ONS BLAD" J. R. KEUS RECLAME TABAf No. 464. Vrijdag 21 April 1922. 14o Jaargang. 53 Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: 433 Advertentieprijs: BÜITEMLANU. VERSPREIDE BERICHTEN KORTE BERICHTEN. ROOD MERK BLAUW MERK GROEN MERK BINNENLAND FEUILLETON ZIJN SLACHTOFFER. Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaarf 2. Voor buiien Alkmaarf 2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Van 1 5 regels f 1.25; eikeregel meer f 0 25; Reclame* per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij vooc uitbetaling per plaatsing f 0.60 Aan aüe abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400—f 200,—, t 100—, f 60,—f 35,—, f 15 DE CONFERENTIE VAN GENUA. Naar de correspondent te Genua yan de „Koln. Ztg." aan zijn blad seint, is men aan Kugelsche en Itali- aansche zijde nog steeds ijverig in de weer om inzake het Russisch-Duitsche verdrag tot een oplossing te komen. Lloyd George schijnt zich na het onderhoud met Wirth en Rathenau met de weigering van ae van Fran scbe zijde geëisehte opheffing van het verdrag vereeiugd te hebbcD. I)e correspondent zegt, dat hij zoo beslst mogelijk kan verzekeren, dat van een uiteen gaan der conferentie geen sprake meer kan zijn. Zij wordt door den Engelscben en Italiaansche iiidu«trie-i)ood, den Franschen geld nood, den Duitschen valuta-nood en den Russischen hongemood bijeenge bonden. Alles wijst erop, dat do geschiedenis te Genua zich arrangeert. Lloyd Ge orge heeft de Duitschers ontvangen. De geheimzinnige quaestie van het tl of niet ingelicht zijn van dp Engel- schen omtrent het Duitsche plan wordt opgelost door de verklaring, dat Ra- thpnau er alleen Wise, een der Eugel- sche deskundigen over gesproken had ju rlit in zoodanige termen, dat deze het niet noodig oordeêlde het Lloyd George over te brengen. Lloyd George heeft den Duitschers de kous gelaten tussehen intrekking 'an 'het verdrag of voortgezette uit sluiting uit de politieke commissies. Ho.ew.eJ ze protestceren tegeu deze vernedering zal het er toch wel op uit draaien, dat ze formeel het verdrag weer intrekken, waarmee natuurlijk feitelijk niets veranderd is en dat de ïonferejitie dan weer voortgezet wordt De Russische delegatie zal protestee ren tegen het uitsluiten van Dultcvli. lafcd uit de eommissie. De Russische antwoord-nota op het memorandum van Londen werd giste ren aan de eonferentie overhandigd. De tekst van het antwoord is tot nu toe nog niet gepubliceerd. De ant woord-nota is in drie groepen gesplist De eerste groep betreft die der aan jprakelijkheid voor toegebrachte scha den. Be eischen der geallieerden, wel ke in de bepalingen van de deskundi gen zijn vervat, worden onvervulbaar verklaard. Rusland biedt een wederzijdsche an nuleering der vorderingen aan en ver langt van de kapitaalkrachtige staten leeningen. De .tweede groep betreft de inmen ging van bet buitenland in Russische aangelegenheden. De Russische regee ring kan deze niet toestaan. De ande re punten door de geallieerde deskun üigen in het memorandum neergelegd worden door Rusland met- vaststelling 1 vt erkeerigheid aangenomen. - ailieerde en vooral de Italiaan •he tonferentiekringen hebben het verzoek van de neutralen tot onmid- lellijke bijeenroeping van de politie- se subcommissie voor de Russische kwesties gunstig opgenomen. De commissie der esperts heeft haar rapport ingediend. De conclusies ko men grootendeels overeen met die van de Londensche conferentie van des kundigen. De landen moeten in twee categorie ën ingedeeld worden: lo. landen met inflatie, welke reeds tn -til-fml gekomen is of waarrer deflatie ingetreden is. 2o. landen waar de inflatie nog voortgaat. Deze landen moeten in de eerste categorie overgebracht kunnen worden, hetgeen in sommige gevallen slechts mogeljjk zal zijn met behulp van het buitenland, dat in enkele ge vallen zal moeten deelnemen aan de organisatie eener circulatie-bank. Poincaré heeft niet alleen instruc ties gegeven aan Dubois, doch ook tot alle geallieerden het verzoek ge richt het Duitsch-Russische verdrag gezamenlijk aan de ambassadeurscon- ferentie voor te leggen. Poincaré zond Bartbou instructies nopens de door de Fransche delegatie aan te nemen houding. Daar het protest der geallieerden uitsluitend tegen Duitscbalnd is ge richt, heeft de Fransche regeering geen bezwaar tegen de hervatting der besprekingen met de sovjets, mits de ze de beginselen van Cannes aanvaar den. Bartbou berichtte Poincaré de ont vangst der instructies, verklaarde daarmede volkomen in te stemmen en geen enkele afwijking van de beginse len van Cannes te zullen toestaan. Gisterenmiddag heeft Lloyd George in het San Giorgia-paleis de journalis ten van alle landen toegesproken. Hij zeide o.a.: Wij werken ons door onze moeilijkheden heen, en ik hoop dat de Duitsch-Russische incidenten tot het verleden behooren. De premier was meer dan ooit vol vertrouwen in het succes der conferen 'ie, welker doel de pacificatie van Europa is. De conferentie leeft nog en wordt krachtig. „Er zijn twee groepen van menschen", ziedo hij, „zij, die op recht hopen, dat zij slaagt, en zij, die lit niet wenschen. Voor deze laatsten vind ik geen aanmoediging!" Poincaré heeft den Franschen mi nisterraad op de hoor te gesteld van nen dij ue regeerjngen aer geallieer de en Kleine Entente ondernomen stap, nl; al bet tot dezen gerichte ver zoek zich met elkaar te verstaan om Duitschland te sommeeren het Duitseh Russische verdrag te annuleeren. De Raad van Gezanten zou van de geallieerde regeeringen instructies kun nen krijgen om den tekst der somma tie op te stellen. Er zijn berichten uit Genua ontvan gen, volgens welke Woensdagav. een nieuwe ontmoeting tussehen Rathe nau en Britsche gedelegeerden, maar niet Lloyd George, heeft plaats gehad De Engelschen maakten er met na druk op opmerkzaam, dat voor de wijze, waarop het Duitsche antwoord zal worden opgenomen, vorm en toon daarvan meer nog den doorslag zul len geven dan de zakelijke inhoud. Bij het onderhoud, dat Lloyd Geor ge later met Wirth en Rathenau had, schijnt de eerste vrij heftig te zijn ge weest en Wirth een tamelijk onderwor pen houding te hebben aangenomen. Hij zou hebben toegegeven, dat hij zelf niet volkomen omtrent de onderbande lingen met de Russen was ingelicht, In igeen Lloyd George aanleiding gaf tot de scherpe opmerking aan het adres van Rathenau: „Ge beweert mij te hebben ingelicht, en ge hebt zelfs uw eigen kanselier niet op de hoogte gebrachtl" Tijdens de beraadslagingen over de vaststelling van den tekst der Duitsche nota werd een nieuwe Itali aansche bemiddelingsactie aangekon digd. Men deelde mede, dat van een an nuleering van het verdrag met Rus land in geen geval sprake is. De Duit sche delegatie is het hieromtrent met de Russische volkomen eens. Litwinof verzekerde dat het ver drag in zijn geheel is gepubliceerd, en dat het door geen militaire conventie wordt vergezeld. „Het Volk" meldt dat de heer Henri Polak tot lid der economische sub commissie te Genua is benoemd. UIT 0PPER-SILEZI6. Gisterennacht werd de vrouw van een inspecteur van politie door een Fransche patrouille doodgeschoten, toen zij het raam opende om uit te zien naar haar man, die van zijn dienst terugkeerde. De districtscontroleur van Gross Strehlitz verklaarde tot den voorzitter der Duitsche commissie aldaar, dat de patrouille in de meening verkeer de, dat uit het raam geschoten was en daarom ook had gevuurd.. Een der soldaten zal wegens doodslag door on voorzichtigheid worden vervolgd. DE OPIUM-CONFERENTIE. De consultatieve opium-commissie heeft haar eerste zitting gehouden. Onder de vertegenwoordigde mogend heden bevindt zich Nederland. De beraadslaging liep over de rati ficatie der internationale conventie, welke in 1912 in 's-Gravenhage i? ge teekend en dqor 12 der 51 staten nog niet is geratifieerd. ITALIë EN TRIPOLI. Het „Journal des Débats" meldt, dat Italië den wapenstilstand heeft op gezegd, dien het aan de rebellen in Tapt li, had toegestaan. De bespre kingen met de Arabische hoofden heb ben inderdaad tot geen enkel resul taat geleid, omdat de door de rebellen geformuleerde voorwaarden van dien? aard waren, dat de aanvaarding er van een algeheele capitulatie der kta- liatiii&cm5 rnuu -1 teek en d. NA KAPP, VON JAGOW. De heer Kapp heeft in den brief aan den Hoogen Raad te Leipzig, waarin bij zich onvoorwaardelijk ter beschik king der regeering stelde van dat col lege, verteld, dat zijn plicht en gewe ten hem tot dezen stap drongen. Von Jagow heeft gevraagd-om 'n hernieuw de behandeling van z\jn proces, op grond hiervan, dat hij zijn verdedi ging heeft beperkt om Kapp te sparen Hij heeft er in toegestemd in de ge denkwaardige dagen van Maart 1920 Kapp te helpen, doch had als voor waarde gesteld, dat er een coalitiemi nisterie gevormd zou worden, waarin ook sociaal-democraten zitting zou den hebben, en minstens drie, Kapp had dit goed gevonden. Doch later wilde Kapp hiervan niets meer weten En toen heeft Von Jagow hem een ul timatum gezonden. Dat zelfde dwang middel moest hij toepassen tegen het voornemen van Kapp om den socialis tischen chef van de Berlijnsche politie Ernst te ontslaan. DE IERSCHE KWESTIE. Een telegram van R. B. D. meldt nog, dat bü de Woensdagavond her vatte onlusten tussehen katholieken en protestanten te Belfast een aantal huizen in brand zijn gestoken, vier personen gedood en verschillende ge wond werden. In het centrum van Du blin ontstond gisterennacht een he rig geweer- en revolvervuur. Een trein met Vrijstaat-vrijwilligers, die van uit het district Killarney naar Dublin op weg waren om te worden geoefend, is bij Mollow door gewa pende republikeinen aangehouden, Alle vrijwilligers werden gevangen genomen/behalve één, die ontvluchtte en Dublin bereikte. De rebellen in den Ierschen Vrij staat leden een nieuw échec, toen een groep een mislukten aanval deed op de Wellington-kazernes in Dublin, Troepen der voorloopige regeering bezetten de kazernes en namen een aantal rebellen gevangen. De Iersehe vredesconferentie is gis terenmiddag om drie uur in het Man- sionhouse te Dublin hervat. Onder de aanwezige leden bevonden zich Aarts bisschop Byrne, de Lord-Mayor van Dublin, Grifftih, Collins en De Valera. Nader vernemen wij, dat de confe rentie tot 26 April verdaagd is, zon der dat er overeenstemming werd be reikt. ONTBINDING DER KATH. JUN TA'S IN SPANJE. Naar Kipa meedeelt hebben de aarts bisschoppen en bisschoppen van Span je de Katholieke junta's Katholie ke vereenigingen ontbonden. De leiders dezer organisaties koes terden het plan, alle Katholieken in Spanje in het jaar 1922 tot een ge meenschappelijk politiek of sociaal li chaam te vereenigen en een politieke partij naar het voorbeeld van het Duit sche centrum en de volkspartij in Ita lië te vormen onder samenvoeging van zeer divergeerende elementen. Dit gaf aanleiding tot deels reeds heftige geschillen onder de Katholie ken en daar de pogingen, die tot ver wezenlijking van het plan onderno men worden, op een mislukking moes ten uitloopen, hebben de bisschoppen ingegrepen. HET PERSONEEL DER BERLIJN SCHE GEMEENTEBEDRIJVEN. In de stedelijke bedrijven van Ber lijn heerscht tegenwoordig weer eens een vrij gespannen toestand, de door de magistraat rèèds-aiirfc!fcïfi de uitspraak van het scheidsgerecht omtrent de nieuwe salarisregeling van de hand gewezen. De bestuurderver gadering besloot een referendum uit te schrijven. DE POLITIEKE MOORD. Te Leipzig z§n Woensdag twee Ar- meensche studenten gearresteerd, die er van worden verdacht den moord te Berlijn te hebben gepleegd. De weduwe van Talaat Pasja en ook de weduwe van den vermoorden Bahir Chakir verklaarden, dat een van de ze beide personen degene was, die de weduwe van Talaat Pasja, die tus sehen de beide vermoorden liep, voor den moordaanslag toeriep, zich uit de voeten te maken en vervolgens de noodlottige schoten loste. HET VATICAAN EN RUSLAND. Er is een aceoord verkregen tus sehen den H. Stoel en de sovjets, voor het zenden van missionarissen naar Rusland, voorzoover het betreft de organiseering van hulp aan de honge rende Russen. De expeditie die naar Rusland gaat zal slechts een negental geestelijken omvatten, nl. drie Jezuiten, drie Sale- sianen en drie leden van de Holland- sch Congregatie van het Goddelijk Woord. De sovjetsoverheid heeft zich ver bonden', den vrijen toegang en de vrü heid van beweging van deze missie in Rusland te waarborgen. Voor de Hollandsche missionarissen is de streek in het Zuiden aangewe zen. EEN WONDERBAARLIJKE REDDING. Te Glasgow waren dezer dagen 7 arbeiders bezig met het herstel van een hoogen fabrieksschoorsteen. Zij be vonden zjcb op den top van den schoonsteen, om daar den rand te be vestigen. Een der werklieden, die even op den beganen grond moest wezen en naar beneden was gegaan, bemerk te, dat de ijzeren hoepels, die de stee- nen der schoorsteenpijp bijeen moes ten houden, waren gebarsten. Hij waar schuwden daarop zijn kameraden, die nog op den top van den schoorsteen aan het werk waren, doch voordat zij tijd hadden zich in veiligheid te bren gen, stortte het 90 voet hooge ge vaarte ineen. Vier arbeiders werden op slag gedood, doch twee anderen kwa men in een hoop roet terecht en wer den zoo op wonderbaarlijke wijze ge- BE' ONTPLOFFING TE MONASTIR. Reuter's bijz. dienst meldt nog om trent de ontploffing te Monastir, dat dp.ze den I6en April om twaalf uur s middags plaats had. Een granaat ontplofte op een kerk, die instortte en honderden kinderen onder haar puinhoopen begroef. De stationsgebou wen zijn beschadigd, de kazernen ver woest. Op verschillende plaatsen, der stad brak brand uit. De bewoners vluchtten in paniek. LAWINES IN DE ALPEN. Uit Genève wordt aan de „Times" gemeld, dot de overvloedige regens in de afgeioopen week en het plotse ling smelten van de sneeuw, de oor zaak zijn geweest van een aantal on gelukken in dc Alpen-dalen. De weg van Salvan haai- Cliamonix is tussehen Finhaut en Le Cliatelard door sneeuw val versperd. Twee huizen werden ver nield. Bij de Pissevache cascade vielen steeoen van eein overhangeude rots in tling wcru nesriti«n6vsR -'«"-ti-lciteitlei- In Savoye bij Albertville is een groole uitgestrektheid bosch en veld door sneeuw bedekt. Bij Nantua beeft een aardverschuiving plaats gehadeen hoeveelheid van 60000 kub. Meter stee- nen en modder kwam. op den weg van Chise naar Belegarde terecht en sloeg de spoorbaan over een lengte van 250 yards weg. De vakverceniging der onge schoolde arbeiders in Scandinavië heeft thans dc stemming beëindigd over dc kwestie van al of niet aan vaarding van de overeenkomst. De uit slag was ten nadeele van een aan vaarding. Uit Oviedo wordt gemeld, dat in den San Benique-mijn een ontplof fing van mijngas heeft plaats gehad, waarbij vier personen werden gedood en verscheiden gewond. - In de dalen van de Missouri en de Mississippi stijgt het water voort durend. Heele steden zijn er door overstroomd en duizenden boerderijen staan onder water. Hevige regens doen het gevaar nog toenemen. De 6chade wordt reeds op vijftig millioen dol lars geraamd en neemt nog dagelijks toe. Het geheele politiecorps te Te heran is in staking gegaan, daar het sedert verscheiden maanden niet ia betaald. De geregelde troepen vervan gen dc politie, doch de troepen wor den eveneens ontevreden, daar zij met hun loon ook maanden achterop zijn Volgens de „New-York Globe TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW' PRIMA KWALITEIT BILLIJKE PRIJZEN LAAT A125 - ALKMAAR hebben 15 20 millioen Amerikanen nagelaten aan de belasting-autoriteiten opgaven te verstrekken over hun in komen in 1919. Het totaal dier in komsten bedraagt naar scnatting 30000.000,000 dollar. Er valt voor den staat dus nog heel wat te vorderen. In 1921 waren in Zwitserland 27 511 motorrijwielen in gebruik tegen 20 409 in 1920. Op het congres van de Veree- niging van Afdeelingsraden van Kaap land werd meegedeeld, dat in 1921 in Kaapland 48000 jakhalzen zijn ge dood. R. B. D. verneemt uit New- York, dat generaal Semenof is vrijge laten t egen een borgstelling van 25.<XK) bijeengebracht door vrienden. Dezer dagen werd luitenant Herbst, burger van den vrijstaat Dan zig, in den D-trein van Berlijn naar Mftnchen, dicht bij Passau, met chlo roform gedood. Al zijn papieren wer- hem ontstolen. Geld en andere KONINKLIJK BEz.Uc.lv AAN AM STERDAM. Door een vrij ernstige ongesteld heid van Groothertogin Marie van Meckienbuig en vooral ook door het sterk wisselende vei loop van de ziek te van de Groothertogin ziet de Ko ningin zich tot haar groot leedwezen genoodzaakt haar voorgenomen be zoek aan de Hoofdstad des Rijks uit te stellen. In plaats van zich Maandag 24 de zer naar Amsterdam te begeven, stelt de Koningin zich voor om op Maan dag 8 Mei naar Amsterdam te ver trekken. PASViSA VOOR Bt,. Rs-N. Voor het binnenkomen van buiten landers in Beieren is voortaan de toe stemming van de bevoegde Duit sche auiO'.itei.en voldoende. Hel ver- veilof tot oponthoud in Beieren wordt na de invulling van de in alle hotels aanwezige., in verschillende talen ge stelde vragenlijstjes en na vermel ding bij' de poliiiè voor vier weken gegeven. EEN SPECIAAL ST ADS BRIEF PoSI TARIEF. Het „hdbd." verneemt, dat een wcihonttwer'1 wordt voorbereid strek kende om de invoering van een sr» daal arief voor efht sfadsbriefpostver- keer tacultatiu weer moeglijk te ma ken. eo. Daar vernam hij plotseling, dat Christine ontsnapt was. Dus was zij vrij I Hij had haar nu uit zijne macht verloren, en hoewel hij niets van haar te vreezen had, was dat denkbeeld genoeg om hem toornig te maken. Lantin had overal speurhonden uitgezonden om de ongelukkige op te sporen, doch te vergeefsHet eeni- ge wat hij hoorde, was, dat zij in de nabijheid van het kasteel d'Arbois en bij de vroegere woning van dokter Bernau gezien was, doch dit was ook 'alles. Noch te Parijs, noch elders vond men een spoor van de markiezin d' Ar- bois of mevrouw Leblond en na eeni- gen tijd werd het onderzoek gestaakt. Toen de markies dus, vele iaren later, op het oogenblik waarin wij hem ont moeten, te Parijs terugkeerde, geloof de hij zeker, dat de ongelukkige sinds rang gestorven was, en Lantin, wiens RfiöfiJïSIL- fiJELfaSL tfc Y/Uti«i. vruehte- loos gebleven waren, deelde gelice die meening. Mark herinnerde zich nog flauw, dat hij in zijne vroegste jeugd bij ecne vrouw geweest was, die hem liefkoos de en kuste. Die vrouw scheen hem lief te hebben zij zag er zoo .goed en liefelijk uit Was dat zijne moeder Hij wist 't niet. Hij had geen reden om aan de woor den van zijn vader te twijfelen. Meer malen had hij dezen aangetroffen, verdiept in somber gepeins en met tranen in de oogen. Hij scheen dan nameloos te lijden. Mark vroeg hem, wat toch de oorzaak was van zijn groot verdriet, doch de markies weigerde hem iets te zeggen. Nooit plooide een lach de lippen van den strengen, stil len man, en het scheen of bij hem alle «•reugde uitgedoofd en alle rust voor bij was. En dit alles vond zijne oorzaak in hot gedrag eener onwaardige die hij had lief gehad en die Mark ook had moeten lief hebben en achten. Kon liet wel anders, dan dat de jon ge man slechts haat en verachting Koesterde, voor jjaaij die zijn^ vader het leven zoo vergald had Met den afkeer voor zijne moeder,, had hij voor iedere vrouw cene zekere minachting gekregen. „Nooit beminnen," zei de markies, „ziedaar het geheim om gelukkig te zijn want èn de liefde èn de vriendschap brengen slechts ontgoocheling en ver driet." Mark had een tecder en liefhebbend hart, doch deed al zijn best, om zijn vader geen reden te geven, hem te be spotten of uit te lachen zoodat hij soms, om zich niet te verraden, in het uiterste verviel en oogenblikken van ongevoeligheid had. „Wanneer ik dood ben," zei hij tot Mark, „kunt ge doen wat ge verkiest, maar wat ik u bidden mag, laat mijn u niet alleen. Mijn leven zal zoolang niet meer duren." Zoo hadden zij al die jaren geleefd, tot op het oogenblik, dat wij hen samen zagen uitrijden op den Boule vard Malesherbes. IV. DE TWEE SCHELMEN. Markies d' Arbois en zijn aangeno men zoon waren, naast elkander voort- dravetlde. hij het boscji vap Bpuloaus gekomen. Daar vierden zij de teugels en reden in flinken galop tot aan liet hek, waar zij opnieuw inhielden. De markies scheen in gedachten verzon ken en bewaarde het stilzwijgen. De graaf, gewoon hem in eene som bere stemming te zien, verwonderde zich daaroverNius nietwel viel hem. op, dat het trotsche gelaat van zijn pleegvader nog norscner stond dan anders. Sedert zijne terugkomst in Parijs, had hij, in de gedaante van Lantin die hem kwam bezoeken, otide herinneringen weder levend zien wc r den, terwijl hij ze reeds lang dood en begraven waande. Sedert het vertrek van den markies „was Lantin een groot heer geworden. Alles was hem meêgevallen. Met het geld, dat hij met vleierijen en misdadenad hverdiend, had hij te Parijs een bank opgericht, welke in korten tijd eene grootc uitbreiding had verkregen. Eenmaal echter, toen hij op het top punt van den voorspoed stond, had hij een oogenblik van ontzetting leeren kennen, en voelde hij den grond onder zich wankelen. In 't ffgaie huis in. de Londensche- straat, dat hij zetf had laten bouwen, om er zijn kantoor te vestigen, een huis met een reusachtig voorportaal, waar de bezoekers moesten wachten, waar hij heerschte en regeerde, had hij eens zijne ster zien tanen door de ver schijning van een landloopér, een el lendeling, een in lompen gehuld man, die tot hem was gekomen als eene her innering aan de misdaden uit het ver- ledene. Juist toen hij eenige aandeelhou ders zï'ner I" uitgeleide deed, was z'nknec fnaar hetoegekomen enh d hem een wooi- -gefluisterd dat hem deed verbleeken. Eer hij de deur sloot, had hij een vluclitigen blik geworpen in dc wachtkamer en vroeg „Is die man daar?" De knecht wees op een kijkgaatje, waardoor de machtige bankier een man kon zien, mager als een kerkrat bleek als de dood en met schamele gescheurde plunje. Hij maakte eene toornige beweging met de hand/doch zei niettemin tot den knecht„Laat hem binnen ko men." Daarna ging hij naar zijne werkka mer, waarTiijjorgvuldigjie jleur. sloot, die naar het kagtoor van kler ken leidde. Hij deed de gordijnen dicht en liep zijn bezoeker tc gemoet. Deze was, voorafgegaan door den knecht, juist de kamer binnën getre den. Een oogenblik beschouwde Lantin hem aandachtig, keek naar dc schoe nen, die vol gaten waren en wier licht grijze kleur een schrille tegenstelling vormdenNnet het geheel. Vervolgens viel zijn oog op de versleten, kale, vui le kleercn, die door de ratten schenen afgeknaagd en toen zei hij tot den knecht„Laat ons alleen, en zorg dat ik niet gestoord worde." De bediende boog en verliet de ka mer, niet zonder een verbaasden blik op zijn meester te hebben geworpen. Toen zij alleen waren, wendde de vroegere zaakwaarnemer zich driftig tot den man, die voor hem stond, en vroeg „Wat wilt gij van mij Zonder zijne plaats te verlaten ant woordde deze met esn spottenden lach „Dus, ge hebt mij herkend wat yrilt ge feriU i<Cïvol<>>1,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1