra tc Parijs zal vergaderen om de moge lijkheid na je gaan van de uitgifte van i en internationale leening voor Duitsciiland. De trekking van het groote lot der oorlogsschade heeft plaats gehad het miilioen Js gevallen op serie 171930 no. 2, dat niet vcrko.eht is, cn het eigendom is gebleven van den Belgischen staat. Wegens de mislukking der con ferentie te Dairen tusschen <ie ver tegenwoordigers van Tsjjta cn de Ja panners, heeft Japan besloten nieuwe troepen te zenden ter vervanging van andere troepen, die reeds teruggetrok ken waren. In den nacht van 16 op 47 April hebben zeshonderd Marobkaan- sche opstandelingen een aanval gedaan op den post Bezra Rouette. De aanval werd afgeslagen; de opstandelingen lieten 44 dooden achter. Na zijn reis tc Blidah te hebben onderbroken, is president MiUerand te Algiers aangekomen, waar hij werd begroet door de autoriteiten, dc Al- ge.rijsche Kaido cn een zestal hoofden der Touarcgs. Ook de bevolking heeft den president een hartelijke ontvangst bereid. Gisteren js te Genève dc Inter nationale f.speranto-Confcrent.e, gebon den onder de auspiciën van den Vol kenbond, geopend. Er zijn 26 landen vertegenwoordigd. DE BELASTINGVERLAGING TE AMSTERDAM. Dc voordracht tot verlaging' van het vermenigvuldigingsciifer is gisterenmorgen in concept aan de Commissie van bijstand voor de fi nanciën is voo. .elegd. De bedoe ling van wethouder Wi'oaut zot zijn liet vermenigvuldigingsciifer lager te stellen den 0.8 (thans is het 0.9). 59. Christine had den uitroep gehoord en gezien, hoe hij zijn karwats drei gend tegen haar ophief. Met een kreet viel zij neer, en de portier, die juist bet hek weder wilde sluiten, snelde"1 jtoe, nam haar op en vroeg„Me vrouw, mevrouw, wat scheelt u sZijt ge gewond Het paard heeft u toch niet geraakt, naar ik hoop." Hij had de geheimzinnige bezoek ster van den vorigen avond herkend cn mompelde „Dat is eene zonder linge geschiedenisWat zou er met die vrouw aan de hand zijn Eenige voorbijgangers kwamen aan- geloopen en vroegen wat er gebeurd was, zoodat Christine spoedig om ringd was door een kring nieuwsgie rigen. De portier haastte zich zijne meening over 't geval te uiten. Die Vrouw was verschrikt van 't steige- ÏIM-Cggïd, Zij had een kreet vesiaakt en was buiten kennis geraakt, van angst zeker. „Juist, 't zal van den schrik ge weest zijn," zeiden sommigen. „Of van armoede en honger," meen-' den anderen. Maar Christine was niet slecht ge kleed en zag er volstrekt niet arm of ellendig uit, dus verwierp men die laatste veronderstelling. Neen, het was enkel uit angst geweest. Zij opende de oogen en keek ver schrikt rond naar al die vreemde ge zichten. Zij trachte iets te vinden, wat zij echter niet meer zag, herkende het huis, de poort, herinnerde zich alles en met eene smartelijke beweging riep zij uit„Mijn God, mijn God Toen opstaande, ging zij zoo snel zij kon, heen, tot groote verbazing der omstanders." „Het is eene krankzinnige," zeide een van hen. „Dat kan wel," stemden de anderen toe, en de menigte ging uiteen. De markies had den jongen graaf spoedig ingehaald en vroeg i „Wat was dat „Niets, vader, eene vrouw deed mijn paard schrikken, waardoor het steigerde. Ge weet, dat het niet veel verdragen kan." „Het spijt me," zei de markies, „dat ge zoo'n wild en vurig beest ge kocht hebt. Ik vrees, dat u nog eens een ongeluk overkomt." „Wees maar niet bang, vader. Ge weet, ik ben een goed ruiter." Zij stapten nu langzaam naast el kander voort, zonder een woord te spreken. Eenige minuten later verliet Mark zijn vader om op eigen hand te rijden, hem vragende zich niet te ver te wa gen, om dan samen huiswaarts te keeren, hetgeen de markies hem be loofde. De markies was, zooals wfjgezegd hebben, niet erg veranderd in de twin tig jaren, gedurende welke;.wj| hem uit het oog verloren. Toen was hij peper- én mmëïïfig, nu geheel grijs. Hij was zoo mager, dat hij veel ovejzMjnkom^Nad wet een geraamte, maar hij fi1èld~ zich nog flink rechtop en had nog dezelfde trotsche houding en koele uitdrukking in de oogen. In ander opzicht was er echter eene groote verandering over hem gekomen. Niettegenstaande de schijnbare on verschilligheid, waarmede hij het ver haal van den moord op dokter Bernau en zijne huishoudster gepleegd, aan hoorde, toen Lantin hem alles ver telde, was hij er hevig door aangegre pen en hij had zich afgevraagd, hoe hij tot een dergelijke misdaadggeho- men was. Zijne medeplichtigheid aan een mis daad, volvoerd door ellendige-huur lingen, vervulde zijn hart met afschuw. Hij had Lantin betaald en hem de som ter hand gesteld, welke den moor denaars beloofd was, maar daarna was hjj ook zoo spoedig mogelijk met Mark naar Engeland scheep gegaan om niemand of niets weer te zien, wat hem aan het bedrevene herinnerde. Van daar vertrok hij naar België, bereisde Duitschland, Rusland, be zocht Constantinopef, bleef eepi tijd in Amerika en trachtte WfféïVn wat biksehlèili»tr:be&r*'J de IHteekènen uit te wisschën7d!enog: altijd in zijn hart met bloed geschreven waren, de gedachten te verbannen, die hem pijnigden en spraken van zijn wilden hartstocht, welke de oorzaak van zij» zedelijken ondergang geweest was. Mark was steeds bij liem cn lang zamerhand begon hij voor zijn jeug digen metgezel een vriendschap te gevoelen, waarover hij zich zelf'ver baasde. Nauwelijks dacht hij er aan, dat Jjij 't kind was van een door hem- zoo gehate eerste echtgenoote. Het kind, dat in den markies wer kelijk zijn vader zag, droeg hem eène! bijna roerende genegenheid toe. Niets was dan ook te goed voor Mark. Hij gaf hem alles, wat hij maar verlangde ep bedierf hem op alle mogelijke ma nieren. Somtijds scheen het den .schul digen man, of het verleden eérjjoijn- lijke hersenschim was en hij zag het nog slechts in vage trekken voof z'ich, doch een gevoel, dat hem altijd met dezelfde kracht bezielde, zeide hem,- dat de werkelijkheid in al hare Jco^N Jwtd-v'«?i4feero «fond. DejJjfat dië#liÜ! Chrisïne tèédreeg.' was eer heviger dan minder geworden. Hij weet aan die vrouw zif» verwoest leven, zijne nachten in de heftigste onrust doorge bracht, de Mierende droomen, die hem kwelden en hij vervloekte haar, omdat zij hern naar zijne meening de rust zijner ziel ontroofd had. Nooit kon hij hij haar vergiffenis schenken. Dost Lantin hoorde hij af en toe wélke pijnigingen men haar liet on dergaan,'cn hij genoot in de gedachte aan Mre smart. (Wordt vervolgd.!

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1